Nykstamas dydis neturi įtakos statistinės paklaidos riboms

Ar žinote, kiek šiuo metu Lietuvoje sėdi? Šiandien pasitikslinau – paskutiniais duomenimis, kiek mažiau nei 10 000. Čia įskaitant ir areštines bei tardymo izoliatorius.

Nuteistųjų yra apie 8500. Pravieniškėse gruodžio pabaigoje „gyveno“ apie 2700.

Tai – užribis. Dalis jų galbūt kada nors vėl taps normalios visuomenės dalimi, kiti taip ir liks užribyje.

Nepagaunate minties? Tuoj paaiškinsiu.

Pastarosiomis dienomis labai dažnai girdžiu vieną ir tą patį klausimą ir vieną ir tą patį komentarą. Jis skamba maždaug taip: ar dėl nebesuprantančio, ką daro A.Ramanausko buvo verta susipykti su puse Lietuvos (kai kas sako – visa Lietuva, visu Facebook), negalima nusileisti iki jų lygio, nereikia purvintis ir bla-bla-bla.

Nors praėjo vos kelios dienos, galiu be jokių abejonių pasakyti: 200 proc. buvo verta. Jei būtų galima atsukti laiką į sausio 1 dieną, daryčiau lygiai tą patį ir dar su didesniu entuziazmu.

Vis dar nepagaunat minties, kaip susiję sėdintys, Pravieniškės ir A.Ramanausko fekalijos?

Aiškinu.

A.Ramanausko įrašus prenumeruoja 27 575 žmonių. Iki šio momento „Patinka“ prie jo fekalijų paspaudė 2146. Dar 393 jomis pasidalijo. Absoliuti dauguma (kokie 99,8 proc.) pastarųjų yra iš tų 2146. Patikėkite, žinaum, ką sakau :)

Dar keli šimtai paspaudė „Like“ arba „Share“ A.Bačiulio arba A.Užkalnio FB profiliuose. Dauguma jų – irgi tie patys iš tų 2146.

Jau pagaunat minti?

Jei ne, tai paaiškinu – sudėjus visus kartu, net Pravieniškių neužpildytų.

Iš esmės tas pats, apie ką aš rašiau po Seimo rinkimų. Triukšmo daug – rezultatas toks pat, kaip A.Ramanausko bandymas dainuoti.

Ir tai – nepaisant titaniškų ir klapčiukiškų A.Bačiulio, A.Užkalnio ir „bandančio įsipaišyti“ E.Nasevičiaus pastangų, apgailėtino ir fiasko patyrusio vestuvių fotografo Augustino bandymo „pasimuilinti“, „sufeikinto“ mano asmeninio profilio (bus atskiras įrašas apie FB politiką), IT „genijų“ sukurto varikliuko į mano asmeninį paštą ir turėjusio visus atmatinius „užvesti“ ir „užvežti“ Sąračo.

Pastarais vertas atskiro paminėjimo: per daugiau nei 15 valandų ten užsiregistravo vos 148 atmatos. Neskaičiavau tiksliai, bet random būdu patikrinęs galiu drąsiai teigti, kad daugiau nei 70 proc. „užsiregistravusiųjų“ yra fake’ai.  Mane tai stebina, bet išvada labai aiški – atmatos bijo. Nors nėra, ko bijoti, nes aš juk nieko negaliu padaryti. Tik kalbėti ir rašyti. Ir „draugų“ FB turiu 10 kartų mažiau nei A.Užkalnis, o „subskraibina“ mane beveik 30 kartų mažiau nei fekalinį A.Ramanauską.

Ir žinote, kas linksmiausia – jie visiški „looseriai“, apie kuriuos taip mėgsta rašyti A.Užkalnis. Nes kaip kitaip galima pavadinti 2000, na gerai – tebūnie 3000 įsiutusių atmatų, kurios nesugeba įveikti vieno Dračo, kuris net negali skirti atmatoms daugiau laiko nei atima iš savo poilsio. Na, sutikite, visiška impotencija…

Dar viena statistika – per tas kelias dienas iš sąrašo išbraukiau, jei neklystu, 13 žmonių. Sakysite – nedaug? Ir būsite žiauriai neteisūs. Nes 13 yra labai daug. Jie mąstantys ir atsakingi, jie priima sprendimus, jie lems, kaip jūs ir aš gyvensime. Neveidmainiausiu – man norėtųsi, kad šis skaičius būtų didesnis, bet iš savo patirties žinau, kaip sunku yra pripažinti klydus ir kokios drąsos ir kiek pastangų reikia tam pripažinti. Lenkiu galvą prieš tuos, kurie sugebėjo tai padaryti.

Bet grįžkim prie tų, kurie sėdi, tai yra, šiandien yra užribyje (Pravieniškėse, Lukiškėse, Panevėžyje, Kaune, Marijampolėje ir kitur) dalis kurių sugrįš į normalų gyvenimą ir atmatų, kurios plojo katučių prie A.Ramanausko fekalijų, jomis tepliojosi ir siūlė tepliotis kitiems. Dalis jų tikriausiai irgi grįš.

Bet pastarųjų yra labai mažai. Maždaug tris kartus mažiau nei sėdinčių. Jie – visiškas užribis, nykstamas dydis, neturintis jokios statistinės reikšmės. Nepatenkantis į paklaidos ribas ir neturintis įtakos bendram vaizdui. Jei netikite, įsijunkite skaičiuoklę ir suskaičiuokite, kokią dalį atmatos sudaro tarp visų maždaug 1,1 milijono Lietuvos FB vartotojų. Maždaug 0,2-0,3 procento.

Na, gerai, A.Užkalnis panaudos visus savo ir savo šeimos narių turimus FB ir twitter profilius, visas savo žąsis, avis, asilus, peles, padės Mantukas su šeima ir Vilniaus skyriumi, sienlaikraščio propagandistas su visu savo sienlaikraščiu, gyvenimu nusivylęs skundikas su savo buvusiomis meilužėmis, atmata iš google panaudos savo SEO žinias (jei tokių turi, kuo aš nuoširdžiai abejoju), rėks ir šauks vihainen, nasevičiai, skambins didžgalviai ir kiti „žurnalistai“, kuriems aiškini, o jie nesupranta, ir kas? Nykstamas dysis išaugs iki 0,5 procento? O gal net 0,7 procento?

Vis tiek liks už statistinės paklaidos ribų ir nedarys jokios įtakos bendram vaizdui.

O tas vaizdas yra žiauriai gražus. Mes iš esmės esame normali,sveika, mąstanti, atsakinga ir sugebanti pasirinkti ir priimti sprendimus visuomenė. Kurioje – tiesa – yra šiek tiek brudo. Atmatų. Bet tai ir yra normalios ir sveikos visuomenės požymis.

Ir būtent dėl to buvo žiauriai verta. Nuoširdžiai. Nepaisant to, kaip man asmeniškai viskas baigsis (bet kuriuo atveju, baigsis gerai).

Ir tai dar net ne viskas, kodėl buvo verta. Verta buvo dar ir todėl, kad – aš tikiu – jog gana greitai bus aišku, kur yra ribos. Nesusilaikysiu pasakęs, kad labai svarbu yra tai, kad tas ribas nubrėš ne kokia nors M.Kontrimaitė iš Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos ar Z.Zamžickienė iš Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ir net ne premjeras (kas jis bebūtų) ar koks ministras.

Taip pat buvo verta dėl to, kad kai tos ribos bus nubrėžtos, pasibaigs ramanauskų, bačiulių, užkalnių era. Tiesa, A.Ramanausko era pasibaigs daug anksčiau. (Nieko asmeniško, Algiuk, tik verslas. Keista, kad iki šiol to nesupratai.)

Jaučiuosi žiauriai gerai.

Buvo labai labai labai verta.

Pabaigsiu savo ką tik sugalvotu kalambūru: vaizdzialis geras ir aplinka čia niekuo nekalta, nes tiesa užrašoma ne kreidutėmis ir mergaitė yra per maža nuspręsti, ko ji nori.

Nusprendžiame kiekvienas asmeniškai, įskaitant ir tuos, kurie nusprendžia būti atmatomis.

P.S. Ačiū tiems 13 ir tiems keliasdešimt, kurie taip pat nusprendė asmeniškai ir nekišo galvos į smėlį. Aš jums skolingas ir nežinau, ar galėsiu kaip nors atsilyginti.

(24 balsų, vidurkis: 2,67 iš 5)
Loading...
 • lietuva2013

  Atsakymas į tavo kalambūrą Račai, TIESA užrašoma ir kreidutėmis ir net krauju . Beje fekalistas „greitai“ savo debilišką „tiesą“rašo savo šūdais …
  O mergaitė ne kūdikis, jai jau 8 metai, tokio amžiaus vaikai jau puikiai žino ko nori, beje ir sugeba pasakyti. Tik išgamos nenori klausyti vaiko norų, štai kame visa esmė. Gaila kad tu Račai to nesuvoki ar apsimeti kad nesuvoki, o artodai visai normalus mąstantis vyras…

  • znakorius

   Violetini (nuo išgerto rašalo? :)),
   eik savo išmįslus paskleisti nužudytųjų artimiesiems ir aš garantuoju, kad toli nenueisi.

 • lietuva2013

  Beje, pritariu tau, visuomenėje tikrai yra sveikai mąstančių ir pajėgių suvokti kas darosi Lietuvoje, piliečių, ir tai tikrai džiugina, gal gi vistik pajėgsim susitkelti ir susigrąžinti tėvynę, kuri yra visų mūsų, o ne tų
  kurie ją okupavo per 22 metus…

 • austras

  Man tai labiausiai patiko, kad ponas Račas šiandien Dabašinsko laidoje pasakė, kad tas panaikintas straipsnelis buvo klaida.

  Miela Bobute, jei skaitysit – Jūsų linkėjimai Užkalniui perduoti pilnai, prie to dar pridėjus mano palinkėjimus jam, o taip pat austrui „pridurkui“, kuris jau reiškiasi Užkalnio protokoluose su mano slapyvardžiu… Tik bijau, kad mano palinkėjimai viešai dienos šviesos neišvys… :) Nors ten nebuvo nieko įžeidžiančio, išskyrus visiems gerai žinomą faktą apie durnelių klubą po Užkalnio, Bačiulio ir Ramanausko sparnu.

  • Bobute

    Ačiū, austrai, už pabandymą padėti…:)

   • znakorius

    Bobutė, aišku, neturi tokio – gerio pajautimo jausmo, todėl ji niekada nesupras kitų, kurie ne tik tai mato, jaučia, bet dar ir išdrįsta gėrį ginti.

 • „looseriai“ rašosi su viena o. O nykstamas dydis yra matematinė abstrakcija, kuri nenaudojama matavimui. Linkėjimai iš duobės.

  • Trakimas

   Vidutinis statistinis „loseris“ apibūdinamas su viena „o“.Išskirtiniai gali turėti ir daugiau „o“.Pvz. net kokias penias ar šešias.“Nykstamas dydis“yra tokia pat „ženklinimo“ abstrakcija,kaip kalbos abstrakcija-„loseris“ arba išskirtinis „looooozeris“.

   • Trakimas

    Tamsta nepaprastai taikliai pademonstravote,kodėl „loseriai“ nesuvokia,kaip galima sumažinti „o“ skaičių žodyje „loseris“,bet jie sutinka,kad šiame žodyje labai paprastai galima pavartoti tiek „o“,kiek tik tilps:)(padidinti o)Pvz. galima parašyti „loooooooooooooooooooooooozeris“,tačiau negalima parašyti „lzeris“ be „o“(sumažinti o).Kur lenkiu?:)Noriu pasakyti ,kad Tamsta esate gana raštingas pilietis,kuris nesimokė matematikos pakankamai rimtai:).Todėl tamstai matematika yra „kažkokia abstrakcija“.

    • Trakimas

     Dar daugiau-Tamstos nuomonė,kad “  nykstamas dydis yra matematinė abstrakcija, kuri nenaudojama matavimui“ yra  klaidinga:)Nykstamas dydis yra pvz.  Tamstos automobilio stabdymo kelias,kai  dideliu greičiu skriejantis visiškai neabstraktus objektas nurimsta iki „o“ (nulio).:)Ir tą abstraktų veiksmą“ gana sudėtingai sureguliuoja ABS mikrokontroleryje veikianti programa:)Toje programoje nėra nieko daugiau-tik vienetai ir nuliai:) 

 • Xalabokaz Ish Kurshenu

  Gerb. Artūrai, labai palaikau jumis šioje kovoje (manau, kad neperstiprus žodis).  Kažkodėl manau, kad šis poelgis (veiksmas) turės ilgalaikių pasekmių. Teigiama prasme. Pradedant nuo kai kurių prablaivėjimo, kad soc. tinkluose iš esmės galioja ta pati etika kaip ir realiame gyvenime, baigiant tuo, kad virtualūs „kietūnai“ ir „gyvenimo „būdo“ proto barškintojai“ pasirodys menkai kam įdomūs (o to jie labiausiai ir bijo).  Stiprybės ir sėkmės. Bijau, kad aš taip nesugebėčiau laikytis. Jeigu iš pradžių galvojau, kad suklydot tai pradėdamas, tai dabar manau, kad pradėdami suklydo kai kurie kiti :-))

 • Trylika yra neįtikėtinai daug. Neabejojau, kad bus nulis :)

  • znakorius

   Neabejoju, kak jų bus šimtai, jei ne visi, kuriems yra suprantama, kad dera būti žmogum, t.y. gėriu, o ne kokiu nors prostitutu.

 • Rintintinas

  Šaunus postas. Siūlau pažiūrėti kokie žmonės yra subscrbe’ine poną Ramanauską ir like’ina jo postus. Jau geriau turėti mažesnę, bet protingą auditoriją žmonių. Ramanausko šūdinas humoras ir užaugino šūdinus žmones kurie dabar kasdien seka jo šūdinus postus ir ploja savo rankutėm sakydami : “ Kaip ans gudriai čia rašo“ . Jei pažiūrėtumėte po nuotraukom, pamatytumėt kokie minties galiūnai komentuoja poną Ramanauską. Taigi manau, kad kartais geriau turėti mažesnį žmonių ratą, nei bandą dibilų. Sėkmės kovojant su tokiais dibiliais!

 • svecias999

  „O tas vaizdas yra žiauriai gražus. Mes iš esmės esame
  normali,sveika, mąstanti, atsakinga ir sugebanti pasirinkti ir priimti
  sprendimus visuomenė. Kurioje – tiesa – yra šiek tiek brudo. Atmatų. Bet
  tai ir yra normalios ir sveikos visuomenės požymis.“

  Dar karta prajuokinot:)
  o ta mastyma, atsakinguma ir sugebejima pasirinkti bandote itvirtinti baugindamas internautus paskelbti ju privacius duomenis internete ir taip galimai jiems pakenkti…:))))))
  Tai zinote, dar ne taip seniai, visi taip pat buvo atsakingi ir mastantys, ir sugebantys pasirinkti teisingai, nes ktaip galejo nukenteti ju karjera, jie galejo buti itraukti i KGB sarasus ar net istremti…:)
  Net juokinga – jusu veikla, o po to is to daromos isvados is tiesu priemena anu laiku veikeju mentaliteta ir skleista demagogija. Su tuo ir sveikinu:))

 • svecias999

  Siaip idomus statistines analizes metodas. Tiriamasis objektas ir pradziu itakojamas, o po to daromos isvados…:) Net desimtuju % dalimis…:))))
  Ne na, p. Racui ne zurnalistu reiktu buti, o propagandistu. Ziu mases ir itikes tokia statistika:)

  • znakorius

   Pripažinot, kad už gėrį dera kovoti.
   Taisotės! :)
   Gal greitai jus jau reikės iš to kalėjimo (srutų duobės, kurioje esate įkalinti) išleisti? :)

 • kaktusas

  mano didelė pagarba atsiprašiusiems žmonėms. Tai suteikia daug daugiau pagarbos Jums, prieš tuos kurie neturėjo progos jos įrodyti.

  • Man kazkaip priesingai atrodo – pats i sarasus lindau tik del to, kad nepritariu cenzurai ir nesuprantu kokio velnio kazkas (apart Ramanausko) turetu atsiprasineti Raco uz kazka. Racas visus uzpyle tokia meslo kruva, kad pats Ramanauskas pakrauptu … o tada gavus srutu doze begti atsiprasineti ? Aisku, kaip ir su tu Like deliojimu, negalima teisti – gal prasidejo problemos darbe, kadangi Racas taip uoliai viska surase, gal jiems tiesiog zmogiskai pagailo Raco … siaip gaila daugeliui, manau, bet sioje vietoje principai yra svarbiau, panasu visoms pusems – Ramanauskas neatsipraso, Racas pykti lieja ant nelabai-kuo-detu zmoniu, o zmones toliau buriais plusta parodyti, kad jiems interneto cenzoriaus ir moralisto, neetisko zurnalisto asmenyje, tikrai nereikia

 • svecias999

  „Jaučiuosi žiauriai gerai.“

  Ir dar – jei taip gerai jaustumetes, nepalankiu sau komentaru apie tai kaip skleidziate demagogija, kuria tautieciai buvo seriami 60 metu, apie grazu vaizdeli – „O tas vaizdas yra žiauriai gražus. Mes iš esmės esame
  normali,sveika, mąstanti, atsakinga ir sugebanti pasirinkti ir priimti
  sprendimus visuomenė.“ – neskleistumete:)
  Kaip rasiau istrintame komentare – tada tas vaizdelis irgi buvo grazus ri visi maste ir rinkosi teisingai. Ir kaip nemastys ir nesirinks, jei del to galejo buti istrenkti is darbo, itraukti i KGB sarasus ar apskritai istremti:)
  Tad – kur moketes savo metodu sarasiukus sudarineti ir taip gasdinti piliecius, ir grazius vaizdelius po to kurti, leiskite paklausti, p. Racai?:))))

 • ReputacijosBalsas

  dračai, ko taip širsti? Suprantu, kad teisybė pyktį kelia. Bet tiek emocijų, pykčio ir pastangų dėl vieno Facebook’o komentaro jau yra psichiatrinio sutrikimo išdava.

  Rinkdamas tą sąrašą pastebėk kiek jame yra daug išsilavinusių, jaunų, iniciatyvių žmonių. O tada palygink su tuo, kas palaiko tave – visokios desperatyvios supermamos, tamstamokytojos, prie-ruso-buvo-geriau fosilijos, darba parcijos elektoratas, ir kiti konvenciniai durneliai, manantys kad Lietuva tai agrarinė šalis.

  • znakorius

   Pasikoliok pasikoliok – juk nieko daugiau ir nemoki.

 • Kazkoks briedas. Ir statistika nei per viena siula nesueina. Kaip sake vienas poetas
  : „…o tu stai blaskeisi, ir seilem taskeisi, kaip vetron pakliuvus zuvedra…“

  Paprasyciau irasyti save i garbingaji „atmatu“ sarasa, bet jau esu.
  Niekinis blogas, laiko gaisimas toki skaityti

  • znakorius

   Greičiau lįsk iš tos smarvės, nes tau jau galva apsisuko – nebesugebi rišliai mąstyti.
   Gal dar išeis iš tavęs žmogus? :)
   Ar nori likti zombiu?

 • Vytas30

  Artūrai, o kaip jus Jakilaitis į studiją užkvietė, po vieną ar abu su Ramanausku pasodins?  Kažkaip sunku patikėti, kad abu prie vieno stalo galėtumėte susėsti diskusijai…

 • Auksinis_kardas

  Ką čia nusišnekat? Sapnuojate, kad daug kam brangintinu atradimu bus šūdų pilys? Sapnuokite toliau, per miegus vapėkite savo „blaivų mąstymą“.

  Ramanauskas susimovė, palydos sielvartas neišgelbės. Stebina praskridimai – imkime, koks Vaidotas Zemlys tikrai vertas daugiau, nei tik tiek, kiek gaunasi iš dabartinės matematikos. Na, bet, tačiau…

 • austras

  Žinote, kodėl austras parašo ne savo vardą ir pavardę, o tiek pat, kaip ir Jūs, t.y. susigalvoja slapyvardį? Nes man patinka kai siunta Užkalnio, Ramanausko ir Bačiulio suburtas dešiniųjų durnelių „humoristų“ klubas, tačiau visai nenoriu savo gatvėje susidurti su šiais pasiutusiais šunimis, kuomet jų šeimininkai, davę komandą „fas“, pasiunčia savo globotinius į medžioklę. Užtat ir gerbiu poną Račą. Nes jis atsiraitojęs rankoves čiumpa tokius kaip Jūs už sprando ir velka į dienos šviesą. Nepaisant to, kaip Jūs bekauktumėt.

  Gal kartais apkandžiojat susibėgę į krūvą, nes atskirai po vieną nedrįstumėt net amtelt. Tačiau kuomet išvelki tokius į dienos šviesą, visas jų mandrumas išgaruoja.. :)

 • Galesi atsilyginti keptais kalakutais..butu gerai, jei butu daugiau paskrude..cia buvo  i A.Raco „P.S. :)

  P.S. kokie jus susireiksmine ir jautrus..nueikite i Onkologijos ligonines ir pamatysite, kokie jus , pagal tuos, ten besigydancius, skurdus esate..
  P.P.S atrasineti nereikia..aciu uz demesi..

 • A.Z. .
 • engrammar admin

  Iš pat pradžių, kai Ramanauskas tik paskelbė Metų Šūdų nominacijas, perskaitęs aš pagalvojau apie tave, Račai, ir apie Butkevičių – kad judviejų atžvilgiu yra perspausta. Buvau kelis tavo rašinėlius ar tai delfyje, ar tai alfoje skaitęs, nelabai įsidėmėdavau. Painiojau tave su kitu rašeiva, neatsimenu pavardės, – kuris rašė apie emigrantų darbą vagiant labdarą UK. Televizoriaus neturiu, tai daugiau apie tave nieko ir nežinojau. Žodžiu, pradžioje man pasirodė, kad tau, kaip eiliniam delfio-alfos parašinėtojui ar bns direktoriui, teko per didelė dozė šūdo.
  Bet dabar matant tavo isterišką desperaciją, tavo šakališkumą, ir tavo šūdiniausią iš šūdiniausių kerštą – man nebeatrodo, kad Ramanauskas perspaudęs. Tu vertas daugiau. Tu vertas daugiau nei žodžiais galima išreikšti. Aš manau, kad tu nusibaigsi kur nors pakelės griovyje.
  Čia be pykčio, jeigu ką. Aš nesu tavo sąraše, nors ir siekiau į jį patekti. O dabar net ir nebenoriu – per daug dėmesio būtų tau ir garbės mane traukti į savo, lūzerio, sąrašus.

  • austras

   Nepyk, bet esi nesveikas… Laikas būtų kreiptis pas daktarus… Kai kažkada Česlovas Juršėnas pasakė, kad socdemai nuo konservų skiriasi tuo, jog socdemai turi mažiau pykčio, galvojau kad tik šiaip sako.. Bet kai paskaitau apie griovį, kuriame turėtų nusibaigti Račas… Eik ten iš kur atėjai…

 • suomis

  Yra geras straipsnis,labai tinkantis šiems ligoniams.
  http://www.propatria.lt/2013/01/egle-wittig-marcinkeviciute-simbolinis.html

 • Kad jau buvo visokių pasiūlymų… Esu „Realių kovų“ organizatorius. Kaip tyčia, Vilniuje, vasario 9 dieną, vyks mūsų rengiamamas turnyras, tad galim padaryti ir superkovą: Ramanauskas – Račas! Uždedam dideles pirštines (kad mažesnė traumų tikimybė) ir tegul vyrai aiškinasi santykius vyriškai, kiek čia galima tauzyti virtualiai! :) Pasiūlymas oficialus :-)