Neteisinga diena

Būna dienų lyg tyčia. Lyg ir nieko blogo nenutinka, tačiau viskas ne visai teisingai ir neatitinka lūkesčių. Tai štai šiandien tokia diena ir buvo.

Nuo pat ryto bandžiau išsiaiškinti, ar Rūta Janutienė gaus tą Nepriklausomybės 25-mečio medalį, ar ne. Apskambinau gal pusę Seimo kanceliarijos, praleidau pusvalandį prie teisės aktų registrų, ieškodamas Seimo valdybos sprendimo ir viskas be jokių rezultatų. Tiksliau rezultatas toks, kad, panašu, jog Seimo valdyba dėl konservatorių siauraprotiškumo ir paranojos nepriėmė sprendimo dėl apdovanojimo minėtais medaliais ir todėl jais niekas Kovo 11-ąją nebuvo apdovanotas. Sakyčiau, tipiška konservatorių pozicija – jei ne mums, tai geriau niekam.

Po to vis laukiau, kada visuomeninis transliuotojas paskelbs vakar vykusio koncerto įrašą (gyvai vakar negalėjau pažiūrėti, nes buvome išvykę į karines pratybas, kuriose pasirodžiau labai neblogai ir nukoviau pustuzinį priešų). Labai norėjau tą įrašą pažiūrėti ne todėl, kad Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė vėl kažką ne taip pasakė. L.Graužinienė man neįdomi. Daug įdomiau man buvo tai, kad tie, kurie koncertą stebėjo TV ekranuose, sakė kad nepriklausomos žiniasklaidos atstovai pasirodė visu gražumu. Kaip ir priklauso nepriklausomos ir nešališkos žiniasklaidos atstovams.

Sako, E.Jakilaitis nešališkai ir objektyviai už rankos į sceną vedė V.Landsbergį, o R.Miliūtė lydėjo V.Adamkų. Nemačiau, tai ir nesuprantu, ar todėl, kad abiems politikams be pagalbos į sceną užlipti vieniems jau sunku, ar tik todėl, kad taip žiniasklaida demonstruoja savo nepriklausomybę. Jei pamatyčiau, gal suprasčiau.

Lyg to dar būtų negana, nuo pietų mano Facebook profilį užplūdo žiniasklaidos ekspertai, baigę komunikaciją ir žiniasklaidos verslą, vadovavę ne mažiau trims žiniasklaidos bendrovėms ir rūpinęsi turiniu dar ne mažiau penkiose. Ir visi – su priekaištais, kaip aš blogai dirbu, kaip negerai atrodo faktai.lt ir kaip juose per daug reklamos. Bandžiau jiems aiškinti, kad faktai.lt puslapiuose reikia skaityti ne reklamą, o kitus puslapius, kur yra daugiau teksto, kad reklama yra vienas iš žiniasklaidos išgyvenimo šaltinių (dažniausiai – jei R.Šimašius neragina vilniečių balsuoti, o konservatorių frakcijos nariai kas savaitę nemokamai neskelbia savo nuomonių – ir vienintelis), tačiau likau nesuprastas, nes mano žinios ir argumentai mane auklėjusiems ekspertams pasirodė nieko verti.

Ir visa tai – po nuostabios Kovo 11-osios su nuostabia kompanija ir nuostabiu vairuotoju Stefanu, nekalbant jau apie Veliuonos bažnyčią aprodžiusį poną Brazauską, kuris, laimei, nebuvo prisikėlęs Algirdas Mykolas. Po karinio pasirengimo miške ir šarvuotyje, kuriame sudalyvavo ir vaikai, dar nesulaukę šaukiamojo amžiaus.

Viskas atrodė labai neteisinga, diena žadėjo baigtis baisiai, tačiau jau visai pavakary gavau žinutę iš banko, kad į faktai.lt sąskaitą įkrito dar 10 eurų. O tuoj po to – dar ir klausimą, ką įrašyti skiltyje “Mokėjimo paskirtis”.

Suprantu, kad pervedimas ir klausimas atėjo ne iš žiniasklaidos ekspertų, o iš žmonių, kurie moka skaityti ir yra pasirengę už turinį sumokėti daugaiu nei milžinišką 10 litų per mėnesį sumą, kurią siūlė vienas iš mane šiandien auklėjusių ekspertų. Ar man nuo to pasidarė blogiau? Nustebsite, bet tikrai ne. Nes, mano įsivaizdavimu, faktai.lt ir turi būti vieta skirta ne žiniasklaidos ekspertams ir ne tiems, kurie nesugeba uždaryti reklamos, kad po ja rastų turinį, todėl su malonumu skaito turinį, kuris nepažymėtas kaip reklama.

Jiems taip lengviau ir aš visai nenoriu apsunkinti jų gyvenimo.

O visiems kitiems primenu: bankas – SEB, sąskaitos numeris – LT457044060007804975. Skiltyje “Mokėjimo paskirtis” galite įrašyti “Už turinį” arba tiesiog “Už žiniasklaidos teikiamas paslaugas”

Patarimus galite siųsti atskiru laišku.

Ačiū Jums.

(Dar neįvertinta)
Loading...