„Sidabrinės gervės“ yra gerai

„Sidabrinės gervės“ yra gerai.

Kalbant apie esmę ir nesileidžiant į smulkmenas, kurias, be abejonės, galima tobulinti ir tobulinti.

Pradedant, pavyzdžiui, nuo to, kad kvietime parašius, jog pradžia 20 valandą, būtent 20 valandą ir reikėtų atidaryti vartelius, neverčiant pasipuošusių ponų ir ponių (vis dar labai mėgstančių juodą spalvą) mindžiukuoti gatvėje.

… Gražina Balandytė neginčytinai yra puiki aktorė, tačiau ne kiekvienas puikus aktorius gali būti geru renginio vedėju.

… O R.Rudokui, net ir gavusiam pusę Sidabrinės gervės, vis dėlto kas nors turėtų paaiškinti, kad G.Balandytė visgi skiriasi nuo A.Valentaitės ir jos vadinti „balandėle“ nederėtų.

…Š.Bartas triumfavo… Džiaugiuosi.

„Zero 2“ yra gerai, bet I.Miškinio pastaba apie karaokę buvo dar geresnė. 

J.Banys pateko tarp pagerbtųjų ir ta proga nusprendė šiek tiek papolitikuoti.

Drąsu.

Už tai buvo pagerbtas plojimais. 

Aš mieliau būčiau paplojęs Jonui už tą patį anksčiau – kai jis dar dirbo LRT.

… Klausantis kaip dainavo Mia, kilo eretiška mintis: su tinkama daina „Eurovizijos“ finalas jai būtų per lengva užduotis.

Ypač – jei jai dainuojant, šoktų Paulius su savo komanda.

… „Sidabrinės gervės“ yra gerai, tačiau taip ir likau nesupratęs, kokioje nominacijoje nugalėjo buvęs Seimo narys R.Karbauskis.

Gal paprasčiau būtų išdalijus „Sidabrines gerves“ tiems, kas jų nusipelnė, po to kokį pusvalandį jas scenoje tiesiog pardavinėti.

Būtų aiškiau ir paprasčiau.

Nepaisant to, R.Skaisgiriui reikia pasakyti ačiū.

(6 balsų, vidurkis: 2,83 iš 5)
Loading...
 • Nedraugas

  Absurdas yra dalinti gerves už apgailėtino lygio kinematografiją, galėjo bent jau Baltijos šalių mąstu tokius apdovanojimus daryt, kad būtų skatinama kultūrinė sąveika. O dabar – nei šis, nei tas, tik pasimaivyt vieniems prieš kitus skirtas renginys. Gerai, kad kartas nuo karto koks Bartas pasitaiko, nors ir tai šis filmas yra žiauriai neužbaigtas ir, mano giliu įsitikinimu, tiesiog nepavykęs. Bet iš esmės – liūdna situacija – kai dykumoj steigiamas apdovanojimas uz vandens lašą, nuo kurio paskui krečia drugys ar dizenterija.
  Štai tokia ir esmė – tuštybės mugė, kurioj patiriamas reikšmingumo orgazmas :)

 • Valdas

  Būna žmonių – visų galų meistrų… ko bepaklausk, viską jie išmano, viską, žino, visur yra ekspertai ir dalyko lyderiai. Jie gali paskirti prokurorą, sukurti geriausias gyvenimo sąlygas skriaudžiamai mergaitei, būti meno, politikos, sporto, ekonomikos, etikėto, etc nenugičijamais žinovais. Taip pamažu kiti tampa dundukais, durneliais, o jei nepadeda – tai ir šunimis……..

  • Nedraugas

   Buna tokiu zmoniu. O buna zmoniu, kurie tokius dalykus metu metus studijuoja ir desto. Bet nuo to, kokie tie zmones, filmu kokybe nepriklauso.

  • Astra

   Valdai, siame bloge pasisako ne ekspertas, o zmogus, turintis savo nuomone. O savo nuomone daugeliu klausimu turi juk kiekvienas, mastantis ir aktyvus zmogus. Tu juk irgi turi savo nuomone, ar as klystu?

   • Valdas

    Miela Astra :), su jumis visiškai sutinku! Tik noriu pastebėti, kad ne visi, turintys, kad ir pačią teisingiausią nuomonę, pravardžiuoja kitokią nuomonę turinčius…

 • nerijus

  Patys kuria- patys apsidovanoja…
  Kažkokia pseudokomedija.
  Lietuviškojo filmo nesupratau ir nesuprasiu ( yra išimčių ). Per giliai „kasa“.

  Lietuviškieji filmai tai, kai lėktuvas pakliūva į turbolencinę zoną ir tam yra puikus apibūdinimas:
  http://www.lektuvubilietai.lt/straipsniai/turbulencija/

 • Clear

  Na, lietuviškas kinas man irgi nepatinka (su retom išimtim)…Bet visgi geriau kažką daryti, nei visai nedaryti. O apsidovanojimai? Na kodėl gi ne?

  • lida

   Tik iš apdovanojimų ir sužinojau, kad kažkur yra „lietuviškas kinas“.

 • Apie lietuvišką filmą šiame įraše nieko nėra, nes tinklaraštininkas nėra kompetentingas pareikšti net ir mėgėjišką nuomonę apie šį reiškinį, apie kurį du komentuotojai iš keturių iš kart atsiliepė neigiamai. Šia proga tinka priežodis – tai ko nepažįsti, ko nežinai – to ir prisibijai, vengi, šmeiži.
  Šis įrašas yra apie juodą ir baltą spalvą, tradiciškųjų, miestelėnų (juodųjų) priešpriešą su alternatyviaisiais (baltaisiais).
  Baltai, šviesiai, lininiais švarkais, kostiumėliais apsirėdę jaučia šiokį pranašumą prieš apsirengusius užpernykščiais juodais kaip varnai kostiumais.

  • nerijus

   Prancūzai mus vadina „baltaisiais negrais“ ir kuom tai susiję su lietuviškuoju kinu?..
   Tik fredijai gali turėti savo nuomonę ir jiems viskas kas Miestelėnams yra neigiama, jiems- teigiama ir atvirkščiai. Čia iš principo ar dėl vingių trūkumo?..

   „Šia proga tinka priežodis – tai ko nepažįsti, ko nežinai – to ir prisibijai, vengi, šmeiži.“- demagogijos ir beletristikos mišinys.
   Pakanka pamatyti, kad susidarytumei įspūdįapie lietuviškuosius scenaristus ir jų protinius sugebėjimus kurti…ir iš tokių „kūrinių“, tiesiog, šedevrų „kalti bapkes“.
   Zero II filmas atspindi visas nūdienos peripetijas, kai ne kokybė lemia filmą, o joje skambantys keiksmažodžiai. Pigu.

   • pakanka pamatyti, kad susidarytum įspūdį apie sugebėjimus … “kalti bapkes”.
    Meno, kino industrijos uždirbti pinigai taip pat maitina iš valstybės biudžeto apmokamus darbuotojus, nerijau, taigi ir tave.

    • nerijus

     Pradėkime kalbėti IR apie Fluxus „meną“, tai taip gimininga „lietuviškąjam kinui“- „kalti bapkes“.

    • Nedraugas

     Uztenka suzinoti, kiek valstybe isleido lietuviskam kinui per situos 20 metu, ir kiek jis uzdirbo, kad apie „kalti babke“ butu uzsiciaupta visam laikui. :) Nekurkim mitu.

     • nerijus

      Pateikite faktus: kiek uždirbo?
      Aš kalbu apie PIGŲ IR LENGVĄ BŪDĄ, kaip „kalti bapkes“.

      Pasikviesime mitų griovėjus ( ne iš lnk, o iš demokratijos lopšio- JAV ) ir jie bus sugriauti arba patvirtinti.

    • nerijus

     Aš nesu iš biudžeto apmokamas darbuotojas. Teigiate, ko nežinote.

   • Rolandas

    Na, dėl Zero II, tai pasiginčyčiau. Man būtent keiksmažodžiai sugadino filmo pradžią. Gerokai per daug – vos neišjungiau. O apart to , filmas gavosi visai neprastas „Bulvarinio skaitalo“ giminaitis.

    • lida

     Gay Ritchie Lock, Stock & Two Smoking Barrels, Snatch apgailėtinos ir pavėluotos kopijos. Keiksmažodžiai buvo režisieriaus kūrybinių kančių rezultatas, meninė filmo šerdis, esmė.

     • WU

      Lida.. Visai jis ne GAY..

     • Rolandas

      WU, A.G. teigia, kad dabar jau kas ketvirtas yra GAY,o atėjus kinams dar sudažnės, tad lida ir kąlė net neskaičiuodama- ne guy, o gay.

 • Rolandas

  Ale keistai atrodė mūsų kino industrijos grietinėlė, susirinkusi į renginį džinsuota ir megztiniuota.

 • Clear

  Rolandai, juk ne visi? Aš irgi(kaip Artūras) atkreipiau dėmesį, kad dauguma buvo elegantiškai juodi:)

  • Rolandas

   Na taip, clear, ne visi. Tai dar betrūko, kad visi džinsuoti susirinktų. Bet, jei pretenduoji gaut apdovanojimą ir nesugebi apsivilkt bent jau padoraus kostiumo, lieka tik vienas žingsnis iki trenigiukų. O po to visi iš kauniečių beigi šiauliečių juokiasi….

 • D.

  Zero II, gal ir nieko būtų, nepaisant nemažos (ne)užslėptos reklamos, bet tie totoriški keiksmažodžiai gadino visą bendrą vaizdą. Ar kažin jau be jų apsieiti negalima? Žinoma paaugliams tai pats tas.

 • nerijus

  Nepakrtojamas J. Erlickas per „Sidabrinės Gervės“ apdovanojimus:

  „Durnių ir bažnyčioj muša, dažnai ten užsuku pasitikrinti. Pastebiu, kad mūsų pirmieji asmenys į bažnyčią dažniausiai ateina su apsauga, o va menininkai be apsaugos. Tai rimtas įrodymas, kad mūsų menininkai labai protingi“

  p.s. šio tinklaraščio „erlickė“- lida :)

 • nerijus

  J. Banys:

  „Noriu parodyti, kad filmas, kuriame keikiamasi, kuriame rodomi papai, gali būti naudingas valstybei“
  Taip. Finansinę.

  O moralinę?..

  Šiuo metu, pinigų kartoje, atsiranda naujos normos, kai moralė lieka laipteliu žemiau už pinigus. Tik kuriuo metu jie du prasilenkė?

 • doktor barmental

  eurazijos aborigenas – apgailetinas;
  zero2 kaip ir jo pirmatakas – apgailetinas.
  rezisieriai kaip ir aktoriai neturi talento, t. y. amatininkai, o ne kurejai.
  lietuvos kinas (isskyrus sovietmecio klasika) yra nykus, provincialus, netalentingas, negabus, neidomus bullshitas.

  • doktor barmental, spėju, esate kūrėjas, sukūręs daug ne apgailėtinų kūrinių…

 • Whisker

  Nezinau, mano asmenine nuomone, tai Zero 2 yra slamstas, nevertinu as ir tu visu Pulp Fiction, ten tik vaidyba gera, bet tu filmu kulturine verte yra visiskas 0. Filmai turi priversti mastyti kazkiek, nematau as jokio grozio keiksmazodziuose, saudymuose ir pan. Lietuvisko kino yra neblogu darbu, taciau cia matomai buvo dar vienas aukstuomenes vakarelis kazkoks ir tiek.

 • A.G.

  Menas – vienintelė jėga, kuri iš mogaus gali kurti žmogų.
  Gerai, kad tai neužmirštama ir kai jo neliko… na, nebent kam jis menas, kai sprogsta, griūva, dega, daug triukšmo…
  Kai pagalvoji, be pigu buvo kurti gerą kitą (kiną žmogui ire apie žmogų), kai Markas Bernesas niūniavo graudžią iki ašarų Jano Frenkelio „Žuravli“… kai kas daug ko neturėjo, už tat nors tą kiną turėjo.
  Tad gal nereikia tiek daug iš gyvenimo norėti, – kai tiek daug turime, kad dar ir kiną gautume…
  O gal pasidžiaukime, kad yra tų, kurie jį ir šiandien turi… ir kad tokių kasdien gausėja. Kiap kokiuose Nyderlanduose gėjų, – jau sako jų ten kas ketvirtas… geroje dirvoje, su geru kinu – matyt bus ir daugiau…

  • Nedraugas

   Hm, iš žmogaus kurti žmogų? Vienintelis būdas – menas? Ar ne per didelis aplombas? Sakyčiau – seksas vienintelis būdas tai daryti, bet ir tai jau nebebūtų tiesa.
   Mūsų požiūrį į kultūrą dažnai paraližuoja rusiška badaujančio, bet dvasingo gyvenimo iliuzija, kurią jie naudojo pateisinti sovietinės visuomenės skurdui. Liūdna dėl to.

   • doktor barmental

    nei ji badavo, nei buvo skurdi, nereikia kalbet nesamoniu.

 • A.G.

  Mielasis, skirtingai nei aš, nors matomai pasisakėte ne ekspromtu, – manau išsakėte savo tam tikras pažiūras, deja, pastebiu taip pat ne be trūkumų.
  Negi nesate pastebėję dvikojų gyvūnų. Tikriausiai taip. Ir nesunku suprasti kokiu menu, kokia kultūra jie buvo maitinami. Kas juos tame klausime domina.
  Taigi, – žmogus tampa žmogumi, manau, būtent kultūros, meno įtakoje. Visumoje, juk ir įrodyta yra, kad žmogus formuojasi priklausomai kokioje sitemoje gyvena, kokioje kultūroje ir pan. Genai svarbu, bet silpnesni tame reikale nei aplinka, kurioje ugdomas yra žmogus.
  Na, o apie tą sovietizmą tai ir nepradėkime, – ant šito kurpalio, kiek pastebiu, labiausiai mėgsta joti, kiek susiduriu, būtent ne tie, kurie priešinosi okupaciniam režimui, aukodami savo šeimos žmones, taip pat. Ir dažnai užšoka, būtent ant tų, kurie labiausiai yra nuo to režimo nukentėję, nes jam priešinosi.
  Su geriausiais linkėjimais. Ir netęskime. Pasakėme – taškas.

  • doktor barmental

   stai kokie minties vingiai:
   „…ant sito kurpalio,kiek pastebiu, labiausiai mėgsta joti, kiek susiduriu, būtent ne tie, kurie priešinosi okupaciniam režimui, aukodami savo šeimos žmones, taip pat. Ir dažnai užšoka, būtent ant tų, kurie labiausiai yra nuo to režimo nukentėję, nes jam priešinosi“.

  • Nedraugas

   Aha, Stalinas irgi buvo poetas. Ir Hitleris duonai tapydamas uzsidirbo. :))
   O buvo ir tokiu politiku, kurie taip ir netapo zmonemis. Kaip gerai, kad jų mažuma, ar ne?

   • A.G.

    Drauge (nors pasirašote su „ne“).
    Turėjote suprasti, kad kalba eina ne apie pačius kūrėjus (paprastai jie, iš artimos distancijos, – nėra malonūs žmonės… o paminėtieji ir iš visų distancijų).
    O apie tai, kokiu būdu būtybė žmogus išsiskira nuo kitų.
    Ir kodėl, kai kurios butybės taip ir lieka dvikojais gyvūnais, tuomet dažnai ir pasiutusiais (sutinku, nėra išimtis ir kai kurie kūrėjai…).

 • Regis

  Ats. ne į temą.

  http://www.delfi.lt: dienos vaizdelis – tenisininkės varžybų metu užfiksuota tarkim sėdimoji dalis, dienos grietinėlė – netikėtas dainininkės ir Seimo narės krūties pasirodymas.

  Ne diena o tiesiog dovanėlė.. O aš vis svajoju kada Delfi vyr. redaktorės Monikos Garbačiauskaitės kokia kūno dalis sugalvos pasirodyt tautai ir visam pasauliui..