A.Zuokas mirė? Jis jums dar atneš vainiką

Yra žmogus, kuris gali paliudyti, jog vakar, klausydamasis kaip visuomeninio nacionalinio transliuotojo eteryje Edmundas Jakilaitis ir Rimvydas Valatka laidojo (buvusį) Vilniaus merą Artūrą Zuoką kaip politiką, dėjau į šuns dienas Lietuviškos politinės minties seklumą, nesugebėjimą analizuoti vykstančių procesų ir matyti toliau nei parodo Dalia Grybauskaitė.

Tas žmogus taip pat paliudytų, kad sėdėdamas prie TV ekrano ir klausydamasis, ką ir kaip kalba A.Zuokas, sakiau, kad kiti du jo žingsniai bus Seimas ir Prezidento rinkimai ir kad kvaili yra tie, kurie to nesugeba matyti, o dar kvailesni (čia jau kalbu apie politikus) bus tie, kurie nesugebės tam tinkamai pasirengti.

A.Zuokas mano vakarykštes prognozes šiandien patvirtino pats asmeniškai, o tai reiškia, kad per artimiausius pusantrų metų iki Seimo rinkimų matysime labai daug įdomių dalykų. Daugelio iš jų autorius neabejotinai bus A.Zuokas.

Šiandien dauguma akcentuoja ir džiūgauja dėl jo pralaimėjimo Vilniuje. Tiesą pasakius, nelabai dėl to liūdžiu ir aš, nors sekmadienį, tik antrą kartą savo gyvenime per rinkimus teko sugadinti biuletenį (už A.Zuoką balsuoti negaliu, nes nesinori plaukti Nerimi aukštyn pilvu, kita vertus, nekyla ranka sakyti “taip” ir asmeniui, kuriam patinka A.Ramanausko atmatinis humoras).

Nepaisant to, jau vakar, stebint A.Zuoką studijoje, buvo aišku, kad tie kurie jį laidoja, patys spės tris kartus numirti ir A.Zuokas jiems visus kartus atneš po vainiką. Buvęs Vilniaus meras bene vienintelis iš visų politikų vakar matytų TV ekrane, sugebėjo pripažinti rinkimuose padarytas klaidas, nekaltino dėl savo pralaimėjimo rusų ar visuotinio atšilimo ir dar sugebėjo šypsotis.

Nežinau, ar visuomeninis transliuotojas paskelbs tos laidos įrašą, bet jei taip, tai aš siūlyčiau interviu su A.Zuoku ir su A.Kubiliumi rodyti politikos mokslus studijuojantiems studentams. Iš vieno galima daug išmokti, o žiūrint į kitą, kaltinantį dėl savo klaidų visą pasaulį ir kitas galaktikas – pasijuokti arba paverkti (priklausomai nuo partinės priklausomybės).

Taip, A.Zuokas pralaimėjo Vilniuje. Bet antrajame ture jis gavo beveik 60 000 balsų. Palyginimui – visa A.Kubiliaus partija visoje Lietuvoje surinko tik 3 kartus daugiau. Paklauskite savęs, kiek balsų Vilniuje būtų gavęs A.Kubilius?

Pažiūrėkim dar iš kitos pusės. A.Zuoko, berods, prieš nepilnus metus įsteigta Lietuvos laisvės sąjunga (LLS) visoje Lietuvoje per pirmą turą surinko beveik 56,5 tūkstančio balsų. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir mažokai. Tačiau įvertinkime efektyvumą – LLS turės 5 merus, o jau minėti konservatoriai, pirmajame ture gavę daugiau nei tris kartus daugiau balsų – 11. LLS 5 merus turės iš 7 patekusių į antrą turą, TS-LKD 11 – iš 16. O ko verta vien pergalė Kėdainuose, kurios net aš nebūčiau drįsęs prognozuoti?!

O pridėkime dar ir tai, kad LLS nekėlė savo kandidatų trečdalyje apygardų ir kad A.Zuokas daugiausiai dėmesio skyrė Vilniui ir tikriausiai nė karto nebuvo nuvažiavęs agituoti į kitą miestą. Ir tai, kad D.Grybauskaitė asmeniškai agitavo prieš jį. Vis dar sakysite, kad A.Zuokas, kaip poltikas mirė?

Jei taip, tai jūs arba konservatorius, arba docento Manto Martišiaus (kuris, žinodamas, kad Lietuvoje 1 mln. žmonių moka rusų kalbą, daro mokslinę išvadą, kad visiems jiems rusiškos televzijos yra pagrindinis naujienų šaltinis) studentas, arba skaitote vien Delfi.

O bet tačiau, kadangi skaitote šį tekstą, toks tikriausiai nesate ir galėsite stebėti, kaip palaidotas A.Zuokas trečią dieną kelsis iš numirusių ir ateis visų kitų laidoti.

Amen.

P.S. Viena iš dabartinės Lietuvos politinės sanklodos blogybių yra ta, kad kvaili politikai stabdo politinės minties raidą ir normalios ir nepriklausomos politinių procesų analizės atsiradimą. Dvaro politikams to nereikia, todėl Lietuvoje vyrauja dvaro politologai.

(5 balsų, vidurkis: 4,80 iš 5)
Loading...