„Naši“ lietuviškai: baisiausia, kad jie galvoja esą normalūs ir sveiko proto…

Jau praėjo daugiau nei metai, kai rašiau, jog A.Užkalnis pavojingas. Tokią išvadą dariau daugiausiai turėdamas galvoje žiniasklaidą ir A.Užkalnio bandymus tapti žurnalistu.

http://www.novosti.rs

Dabar prisipažįstu, jog klydau. Smarkiai.

A.Užkalnis yra pavojingesnis kur kas labiau nei tada maniau. Ir kalbėti čia reikia jau ne vien apie žiniasklaidą.

Kai koks nusmurgęs šlapiaklynis Bačiulis, trumpam pabudęs iš latentinių pagirių, ką nors šūkteli apie savus ir svetimus, galima tik apgaleistauti, kad krikščionims, kurių Lietuvoje daugiau nei 3/ jų dievas vis dėlto nebuvo visiems vienodai teisingas. Bet ir neturėjo, nes jis iš tų laikų, kai dar nebuvo demokratijos.

http://www.whattheffacts.com

Bet kai Užkalnis pradeda kalbėti apie „mūsiškius ir visus kitus, kurie yra debilai, tai užuojauta čia jau nebetinka:

Mūsiškiai yra geresni, vertingesni, padoresni ir protingesni už likusius, ir todėl Lietuva ir jos gyvenimas yra mūsų rankose. Mes – šeimininkų rasė, master race, tik ne rasiniu ir ne genetiniu pagrindu, ne pagal odos ar akių spalvą, bet pagal tai, ką mes galime, nes mes pasirinkome galėti.

Problema ta, kad Bačiulį dauguma vertina adekvačiai – kaip žmogų, kuriam nepasisekė. Jis ir pats to neslepia. Tad Bačiulio mintys įdomios tik jo sugėrovams ir kolegoms propagandistams.

Bet štai Užkalnis kitoks. Jis juk sėkmės istorija. Pavyzdys jaunimui. Jis visur, kur tik telpa. Ten, kur netelpa – jo nuotrauka, jei netelpa nei ši, tai tada bus bent jau hamburgerio, kurį jis valgė, nuotrauka.

Jis, priešingai nei Bačiulis, daro įtaką. Priešingai ne Bačiulis, Užkalnis, kaip ir Zuokas, supranta, ką jis daro. Ir visada daro tikslingai, apskaičiuotai.

Ir už jį, kaip ir už Zuoką, jau balsuoja. Tiesa, dažniausiai čiaumodami tą patį hamburgerį ar gerdami Coca-Cola (na gerai – „Smetonišką girą“, koks skirtumas pagaliau). Balsuoja spaudydami mygtukus ir įsivaizduodami, jog tai labai pilietiška ir politiškai aktyvu. Ir nesuprasdami, kad juos jau valdo. Kol kas tiesa, tik per FB.

O Užkalnis – kaip ir Zuokas – nori valdyti. Ne, į Seimą jis kol kas netaiko ir net į savivalybę ar seniūniją taip pat ne. Nes jis, kaip ir Zuokas, pakankamai protingas, kad suprastų savo galimybių ribas.

Todėl jis renkasi kitą būdą.

diena.lt

Panašiai kaip beveik prieš šimtą metų toks jaunuolis su trumpais ūsiukais, po to toks vienas Rusijos politikas siūlęs „atšaudyti gerves“ (ar žąsis ar antis) ir galiausiai kaip tas kūdikiško veido jaunuolis iš Norvegijos, kurio atsiradimą Užkalnis kažkada bandė pateisinti tuo, ką panašūs į jį vadina „tolerastija“.

“Pagarba kitoms nuomonėms”, pliuralizmas ir kiti dalykėliai yra labai gerai, kol jie yra sveiko proto ir padorumo ribose. Komunistų, violetinių, fašistų ir kitokių atsilupėlių susibūrimai į tas ribas nepataiko.

[…]

… maniškiai nėra paprasti žmonės… mes valdom viską, ir valdysim, ir nuo mūsų, normalių, viskas priklausys, nes taip pasirinkom: nevaldo tik tie, kas pasirenka nevaldyti.

[…]

Ne, brangieji, kuklumui čia ne vieta ir ne laikas. Nereikia gėdintis ir panarinti akių. Nereikia drovėtis pasakyti, kad mes esame geresni, kad mūsų civilizacija pranašesnė, kad mūsų vakarietiškos vertybės yra tikresnės, ir mūsų tikslai yra prasmingesni. Nay, vieninteliai prasmingi.

Štai taip.

Ir nelabai yra ką čia daugiau pridurti. Arba reikėtų rašyti labai daug.

Tačiau dėl laiko stokos pasakysiu tik vieną dalyką: labiausiai mane gąsdina tai, kad Užkalnis sako, kad jis normalus ir kalba apie sveiiką protą. Ne, net ne tai. man baisu, kai pamatau, kiek daug FB nykščių atsiranda prie tokių pareiškimų.

Baisu man dėl to, kad Užkalnio „mūsiškiai“ pamažu dauginasi. Plinta kaip infekcija, užkratas, pūliuojantis virusas.

O jei kada ims ir išsiverš iš FB?

(29 balsų, vidurkis: 2,55 iš 5)
Loading...