Permainos? Ir prezidentas už jas…

Panašu, permainos tęsiasi…

Štai naujoji permainų koalicija, kurios nemaža dalis dar netapę Seimo nariais, kartu su senaisiais balsavo už didesnius atlyginimus sau, šiandien jau kalba, kad mokytojams ir bibliotekininkams atlyginimai didės ne taip sparčiai, kaip buvo numatyta.

Suprantama, juk krizė artėja ir taupyti reikia. O nuo savęs juk nepradėsi, tada reikia pradėti nuo kitų.

Visa tai supranta ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, įnirtingai besikaunantis už „permainų“ vyriausybę, o konkrečiai – už užsienio reikalų ministeriją.

Supranta jis ir tai, kaip reikia taupyti. Pats sakėsi nepritariąs Seimo narių atlyginimų didinimui, tačiau kai ant stalo atsidūrė tai numatantis įstatymas, lengva ranka jį pasirašė.

Prezidentą galima suprasti: jis nenori pyktis su permainų koalicija, o nepasirašęs tkrai būtų sukėlęs pyktį, nes, kas žino, gal naujos daugumos balsų nebūtų pakakę veto įveikti.

Be to, atlyginimus Seimo nariams gali didinti tik nueinantis Seimas būsimam. Sau algų didinti negalima…

O be didesnių algų tikriausiai ir permainų nebus.

Ačiū Jums prezidente, kuo arčiau kadencijos pabaigos, tuo labiau atsiskleidžiate. Nors tiek.

Beje, prezidento parašas, laiminantis didesnes algas Seimo nariams šiandien buvo labai į temą. Jis labai dera prie Statistkos departamento šiandien pristatyto leidinio „Gyventojų pajamos ir gyvenimo sąlygos“

Štai keletas ištraukų:

2007 m. apie 645 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau skurdo rizikos ribos. Skurdo rizikos riba buvo 566 litai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 1188 litai – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Pamenate, kokia bus nauja Seimo nario alga? Maždaug 11 tūkstančių prieš mokesčius ir dar apie 3.8 tūkstančio į rankas einamosioms išlaidoms. Galite palyginti patys.

O štai dar viena citata:

Būstuose be tualeto su nutekamuoju vandeniu gyveno penktadalis asmenų, be vonios ar dušo – 18 procentų, būstuose su varvančiu stogu, supuvusiais langais, grindimis ar drėgnomis sienomis – kas ketvirtas gyventojas.

Jei ką, tai čia apie Lietuvą, kuri laukia permainų.

Ir čia taip pat apie ją. Apie tuos, kurie gyvena šalia mūsų ir taip pat laukia permainų:

Savaitė atostogų ne namuose visai šeimai būtų per didelė prabanga net 60 procentų gyventojų, valgyti mėsos ar žuvies bent kas antrą dieną – 17 procentų. Skolų apmokant būsto išlaikymo sąskaitas, grąžinant paskolas turėjo 9 procentai asmenų.

Įdomu, ar prezidentas prieš pasirašydamas visa tai perskaitė?

Nors jam kas – šalia jo tokie negyvena, prie pat Turniškių – Laurų kvartalas, kuriame gyvenantiems „prabanga“ žodis santykinis.

Permainos…

(11 balsų, vidurkis: 4,27 iš 5)
Loading...