Patriotizmo mįslė įminta:)

…Įveskite žodį „patriotizmas“ į google.lt

Įdomus rezultatas, ar ne?

… Aš taip pat buvau nustebęs:)

Maždaug taip pat, kaip pastarąjį mėnesį kone kasdien matydamas, kad „patriotizmas“ yra daugiausiai lankytojų į tinklaraštį nukreipiantis žodis – iš viso beveik 1500.

Šiandien sūnus paaiškino priežastis.

Jos – šio dokumento trečiojo puslapio sąrašo trečiame punkte.

Įskaita buvo trečiadienį.

Norėčiau žinoti, ar kam nors padėjo…:)

(7 balsų, vidurkis: 3,14 iš 5)
Loading...
 • Justas

  Na vikipedija iškart pasirodo kaip vertalas. Kitaip sakant, galima atskirti, kas užsienietiška ir kas lietuviška.

 • tomas

  patrioizmas :D artureli

 • Paulius

  Na pirmas rezultatas wiki – kaip ir priklauso, ir kas sirdi glosto :)

 • negamalia

  pirmas – wiki, antas – moku.lt, trecias – mokslai.lt, ketvirtas – smaizys.lt… tai kuris cia turetu sukelti skaitytoju susidomejima?

 • nerijus

  Ne pirmas kartas, kai taip žioplai saugoma informacija.
  Tokių atvejų yra ir daugiau, net su garsiuoju Mitsubishi Lietuvoje :)
  Paskui skundžiamasi, kad kažkas „nutekino“ informaciją?..
  Suvedus atitinkamą raidžių kombinaciją į google paiešką, galima stebėtai amerikiečių ( ir ne tik ) namus, kai pas juos įjungtos web kameros :)

 • Marius

  Tiesą sakant nenuostabu. Egzaminų užduotyse tegalima įžvelgti kalbos meilės propagavimą, tačiau meilės tėvynui ten net nėra. Manau lietuviams valstybė, net nereikalinga. Lietuviams užtenka tik kalbos, o kalbos fetišizavimas aiškiai matosi įskaitos klausimuose. Tai ne ironija, jau senai knibžda tokia mintis. Neseni ginčai dėl autentiškos pavardės rašybos tik patvirtina. Seimūnams ar eiliniems žmonėms svarbiau neleisti rašyti cz ar w, vietoje to, kad susirūpintu nežmoniškai didele emigracija arba akivaizdžiu smulkaus verslo žlugdymu. Parodykite kokį politiką kuris savo veiksmus grįstu patriotizmu? Arba parodykite nors kokį valstybininką, klasikinio tipo valstybininką dabartinėjė Lietuvoje tokio lygio kaip Giuseppe Garibaldi arba Otto von Bismarck arba galų gale kaip Antanas Smetona? Kažkas Lietuvoje vyksta, sunkiai nusakomo. Apie tai jau kokius metus kalba Povilas Gylys.

 • laila

  Gal pasirodysiu kvaila, bet man patinka gyventi, kurti ir dirbti Lietuvoje.Geriau savo kieme būti karaliumi, nei užsienyje- tuoletų ir indų plovėju…

  • Matote, kai kurie žmonės pasirenka dar vieną kelią. Tas kelias yra toks: geriau užsienyje būti tualetų ir indų plovėju, bet už lietuviško, taip Jūsų pavadinto, karaliaus algą, nes paprasčiausiai Lietuvoje jie, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, negali būti (ar net pasijausti) tais „karaliais“…

  • daad

   o gal geriau buti uzsienyje tokiu paciu karaliumi? idomus tokie zmones kaip tu, moka tik loti, o ikasti arba dantu nera, arba drasos… Siaip daug zmoniu dirba uzsienyje normalius darbus, gauna gerus pinigus ir pan… o tada dar is ipratimo uzsuka i raco bloga, i naujienas, bet kuo toliau tuo noras mazesnis… O galu gale neteko lietuva dar vieno programuotojo

 • Marius

  Op… dabar supratau apie ką.

  • romas

   Kam tas Op? Ana minčių eiga irgi gali rasti vietos šalia pagindinės minties:)

  • J. naivusis

   O man kaip tik to „op“ trūksta. Dievaži, tikrai „nedaeina“ apie ką čia…

   Kad pirmas rezultatas – vikipedijoj? Tai kad taip ir turi būti.
   Kad punkte 3 – irgi nieko šokiruojančio (netgi naujo) nepasakyta. Vaikų/tėvų kompleksui keli tūkstančiai metų.

   P.S. Įvedus žodį „patrioizmas“ gugelis paaiškino: Galbūt jūs norėjote ieškoti: patriotizmas Rodomi geriausi 2 rezultatai

 • mdxacuk

  Egzaminų centras galėtų nevarginti vaikų beprasmėm užduotim ir klausimais. Užtektų duoti parašyti žodį „tuoletas“.

  • romas

   Teisingai rašosi „toiletas“, kai dirbi užsienyje. „Tuoletas“ yra tarpinė forma, kai mintimis jau esi už kanalo, bet vis dar nepraradęs ryšio su gyvosios kalbos versmėmis.

   • lakunas

    Iki pradžios mokykloje buvau išmokytas rašto, maniau, kad turėtų būti „toletas“ :)

 • Debas

  Is „Dlefi“ komentaru pukiai supratau viena dalyka: emigeriai – ne patriotai!!!! Va ir laila tai ka tik patvirtino…

  • laila

   oi neee…tikrų tikriausi „patriotai“.Kas nudirbs visus juodus darbus užsienyje jei ne lietuviai.O vėliau parbėgę namo pasakos apie nuostabų užsienį :)

   • O kas blogo juodame darbe??? Manau, kad neteisinga teisti žmones, kurie užsienyje už juodą darbą gauna geresnį atlygį nei gautų Lietuvoje. Manau, kad tai mažų mažiausia žema… Jiems ten nuostabu. Ir ką? Jie dėl to tampa mažesni patriotai? Beje, iš kur tas keistas stereotipas, kad užsienyje visi indus plauna ir dirba valytojais?

   • Debas

    Beje, apie lailos patriotiskus poelgius esam jau uztektinai pasiskaite sitame bloge…

    • laila

     na na, dirbu ir mokesčius moku čia Lietuvoje ne tam, kad „užsienio karaliai“ iš to gero gyvenimo važinėtų į Lietuvą nemokamai gydytis :)O jei rimtai, tai man – dzin :)Kas kaip sugeba, taip ir gyvena :)

     • Debas

      jei nuo to lengviau pasidarys: nesu nei karto gydesis LT po to, kai 1999-ais is jos isvaziavau. Moku savo sveikatos draudima, todel gydausi cia. Tiesa sakant net ir atvaziaves i LT buvau tik keleta kartu: 2000, 2003, 2008 ir 2009… Siaip labiau megtsu keliaut kur dar nesu buves…

      O del patriotizmo: nors aptiems lietuviams negailiu kritikos, niekada nekritikuoju (o net atvirksciai giriu)Lietuvos nelietuviams, „ikyriai persu“ lietuviu kalba savo vaikams, sergu uz musu krepsini… ir nesiruosiu keist pilietybes… tai viskas ka galiu padaryti, bet manau, kad tai yra daugiau nei daugelis lietuviu, gyvenanciu LT daro…

     • Rytis I

      Yes, turbūt jei gyvenčiau kur nors neLietuvoj, tikrai būčiau dešimtkart didesnis patriotas. Gyvenant sėslų gyvenimą šioje kordono pusėje tokie jausmai nusilpsta, prigęsta, ypač kai jo neturi nei kur išbandyt ir nei užgrūdint… Gal truputį ciniška, bet pas mumi berods save patriotu skaitomas tas, kas sąžiningai moka mokesčius. Panašią išvadą galima daryt ir iš mokiniams peršamo teiginio.

     • fsm

      tamsta esate leotuvė

 • Rytis I

  „Patriotizmas“ mūsuose turbūt daug sunkiau apsibrėžia nei „Dievas“. Todėl žmonės ir ieško daugiau mažiau aiškaus ir konkretaus atsakymo ir gerai kad randa. Tuom galima pasidžiaugti, kita vertus ir paliūdėti, nes dar tik ieško ir randa beje kiekvienas savo. Nuo prašalaičio kibinamų kaimo mergų iki „tauriųjų darbų“.
  Tiesa, pirmojo punkto „Kultūra neįmanoma be optimizmo, idealizmo ir paramos. Išplėtokite ir pagrįskite šią mintį.“ išplėtoti turbūt man nepavyktų, o ir kito neduota…

 • Absoliuti dauguma žmonių dirba ne savo šalies labui, o asmeninei gerovei užtikrinti, kalba netaisyklinga normine lietuvių kalba, o su kultūra turi tik tokias sąsajas, kad retkarčiais pasižiūri kino teatre kino filmą, todėl tiek mažai mūsų šalyje patriotų.
  Gal pradžioje nedarykime blogų darbų – nesilankykime įtariamųjų finansiniais nusikaltimais jubiliejuose, o sutikę IKI parduotuvėje eks merą J.Imbrasą neprašykime, kad miesto lėšomis skubos tvarka mums būtų išgrįsta gatvelė iki pat mūsų namų slenksčio. Yra daug labiau vargstančiųjų ir skurstančiųjų, pagalbos ir paramos prašančiųjų. Tik apsidairykime aplinkui, nebūkime tokie savanaudžiai ir egoistai.

  • nerijus

   Fredi*

   Kokia kultūra, kai žiūrimas filmai Saulės nualinti II, Rembo, Amerikietiškas pyragas ir pan.?..

   • nerijus

    Fredi*

    Cinikas – tai žmogus pelėda, budraujanti prietemoje ir akla šviesoje, mėgstanti dvėseną ir niekinanti prakilnią laukinieną.

    • romas

     Nerijau, ką nors apie platonikus prašyčiau, jei nesunku.

     • nerijus

      Platonikas/ -ė- Valentinas, Šimonytė ir mūsų gerb. Prezidentė ;)

  • taip mielas fredijau, kartojimas yra mokslų motina. Matau, kad labai stengiatės ir vertinu tamstos pastangas. Neabejoju, kad ir kiti jas įvertins. O žiūrėk dar iš tiesų ims ir pavyks ir ką nors išmoksite.

  • lakunas

   Pritarčiau Fredžiui*: pirmas žingsnelis link gerų darbų darymo gali būti blogų darbų nedarymas. Labai tikėtina, kad neveikti blogai yra lengviau negu veikti gerai. Pradėti galima nuo nesilankymo pas „blogiečius“ (nepainioti su „blogeriais“ :)), neprašymo asmeninei naudai gauti, palaipsniui pereinant prie pagerbimo vizitais teigiamų nusipelniusiųjų, prašymų ar reikalavimų pateikimo visuomenės interesams tenkinti. Manau, kad tokius gražius „moralus“ galima priimti ir atsietai nuo tik nuolatiniams tinklaraščio lankytojams suprantamo konteksto.

   • mielas lakūne, jūsų mintys labai vertingos. Net neabejoju, kad pats kiekvieną dieną taip ir elgiatės ir jau esate toje stadijoje kai pateikiate prašymus ir reikalavimus visuomenės interesams tenkinti.

    • lakunas

     Tik pabandžiau pastebėti, kad jeigu nepaisyti ryškios asmeniškumų dedamosios, Fredžio* pastebėjimas visai neturi neigiamo užtaiso ir, mano akimis, vertintinas pozityviai. Todėl ir pabandžiau pats pažvelgti atribodamas nuo minėto konteksto.
     Apie tai, kokioje stadijoje esu pats – deja, deja – kol kas turbūt tik toje, kai sugebama įvertinti savo veiksmus kategorijomis „gerai“ ar „blogai“ ir stengiamasi pastarųjų nekartoti.

 • Debas

  as esu mokslininkas uzsienyje… ir parbeges mano nepasakosiu apie nuostabu uzsieni, nes namo neparbegsiu…

 • Arturas

  Nr. 4:
  Kur gimsta patriotizmas? | Artūras Račas – [ Translate this page ]Prieš keletą metų, kai su ESBO misija teko būti Bosnijoje, nutiko viena įdomi istorija. Važiuojant autobusu iš vieno miesto į kitą viena iš.
  racas.lt/kur-gimsta-patriotizmas/ – Cached – Similar

 • fsm

  >>Patriotizmas – tai taurus darbas savo šaliai, jos kalbai ir kultūrai. Argumentuokite.

  O gal:

  >>Šimašius: tėvynė yra laisvė
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10352039/?Simasius..tevyne.yra.laisve..arba.apie.Lietuvos.ateities.strategija=2010-04-19_11-04

  Leotuva man ne tėvynė. Leotuviai – ne bendrapiliečiai.

 • nerijus

  Patriotizmas= Kubiliotizmas:

  ( 2009 m. birželio 23 d. )
  „Pensijos nebus mažinamos, tačiau pensinis amžius Lietuvoje turėtų būti pamažu ilginamas, kol pasieks 65 metus, interviu Lietuvos radijui antradienį sakė premjeras Andrius Kubilius.“

  ( 2009 liepos 14 d. )
  „Vyriausybės siūlymas dirbantiems pensininkams perpus mažinti pensiją neprieštarauja Konstitucijai, teigia laikinai premjero pareigas einantis Andrius Kubilius.“

  ( 2009 lapkričio 10 d.)
  „Matau didelę problemą tame, ką prezidentė yra įvardijusi kaip senatvės pensijos kompensacijas – jeigu dabar sumažiname pensijas, kad vėliau būtų kažkaip atlyginimas, nes tai galimai gali atverti labai pavojingas, didžiulę naštą valstybei sukuriančias problemas“

  ( 2009 lapkričio 16 d. )
  „Kompensavimo mechanizmai Konstitucinio Teismo doktrinoje yra minimi šiek tiek kitokiose bylose, kalbant pirmiausia apie valstybines pensijas, kurias vyriausybė gali mažinti ne tik krizės metu. Mes taip suprantame KT doktriną. Į krizės metu atsirandančius pensijų mažinimus mes žiūrime kaip į tokius, kurių vyriausybė neturėtų prisiimti naštos kompensuoti“

  ( 2009 lapkričio 17 d. )
  „Mes manome, kad KT doktrina, suformuota pensininkų atžvilgiu, yra pakankamai aiški. Krizės metu sumažinus vienokias ar kitokias socialines išmokas turime laikytis KT principų: pirma, sumažinimai turi būti laikini, antras dalykas, jie turi būti taikomi visoms grupėms, visoms išlaidoms, trečias dalykas, jie turi būti taikomi tokiu principu, kurį būtų galima pavadinti proporcingu“

  ( 2009 m. gruodžio 9 d. )
  „Noriu priminti, kad pensijas mažiname labai nedaug – tik vidutiniškai 5 procentais. Turime visi atsiminti, kad nuo 2008 metų pradžios iki 2008 metų pabaigos pensijos išaugo vidutiniškai 30 proc., maždaug 180 litų. Dabar vidutinės pensijos mažinamos 25 litais“

  Ir galiausiai…
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10352776/?Kubilius..KT.neipareigojo.kompensuoti.pensiju.100.proc.=2010-04-21_18-17

  Išvadas pasidarykite patys…
  Manau, kad Kubiliui reikėtų rašyti savo dienoraštį šratinuku ir baltame popieriaus lape ( kamutyje su kregždute ), o ne tinklaraščio pavidale…ir pirkti bilobilio!!!