Istorinė diena…

LTV laida „Teisė žinoti“ ir šis tinklaraštis – beveik vienmečiai. Pastarasis – vos pora mėnesių vyrėlesnis….

Per porą metų „Teisė žinoti“ čia buvo paminėta ne kartą ir ne du.

O štai pačioje „Teisėje žinoti“ lankytis iki šiol neteko.

Kas, beje, visiškai suprantama: žurnalistų Lietuvoje daug, o „Teisė žinoti“ – viena.

Ta istorinė diena bus šiandien…

Tiesa, net nežinau, ar turėsiu ką daug naujo pasakyti, nes kalbama bus apie prezidentės metinį pranešimą. Jei mano žinios teisingos – kartu su V.Girniumi, V.Sirijos Gira, V.Laučiumi.

(6 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • johnis

  Komentaras pašalintas A.R.

 • nerijus

  Jau įdomu…

  Kažkda buvo rodomas serialas- „Tegul kraujas liejasi laisvai“.
  Įdomu bus stebėti A. R. ir V. L.

  p.s. „Teisė žinoti“ – 21.20 val., LTV
  Svarbu, nepamiršti pačiam :)

 • Nerijus1

  Nesat įdomus pašnekovas-gal dėl to ir kviečia?

 • Nelabai man cia suporantama Arunai, kaip tu, kaip prezidentes skirtas pareigunas ir dar toks visokeriopai moralus ir etiskas,gali eiti i laidas aptarineti prezidentes metinio pranesimo?

 • oj, Arturai, aciprasau. Arturai.

 • Rimantas

  Sėkmės ,Artūrai

 • R.Miliūtė yra gudri ir labai prityrusi žurnalistė.
  Kadangi pirmasis Prezidentės metinis pranešimas daugelio ažvalgininkų ir šiaip mėgėjų papolitikuoti komentatorių nuomone buvo kaip reta silpnas, aptakus, demagogiškas ir paviršutiniškas, o gerb. A.Račas taip pat išvardino labai daug pranešimo trūkumų, tai šį kart apžvalgininkai ir žurnalistai neturės labai didelių nuomonių skirtumų, vieni kitiems bus malonūs ir patogūs pašnekovai, studijoje įtampa, kaip dažnai būna „Teisėje žinoti“, netvyros.

  • nerijus

   Fredi

   Drįsčiau abejoti. Jei Artūras, netyčiom, primintų Vladimirui apie jo buvimą vienoje partijoje ir jos vakarykštę aštrią kritiką, tai manau, kad stebėti nebūtų nuobodu?..
   Pažiūrėsim-pamatysim…

 • Lorandas

  Artūrai,tarp tokių milžinų juokingai atrodysit:)

 • nerijus

  Artūrai

  Nenustebkit, jei daug klausimų bus adresuota Jums, nes tikiu, kad Fredis, mdxacuk, laila, Musė ir prapuolėlis Valentinas bus tie, kurie pasistengs užduoti Jums klausimų per R. Miliūtės „laptopą“.

  • Nerijau, kam uždavinėti klausimą per teliką, jei gali jį užduoti čia?

   • nerijus

    Smagiau :)

 • Majus

  Bravo p.Račui labai konstruktyvi prezidentės kritika. Senai negirdėjau tokių teisingų ir aiškių minčių

 • A.G.

  Iš čia sužinojęs apie laidą (ir kad tokia yra), – paklausiau per radiją.
  Trys pašnekovai patiko. Ketvirtas – ne. Matyt gerb. p. Vytautui dar reikia praktikos.
  O ponia Rita Miliūtė vedė visiškai korektiškai (arba ji pasikeitė… arba mitas buvo klaidingai sukurtas apie ją).

  • nerijus

   A. G.

   Nebuvo jokio mito.
   Ji pasikeitė tik tiek, kokius pašnekovus turėjo. Arogancija pas ją pursloja.
   Priminsiu, kad LRT tarybai priklauso A. Račas ir ji dar spėjo „įkast“ dėl eterio laiko.

 • Fredis*

  Televizinės laidos net ir būdamos analitinėmis, politinėmis turi turėti šou elementų. Žiūrėdamas šią laidą taip buvau pripratęs prie E.Kūrio, R.Valatkos ir V.Bruverio, kad išvydęs šiandieninius laidos dalyvius supratau, jog reginys bus nykus. Nuobodžiaudamas pradėjau apžiūrinėti dalyvių išvaizdą. V.Laučius atrodė kaip tikras solidaus žurnalo redaktorius, labai gražiu nauju kostiumėliu pasipuošė ponia Rita, vienas laidos dalyvis buvo su auliniais batais, tai turbūt simbolizuoja vidinę laisvę, savitą stilių ir nepriklausomumą. K. Girniui pastaba – kelnės negali būti šviesesnės už švarką, viršutinė aprangos dalis buvo visai tinkama, V.Sirijos Giros debiutas buvo nevykęs visomis prasmėmis.
  Iš visos laidos kiek įdomesnis buvo tik Vladimiro pasažas į istorinę praeitį apie termino „ekonomizmas“ atsiradimą ir jo kritika.

  • nerijus

   Girniaus stilius, tai šioks toks amerikonizmo priminimas.

  • Gintautas

   Fredi, nereikia nusišnekėti dėl Griniaus aprangos. Kelnės negali būti šveisesnės už švarką? O apie tokius klasikinius derinius kaip cavalry twill/chinos kelnės + navy blue švarkas teko girdėti? Jei ne – galiu rekomenduoti porą knygų apie klasikinį stilių.

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, o jūs dar nepatenkintas tuo, kuo tapo racas.lt. Juk racas.lt pramuša ledus ir išplečia teisę žinoti. Kad ir po trijų metų laukimo… :) Sveikinu peršokus Ritos Miliūtės kartelę… :)

  • mdxacuk

   Metai negali būti trys. Tiktai treji. Kaip bajorų ainiui derėtų žinoti.

   • austras

    Šaunuolis, mdxacuk, nemiegate, budite… Jau po trijų minučių nuo mano parašymo… Fantastika, koks budrumas…

  • A.G.

   Gal torto neragavote ir nepastebėjote kiek žvakučių ant jo degė…
   Dėl kelnių… ir batų…
   Laisvo, klęstinčio žmogaus įvaizdis – šviesios kelnės, tamsus švarkas, platus šlipsas (tik ne su taškeliais), cigaras dantyse ir plati storų lūpų šypsena (nuo ausies iki ausies, na kaip vieno sąžiningumu pagarsėjusio seimūno)… na o batai taip, jokiu būdu negali būti šviesesni nei kelnės. Tai jau

 • J. naivusis

  Komplimentai p.Artūrui, tikrai nenusišnekėjo.

 • Alva

  Gerb.Račai,
  visada labai patinkate už logišką mąstymą, niekada neinate su minia, o turtite savo nuomonę, niekada nepataikaujate ir išliekate ištikimas savo įsitikinimams. Esate labai įdomus ir protingas žurnalistas ir visada man įdomi Jūsų nuomonė.
  Tai ne pataikavimas – tai mano subjektyvi nuomonė :)

 • kariunas13

  Gera laida buvo didelis pliusas kai susirenka mąstantis lektoratas, o ne bukagalviai iš LSDP ir opozicijos, kažkaip keistai pastebėjau kad į laidas labaiu kviečiami bukagalviai ir ligonys negu rimti žmonės(gal neturi laiko nes jie rimti? :))

 • Valentinas

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet čia linkėjimai mielai Lidai, prisimenant praeityje virusius debatus:
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/puse-lietuvos-krikscioniu-netiki-kad-kristus–gyvas.d?id=33344453

  • mdxacuk

   Aš tai šitoj apklausoj pasigedau klausimų apie pasitikėjimą. Jei būtų, tai, žiūrėk, Kristaus reitingas tarp lietuvių katalikų pasirodytų mažesnis už Grybauskaitės, nors gal ir didesnis už Kubiliaus. Nors tai gal būtų nelogiška, nes vistiek gi Kubilius nieko be Dievo valios nedaro.

   • Valentinas

    Tačiau lenkų katalikų valdomuose rajonuose, kur Kristus karalius yra tikrasis vadovas, jo reitingai būtų patys aukščiausi.

   • dzyvai

    mdxacuk

    Tamsta nesuklydai, Dievo valioj buvo suteikti Kubiliui laisvą apsisprendimą, tokia valia buvo, ir Kubilius laisvai priėmė sprendimus.

    Prieš šaipydamasis iš religijos, pasigilink. Katalikų Dievo „karalystė“ apibrėžiama ne valstybių sienomis, o žmonių pasirinkimais.

    • mdxacuk

     Aš nesišaipau. Žinau, kad Kristus kančias ir išbandymus atsiunčia tiems, kuriuos labiausiai myli. Tik nesuprantu, kodėl lietuviai to nevertina.

     O kas, tarp kitko, jums išaiškino dievo valią? Ar čia laisva interpretacija? Gal Kubilių pasiuntė Šėtonas?

     • dzyvai

      mdxacuk,

      Dievo valia žmogus laisvas savo apsisprendimuose kuo tikėti. Jei taip nebūtų – nebūtų ir skirtingų tikėjimo krypčių.

      Apie tavo parašytus išbandymus – juos gyvenime gauname(-sime) visi. Kristus rodo kelią kaip per išbandymus nepalūžti ir iš jų išeiti sutvirtėjus.

  • lida

   Valentinai, ana diskusija prasidėjo po Artūro įrašu (užsienio reikalų komitetas nusprendė paremti Italiją, besirengiančią ginčyti EŽTT sprendimą uždrausti Nukryžiuotojo atvaizdus Italijos mokyklose). Ginčas prasidėjo dėl Seimo moralinės teisės Lietuvos vardu paremti Italiją. Klausei, „kodėl mes einame kariauti už Italiją, kai Italija iki šiol…“ + „mus išnaudos kaip durnelius“ + „vilkina mūsų ambasados pastato klausimą“ ir kt. bla bla bla. http://racas.lt/citata-327-seimo-komitetas-apie-teises-ir-privilegijas/#comment-48498 + 48490 kom.
   Taigi „ėjo kariauti“, kadangi virš 80 proc. rinkėjų save identifikuoja katalikais. Šio fakto pakanka aptariamu religiniu klausimu kalbėti Lietuvos vardu. O kad tavo, ar bet kieno kito pašaliečio nuomone, kas nors save katalikais laiko nepagrįstai, minėtam saviidentifikacijos statistiniam faktui įtakos neturi.

   • Valentinas

    Lida, na nejaugi taip sunku pripažinti, kad lietuviai imituojantys katalikai? Jei netiki manimi, tai bent jau kunigo paklausyk.

    • lida

     „Kad ir kaip būtų, esame krikščioniškas kraštas. Tik labai įdomus statistikos išsiskyrimas tarp tų, kurie save vadina krikščionimis ir tų, kurie praktikuoja“ – šio kunigo paklausti ?
     „Imituojantys katalikai pagal Velentiną“, „imituojantys katalikai pagal lidą“, „migruojantys katalikai pagal Petrą“, „žvairuojantys katalikai pagal Joną“ ir t.t. Pagal kurios sąvokos turinį pageidautumėt pripažinimo ? Ar nepastebite šiose sąvokose ko nors bendro ? Ar ta aplinkybė, kad 80 proc. save laiko (tegu tik vadina) katalikais yra niekinė vien ir Seimas turėjo visus šiuos žmones prakošti pagal Velntino ar dar kieno testą ?

     • Valentinas

      Lida, visa ši sofistika nepadės paneigti fakto, kad Lietuva yra pseudokatalikų kraštas. Dabar tą patvirtino ir sociologiniai tyrimai, tačiau kai kuriems reikia laiko su tuo susitaikyti. Palieku šį klausimą dar pabrandinti tamstos galvoje.

     • dzyvai

      Valentinai, daugiau nei pusšimtis metų buvęs ir tebevykstantis religijos smerkimas nepraėjo be pasekmių.

      O „pseudokatalikams“ žmones priskiriate Jūs, ne jie patys. Matyt, ilgai „brandinote“… Ėgi šalis čia laisva – ir jūsų nuomonė gerbiama :)

      Tik štai mažas klausimas, kodėl visgi po tiek pastangų visaip žeminti ar juodinti religiją, viešoje erdvėje bandant tarp kunigo ir pedofilo ar kitokio blogio padėti lygybės ženklą, po nuoseklaus tarybinio auklėjimo kad žmogus sielos neturi, toks procentas žmonių save priskiria katalikams, o ne bedieviams?

     • nerijus

      Kristus buvo komunistas.

     • dzyvai

      nerijau, matau pradėjote domėtis Kristaus gyvenimu ir jo mintimis – džiugu – niekada nevėlu :)

     • nerijus

      dzyvai

      Nesidomiu. Tik progai pasitaikius- primenu. Tai juk tiesa.
      Visa religinė santvarka ir ideologija sutinka/ sutampa su komunizmu. Palyginkite ir pats pamatysite.
      Nieko asmeniško.

     • Genpre

      Dzyvai,
      „..kodėl visgi po tiek pastangų visaip žeminti ar juodinti religiją, viešoje erdvėje bandant tarp kunigo ir pedofilo ar kitokio blogio padėti lygybės ženklą, po nuoseklaus tarybinio auklėjimo kad žmogus sielos neturi, toks procentas žmonių save priskiria katalikams, o ne bedieviams?..“ – nesunku atsakyti. Žmogus toks. Per gyvenimą taip priprantama gyventi, jog dauguma nebeįsivaizduoja Pasaulio be savęs. Religijos nei teigiu , nei neigiu. Tik sakau, kad religija čia labai patogi.

     • nerijus

      dzyvai

      Dažnai kartojama, kad lietuviai dievagojasi, jog pasiilgo „anų“ laikų. Gal tam yra priežastis? Virš 80 proc. lietuvių vadina save katalikais.
      Lygybė- brolybė.

     • lida

      Mano nomone, komentatorius Velntinas negali savęs vadinti Valentinu, nes jis neatitinka mano susikurto „Valentino“ modelio. Iš esmės jo neatitinka 90 proc. Lietuvoje reziduojančių ir save Valentinais vadinančių asmenų, todėl: 1) 80 proc. iš jų laikau „Valentinų imitatoriais“, 2) 10 proc. „pseudoValentinais“ (šiom sąvokom suteikiu skirtingą tik man žinomą turinį). Taigi, didžioji dauguma Valentinais save vadinančių asmenų neturi teisės taip vadintis, o juo labiau kurti kokią Valentinų asociaciją ir Lietuvos Velentinų vardu išreikšti paračą Italijos Velntinus :)

     • lida

      …išreikšti paramą Italijos Velentinams :)

     • Genpre

      lida,
      Man rodos, Matrica perkrauta. Ir žegnojimąsis čia nebepadės.Valentinas tik žmogus. Bet mes jį mylim. Ar ne?!

     • lida

      Myliu lamantinus su veltiniais. Jie man tikri Valentinai.

     • Genpre

      Taip, tai Meilė. :)

 • A.G.

  Manau, kad šiandienos istorinis vakaras Valentinui bus toks:
  kojos šaltame bliūde, ant stalo šaltos Rasos Skučienės užaugintos ekologiškos braškės ir fuuutbooolas… pirmą kartą fuuut… be alaus.
  Ar pataikiau.
  Panašiai, bet ne taip ir Musė, – tik be to blūdo ant grindų… ir be to rato vaikučių pabiručių prie bliūdo ant stalo, su tomis šviežutėlėmis…, bet taip pat fuuutbooolas…
  Taigi.
  O ką daryti kitiems…

  • A.G.

   Šį rytą įvyko toks atsitikimas. Jie leis bogo šeimininkas, – papasakosiu.
   Sutinku Petriuką (pradinuką, daug kam žinomą). O tas iš karto ir klausia, tai kodėl Valentinas kojos bliūde su vandeniu, o musės – ne.
   Petriuk sakau, juk musė ne uodas, kad kojas vandenyje laikytų. Bet Petriukas vistiek neatstoja. Sako o ką, Valentinas tai uodas.
   Pagalvojau, o ką geluonį tai turi.

   • Genpre

    A.G.
    Maniau uodai turi straubliuką-vamzduką, per kurį ėda, žiaumoja, kramto kruviną kraują …
    Be to, mažai tikėtina rasti tokio dydžio bliūdą, katrame sutilptų visos Valentinų šaikos kojos :)))