Nauji žiniasklaidos etikos standartai

balsas.lt savaitė

Šiandien perskaičiau, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų komisija niekaip negalėjo nuspręsti ar iliustracija, vaizduojanti Vilniaus merą V.Navicką santykiaujantį su premjeru A.Kubiliumi, yra neetiška.

Komisijos pirmininkas L.Slušnys, aiškindamas tokį komisijos neryžtingumą žurnalistui teigė, jog iliustraciją įvertinti buvo sunku, nes „tokiems piešiniams etikos kodeksas net nelabai turi straipsnio“.

Todėl, nepaisant to, kad dalis komisijos narių aiškiai pasisakė, jog „tai neetiška ir negražu“, iliustracija nebuvo pripažinta pažeidžianti Etikos kodeksą.

Nuspręsta pasitenkinti auklėjamojo pobūdžio laišku balsas.lt savaitė redaktoriams, kuriame komisija atkreips dėmesį į nevykusią estetiką ir pasiūlys ieškoti kitų būdų skaitytojams pritraukti.

Suprantu pirmininką. Jis ne žurnalistas, žiniasklaidoje nedirbęs, todėl ir vertinti sunku.

Tiesa, smalsu, koks būtų jo vertinimas, jei vietoj V.Navicko piešinyje būtų pavaizduotas jis, o vietoj A.Kubiliaus, pavyzdžiui, S.Židonis ar G.Daukšaitė. 

Nors šiaip jau tai jokio skirtumo, nes Etikos kodekso nuostatos galioja visiems vienodai.

Ir jei gerbiamas pirmininkas įdėmiai skaitytų tą kodeksą, gal pastebėtų jo 54 ir 56 straipsnius, kurie draudžia žurnalistui šaipytis iš seksualinės orientacijos bei nurodo, kad žurnalistai ir leidėjai neturi skelbti dirbtinai deformuotų nuotraukų ir montažų, galinčių įžeisti juose vaizduojamus asmenis.

Mano subjektyvia nuomone, šių dviejų straipsnių visiškai pakanka, kad aptariama iliustracija būtų pripažinta neetiška.

Etikos komisija, deja, laikosi kitos nuomonės.

Tai darydama, ji iš esmės nustato naujus etikos standartus Lietuvos žiniasklaidai.

Aš asmeniškai linkiu, kad tie nauji standartai kada nors būtų pritaikyti gerbiamam L.Slušniui ir kitiems Etikos komisijos nariams.

P.S. Kadangi imageshack nusprendė iliustracijos nerodyti, jei smalsu, ją galite rasti čia

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...