Kuo panašios Zita Zamžickienė ir Ala Pugačiova?

Ala Pugačiova – tai tokia Rusijos dainininkė. Žinau, kad apie Rusijos dainininkus, aktorius, žurnalistus kalbėti negražu ir nepatriotiška, bet, kiek pamenu, nei Zvonkė, nei Bunkė, nei Liesis, nei Tarasovas, nei Nemycko apie milijonus nedainavo. O Marijonas dainavo apie tris, todėl netinka.

O štai A.Pugačiova dainavo apie milijoną raudonų rožių.

Zita Zamčickienė – tai tokia Lietuvos žurnalistų etikos inspektorė. Kuri nagrinėja įvairius skundus, priima sprendimus ir juos pasirašo.

Z.Zamčickienė nedainuoja. Bet su A.Pugačiova ją sieja milijonas. Ne rožių ir ne dilgėlių.

Milijonas Facebook vartotojų, kuriuos Z.Zamčickienė visai neseniai ne daina, o savo parašu pavertė viešosios informacijos rengėjais ir skleidėjais.

Sakysite, negali būti?

Aš taip sakiau jau tada, kai L.Slušnio Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija – mano supratimu – visiškai neprofesionaliai ir nekompetentingai nusprendė, kad žurnalistų FB profiliai turi būti vertinami Etikos kodekso požiūriu.

Z.Zamčickienė, kuri nors ir nedainuoja, nuėjo dar toliau. Taip toli, kad kelio atgal, panašu, jau nebėra. Bet geriau pacituosiu:

… A.Ramanauskas, būdamas savo paskyros, esančios socialiniame tinkle Facebook, valdytoju, rengia ir skleidžia viešąją informaciją, todėl yra atsakingas už šios informacijos teisėtumą.

[…]

Remiantis socialinio tinklo Facebook veikimo principais ir taisyklėmis nėra ginčo, jog šis socialinis tinklas tam tikrus nustatytus kriterijus atitinkančiam asmeniui sudaro galimybę kiekvienam sukurti individualią paskyrą. […] Tai reiškia, kad socialinis tinklas suteikia platformą asmenims rengti ir skleisti informaciją. Todėl socialinio tinklo Facebook valdytojas (įkūrėjas) pagal Lietuvos Respublikoje įtvirtintą teisinį reguliavimą, galėtų būti laikomas viešosios informacijos skleidėju, tačiau jo buveinės vieta yra Jungtinės Amerikos Valstijos, todėl šio valdytojo veiklai netaikomi Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimai. Tačiau savo paskyrą valdantis A.Ramanauskas yra Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis Lietuvoje, rengiantis ir viešai skleidžiantis informaciją. Todėl, remiantis aptartomis Visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis, jis laikytinas ne tik viešosios informacijos rengėju, bet ir skleidėju.

Iš dainos žodžių neišmesi, ir milijonas rožių niekada nevirs milijonu saulėgrąžų arba trimis pomidorais, todėl nuo šiol visi Lietuvos FB vartotojai yra viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai.

Jei netikite, štai jums dar pora posmelių iš Z.Zamžickienės dainos sprendimo:

Socialiniame tinkle Facebook esanti A.Ramanausko paskyra tiek turinio, tiek formos aspektu nėra tradicinė visuomenės informavimo priemonė, skirta informuoti visuomenę ją dominančiomis ir aktualiomis temomis. Tačiau įvertinus informacinių technologijų plėtrą, spartų jų vystymąsi ir šio proceso nulemtą visuomeninių santykių kaitą, konstatuotina, kad pagal tam tikrus požymius: informacijos viešumą, jos sklaidą ir prieinamumą, veiklos metodus ir galimybę kontroliuoti informaciją, konkreti socialinio tinklo paskyra atitinka informacinės visuomenės informavimo priemonės kriterijus.

[…]

Nepaisant to, kad socialinio tinklo paskyros ir jos valdytojo veikla bei teisinis statusas nėra specifiškai reglamentuoti Visuomenės informavimo įstatyme, tai nesudaro pagrindo teigti, jog socialinio tinklo paskyros valdytojas apskritai yra eliminuojamas iš teisinio reguliavimo sferos arba, kad toks asmuo pagal vykdomą veiklą negli būti prilyginamas viešosios informacijos rengėjui (skleidėjui), o jo valdoma paskyra, kuria teikiama tam tikro turinio informacija visuomenei – visuomenės informavimo priemonei. Todėl A.Ramanausko, kaip paskyros valdytojo atžvilgiu, kuris taip pat yra ir viešosios informacijos rengėjas bei skleidėjas, taip pat jo veiklai rengiant ir viešai skleidžiant informaciją savo paskyroje, esančioje socialiniame tinkle Facebook, tam tikra apimtimi yra taikomosVisuomenės informavimo įstatymo nuostatos, numatančios viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų teises bei atsakomybę.

Su kuo aš, žinoma, labai sveikinu visus Lietuvos FB vartotojus. Nes nuo šiol jūs visi galite prašyti informacijos iš bet kurios valstybės institucijos, taip pat galite reikalauti akreditacijos Seime, Vyriausybėje, Prezidentūroje ir visur, kur tik yra akredituojama.

Galite teikti paraiškas Spaudos ir rėmimo fondui, kokiam milijonui (ne rožių, o litų) gauti.

Mainais teturėsite paskelbti Vyriausybės pranešimus stichinių nelaimių, didelių avarijų ir kitų katastrofų, nekalbant jau apie karą, atvejais ir būti pasirengę visada paskelbti paneigimą, jei kam nors kartais nepatiks koks nors jūsų tekstas.

Ai, ir dar – jums reikėtų pasitvirtinti savo Etikos kodeksą arba bent jau vidaus tvarkos taisykles, kuriose turi būti nurodyta, kokios yra jūsų teisės ir pareigos.

Na, ir dar reikėtų pasirūpinti, kad visi jūsų pastarųjų metų įrašai būtų tinkamai tvarkomi, nes bet kas gali paprašyti jūsų pateikti įrašą, kuriame galbūt buvo pažeista garbė ar orumas ir jūs privalėsite tą įrašą pateikti.

Tiesa, ir Žurnalistų bei leidėjų etikos kodeksas nuo šiol jums bus privalomas.

Ir bus dalykų, kurių, jums nuo šiol negalima daryti. Tai yra:

 • skleisdami informaciją visuomenei, neturite iškraipyti teisingos, nešališkos informacijos bei nuomonių ir panaudoti tai savanaudiškiems tikslams. Viešoji informacija yra nesuderinama su žurnalistinėmis kampanijomis, rengiamomis pagal išankstinius nusistatymus ar tenkinant grupinius, politinius interesus;
 • privalote būti objektyvūs ir nešališki, pateikti kuo daugiau nuomonių ginčytinais politikos, ekonomikos ir kitais visuomenės gyvenimo klausimais
 • neturite propaguoti ar patraukliai vaizduoti rūkymo, girtavimo ar narkotikų vartojimo. Rūkymo, girtavimo, narkomanijos vaizdavimas pateisinamas tik kaip kontekstas, siekiant tikroviškumo;
 • neturite skleisti tendencingos ir šališkos informacijos apie religiją, neturite diskriminuoti kitų religijų;
 • turite aiškiai pristatyti religines organizacijas ir jų pažiūras, kad žmonės nebūtų klaidinami;

Bet juk smulkmena.

Nes nuo šiol jūsų visas milijonas. Kaip toje A.Pugačiovos dainoje.

Nes taip nusprendė Z.Zamčickienė, kuri nedainuoja. Bet į A.Pugačiovą vis tiek panaši.

Man tik įdomu, ar kas nors kreipsis į teismą, ar Z.Zamčickienės daina taps šlageriu?…

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Auksinis_kardas

  Pasakyta: tam tikra apimtimi, dėl tam tikrų, išdėstomų priežasčių, turint tapatumo požymių.

  Šio įrašo primityvumas nedaro įspūdžio, tenka kūrybiškiau pažiūrėti į faktą, kad skleidėjo ir jo pateiktos įtakingos sklaidos priemonės operatoriaus-rengėjo (juolab, gerai žinomo viešuomenėje) atsakomybė pasiskirsto kiek kitaip, nei būtų įprastinėje, išcentrinėje sklaidos priemonėje. Visgi, teks susitaikyti su įvairiomis ir vis įvairesnėmis gyvybės informaciniame lauke formomis, dalis jų – tam tikra apimtimi, pagal tam tikrus tapatumo požymius bus nusipelniusi tam tikrų pastabų iš tam tikrų institucijų.

 • Nevykdysiu. Turiu ilgametės patirties, kaip veikti pogrindžio sąlygomis, vis dėlto SSSR metai pasirodo pravers, taigi ir toliau darysiu, ką pati noriu. :)

  • Marius Gaubas

   Gerbiama Ausra, Tarybu Sajungos laikais Universitete irgi dirbote genama pogrindzio idealu? A.Brazauskas, jei gerai pamenu, irgi vienu metu pasakojo, kad visus tuos metus buvo kataliku sirdyje. As nieko neteisiu ir kiekvieno zmogaus paziuros yra jo pasirinkimo reikalas. Kaip ir LR Seimo nariu lakstymas tarp partiju, frakciju, frakcijeliu, komitetu, komiteteliu ir pakomiteciu. Ir visam tam yra vienas grazus bendrinis issireiskimas – dvasios ir vertybiu prostitucija. Kad nereiktu spelioti, as esu ateistas ir esu tikras, kad komunizmas zlugo todel, kad zmonija jam nepribrendusi ir per jega bei krauja dar nieko gero neisejo, o ne todel, kad tai prasta ideologija. Pagarbiai, Marius.

   • Tragedija ta, kad tais sovietinais laikais labai norėjau dėstyti ir net paskyrtimą buvau gavusi, bet darbo negavau VU, nes p[aaiškėjo kad tėvas nereabiliutotas politinis kalinys. Buvo daug nepasitenkinimo, kaip tokia tautos priešo duktė drįsta bandyti mokyti jaunimą poltinės ekonomijos. Pavyzdžiui, tai labai nepatiko profesroiui Čičinskui (galite pasiteirauti, jei įdomu… ), Nenurimau. ir galiausia per pažįstamus laikinai buvau įdarbinti LŽŪA. Už ką labai dėkinga ir tuometiniam rektoriui, ir katedros vedėjai. Po to išvažiavau į aspirantūrą , o kai grįžau jau nebelabai ir sovietų valdžia tvirta buvo. :). Tikrai visada labai norėjau dirbti šitą darbą, ir džiaugiuosi, kad ir dabar tai darau. Dėkui, kad domitės. Man tikrai labai įdomi buvo ir YRA ir sovietinė ekonomiką, ir ta ekonomika, kurioje gyvename. :)

    • Marius Gaubas

     As irgi esu politinis kalinys pacios zmonijos susikurtoje gobsumo imperijoje. Tai man dabar krauju vemti del to? Ar aiskinti, koks as dvasingas o kiti nieksai? Jusu katalikiskos sapaliones ir amzinas mojavimas politinio kalinio dukters amplua man kazkaip nesimpatiskai atrodo. Bet tai tik mano asmenine ir labai subjektyvia nuomone, suprantama. Pagarbiai, Marius

    • Bobute

     Na tiesiog disidentė, pogrindininkė, kovotoja (gal net su ginklu rankose?) prieš sovietų valdžią…

     O kovos laukas, tikriausiai, kalėjimai, lageriai, KGB rūsiai ir etc.

     O gal tiesa „truputėli“ kitokia?

     http://www.vrk.lt/rinkimai/404_lt/Kandidatai/Kandidatas25561/Kandidato25561Biografija.html
     Sėkminga tarybinės mergaitės biografija. Netgi labai sėkminga… Ir net nebūtų apie ką kalbėti ar smerkti, bet…
     Bet negi visai negėda dabar dėtis disidente, p. Maldeikiene?

 • Marius

  Net ne teisininkui Zamžickienės sprendimas atsiduoda demagogija ir išvedžiojimais. Stebiuos kaip taip galima suversti viską į krūvą ir iš to jovalo daryti tokias toli siekiančias išvadas – kaip inspektorės galva perneša tokį prieštaravimą, cituoju: „GALĖTŲ būti laikomas viešosios informacijos skleidėju, TAČIAU jo
  buveinės vieta yra Jungtinės Amerikos Valstijos, TODĖL šio valdytojo
  veiklai NETAIKOMI Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimai“? Bet po to vistiek rėžia: „laikytinas rengėju ir skleidėju“ O kur įstatymas, kur norma kuria remiantis daroma tokia išvada? Jei pati inspektorė priapažįsta: „socialinio tinklo paskyros ir jos valdytojo veikla bei teisinis statusas NĖRA specifiškai reglamentuoti Visuomenės informavimo įstatyme“. Gi žinome pagrindiniu teisės principus: leidžiamia viskas kas nedraudžiama, eiliniam piliečiui traktuojama kuo plačiau jo naudai. Gi valdininkui atvirkščiai: leidžiama tik tai kas jam reglamentuota. Jau nebeminint kad Facebook visas tinklapis fiziškai yra ne Lietuvos Respublikos teritorijoje, net BK (Baudžiamasis Kodeksas) savo jurisdikcija apibrėžia tik Lietuvos teritorija – inspektorė, taip išeina, perspjauna patį BK?!…

  P.S. gerbiamas Artūrai, apie Rusijos atlikėjus kalbėti negražu ir nepatriotiška yra tik rusofobams ir kitai publikai, kuri dažniausiai yra įvardijama kaip megztaberetininkai.

  • Auksinis_kardas

   Jums pirmiausia teks atsakyti į klausimą kas yra turinio valdytojas: šalyje reziduojantis turinio rengėjas ir operatorius, ar užsienyje esantis priemonės savininkas, suteikiantis sklaidos plotus kiekvienam pageidaujančiam, be jokių apribojimų kažkurios šalies aprėptimi. Atitinkamai galėsite racionalizuoti tenkančią atsakomybę: turiniui, bei priemonei. Neetiškas elgesys nėra tai, kas leista, leistinos etikos požiūriu.

   • Marius

    Pakartojote tą patį ką ir Žemžickienė. Čia ne turinio valdytojo klausimas. Kai LR pilietis išvyksta į užsienį jis laikosi svečios šalies įstatymų? Taip, turi laikytis. Lietuvos Respublikos teisė užsienyje negalioja. Kai talpini medžiagą į užsienio šalies socialinį tinklą sutinki laikytis soc. tinklo registracijos šalies įstatymų. Naudojimosi sutartyse tai vienaip ar kitaip paminima arba brėžiama:

    Facebook
    You will resolve any claim, cause of action or dispute (claim) you have with us arising out of or relating to this Statement or Facebook exclusively in a state or federal court located in Santa Clara County.

    Netlog
    The use of this Website shall be governed by the Belgian laws. In case of dispute concerning the use of the Website or services of this Website the courts located within Brussels have jurisdiction.

    Linkedin
    This Agreement or any claim, cause of action or dispute (“claim”) arising out of or related to this Agreement shall be governed by the laws of the state of California regardless of your country of origin or where you access LinkedIn, and notwithstanding of any conflicts of law principles and the United Nations Convention for the International Sale of Goods.

    Fotka pl
    Każdy Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem oraz przestrzegania jego postanowień, a także przepisów obowiązujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podczas korzystania z Serwisu.

    Odnoklassniki
    Настоящее Соглашение и взаимоотношения Сторон в связи с настоящим Соглашением и использованием Социальной сети регулируются законодательством Российской Федерации.

    Hyves
    These Terms of Use are governed by Dutch law. Any and all disputes resulting from this agreement will exclusively be submitted to the competent courts in Amsterdam.
    ir t.t.

    • Auksinis_kardas

     Klausimai nekyla dėl „Facebook exclusively“, nes atsakomybė už sukurtą ir platinamą turinį, kaip, kad, ir paskiro socialinio tinklo naudojimą, pvz., pedofilijos praktikai, anaiptol nebus peradresuota nei santa klaroms, nei santoms klausams.

     Reikalai dėl atsakomybės nebus taip patogiai nutolę.

     • Marius

      Tiesiog pornografija bus ištrinta iš Facebook akounto (registruodamasis vartotojas sutinka netalpinti pornografijos) ir jei nepatiks toks veiksmas galėsi bylinėtis Sant Clara grafystės teisme, bet ne Lietuvos teisme!

     • Auksinis_kardas

      Mariau, esate primityvas, kaip reta. Asmuo gali naudoti socialinio tinklo išteklius ne vien kažkokio aiškaus uždrausto turinio, prieštaraujančio taisyklėms, viešinimui, jis gali naudoti ryšių, komunikacijos, išviešinimo (Ramanausko atvejis) galimybes daug įvairiau, nei, panašu, pajėgiate įsivaizduoti. Ir jokia medija pati savaime nėra kalta dėl nusikalstamo ar neetiško medijos naudojimo, atitinkamai medijos savaime kaltės klausimai net nekils, nes tai priemonė sklaidai, tik labai ribotai galinti kištis į sklindantį turinį, ir atitinkamai ribotai patirti atsakomybę. Mums tikrai riesta, jei diskusijos vyksta tokio supratimo lygyje, būti tokiems bukiems ne-nor-ma-lu, gerokai beviltiška.

     • Marius

      Cha-cha-cha! Ką matau: kaltinimus primityvizmu iš žmogaus užsidėjusio beždžionės snukį ir pasivadinusiu „auksiniu kardu“… Beždžionė mokina… hm… Tikrų tikriausiasi primityvas esate būtent jūs „auksinis karde“. Gi niekas per prievartą neverčia registruotis užsieno šalies socialiniame tinkle, tačiau registruodamasis sutinki, kad laikysisi tos šalies kur registruotas soc. tinklas įstatymų – kaip kad nuvykęs į svečią šalį. Todėl Zemžickienės sprendimas yra absurdiškas, ji išėjo už Lietuvos pareigūnui skirtų kompetencijos ribų. Pavyzdžiui, hakeris fiziškai būdamas vienoje šalyje įsilaužimo metu, yra baudžiamas pagal įsilaužimo vietos šalies įstatymus: http://izrus.co.il/nepolitica/article/2013-04-08/20905.html – kaip kad padaręs nusikaltimą fiziškai būnant svečioje šalyje. Ką toliau rašote yra visiškai nesusiję, tarsi aš manyčiau kad soc. tinklų naudotojai tik ir užsiima nelegalaus turinio talpinimu (kur tokį absurdą aš rašau?) – teisė nėra rojaus, idelaus pasaulio sukūrimas, teisė tai taisyklių nustatymas.

     • Auksinis_kardas

      Teisė nuo „teisingumas“, ne nuo „taisyklė“. Teisė pirmiausiai seka idealais. Pasiremdama į taisykles (ir ne vien), kurių iškalime regite savąjį pasaulį. Nesuklydau su primityvo apibūdinimu, iš pastarosios replikos patvirtinimų tam apstu. Tai tiek ir bus tos kalbos jau.

     • Marius

      Išradinėjate naujus apibrėžimus? Bent vikipediją pasiskaitykite, http://lt.wikipedia.org/wiki/Teis%C4%97 – nereiks išradinėti dviračio: „Teisė – visuma oficialiai pripažintų, įtvirtintų, formaliai apibrėžtų, organizacinėmis-prievartinėmis poveikio priemonėmis užtikrintų, sankcionuotų viešosios organizacijos (valstybės, tarptautinės organizacijos, savivaldybės, religinės bendruomenės (Bažnyčios) ir kt.), privačių struktūrų (pvz., įmonės, asociacijos) taisyklių, principų, reguliuojančių visuomeninius santykius; socialinių NORMŲ SISTEMA “… :-) Daug kokių intencijų gali būti įdėta į teisę, bet manęs tai nedomina, nes kalba gi ne apie tai, o apie Lietuvos Respublikos pareigūno kompetencijos ribas.

     • Auksinis_kardas

      Tuojau pat galiu pakeisti cituojamą įrašą. Tik taip ir nesuprasite, koks jis ribotas ir pažeidžiamas, kokia jo prigimtis. Teisė yra įrankis teisingumo viešpatijai, taigi kaskart teisingam atpildui už prasižengimus. Tam ji ir reikalinga. O normų sistema reikalinga tik kaip įrankis iškeltai vėliavai apsaugoti. Nebūtų vėliavos, nebūtų ir normų. Stokojate abstraktesnio mąstymo, jau kartojuosi, aiškiai be reikalo ir prasmės. Bet čia mes nuklydome nuo pagrindinio nesutarimo: ką galima suversti programiniam komplektui „Facebook“ su vykdymo įranga bei prekiniu ženklu, bei kas yra sukuriama ant šios platformos, menkai su ja tesisiejant ar jai įsipareigojant. Taigi, jei taip pabandžius nepražūti taisyklių labirintuose, kiekvienas atpildą gauna pagal nuopelnus – turbūt teisėje tokio imperatyvo savo akimi niekaip neįžvelgsite. Dėl to ir užjausime.

     • Marius

      Cha-cha-cha, tad keiskite! Galiu pateikti nuorodas į profesionalų citatas, kur pakartota ta pati esmė – tai normų sistema. Kad ir ką berašytumėte, bet nuo to teise netaps kitokia: ji buvo ir bus aiškių taisyklių, reikalavimų, procedūrų sistema, kad ir kaip jūs, beišvedžiotumėte. Ir tuo labai džiaugiuos, nes inksčiantys idealistiniai pritempinėjimai tegali sukurti tik pragarą -tą parodė istorija. Ar turi teisę Lietuvos Respublikos pareigūnas vertinti užsienyje esančių media priemonių turini? Atsakymas – ne. Nes jei pradedams vertinti, tai vertinkime viską iki galo, tada reikia bausti pagal LR (!) įstatymus už tai kad lietuvis Airijoje išsikoliojo su kitu lietuviu, bauskime už tai kad JAV lietuvis apvogė lietuvį ir t.t. Joo… sunku įsivaizduoti iki ko prieisime, teismai skundžiasi per dideliu krūviu? Nieko tokio: „auksinis kardas“ užvers jūs papildomai!

      P.S. Beje jūs pats nuklydote, nes pats save užverčiate ir svaiginates didingai skambančiais terminais: idealai, teisingumo viešpatija… o tema viso labo apie kompetencijos ribas – ir jums tai sunku suvokti. Tad kas čia primityvas? Na, ką dar parašysite?

     • Auksinis_kardas

      Popierius yra medija. Ar ant jo Lietuvoje užneštas turinys tikrai turi daug bendro su popieriaus kilmės šalimi? Aptariamas turinys sukurtas LR, ir visiškai pamatuotai eksponuojamas normoms, taikomoms LR sukurtam viešajam turiniui. Idealus bandau prikelti ten, kur pro medžius nebematote miško, kas kam ir kodėl, tik dėl tokios primityvios priežasties.

     • Marius

      Diskusija vyksta ne apie popierinę žiniasklaidą, o apie įrašą socialiniame tinkle esančiame už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų.

      Subalansuota protui ir sąžinei, bet tinka ir apie idealus: „Jei pav. teisėjas, spręsdamas bylą, visų pirma galvotų ką paliepia jo protas ir sąžinė, tai tuomet jis labai greitai nuklystų nuo savo pagrindinio uždavinio – spręsti teisinius ginčus remiantis tuo, ką nustato būtent teisė.“ http://saularl.home.mruni.eu/wp-content/uploads/2009/03/nuot-stud-1.doc

      Jūs nesuvokiate, kad intencijos (tame tarpe ir idelai, tik realistiniai savaime suprantama) jau įrašomi teisėkūros procese, o toliau jau teisėje seka griežtos taisyklės, reglamentai ir procedūros. Nuo kurių tame tarpe ir valdininkai bei inspektoriai negali nuklysti. Jūsų klaida, kad įsivaizduojate esantis a priori teisus, todėl savo buitinį teisės suvokimą bandote pritempti iki universalaus apibrėžimo.

     • Marius Gaubas

      Ypac baznycios. „Oficialiai“ – ka tai reiskia??? Jei duociau Jums „oficialiai“ i dantis, teisme butu all good, nes oficialiai? Nuo kada wikipe… yra informacijos ar teisiniu normu saltinis??? Atvirai kalbant, pi… religines bendruomenes. Jei zmogus tiki, tai yra jo ir tik jo asmeninis beigi privatus reikalas. O politines organizacijos yra LIABLE, taip pat ir tos, kur su religiniu atspalviu. Teise yra negyvas kudikis, jei nera TIESOS formalizuotas atspindys ir jei nera priimta kai neisvengiamybe ir samoninga butinybe. Kitaip, tai tik lingvistine ekvilibristika gerbiamo A. Raco aprasytu buratinu priemoniu sarase, is „kaimo mociutes“ pinigams melzti. Labai juokiausi del „Lietuvos Respublikos Pareiguno“ :D. Pirmiausi jis zmogus, antra, kazkieno kaimynas, trecia – bendratautietis kalbos ir pasauleziuros prasme. Dar negirdejau tokios chebros kaip – LT Pareigunas. Tai tik darbines pareigos del kuriu visi susitare ir paskyre, ir nieko bendro neturi su zmogumi. Ar tai atskira rase? Jei tai atskira rase, tai negerai su galva Jums, o ne jiems, pirmiausia. Velu. Labanakt. Pagarbiai, Marius

     • Marius

      Ačiū, kad prisipažinote rašęs naktį.

 • ArturasR

  mielas Sauliau, atmatos renkasi pas A.Ramanauską, tad ne čia pataikėte. Staltiesėle tamstai kelias.

 • Rytis_I

  Įdomus ir kitas aspektas. Anksčiau teismų praktika buvo paprasta – nėra VIP licencijos, nėra teisinio nagrinėjimo pagal atatinkamus VIP straipsnius. Pasirodžius horizonte naujajam inspektoriui ir naujo kirpimo politžokėjams – įstatymas berods nepatyrė jokių ypatingų pasikeitimų, – o bet teismas su savo praktika pradėjo keistis… Tad kuom visdėlto po galais grindžiami Lietuvos teismų sprendimai – įstatymo raide, ar politikų ir atstiktinių funkcionierių norais, gal net ir labai gerais norais?

 • sataniuga

  Juokingas aišku tas mėginimas norminti naujus interneto dalykus. Pvz. prieš kokius 5 metus buvo daug kalbų apie myspace, pažeidinėja ten, atseit ir tt. Kas dabar atsimena myspace? Panašiai bus ir su feisbuku, taigi Zamčickienei galėčiau pasiūlyti atsipalaiduoti ir mėgautis proceu, užuot jį mėginus kažkaip reglamentuoti.

  • Rytis_I

   „Reglamentavimą“ čia galima būtų ir kiek kitaip pavadinti. Pora citatų kadencijos pradžioje, apie gaires: „Žurnalistų etikos inspektorius turėtų būti ne tik baudėjas, bet ir mokyti žiniasklaidą”
   Arba: „Aš labai laukiu, kada žurnalistai, leidėjai iš anksto ateis pasitarti, jeigu kyla kokių nors abejonių dėl būsimos informacijos viešo paskelbimo.”
   Taip, sukaupus didelę patirtį žemių grąžinimo klausimais yra ko pamokyti ir tuos nemokšas…
   http://verslas.delfi.lt/media/etikos-inspektore-su-ziniasklaida-ieskosiu-bendros-kalbos.d?id=26050953#ixzz2Q3VJt5Xq

 • Pingback: Instrukcija propagandistams: parengė trenkti kvankos, naudoja pupuliai ir chliupikai | Artūras Račas()