Citata #486 Pradedantysis ekonomistas R.Dagys apie Europą ir ekonomiką

Pažangios ir šiuolaikškos TS-LKD partijos, už kurią balsuoja visas pažangus jaunimas ir inteligentija, narys Rimantas Dagys paaiškina, kas yra Europa ir kas yra ekonomika:

Argi nematome, kad senoji Europa palengva išmiršta, jos ekonomikai reikia vis daugiau emigrantų iš trečiųjų šalių, joje vis daugiau šeimos ir giminystės ryšius praradusių senyvų žmonių? Joks sukurtas finansinis modelis mūsų neišgelbės. Juk ir pradedančiam ekonomistui aišku: nėra žmonių, nėra ekonomikos, nėra ekonomikos – nėra finansų. Ar mums tai tinka? Ar mums priimtinas toks konformistinis požiūris, vedantis tautą į išnykimą? Negi mus auginę mama ir tėtis buvo tokie „nemodernūs“? Argi mūsų jaunimas toks išsigimęs, kad nesvajoja sukurti tvirtą šeimą ir susilaukti vaikų?

… Na mane tai augino, modernūs tėtis ir mama, o štai dėl R.Dagio suabejočiau. Nes priešingu atveju jis viešai tokių nesąmonių nekalbėtų
Jo atveju, nors jis jau seniai ne jaunimas,  gal labiau tinka tas paskutinis jo klausimas
(8 balsų, vidurkis: 2,63 iš 5)
Loading...
 • Borisovas Borisovas

  Kad ir ką skelbtų šitas veikėjas, daugeliui prieš akis tik vienas įrašas: „Socialdemokratija – 2000“. Kas nežino, nes dar po stalu vaikščiojo, tai čia tokia idėja su kuria šis nesusipratimas kadaise valdžią Lietuvoje paimti bandė)))

 • Bobute

  Perskaičius įrašą buvo neaišku apie ką čia. Perskaičius visą p. R. Dagio tekstą, man pasirodė, kad p. R. Dagys ne apie ekonomiką ten kalba ir net jokiu ekonomistu savęs nepristato.

  Galima (ne)sutikti su jo pozicija, o galima be jokių argumentų tėkšti – kalba nesąmones. O galima pereiti prie argumentacijos ad hominem – nesvarbu ką žmogus sako, bet jei jis plikis ar nedeklaravęs gyvenamosios vietos – tai aišku – kalba nesąmones. Na, arba toks ad hominem kaip pas Dukart Borisovą.

  • ArturasR

   Miela Bobute, suprantu, senatvė daro savo. Aš tai irgi kartais jaučiu.

   Bet pasufleruosiu – tai nebuvo įrašas. Tai buvo citata, toks šio blogo vienas iš žanrų (jis yra aprašytas)

   Ir keista, kad nepastebėjote, jog pateiktoje citatoje R.Dagys kalba apie ekonomiką, darydamas neįtikėtinus atradimus šioje srityje. Būten todėl ši citata ir yra verta dėmesio (skaitykite žanro aprašymą).

   Beje, tikiu, kad tamsta R.Dagio ekonominei filosofijai pritariate. Visos bobutės, manau, turėtų pritarti.

   • Bobute

    Kaip senutė senukui pasakysiu…
    Artūrai, viršuje matau užrašus: Įrašai; Aš taip nesugalvočiau; Galbūt vieni iš geresnių…; Apie;
    Taigi spustelėjus „Įrašai“ atsidaro ir ten matau ir šią temą…:) Beje, ten kur Jūs taip nesugalvotumėte – šios citatos nėra.
    Spręsti apie p. R. Dagio ekonominę filosofiją (jei jis aplamai tokią turi) iš vieno sakinio, ištraukto iš konteksto – labiau nei keista…
    Kam turėtų pritarti visos bobutės yra tų bobučių reikalas.
    Aš nesakiau ar pritariu ar ne p. Dagiui.
    Pasufleruosiu, mano komentaras buvo apie argumentaciją ad hominem… Beje, argumentas jog Bobutė kalba vėjus nes yra sena – irgi ad hominem. Bet kitokių čia retai besutiksi.

 • Auksinis_kardas

  Išties, citata visiškai neatspindi straipsnio esmės, ir jei ir atrodo nevykusiai, tai didele dalimi dėl tokio išplėšimo iš konteksto. Dagio poziciją pavadinčiau sveika, ir net drąsia šios dienos užsitoleravimams – ar tikrai šalutiniai saugikliai nepradeda diktuoti esmėms, nepradeda šių tiesiog neigti? Yra pusiausvyros ribos, ir yra gamtos nuleidžiami esminiai nevaisingumo dėsniai, kuriuos neigti absurdiška.

  Apie Europos demografijos ir ekonomikos ryšį, bei laikinus išsivertimus perviliojimais neišdėstyta nieko stebinančio – tai jau suvirškintos duotybės. Apie tai, kad Lietuva yra donoras, o jos vidurinioji klasė formuojasi už jos ribų, kaip ir galime kalbėti, – jai pačiai lieka neįkvepianti socialinės atskirties, bei populiacijos smigimo statistika. Kalbėjimas apie nemodernią reprodukcinę sveikatą, šeimos gerbūvį yra visiškai aktualus.