Skaitytojas siūlo diskusinę temą: kodėl A.Račas rašo?

Vienas, mano įrašais nusivylęs šio tinlaraščio skaitytojas, mano, kad esu išsisėmęs ir nesugalvoju temų, kurios patrauktų kitus šio tinklaraščio lankytojus diskusijoms (nors niekada, berods, nesu sakęs, kad mano įrašų tikslas yra sukelti diskusijas).

Tačiau gerbdamas skaitytojo nuomonę ir pripažindamas, kad anaiptol ne visi mano įrašai yra visiems įdomūs, siūlau padiskutuoti skaitytojo pasiūlyta aktualia tema:

gaila nera temos kur galetume jusu elgesi aptarineti – kazkaip noretusi suprasti daugiau, del ko taip norisi zeminti visas imanomas visuomenes “padugnes”? Ta prasme, ar jum smagu, ar jauciates ipareigotas tai daryti, ar yra kitokia reiksme visu situ temu – kaip racas atsikirto olialia, gaidziukui is prastos humoro laidos, ir kaip racas sudirbo koki tai politika

Pradėdamas diskusiją , galiu pasakyti, kad man nesinori žeminti „visų įmanomų visuomenės padugnių“, tačiau kartais man norisi atkreipti dėmesį į kai kuriuos reiškinius, kuriems aš nepritariu.

Man smagu rašyti ir tam aš skiriu dalį savo laisvalaikio.

Pardėjęs rašyti šį tinklaraštį, kartais jaučiuosi įpareigotas rašyti, nes žinau, kad užklydęs skaitytojas tikėsis rasti naują įrašą.

Be olialia, „gaidžiuko iš prastos humoro laidos“, ir politikų, kartais dar rašau apie užsienio politiką, viešuosius ryšius, Seime priimamus įstatymus, ekonomiką, reklamą, perskaitytas knygas, bažnyčios kišimąsi į visuomenės gyvenimą, toleranciją, energetiką, žiniasklaidos problemas, visuomenę, švietimą, pilietiškumą, sportą, nesąžiningą verslą, GMO, mokesčius, ES, blogosferą ir dar apie kai kuriuos dalykus.

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • Burbulas

  Burbulas visada užsukęs tikisi rasti ne tik naują, bet ir įdomų įrašą, deja… Tokių pasitaiko vis rečiau. Ir, mano nuomone, patys neįdomiausi kaip tik tie „olialia, gaidžiukai, etc“.

 • QDirKA

  Rasykit ponas Racai! Idomu skaityti Jusu blog’a, nors ir norisi kai kur kontrargumentuoti.
  Juk blog’as yra blog’a rasanciojo reikalas, bent kol kas… Kitaip nei ziniasklaida. Tad rasykit!!!

 • WU

  Aš nieko blogo nematau, dėl to, kad kartas nuo karto čia atsiranda nerimtas įrašas pvz.: tas laiškas olialia. Mane tai prajuokino, o kitiems patariu nevaizduoti savęs tokiais rimtuoliais, visada giliai beknisančiais po opias problemas.. Galų gale, tų nerimtų įrašu čia ne tiek daug ir pritariu kai kurių skaitytojų nuomonei, kad Artūrui visgi reikėtų nueiti pateisejauti :D O veliau patalpinti čia medžiagos. Juokitės – tai ilgina jūsų gyvenima.

  • Burbulas

   Iš ko čia juoktis? Iš olialia? Atsiprašau, bet tai ne tik nejuokinga, bet ir apgailėtina. Ar tamsta manai, kad ir iš psichikos ligonių reikia juoktis. nes jie kartais elgiasi ne pagal priimtas taisykles?

   • WU

    Tamsta, gal nelygink jų ir psichikos ligoniu.. Ir kur čia elgesys ne pagal priimtas taisykles?

 • Tomas

  man pvz patinka kai primena kaip as atrodau is sono. Ir kartais is tikro, prie veidrodzio nuelekes, pamatau buduli, kartais dunduli…

  viskas priklauso nuo optimizmo lygio kraujuje…

 • O aš vis stebiuosi iš kur, Artūrai, jūs turit tiek kantrybės bei vidinės jėgos, tęsti, tai, ką pradėjot, kai aplinkui siaučia visokiausių formų ir spalvų bobausiai… ;)

  • bang

   Iš nesiaučiančių beformių ir bespalvių ;)

 • skaitytojas

  hm, man asmeniškai atrodo, kad temų gausa atsirado po to kai ženkliai padidėjo komentatorių skaičius puslapyje. Ir tai ne į gera- Artūras stengiasi ginčytis su komentatoriais, kažką jiems įrodyti( nors didžiaja dauguma jie – tik smulkūs provokatoriai), atsiranda asmeninių( turiu galvoje – į asmenį nukreiptų) blogo užrašų, sąskaitų suvedinėjimų, kas po biški atstumia nuo šio blogo skaitymo. Mano kuklia nuomone, prieš pusmetį buvo kur kas kokybiškiau. Gal tikrai reikėtų panaikinti komentarus?
  Pagarbiai, vis dar skaitytojas

 • Aras

  Man patinka Artūro rašiniai, taip pat malonu jį matyti TV ekrane diskutuojantį ar oponuojantį. Ir kitiems skaitytojams, manau, taip pat, kitaip jie čia nesilankytų. O kai kurių nepasitenkininmas kyla dėl to, jog yra įpratę skatyti atsinaujinančias kas pora valandų Delfi ar Alfa žinias, pasąmonėje to paties tikisi ir čia.

 • Karvė

  Na aš tikrai laukiu kiekvieno įrašo. Būna pasitaiko koks nors man neaktualus ar neįdomus, bet juk tai normalu – sekant keliasdešimt blogų ir naujienų portalų išmoksti atsirinkti. Juo labiau, kad čia rinktis tenka retai – vieniems įrašams pritariu, kitiems – ne, bet dauguma jų atrodo arba aktualūs, arba bent šiaip įdomūs ar linksmi.

  Tęskite Artūrai savo darbą ir kartais pro pirštus praleiskite komentatorių išdaigas. Neverta dėl to nervų gadinti ;)

 • A.G.

  Gali būti gal ir kitokia nuomonė – ne unisonas.
  Tad pasakau.
  Man atrodo, kad bloge, kai žmogus ir taip dirba 25 val. per parą (ir be to blogo), pakanka ir suprantama vieno įrašo per parą. O kai sprogsta mintis ir gali pradingti – kas kita (bet tokių dienų manau paprastai daug nebūna per mėnesį… o būna juk dienų, kai fizinių ir psichinių jėgų nusėdimas pasiekia grindis… tuomet galima ir svetimą patinkančią numesti (kad…).
  Bet man visgi internete pati įdomiausia vieta – slaptų komentatorių mintys.
  Juk žmonės jų nerodo nei sau, nei šeimai nei bendradarbiams – todėl tas vidinis žmogaus būvis man yra įdomus. Tai parodo akyvaizdžiai kokias kaukes žmonės nešioja visuomenėje, šeimoje, sau – ir kokie jie yra iš tikrųjų… juk žmogus nėra nei labai blogas nei labai geras (kaip kažkada minėjau net pasaulinio garso mastytojas, kartais pasirėmęs galvoja labai elementariai – kur čia pigiau pavalgius… ar net labai garsus Lietuvoje žmogus – pamatai koks yr mizerija… čia jau nekalbant apie tikras mizerijas TV žvaigždutes…).
  Bet dažniausiai pamatai – iš slapto komentatoriaus didelį žmogų, kuris paprastai tokiu koks yra pasirodyti gędytūsi visuomenėje, šeimoje, sau.
  Taigi internete esame labai arti Dievo – tai didelė technologija.
  Sėkmės blogo šeimininkui.

 • R.Medinis

  Jei visai tiksliai į temą: „kodėl A.Račas rašo?“ – atsakymo neturiu. Galvoju, kad jei gali nerašyti – nerašyk, matyt žmogus negali.. (nerašyti). O patarimas būtų – (nors žinau kur p. A.Račas siunčia jam patarinėjančius) mažiau reaguoti į komentarus nukreiptus asmeniškai. Laiko ir energijos sunaudojama daug, naudos mažai. Trinti, blokuoti – paprasčiau ir efektyviau. Na nesate jūs pats tolerantiškiausias žmogus pasaulyje.. – ir nereikia.

 • Nemtau čia ko kibti prie Račo. Žodžiu, blogerių yra daug ant svieto ir visi jie rašo ką nori, kaip nori, kiek nori. Čia asmeninis blogas ir tegul rašo ponas Račas. Kai nusens ir pasidarys nebeįdomus, pats supras, nes lankomumo nebeturės.
  Dažnai mano nuomonė nesutampa su įrašais, bet tada geriau patyliu, arba paklausiu „kodėl“, nei užsipuolu rašiusijį, gal, sakau, reiktų visiems pradėti gražiai komentuoti be apsižodžiavimų, tada ir apie Račą nereiks kaip apie chamą galvot, kad dundukais vadina

 • Benedikta Vaivadaitė

  Blogiau būtų, jeigu Artūras Račas nerašytų, o pastebėjimus apie korupciją, neskaidrius viešuosius pirkimus, netinkamą žiniasklaidą ir kita pasilaikytų sau. Blogiau būtų mums visiems, nes turėtume mažiau informacijos. O įrašai apie humoristus ar olialia man visai smagūs, popsas :)

 • Šmočiukas

  Gerb. Artūrai, na parašykite gi KADA NORS apie čigonų taborą. Na, ne reportažą iš jo, aišku :)
  Juk neabejoju, kad labai daug ką apie tai MANOTE, o gal netgi ir nemažai ŽINOTE (būdamas labai „kibus“ žurnalistas).

  • Berge

   O kodėl gi ir ne reportažą? :) Būtų labai įdomu :)

 • Tai bent problema.
  Nepatinka – tegu neskaito.
  „Baninti“ reikia tokius skaitytojus, kurie nurodinėja blogo autoriui, kaip ir apie ką jis turi rašyti.

 • Tomas R.

  Niekad negalejau suprasti, kodel galybe komentuotoju vis bando isreiksti savo nuomone ne apie aprasoma tema, o apie pati Rača. Matyt cia vis tas noras pasipuikuoti savo ismone ir galimybe pakritikuoti. Kazkaip itariu, kad visgi susireiksminimo liga yra vis dar labai paplitus.. As tai siulyciau isimineti tokius komentarus, kurie yra ne i tema, o apie tai koks blogas Račas, labai blogas.. Žinau, tai jus vadinate cenzura, tai gal tiesiog bloge padaryt skilti, kur galetu rasyt visi nepatenkinti autorium, tada ir joje gales neršti visi tie kam to reikia. GA, siulau nekreipt demesio i tokius komentuotojus ir juos ignoruoti. Nesulauke demesio, jie nustos lankytis cia ir pezeti tik sau, bei savo bendrininkams idomius pezalus. Manau tai bus tik i nauda Tamstai ir tiems kurie lankosi cia neieskodami prie ko prisikabinti, o stengiasi rasti Autoriaus nuomone ir geranoriskas diskusijas.

 • Vasia

  O man atrodo kitaip: jei koks nesubrendelis (kaip as) lankosi protingu zmoniu bloguose, skaito juos, raso „kvailus“ komentarus, tai kartu vienu metu jis ir auklejamas. T.y. jo perskaityti straipsniai veikia kaip reklama pasamone. Tokiu atzvilgiu to blogojo lankytojo pasamone ir pasauleziura tampa platesne gal net geresne. As suprantu, kad A.R. darbas sunkus, sekinantis, bet jo nauda pilietiskumui (kalbu kaip Valdas A), vystymuisi, demokratijai ir viesumui yra begaline !
  Su pagarba !
  Vasia

 • Orka

  O aš galvoju, tegul jie rašo. Kai peržiangia Artūro nustatytas ribas, jis (čia vis dėlto jo asmeninis blogas) gali baninti. Man visai gerai atrodo, kai koks nors fredis ar didžiai save gerbiantis tvarkingai perspėjamas, nepadaręs išvadų išjungiamas. O Artūro rašymas, tegul ir kartais ne pačiom aktualiausiom temom, jau tapo svariu Lietuvos visuomeninio politinio gyvenimo įvykiu. Čia gal per riebiai sakau, bet bent jau mano aplinkoj, daugelis žino ir paskaito šitą blogą. Ir įtaka nuomonei formuotis didelė.
  Dar vienas dalykas. Artūro dalyvavimas diskusijose po jo paties raštais apnuogina jo asmenį. Pamatome, kad jis nėra, kaip bang nuolat replikuoja, tobulas visų galų specas. Bet tokių ir nėra. Aš asmeniškai pradėjau kritiškiau žvelgti į kitų panašaus kalibro apžvalgininkų rašliavas. Matai, kad rašo į pievas, bet negali diskutuoti…
  Pvz. Savukynas, mano gerbiamas, „užsisėdo“ ant Lazdijų mero. Tegul sėdasi, bet taikliai. O dabar kaltina jį tuo, kur visai niekuo dėtas.O gal ten tikrai yra problemų, bet jos ir lieka nepaliestos, nes visiems aišku, kad Virgis prašovė…

 • Arūnas

  Man labai patiko Tomo R mintis: „gal tiesiog bloge padaryt skilti, kur galetu rasyt visi nepatenkinti autorium, tada ir joje gales neršti visi tie kam to reikia“.
  Jei jau atsirado vietos „žaliam medeliui“, kurį spragtelėję galime patekti į „sveiko vaiko“ puslapį, labai panorėjęs, blogo autorius tikrai rastų vietos „įspūdingai šiukšledėžei“ su užrašu „NUOMONĖ APIE A. RAČĄ“, „NUOMONĖ APIE MANO ASMENĮ“, arba ką nors panašaus.
  Parašei komentarą, o jis neatsirado tavo planuotoje vietoje. Jei netingi – lendi į šiukšledėžę ir mėgaujiesi: „KOKĮ ŠMAIKŠTŲ KOMENTARĄ PARAŠIAU APIE RAČĄ“. Su laiku net ir šiukšledėžė ištuštėtų, nes rašantieji suprastų, kad niekas į ją nelenda ir nieko neskaitinėja, tad ir rašyti nebėra prasmės.
  Toks komentatorius arba pradėtų rašyti komentarus be asmeninių Račo įžeidinėjimų, arba iš viso nustotų lankytis bloge. Manau, kad ir vienu ir kitu atveju blogo autorius tik geriau pasijustų. Ir ŠVENTA ŽODŽIO LAISVĖ LIKTŲ NESUTRYPTA.

 • Riki

  Račo blog’as yra turbūt vienintelis mano skaitomas lietuviškas blog’as. Negaliu jo pagirti už aštrią įžvalgą, ar gyvą protą, tiesiog savi marškiniai arčiau kūno.
  Ką, pastebėjau, tai kad šiam blog’ui labai maišo komentarai, o ypač tai, kad blog’o autorius juos dar ir skaito, be į juos reaguoja. Idėja gera, atgalinis ryšys yra šaunus būdas praturtinti blog’ą, bet šiuo atveju komentarai ir Račas tiesiog nesiderina. Greičiausiai kaltas paties Račo charakteris provokuojantis trolius bei teisybės ieškotojus.
  Todėl siūlau Račui laikinai komentarus išjungti. Kokiam mėnesiui. Ir pažiūrėti kaip einasi, retrospektyviai įvertinti turinio kokybę, mažu pagerės…

 • kolega

  DG, taikliai tu čia :)

 • Orka

  Didžiai Gerbiami kolegos, Račas, rašydamas apie dundukus, pasirodė šiek tiek naivokas. Jis net neužsiminė, kad čia komentuojantys dundukai gali būti visai ne dundukai, o tie, kurių žalinga veikla dundukams sunkiai suvokiama.
  Kad ir kiek teptumėt kitus, savo nekokiu kvapeliu, vistiek nuo jūsų kvepia.
  Beje, kodėl jums nepadarius savo blogo ir ten neparašius tuzino rašliavos apie piktą, angažuotą, prorusišką, depresuotą ir visokį kitokį Artūrą Račą?

 • Linas

  Pritariu skaitytojui ir Riki-ui,kad reikėtų panaikinti komentarus,o kartu nekenktų ir komentatorius su čigonų taboru.Užjaučiu A.R.,kuriam ganėtinai pabodo baninti besikartojančius pezalus.Kadangi save laikau anot Orkos svariu visuomeninio politinio gyvenimo įvykiu,ir,atleiskit,nieko panašaus kalibro aplinkui nematau,norėčiau,kad į mano nuomonę būtų atsižvelgta.Tegul liejasi geranoriškos diskusijos parkuose,aikštėse ir skveruose!P.S.prašau šio pasažo nevertinti,kaip pasąmonės reklamos ar dar blogiau,reklamos pasąmonėje.Tai nėra tai,apie ką jūs tik ką pagalvojote.

 • bang

  Niekas negali uždrausti blogo savininkui trinti baninti ir pan. ir nuo to blogas nebus nei geresnis, nei blogesnis – paprasčiausiai bus toks koks bus. Bet,
  visiems turi būti aiškiai nurodytos blogo taisyklės ir formatas. Jei jokių taisyklių nėra, leidžiama bet kam komentuoti, tai nereiktų „vtyxaria“ komentarų trinti (netvirtinu, kad taip vyksta). Jeigu blogo savininkas aiškiai pasakys, kad trins (kartu ar atskirai)
  1) off topicą,
  2) keiksmažodžius, ar šiaip
  3) nesutampančios su jo numonės išreiškimus,
  tai visiems bus aišku, kad blogas skirtas
  1) ne beprasmiam paplepėjimui,
  2) ne nekultūringam paplepėjimui,
  3) fanams.
  Sąrašas pavyzdinis.
  Visiems užėjusiems bus aišku, ar gali sapalioti apie nieką, keiktis, reikšti savo nuomonę ir jiems nebus pagrindo piktintis taisykles neatitinkančių komentarų pašalinimu.

  • bang, pirmiausia, gal, pripažindamas man teisę šiame tinkalraštyje elgtis kaip manau esant reikalinga, man nenurodinėkite. Tačiau, jei įdomu, aš pasirinkau kitą būdą – įspėjimų ir įtikinėjimų, apeliuojant į padorumą ir sveiką protą. Tiems, kurie šie dalykai svetimi, deja, šis tinklraštis ankščiau ar vėliau tampa komentarams neprieinama vieta. Tamsta, rašydamas apie mano „paranojiškas abejones“ taip pat pretenduojate prisijungti prie jų.

   • bang

    Nenurodinėju, tik primninau, kaip paprastai daroma – taip be nereikalingų emocijų išvengiama nesklandumų, skirtingai, nei įspėjimais ir įtikinėjimais kiekvienu konkrečiu atveju, kurie gali atrodyti kaip priekabės, nes padorumo ir sveiko proto nustatymo kriterijai pas skirtigus asmenis gali šiek tiek skirtis – tai faktas, kurį, beje, pats neseniai patvirtinote savo dėl visuomeninio reikšmingumo kriterijų. Na, čia buvo tik pasiūlymas.
    „tinklraštis ankščiau ar vėliau tampa komentarams neprieinama vieta“ – va jeigu aiškių ir visiems vienodų taisyklių nėra, tiksliau žaidimo taisyklės konkrečiu atveju priklauso nuo vieno asmens valios (ar nuotaikos), tai blogo pozicionavimas jau visiškai kitoks – jis nebėra visiškai laisvas be cenzūros – ir tai lankytojams turi būti aiškiai nurodoma. Nesakau, kad geresnis vienas ar kitas variantas, tik sakau, kad lankytojas turi teisę į aiškumą iš pat pradžių, o ne po jo užsipuolimo neatitinkant blogo šeimininko asmeninių padorumo ir sveiko proto kriterijų.
    Dėl „paranojiškų abejonių“ – nesąžininga reikalauti iš komentatoriaus kažkokių pasiaiškinimų ir įrodymų turinčių paneigti jūsų abejones, kai apie jus tiesiogiai nebuvo užsiminta. Išeina, kad lankytojai turi patys sau įrodyti, kad nėra asilai (dundukai), kai į juos taip tiesiogiai kreipiamasi, o blogo šeimininkui privalo įrodyti kad neturėjo galvoje to, dėl ko šio galvoje tik kilo įtarimas.

 • bang

  Kol rašiau, pastebėjau, kad vėl Didžiai Gerbiamo komentaras ištrintas. Manau visiškai neadekvačiai ant jo užsisėta – vien dėl to kad jis neatsakė į Artūro reikalavimą išsklaidyti jo paranojiškas abejones.

 • Autoriaus įrašai bent man nėra kažkokie ypatingi, paklausyti jo per TV yra įdomiau nei skaityti straipsnelius, kurie, rodos, labiau būna dienos pastebėjimai ir reakcijos į įvykius nei ilgai brandintos įžvalgos. Čia lankausi, nes yra raštingas komentatorių kolektyvas, kuris, sekant vakarykšte tema, iš esmės ir kuria blogo turinį, autoriui „pasiūlius“ temą savo įrašu. O ir atgalinis ryšys tarp autoriaus ir komentuotojų yra didelis privalumas – būtent dėl verdančio netinio gyvenimo – minčių apykaitos – šitas puslapis ir yra patrauklus.

  „gaila nera temos kur galetume jusu elgesi aptarineti – kazkaip noretusi suprasti daugiau, del ko taip norisi zeminti visas imanomas visuomenes “padugnes”? Ta prasme, ar jum smagu, ar jauciates ipareigotas tai daryti, ar yra kitokia reiksme visu situ temu – kaip racas atsikirto olialia, gaidziukui is prastos humoro laidos, ir kaip racas sudirbo koki tai politika“

  Ha ha. O kodėl kiti rašo savo blogus? Kokie jų tikslai? :) Ar A.R. tikslai būtinai kitokie? Ar mes einame link Rusijos? :) Jei rimtai, nieks čia neturi „teisintis“. Nori ir rašo. Ir kaip. Ir ką. Ir kodėl.

  • A.G.

   Kokią reikšmę kai kuriems turi komentarai – jau čia rašiau šiandien. Kas neskaitė atsakau – pačią esmingiausią.
   Nes straipsniai – vieši straipsniai, kaip bebūtų norima, būna apšlifuoti (na ne taip, kaip būdavo LKP pirmojo sekretoriaus kalbos, kurios po to būdavo spausdinamos Tiesoje, kai iš 50 lapų – likdavo išgrįninti du sakiniai… tai ar galima įsivaizduoti iš kokios krūvos CK raštininkai atrinkdavo tuos du Tiesos lapus – gryninta, pergryninta ir dar kartą pergryninta iki visiško neįdomumo, kurio niekas ir neskaitydavo).
   Juk jei iš visų kampų apžvelgsi (kad nebūtų užsipuolimo dėl netikslių niuansų), t.y. apšlifuosi – automatiškai jau skaitinio ir nėra. Grynas š.
   O komentatorius išmeta blicą (jis visuomet neatspindės galybės niunsų ir gali būti suspardytas, kas tik panorės) – bet už tat tai yra vertybė. Kaip aukšti karo vadai sakydavo – pirma šovusi mintis dėl karinio atsako būna teisingiausia (o jei pasvarstai, tai ir nusisvarstai, kaip taisyklė).
   Tad manau vieši straipsniai – niekuomet nebus įdomūs (tiksliau bus žinoma – tik įdomumas, kiek dėl padorumo nedasakyta… kaip tas nusispjaudavo svečią išleidęs, prieš tai ypač maloniai bendravęs…).
   Antra. Komentarai – varyte varo iš žmogaus puikybę. Komentarai – grūdina (silpną – paprasčiausiai sunaikina). Juk vienos žmogus – praėjęs tą komentarų ugnį ir visiškai kitoks – šiltnamyje augęs…
   Juk net vadovui, labai paprasta priimti sprendimus – užsidarius nuo žmonių… o tu tą patį padaryk, kai keturlinki apie tave lankstosi (tik nereikia kalbėti, kad tai žmogaus neliečia – dar ir kaip… nei vienas žmogus kritikos nekenčia ir gali neigti kiek tik nori – nekenčia kritikos… ir nei vienas, o kuo labiau ginsis, reiškia tuo labiau jos neapkenčia…).
   Gero apetito.

 • Linas

  kadangi tik ką depiliatoriaus pagalba pašalinau paskutinius plaukus nuo kairės kojos,nemanau,kad vertėtų toliau sapalioti apie nieką.Pereikim prie rimtų temų (kartu ir atskirai),išreikšdami tai,kas prisikaupė,o ne „vtyharia“.Kaip supratau,čia jokių taisyklių nėra,kitaip tariant,čia esame saugūs ir drąsūs.Kol kas nelabai aiškus formatas,bet jei dar šiek tiek paryškinus off topic,taps aiškiau,kaip iš čia išeiti.Tie,kurie nesupranta,kaip čia pateko,gali pasitikslinti pagal pavyzdinį sąrašą.

 • Keistas Riki pasiūlymas.
  Dialogą pakeisti į monologą? Kam tada blog’as? Jei kalbėtis pačiam su savimi, tai tą geriausiai daryti kokiam nors prabangiam WC. Ir dar išsijungus šviesą. :))

 • kolega

  Gerb.Artūrai, tylėjau porą dienų, bet vėl neišturėsiu :) Atsakykit į vieną paprastą klausimą, niekuo neįžeidžiantį ir nepašiepiantį – kodėl padoria kalba surašyti komentarai, oponuojantys tamstai, yra trinami? Kodėl žmonės, išdrįsę iškelti tamstai nepatinkantį klausimą, pagrasinamu banu? Aš suprantu, kad šis blog’as nėra demokratijos etalonas, kad jis vienareikšmiškai priklauso jums, ir jūsų valia čia visi gali būti užbaninti. Bet atsakykit man ir kitiems panašiems į mane – ar čia gali lankytis ir komentuoti tie, kurie ne visada sutinka su jūsų nuomone? Jūsų atsakymas labai padėtų tolimesnei lankytojų eigai :)

  • Orka

   mielas kolega, bene dažniausiai čia besireiškiantis Valentinas ir visi kiti, tame tarpe ir aš, ne kartą išsakėme nuomones, nesutampančias ar net priešingas blogo šeimininko nuomonei. Nei karto netrynė ir net negrasino. Ar jūs negirdite, kas jums sakoma, ar apsimetate? Kalbama apie tai, kad vietoje oponavimo Artūro nuomonei, arba temos aktualumo suabejojimo ir pan., kai kurie pradeda knaisiotis po apatinius A.R. baltinius. Jeigu jums nepatinka A. R., jo retorika ar pagliau plika galva, eikite į kokį nors kitą blogą, tinklapį ir reikškit ten savo nuomonę apie jį. O čia jis nenori, kad knaisiotumėmės po jo apatinius. Jis šiame bloge ne koks politikas ir net ne BNS vyr.redaktorius…

   • bang

    „Jis šiame bloge ne koks politikas ir net ne BNS vyr.redaktorius“ – na buvo nuskambėjusi mintis, kad viešiems asmenims vemti bet kur vistiek negalima.

  • Kolega, šiek tiek veidmainiaujate… esu jau daug kartų apie tai rašęs, bet specialiai Jums, kaip žurnalistui, aiškinu: oponuojantys man komentarai nėra trinami, kai juose ginčijamasi su pareikšta nuomone, ne nagrinėjamos mano fizinės, dvasinės ar protinės savybės. Jie nėra trinami, jie juose nėra skleidžiama žinomai neteisinga informacija apie mane ar kitus asmenis. Niekas negrąsina žmonėms banu už klausimus. Įspėjami yra komentatoriai, kurie, pavyzdžiui, kaip liūdnai pagarsėjęs Fredis, Virgis ar didžiai negerbiamas parašo, kad rašau užsakomuosius straipsnius už pinigus, kad esu KGB agentas ar kad esu sovdepinės žurnalistikos atstovas, kuriam negalioja etikos ir moralės normos ir dar darau nežinia ką, nepateikdami įrodymų. Jiems leidžiama pasirinkti – įrodyti savo teiginius faktais arba eiti komentuoti kitur. Man atrodo, kad tai teisinga.

   Beje, kolega, tamsta juk žurnalistas – gal galėtumėte faktais pagrįsti šį savo teiginį: „kodėl padoria kalba surašyti komentarai, oponuojantys tamstai, yra trinami?“

   Šiaip tai būtų gaila gaišti laiko, bet jei norite, galime susilažinti iš kokių 500 litų, kad aš surasiu mažiausiai 100 (o jei padidinsite sumą ir 1000) komentarų, kuriuose padoria kalba surašyti komentarai oponuojantys mano nuomonei.

   • linas pl

    Žinoma, kad puslapis nėra „vieša erdvė“, net ir labai to norint. Kitaip sakant, jis iš prigimties toks, kad tampa vieša erdve tik savininkui to panorėjus, o šitaip „vieša erdve“ gali tapti bet kas (namai, sodas, vasarvietė ir kt.). Todėl ir savininko reikalas, ar dėti taisykles ar ne.

    Beje, čia buvo gana vykęs tupyklos pavyzdys, bet jis vykęs veikiau į priešingą pusę. Daugumoje tualetų niekur nesurasite jokių taisyklių ir pan. Tuo matyt numanoma, kad padorus (Ir išsilavinęs ar bent supratingas) žmogus žino, kas leistina ir kas ne. O jeigu nežino, tai daugeliu atvejų nepadės ir taisyklės.

 • DL

  Juokingi komentarai – rasykit ta, tegul paraso ana, o sito – geriau nereikia. Blogas – kaip namai. Ar ateje i svecius rekalaujame is seimininku – sito vyno as negersiu, duokit ta arba nubekit i parduotuve ir nupirkit kita.

  Jei blogas butu kitoks, ypac atsizvelgta i komentatoriu reikalavimus, isnyktu autoriaus poziuris ir asmenybe. Butu neidomu, kiek skaitytoju ji skaitytu?

  • bang

   Tame ir reikalas, kad internetas klaidingai painiojamas su namais, vien dėlėl to, kad kažkokiai jo dalelei suteikei savo vardą. Interenetas a priori yra visiškai be taisyklių ir apribojimų. Todėl, jei nori taisykles taikyti, reikia apie jas informuoti ir nebus problemos. Ant sienos užrašius savo vardą (nebūtinai tulike), pastatas netampa tavo, o ypač namais. Į namus neturi galimybės užeiti kas nori. Jei nori namų jaukumo ir šeimyniškų santykių – padarai blogą uždarą, šeimyniško ratelio – duodi išrinktiesiems prisijungimo slaptažodžius.

   • Orka

    Na gerai, gal ne namai, bet pvz. kavinė, restoranas arba klubas. Turbūt žinote, kad ne į visus papulsit, jei nepatiks jūsų veidas ar apranga ir galit sau kulniuot namo arba į kitą bandyt. Tamsta, bang, matyt teisininku kokioj kontoroj dirbi, kad taip norisi taisykles kurt. Po to dar bausmių kodeksą, proceso kodeksą…

    • bang

     Tame ir reikalas, kad ten taisykles žinai, ten a priori visai kiti.

     • bang

      Manau, prieš patankant į interneto resursą supažindinti su jo taisyklėmis nėra sudėtinga, būtų sąžininga lankytojų atžvilgiu.
      Pasaulis ilgai kovojo, kad visiems žaidimo taisyklės (įstatymai) būtų vienodos ir aiškios :) O dabar jas bandoma pakeisti pasiteisinant maždaug: kam tos taisyklės -jokių apribojimų, nuomonių pliuralizmas, jokios cenzūros !!!, tik truputį padorumo – tačiau apie tai spręsiu vienasmeniškai aš ir taip, kaip man atrodys reikalinga. Akivaizdu, kad kažkam tai gali atrodyti nedemokratiška ir nesąžininga.

   • DL

    gerai. tebunie blogas ne namai, o viesa erdve – visiems prieinama. bet kadangi ta viesa erdve yra atribota vardu (vienu ar kitu), ji tampa tarsi privacia erdve – ne uzdara, o tokiu – „parachadnoi dvor“. Taciau cia yra seimininkas, kuris diktuoja tam tikras taisykles. Vienokias ir kitokias. Jam nebutina sokti pagal praeiviu dudele.

    • bang

     „Jam nebutina sokti“ – aišku nebūtina, bet tas taisykles reiktų nurodyti, kad būtų žinomos iš karto, o ne bausti savo nuožiūra post factum.

     • DL

      manau, cia tokios pacios taisykles, kaip ir kai kurios etiketo ar higienos normos, pvz., atlikus gamtinius reikalus nusiplauti rankas – tokio uzraso nersasit. arba teatre – neplepeti telefonu spektaklio metu. tiesa, nesupratingus praso isjungti telefona. ar jums reikia uzraso „nusiplaukite rankas“?

     • DL

      Kvaila blogo autoriaus reikalauti, kad jis rasytu apie viena ar kita dalyka. Dar kvailiau reikalauti, kad rasytu butent taip kaip jums norisi. argi reikia uzraso „rasau, ka noriu“?

     • WU

      Bausti, negalima pasigaileti..

     • bang

      DL
      Palyginimas visai netikęs, ne apie tokius elementarius dalykus, kaip rankų plovimas kalbame. Turbūt absoliuti dauguma, čia ir rankas plauna ir dantis valo, be to, yra baninami ne už tai :) Apie interneto specifiškumą jau rašiau aukščiau (negalima lyginti su namais ir teatro patalpomis), todėl nesikartosiu.
      Nieko nereikalauju, tik nurodau, kad taip būtų geriau, aiškiau ir sąžiningiau, ir, be abejo – mano subjektyviu požiūriu. O kas kvailiau – siūlyti ką nors autoriui, ar už jį čia su manimi ginčytis, palieku spręsti jums.

     • Bang, jūsų nuomonė apie tinklraščius ir internetą turi teisę gyvuoti. Kai rašysite savo tinklaraštį, galėsite nelyginti jo su teatru ar namais ir įsivaizduoti, kad tai vieta, kur bet kas gali bet ką kalbėti.

      Aš laikausi nuomonės, kad mano asmeninis tinklaraštis yra panašus į mano namus, o ten aš neįsileidžiu asmenų purvinais batais, besisipjaudančių ant grindų ir norinčių daryti kakutį mano kambario ar virtuvėje.

      Mūsų nuomonės skiriasi, bet žinote ką? Šio tinklaraščio oficialus savininkas esu aš. Ir tai netgi man šiek tiek kainuoja.

      Tai kodėl turėčiau vadovautis tamstos, o ne savo nuomone?

      Na nepatinka man komentarai ne į temą, nepatinka man R.Dagys, Maxima, Leo LT, G.Kirkilas, Yva, V.Šapranausko laidos, Humoro klubas ir dar daugelis kitų dalykų… Ir kur čia problema?

     • bang

      Problemos nėra, nieks jums čia nenurodys, kaip tvarkytis. Tik norėjau atkreipti dėmesį, kad būtų visiškai sąžininga žaidimo taisykles nurodyt iš karto. Apie analogiją su namais ir virtuve jau sakiau – ten bet kas galmybės patekti neturi.

     • bang

      Nesupratot, ką noriu pasakyti – nesakau, kad turi patikti Dagys, ar kad privalot kažką leisti. Tiesiog taisyklės turi būt žinomos – netgi pakaktų nurodyt, kad šiame bloge savo nuožiūra su priežastimi ar be priežasties galit trinti bet kokį komentarą ir viskas. Visiems viskas aišku, nebūtų nustebusių klausimų – „kodėl mano komentaras dingo, juk nesikeikiau“ ir nereiktų į juos po kelis kartus atskinėti :)

     • Įtikinote, artimiausiu metu tai tikrai padarysiu: maždaug taip „Komentarai redaguojami tinklaraščio autoriaus nuožiūra ir jo subjektyviu pžiūriu į etiką, moralę, melą ir tiesą, pagarbą ir šmeižtą“

     • nerijus

      Artūrai, aš šia tema išsakęs nuomonę, jog- DĖL ŠVENTOS RAMYBĖS, turėtų- prieš atverčiant puslapį atsirasti perspėjimas apie taisykles, nes kitaip neįmanoma. Visiems neįtiksi. Todėl, taip būtų paprasčiau.
      Pakaktų parašyti, kad- TAI MANO NAMAI IR MANO TVIRTOVĖ ir viskas bus aišku. Nereikia, sėdėti ilgais vakarais ir galvoti taisykles, nes pakanka vienos.
      Ir tai būtų teisiška ir suprantama, išsiskirtumėt iš kitų tinkliaraščių, nes kitur to nėra.
      Pv.: parašau- racas.lt,
      atsiveria užrašas:
      Taiskylės:
      „Mano namai- mano tvirtvė“
      kabutėse, kad ale TEISININKAI nesikabintų…
      ;)

     • Sere bang. Ka norite apkvailinti su savo išvedžiojimais? Jei jau supratote, kad cia Raco namai, tai nereikia ir nurodinėti, kad juose jis dar turi skelbimu lentas iškabinėti. Kaip vaikščioti gatvemis ar skverais, regis irgi neparašyta instrukcijos, bet visi vaikštome ir nieko… Na, nebent nuo ko nors į nosį gauname. :)) Internetiniai portalai ir bendravimo kultūra juose surašyta daugelyje forumu, nenorėkite ta pati skaityti eilini karta.
      p.s. Artūras pakankamai pakantus, pakliūtumėt i mano bloga, tai su neetiškai ar uzsleptos klastos pareiškimais išlėktumėte dar greičiau

     • nerijus

      Smagu girdėti, kad bent šiuo atžvilgiu mūsų nuomonės sutampa, dėl HK…

     • Orka

      bang,
      siūlau tokią taisyklę: šmeižikiški, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiantys,skatinantys tautinę, rasinę ar kitokią neapykantą, kurstantys smurtą, raginantys nuversti teisėtą Lietuvos valdžią ir kiti šio blogo šeimininko nuožiūra netinkami komentarai gali būti šalinami jo paties nuožiūra. :)

      Ar jus patenkintų?

     • bang

      Iš esmės taip, nes BET KOKS aiškumas yra gerai. Bet tavo pasiūlyta redakcija aiškiai perteklinė, nes pirmąją dalį visiškai apima „šio blogo šeimininko nuožiūra netinkami komentarai gali būti šalinami jo paties nuožiūra“ :) Atklydęs internautas iškart žino kokios žaidimo taisyklės ir ar verta prasidėti. Sąžininga.

 • Linas

  pritariu kolegai,aš irgi patylėjau pora minučių,bet daugiau nebegaliu.Eilinį kartą atsiduriu durniaus vietoje,nors kol kas nelabai aišku už ką.Besikartojantys pezalai iš viešųjų asmenų tarpo nepalieka progos prisigraibyti šviesesnių minčių.Atsiranda rūpestis ne dirbti ir didinti pridėtinę vertę,o bandyt suvokt kontekstą,kodėl esi nuolat dusinamas.Siūlau kaip Orka Balandis nustot knaisiotis paskui apatinius.

  • Orka

   Linai, matau turit priklausomybę pezalų skaitymui, kas jums trukdo kurti PV. :) Gal reikėtų, kaip ten ant cigarečių pakelio rašo, kreiptis į šeimos gydytoją.
   Arba tiesiog atsidaryti „šviesesnių minčių“ puslapį.

 • Regis

  Ir didelis ačiū Artūrui, kad rašo. O gi galėtų nusispjauti ir užsiimt pvz. medelių sodinimu.. Dabar gi ne tik, kad gaišta savo asmeninį brangų laiką rašant tekstus bet dar ir komentarus turi peržiūrėt, kad kokio internetinio chuliganėlio palikta š. kruvelė neliktų nepastebėta.

 • Viktoras

  Man klausimas „kodel Racas raso“ nekyla. As sau uzduodu klausima „kodel as kiekviena diena randu laiko bent trumpam uzsukti i si blog’a“ :)

 • Berge

  Jau norėtųsi bent pasiūlyti reglamentuoti komentarų „ilgį“…
  Vis dažniau kyla jausmas, kad kai kurių komentarų autoriai norėtų ir patys turėti blog’ą, tik niekas jo nelankys… Tai ir pasirinko savo tribūna A.Račo blog’ą…

 • Berge

  Žinot, teatre (kažkas čia minėjo) yra geras posakis: „Žiūrovas balsuoja kojomis“… internete tai skambėtų a la „balsuoja click’inimais“…
  gal palikime pačiam blog’o autoriui spręsti, kiek ir apie ką rašyti…
  Nors dažnokai turiu kiek kitokią nuomonę, nei p. Račas, bet kažkodėl kasdien iš tikrųjų laukių vis naujų įrašų :) o jei kurią savaitgalio dieną jis nieko neparašo, pradedu ir pykti :) protas sako, kad neturiu tam teisės, bet emocijoms neįsakysi :)

 • linas pl

  O vis dėlto Račo puslapyje teigiamo nusistatymo trūksta. Kritikuojama daug, o kai kurie dalykai net paviršutiniškai, ir nors juose paprastai būna gilesnė mintis, bet ji neišreiškiama. O kai taip yra, tai, žinoma, ir atsiliepimai pasidaro panašaus turinio. Tik suprantu, kad teigiamumo trūkumas ne iš nesugebėjimo, ir turbūt teisingiausia manyt, kad čia reiškiasi autoriaus skubėjimas su užimtumu.

  Bet Sąjūdžio laikai, kai šaunus atrodė kiekvienas šauniai ką nors kritikuojantis, jau akivaizdžiai praėjo. Jų pabaigos riba galima laikyti tą laiką, kai politikai pradėjo užsakinėti dirbtinę kritiką. Daro jie tą, matyt, tikėdamiesi pasirodyti patys švaresniais, arba gal irgi Sąjūdžio prisiminimai neduoda ramybės. Šitokie, pavyzdžiui, yra Adamkaus metiniai pranešimai, įskaitant paskutinį, bet ar jie Adamkui pridėjo pagarbos? Žodžiu, kažin ar reiktų sekti jo pavyzdžiu.

  Bet skaitytojo priekaištai Račui, pripažinkime, nevykę, net kyla mintis, kad gal pats jis pasirinko tokius, norėdamas lengvai išsisukti. Nors tai mažai svarbu. Parodykite man, kur žiniatinklyje vyksta panašiai turiningos diskusijos, ir galėsite mesti į Račą akmenį.

 • Šmočiukas

  Vajėzaumarija kaip baisiai mūsų Artūrą išvadino Algis Greitai. Jau nebedrįstu net pacituoti, kad šeimininkas nepagalvotų, kad ir aš taip manau :)

  • nerijus

   Kaip?
   Jei sakote pradžią, tai smagu girdėti ir pabaigą…
   Pratęskit.

 • Slyvanosis

  Sveikatos ministeris įspėja: komentaras parašytas neigimo neigimo principu ir jautrios psichikos asmenims skaityti nerekomenduojama.
  Pritariu komentatorių pareikštai nuomonei, kad A. R. sukūrė šitą tinklapį todėl, kad yra nepataisomas grafomanas. O dauguma jo pasvarstymų visiškai neįdomūs ir neaktualūs. Na ką gali sudominti, pavyzdžiui, tulžingi išpuoliai prieš nacionalinį investuotoją, Lietuvos, kaip atominės „deržavos“, gelbėtoją. Manau, tik jį patį…
  Todėl logiškas kitas komentatorių pasiūlymas komentarus išjungti, nes įvairūs nepraustaburniai ima diletantiškai įtikinėti A. R., esą kalta bloga valdžia ar kaltas nusipelnęs lietuvių liaudies klounas.
  A. R. pats žino visą tiesą, todėl jam patarėjų ir pritarėjų, o juolab prieštarautojų nereikia.
  Mano pageidavimas, kad http://www.racas.lt būtų galima statyti šalia visų laikų žinomiausių blogų genijų Josifo Visarionovičiaus „Trumpojo RKP(b) kurso“ ir Adolfo H. „Mano kova“.
  Pliuralizmui ir pliurpalizmui – griežtas NE!
  O rašančiam sakau: terašie…

 • austras

  Šiandien grįžau pasodinęs medelių ir prisėdau prie mano mėgstamo puslapio – Račo blogo. Galima taip nuo dūšios? Gerai, kad rašot. Svarbiausia, kad žvelgiat, ar stengiatės žvelgti į reiškinius be išankstinės euforijos, nežiūrėdamas ar asmuo kalba iškilmingai bei aukštai iškėlęs smakrą. Žmonės negali būti bešališki, bet gali stengtis į gyvenimą ir politiką žiūrėti kritiškai. Žinot, man įdomiausias postkomunistinės eros žmonių mąstymo bruožas – jei kritikuoji tezę, esi automatiškai priskiriamas savaip suvoktos antitezės šalininkams. Kritikuoji Adamkų – reiškias esi Pakso šalininkas, kritikuoji Grybauskaitę – vadinasi pasisakai už populistus, kritikuoji liberalizmą – tikriausiai esi užkietėjęs komunistas. O jei netikėtai pasirodo, kad ta savaip suvokta antitezės prielaida yra klaidinga, tuomet pašnekovas dažnokai nebeturi argumentų.
  O šiaip, mano subjektyvia nuomone, esat vienas stipriausių savo profesijos žmonių Lietuvoj.
  Vienas žmogus negali aprėpti daug temų iš karto. Ypač kai blogas – skirtas Jūsų laisvalaikiui ir yra savita pilietinės pozicijos išraiškos forma. Tiesa, pastebėjau – kolei nebuvo blogo, tiesiog rašėt politinio gyvenimo komentarus, prie kurių, matyt prisėsdavot ilgiau. Todėl minties koncentratas viename kvadratiniame teksto centimetre buvo ryškesnis. Kita vertus, blogo dėka išplėtėt savo temų ratą. Sėkmės ir toliau!

  • Valentinas

   Austai,
   Įtariu, kad Grybauskaitės dalis buvo apie mane :)
   Aš už Grybauskaitės kritiką, bet tai turi būti kritika, o ne juodosios technologijos, kuriomis naudojasi mums abiem žinomas personažas.
   Dabar kritikuosiu Grybauskaitę, jei leisite. Šiandien buvo pranešimas, kad ji gali atsisakyti prezidento atlygimo. Manau, kad tai yra kvailas, populistinis triukas. Už kvalifikuotą darbą turi būti atitinkamai apmokama. Jei politikas atsisako atlyginimo, (kaip AMB arba Valinskas) iš karto tampa aišku, kad pinigus gauna kitu keliu. Aš kaip pilietis, savo ruožtu, noriu, kad mano išrinktas politikas gautų tuos pinigus, kurie jam priklauso skaidriai ir negautų jokių kitų pinigų, kurie jam nepriklauso. Žodžiu, po šio Grybauskaitės pareiškimo užsidėjau klaustuką.

   • nerijus

    Taip, Valentinai, aš Jums vėl pritariu, kad tai KVAILAS r populistinis IŠSIREIŠKIMAS.., kad atsisakys algos- labai primena viena iš trijų, valstybės asmenų…
    TAIP, Valentinai, pritariu, kad politikas gautų algą ir tokią, kokia nustatyta, nes kitaip, tai ne politkas ir galimos manipuliacijos.
    Yra algos,kurios nustaytos ir jos turi būti.

    Ale, valentinai, ir mano tokia nuomonė…
    kažkas šian negerai…Eisiu ryt „palošt“ „kašio“ ir išvadisniu visus- „bildesiais“…

   • Arūnas

    Gerbiamas Valentinai, pavardžių „sumoliuskinimas“, arba „sudaržovinimas“ – nėra juodosios technologijos, kai tuo tarpu žurnalistų „atkapstyti“ kokiam nors politikui nepalankūs „fakčiukai“ – tai jau juodosios technologijos. Jūs gal paskaitas skaitote kokiame nors universitete apie „juodąsias teghnologijas“, kad toks aukšto lygio žinovas jaučiatės? Jei paskaitų studentams dar neskaitote, tuomet paskaitykite Lietuvos Ryte staripsnį, kurį siūlo Račas. Gal tada bent „pradėsite suprasti“ kas tos juodosios teghnologijos bei su kuo jos „valgomos“.
    P.S. Dėl DG atsisakymo gauti atlyginimą – žinoma, kad būtų visiška nesąmonė, jei…
    a) „atsisakymas“ nedarytų poveikio daliai visuomenės, kuri išgirdusi, jog DG turi 1,6 mln, iš kurių 1 mln LT guli sąskaitoje galėjo nuspręsti – NE, DG NESUPRAS MŪSŲ „BIEDNIOKŲ“, o kai DG atsisakinėja atlyginimo – ima ir pakeičia nuomonę – ŽIŪRĖK, KAIP AUKOJASI DĖL LIETUVOS.
    b) šis triukas naiviems, kurie nesupranta, kad tai 100% populistinis pareiškimas. Tad kodėl jis vis dėl to daromas? Ne vienas politinis apžvalgininkas yra išreiškęs nuomonę, kad „KUO MAŽIAU DG ŠNEKĖS, TUO DAUGIAU ŠANSŲ, JOG BUS IŠRINKTA PREZIDENTE“. Iš čia ir išvada: kalbėjimas aktualiomis Lietuvai temomis – smukdo reitingus, tad DG patarėjai (gal net Almaksas?) pataria „mesti žurnaliūgoms ir kvailai liaudžiai VISIŠKĄ NESĄMONĘ“. APTARINĖTI ETERYJE „VISIŠKAS NESĄMONES“ RIMKIMINĖS AGITACIJOS METU – DG PATS PARANKIAUSIAS TIKSLO SIEKIMO BŪDAS.

    • Valentinas

     Arūnai,
     Juodosios technologijos tai yra sugalvoti ir tinkamoje šviesoje pateikti „fakčiukai“, tamsta turi gabumų juos atrasti beribėje interneto erdvėje.
     Užvakar tave buvo užpuolę GMO, vakar jodas. Kas tave užpuls šiandien? Vitaminas C? :)
     Nelengva gyventi kai visi puola. Laikykis :)

 • Slyvanosis

  Valentinai, siūlai įregistruoti įstatymo pataisą, nustatančią, kad nė vienas valstybės tarnautojas Lietuvoje negautų didesnio atlyginimo negu Prezidentas.
  O negauti prezidentinės algos galima paprastai: susirgti dviem dienom, trečiąją pasveikti, ketvirtą ir penktą – „atkristi“, šeštąją vėl kaip ridikas ir t.t ir pan.

  • nerijus

   Ir ne tik tarnautojas.
   Prezidentas, nors ir nėra reikšmingiausias mūsų valstybėje, bet jis nusipelno didžiausios algos ir už LEO „liūtukus“.

  • Valentinas

   Slyvanosi, kaip supratau čia tu siūlai? Iš principo pritarčiau. Šiaip neturiu jokio supratimo kaip formuojama valstybės atlyginimų sistema, bet žiūrint iš sveiko proto pozicijų, prezidentas turėtų uždirbti daugiausiai. Man keistas yra vienas dalykas. Štai Leo.lt vadas uždirba apie 30000 lt. ar ne? O jį kuruojantis emergetikos ministras apie 10 000 lt. atrodo. Kadangi atlyginimas atspindi darbuotojo kvalifikaciją, tai išeina, kad ministras yra 3 kartus mažiau kvalifikuotas nei Leo vadovas. Tai kaip gali toks ministras kuruoti šią sritį? Apskritai, kaip gali būti valstybinių energetinių ir kitų įmonių vadovų atlyginimai šimtatūkstatiniai? Kodėl mes sutinkame jiems mokėti tokius pinigus? Mes ką negalime surasti vadovų, kurie sutiktų dirbti už kokius 10 000?
   Kiek uždirba IAE vadovas?
   Kiek uždirba Elektrėnų elektrinės vadovas?
   Kiek uždirba Lietuvos dujų vadovas?
   Gal kas žino?

 • Linas

  gerb.Orkui.Kadangi stoviu eilėje be eilės į prabangų WC,nesakysiu kur,atsirado kažkiek laiko Jums oponuoti.Visų pirma,esu nerūkantis,niekada nebuvęs jokiose poliklinikose ir nebelabai žinau,kas toks yra šeimos gydytojas.Žodžiu,negaliu dirstelt į CP at juolab pasikonsultuoti su šg.Ateityje norėčiau be nereikalingų emocijų išvengti panašaus nesusikalbėjimo nesklandumų.“Šviesesnių minčių“paprastai randu V.Adamkaus metiniuose pranešimuose,juos konspektuoju ir stropiai saugau.

 • bang

  Tai kad lygtai jau išsiaiškinome, todėl be reikalo nebeaušinkite burnos. Neturiu jokio noro pakliūti nei į jūsų blogą, nei į jūsų palatą.

  • bang

   Šis komentaras buvo skirtas Marteliui apačioje.

 • dalyvis

  Vėl neradau, kur parašyti, tai priplakiau čia. Atleiskit, jei ne taip darau. Nagi vakar „komiksų“ žurnale – Artūras Račas su dovanėle p.Viktorui. Amo netekau. O gal tai tik BNS vadovas. Ir kas gi dovanų krepšelyje? Tai gal toj garbingoj užstalėj ir prokurorai dalyvavo. Ir kaip po viso to gali kaltinti ir teisti Darbo partijos vadą. Artūrai, prašvieskit man protą, gal ko nesuprantu.