Populiarumo našta: R.Sadausko atvejis

Skaitau prieš keletą mėnesių išpopuliarėjusio „Druskininkų naujienų“ redaktoriaus Romo Sadausko paskutinį komentarą

Ir darosi žiauriai liūdna…

Nes tas žmogus yra parašęs visai neblogų komentarų. Ir ne vieną.

Bet taip buvo tol, kol dar nebuvo populiarus ir kol rašė apie tai, ką iš tiesų jaučia ir ką supranta.

Bet… populiarumas įpareigoja, click’ai prideda savivertės ir R.Sadauskas, kaip ir daugelis kitų, neatsilaikė.

„Naktinė reforma, „Šemeta pasiųstas nepakankamai toli“, „komisarų visagalybė“. Tiesiog raktiniai žodžiai, kurie tikrai sugeneruos daugiau click’ų nei keli paskutiniai R.Sadausko komentarai.

Bet geriausia yra štai ši vieta:

… mes ne taip seniai matėme, kaip skandinaviškai socialiai atsakingi bankai, vieną dieną primygtinai siūlę imti paskolas kone iki gyvenimo galo pervertintam nekilnojamam turtui pirkti, kitą taip sėkmingai pasidalino su savo klientais krizės našta, kad ne vienas iš jų iki šiol žagsi.

J.Veselka, P.Gražulis ir A.Paleckis kartu sudėjus…

Nes tik jie ir R.Sadauskas žino, kad tik bankai kalti dėl to, kad kažkas kvailai pasirinko. Tik tokie kaip jie ir dar V.Abramikienė yra įsitikinę, kad visi iš esmės yra kvailiai ir todėl tikriausiai geriausiai būtų, kad nebūtų galimybės rinktis.

Kad būtų institucija, kuri neleistų blogiesiems bankams „primygtinai siūlyti imti paskolas“, nes juk kai primigtynai siūlo, tai juk negali neimti, ar ne? Spėju, kad R.Sadauskui koks nors blogas bankas irgi „primygtinai įsiūlė“ kokią nors paskolą ir jis iki šiol ant to banko piktas.

Paradoksalu, bet R.Sadauskas net nespranta, koks juokingas jis yra. Nes savo komentaro pradžioje jis išdidžiai aiškina, kad užpjudytų šunimi seniūną, kuris pasiūlytų pasidalinti obuoliais su kitais, nes, suprask, jis yra liberalas, pripažįstantis laisvą pasirinkimą… Ir čia pat kalba apie neleidusisu pasirinkti bankus…

Bet R.Sadauskas to nesupranta ir tas pyktis dėl paskolos (jei ji buvo)  bei siekis surinkti daugiau click’ų skatina jį žengti savo kumyro keliu ir rašyti apie dalykus, kuriuose jis supranta tiek pat, kiek ir bankuose, kurie „primygtinai įsiūlo paskolas. “

Jis rašo apie Europos Komisijos siūlomą finansinių sandorių mokestį ir gąsdina, kad jam kirba nuojauta, kad bankai jam vėl „primygtinai įsiūlys“ tą naują mokestį. Ir jis negalės atsispirti.

Tikiu, kad R.Sadauskas kartais paskaito Delfi naujienas. Bet galiu lažintis, kad apie finansinių sandorių mokestį jis išmano tiek pat, kiek aš apie vertimų skyrių BBC monitoringo tarnyboje. Až žinau, kad jie ten užsiima vertimais, o R.Sadauskas žino, kad finansinių sandorių mokestis bus mokamas.

Aš noriu padėti. Draugiškai.

Paskaityk, mielas Romai, apie finansinių sandorių mokestį. Užims kiek laiko, bet pabandyk.

Jei anglų kalba per sunku, paskaityk bent jau pradžiamokslį lietuviškai. Tai išgelbės tave nuo nusišnekėjimo ir tada neatrodysi kvailas, koks iš tiesų ir nesi.

Populiarumas ateina savaime. Jei apie jį negalvoji, o tiesiog darai savo darbą.

Tų jį daryti, dar visai neseniai mokėjai. Būtų gaila, jei „populiarumas“ tuos gebėjimus iš tavęs atimtų. Nuoširdžiai.

P.S. Geriausias būdas išvengti bankų primetamų finansinių sandorių ir kitų mokesčių – nesinaudoti bankų paslaugomis. Kaip tas R.Sadausko draugas apsiperkantis, tinkle su nelietuviška raide. Laibai pažangu, liberalu ir tikriausiai populiaru. Tam tikruose sluoksniuose…

(1 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...