Palanga II: Lietuva užsidaro… Tegul

Dar šiek tiek įspūdžių iš Palangos.

Apie viešbutį, ant kurio durų kabo labai gražus plakatas, visiems atvykstantiems skelbiantis, kad Lietuva užsidaro.

Kai pagalvoji, gal ir gerai būtų…

Ypač kai internetas valandai tame viešbutyje kainuoja 10 litų…

Ir kai paklausus, kokios kambarių kainos, tavęs pirmiausia paklausia: o kiek laiko būsite?

Pirmas į galvą atėjęs atsakymas yra: o koks jūsų reikalas?!!

Bet kadangi po kelionės šiek tiek pavargęs, susilaikai…

Ir sulauki pasiūlymo: kambarys už 270 litų. Tačiau po to, lyg tarp kitko, užsimenama, kad šiuo metu vyksta akcija ir kad be pusryčių tas pats kambarys dviems kainuoja 160 litų…

Skubi sumokėti iš karto, nes sveiko proto būnant, sunkoka patikėti, kad tau siūlo pusryčius už 110 litų…

Kuo mažiau tokių viešbučių bus, tuo gražiau atrodys Lietuva.

Kai vėl atsidarys…

(12 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Kultūringas, išsilavinęs, ne išpelkių ir kimsynų išlindęs žmogus turėtų žinoti, kad nakvynė kainuoja apie 100 EUR. Žiūrint kelių žvaigždučių viešbutis. Ekonominė klasė – pigiau, kaina, papraštyta iš agentūros vadovo, yra reali. Jei gerai uždirbantys žmonės vengia mokėti už paslaugas realią kainą, tai nereikia stebėtis, kad ir kiti vengia mokėti už brukamą nekokybišką (žiniasklaidininkų) produkciją. Vieni kitus apgaudinėja, nevyksta pinigų apyvarta – rezultatas – „internetas už 10 LTL valandai“.

  • Matotaupa

   Speju, kad cia dalinates asmeninio gyvenimo paslaptimis, kai rasote apie kilme is pelkiu – idomi patirtis sakyciau..

  • Iš kairės

   Fredi, tai jūs pasisiūlykite mokėti ir mokėkite tuos 100 eurų.
   Betgi Palanga ne Londonas.
   Štai mes (12 žmonių kompanija) užsisakėme viešbutį su pusryčiais 10 dienų Šveicarijoje, netoli Ženevos, tai viso labo 30 eurų už naktį (dvivietis kambarys).
   Nežinau, ar bereikia daugiau kaip 3 žv., jei poreikiai ne palanginiai, švaru, kuklu, tylu, ramu, o po pusryčių į kalnus traukia?
   Seniai Palangoj nebuvau. Laukiu kol bankrutuos. Gal tada atsiras kas nors normalaus?

 • nerijus

  Kas dėl viešbučių, tai pritariu A. Kubiliaus politikai- nesileisti į kompromisus.
  Neįsivaizduoju situacijos ir kaip į ją reaguotų Lubys, kai už taršą ( gaminant trašas ) įvestų papildomą mokestį. Ar Kubilius išliktų toks pat- šaltakraujiškas? A.K.būtų „populiariausias“ BTV žiniose :)
  Nemanau.

 • Man tai kyla toks nuoširdus klausimas, kodėl važiuojate į Palangą?
  Aš jos kaip velnias kryžiaus vengiu. Suprantu, Šventoji, Neringa. O dabar važiuoti Varšuvos madų pasižiūrėti į mūsų kurortą, tai kažkaip nefaina…

  • nerijus

   Pernai ilsėjausi Šventojoj ir tikrai nenusivyliau. Tik esminis trūkumas- netvarka. Gatvės sutvarkytos tik ten, kur didžiosios kavinės- nesistebiu, kodėl? :)

 • Tiesą sakant labai laukiau tokio įrašo šiame žiniatinkly.
  Vienas dalykas yra teoriškai samprotauti kaip reikia paremti vargstančius ir alkstančius, o visai kas kita – atverti pačiam piniginę ir prisidėti prie krašto ekonomikos ir gerovės.
  Į viešbučio paslaugų kainą įeina 19% PVM (pridėtinės vertės mokestis). Paimdamas iš tinklaraštininko 160 LTL už parą viešbučio vadovybė turės sumokėti atlyginimus administratorėms, kambarinėms, valgyklos darbuotojoms, skalbėjoms, sargams, vairuotojams, bus sumokėtas nekilnojamojo turto mokestis, pajamų mokestis, 0.1% į garantinį fondą, nuo personalo atlyginimų bus nuskaičiuota 33.98% Sodrai. Už šiuos pinigus viešbučio personalas atostogaus, leis į mokslus savo vaikus, nuo gauto atlyginimo skaičiuojama šių žmonių pensija, bus mokama ligos, motinystės, bedarbio pašalpa ir t.t. Už šiuos pinigus viešbučio akcininkai turės atnaujinti, rekonstruoti pastatą, nupirkti naują inventorių, pasiūlyti klientams naujų, kokybiškų paslaugų. Tarp kitko po tam tikro klientų skaičiaus apsilankymo reikia dezinfekuoti viešbučio inventorių – patalus. Tinklaraštininkas matyt nesupranta, kad padėjęs galvą ant pagalvės ją užteršia mikrobais, prakaitu, pleiskanomis. Jei tokių elementarių dalykų žmonės nesupranta, tai tada gal geriau jie apsistoja „pas bobutę Palangoje“.

  • Štai Fredi ir atsiskleidei :)
   Klausimas yra apie tai ar kaina, kurios nori Palangos viešbutis yra reali, nes panašaus lygio viešbutis Vakarų Europoje kainuoja tiek pat arba pigiau. Tačiau viešbučio išlaikymo savikaina ten yra gerokai brangesnė. Taigi, mūsų verslo nesugebėjimas mažinti kainas ir padaryti jas adekvačias paklausos – pasiūlos dėsniams ir veda prie tokių įrašų.

   • nerijus

    Didžiausia Lietuvos- „naujųjų“ lietuvių problema- noras greitai praturtėti.

    • romas

     Nerijau, nesu gyvenime sutikęs žmogaus, kuris atsisakytų greitai praturtėti. Taip yra gamtos surėdyta. Egoizmas yra prigimtinis, o jį laikinai apriboti gali tik supratimas, kad elgiantis altruistiškai duotoje situacijoje, ateities nauda bus didesnė:) Aišku, negalima atmesti kitų vertybių. Todėl verslininkas galimai padarys nuolaidą giminėms ir pažįstamiems, bet į eilinį klientą bus žiūrima kaip į didžiausios galimos naudos šaltinį.

     • Auksinis kardas

      Romai, esminis yra apsisprendimas: ar aš noriu matyti klientą ilgainiui, kaip verslo partnerį, ir siūlyti jam patrauklias tokiu tapti sąlygas, ar man pakaktų kartą apiplėšti užklydusį žioplį. Sakyčiau, požiūrio į tai, kas yra verslas, skirtumai slypi panašiai tame. Lietuvoje verslas dažniau suvokiamas kaip apiplėšimas, ir tai nėra pranašumas.

     • romas

      Verslas yra daromas iš noro turėti naudos sau, o ne iš altruizmo. Rinka pati baudžia apsiskaičiavusius – paėmusius per daug arba per mažai.

     • nerijus

      romai

      Apie tai ir rašau :)

      Kiekivienas, verslą supranta savaip: vienas- tik per pažintis, kitas- tik pinigais ( kyšiais ), sekantis- tik dirbdamas.
      Dauguma, Lietuvos verslininkų nesuvokia pagrindinės esmės: iš ko jie statosi namus, vilas ir pan.- iš tų pačių, kurie iš jų perka produktą ir iš tų, kuriems moka minimalias algas. Dėja.

  • Fredi, tinklaraštininkas visus tamstos paminėtus skaičius mato kiekvieną mėnesį savo kompiuteryje. Ir, beje, įrašas buvo ne apie pačią kainą. Jis buvo labiau apie kainodarą, pardavimų strategiją ir paslaugų kokybę. Bet juk vis tiek nesuprasi, ar ne?

 • Valentinai, nereikia mūsų verslininkų laikyti idiotais, kurie nesupranta paklausos ir pasiūlos dėsnio.
  Jei vidury vasaros ant kalno purkši dirbtinį sniegą – vistiek nesulauksi slalomo entuzistų net jei jiems primokėsi. žŽiūrėkime realybei į akis, tie Palangos viešbučiai – sovietinis reliktas, bet Račas nusigrūdo būtent į tokį viešbutį, o ne į A.Sabonio vilą prie Botanikos sodo. Račui, gerai uždirbančiam žmogui, kelias dienas Palangoje konfortabiliau, estetiškiau yra praleisti sovietiniame viešbuty su grėsme pasigauti legeniolės bakterijų ir be pusryčių. Kiekvienas renkasi kaip jam geriau, jo pasirinkimas atspindi mentalitetą.

  • status_quo

   Mūsų verslininkų idiotais niekas nelaiko. Bet jeigu pusryčiai kainuoja 110 lt, tai nežinau… Turbūt, jei/kai Kubinius pakels PVM 2 procentais, tai šis viešbutis galės labai argumentuotai teigti, kad pusričių kaina pakilo iki 250 litų dėl Kubiliaus mokėsčių reformos.
   Gražu…

   • Su klientu įvyko derybos. Pilną, realią (įsivaizduojamą) kainą klientas nenorėjo mokėti, jau ėjo atatapstus pro duris – jam žaibiškai pasiūlė „akcijinę“. Už tai gavo komplektuką „dovanų“ (nubraukė pusryčius ir internetas už 10 LTL valandai).
    Šiaip einant į užsidarančią, reorganizuojamą įstaigą nereikia tikėtis, kad būsi maloniai sutiktas, kad personalas norės tau įtikti, brangis ir vertins tavo apsiilankymą. Po reorganizacijos šis personalas bus išvaikytas ir surintas naujas. Einant į užsidarančią įstaigą reikia žinoti, kad šiai įstaigai darai malonę – akcininkai turės iš ko sumokėti darbuotojams išeitines pašalpas, jų vaikučiai moksleiviai turės už ką nusipirkti Rugsėjo 1-mąją sąsiuvinukų.

    • status_quo

     Vadink mane socialistu, bet pusryčiai už 110 Lt (tuo labiau, kad iš pradžių jie buvo įskaičiuoti į pilną kaina) yra jau ne derybos, o apgavystė.
     O jei ir ką nors norėčiau už savo pinigus sušelpti, tai viešbučių sektorius būtų viena iš paskutinių vietų.

    • Iš kairės

     O kodėl reikia daryti malonę įstaigai?
     Kodėl šelpti?
     Šelpiu, kai noriu, prie bažnyčios sėdintį vargetą, o ir pajamų mokesčio dalį pervedu paramos tikslu.
     Kodėl turiu šelpti tokį prastą verslininką, kuris nemoka verstis (ne kūlio…)?

 • Čia jau pievas kalbi… Mentalitetą atskleistų tada, jei vargšus viešbučio darbuotojus Račas kaip kraugerys gainiotų ir kabinėtųsi. O dabar tai tik parodo, kad neišlaidauja.
  Beje, tipinis požiūris: išlaidauja – nešvariai uždirba, taupo – skrudžas, juk uždirba gerai.

 • Roco

  Jeigu ponas Artūras Račas nori piktintis, tai dera pastarajam žinoti, kad tokias kainas ir sukuria klientai plūstantys į Palangą, tad ir natūralu yra, kad naudojasi tuom viešbučiai ir kiti. Užtai nelėkite ten kaip akis išdegę, juolab, kad Palanga tikrai nebėra ypatinga vieta, o greičiau Gariūnų „ponių“ podiumas. Bet jeigu ponui Artūrui Račui labai patinka Palanga, taigi juk visada galima buvo apsistoti pas bobutę, arba kempinge palapinę pasistatyti. O dabar vaizdelis, kad žmogus nuėjo į Maxima ir pasipiktino, kad ešeriukai po 10 litų. Taigi už poros stotelių turgelyje tie patys ešeriukai po 6 litus.
  O Jūs gerbiamas pone autoriau pagalvokite ką rašote, Jūs norite, kad užsidarytų tas viešbutis ir tuo pačiu jį remiate jame apsistodamas. Kaip suprast?

  p.s. Aš vakar buvau Kernavėj – ir per dieną labai gerai pasislsėjau ir pabendravau su labai įdomiais žmonėmis, kad apie jokias palangas ne galvot nebesinori.. Turime ir daugiau vietų, kur yra prięiimas prie jūros.

  • Roco, tamstos komentaras visiškai ne į temą. Nei man ta Palanga patinka, nei aš ten veržiuosi. Kaip ir į Maximą, kurioje, spėju, kasdien lankotės, kartu piktindamasis dėl Leo Lt.

   Tiesiog Palangoje, tame viešbutyje vyko Blogout 2009, galvojau po renginio alaus išgersiu, o kaip A.Vidžiūnas nevažinėju.

   Bet kažkaip spėju, kad vis tiek nepajėgsite suprasti, nei ką dabar rašau, nei ką aname įraše norėjau pasakyti…

 • Ramute

  Jeigu tai būtu 2008 vasara ,tai sakyčiau varykit į Jurmalą.Ką išleisit kelionei ,tai kitur sutaupysit. Baltija ta pati , bet apt arnavimas ir aplinka aukštesniam lygyje….

  • nerijus

   Lietuva paradoskų šalis:

   Keltis į Skandinaviją per Klaipėdos jūrų uostą- neapsimoka, pigiau ir žymiai per Gdansko ar Rygos. Kuro, buksyrams ( o gal ir kitiems laivams- nežinau ), plaukiama užsipilti į Latviją.

   Tas pats galioja ir skritsti lėktuvu per Vilniaus oro uostą. Pigiau iš Rygos.
   Negaliu suprasti, kodėl vykdoma tokia politika ir kam tai naudinga?

 • nerijus

  gerb. Artūrai Račai:

  Kodėl negaliu vertinti „geras“ ar „blogas“?

  Iš naujo užėjus į tinkliaraštį, jei prieš tai įvertinau, tai šio įvertinimo nelieka.
  Manau, kad ir daugiau žmonių susiduria su šia problema,tik jos nepastebi?

  • Matotaupa

   Aš irgi tai pastebėjau.

   • nerijus

    Engia net atsakyti- matyt, esam pernelyg fredžiai…

 • Jonas Žvelgaitis

  Artūras lyg ir kviečia komentuoti, tačiau ką?: viešbutį? Lietuvos uždarymą (liepos 6-ąją:)? kad neturi (neįtikėtina!) mobilaus interneto? kad pažinę Artūrą Račą viešbutininkai „numetė“ vos ne 50 proc. kainos?

  Nesupratau vieno: kodėl Artūrui tas viešbutis vistiek nepatiko: blogai aptarnavo, pusryčių nedavė, teko mokėti už internetą? Net džiaugtųsi to viešbučio uždarymu ?

  • Jonai, nieko aš niekur nekviečiu… Tiesiog pasakiau savo nuomonę. O kas kaip supranta, tai jau tik jo asmeninis reikalas. Bet šiaip galiu pasakyti, kad tokios kainos už internetą Europoje tikriausiai nesu užtikęs niekur. Ir administratorei aš tebuvau eilinis klientas.

   • Jonas Žvelgaitis

    Dabar per TV kardinolas sako: kviečiu visus džiaugtis, kad Lietuva šoka, dainuoja, nes Viešpats sinčia gerą žinią – maldą už šv. Brunoną. Čia laisvas pamokslo perdėjimas, bet mintis buvo vystoma panašiai..

   • Yra tokiu stebuklu kur internetas nerealiai brangus ne tik Lietuvoje (pvz Villon)…
    Bet cia aprasytas labai geras pavyzdys, kur vadovai nepasirupina darbuotoju parengimu kazkokiems imones pokyciams (kad ir naujos kainos). Todel darbuotojai is situacijos sukasi (su klientais komunikuoja) kaip pavyksta. Todel ir turime ka turim.

 • Tiesa, p. Račai, kada įspūdžiai iš Blogout’o bus?

 • Teisingiskundai

  Man tai cia viskas savo vietoj. Tingi ieskoti, kur pailseti, varai i vasaros didmiesti Palanga. Be to, tokiu metu daug svarbiu ziniasklaidos personazu ten taip pat patraukia ;) Tingi ieskoti apsistoti jaukiau, varai i anu laiku ferma. Abejoji serviso adekvatumu kainai? Be reikalo, sitam versle svarbu kainas laikyti, o ne lankytoja maloninti. Kur tu desies? Greiciau klok viska, kas piniginej. Juk nieko neismanai apie nakvynes ir pusryciu versla. Aciu, vienas komentaras atvere pradziamoksli apie atlyginimus kambarinems, milziniskus mokescius, bakteriju dezinfekavima ir busima unitazu remonta :) Va, pasirodo, kaip cia sudetinga verslauti. Bet dekui toms minimoms bobutems, palaikancioms laisvos rinkos dvasia, neisjungiancioms sviesu sveciams ir neinksciancioms del mokesciu privilegiju. Gal daugelis ju, zinanciu, kaip ir uz kiek dirbti su klientais greitu laiku pakeis bankrutavusius pusryciu po 100 lt dalintojus? Visiems sejmes! Ilsekimes kas, kur, kaip ir uz kiek moka :) Kainas ne sviesu isjunginejimas reguliuoja.

  (pasiskaite teisingiskundai.blogspot.com suzinokit, kaip laimeti gincus)

 • QDirKA

  Lygint Lietuvos pajurio viesbucius su Turkijos ar Graikijos isvis nesamone. Pas juos sezonas trunka nuo balandzio iki spalio, o Lietuvoje trys vasaros ir +- 1 rudens/pavasario menesiai. Didesni poilsiautoju srautai ir ilgesis sezonas leidzia mazesnes kainas pasiulyti. O LT manau, ne Kubilius kaltas, kad viesbuciai neissilaiko… O patys viesbuciai, ju asosciacijos ir t.t. Kodel del visko reikia kaltinti valdzia, Kurbiliu, Lansbergi, sovietus, tik ne save… Kodel kuo viesbuciai skiriasi, nuo kokiu obuoliu augintoju, ar dar ko kad jiems reiktu taikyti mokestines lengvatas?

 • bambukas

  brangusis fredi,perėjau per Palangą skersai išilgai ir galiu pasakyti,kad akcijos vyksta nuo pirmadienio iki ketvirtadienio kai palanga tuščia,viešbučių savininkai sako aukščiausią kainą ,gal durniukas užkibs,o po to kai pamato kad klijentas apsisuka,tai tada ir gaudo jį kaip retą svečią,vietoj to kad kainas mažesnes pasidarytū bet daugiau žmonių apsilankytų,geriau tuščius tuos kambarius laikyti,kad administratorė galėtų pliaže pagulėti.
  Ošiap ne tik viešbučių savininkai moka tokius mokesčius,visas verslas tokius moka,čia daug priklauso nuo savininko arba moka dirbti arba ne

  • bambuke, nevarkite, fredžiai to niekada nesupras, nes jie gyvenimą žino tik iš Liberalų ir centro partijos programos ir „Vakaro žinių“

  • Fredis*

   gerb. bambukui, tipiškas požiūris – nuleisiu kainas, plūstels klientai. Nė velnio. Tą pačią mąstymo klaidą daro ir didžiai ger. A.Račas. Klienų padaugės, bet pelno bus mažiau. Šiame sektoriuje dirbantys žmonės turi patirtį ir jų nepamokysi. Gerai, tarkime lietuviai yra kvailiai, bet kodėl tada neateina į šią rinką skandinavai, estai, vokiečiai, rusai?
   Dar čia kažkas (Status Quo) minėjo Šveicariją ir 30 eurų už nakvynę. Keli pastebėjimai: dar prieš 150 metų mūsų protėviai tampė knygas per sieną (knygnešiai), buvo uždrausta lietuviška kalba, o tuos viešbučius, apie kuriuos kalbame, pastatė sovietai, sovietų klapčiukai komunistai ir tikėtis iš šių baisių monstrų-atgyvenų teisingos rinkodaros ir verslo stratedijos yra daugiau nei naivu. Galima tik kepurę nukelti prieš Račą ir padėkoti, kad jis sumokėjo kambarinėms atlyginimus. Tik tiek.
   Teisingiausia šiuos viešbučius būtų sulyginti su žeme, jų vietoje pastatyti modernius, nedidelius, jaukius įvairių pajamų ir poreikių klientus tenkinačius viešbutukus, vienas ar keli nuošaliau centro galėtų būti grandioziniai Las Vegas tipo viešbučiai, į kuriuos nenutrūkstamu srautu aerobusai iš viso pasaulio vežtų turistus (čia iš fantastikos srities ;).

 • Roco

  Tai gerbiamasai autorius galejo ir parašyti kad ten vyko paroda tame viešbutyje, o išgėrus alaus nebuvo kur dėtis, teliko užsisakyt kambarį, nes iš straipsnio atrodo, kad atvažiavo prelegentas pailsėti i Palangą, juolab dabar išeiginių dienos.
  Bet matai, čia tai reikėjo pačiam susiprast, be paaiškinimų.

 • Auksinis kardas

  Šia tema galima priminti, kad Lietuvoje nakvindinimo/viešbučių paslaugos nuo pat pradžios neatitiko pragyvenimo lygio ar išlaikymo kaštų. Nepyk, Fredi, bet tai yra faktas – galima galvoti, kad taip ir turi būti, bet tai visuomet krisdavo į akis galintiems lyginti panašias paslaugas kitose šalyse. Manyčiau, čia visuomet buvo bandoma išnaudoti tai, kad atvykęs iš toliau žmogus nelabai kur turi dingti, tad gali būti maustomas kainodara, artima vakarietiškai – jei atvyko iš ten, gali pasirašyti ir ant savo šalies lygio sąskaitos. To pasekoje viešbučių steigimas buvo tapęs labai patraukliu užsiėmimu, o atslūgus tokios prabangos paklausai, spaudo privilegijas graudžiai „užsidarinėdamas“.

  Dėl Interneto paslaugų – šiai dienai padorus viešbutis siūlo pasijungimo galimybę taip pat, kaip ir naudojimąsi elektra ar vandeniu: be papildomo užmokesčio, juolab, kad paslaugos teikimo savikaina per visą viešbutį kur kas mažesnė. Tiesa, vis dar būna tokių sprendimų, kaip pvz. kiosko (kompiuterio su spausdintuvu) nuoma už kokius 30Lt/pusvalandis – bet tai tarptautinio tinklo viešbutyje, kur pagrindiniai lankytojai – vakariečiai. Sprendimas taip pat rizikingas, nes mano akimis viešbutis, kurio vestibiulyje toks kioskas stovi nemokamai, atrodo ženkliai draugiškesnis neženkliais praradimais.

  Pabaigai: galvoje sukasi siužetai iš kokių filmų, knygų, kai žmogus, atvykęs į kitą miestą, kuriam laikui apsistoja gyventi viešbutyje. Pasiskaičiuokime, kaip atrodytų sąskaita už gyvenimą jame mėnesio laike tomis kainomis, kokios čia minėtos, ir koks tokios sąskaitos santykis su tipiškais atlyginimais šalyje, ir ar tikrai viskas čia savo vietose.

  • romas

   Karde, vienintelis būdas balsuoti už kainos teisingumą yra pasirinkti prekę(paslaugą) arba ne. Dėl netinkamos kainodaros mums pergyventi nėra ko, juk ne mes, o verslininkas rizikuoja savo turtu ir lėšomis. Visi, matantys galimybę duoti rinkai prekes ir paslaugas pigiau, gali tai padaryti.

   • Auksinis kardas

    O taip, o taip – štai kodėl net nešauna galvon mintis apsistoti viešbutyje nepriklausomoje Lietuvoje – tai galėjau sau leisti sovietmečiu Peterburge ar Maskvoje, mūsų dienomis Lenkijoje ar Čekijoje, tačiau Lietuvoje – ranka nekils (tiesa, Vilniuje ankstyvaisiais 90-aisiais turėjau įkandamą vietelę, nes papratus ten gyventi dar traukdavo ir grįžti, bet daugiau ar kitur – niekuomet). Ką ir noriu pasakyti: verslo šaka pati nutaria veikti siauram itin brangiai mokančių pirkėjų ratui, o paskui verkia kaip jai nepakeliamai sunku rasti pirkėjus, vos tik nepalankiau pasisuka aplinkybės.

    • romas

     Bet tai yra tik jų problema:) Dabar ne planinė ekonomika, kad galėtume jiems nurodyti lovos kainas. Iš kitos pusės, daugelis neuždirba pakankamai, kad galėtų naudotis paslauga. Tai yra ne viešbučių, o mažai uždirbančių problema. Yra daug šalių pasaulyje, kur tų šalių žmonės negali naudotis visais patogumais, nes jiems jie yra neįkandami. Paprastai tos šalys turi primityvią ekonomiką, kaip ir Lietuva.

     • Zero

      Dėl kainodaros pykti nereikėtų – tegul ima tiek, kiek jiems atrodo reikalinga, aptarnavimas irgi pagal jų požiūri – laisva rinka.
      Nesuprantu tik vieno – kokio velnio tada tie protestai su šviesų gesinimais ir PVM šantažu. Kodėl jų nesugebėjimą išsilaikyti rinkoje ir dirbti turi apmokėti mokesčių mokėtojai ?

     • romas

      Lietuva yra Europos valstybė ir visi turi teisę protestuoti leistinais būdais :)

     • Auksinis kardas

      „Bet tai yra tik jų problema:)“ – ne vien. Tai yra ir [ne]potencialių pirkėjų problema – jie NEGALI gauti tokios paslaugos priimtina kaina savo šalies rinkoje. Siūlymas pačiam imtis viešbučio verslo – ne atsakymas.

      Kai kalbame, jog rinka suveikė sudarant priimtinos kokybės ir kainos pasiūlą – nedvejodami kalbame apie rinkos veikimą ir vartotojų patiriamus laimėjimus. Nesikuklinkime kalbėti ir apie aptariamus pralaimėjimus, kai rinka neveikia, paslaugų pasiūla išlieka vartotojui nepalanki. Būtų prasmingiau išgirsti pagrįstas nuomones kodėl šiame sektoriuje rinka taip ilgai nevaisinga. Mano statymas būtų ant to, kad jai kenkia mokesnio pirkėjo mobilumas – taip nelygiose sąlygose atsiduria vietos atlygį paslaugai tegalintis skirti vartotojas.

     • romas

      Karde, su panašiu pasisekimu galėtume analizuoti, kodėl Lietuvoje yra nevaisinga privačių lėktuvų ir jachtų rinka.

     • Auksinis kardas

      Apgyvendinimo paslaugų pasislinkimas išskirtinės prabangos reikmens link nėra normalu – jų gali būti įvairaus pobūdžio, bet kalbame apie tai, kad neturime priimtinojo galo siūlymų, t.y. rinka persikreipusi branginimosi link. Panašiai taip stebėdavausi maitinimo įstaigų prieinamumu ir naudojimu kokioje, tarkime, Lisabonoje – jos paprastesnės ir jose lankytis nėra prabangos, bet kasdieniškas ir prieinamas reikalas. Pas mus tai pabuvo santykinai labiau pasiekiama tik burbulų aplinkybėmis, kai žmonės užsimiršo pinigų vertėje, dabar atslūgo. Viešasis maitinimas pas mus taip pat perkreiptas branginimosi link, nors anaiptol nėra išskirtinumo reikmė (neskaitant taip save šioje rinkoje pozicionuojančių).

     • romas

      Karde, prabanga yra viskas, kas yra daugiau už sotų pilvą. Tik skirtingose šalyse tos prabangos yra daugiau arba mažiau.

     • nerijus

      romai, pamirškit ekonomiką, kaip sąvoką, kurios net pats nesuvokiate. Kiek čia meiliai burkiančių. Visi viską žino, tik nieko nedaro.

     • nerijus

      romai
      leistinus būdus nustato įstatymas, o dažniausiai- „iš akies“- kaip kam patogiau :)

 • Tomas

  krizė tik tiems, kurie pinigus skaičiuoja. O didžiausia krizė tiems, kurie svetimus pinigus skaičiuoja.

 • Labai taiklus įrašas dėl mūsų viešbučių :)

  Kasmet vasarą važiuoju atostogaut kur nors „piečiau Lenkijos“. Jokių viešbučių niekad nerezervuoju, nakvoju ten, kur „pataikau“. Ir Čekijoj ar Slovakijoj viešbučiuose ar moteliuose niekad nesu mokėjęs daugiau 150 Lt už dvivietį kambarį. Netgi tokioj brangioj šaly kaip Šveicarija, apsigyvenant privačiai („Zimmer Frei“) mokėdavom vidutiniškai ~75 Lt žmogui.

  Ir niekaip nesuprantu, kodėl Palanga turėtų kainuoti brangiau, nei Aukštieji ar Žemieji Tatrai …

  • nerijus

   Todėl, kad tokia mūsų verslininkų valia…Kvaili klausimai, tokie ir atskymai. Jei galit ką nors pakesit- mielai- keiskit. Nuo rašymo tikrai niekas nepasikeis.
   Kurkit viešbučius, kaimo turizmo sodybas ir t.t.
   Jūsų kalbos baiksis, kad brangu, kai gausit pirmas pajamas iš savo „bizniuko“. Kai turi, tai noris dar daugiau.

   • Auksinis kardas

    O jeigu taip atsiriboti nuo „eik ir pats daryk pigiau“ retorikos, ir susitelkti ties, tarkime, „kai turi, tai noris dar daugiau“?

    Pasiektume dėsningą išvadą, kad čia norisi labiau, nei kitur, kitaip tariant – čia žmonės labiau godūs. Šiam teiginiui neturiu ką prikišti.

    Ar kas, susidūręs plačiau su darbu emigracijoje, galėtų palyginti darbdavio santykius su darbuotoju čia ir svetur? Kiek stebiu, jie patvirtina ženkliai didesnį nuožmumą, išnaudojimą čia. Kad ir per valstybines šventes reikalauti dirbti dalį dienų be įstatymais reikalaujamo išskirtinio apmokėjimo – gana būdinga, kiek girdžiu aplinkui (ir tai įmonėse, kurios nėra priverstos veikti pastoviai). Jau nekalbant apie visokius „leidžiančius užsidirbti“ maksimos geradarius, dovanojančius metuose vos vieną kitą laisvės nuo išnaudojimo dieną savo darbuotojams ir nepasotinamiesiems savo pirkėjams.

 • bambukas

  NERIJAU,o ką pats nuveikei

  • nerijus

   bambukai, aš, bent nedėjuoju…Pats, ką susikūriau, tai ir turiu :)

 • gie

  Siaip as pats tai pritariu Fredzio nuomonei siuo klausimu. Ir su kainodara viskas cia tvarkoje, ne kitaip vyksta ir Turkijose. Tiesiog ne taip akivaizdziai, kadangi suma matome viena: uz visa kelione, ir tas skirtumas tarp maitinimo tipu ne taip krenta i akis.
  Kodel palanga turetu kainuoti daugiau uz uzsienio kurortus? Ogi pasiziurekite i tokiu paslaugu pasiula ir paklausa. Kur dar vaziuoti atostogauti Lietuvoje? Prie ezeriuko ne visi nori ir gali.
  Jei yra kas moka tiek, kodel leisti kainas? Juo labiau, islaikymas, renovacijos kainuoja.

 • Rytis

  Labai tikėtina, kad Lietuva iš tikrųjų užsidaro. Savo akimis mačiau, kaip prieš savaitę sostinėj nuiminėjo kelio ženklus su „lova“. Visas sunkvežimis ženklų. Ką tai gali reikšti – gal viešbučiams nebereikia klientų?.

 • Linas

  Nesupratau tik vieno:kodėl viešbučiai negali protestuoti prieš PVM tarifo didinimą jiems,išjungdami nuo 22val.šviesą?Mano galva,kiekvienas turi teisę kovoti už palankesnes sąlygas savo verslui.Jeigu yra tokia priemonė – pirmyn.Manau,kad priemonė gana veiksminga,čia tik svarbu vienybė pačių viešbučių tarpe.Vis tik kai kas turi savo versle lengvatinį PVM tarifą,kodėl viešbučiai – ne?A.Černiausko palapinė ESBO PA sesijos metu padarė didelį įspūdį Kubiliui,prasidėjo toks blaškymasisi,kokio dar nesu matęs.

 • vaidas

  pažiuriu ant kiek tupas Lt kapitalas :D Fredi, kaip sako labai Hamletiškas klausimas (nors man atrodo Jums iki jo dar nesubręs per likusį Jūsų gyvenimą)tai kodėl lietuviai labiau noriai važiuoja į senbuves nors ir uždirbantys nedeles pajamas? Manau daugelis stengtus atostogauti lietuvoje jei butų kainos pramogų ir poilsio proto ribose :D

  • Pabandykite įsijausti į Palangoje besikuriančio šeimyninio verslo modelio savininko (-ės) kailį, jauseną. Jo vaikystės svajonė turėti jaukų 5-10 apartamentų viešbutuką, su židiniu, baseinais, teniso kortais, kuriame laiką leistų turtingi skandinavai, italai, lietuviai verslininkai, tokią viziją-svajonę pasakoja architektui, paskui pati šeimininkė varto katalagus, renkasi baldus, užuolaiduas, lovatieses, staltiese, indus, šviestuvus. Sukuriamas nedidelis rojus-vaikystės svajonių išsipildymas. Tada ir ateina praregėjimas… Kaip pritraukti turtingą „lietuvį verslininką“ į savo „rojaus kampelį“? Kad įdėtas kapitalas atsipirktų kambario kaina parai turi būti apie 50-100 eurų, viešbučio kambarių užimtumas per metus – apie 50%.
   Tokia kaina yra neįveikiamas barjeras statybibinkui nuo Gargždų, ar kukliam inteligentui klaipėdiškiui ketvirtoko tėvui „Auksiniam kardui“. Už 80-120 LTL šeimininkė tikrai nerizikuos išnuomuoti kambario į kurį investavo vien įrangai 10 tūkst.. Atsiveža chebra lašinį ir pjausto ant lakuoto paviršiaus medinės spintutės savo brangiausią užkandą, o batus pasivalo į lovatiesę, kurios kaina 300 LTL.
   Tokiai publikai viešbutis turėtų būti kareivinių, kalėjimo vienutės stiliaus – visi paviršiai akmens masės, keramikinės pigios plytelės, sienos dažomos atspariais vandeniui plaunamais dažais, jokių užuolaidų, kilimų, lovatiesių, patys pigiausi spyruokliniai čiužiniai, vienkartinė patalynė ir t.t..
   Ateis laikas ir tokių viešbučių, rinka užsipildys, gera vieta ilgai tuščia nebūna…

   • Arturas

    „Ateis laikas…“ Aplamai, tai galima pavadinti nepagrįstu optimizmu. Didelių sistemų teorija sako, kad jei procesui neužteko 20m., tai, greičiausiai, jis niekada nesibaigs. Tiesiog ateina nauja karta, dar nelipusi ant šito grėblio, ir ciklas kartojasi. Vėl svajos apie princą iš Monako ir t.t.

 • Westas

  Ryti> dėl ženklų, tai jau praėjusių metų rudenį buvo išleistas LR Susisiekimo ministro įsakymas, kad ant kelio ženklų draudžiama reklama, t.y. negali būti kelio ženklų, kuriuose nurodytas įmonės logotipas ar pavadinimas. Tai tikriausiai atsakingos institucijos ir pradėjo pamažu įgyvendinti šį teisės aktą. Tik įsakyme berods buvo parašyta, kad kas uždėjo, tas ir nusiima, o čia įdomiai gaunasi…

  • Rytis

   Tai kad tai NĖRA reklama. Ženklas informuoja, kur atvykęs žmogus ar grupė, nelabai besiorientuojanti mieste, gali apsistoti nakvynės.. Na taip, nukreipiama į konkretų viešbutį, bet.. Ar pas mumi tai jau irgi reklama? Ir kodėl įstatymas kaip tik dabar pradėtas vykdyti? Tai kerštas – ar kaip tai suprasti?

 • dm

  o ko ten veržtis į tą Palangą? Ispanijoje pigiau, jau nekalbant apie kokias nors Turkijas. Civilizuotoje Costa Doradoje buvau 8 dienas birželio viduryje. 4* viešbutis 1 žmogui 1445 litai su pusryčiais ir vakariene. Viso 3 asmenų šeima sumokėjom niekingus 3700 litų. Vakarienė su 4 mėsos karštais, 4 karštais žuvies patiekalais, dešimt mišrainių, jūros gėrybės, vaisiai, 8 rūšių desertai. Vyno butelis 7 eur, kava visur apie 1.20-1.30 eur. Kambarys su dideliu balkonu, vaizdas į jūrą. Vakare nemokamos pramogos, wifi internetas nemokamas, paplūdimis už 100m, puikus, smėlis, vanduo jūroje gal +23, oras +29. Už 5km vienas didžiausių Europos pramogų parkų, miestelyje vandens parkas, kiekvienoje autobusų stotelėje po rusiškai kalbantį patarnautoją, kuris visus turistus įsodina į teisingus autobusus. Kad tik perkaitę turistai nepasiklystų :) Kavinėse maistas geras, servisas puikus, padavėjai džiaugiasi kiekvienu klientu, žmonės nesusiraukę, kainos irgi prieinamos, porcijos didžiulės, 2-3 kartus didesnės nei Lietuvoj…. Beje, kavinėse ant čekių pastebėjau, kad PVM tik 7%.

  O kiek tai kainuotų Palangoje ir kokio lygio aptarnavimas ten?

  • leo

   iš detalių suprantu, kad kalbama apie solou. juokiasi ispanai už pilvų susiėmę iš šios vietos. pati bjauriausia vieta ispanijos pakrantėje, homo sovieticus pametę galvas,ypač rusai.pamiršote paminėti, kad už papildomą mokestį galimą kelionių įsigyti, kur jums parodys „suklastotą ispaniją“ su blogiausiais flamenko šokėjais pavyzdžiui (ukrainiečių kilmės).

   • dm

    jo Tamsta teisus. Tik ne Salou, o la Pineda. Aplinkui apie 90% – rusai. Iš pradžių keista buvo, bet vėliau px pasidarė. Juk ne į kitus žiūri, o darai tai kas pačiam malonu. Jūra nuo to šaltesnė netapo, saulė irgi vistiek švietė. Kurortas tikrai ne iš įdomiųjų, bet, kadangi jau trečią kartą poilsiaujam šalia Barselonos vis kitose vietose, daug ką esam matę anksčiau, tai ilsėtis visiškai netrukdė. Costa Bravoje su mažais vaikais prie jūros nepailsėsi, nes iškart gilu ir paplūdimys ne smėlio, o nemalonaus žvyro. O tas kičines keliones organizuoja ne tik ten, bet ir Costa Bravoje ir į jas važiuoja ne tik rusai, bet ir kiti užsieniečiai. Tiesiog reikia pačiam atsirinkti. Bet kuriuo atveju už Palangą 100 kartų geriau ir nebrangiau.

 • galiu pasakyti tik tiek:
  Lietuvoje atostogauti – yra totali nesąmonė.
  Už tuo pačius pinigus kuriuos išleisi čia, dviems žmonėms, galėsi nuskristi į Turkiją ar Egiptą, apturėti fantastišką orą su 100% saulės, šilta jūra, 4* viebučiu ir VISKAS ĮSKAIČIUOTA.

  • nerijus

   Kodėl visiems atostogos asociojuojasi su Palanga, Nida, Šventąja,.?
   Per brangu- pilna alternatyvų…
   Aš, va, važiuosiu į kaimą: pirtis, alutis…

   • saunu kai turi kur.
    Man dukrelei labai neblogai Juodkranteje yra – jodas, geras oras + patogumu daugiau vaziuojant su 6 men kudikiu. taciau vis tiek – bezboznai brungu

   • Šoferis

    Kaip marketingistas, galiu pasakyti, kad Lietuvos poilsio rinkoje Palanga užima DOMINUOJANČIĄ poziciją. Kokia dalis LT gyventojų ilsisi užsienyje? Iki 10 %. Kuršių Nerijoje? Iki 10 %. Šventojoje? 10-15 %. Prie ežerų, pas bobutę kaime? Manau, ne daugiau 15 %. Kiek lieka Palangai? 50-60 %.
    Palanga neturi rinkoje rimtos alternatyvos, todėl ir kainos didesnės nei Turkijoj, Ispanijoj.
    Tiesa, sekmadienį grįžau iš Palangos. Su šeimyna (5 žm.) ilsėjom 8 dienas. Apsistojom privačiam sektoriuj. Sąlygos – kaip namie. Pernai už lovą mokėjom po 25 Lt, šiemet – po 16 Lt. Maitinomės vienuose poilsio namuose po 10 Lt burna/parai. Degalai (saliarka pirkta Neste), važiuojant iš Vilniaus kainavo 160 Lt (į abu galus). Viso, sąmata 5 žm. poilsis 8 dienas (be pramogų)- 1120 Lt. Prašau, paisėkite už tokią sumą savaitėlę Turkijoje…

 • juozas

  Iš tikrųjų įdomu skaityti tokius komentarus apie paslaugų kainą, kai nė žodžiu neužsimenama, kad ta paslauga buvo baisiai nekokybiška, ar bent kad kaina neatitiko kokybės ir panašiai.. Viešbučių kainodara yra labai sudėtingas dalykas ir jei paslaugos kaina staiga sumažėjo 110 Lt dėl „akcijos“, tai nereiškia, kad ta paslauga nėra verta tų papildomų 110 Lt. Net nežinote, ką praradote… galbūt Jūsų būtų laukes nuostabus kambarys, su nuostabiais pusryčiais.. galbūt būtumėte sumojęs daugiau ir turėtumėte kur kas geresnius atsiminimus apie praėjusį savaitgalį.
  Ir, kaip taisyklė, tokius komentarus rašo žmonės, kurie nieko bendra neturi su tuo verslu ir nežino kaip (ne)lengva šiais laikais tai vystyti ir išgyventi..
  p. Račai, įkurkite viešbutį ir tuomet vėl iš naujo parašykite savo atsiliepimus…. (ne)Maloniai nustebsite, kaip tai yra paprasta…

  O šiaip linkiu daugiau pozityvumo!

  • Mielas Juozai, galiu tik pasakyti, kad už pusryčius gražioje Palangos kavinėje, kur buvo puikus aptarnavimas sumokėjome 48 litus. Ir, beje, kodėl tamsta nusprendėte, kad man kas nors sugadino nuotaiką? Aš tiesiog nusistebėjau kainodara ir kaina už internetą. Dėl pastarosios mano nuomonė vienareikšmiška – tai visiškai kvaila.

   O dėl verslo – tikiu, kad tamsta puikiai išmanote viešbučių verslą ir kad tamstos viešbutis klesti. Aš gi viešbučio nekursiu (bent jau kol kas) nes man patinka dabartinis mano darbas. Bet jei staiga kas nors pasikeistų pažadu tamstai nemokamą internetą ir pusryčius pigiau nei už 100 litų.

 • Pritariu.
  Aš pats dėl panašios priežasties niekada nesinaudoju jokiomis mokamomis paslaugomis oro uostuose. Mano galva yra neteisinga, kad jei keleivis sumokėjo kelis šimtus už lėktuvo bilietą, iš jo jau galima plėšti 3-4x didesnes kainas už kavą, arbatą, internetą (1 euras ar svaras už 10 minučių interneto) ir kitas paslaugas oro uostuose. Nors ir turiu pakankamai pinigų, niekada ten nieko neperku. Tiesiog nepritariu tokiai rinkodarai.