Nuotolinės studijos #10: Delfi.lt ir A.Račas – kas labiau tarnauja Kremliui?

Šiaip jau turėčiau eiti miegoti, nes nuo rytdienos ankstyvo ryto pradedu dirbti vairuotoju – vešiu mokslų daktarę į tarptautinę konferenciją. O bet tačiau turiu dvi priežastis miegoti neiti.

Pirma, žinau, kad jūs, mano studentai, laukiate mano paskaitų ir gali būti, kad kitą savaitę jų nebus, tad galima padirbėti į priekį.

Antra, toks delfių propagandistas, vargšiukas Š.Černiauskas, labai nori mano dėmesio – jis daugiau nei prieš savaitę apsiskelbė, kad aš apie jį parašysiu, o man vis nebuvo laiko, nes tas Š.Černiauskas man yra ne ką svarbesnis, nei mano Dora (ji man sverbesnė iš tiesų, nes sensta ir jai sąnarius skauda). Bet nemėgstu apvilti žmonių. Net tokių apgailėtinų kaip Š.Černiauskas. Todėl ir neinu miegoti. Čia buvo įžanga. Ir dar perspėjimas – šį įrašą reikia skaityti iki pabaigos.

*************************

O studijos šiandien bus apie jau aptarinėtus dalykus – apie propagandą ir tarnavimą svetimiems interesams – tačiau šį kartą tai bus užduotis su klausimu. Tas klausimas yra pavadinime.

Bet, kaip visada, pasitelksime į pagalbą tekstą: Skandalingasis „Format-A3“ keičia formatą? Galėčiau duoti nukirsti kairės rankos mažąjį pirštą, kad labiausiai prie jo prisidėjo Š.Černiauskas (nors ir nebuvęs aprašomame renginyje), bet tai net svarbu. Daug svarbiau yra tai, kad šis tekstas yra tiesiog tobulas primityvios, bukos ir neprofesionalios propagandos klasika (aš naudosiu jį per akivaizdines paskaitas, nes Š.Černiauskas, nors ir apgailėtinas kaip žurnalistas, to yra vertas).

Viso teksto aš nenagrinėsiu, nes jis to nevertas, be to reikėtų labai daug rašyti, nes ten kas antras sakinys yra „Tiesos“ tipo klišės.

Bet kad tai neskambėtų kaip propaganda iš mano pusės pabandysiu pailiustruoti pavyzdžiais.

  • Valstybės saugumo departamento (VSD) akiratyje atsidūrę renginių ciklo „Format-A3“ organizatoriai nustebino.

Nustebino ką? Š.Černiauską, kuris buvo, berods, viename renginyje? VSD? Delfių propagandistus? Atsakykite patys.

  • Vietoj įprastų diskusijų karštais klausimais ir prokremliškų idėjų skleidimo, šįsyk renginio žiūrovams pasiūlyta pasidžiaugti… kosmonautais.

„Įprastos diskusijos karštais klausimais“, „prokremliškų idėjų skelbimas“ – iš kur Š.Černiauskas ir E.Fuks tai žino, jei jie niekada neuvo renginiuose? Atsakykite patys.

  • Jau renginio pradžioje A. Samoliotovas pareiškė neketinantis kalbėti apie Ukrainą. Jis iškart pasakė, jog jeigu iš auditorijos išgirs klausimų šia tema, į juos atsakinėti neketina.

Viskas tiesa. Tik vienas bet. Delfiai užmiršo pridėti, kodėl svečias atsisakė kalbėti apie Ukrainą: jis sakė, kad nekalba apie tai, ko pats nematė. Š.Černiauskas gi yra įpratęs rašyti apie tai, ką matė R.Juknevičienė.

  • Sovietinių didvyrių šlovinimas VSD akiratyje esančių renginių stilistiką atitinka. Tačiau diskusijų aktualiais klausimais vengimas, netgi primygtinis reikalavimas nekelti Ukrainos klausimo – tai „Format-A3“ formate išsitenka kur kas sunkiau. Kas nutiko?

Tiesiog primenu, kad teksto autoriai yra buvę tik viename Format A3 renginyje. Bet to juk pakanka daryti išvadas apie „stilistiką“. Apie Ukrainą jau kalbėjome. Apie Format A3 „formatą“ kalbėti galima, kai apsilankei viename renginyje, į kurį atėjai su aiškia užduotimi.

  • Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas Nerijus Maliukevičius pirmiausiai kelia versiją, kad pagrindinės Kremliaus propagandos pajėgos šiuo metu nukreiptos į kitus pasaulio taškus.

Čia jokių komentarų. Tik faktas, kad N.Maliukevičius nebuvo nė viename Format A3 renginyje. ir klausimas: kuo N.Maliukevičius, kuris žino viską apie Format A3 skiriasi nuo A.Samoliotiovo, kuris nenori kalbėti apie Ukrainos įvykius, nes jų nematė? Atsakykite patys.

  • DELFI skelbė, kad „Format-A3“ diskusijose paprastai vieši kviestiniai svečiai iš Rusijos, besidalinantys savo požiūriu aktualiais klausimais. Šis požiūris dažnai atspindi Kremliaus doktriną.

Raktiniai žodžiai čia yra „besidalinantys savo požiūriu aktualiais klausimais“ ir „dažnai“. Iš kur Š.Černiauskas ir E.Fuks tai žino, jei jie aplankė tik po vieną susitikimą? Atsakykite patys.

Čia teksto apžvalgą baigsime ir pereisime prie klausimo, kuris yra šių nuotolinių studijų antraštėje. Tai kas vis dėlto skleidžia daugiau propagandos ir kas labiau tarnauja Kremliui: delfio chliupikai a la Š.Černiauskas ir priversta atidirbinėti E.Fuks ar vis dėlto A.Račas? Atsakymą reikės surasti patiems.

Bet aš padėsiu užuominomis.

Pirma užuomina yra apie sklaidą. A.Račo moderuojamuose Format A3 renginiuose, kuriuose yra „skleidžiami požiūriai dažnai atspindi Kremliaus doktriną“, kaip teigia viename renginyje buvęs Š.Čęrniauskas, apsilanko nuo 70 iki 300 žmonių. Delfių lankomumas yra apie 1 mln. per mėnesį.

Antra užuomina yra irgi apie sklaidą. http://racas.lt, kuriame porą kartų buvo rašoma pie Format A3 renginius, nors ir yra populiariausias Lietuvoje blogas, lankomumu vis dėlto neprilygsta delfiams.

Trečia užuomina yra irgi apie sklaidą. Iki liūdnai pagarsėjusios, prieštaringos ir skadalingai juokingos VSD ataskaitos, tiek A.Račas, tiek delfiai nežinojo, kad Format A3 yra Kremliaus propagandos įrankis. Todėl delfiai anonsavo, A.Račas moderavo, o delfiai skleidė žinią (atsiprašau, kad ne pagal kalendorių):

Prie trečios užuominos – Format A3 formate lankėsi ir F.Lukjanovas:

Ketvirtoji užuomina yra štai čia:

VIL sakė, kad iš visų menų svarbiausias yra kinas. Jis klydo - daug svarbesnė yra fotogafija su tinkamu asmeniu kai giliai ir be muilo.

VIL sakė, kad iš visų menų svarbiausias yra kinas. Jis klydo – daug svarbesnė yra fotogafija su tinkamu asmeniu kai giliai ir be muilo.

Jums belieka atsakyti į šiame tekste pateiktus klausimus, įskaitamt ir tą, kuris yra antraštėje.

Pirmas, pateikęs teisingą atsakymą, galės rinktis: arba A. Račo vieša rekomendacija pakeisti delfiuose vargšiuką Š.Černiauską arba ne visai viešas pasisėdėjimas Havana Club Vilniuje mano sąskaitą.

P.S. Papildomi bonusai teikiami tiems, kurie prasigooglins diena.lt, lrytas.lt, 15min.lt ir nuspręs, kas iš penkių, įskaitant mane ir delfius yra pats didžiausias Kremliaus propagandos skleidėjas Lietuvoje.

P.P.S. Juk sakiau, kad chliupikas Š.Černiauskas labai nori mano dėmesio. Taip labai, kad net viešai giriasi, jog mane užblokavęs. O tiesa yra ta, kad buvo išmėžtas tą pačią dieną, kai įvykdė Monikutės užsakymą ir sukurpė savo apgailėtiną paskvilį. Bet vis dar skaito ir laukią, kol apie jį parašysiu. Dabar galės pasigirti redakcijai ir mamai.

Iki kito karto.

(22 balsų, vidurkis: 4,64 iš 5)
Loading...