LRT Naujienų tarnybos direktorius A.Matonis didžiuojasi savo tėvyne, kuri kartais plaukia š…

Visuomeninės LRT televizijos Naujienų tarnybos direktorius A.Matonis žurnale „Valstybė“ labai gražiai kalba apie Lietuvos valstybę:

… Aš kalbu apie pasididžiavimą savo valstybe, savo istorija, apie pasiryžimądirbti savo valstybei, kad ji būtų tokia, jog ja verta būtų didžiuotis. Bet tu niekada neturėsi pasididžiavimo vertos tėvynės, jeigu ją tik dergsi, pilsi kibirais purvą ir vadinsi debilais tuos, kurie dar neišvažiavo.

Gražiai pasakyta…Teisingai.

Bet štai ko negaliu suprasti. Tas pats A.Matonis kitoje vietoje sako štai ką (kalba netaisyta):

Ai, na baikit, p. Butkau. Jūs dar panagrinėkit, kieno bajorai buvo didesni savanaudžiai ir trumparegiai Abiejų Tautų Rrespublikoj – litvinų ar poliacų. Neproduktyvu tai. Juolab, kad ir lenkai turi argumentų dėl Vilniaus paėmimo – bijojo, kad bolševikams neatitektų. Bet žiūrim į šiandieną ir pamąstom: kas kam esam reikalingesni ir gyvybiškai nūtini kaip sąjungininkai – mes lenkams, ar lenkai mums? Manau, kad iš tos sąjungos išloštume visi, bet, jei be plikabajoriško susireikšminimo, tai lenkai be mūsų užsimerkę gali apsieti, o mums be jų – tik sh… plaukt

Dabar sėdžiu ir svarstau: tai kuris A.Matonis yra tikras. Ar tas kuris didžiuojasi savo tėvyne ir ragina kitus tai daryti, ar tas, kurio nuomone, jo tėvynė be lenkų pagalbos – tai tik upe plaukianatis š…?

O gal viskas priklauso nuo to, iš kurios pasaulio pusės į tėvyne žiūri: jei iš Rytų – tai didinga ir graži, o jei iš Vakarų – tai jau nebe?

Smalsu – o kaip tėvynė atrodo žiūrint iš vidurio?

P.S. Dar kartą ačiū komentatoriui „skaitytojas“, kurio FB skaitymo žinios gerokai pranoksta manąsias.

P.P.S Įdomu, ar ateis ta diena, kai žmonjės Lietuvoje susivoks, kad girti pokalbiai prie stalo ir tokie pat pokalbiai FB nėra vienas ir tas pats.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...