Nuotolinės studijos #10: Delfi.lt ir A.Račas – kas labiau tarnauja Kremliui?

Šiaip jau turėčiau eiti miegoti, nes nuo rytdienos ankstyvo ryto pradedu dirbti vairuotoju – vešiu mokslų daktarę į tarptautinę konferenciją. O bet tačiau turiu dvi priežastis miegoti neiti.

Pirma, žinau, kad jūs, mano studentai, laukiate mano paskaitų ir gali būti, kad kitą savaitę jų nebus, tad galima padirbėti į priekį.

Antra, toks delfių propagandistas, vargšiukas Š.Černiauskas, labai nori mano dėmesio – jis daugiau nei prieš savaitę apsiskelbė, kad aš apie jį parašysiu, o man vis nebuvo laiko, nes tas Š.Černiauskas man yra ne ką svarbesnis, nei mano Dora (ji man sverbesnė iš tiesų, nes sensta ir jai sąnarius skauda). Bet nemėgstu apvilti žmonių. Net tokių apgailėtinų kaip Š.Černiauskas. Todėl ir neinu miegoti. Čia buvo įžanga. Ir dar perspėjimas – šį įrašą reikia skaityti iki pabaigos.

*************************

O studijos šiandien bus apie jau aptarinėtus dalykus – apie propagandą ir tarnavimą svetimiems interesams – tačiau šį kartą tai bus užduotis su klausimu. Tas klausimas yra pavadinime.

Bet, kaip visada, pasitelksime į pagalbą tekstą: Skandalingasis „Format-A3“ keičia formatą? Galėčiau duoti nukirsti kairės rankos mažąjį pirštą, kad labiausiai prie jo prisidėjo Š.Černiauskas (nors ir nebuvęs aprašomame renginyje), bet tai net svarbu. Daug svarbiau yra tai, kad šis tekstas yra tiesiog tobulas primityvios, bukos ir neprofesionalios propagandos klasika (aš naudosiu jį per akivaizdines paskaitas, nes Š.Černiauskas, nors ir apgailėtinas kaip žurnalistas, to yra vertas).

Viso teksto aš nenagrinėsiu, nes jis to nevertas, be to reikėtų labai daug rašyti, nes ten kas antras sakinys yra „Tiesos“ tipo klišės.

Bet kad tai neskambėtų kaip propaganda iš mano pusės pabandysiu pailiustruoti pavyzdžiais.

 • Valstybės saugumo departamento (VSD) akiratyje atsidūrę renginių ciklo „Format-A3“ organizatoriai nustebino.

Nustebino ką? Š.Černiauską, kuris buvo, berods, viename renginyje? VSD? Delfių propagandistus? Atsakykite patys.

 • Vietoj įprastų diskusijų karštais klausimais ir prokremliškų idėjų skleidimo, šįsyk renginio žiūrovams pasiūlyta pasidžiaugti… kosmonautais.

„Įprastos diskusijos karštais klausimais“, „prokremliškų idėjų skelbimas“ – iš kur Š.Černiauskas ir E.Fuks tai žino, jei jie niekada neuvo renginiuose? Atsakykite patys.

 • Jau renginio pradžioje A. Samoliotovas pareiškė neketinantis kalbėti apie Ukrainą. Jis iškart pasakė, jog jeigu iš auditorijos išgirs klausimų šia tema, į juos atsakinėti neketina.

Viskas tiesa. Tik vienas bet. Delfiai užmiršo pridėti, kodėl svečias atsisakė kalbėti apie Ukrainą: jis sakė, kad nekalba apie tai, ko pats nematė. Š.Černiauskas gi yra įpratęs rašyti apie tai, ką matė R.Juknevičienė.

 • Sovietinių didvyrių šlovinimas VSD akiratyje esančių renginių stilistiką atitinka. Tačiau diskusijų aktualiais klausimais vengimas, netgi primygtinis reikalavimas nekelti Ukrainos klausimo – tai „Format-A3“ formate išsitenka kur kas sunkiau. Kas nutiko?

Tiesiog primenu, kad teksto autoriai yra buvę tik viename Format A3 renginyje. Bet to juk pakanka daryti išvadas apie „stilistiką“. Apie Ukrainą jau kalbėjome. Apie Format A3 „formatą“ kalbėti galima, kai apsilankei viename renginyje, į kurį atėjai su aiškia užduotimi.

 • Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas Nerijus Maliukevičius pirmiausiai kelia versiją, kad pagrindinės Kremliaus propagandos pajėgos šiuo metu nukreiptos į kitus pasaulio taškus.

Čia jokių komentarų. Tik faktas, kad N.Maliukevičius nebuvo nė viename Format A3 renginyje. ir klausimas: kuo N.Maliukevičius, kuris žino viską apie Format A3 skiriasi nuo A.Samoliotiovo, kuris nenori kalbėti apie Ukrainos įvykius, nes jų nematė? Atsakykite patys.

 • DELFI skelbė, kad „Format-A3“ diskusijose paprastai vieši kviestiniai svečiai iš Rusijos, besidalinantys savo požiūriu aktualiais klausimais. Šis požiūris dažnai atspindi Kremliaus doktriną.

Raktiniai žodžiai čia yra „besidalinantys savo požiūriu aktualiais klausimais“ ir „dažnai“. Iš kur Š.Černiauskas ir E.Fuks tai žino, jei jie aplankė tik po vieną susitikimą? Atsakykite patys.

Čia teksto apžvalgą baigsime ir pereisime prie klausimo, kuris yra šių nuotolinių studijų antraštėje. Tai kas vis dėlto skleidžia daugiau propagandos ir kas labiau tarnauja Kremliui: delfio chliupikai a la Š.Černiauskas ir priversta atidirbinėti E.Fuks ar vis dėlto A.Račas? Atsakymą reikės surasti patiems.

Bet aš padėsiu užuominomis.

Pirma užuomina yra apie sklaidą. A.Račo moderuojamuose Format A3 renginiuose, kuriuose yra „skleidžiami požiūriai dažnai atspindi Kremliaus doktriną“, kaip teigia viename renginyje buvęs Š.Čęrniauskas, apsilanko nuo 70 iki 300 žmonių. Delfių lankomumas yra apie 1 mln. per mėnesį.

Antra užuomina yra irgi apie sklaidą. http://racas.lt, kuriame porą kartų buvo rašoma pie Format A3 renginius, nors ir yra populiariausias Lietuvoje blogas, lankomumu vis dėlto neprilygsta delfiams.

Trečia užuomina yra irgi apie sklaidą. Iki liūdnai pagarsėjusios, prieštaringos ir skadalingai juokingos VSD ataskaitos, tiek A.Račas, tiek delfiai nežinojo, kad Format A3 yra Kremliaus propagandos įrankis. Todėl delfiai anonsavo, A.Račas moderavo, o delfiai skleidė žinią (atsiprašau, kad ne pagal kalendorių):

Prie trečios užuominos – Format A3 formate lankėsi ir F.Lukjanovas:

Ketvirtoji užuomina yra štai čia:

VIL sakė, kad iš visų menų svarbiausias yra kinas. Jis klydo - daug svarbesnė yra fotogafija su tinkamu asmeniu kai giliai ir be muilo.

VIL sakė, kad iš visų menų svarbiausias yra kinas. Jis klydo – daug svarbesnė yra fotogafija su tinkamu asmeniu kai giliai ir be muilo.

Jums belieka atsakyti į šiame tekste pateiktus klausimus, įskaitamt ir tą, kuris yra antraštėje.

Pirmas, pateikęs teisingą atsakymą, galės rinktis: arba A. Račo vieša rekomendacija pakeisti delfiuose vargšiuką Š.Černiauską arba ne visai viešas pasisėdėjimas Havana Club Vilniuje mano sąskaitą.

P.S. Papildomi bonusai teikiami tiems, kurie prasigooglins diena.lt, lrytas.lt, 15min.lt ir nuspręs, kas iš penkių, įskaitant mane ir delfius yra pats didžiausias Kremliaus propagandos skleidėjas Lietuvoje.

P.P.S. Juk sakiau, kad chliupikas Š.Černiauskas labai nori mano dėmesio. Taip labai, kad net viešai giriasi, jog mane užblokavęs. O tiesa yra ta, kad buvo išmėžtas tą pačią dieną, kai įvykdė Monikutės užsakymą ir sukurpė savo apgailėtiną paskvilį. Bet vis dar skaito ir laukią, kol apie jį parašysiu. Dabar galės pasigirti redakcijai ir mamai.

Iki kito karto.

(22 balsų, vidurkis: 4,64 iš 5)
Loading...
 • Andrius

  Na techniskai jeigu dirbate Kremliui, tai prie Kremliaus propogandos labiau prisideda Delfis. Nes fizikai ,renginio informacija, jame dalyvaudami isgirdo kiek? Maximum 10-100 zmoniu skaleje. Delfiui parasius strp apie renginyje sakomas mintis, ‘kremliaus propoganda’ perskaite mazdaug 600-5 tukst skaleje.

  Tiesa kas tas A.Samoliotiovas nezinau, bet speju kad skiriasi tuo, kad apie ivykius kuriu nemate.

  Ar tokio atsakymo lauketet ?

 • Μarius

  Ne veltui pasivadinote dunduku. Renginių moderavimas nėra nusikaltimas, nei tuo labiau koks propagandos skelbimas. Moderavimas viso labo – tarpininkavimas tarp publikos ir pranešėjų. Nepatinka Format A3 renginiai? Tai neikite į juos. Kas verčia? Vidutinei statistinei publikai jie buvo neįdomūs, įrodymas: delfio anotacijos apie būsimus Format A3 renginius nesulaukdavo beveik jokios reakcijos. Komentarų skaičius apie susitikimus su kultūros žmonėmis: 3, 1, 3, 0. Straipsnį su ekonomistu pamenu skaičiau, tačiau dauguma komentarų iš 626 buvo tokio pobūdžio: „ką čia žydelis skiedžia“. T.y. niekam šie renginiai su propaganda ne asocijavosi, pats didžiaipatriotinis delfis juos anonsuodavo, ir galų gale renginiai plačiųjų masių buvo neįdomūs ir nelankomi, tai kas čia per propaganda?
  Apskritai kaltinimas girdi dirba tas ar anas visuomenės veikėjas dirba Kremliui – senai nuvalkiota klišė skirta mulkiams. Įvažiuojant į ES reikia deklaruoti didesnes nei 10 tūkst. eurų sumas, pinigų srautus stebi patys bankai, FNTT, VMI, VSD, pats LB, tad jei Artūras Račas būtų „Kremliaus agentas“ senai būtų demaskuotas.

  • dar vienas dundukas

   Jūs mąstot kitoj planetoj, Mariau. Tingiu viską rašyti, tai tik bendrais bruožais. Pirma, Lietuvoje skelbtis Kremliaus atstovu, ačiūdie, yra blogo tono ženklas. Blogo iki tiek, kad net Paleckiukas tai neigia tiesiai paklaustas. Tad vieni ir „moderuoja“, o pvz. kiti „nepainioja kultūros ir politikos“. Antra, dėl pinigų deklaravimo, tai jūs absoliučiai nesigaudot, sorry. Čia tas pats, kas sakyti, kad Rusija mums ne priešas, nes mid.ru parašyta „promoting good-neighborly relations with adjoining states“

   Tiesa, aš ir nesakau, kad Račas tai daro už pinigus, neturiu tokios informacijos. Jis gali būt ir idėjinis.

   • Valdas

    Dar vienas dunduk, mano nuomonė visai kitokia, nei Jūsų. Man mažu mažiausia keisti tie žmonės, kurie teigia, kad tik jų nuomonė teisinga, o visi kiti yra rusų agentai. Bet Jūs maloniai stebinate mandagiu tonu ir bandymu argumentuoti. Paprastai tokie pasisakymai būna „pitbuliški“, o jūs -išimttis:0

 • Μarius

  Jei A. Dugin atvyktų į Lietuvą būtų įdomu pasiklausyti. Negi neįdomu? Net jei manote, kad šis „starcepodobnyj“ „pilkasis Kremliaus kardinolas“ yra išties Rusijos ideologas Nr.1 negi neįdomu žinoti ką kita pusė galvoja?

 • Bobute

  „Delfi.lt ir A.Račas – kas labiau tarnauja Kremliui?“

  Visas tekstas, o ypač antraštinis klausimas suponuoja mintį, kad tiek p. A. Račas, tiek Delfi.lt tarnauja Kremliui… Pasak p. A. Račo beliko išsiaiškinti kas iš jų tarnauja labiau.
  Keista (bent man), kad visą laiką neigęs savo tarnystę Kremliui p. A. Račas staiga pats, niekieno neverčiamas tą pripažino (tegu ir netiesiogiai)…

 • Bobute

  Kadangi į delfius nenoriu, o ir pasisėdėjimas su Artūru Havanoje netraukia, tai nebandysiu atsakyti į visus čia iškeltus klausimus. Tačiau keletą pamąstymų pateiksiu.

  Dauguma p. A.Račo užuominų susiveda į sklaidą. Peršama mintis, kad didesnę auditoriją turintis delfis ir yra „labiau tarnaujantis“… Ar atsakymas toks vienareikšmiškas? Manau, kad ne…

  Žinoma, sklaida labai svarbu, bet ne mažiau svarbi ir propagandos kokybė bei pats propagandistas. Propaganda veiksmingesnė , suprask – labiau pasitarnaujanti jos užsakovui, kai ją skleidžia autoritetą visuomenėje turintis asmuo, o ne koks nors mažai žinomas chliupikas iš delfių… Taigi, – taškas Artūrui.

  Propaganda veiksmingesnė , suprask – labiau pasitarnaujanti jos užsakovui, kai ji nėra tiesmukiška, kai tikslinė žmonių grupė, į kurią nukreipta propaganda, net nesupranta, kad tapo propagandos aukomis. Mano galva, p. Artūras mintis dėsto logiškai, pateikia jo pozicijai naudingus argumentus, faktus, statistiką. Taigi, šiuo
  aspektu jis bent dviem taškais lenkia delfio chliupikus.

  Dar dėl tos sklaidos. Dar visiškai neseniai dažnai matydavome p. A. Račą įvairiose TV, girdėdavome per radiją, skaitydavome jo tekstus įvairiuose portaluose ir
  laikraščiuose, taigi, sklaida buvo didžiulė. Dabar, situacija kiek kitokia, bet
  ne tokia jau ir tragiška, juolab snukiaknygėje pradėjo reikštis. Vienok, tašką skiriu delfiui.

  Rezultatas – 3:1 pono Artūro naudai. Taigi, jums spręsti kas yra tas labiau/ geriau tarnaujantis.

  Artūrai, o gal aš verta vyno taurės toje Havanoje. Jei ką, tai sąskaitą galiu apmokėti ir pati…

  • Vingių Jonas

   Jei „šiuo aspektu jis bent dviem taškais lenkia delfio chliupikus“, tai „šiuo aspektu jis bent dviem taškais“ daugiau tarnauja, ar ne?:))

  • ArturasR

   Miela bobute, tamstos sąmojai ir protas man primena A.Užkalnį, todėl būsite paskutinis planetoje subjektas, su kuriuo aš norėčiau gerti vyną.

   Bet jūs linksminkitės, či ateina nemažai ir tokių, kurie iš tamstos humoro juoksis pilvus susiėmę.Gal nudvės besijuokdami, tai būsite gerą darbą padariusi.

   • Bobute

    Apgailėtinas nebrendyla A. Užkalnis bei greitas Ramanauskas turėtų labai džiaugtis šiuo p. A. Račo komentaru. Pirma, tai jie tikrai ne paskutiniai su kuriais p. Artūras gertų vyną, nes paskutinė – Bobutė. Antra, tai aukštas minėto nebrendylos proto įvertinimas, kuris, pasak Artūro, palygintinas su manuoju.
    Kategoriškai nesutinku su p. A. Raču. Esu įsitikinusi, kad Užkalniui, kalbant apie protą, labai toli net iki p. Račo ( jau nekalbant apie mane)…
    P.S. Ponas Artūrai, Jūs tikrai nebūtumėte paskutinis, jei aš sudarinėčiau eilę su kuo gersiu vyną. Paskutiniais būtų žmogžudžiai, vagys, dauguma politikų bei žurnalistų. Nors ne, su išvardintaisiais visai negerčiau…

    • Valdas

     Bobute, aš su Jumis mielai išgerčiau. Ir su Raču, beje, taip pat.

     • Bobute

      Valdai,
      kodėl anksčiau nepasiūlėt? Neseniai buvau Vilniuje, būtume galėję vyno taurę prieš koncertą kartu išgerti. Kada vėl ištrūksiu iš savo ūkės į sostinę vienas Dievas težino. Nepaliksi gi savo avinų be priežiūros…:)

      P.S. Beje, Račas nūdnas, tai dar vyną į actą pavers…

     • Valdas

      Bobute, ar ne laikas Jums pas senelį:), o tai šio tinklaraščio šeimininkas įžvelgs minties neracionalumą dėl ilgalaikės nemigos… Ir liudininkų atsiras, kurie paantrins, kad būtent taip ir yra- ad hominem, nes nemeigat, kaip visi adorūs žmonės. Be to ir nepatriotiškai elgiatės: jeigu karas, o Jūs pavargusi, kas tada? Tėvynė pavojuije! ir jokie dūbai netgi su Šveikais tuomet nebepadės:)

     • Bobute

      Valdai,
      taigi, ir jūs nemiegat. Tėvynę ginti – daugiau vyrų, o ne senų bobučių priedermė. Taigi, jūs, matomai, elgiatės dar nepatriotiškiau nei aš.
      P.S. Beje, aš jau senokai pilnametė, tai pati nusprendžiu kur, kada, kam laikas…:)

 • Valdas

  Vien kitokios minties, nei patriotizmą susiprivatizavę, turėjimas ir skleidimas yra tarnavimas kremliui.