Palmira Galkontaitė: atviras laiškas Artūrui Račui

P.Galkontaitės laiškas rado mane Budapešte ir atkeliavo jis aplinkiniu keliu: per naujienų portalo alfa.lt vyriausiąją redaktorę.

Rašyti tiesiai man būtų buvę paprasčiau ir greičiau, tačiau tai, žinoma, tik detalės, nes nepaisant to, kokiu keliu mane pasiekia nesutinkančiųjų su mano mintimis nuomonės, joms (jei jos reiškiamos žmonių kalba) visada atsiras vietos šiame tinklaraštyje.

**********************************************************************************************************

Atviras laiškas Artūrui Račui

 Š.m. rugsėjo 8-tąją interneto bloge žurnalistas, LRT tarybos narys Artūras Račas, vertindamas naujojo LTV sezono tinklelį, išsakė savo nuomonę, jog, jo manymu, laida „Nacionalinė paieškų tarnyba“ „<…> ne tik neverta jai skirto geriausio laiko, bet ir apskritai neverta visuomeninės televizijos eterio.“

Kadangi turime argumentų manyti kitaip,  tą patį vakarą parašiau p.Artūrui į blogą ir paprašiau patikslinti tokį savo požiūrį. Atsakymas buvo toks: „ (…) išsakiau tik savo asmeninę ir nuomonę, kuri remiasi subjektyviu požiūriu “patinka-nepatinka”. (…)Tačiau – vėlgi – mano visiškai subjektyvia nuomone, Jūsų kuriama laida stokoja savybių, kurioms turėtų būti teikiamas prioritetas visuomeninės televizijos eteryje. Ji nėra nei šviečiamojo, nei auklėjamojo pobūdžio, nemanau, kad ji kaip nors praturtina kultūrą ar kaip nors stiprina pilietinę visuomenę Lietuvoje.“

Požiūrio „patinka – nepatinka“ iš tiesų argumentuoti neįmanoma. O ir nėra reikalo, kai išsakai jį  asmeniniame tinklalapyje. Jeigu tokį požiūrį būtų išsakęs eilinis pilietis, nemanau, kad būtų verta į jį reaguoti. Visi turi teisę turėti nuomonę.

Tačiau šiuo atveju savo poziciją išsako vienas iš LRT tarybos narių. Vadinasi ,vienas iš  „aukščiausiosios Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo institucijos, atstovaujančios visuomenės interesams“, narių.  Vadinasi, vienas iš tų, kurie, atsižvelgdami į visuomenės interesus, lemia, kokios laidos vertos būti LRT eteryje, o kokios ne.

„Nacionalinė paieškų tarnyba“ (anksčiau „Atleisk“, „Nepriklausoma paieškų tarnyba“) per vienuolika metų (anaiptol ne sezoninių metų- nuo rudens iki vasaros), tūkstančiams išsibarsčiusios Lietuvos žmonių padėjo surasti artimuosius. Būtent dėl šios laidos tūkstančiai žmonių surado savo šeimas, kad ir kaip garsiai tai skamba. Ne tik Lietuvoje – Rusijoje, Ukrainoje, Kazachstane, Gruzijoje, JAV, Izraelyje, Ispanijoje, Argentinoje, Brazilijoje, Australijoje, Urugvajuje. Prasidėjus masinei šių dienų emigracijai, šimtai motinų, brolių ir seserų sulaukė žinios iš dingusių artimųjų Europos valstybėse.

Šimtai Lietuvos pensionatų, valdiškų globos įstaigų gyventojų, pažino savo kraujo gimines, savo šaknis. Ar tai, anot p.A.Račo, nepadeda stiprinti pilietinės visuomenės Lietuvoje?

Laidoje „Nacionalinė paieškų tarnyba“ atskleidžiamos šviesių, taurių asmenybių, karo, pokario, tremties išplėštų iš savo šeimų, istorijos. Ar tai nepraturtina kultūros? Nepadeda stiprinti pilietinės visuomenės Lietuvoje?

Esame tik televizijos laida, bet vienuolika metų dar dirbame ir socialinės globos ir rūpybos tarnybų, dingusiųjų paieškas vykdančių institucijų darbą. Taip jau yra. Pagalbos prašymus, informaciją apie dingusiuosius Lietuvos policijos komisariatai, Lietuvos atstovybės užsienio valstybėse, savivaldybės, seniūnijos, valdiškos globos įstaigos ir net geležinkelio stoties kasininkės siunčia būtent mums. Kodėl? Todėl, kad mes turime patį galingiausią ginklą – eterį. Todėl laidose rodome dingusiųjų nuotraukas, bandome įminti painią dingimo istoriją, tikėdami, jog gali atsirasti kas nors, kas padės ją išsiaiškinti. Kartais mintyse keikiame net gerą orą, atitraukiantį to vakaro žiūrovus nuo televizoriaus ir mažinantį tikimybę, kad būsime išgirsti. Ar toms motinoms (tėvams, broliams, seserims) galėtume paaiškinti, kad  jų viltis nėra verta žiūrimiausio laiko visuomeninio transliuotojo eteryje?

Pasakodama sudėtingas, dramatiškas, tikras gyvenimo istorijas, laida „Nacionalinė paieškų tarnyba“, drįstame teigti, turi nemenkos įtakos geriems pokyčiams išsibėgiojusioje, susvetimėjusioje Lietuvoje. Kai kuriose globos įstaigose atsirado nerašytas įstatymas neišskirti brolių ir seserų.  Daugybė motinų, kažkada palūžusių, tačiau sugebėjusių atsitiesti, sulaukė  realios pagalbos. Nekalbame apie pasikeitusį visuomenės požiūrį į jas – jautresnį, tolerantiškesnį. Pone Artūrai Račai, tai nėra taip sentimentalu, kaip jums (galbūt) atrodo. Galėtume suskaičiuoti šimtus tų „antrarūšių“ mūsų laidos herojų iš vaikų namų, kurie kalėjime šiandien nesėdi vien todėl, kad kažkada turėjo galimybę pajusti, jog kažkam rūpi. Ir jei manote, kad tokias laidas kuriame „dėl reitingų“…  Ateikite kada nors į laidos įrašą, tikrai. Labai nuoširdžiai kviečiame.

Televizijos žiūrovai mato tik dešimtadalį tų painių istorijų, kurias išaiškina laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ rengėjai. Didelė dalis lieka už kadro. Kaip ir darbo. Kai sėdima archyvuose, važiuojama, ieškoma, tikslinama.

Panašios laidos kitų valstybių televizijose (pvz.: Rusijos, Ostankino TV laida „Ždi menia“) yra prioritetinės. Remiamos ir iš valstybės biudžeto. Laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ neremia jokios valdiškos institucijos. Visos laidos rengėjų pajamos – tai LTV mokami autoriniai honorarai. Manau,  pone A.Račai, jūs puikiai žinote, kokie jie vargani įstaigoje, spaudžiamoje kurti gerą produktą iš keliskart apkarpyto biudžeto.

 Žmonėms, besikreipiantiems pagalbos į laidą, dažnai neįstengiantiems apmokėti privačių detektyvų paslaugų, laidos vykdomos paieškos nekainuoja nieko. Maža to, kai kuriems iš savo lėšų sumokame už keliones į studiją arba pas surastus artimuosius.

Apibūdindama savo, kaip visuomeninio transliuotojo, misiją,  LRT be kita ko teigia, jog LRT „(…) ugdo toleranciją ir humanizmą, bendradarbiavimo, mąstymo ir kalbos kultūrą, stiprina visuomenės moralę ir pilietiškumą.“  Kuriam iš šių teiginių prieštarauja „Nacionalinės paieškų tarnybos“  laidų turinys ir veikla?

Nesiekiame pelnyti nei p.A.Račo, nei kieno nors kito asmeninių simpatijų ir jiems „patikti“

Iš tiesų ne visos kavos, kurią ragaujame, rūšys mums patinka. Tačiau vien vadovaudamiesi „patinka – nepatinka“ principu, nesiimame spręsti, kurios kavos rūšies vartotojų rinkoje nereikia. Tiesiog jos negeriame. Čia jau šiaip, asmeniškai p.A.Račui.

Palmira Galkontaitė,

laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ rengėjų vardu

(13 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • „Jeigu tokį požiūrį būtų išsakęs eilinis pilietis, nemanau, kad būtų verta į jį reaguoti. Visi turi teisę turėti nuomonę. “ Žiauriai skamba… Bet tokia tiesa… Jums gi praktiškai nerūpi paprastų piliečių nuomonės, o, jei ir rūpi, tai tiek, kiek jos susiję su reitingais ir visu kitu mėšleliu, garantuojančiu jums populiarumą, darbą. Tad ir kalbos apie pilietiškumo stiprinimą ir panašius dalykus tiesiog juokingos.

 • mdxacuk

  Visko neperskaičiau, nes apsiverkiau.

  Kad p. Račo vertybinė orientacija ir supratimas apie gyvenimą po klevu daugiau negu abejotinas, jau rašiau. Nes, būdamas gerb. Prezidentės deleguotas LRT tarybos narys nesuvokia, jog „Bėdų turgus“ yra anot gerb. Siaurusevičiaus, viena iš trijų KERTINIų LRT laidų.

  Tačiau dėl „Nacionalinės tarnybos“ tai ir aš norėčiau jį užstoti – šitos laidos netgi gerb. Siaurusevičius nelaiko kertine. Dabar tikrai neprisimenu, bet savo interviu „TV antenai“ prieš porą savaičių jis jos, atrodo, iš viso nepaminėjo.

 • max

  na tikrai nemanau, kad ši laida yra pati nereikalingiausia, labiausiai kritikuotina LTV tinklelyje. Bet tai tik Artūro nuomonė, kurią gerbiu.

 • Palmirai Galkontaitei nusiminti neverta, nes A.Račui dar nepatinka O.Koršunovo spektakliai.
  P.S.Labai žaviai Palmira apgynė savo teisę gyvuoti. Kiekvienam kūrėjui jo kūrinys yra pats brangiausias, pagarba, tik reikia žinoti, kad jeigu kada nors ši laida bus išdrėbta iš nacionalinio transliuotojo, tai gyvenimas tuo nesibaigia. Ne vienas mes čia, savo šalyje, kilome, kritome į pelenus ir vėl stiebėmės į Saulę.

 • Tiek šita paieškų laida, tiek visokie bėdų turgūs yra neverti nacionalinio transliuotojo. Tokios „paverkim“ tipo laidos tik bukina tautą (ne mažiau nei visokie šokių ar dainų paradai).

  Taip, tos laidos padeda keliems žmonėms ar jų grupėms, bet žiūrovui jos niko neduoda. Geriau jau „pinigų kartą“ gražintų į seną laiką.

 • Antanas

  Šioje nuomonių takoskyroje akivaizdus A.Račo pranašumas – tai matyti ir plika akimi. Nesvarbu, kad A.Račas šiek tiek tingi ir slepiasi po „patinka-nepatinka“, tačiau P.Galkontaitės argumentai yra niekiniai – nereikėtų suplakti į vieną televizijos ir socialinių (kriminalinių? kaip juos čia pavadinus?) dalykų. Žmonių ieško ir policija, bet tai dar nereiškia, kad LRT būtinai turi būti laida „Nacionaliniai policijos ypatumai“. Policija blogai ieško? Policijai nerūpi žmonių likimai? Čia jau kita problema – jos darbas tikrai netapo geresnis, kai televizija pradėjo rodyti serialą „Farai“. Trumpai kalbant, paieškos tarnyba (policija?) reikalinga, bet visi tie (nelabai aišku ar nuoširdūs) sentimentai per TV vargu ar reikalingi ir tikrai neatitinka nacionalinio transliuotojo misijos. Kaip, beje, ir sveikinimų koncertai ir pan.

 • Smilga

  Mačiau gal dvi laidas po pusę, dar kai LNK buvo …apsižliumbiau baisiausiai abu kartus. Na moka pravirkdyti moka, nežiūriu tokių laidų, bet negaliu teigti kad jie daro bereikalingą darbą, gal žmonėms to reikia?
  Netaikau šiai laidai, bet pritariu vieno komentatoriaus žodžiams apie panašias laidas (po komentaru „Naujas LRT sezonas“) – „jei yra bent šešėlis spekuliacijos žmonių likimais ir jausmais..“

 • Paverkime visi kartu. Nieko asmeniško, bet… Visas tas laiškas, man asmeniškai, pasirodė labai jau nevykęs būdas paprašyti, kad neišmestų iš darbo (kaip supratau, tai taryba praktiškai nieko ir nesprendžia…). Be to, manau, kad buvo pateiktas itin nevykęs pavyzdys – ORT laida. Na, nežinau, ar mūsų media turi orientuotis į Rusijos medios patirtį. Ypač tokią patirtį. Panašu, kad ši laida žiūrovui duoda tiek pat naudos kiek ir meksikietiški serialai. Nekvestionuoju naudos tiems, kurie ten kreipiasi, nes tai atskira tema. Bet tokia laida tiesioginiame eteryje, atsiprašau, jau šiek tiek per daug…

 • Ta prasme, Palmira laidos metu turi žiūrovus perspėti:
  – O dabar, silpnų nervų žiūrovai, užsimerkite ir pritildykite TV garsą, susitinka niekada vienas kito nematę brolis ir sesuo“ ?

 • „ar jums labai skaudu? kiek prastai jūs jaučiatės?“

  baikit juokus apie tokių laidų naudą visuomenei

  • nerijus

   Liutaurai

   O jei kažką paskatina surasti savo artimuosius?..
   Nepatinka- nežiūrėkit. Kame problema?
   Juk ir krepšinis ne visiems patinka, o jis rodomas per mūsų nacionalinę televiziją?…
   Pakalbėkime apie religines laidas?..Ar jos tikrai reikalingos mūsų eteryje ( ir UŽ MANO sumokėtus mokesčius )ir, kažin, kuri iš šių laidų VERTINGESNĖ?..

   • O jei kažką paskatina surasti savo artimuosius?

    O ką Jūs manote apie skatinimą jų neprarasti?

    • nerijus

     Simai

     Ne visi turi tiek resursų, kad TURĖTŲ galimybę juos rasti. Tai, puiki galimybė. Žinoma, jiems yra iškeliama sąlyga- dalyvauti laidoje.
     Aš nesu už šią laidą, tik žvelgiu TRUPINĖLĮ PLAČIAU…

     p.s. ar esate ką nors praradęs ar neturėjęs?
     Aš esu, tik turėjau galimybę ( resursų ir, svarbiausia- noro ) juos rasti. Tuom mes ir skiriamės ;)

     Žinoma, LRT turi TEIKTI VIEN POZITYVUMĄ, o ne destrukciją…

     • Rytis I

      Daugelis yra kažką praradęs. Ant to laidos „grūzas“ ir eina. Priimk kaip savo, prisimink save. Šiaip laidą mačiau porą sykių – buvo paieškoma kažkokia prasigėrusi motinėlė, pabėgęs tėvas, na kažkas gal dar rimtesnio. Nežinau, ar tai dominuojantys herojai ar ne. Jeigu taip, tada – kažkas čia teisingai pastebėjo – tikslesnis laidos pavadinimas būtų ne Nacionalinė paieškų, bet ypatumų tarnyba…

     • nerijus

      Ryis I

      Ne vaikai kalti, kad jų tėvai pašlemėkai/ prasigėrę.
      Jie, ieškodami, tikisi geriausio.Tik dažnai- „vaizdas“ neatitinka jų lūkesčių :)
      Lūkesčiai :)

   • 1) laida totaliai „grūzinanti“ – neigiamų emocijų tiražavimas per nacionalinę TV yra klaida. tą patį turinį galima pateikti pozityviai, o ne maksimizuojant krentančių ašarų skaičių

    2) REALIŲ „naudos gavėjų“ ratas yra pernelyg mažas „prime time“ pozicijai. su krepšiniu nėra ką lyginti. religinės laidos – atskira tema, bet joms niekas ir neduoda prime-time’o

    • ledynmečio voverė

     Komentaras pašalintas A.R.

     • Būtent apie formatą Jūs tikrai nepataikėte. Kaip ir patys laidos rengėjai. Jūs bent pirmąją sezono laidą žiūrėjote? Prime time’ui tai netinkama forma. Jei pasitaisys kitose laidose, tai gal… Bet pirmoji buvo visiškas pravalas…

    • nerijus

     Liutaurai

     Mane „grūūūzina“ Panorama ir kitos Lietuvos TV žinios. Tai gal pasiūlyti ir jų nerodyti?

     • Nerijau, o Jūs žiūrėjote pirmąją „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ sezono laidą?

     • nerijus

      Ne. Nežiūrėjau.
      TV mažai žiūriu, o jei įsijungiu tai tokius kanalus, kaip Discovery, Viasat History, History,..Man patinka dokumentika, o ne muilinės panoramas ir laidos ;)

    • nerijus

     Liutaurai

     Turite puikią galimybę parašyti laidos idėją ir, gal būsite pastebėtas LRT tarybos nario- A. Račo ir jis Jūsų idėją pasiūlys svarstyti tarybai. Gal pasiseks? Pabandyti verta. Lazdavoti tai mes visi sugebame ( tame tarpe ir- aš ), o dirbti?..

 • Visos nuomonės, kaip bebūtų keista, yra argumentuotos. Ir vieni argumentuoja vienaip, kiti – kitaip. Kai pradeda diskutuoti žmonės, kurių nuomonės skiriasi, tai pradžioje reikia susitarti dėl esminių sąvokų. Būtent pamatinių sąvokų iškraipymai ir būna nesusikalbėjimo priežastis. Manau, dėl to Atūras ir paryškino šią dalį: Kadangi turime argumentų manyti kitaip

  Pažiūrėjau laidos kartojimą ir… tiesą pasakius, nieko nesupratau. Nenoriu gilintis į niuansus, bet dabar galutinai įsitikinau, kad BŪTENT TOKS LAIDOS FORMATAS tikrai negali būti nacionalinėje televizijoje. Bet tik yra mano asmeninė nuomonė, kuri iš principo nieko nereiškia…

  • nerijus

   Tekstas

 • Ignas

  Ši laida, manau, tiems, kuriems reikia tos pagalbos ko nors ieškant, yra naudinga, tačiau ji tikrai neverta vietos eteryje metu, kai televizorių žiūri daugiausia žmonių, dar prisiminus formatą, kuriuo ji pateikiama. Viskas iš vedėjų pusės yra apgailėtinai dramatizuota – firmines frazes jau minėjo Liutauras. Juk galima ją rodyti ir anksčiau, tarkim, vietoje pigaus detektyvo pavadinimu „Senis“, o, kaip kažkas minėjo, Pinigų kartą stumtelti į laiką, kai televizorius yra žiūrimiausias. Pastaroji laida, manau, kur kas naudingesnė visuomenei.

 • WU

  Gražus laiškas :) Tiktų laidos anonsui kurti..

 • azartas

  …Panašios laidos kitų valstybių televizijose (pvz.: Rusijos, Ostankino TV laida „Ždi menia“) yra prioritetinės…
  Ką jau čia bepridursi. Toli eisim su tokiais prioritetais.

  • nerijus

   azartas

   …rusų laida atsirado PO lietuviškojo varianto :)
   Beje…pirmą kartą istorijoje, rusai, sukūrė laidą, pagal mūsų pavyzdį… :)

   • ledynmečio voverė

    Rusai dar tarybiniais laikais, gal kokiais 1970 metais turėjo panašaus formato laidą, ten būdavo „surandami“ karo metais kartu tarnavę draugai ir bendražygiai. Viena iš pusių paprastai nežinodavo kad dalyvaus šou, būdavo pakviečiami kaip žiūrovai, vėliau filmuojama natūralios daug metų nesimačiusių draugų emocijos, vyriškos džiaugsmo ašaros. Laida buvo be proto populiari, mačiau dokumentinį filmą apie to projekto vedančiąją.

 • Rytis I

  Laida kaip laida, jei dar beje kažkam padeda, – gerai. Gerai, kad Palmyra turi laidą. Ir gerai kad vieną.
  Man įdomu kitkas, – o tai LRT narys savo asmeniniame bloge gali reikšti savo asmeninę nuomonę, ar tai jau automatu tampa tarybos dalies nuomonė? Beigi BNS informacija?

  ps. Dar įdomu, ar partizano Žalio Velnio atžalos, mažametės ištremtos į netolimo Kaliningrado vaikų namus žino kas buvo jų tėvas? Išvis, kas tie buvę vaikų namų auklėtiniai, dabar pensininkai? Čia klausimas „Nacionalinei“, jeigu ji tokia skelbiasi:)

  • laila

   Žinoma gali reikši ir ne tik reikšti, bet ir grasinti, imtis veiksmų :) Juk čia tik blogeris…juk čia tik „nuomonė“ :)

   Šaunuolė Gerb.Palmira,kad ginate savo laidą ir laidos kūrėjus.

 • Almansoras

  O jeigu LRT tarybos narys išvardintų visą sąrašą laidų, remdamasis subjektyviu požiūriu “patinka-nepatinka”?! Liktų LRT tinklelis ar tik tinklelio skylės ? :D Klausimas, žinoma, retorinis.

  • Rytis I

   Kad retorika čia kaip ir nekvepia.. bo vienas narys nesprendžia, nors tu hiena klyktum. Panašiau, kad tos skylės anksčiau atsirado, tiesa – dar yra toks antrasis kanalas, dažniausiai daug geresnis nei pirmas.

 • ledynmečio voverė

  Specialiai tos laidos nelaukiu, nes TV žiūriu retai, bet jei maigydamas pultelį užtaikau – visada pasižiūriu iki galo, ir tai yra VIENINTELĖ LTV laida, kurią žiūriu. Kai kurios ten pasakotos istorijos siužeto intriga nenusileidžia Camerono „Titanikui“, tad esu dar keletą kartų pasižiūrėjęs kartojimus internete, LTV puslapyje – labai sudomino.
  Neįsivaizduoju, kokią alternatyvą A. Račas siūlė „Nacionalinei paieškų tarnybai“ Tarybos posėdyje (gal visas LTV laidas įgarsinti angliškai su lietuviškais subtitrais? cha-cha-cha)

  • Prilyginant šią laidą Kamerūno Titanikui tik pripažįstama, kad ji yra pramoginė mazochistinė. Tuo pačiu patvirtinant Artūro teiginį: „Ji nėra nei šviečiamojo, nei auklėjamojo pobūdžio, nemanau, kad ji kaip nors praturtina kultūrą ar kaip nors stiprina pilietinę visuomenę Lietuvoje.“
   Kokios laidos turėti būti transliuojamos geriausiu laiku? Debatai apie apie politinius sprendimus, mokslo ir technikos naujovės, reportažai apie inovatyvaus verslo naudą, …

 • Rasa

  Na, bet ašarų ir graudenančio tono ten yra aiškiai per daug. Kartais, atrodo, kad laidos vedėja savo pašnekovus laiko kažkokiais ligoniais, kuriuos tik užjausti ir galima. Pats mylimiausias lietuviškų laidų formatas?

 • Whisker

  Na, nepatinka ir man sita laida, taciau negaleciau pasakyti, kad jinai yra prasciausia. Vienintele laida kuria ziuriu per LTV yra „Pinigu Karta“, na dar kazkokia laida apie inovacijas nebloga (nepamenu pavadinimo) ir popiete su Cekuoliu galima dar ziuret, o tos debatu laidos… Tas pats per ta pati, dar kai kvieciami ne politikai, galbut ir iseina kazkokia diskusija, bet kai susirenka jie ir pradeda savo demagogijas varyt, tai nezinau, visos tokios laidos vienodos, neisgirsi konstruktyvios diskusijos. O „visi paverkime kartu“ laidos bent jau kazkam naudos duoda. O siaip, kol tokie kaip Siaurusevicius bus valdantys asmenys, tol teigiamu pokyciu nesitikiu.

 • leokadija

  Aciu, p. Racui ir uz mano subjektyvios nuomones atstovavima. Laidos ideja gal ir gera, bet jos igyvendinimas vimdantis. Net jei ji patinka daug kam, LRT juk turetu vertinti laidos kokybe. O ne prie ekrano sedinciu bobuciu kieki ir ju asaras (nieko pries bobutes ir asaras neturiu, tiesiog primenu LRT prioritetus). Kokybiskai profesionaliai padaryta laida, mokanti, lavinanti, sutelkianti… va kokia ji niekada netaps, ta galkontaites laida. Galkontaite su mildazyte galetu savo TV pasidaryti ir ten visus tuos marskinius kilnoti. LRT jos netinka ir nereikalingos.
  Dar karta aciu ir kovokite toliau!

 • Rytis I

  Truputį nuo temos. Kartais belieka stebėtis komentatoriais, savim beje taipogi. Toks ryškūs tautos prioritetų vektorius – diskusija apie TV laidą, patinka-nepatinka, vimdo ar varo ekstazėn, – daug svarbiau nei koks struktūrinių lėšų švaistymas valdininkų atlaidams. Juolab ten irgi nuvažiavo ne apie tai, kažkur „pro eto“… Vienu žodžiu, tautai nusi(…) ant visko, svarbu kad vakarėlis būtų…

 • skeptikas

  Man visviena LTV kazkokia skydines pinigu plovimo masina reikalaujanti abonimentinio mokescio. Nz, as ziuriu tik sporto laidas per ja. Kai niekur kitur nerodo. Paprasciau valstybe uzsakytu kokiu 10-12 teminiu laidu is komerciniu TV ir amba nereiktu to milzinisko aparato. Brangu, abejoju, konkurencija uzgrauztu vieni kitus.

 • kritika dėl „patinka-nepatinka“ – tai tailesnės nebūna. Kadangi neprieštaraujate ir net publikuojate visą laišką, rodo, kad nesate sustabarėjęs idiotas :)su tuo ir sveikinu :)

 • Gotika

  Ignas rašo: „ši laida, manau, tiems, kuriems reikia tos pagalbos ko nors ieškant, yra naudinga, tačiau ji tikrai neverta vietos eteryje metu, kai televizorių žiūri daugiausia žmonių“.
  Pacitavau tik vieną, bet labai charakteringą šios diskusijos teiginį. Nes jis parodo, kad tiek laidos mėgėjai, tiek nemėgėjai, tiek patys laidos kūrėjai daro vieną esminę klaidą: neskiria laidos apie dingusius žmones bei jų atradimus nuo pačios tų žmonių paieškos. T.y., tam nedideliam žmonių ratui, kurie kažko ieško, padeda ne laida, o laidą kuriančios komandos darbas, ieškant žmonių. Eteryje pateikiami tokios veiklos apibendrinimai, rezultatai. Iš pateikiama taip, kad tų ašarojimų būtų pakankamai tiems, kurie paprastai prilimpa prie ekranų, kai rodomos muilo operos. Dėl to sutinku su tais, kurie sako, kad tokia laida neverta na, jeigu ne LTV eterio, tai bent jau prime-time. O štai veikla ieškant žmonių yra tikrai vertintina teigiamai. Bet pačiai paieškai eterio visiškai nereikia. Aišku, gali būti, kad atskirais atvejais kažkas užčiuops siūlo galą bežiūrėdamas laidą, nugirdęs kažką apie pradingusį asmenį. Bet tokių atvejų buvo/yra labai nedaug. Galų gale, tokio laimingo atsitiktinumo besitikintys žmonės žiūrėtų šią laidą kada ji bebūtų rodoma (jeigu jau šią laidą reikia laikyti LTV eteryje).
  Bet tokios laidos laikymo LTV eteryje ir dar prime-time esmė visai kitame: Siauras tiesiog neturi ką rodyti. Nustekenta kontora nebeturi resursų įsigyti bent ką nors vertesnio nacionalinio transliuotojo eteriui.

  • Auksinis kardas

   Iš esmės pritarčiau:
   a) laidos komandos socialinė funkcija atliekama naudingai, jos tiesiog neatlieka kažkas kitas
   b) laida neturi būti prioritetinė, neturėtų formuoti verksmingo šalies TV veido ar tokiu mėgautis
   c) jei yra šios laidos žiūrovų, jei jos netekus JIEMS nebūtų kompensuota geresniu turiniu – jos buvimas atrodo pamatuotas. Kalbant apie tai derėtų susilaikyti nuo asmeninių vimdo-nevimdo, patinka-nepatinka, „aš žiūriu BBC“. Išsakomi argumentai turi pranokti asmenines pirmenybes.

   Gražu, kad šioje erdvėje pasirodė neprastai pagrįstas, išlaikytas laidos autorės atsakymas kuo laida prasminga. Reikia pripažinti, kad šis solidumas įtikina labiau už paviršutinišką nuomonę, kad laidos galėtų nebūti visai. Net jei šios laidos, anei „Bėdų turgaus“ pats nežiūriu. Turime visuomeninį, ne visuomenės tampomą transliuotoją.

  • nerijus

   Valentinas?..

 • Daina

  Beveik visos valstybinės įmonės nėra verslios, jos nėra orientuotos siekti aukštų kokybės standartų, nes jos išlaikomos iš žmonių atimtais pinigais (t.y. iš mokesčių, taigi žmonės negali pasirinkti, nori pirkti paslaugą ar ne), dėl ko jos automatiškai įgyja konkurencinį pranašumą prieš kitas privačias tas pačias paslaugas teikiančias įmones. Be to nežinia pagal kokius kriterijus priimti į darbą valstybinių įmonių vadovai valdo tokias įmones ne pagal verslo logiką, todėl tikrai neverta stebėtis, kodėl Galkontaitės laida vis dar eteryje.

 • O visko ko reiketu gyvenime – isijungti BBC ONE ir pasiziureti, ka transliuoja normaliu saliu NACIONALINIAI transliuotojai…

 • ooo

  Laida padeda žmonėms, keičiant verkimą ir džiaugsmą daliai vėl kažkas nepatiktų. Laidos nežiūrių, apie egzistavimą girdėjau ir tegu sau būna, misija teigiama. Jei yra subrandintų laidų, kurios didžiąja dauguma misijiškai pranoktų šią, valio.

 • nerijus

  Visi pamiršome, vieną iš televizijos prasimaitinimo šaltinių- REKLAMĄ ;)
  Reklamos kaina ( ir kiekis TV ), TIESIOGIAI priklauso nuo jos žiūrimumo reitingų :)

 • Regis

  Ats. ne į temą.

  http://www.lrytas.lt/-12846961631283354692-bli%C5%ABk%C5%A1ta-garliavos-tiesa.htm

  A.Vinokuras viešai kaltina prezidentūrą priimant sprendimus už teismus?

  Tiesa taip meistriškai prisidengdamas kolege L.Lavaste, remdamasis „rimtu ir patikrintu“ šaltiniu prokuratūroje.

  Ar čia rimtai, ar čia tik ligota ar sąlygota kažko šio pono fantazija?

  Beje pats rašinėlio stilius, argumentacija, epitetai, sąsajos, sąmokslo teorijų išvystymas nedarytų garbės pačiam paprasčiausiam išsilavinusiam žmogui. Labai įdomu kas priverčia tokius tekstus ir dar per lrytas.lt paleisti į viešą erdvę? Tiesiog nuoširdus susirūpinimas nekaltu žmogumi, „kuris neturi jokio užnugario“?

  p.s. o kodėl būtent Garliavos tiesa? Yra pagrindas apibendrinti visą vietovę, įdomu sužinoti koks tai pagrindas. Neatrodo kaip išsilavinusiam (ar tokiu besijaučiančiam) žmogui, kad ten visokių žmonių yra, kaip ir Vilniuje ar Kaune, kaip ir Lietuvoje ar Švedijoje.

  Aišku gerb. Artūro tinklaraštis ne lrytas.lt portalas, bet vis tiek būtų įdomu padiskutuoti. Nors žmoniškai suprantu, gali visai to nesinorėti, nemalonus šis reikalas. Visi gi supranta, kad tokios „nuomonės“ ne iš gero gyvenimo. Nors, gal ir klystu.

  • Rytis I

   Seniai nesidomiu šia tema. Toks negeras įtarimas kad byla galėjo ištirta per porą mėnesių, bet negalėjo… Po to, kai drebančiom rankom viešai buvo paskelbta, kad ant ginklo rasti DK pirštų antspaudai, o paskiau pasirodė, kad gal ir ne – tal gal pradėkim nuo paprastų dalykų? Vaikų žaidimai.

 • Soliaris

  Panašiu principu „patinka-nepatinka“ LRT Taryba 2007 m. uždraudė toliau rodyt LTV šokių dešimtuką, nors tai buvo pati populiariausia ir profesionaliai parengta laida. Ir ką iš to laimėjo LTV? Išėjo R. Vilkončius, nebeliko laidos, nebeliko ir reklamos. Va, prie ko priveda tokie dalykai. O gal čia to ir siekiama komercinių kanalų naudai?

 • hmmm

  bet kol kas nepasirode alfoje sis „Atviras laiskas“ -komentaras, tai auditorijai jis ir buvo skirtas ???

 • saulius

  Natūralu, kad Galkontaitė gina savo laidą, bet nebūtina dangstytis kilniais tikslais ir aukštomis materijomis – juk ne iš medžio visi nukritę esam…Tai, kaip šioje laidoje viskas pateikiama, verčia labai abejoti jos buvimo LTV tinklelyje tikslingumu.

 • Antanas

  A.Racas teisus.P.Galkontaites laida labai leksta,neidomi.

 • a

  reikia sutikti su rc bet kaip sunku sakyti tiesa o dar labiau isklausyti,visi paklode tempia i save ir kaip galima ka nors pakeist i gera,nebunant negailestingu.

 • Laidos stilius man nelabai patinka, iš tiesų, daug sentimentalumo. Bet tai, ką pati laida daro labai daug gero, čia p. Galkontaitė visiškai teisi. Ir visai nesuprantu tų, kurie rašo, kad tik policija turi ieškoti dingusių žmonių, tokiam asmeniui gal vertėtų suprasti, kad policija dingusių žmonių ieško visiškai kitokiais pagrindais.

 • Pingback: “Nacionalinė paieškų tarnyba”: kvaili klausimai be atsakymų | Artūras Račas()