„Amaya“: man gražiau kai Andrius dainuoja…

Savaitgalį žiūrėjome „Amaya“.

Prisipažinsiu, ėjau su viltimi ir gal net kiek padidintais lūkesčiais. Po „Nereikalingų žmonių“, kurie man patiko.

… nebandysiu pakartoti savo pirmųjų, žodžiais išreikštų, įspūdžių… Panašaus pobūdžio komentarus šiame tinklaraštyje trinu be gailesčio.

Tačiau dabar, kai pirmos emocijos kiek aprimo, įspūdžiai – susigulėjo, pabandysiu juos kiek apibendrinti.

Pirmiausia – apie tai, kas patiko.

Muzika, kuri tiko ir man patiko. Klausyčiau jos ir be filmo.

Renšu vaidmens atlikėjas – Hui Shiu Hung.

Tikrai nuostabus ir įtikinantis. Apskritai visos tos mizanscenos Amaya šeimoje: vakarienės, pokalbiai apie televizorių, dviratį, sūnaus laiškas ir jo komentarai – vertos tikriausiai atskiro filmo.

A.Mamontovo anglų kalba – taisyklinga, švari, suprantama. (Apie jo kinų kalbos žinias nieko negaliu pasakyti, nes jos nemoku).

Čia, mano subjektyvia nuomone, visos teigiamos „Amaya“ savybės ir baigiasi.

Visa kita, man liko už kadro, tai yra, nesuprantama.

Nesupratau aš tų stambių planų, nesupratau aš, ko (ir už ką) tas Polas blaškosi po Aziją (nebent iš pokalbių su mama reikėjo suprasti, kas jis rengiasi išmokti visų rūšių masažo ir taip atimti duoną iš chirurgų, kurie labai nori paguldyti Polo mamą ant operacinio stalo).

O labiausiai vis dėlto nesupratau, kodėl A.Mamontovas nusprendė vaidinti šiame filme kalbėdamas angliškai. Kaip jau minėjau, kalba jis tikrai gražiai, tačiau įspūdis toks, kad stengdamasis pasakyti tą gražų ir prasmingą tekstą, visą savo dėmesį jis skiria būtent tekstui. O ne personažui, kurio lūpomis tas tekstas sakomas.

Todėl per visą filmą aš mačiau ne Polą. Aš visą laiką mačiau taisyklingai anglišką tekstą sakantį A.Mamontovą.

Ir, nepaisant to, jog A.Mamontovo kūryba man tikrai patinka, mane tai labai erzino.

Žinoma, į „Amaya“ galima eiti pažiūrėti ne filmo, o tiesiog pažiūrėti į A.Mamontovą didžiajame ekrane.

Kaip sakė Rasa, tada neerzina net tai, kai matai A.Mamontovo personažą gulintį lovoje su moterimi, ir tau net nekyla mintis, kad tarp jų kas nors galėjo įvykti (nors scenarijus lyg ir sufleruoja priešingai)

Nes lovoje – vėlgi – guli ne Polas, o taisyklinga anglų kalba kalbantis A.Mamontovas.

Matydamas tai, pradedi savęs klausinėti: o ką Andrius iš viso toje lovoje veikia?…

Tada prisimeni, kad tai filmas ir jis ten vaidina Polą…

Ir pagalvoji: geriau jau Andrius dainuotų.

P.S. Tai tik subjektyvi ir neprofesionali šio tinklaraščio autoriaus nuomonė, paremta asmeniškais įspūdžiais

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Pingback: Kino filmas „Amaya“ - Ligi Dangaus()

 • Man irgi pasirodė, kad A.Mamontovas tiesiog „kala“ savo tekstą, o ne įsijaučia į vaidmenį. Manau, kad žmogus negali turėti daugiau vieno talento. Jei jis gerai dainuoja – negali būti ir geru aktoriumi.

 • nerijus

  Visiškai sutinku su Skaitalu.
  Tai vienintelis jo talentas:
  http://www.youtube.com/watch?v=rP9gyDO_0dg&feature=related

  Žinoma, kaip ir kiekvienas nori, pabandyti kažką- kitą…

 • Fredis*

  Seno bambeklio recenzija. Ligitos („Ligi Dangaus“) – patiko labiau, ten ir pasižiūrėjau filmo anonsą. Iš kelių kadrų, epizodų galima suprasti režisieriaus M.Martinsono sumanymą pasikviesti suvaidinti Polą būtent Andrių. Beje, kaip sako Andrius – jis ir nevaidino, tiesiog buvo pačiu savimi („kine akies virptelėjimas pasako daugiau nei mosikavimas rankomis“). Dėl anglų kalbos taisyklingumo – Andrius taip pat sako, jog taisyklingai nesistengė kalbėti, personažas – iš neapibrėžtos šalies, lyg ir rytų europietis, bet dėl tokio pasakymo („nesistengiau“) turbūt koketuoja. Kaip bebūtų – turime dar vieną į tarptautinius vandenis išplaukusį lietuvių aktorių, kompozitorių, dainų atlikėją Andrių Mamontovą. Pasidžiaukime visi drauge.

  • nerijus

   Kam tas nupezęs žmonių standartizavimas: rytų, vakarų???…

  • žmogus, nematęs filmo ir vertinantis kitų nuomones apie tą filmą, yra puikiausias tikro dunduko pavyzdys.

  • nerijus

   Puikūs Ligitos žodžiai:
   „…kad Rytai ir Vakarai visų pirma tėra geografinė skirtis, nes nepaisant galybės skirtumų yra ir to, kas mus vienija.“

   http://ligita.xz.lt/kino-filmas-%E2%80%9Eamaya%E2%80%9C/

 • burbulas

  Artūrai, prieš Nereikalingus žmones, reikėjo pamatyti Crash arba Babelį ir negaišti laiko su netalentingo Martinso netalentigomis gerų filmų kopijomis. Kino mėgėjai net neturėtų apie tai galvoti kaip apie dėmesio vertą produkciją.

  • mielas burbule, Babelį mačiau jau po to…:) Taip „Nereikalingi žmonės“ mėgdžioja schemą, tačiau man vis tiek patiko.

   • burbulas

    Jie tikrai nėra tokie prasti kaip didžioji dalis to meto lietuviškos kino produkcijos, bet toli gražu ne tas filmas, kurį patartum draugui kaip naudingą laiko praleidimą… Todėl darsyk patarsiu progai pasitaikius užmest akį į Crash.

 • kestutis d

  o pries ziurint visokius crash ir babelius, reikejo pasiziureti magnolija

  • burbulas

   kai pastarieji pasirodė, Magnolija buvo beveik jau ir užmiršta..

 • Jonas

  o aš jau po Nereikalingų žmonių supratau, kad tai buvo Nereikalingas filmas. tiesiog žiauriai žiauriai silpnas filmas, kopijuojantis užsienio darbus ir su absoliučiai primityviu scenarijumi, nepaliekančiu jokio darbo protui. todėl dabar tas pats derinys (Nereikalingas aktorius + Nereikalingas režisierius) tikrai nesuvilios į Amaya. yra kaip yra, ne visiems lemta vaidinti.

 • Smilga

  Na va, jeigu tam kad filmas „Amya“ būtų radomas per nacionalinį transliuotoją reikėtų LRT tarybos pritarimo, tikriausiai nesulauktų šimtaprocentinio palaikymo. Tektų Andriui rašyti „atvirą laišką“…:))
  Jeigu rimčiau, filmo kol kas nemačiau, bet kažkodėl linkusi manyti kad bent jau Andrius negalėjo filme nieko sugadinti. Žinant jo talentus, ir atsakingumą visuose projektuose kokiuose tik dalyvauja. Jeigu filmas nelabai, gal yra ir daugiau priežąsčių.

 • Linas

  tikrai nesupratau,ką jau ten ypatingo galėjo sugadinti šiame filme A.Mamontovas.Gal priežastis ta,kad M.Martinsons – paprasčiausia ne jo režisierius,taip,žinote,atsitinka.Sekantis A.Mamontovo galimas žingsnis – vaidmuo būsimame E.Vėlyvio filme,apie ką,kaip pats pripažino,svajoja.Neįsitikinęs,kad jis prilygtų A.Paulavičiui iš pirmojo „Zero“,bet,gerai pagrimavus,gal…Matyt šuoliukas nuo priešmetinio šūkio dėl seimo paleidimo mokslo dienos proga iki dabartinio vaidmens tiesiog liudija,kad kūrėjas niekada nelieka abejingas ar pasyvus.

 • AM

  Įdomu, kad pats Mamontovas investavo į šį filmą. Turbūt tikėjosi tapti didžiu aktoriumi ir išplaukti į didžiuosius vandenis. (Nevykusi) investicija į save..

 • stogas

  Maciau filma, bet nuomone kaip ir blogo autoriaus. Viskas liuks, bet kablio filme nera.

 • roco

  Nereikalingi žmonės buvo tragiška nuobodybė su amžinai tylinciu mamontovu scenose.
  Amaya reiks paziuret bet nieko gero nesitikiu.
  O Mamontovo muzika … kai buvau paauglys ir buvo Foje tuomet megau. O per paskutinius kokia 12 metu sis pseudo super duper talentas nera sukures padorios dainos,
  Nesuprantu uz ką suaugę zmonės gali mėgti šio ligoto veido žmogaus muziką. už nuobodžius du- tris akrodus brazdinamus gitara? uz nuobuodžius dainų tekstus kuriuose kas antra eilutė rimuojasi, ir po jų amžinai eina 4 eilučių priedainis kurio irgi kas antra eilutė rimuojasi? ir taip 99 proc. jo kūrybos….

  • mukranas

   užtat tave galima mėgti už pezėjimą apie nieką ir drabstymasį skambiais lozungais apie tai koks matai mamontovas durnas ogi dar ir netalentingas. praktiškai tu genijus, trimis eilutėmis išnagrinėjai mamontovo dešimtmečių muzikos, eilių ir vaidybos nuopelnus. dieve, kodėl merdi tokie talentai kaip tavo, a? eik, kažką naudingo mūsų tautai nuveiksi. nušviesi mūsų durnių sielas. kas tas mamontovas palyginus gi su tavim…

 • skaitytojas

  Jei kalbame apie lietuviškus filmus, nepriklausomybės atgavimo aušroje buvo toks kritikos išpeiktas mažo biudžeto filmas „Tykusis Džonas“ (deja,nepamenu režisieriaus),kuriame pagrindinį (Džono) vaidmenį atliko a.a. Robertas Vaidotas. Manau,kad tai buvo filmas,kurį verta prisiminti,nes savo režisūra jis lenkia daugelį dabartinių liaupsinamų lietuviškų filmų.