Penktadienis, 13-oji diena ir jos sukeltas siaubas

Vakar buvo neteisinga diena, o šiandien – tiesiog siaubinga. Bet tai visai nenuostabu ir suprantama, nes šiandien juk penktadienis ir dar tryliktoji.

Didžiausią siaubą šiandien sukėlė viešai paskelbtas socialinio tinklo Facebook populiariausių lietuvių šimtukas. Ar galėjo kas nors pagalvoti, kad žymus rašytojas, turintis asmenį fizinio lavinimo trenerį (kas matosi iš karto), aršus mero Zuoko garbintojas ir ne pagrindinio Lietuvos naujienų portalo pagrindinis kolumnistas Andrius Užkalnis žymiausiųjų sąraše bus tik 19-as?!! Pasilikęs toli toli nuo Agnės Jagelavičiūtės ir Oksanos Pikul. Ir visa tai, nepaisant titaniškų pastangų ir meninės fotografijos.

Aš tai niekada nebūčiau patikėjęs, kad gerbiamas rašytojas puls taip žemai.

Tačiau žinau, ką jis turėtų padaryti, kad pagerintų savo reitingą. Ogi pasekti Manto Katlerio pavyzdžiu ir paskelbti savo nuotrauką be trumpikių. Neabejoju, kad sulauktų visuotinio pasigėrėjimo, palaikintų ir asmeninis treneris. Algis Ramanauskas šį būdą jau išbandė ir rezultatas neleidžia abejoti veiksmingumu – garbinga 8 vieta.

Facebook šimtukas leidžia spręsti ne tik apie nuogo užpakalio poveikį populiarumui, jis leidžia prognozuoti ir politinius procesus. Antai, įvertinus R.Šimašiaus ir A.Zuoko išsidėstymą tarp populiariausiųjų, galima daryti išvadą, kad sekmadienį Vilniaus mero rinkimų antrajame ture laimės pirmasis, nes jis šimtuke užima 42-ąją, o A.Zuokas – tik 56-ąją vietą. Kaip ir viskas aišku. Nebent ir meras Zuokas pasektų M.Katlerio ir A.Ramanausko pavyzdžiu.

Pagal šimtuką galima vertinti ir Lietuvoje vyraujančią ekonominę mintį. Jaunoji verslininkė Monika Šalčiūtė yra antra, ją kalbinęs ekonomistas-laidų vedėjas Andrius Tapinas – 16-as, politekonomė Aušra Maldeikienė tarp Facebook populiariausiųjų užima 42 vietą, o štai Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis – 62-as. Štai jums ir paaiškinimas, kodėl pusė Vilniaus mero rinkimuose balsuoja taip pat, kaip A. Užkalnis.

Iškilaus teisininko ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nario Justino Žilinsko šimtuke nėra, todėl darytina išvada, kad teisė Lietuvoje nelabai kam rūpi. Tiesa, jei Justinas rimtai imsis socialinių dainų tekstų, yra vilties, kad jam pavyks sudominti visuomenę ir patekti tarp Facebook žvaigždžių.

Kalbant apie muziką, Facebook populiariausiųjų šimtukas taip pat atskleidžia vyraujantį skonį. Pirmas tarp dainininkų – Andrius Mamontovas (jei dainininkais nelaikysime O.Pikul bei A.Ramanausko, kurie kuria kitomis kūno vietomis) kuris užima 16 vietą. Po jo seka N.Bunkė, I.Burlinskaitė, Marijus Mikutavičius ir Milita Daiker.

Stilių Lietuvoje lemia ne M.Petruškevičius ar O.Pogrebnojus. Tai labai aiškiai liudija 6-oji A.Jagelavičiūtės vieta.

Šimtukas paneigia ir mitus apie tai, jog lietuviai yra netolerantiški Marijos žemės homofobai – tokiems akis turėtų badyti 27-oje vietoje esanti (-is) Agness Landau bei neseniai išgarsėjusi masažo specialistė Jolanta Leonavičiūtė, užimanti 58-ąją vietą.

Požiūrį į nepriklausomą žiniasklaidą ir nenuilstamas kovas už Tėvynę puikiai iliustruoja 90 vietoje esantis nelabai protingas, bet chamas Audrius Bačiulis bei nacionalinio transliuotojo veidas, žinantis, kokie klausimai teisingi ir kas yra debilai, o kas idiotai – Edmundas Jakilaitis.

D.Pancerovui bei Š.Černiauskui iš jų dar mokytis ir mokytis.

Man, turiu atvirai pripažinti, taip pat. Nes manęs šimtuke taip pat nėra. Ir tikriausiai niekada nebus, nes aš žinau, kad mano nuoga sėdynė ne tokia graži kaip A.Ramanausko.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...