Pensinio amžiaus ilginimas: ar vis dar neišvengiamas?

… Pastaruoju metu kažkaip nebesigirdi kalbų apie pensinio amžiaus ilginimą, nors dar visai neseniai buvo kalbama, kad toks sprendimas yra neišvengiamas

Gal ir būčiau neatkreipęs į tai dėmesio, tačiau skaitant „The Economist“ komentarą apie ES lyderių diskusijas dėl Vokietijos ir Prancūzijos siūlomo „konkurencingumo pakto“, akis užkliuvo už vienos frazės:

The Baltics said they should not raise their pension age as fast as west Europeans because their people tend to die younger 

Įdomu, ar „Baltics“ reiškia ir Lietuvą ir, jei taip, tai ar reikia suprasti, kad pensinio amžiaus ilginimas Lietuvoje jau nebėra toks neišvengiamas?

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Respondentas

  Mano giliu įsitikinimu taip galėjo pasakyti tik Estija. Estija turi savo balsą Europoje ir gali pasakyt savo nuomonę. O Lietuvos balsas – senoliai žino – kaip kalaitės Europoje – į dangų neina. Juk negi dabar Lietuva, o šiuo metu tai Kubilius, sugalvotų pasakyt kažką, kad apgint Lietuvos pilietį! Ne Kubiliui tokios mintys (mintys čia ir per daug). Liepė ilgint amžių – klausom – piliečiai nesvarbūs, kol monpolistams dar lieka vartotojų.
  Todėl Baltiks manau čia stipriai pasakyta – matyt estai kažką kalbėjo….

 • noname

  PENSINĮ amžių gali pailginti (pratęsti) tik ponia su juodu kapišonu ir dalgiu ant peties. Va ar mes jo iš vis sulauksime – čia jau valdžios klausimas, ilginant IKIPENSINĮ amžių.

  • doktor barmental

   noname, juk jusu pareigybes aprasyme aiskiai parasyta: „sklandziai destyti mintis rastu ir zodziu“. tai kokiu velniu nevykdot?

   • noname

    Bet jūs gi supratote, ką parašiau, ar ne?

    • Dainius

     Jūs labai aiškiai parašėte, tik doktoras Barmentalis matyt taip ir neišmoko pakankamai, kad suprastų.

     • noname

      tai va… pačiam apmaudu, labai norėčiau, bet neturiu „pareigybės aprašymo“. Pareigybės jokios, beje, taip pat neturiu, kas yra dar apmaudžiau. Doktor’ams lengviau gyveti ant šio svieto, turbūt, dar su pavarde tokia, vis kas nors pasirūpina :)
      Bet ne apie tai čia. Netikiu nei Sodra, nei tuo labiau kokiais tai fondais. Per ilgai jau gyvenu ir žinau, kad visi tie „planavimai“ yra nieko verti. Niekada nebūna taip, kad nieko nebūtų, bet niekada nebūna taip, kaip suplanuota tokių nesusivokiančių valdžių.
      Po kokių 20-ies metų pažiūrėkite į šiandien galvotas savo mintis apie visokias pensijas ir (ypač!) fondus ir pamatysite, kad belieka konstatuoti seniai žinomą faktą – jei jau pasaulyje nėra teisybės, tai kodėl ji turėtų būti Lietuvoje?..

  • pensinį amžiū galima ilgint trumpinant darbinį :) tad ne vien ponia su kapišonu tai gali daryt.

   • čia čiūr pirštai susipynė, atsiprašau už darželinukišką kalbos klaidą :)

 • Kazin koks tiketinas vidutinis vyro gyvenimo ilgis 2011 metais?

 • TOOPas

  „Yra melas, didelis melas ir yra statistika“
  Markas Tvenas
  Jeigu vyrai į pensiją išeitų 65 metų, jie ja galėtų džiaugtis vidutiniškai 13 metų. O jei išeitų 70 metų, vidutiniškai geventų dar 10 metų. Įdomu tai, kad jei moterys išeitų 70 metų į pensiją, jos vidutiniškai gautų pensiją 14 metų, o jei 75 metų – 11 metų. Tad jei pensiją skaičiuoti pagal gyvenimo (pensijos gavimo) trukmę, moterys į pensiją turėtų išeiti 5 metais vėliau. O jei pagal gyvenimo trukmę – 11 metų vėliau ;) Bet šiaip ar taip, moterys į pensiją išeina anksčiau, todėl gyvenimo trukmės argumentas atrodo šiek tiek keistas.

 • gied

  Daugelis žiūri į pensiją, kaip į kažką užsidirbtą. Tokiu atveju pensija turėtų būti skiriama po tam tikro metų stažo. Jei žiūrime į pensiją kaip į draudimą, tada turėtų būti skiriama tada, kai žmogus jau nebėra darbingas. Darbingumo laikotarpis ilgėja. Pensijos skyrimas nuo t.t. amžiaus yra patogus administracine prasme, bet nėra per daug teisingas.

 • Jūsų citata sako, kad Baltijos šalys galvoja kad joms nereikia kelti pensijinio amžiaus. Apie „The Economist“ nuomonę ši citata nutyli.

  Aš norėčiau atkreipti dėmesį, kad iš vakarų Europos šalių gyventojai nebėga. Iš tikrųjų pas juos atbėga darbo jėga iš kitur. Taigi Lietuvos atveju gal žmonės anksčiau miršta, bet ji praranda darbingo amžiaus gyventojus. O pensininkus išlaikyti reikia – čia gana kraupi statistika:
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10567688/?SoDra.paying.out.more.than.it.gets=2011-02-18_09-04

 • Tai kad kalba. Ar tik ne užvakar per kažkurią iš televizijų mačiau Dagio kometarą, kad per anksti išeinama, neišvengiamai teks vėlinti išėjimą pensijon. Dabar bandau prisiminti, ar tik ne Glaveckas jam ten pritarė…

 • nesvarbu

  Deja, tačiau LR Generalinis prokuroras sutrukdė protingiems žmonėms tą mums primestą skandinavišką televiziją uždaryti.Lietuvos žmonių gaila, jau tokiomis paplavomis ši juos maitina…

 • Reachas

  Klausimas blogo autoriui kaip glaudziai susijusiam su LRT nei i tema:
  Kada LRT planuoja pereit prie 16:9 transliaciju?

  • mielas Reachai, kol kas LRT taryboje šis klausimas nebuvo svarstytas.

 • Tadas

  Panasu, kad siuo atveju ta pati tiksla galim pasiekt ankstinant mirtinguma, na arba bent palaikant ji senam lygy…