LRT Naujienų tarnybos direktorius A.Matonis didžiuojasi savo tėvyne, kuri kartais plaukia š…

Visuomeninės LRT televizijos Naujienų tarnybos direktorius A.Matonis žurnale „Valstybė“ labai gražiai kalba apie Lietuvos valstybę:

… Aš kalbu apie pasididžiavimą savo valstybe, savo istorija, apie pasiryžimądirbti savo valstybei, kad ji būtų tokia, jog ja verta būtų didžiuotis. Bet tu niekada neturėsi pasididžiavimo vertos tėvynės, jeigu ją tik dergsi, pilsi kibirais purvą ir vadinsi debilais tuos, kurie dar neišvažiavo.

Gražiai pasakyta…Teisingai.

Bet štai ko negaliu suprasti. Tas pats A.Matonis kitoje vietoje sako štai ką (kalba netaisyta):

Ai, na baikit, p. Butkau. Jūs dar panagrinėkit, kieno bajorai buvo didesni savanaudžiai ir trumparegiai Abiejų Tautų Rrespublikoj – litvinų ar poliacų. Neproduktyvu tai. Juolab, kad ir lenkai turi argumentų dėl Vilniaus paėmimo – bijojo, kad bolševikams neatitektų. Bet žiūrim į šiandieną ir pamąstom: kas kam esam reikalingesni ir gyvybiškai nūtini kaip sąjungininkai – mes lenkams, ar lenkai mums? Manau, kad iš tos sąjungos išloštume visi, bet, jei be plikabajoriško susireikšminimo, tai lenkai be mūsų užsimerkę gali apsieti, o mums be jų – tik sh… plaukt

Dabar sėdžiu ir svarstau: tai kuris A.Matonis yra tikras. Ar tas kuris didžiuojasi savo tėvyne ir ragina kitus tai daryti, ar tas, kurio nuomone, jo tėvynė be lenkų pagalbos – tai tik upe plaukianatis š…?

O gal viskas priklauso nuo to, iš kurios pasaulio pusės į tėvyne žiūri: jei iš Rytų – tai didinga ir graži, o jei iš Vakarų – tai jau nebe?

Smalsu – o kaip tėvynė atrodo žiūrint iš vidurio?

P.S. Dar kartą ačiū komentatoriui „skaitytojas“, kurio FB skaitymo žinios gerokai pranoksta manąsias.

P.P.S Įdomu, ar ateis ta diena, kai žmonjės Lietuvoje susivoks, kad girti pokalbiai prie stalo ir tokie pat pokalbiai FB nėra vienas ir tas pats.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Laima Šiaulytienė

  Tamsta Račai, kada gi jūs gyvenate, jei visą laiką tik sekate ir komentuojate, kas ką pasakė? Ir vertimo, ką vienas ar kitas posakis reiškia, reikia tik jūsų taip vadinamiems savęs negerbiantiems dundukams, nes normalus žmogus pats susigaudo ir tekstuose, ir kontekstuose. Jūs smulkėjate akyse – gal tai ir į gera.

  • miela Laima Šiaulytiene, tamstos nuomonė labai vertinga. Tačiau ne tamstos reikalas, kaip, kur ir su kuo aš gyvenu. Taip pat ne dundukams aiškinti, ką man kaip daryti.

   Normalumą kiekvienas supranta savaip ir mūsų požiūriai į tai, spėju, gana ženkliai skiriasi. Dėl smulkėjimo tai tamsta neteisi – ūgis toks pat, svorio per pastaruosius porą metų šiek tiek priaugau. Nors tai irgi ne tamtos reikalas.

 • Lietuvoje jau vyrauja negera tendencija, kad daugelis tampa nenuoseklūs… Vieną sako, kitą rašo, trečia galvoja… Kas toliau? Matyt greitai tie žmonės pasidarys neveiksnūs, nes nenorės atsakyti už savo žodžius ir veiksmus…

 • Izbliondimas

  Kaip yra sakoma, istorijos vadovėliai, traktatai – kvailiams, tiksliau politikų propagandos aukoms. Ane☺
  Būtų įdomu paskaityti jungtinį istorijos traktą, apjungiant Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos istorikų traktatus, istorijos temomis.
  Ar nebus taip, kad toks Želigovskis yr lietuvis, o gyvenantys Lietuvoje kumečiai, – visisškai ir ne lietuvią esą…☺

 • Fredis*

  Džiugu, kad rimti vyrai svarsto rimtas istorines ir geopolitines problemas – Tautų respublika, kurie bajorai buvo gobšesni ir kas turėjo iš unijos didesnės naudos. Ir visa tai vyksta sostinės savivaldybės krėtimo fone, kai įtarimai pareikšti jau antram mero bendražygiui. Pasirodo, kad asmeninė virtuvė su maloniais pašnekovais per FB yra sąlyginai saugi užuovėja. Šių dinozaurų gvildenamos temos esmingai skiriasi nuo šiandienos diktuojamų tendencijų. Tik ką užsirašytos dvi citatos:
  „Jeigu yra galimybė – pasiimk“, „Meluok, sakyk, kad moki, kas gi patikrins?“.
  Kartais netikėtai ima ir patikrina…

  • Tai, kad didžioji dalis mėgsta tikrinti… kitus. Tačiau vis „netyčia“ užmiršta patys save pasitikrinti…

  • Izbliondimas

   Fredi, gi čia buvau rašęs, – kad vienoje Planetos šalyje yra taip, kad poros ne vagių aplamai nebesuranda. Tad apie ką Jūs čia.
   Juk apie vienos Planetos šalies teisinę situaciją išsemta tema jau prieš kokius 5-7 metus. O apie vagis taip pat jau kaip ir uždaryta patapo, jau prieš kiek tai laiko.
   O yra juk ir rimtų šnekų, o ne tik apie niekus, – t.y. vagis, banditus ir pan., vienoje atskirai pajamtoje Planetos šalyje…☺

 • Audra

  Na, Matonis tikrai nenuskęstų…

  • Makmerfis

   visiškai pritariu, Audra. :D

 • Makmerfis

  o Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis kažin giminė Audriui Matoniui, ar ne? Gal jūs žinote, p. Račai?

 • Vaclovas

  Koks nuoseklumas pvz.TS-LKD partijos Pirmininko Kubiliaus pasisakyme ,cirtuoju iš atminties. Tik populistinės partijos gali siūlyti didinti atlyginimus,pensijas iki…pateikiami skaičiai ir po to .Mes sieksime,kad mokesčiai už šilumą sudarytų 1,5 procento nuo žmogaus atlyginimo.

  • G.

   vaclovai, saltini galima?

   • Vaclovas

    Televizijos debatai.

 • Tadas

  Pokalbiai prie stalo yra tas pats kaip FB, jei draugas – su tavo zinia ar ne – juos irasineja (ir veliau skleidzia).

 • Vingių Jonas

  Manau, kad pats metas tinklaraštininkui pradėti rengti kažką panašaus į Amerikoje rengiamus „aviečių“ padovanojimus – „Metų dundudkas“:)). Gal tokie apdovanojimai padės apsaugoti valstybinę kalbą nuo viešų nusišnekėjimų, netaisyklingo lietuviškų žodžių vartojimo TV ir radijo stotyse, nelietuviškų keiksmažodžių kišimo į teatrų scenas ir kino filmus?:))

  • Buvo dalinami lietuviški svogūnai, bet tai nesustabdė plintančio dundukizmo… Duodi svogūnus – nepadeda, kritikuoji – nepadeda, atvirai vadini kvailiais ir idiotais (dundukais?) – irgi nepadeda… Tai negi leisiesi iki jų lygio ir pradėsim judėti link sovietinės Rusijos standartų: siūlysim šaudyti, naikinti, emigruoti, izoliuoti? Tik rimtas kalbėjimas apie tikrų problemų (neišgalvotų) priežastis (ne pasekmes) gali pristabdyti (gali ir sustabdyti) chaosą mūsų jaunoje valstybėje. Tačiau ne visi tai gali daryti, nes, kaip bebūtų gaila, visi nori ne tik išgyventi, bet ir gerai gyventi. Dėl to pasiduoda popsui. Nes populistams populiarumas = pinigai…

   • Vingių Jonas

    „Svogūnai“ skirti tik viešiems politikų dundukizmams, bet tie tuo labai džiaugiasi: „Jei tavęs nėra svogūnuose, vadinasi tavęs nėra politikoje“, – atpyškino viena politinio dundukizmo autorė:)). Vadinasi, „svogūnas“ per gera daržovė. Va, kai šiauliečiai išrinko „kugelių kugelį“, tai vienas politinių dundukizmų autorius supyko. Bet tai – „tokia politika“:)). Aš siūlau rinkti „Metų dunduką“, „Dundukų dunduką“, „Kalbos dunduką“ ir kitokias „nominacijas“ tarp visų rūšių žinių skleidėjų, ne tik tarp politikų, nes greitu laiku išgirsime rubrikų „karočė“, „supernaujienos“, „bl..tsvos“ ir pan.:))

    • Dar kartą pasikartosiu. Tokie apdovanojimai tik padidins ir taip populiarių asmenų reitingus. Tai reiškia, kad jie tik įsitvirtins rinkoje ir gaus vis pelningesnius pasiūlymus. Čia ne apdovanojimų reikia, o efektyviai veikiančios savireguliacijos sistemos. Jos Lietuvoje neveikia ir nieko neįtakoja… Neetiškos žiniasklaidos priemonės ir tokiais pripažinti pseudožurnalistai dirba toliau ir vargo nemato…

 • Vingių Jonas

  „efektyviai veikianti savireguliacijos sistema“, manau, nieko nepadės. Pseudožurnalistai sakys tą, ką liepia savininkai, kuriems kelių šimtų ar tūkstančių litų baudos nėra bausmė, nes „įsisavina“ ES milijonus. Tik tokių „apdovanojimų“ pavadinimus reikėtų padaryti suprantamus kiekvienam N-14. Pvz. Dviračio „buduliui“ galima būtų skirti „durnių durniaus“ arba „vaikų baidyklės“ prizą. Ar džiaugsis vaikai susitikę tokį „artistą“? Nežinau. Normalioje šeimoje augę vaikai, manau, nesidžiaugs.

 • Fredis*

  Valatka savaitgaly Druskininkuose: „Esu pesimistas ir nemanau, kad ateityje lietuvių ir lenkų santykiai pagerės. Kad ir kaip daug tikėtumėmės iš žiniasklaidos, Lietuvos ir Lenkijos santykių ji nepakeis. O kas juos pakeis, aš nežinau. Gal Dievas? Visi ateityje mirsime, tačiau ne tik kaip individai, bet ir kaip tautos. Manau, kad lietuviai už lenkus mirs anksčiau“. 15min.lt
  Matonio pesimizmui iki maesto ir žiniasklaidos guru (dvasinio mokytojo) iš 15min dar augti ir augti.

 • Pingback: Gruzija. Pirmas įspūdis: labiau sovietinė, nei demokratinė | Artūras Račas()

 • Arturas

  Nuvylėt. Ir kur gi įskaitėt apie „upe plaukiantis š…“? Taigi, liaudies priežodis – tik sh… plaukt – neturi nieko bendro nei su upe nei su plaukiančiu š… Konkrečiai, šiuo atveju tik pasakyta, kad be lenkų Matoniui ir Co teks didelį gabalą nuotekų vamzdžio (ar kanalo) įveikti plaukte. Kas yra arti faktų konstatavimo, ir niekaip ne prie Tėvynės žeminimo.