„Naši“ lietuviškai: baisiausia, kad jie galvoja esą normalūs ir sveiko proto…

Jau praėjo daugiau nei metai, kai rašiau, jog A.Užkalnis pavojingas. Tokią išvadą dariau daugiausiai turėdamas galvoje žiniasklaidą ir A.Užkalnio bandymus tapti žurnalistu.

http://www.novosti.rs

Dabar prisipažįstu, jog klydau. Smarkiai.

A.Užkalnis yra pavojingesnis kur kas labiau nei tada maniau. Ir kalbėti čia reikia jau ne vien apie žiniasklaidą.

Kai koks nusmurgęs šlapiaklynis Bačiulis, trumpam pabudęs iš latentinių pagirių, ką nors šūkteli apie savus ir svetimus, galima tik apgaleistauti, kad krikščionims, kurių Lietuvoje daugiau nei 3/ jų dievas vis dėlto nebuvo visiems vienodai teisingas. Bet ir neturėjo, nes jis iš tų laikų, kai dar nebuvo demokratijos.

http://www.whattheffacts.com

Bet kai Užkalnis pradeda kalbėti apie „mūsiškius ir visus kitus, kurie yra debilai, tai užuojauta čia jau nebetinka:

Mūsiškiai yra geresni, vertingesni, padoresni ir protingesni už likusius, ir todėl Lietuva ir jos gyvenimas yra mūsų rankose. Mes – šeimininkų rasė, master race, tik ne rasiniu ir ne genetiniu pagrindu, ne pagal odos ar akių spalvą, bet pagal tai, ką mes galime, nes mes pasirinkome galėti.

Problema ta, kad Bačiulį dauguma vertina adekvačiai – kaip žmogų, kuriam nepasisekė. Jis ir pats to neslepia. Tad Bačiulio mintys įdomios tik jo sugėrovams ir kolegoms propagandistams.

Bet štai Užkalnis kitoks. Jis juk sėkmės istorija. Pavyzdys jaunimui. Jis visur, kur tik telpa. Ten, kur netelpa – jo nuotrauka, jei netelpa nei ši, tai tada bus bent jau hamburgerio, kurį jis valgė, nuotrauka.

Jis, priešingai nei Bačiulis, daro įtaką. Priešingai ne Bačiulis, Užkalnis, kaip ir Zuokas, supranta, ką jis daro. Ir visada daro tikslingai, apskaičiuotai.

Ir už jį, kaip ir už Zuoką, jau balsuoja. Tiesa, dažniausiai čiaumodami tą patį hamburgerį ar gerdami Coca-Cola (na gerai – „Smetonišką girą“, koks skirtumas pagaliau). Balsuoja spaudydami mygtukus ir įsivaizduodami, jog tai labai pilietiška ir politiškai aktyvu. Ir nesuprasdami, kad juos jau valdo. Kol kas tiesa, tik per FB.

O Užkalnis – kaip ir Zuokas – nori valdyti. Ne, į Seimą jis kol kas netaiko ir net į savivalybę ar seniūniją taip pat ne. Nes jis, kaip ir Zuokas, pakankamai protingas, kad suprastų savo galimybių ribas.

Todėl jis renkasi kitą būdą.

diena.lt

Panašiai kaip beveik prieš šimtą metų toks jaunuolis su trumpais ūsiukais, po to toks vienas Rusijos politikas siūlęs „atšaudyti gerves“ (ar žąsis ar antis) ir galiausiai kaip tas kūdikiško veido jaunuolis iš Norvegijos, kurio atsiradimą Užkalnis kažkada bandė pateisinti tuo, ką panašūs į jį vadina „tolerastija“.

“Pagarba kitoms nuomonėms”, pliuralizmas ir kiti dalykėliai yra labai gerai, kol jie yra sveiko proto ir padorumo ribose. Komunistų, violetinių, fašistų ir kitokių atsilupėlių susibūrimai į tas ribas nepataiko.

[…]

… maniškiai nėra paprasti žmonės… mes valdom viską, ir valdysim, ir nuo mūsų, normalių, viskas priklausys, nes taip pasirinkom: nevaldo tik tie, kas pasirenka nevaldyti.

[…]

Ne, brangieji, kuklumui čia ne vieta ir ne laikas. Nereikia gėdintis ir panarinti akių. Nereikia drovėtis pasakyti, kad mes esame geresni, kad mūsų civilizacija pranašesnė, kad mūsų vakarietiškos vertybės yra tikresnės, ir mūsų tikslai yra prasmingesni. Nay, vieninteliai prasmingi.

Štai taip.

Ir nelabai yra ką čia daugiau pridurti. Arba reikėtų rašyti labai daug.

Tačiau dėl laiko stokos pasakysiu tik vieną dalyką: labiausiai mane gąsdina tai, kad Užkalnis sako, kad jis normalus ir kalba apie sveiiką protą. Ne, net ne tai. man baisu, kai pamatau, kiek daug FB nykščių atsiranda prie tokių pareiškimų.

Baisu man dėl to, kad Užkalnio „mūsiškiai“ pamažu dauginasi. Plinta kaip infekcija, užkratas, pūliuojantis virusas.

O jei kada ims ir išsiverš iš FB?

(29 balsų, vidurkis: 2,55 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Tinklaraštininkas beskubėdamas paskubėjo ne tomis nuotraukomis iliustruoti tekstą
  http://www.starscolor.com/imgs/1617-ronald-reagan-2.html

 • suomis

  Ir tokie glušiai statys atominę? Neduok tu Dieve. :DDDDDDDD

  • :DDDDDD

   :DDDDDD nu stupudowai :DDDDDDD

 • Fredis*

  Diskusija turėtų vykti tokia http://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw&feature=related
  Prikaišiojęs Naši, Žirinovskij ir Adolfo nuotraukų kažkas save sėkmingai stumia į užribį. Į apgailėtiną šių iliustracijų draugiją.

 • Izbliondimas

  Kai kurioms megstosioms beretėms (ligačioviško Kremliaus)

  Šiandien Tėvynės Sąjunga, po truputį matosi atgauna protą ir su jais nebesuspėjančius, matomai paliks užribyje (turiu omenyje prie jų ilgai buviusias priskretusias megstąsias beretes ir kitas ligačioviško Kremliaus samdines…): http://www.manoukis.lt/?s=15773&m=2&t=22

 • Vingių Jonas

  „O jei kada ims ir išsiverš iš FB?“
  Manau, kad nespės, nes pats FB suka galvą, kaip išgyventi nebankrutavus su savo „nykščiais“:))

 • Andrius

  Nebefantazuok ir nekurk sąmokslo teorijų, p. A. Račai, įrašas nei į tvorą, nei į mietą :-) Panašiai kaip bobučių ir bukapročių paistalai, kad pasaulį valdo „p*derastai“…

  • xxx

   lol. taikliai čia

 • Artūrai, aš jau manau, kad reikia jiems leisti taip elgtis. Tegul sugriauna patys viską ir tuomet žiūrėsim ką kalbės po sekančių 22 metų, kai dėl destrukcinės veiklos Lietuvos nebeliks geopolitiniame žemėlapyje… Bėda yra ta, kad jie tuomet nesupras ką padarė ir vėl ieškos ką apkaltinti. Tokie žmonės savo klaidų nemato, nes, kaip jau seniai sakau, neabejoja…

  • romas

   O tai kas gali atsitikti po 22 metų, kad Lietuvos nebeliktų geopolitiniame žemėlapyje? Užkariaus kas nors? Ir dabar galėtų ne taip sunkiai, mano manymu.

   • Nereikia nieko užkariauti. Kaip ir ankščiau „savo noru“ prie ko nors prisijungsime. Tik va, prie ko? Jei viskas vyks taip kaip ir dabar, spėju, kad prie Lenkijos… Nelabai tikiu tokia sąmokslo teorija, bet panašu, kad einama prie to… Bet tai tik mano, treninguoto-budulio-emigranto nieko nereiškianti nuomonė…

    • romas

     Kodėl norėsim ką nors kaltinti, jei savo noru prisijungsime?

   • Fredis*

    Dabar daug ruošiamasi statyti: dujų terminalą, el. energijos jungtis, ruošiamasis pasirašyti koncesijos sutartį su Hitachi, žmonės renovuoja būstus, statosi naujus gyv. namus.

    • GIGA

     Jungtis ir terminalą statyti RUOŠIAMASI jau seniai,dabar mes bylinėjamės su Gazpromu,nes per 4 metus pagaliau daėjo.O girtis renovacijos pasiekimais,galima tik pašnabždom,vonioje,vandenį iš maišytuvo paleidus,nes taip niekas negirdės nisišnekėjimo

     • romas

      GIGA, renovuoti reikėjo ne tik gyvenamus namus. Gyventojų suagituoti nepavyko, bet valstybinius pastatus tikrai aktyviai renovavo. Nors galėjo būti ir geriau, aišku. Keista, kad ministras statybininkas nesugebėjo savo kolegoms prastumti daugiau darbo.

     • GIGA

      matai,kaip trūksta vadybos sugebėjimų,o visa politika daroma pagal pricipą „pasakė,tai ir nesiginčijam“,tai ir neišėjo.Arogancija,ne viską,net labai reikalinga prastumsi.Aš daig kartų jau citavau pvz.su taip vadinamu Andrikienės laiku -konservatoriai numetė tai tautai iš „savo padebesų didybės“.Bet netikėtai,tauta subruzdo.tada pirmą kartą buvo pavartotas terminas -„reikia kalbėtis su tauta“. Ir pasiruošę laiką atsukti atgal,“didieji“ pradėjo kalbėtis su liaudim -paaiškėjo,kad žmogui giliai „dzin“ tas laikas,jo persukinėt,grąžint visai nereikia ir viskas būtų praėję sklandžiai,jei būtų pasikalbėta su liaudim.Garantuoju,kitą Seimo kadencija,renovacijoje bus nerealus progresas,konservatorai,tai be abejo prisiskirs kaip savo nuopelną:)
      P.S. na ir be abejo,norint prastumt tokį projektą reikia „stūmėją“ normalų pasirinkt -visų biznio projektų nevykėlis A.Aniulis,aiškiai per silpnas.Tokiame fone,net Stoma žiba

     • romas

      Kazlauskas buvo ne nuo konservatorių.
      Norint būti teisingu, renovaciją pradėjo ne ši vyriausybė, o Kazlausko pasiekimai renovacijos srityje didesni už ankstesnių aplinkos ministrų. Ankstesnė vyriausybės taip pat nebuvo sukūrusios patrauklaus plano, kad žmonės norėtų renovuotis. Lenkijoje, kaip turbūt žinote, renovacija vyksta jau nuo 1992m. ir yra renovuota didžioji dalis pastatų.

     • GIGA

      Na,anai vyriausybei,Romai,renovaciaj tikrai nebuvo prioritetas,nes tuo metu namus „pundukais“ kepė,o NT burbulas tik plėtėsi…

     • romas

      GIGA, 2004m., pradėjus kadenciją, galėjo būti prioritetas. Jokio burbulo nebuvo, o galėjo ir nebūti arba būti mažesnis.

 • GIGA

  Užkalnis,nieko naujo neprašė,ką čia keletą dienų porino Ignas,rašė leokdija,sapaliojo Fredis – yra „mes“ išskirtinė masė ir visi kiti,kuriuos galima tepti bet kokiu š… svarbu tai daryt maksimaliai garsiai,nes tokiu atveju gali būt partijos lyderio ar klebono pastebėtas.Abramikienė tai puikiai iliustruoja:)

 • Milda

  nu ką, sarkastiškai ir teisingai, pritariu nuomonei… nors tas pats užkalnis už savą nuomonę ir prigrasino jokių nuomonių daugiau nerašyti… o aš ir nerašau, nes kam kišti rankas į š…

 • Kazanova

  Čia yra apžvalgininko, žurnalisto, BNS direktoriaus blogas? Hmm.

  • čia rašo sveiko proto žmogus, pasivadinęs Kazanova-kopuliacija? Hmmm.

   • Kazanova

    Gydytojas sake, kad taip, tik lengva priklausomybe nuo sekso, pone direktoriau.

 • Nesvarbu

  reikia kazka daryti su tuo Uzkalniu – darom INKILA?! :)

 • kurnekur

  Tamsta pats prisidedate prie jūsų minimo užkrato platinimo.

 • Genijus

  Nesupratau Artūro proveržio. Užkalnio įrašas buvo kaip reta geras. Tik tiek, kad kūdikiškai naiviai idealistiškai optimistiškas. Šiuo atveju neabejotinai laikau save patenkančiu į tą „mes“, kurį turėjo omenyje Užkalnis (o ne kažkokį su Hitleriais ir Žirinovskiais sietiną „mes“, koks čia susivaideno Artūrui), labai elegantiškai ir nesiburnodamas, nesiūlydamas prievartos ar panašių negerų dalykų nubrėžęs ribą tarp runkelių / debilų bei normalių žmonių. Kas yra normalus žmogus, kiekvienas gali spręsti individualiai. Kaip ir spręsti, ar jis patenka į Užkalnio „mes“.
  Deja, skirtingai nuo šio pono, aš esu daug realistiškenės nuomonės apie tai, ar jau atėjo laikas „mums“ imti Lietuvą. Ateinantys rinkimai ir procentas balsavusiųjų už šalies panardinimą į tamsą, stagnaciją, regresą ketveriems metams turėtų parodyti tikrąjį vaizdą.
  Norėčiau klysti. Bet kol kas manau, kad, deja, neklystu…

  • briedis

   ponuli mielas, – jūsų genialybė netgi ne skiediniu, o mėšlu sumūryta. Imkit ir pažiūrėkit į savo paties „manifestaciją“- cituoju esmę- “ nubrėžęs ribą tarp runkelių / debilų bei normalių žmonių. Kas yra normalus žmogus, kiekvienas gali spręsti individualiai. Kaip ir spręsti, ar jis patenka į Užkalnio “mes”.“
   Tamstele, o kas gi tas „runkelis debilas“? Labai gali būti, kad jis, individualiai nusprendęs, jus patį į šitą lentynėlę padės…

   • Genijus

    Mielas gyvūne, nereikia nervintis. Aš net neabejoju, kad debilas / runkelis mane padės į ne pačią pagarbiausią savo lentynėlę, bet man tai komplimentas.
    Dar kartą kartoju – šiuo atveju aš stoju į tą pačią barikadų pusę su Užkalniu (beje, jis man kaip asmenybė pakankamai atgrasus, nors tikrai kartais parašo visai neblogai), prisijungiu prie jo „mes“ ir puikiai suprantu, ką jis norėjo savo tekstu pasakyti.
    Jūsų gi teisė arba prisijungti, arba ne. Kaip ir teisė balsuoti už Kubilių arba už Svarščiką. Rinkitės.

    • briedis

     Mielas olimpieti, o jūs gi tiesiog nejaučiat skirtumo tarp Medvėgalio ir Kilimandžaro, tai ir išeina jums pamokslai nuo Šeškinės kalno. Ir nesistebėkit jei publika raukosi.
     P.S.- Dar tūlas Aristotelis parašė beširdžius logikos pagrindus, iš kurių išeina, kad tas, kas save iš „runkelių debilų“ išaukština, yra neeilinis ir išskirtinis runkelis…
     Liaudiškai kitaip sakoma, bet Račas ne tai, kad cenzūruoja, greičiau netoleruoja.))

     • briedis

      pasitaisysiu, nes turėjo būti „virš“, o ne „iš “ runkelių, kol dar nespėjote mikroskopu taškelių ir diakritų peržiūrėt.
      Labanakt.

 • Fredis*

  Mes už I.Šimonytę, šviesą namuose, šiltus jaukius namus, elektros jungtis su Lenkija ir Švedija, o taip pat investicijas Visagino AE.

  • Fredi, šiandien išlindo yla iš maišo apie kurią jau seniai šneku. Tiesioginėje laidoje buvo pasakyta, kad elektros jungtys reikalingos tam, kad… JIEMS (Švedijai, Lenkijai) PARDUOTI MŪSŲ VAE PERTEKLINĘ ENERGIJĄ… Pradžioje buvo šnekama kitaip… Ar vis dar atsimenate kaip?

   • GIGA

    Simai,to nereiktų imt už gryną pinigą -panašu,kad taip bet matant Abramikienės pakraupusias akis ir girdint,kai ji ką nors bando išstenėt energetikos tema,supranti,kodėl tokie „specialistai“ nenori referendumo -nes mes tamsa,o jie šviesa.Matosi,kad žmogu įkalta,kad Kubilius sako,kad atominė tai gėris,bet dėl ko ji nepasidomėjo,nes rūpinosi globalesnėmis problemomis -paskutinė iš jų sisiojimas į Gėlūno lėkštę

  • GIGA

   ir amžiną gyvenimą.Amen

 • Valentinas

  Užkalnio „mūsiškiai“ nesutampa su Račo „mūsiškiais“, tačiau šiaip šie du agresyvūs, susireikšminę piliečiai nedaug kuo skiriasi vienas nuo kito.

  • bang

   A tai Užkalnis Valentinui nebėra autoritetas ? Gal pasiuntė, komentarą ištrynė ar užbanino ? :)

   • Valentinas

    Užkanlis niekada nebuvo Valentinui autoritetas. Iš kur tokia klaidinga informacija?
    p.s. Valentinas pas Užkalnį porą kartų pakomentavo gal prieš kokius 3 metus.

    • bang

     Supratau.

  • pasakė visažinantis, virš visų pakilęs visiškas valentinas…

 • Fredis*

  Valentinas neteisus, yra dvi tautos dalys, kurios nėra vienodai atgrasios. Viena už buvimą Vakarų politinėje erdvėje (el.jungtys su Lenkija ir Švedija, VAE reikalinga palaikyti nuolatinius generacinius pajėgumus), o kiti piliečiai labai patikliai žiūri į Rytus, savo mintimis ir siela yra toje pusėje, kas būdinga beveik visiems socialdemokratams, darbiečiams ir taip vadinamiems „tautininkams“ (J.Panka ir Co). Ypatinga grupė yra „Taip“, šiems svarbūs tik jie patys (Rubikonas, biokuras ir Co). Man būtų gėda, jeigu VAE klausimu mano nuomonė sutaptų su abonentu ir abromavičiumi ir kompanija, sinonimas – vagys.

  • GIGA

   Yra dar kiti – racionalieji,kurie ne prieš būti Vakarų politinėje erdvėje,palaikyti gerus KOMERCINIUS santykius su Rytais,jei šiai dienai politiniai santykiai stringa ar dėl kažkokių priežasčių yra neįmanomi/komplikuoti.Ši grupė mano,kad tie kas valdžioje ar šiek tiek arčiau lovio,nei eilinis pilietis,negali ekspermentuoti su tauta.Ši trečioji grupė mano,kad aklas rankos kilnojimas už tai,kad gausi gerą išeitinę ar tavo vaiką įdarbins į kokią ministeriją nėra kažkokios tai kvalifikacijos simbolis.Jie pastebi,kad Seimas net STT vado iki rinkimų negali atleist.Ir dėl ko? Ogi dėl to,kad atleistas jis gali prisidėti prie Urbšio,o duetas,jau skamba garsiau.Šiai trečiąjai grupei nepatinka politinė prostitucija,kai vieną kartą išmuilintas užpakalis jei reikia atsukamas Viktorui,kitą kartą,lenkams prižadama W,bet jei nereikia,tada visi,kas ne su mumis,tas marginalai arba parsidavėliai.O gal būt net parsidavėliai marginalai.

   • Giga, o kuri politine jega atstovauja racionaliuju interesus? Siaip smalsu, nes paciam nedasunta.

 • Majus

  O jus Račai neskirstote žmonių į normalius ir dundukus? Vienodi esate tik matuojates pastoviai pas ka ilgesnis

  • bang

   Gerai pastebėta. Dar yra visokių ober.

  • Vytas

   Taigi, Lietuvoje labai populiaru matuotis pas ką ilgesnis ir tai vyksta ne tik tarp žurnalistų bet ir tarp politikų, verslininkų ir t.t. Iš to naudos mažai, o žala – švaistoma darbinė energija, kurią galėtų panaudoti naudingiems darbams. Bet nieko nepakeisi, lietuviai ambicingi, užsispyrę, pikti ir deja labai nevieningi. Liūdna…

  • mielas majau, ne, neskirstau. Aš tik pasakau dundukui, kad jis dundukas, kai tik jis tai pademonstruoja.

   • Arturas

    Na, tai ir Užkalnis jums pasakė. Skanaus.

 • Tadas

  MONOLOGUES / Kenneth Rexroth, listening to our conversations, said: „You don’t know how to talk to each other, you just exchange monologues.“ He hit upon a trait of Central Europeans (not only Poles?). But we are aware of it and it makes us uneasy, for the personal line and the tribal line intersect here. Me? Or the civilization in which I was raised? – in: Czeslaw Milosz, Road-side Dog, New York 1998, p. 68.

 • Cinikas

  Racas primena ta pacia situacija su Rusija – susipykusi su visais kaimynais, sventai isitikinusi, kad problema juose.

  Kuo toliau tuo labiau sitas blogas tampa is serijos ‘Me against the world’.

  Bet visokiu reikia. Idomesnis gyvenimas.

  • xxx

   Man ir taip pasirodė. Užkalnis bent protingai balsuot siūlo, o rašas? FUD. Bijoti baubo siūlo. Nu krč. visiškas račas.

   ta proga fone užsileiskite baubo paklausyti fone, kol skaitote račus:

  • Cinike, čia tamsta man taikote į kaimynus? Gal kitur kur nors paieškokite.

 • Andrius
 • briedis

  Šiaip tai A.Račas šiek tiek juokingai ir smulkmeniškai sako, kad Užkalnis pavojingas, prideda citatų, bet nematau aš ten didelio ir storo pavojaus. Kalbant apie Užkalnio „raštus“, netgi Prano Mašioto (jei kas atsimena) knygynėlis yra solidžiau parašytas.
  Sakyčiau, kad tai tėra lyg verbalinė kiaulytė ar vėjaraupiai- praeis ir tiek. O jei kam labai baisu, galiu paguosti vienos komentatorės žodžiais- „Užkalnis tėra tuščia bačka, kuri garsiai skamba“
  P.S. Kažkur skaičiau versiją, kad paauglystė dabar baigiasi 27- 30 metais. Tai sakau- gal palaukim kol nebrendylai barzda užaugs, o ne barzdelė.

 • Anarchisto byta

  Jeigu būtų įmanoma sudėti ant lėkštučių ir pasverti, tai linkęs manyti, kad tokiais rašinėliais jis savo stabukams atneša daugiau žalos, negu like’s pamatuotos mistinės naudos. Stebint užriestų nosių neadekvačias sapalaiones ir gausias nepakeičiamumo saviliaupsės mantras, lauksiu pirmadienio. :)

  • romas

   Jei konservai ir Užkalnis nepatinka, tai Jums dar geriau, kad taip kompromituojasi.

 • Makmerfis

  nu, Užkalnis tikrai ne proto bokštas, nes tokiais nepagarbiais komentarais ir epitetais kaip tik atbaido potencialius konservų rinkėjus. Daro meškos paslaugą, kai sakyt.

 • ^..^

  Skaitau paskutiniu metu šį blogą ir tik viena mintis lenda į galvą: visiškas Račas…

  • mielos akys ir ausys, tamstos bėda ir yra ta, kad tik vienintelę mintį ir galite sugeneruoti.

 • retukis

  Račas netoli nuo Paleckio. Sovietmečio sužaloti žmogeliai.

  • GIGA

   Čia daugeliui iš mūsų netoli iki Paleckio.Gi tie „nashi“,taip etiketes ir klijuoja -jiems kas paleckis,tas ir Terleckas,vis tiek ne „nashi“…

   • retukis

    Tiesa – daugeliui Račo blogo skaitytojų išties netoli Paleckio.Kontingentas atitinka tinklaraštininko lygį.

    • mielas retuki, nesuprantu, kodėl tada čia ateinate. Vilioja Paleckis ir jo kontingentas?

     • retukis

      tyrineju neopaleckizmą.mokslinis interesas.

 • xxx

  Kažkaip pasigedau argumentų. Labiau atrodo kaip koks FUD, o ne loginės išvados.

  Žodžiu, bijokit, jus jau valdo. Va račas tai geras, o užkalnis kažkoks baubas.

  Tai kad nelabai baubas.Kai kur užkalnis nusišneka, na, bet kad balsuot už masiulį ir bubilių siūlo, tai manau žiauriai gerai.

  o ką račas siūlo? O gi nieko. Bijoti užkalnio siūlo.

  • mielas XXX, aiškiai meluojate. Negalite pasigesti argumentų, nes tamstos apvaliame daikte, kuris ant kaklo nėra pajėgumų suprasti argumentus. Spėju, kad net nežinote, ką žodis „argumentas“ reiškia.

   • KA

    Ponas Račai, skaitau vieną po kito Jūsų atsiliepimus į komentarus – ar galite bent vieną parašyti be įžeidimų, o argumentuojant nuomonę?

    Beje, už ką pats balsavote?

 • sataniuga

  Užkalnį žinau tik iš Račo blogo. Jo tekstus paskaitau tik paspaudęs nuorodą Račo bloge. Artūrai, kam Jūs kišate Jūsų blogo skaitytojams šitą blogį?

 • kinomeka

  Nei jis pavojingas, ne įtakingas. Tiesiog populiarus rašeiva, besidžiaugiantis tuo populiarumu. Kita vertus, koncervatoriai su liberalais iš tiesų atrodo geriausiai.

 • Arman

  Racai, visiskai neadekvaciai tu cia, kliedesiai tavo cia. Nuotraukos ir Uzkalnio tekstai isvis nesuderinami, bandai vaziuoti, kad jis (jie) fasistai, nacionalistai? apgailetina. Siuo poziuriu tu lygus lygiausias su socialistiniu liaudies frontu, na gi buk socialiai teisingos idealogijos salininkas, ne komunistines-bolsevikines….

  P.S. kritikuoju tavo mintis, bet ne tave pati!

  • mielas Arman, gal netyčia skaitėte Mein kampf? Spėju, kad ne. Todėl gal geriau kukliai patylėkite. Ir tamstos minčių išraiškos forma man nepatinka. Daugiau šikt neleisiu.

   • Arman

    Atsiprasau jei uzgavau… o Mein kampf skaiciau, ir suprantu, ka norite pasakyti, bet iliustracijos, ir sulyginimai mano subjektyvia nuomone nera tinkami, tai tikras krastutinumas…

 • mod

  Mūsų fronte nieko nauja, triumfuoja bukaprotiškumas. O sveiko proto cyptelėjimai viešai išjuokiami. Kada gi buvo kitaip? :)

 • Rytis I

  Login’e Užkalnis apie save ir savo prognozuojamus fanus-skaitytojus: „…Dabar aš esu, nepabijokim to žodžio, vienas žinomiausių šalies figūrų – ir dar kokių didelių figūrų cha cha, – kuris galėtų parašyti apie bet ką. Aš šiandien galėčiau parašyti apie šiukšlių išvežimą iš daugiabučio Kupiškyje ir tai perskaitytų tūkstančiai… Publikai reikia duoti tai, ko ji nori. Bet ne tai, kas tau pačiam įdomu.“
  TUrbūt reiktų užjausti tuos skaitytojus, bet… na jei jiems patinka tose šiukšlėse? Benamį gali pavalgydinti, nuprausti, bet dažnas ir vėl išeis į gatvę.

 • Fredis*

  Esminis skirtumas tarp žmonių, kurie labai aiškiai pasisako UŽ ką jie ir tų, kurie piktdžiugiškai trina rankas ir laukia savo asmeninės naudos po įvyksiančių rinkimų. Tokiems svarbiausia yra sugauti savo nedidelę asmeninę naudą, aplink gali būti nors ir tvanas. Iš Uspaskivcho ir socdemų tikimasi gausesnės prenumeratos. Nekritika, saikinga, dozuota kritika yra nusiperkama (prenumeruojama).

  • O tu, glušeli, geriau iš viso patylėk. Stengiuosi nekreipti į tave dėmesio, laikau čia tik kaip atmatos egzempliorių, po stiklu. Bet net ir iš ten tavo dvokas prasimuša. Užsikrušk gal negyvai. Pasauliui palengvės.

   • KA

    Na jo, Račas demonstruoja savo diskusijų lygį :)

 • Genijus

  Artūrai, jūs gal tikrai truputį raminančių pabandytumėt? Neironizuoju. Jeigu dar sugebate nors keliais procentais blaiviai pasižiūrėti į save iš šalies. Gal ne dabar, vakarop, kai nusiraminsit, alaus išgersit. Paskaitykit savo atsakymus į komentarus. Jų tarpe nėra NĖ VIENO normalaus.

  • mielas Genijau, aš visiškai ramus. Tik su „normaliais“ bandau kalbėti jų kalba, kad suprastų.

 • kodel daugiabuciu reovacija uzstrigo: pirma ir pagrindine priezastis – nepasitikejimas (renovuosimes, atsijungti nuo cetrinio sildymo neleidziama, o rubikonas priskaiciuos ka nori- pavyzdziu netruksta- visas silumos ukis pastatytas rakam pries janukonininkus). Ir cia vienas didziausiu akmenu i konservu darza, nes kyla ispudis, kad juodojoj rubikono buhalterijoj tiesiog atsirado nauju eiluciu su valdanciuju pavardemis. bet is esmes NERA geresnes alternatyvos konservu-libsajudzio BENDRAM valdymui, kad ir kokiu nevykusiu (ir korupciniu) sprendimu jie butu prieme.

  • romas

   Bijau, kad jei žmonės galėtų nuo ko nori atsijungti, tai greitai mieste nebeliktų prie ko prisijungti. Miesto infrastruktūra turi būti gerai organizuota ir gerai valdoma.
   Jei iš tikro yra entuziazmo atsijungti, tai nėra uždrausta visiškai. Bet kadangi namai yra mieste, atsijungimo sąlygos būtų tokios, kad kiti miesto gyventojai nepatirtų žalos. Ir tai, manau, yra protinga.

 • sutinku, kad tai turi buti planuojama ir grieztai reglamentuojama. bet nuo paksiaus meriavimo alternatyvos neimanomos, o zuoko patvarkymu berods nuo 2004m Vilniuje VISI daugiabuciai jungiami prie centrinio. Cia Alytaus sekminga istorija http://verslas.delfi.lt/energetics/alytuje-pirmas-daugiabutis-isirenge-geotermini-sildyma.d?id=51897181 ar isivaizduojate ka nors panasaus valdant oranziniams, sakmaidikui, tvarkieciams? Is esmes Vilniu nuo 199kazkuriu valdo viena partija- rubikono, ir savivaldybes tarybos vieningumas ginant ju interesus baugina.

 • Naihelas

  Gal jūs tiesiog vieną kartą susitikit su tuo Užkalniu, išsidaužykit snukius ir užriškit šitą reikalą, klounados nebedarę. Būkit vyrai pagaliau, o ne… aj, tiek to.
  Ir, beje, Artūrai, galit nevaidint, kad šito blogo vienas tikslų nėra įtakos turėjimas. Tik kad jums „mūsiškių“ visai nereikia, jums pačiam teisiausiam būt smagu

  • mielas Naihelai, nepykite, bet paklausiu: ar tamsta tikrai toks kvailas, jog galvojate, kad blogas su 1000-2000 lankytojų man prideda daugiau įtakos nei, pavyzdžiui, vienas komentaras 15min ar vienas pasirodymas LNK? Ęia, beje, kalbu tik apie tai, kas matoma. Bet vis tiek smalsu – tikrai taip galvojate?

 • mop

  fish & chips’ų duok mums šiandien.

 • Naihelas

  Artūrai, nepykstu, ir atsakau – įtaka tokia valiuta, kad matuojama ir litais, ir centais. Ir nereikia manęs kvailinti, kaip sakoma, mes žąsų kartu neganę…
  Svarbiausia, sužinojau kitką – kad įtakos jums visgi reikia. Net nebandau teigti, kad tai savaime nusikaltimas. Klausimas kitas, kaip ji naudojama.
  Bet iš esmės norėčiau, kad atkreiptumėt dalį į mano įrašo pradžią. Nežinau tikrų motyvų, kam jums čia didžiąją laiko dalį reikia užsiimti demaskavimais. Gal tiesiog turit laiko, tai tebūnie. Bet man (ir tikiuosi ne man vienam) jau norėtųsi ir konstruktyvumo. Pvz., kažkodėl dingo mano komentaras (prie kito) teksto, kur prašiau jūsų parašyti apie Lietuvos energetinės nepriklausomybės alternatyvas (nes atominės, akivaizdu, nepalaikot). Manau, kad būtų tikrai konstruktyviau ir naudingiau. Aš galiu ir dar kartą padėkoti už tokį būsimą įrašą (kurį labai mielai suvartotų ir tas pats 15min.lt, esu tikras)

  • mielas Naihelai, norite atviro ir šiek tiek ciniško atsakymo? Aš žinau, kad turiu įtakos. Kartais ja pasinaudoju. Bet pabandykite sau sąžiningai atsakyti į klausimą: iš kur pas mane ta įtaka atsirado?

   Dabar toliau: jūs sakote „man norėtųsi“. Vėl siūlau pabandyti sau sąžiningai atsakyti į klausimą: kodėl man ben per milimetrą turėtų rūpėti, ko jums norėtųsi? Kodėl man bent per dešimtadalį milimetro turėtų rūpėti, ko norėtųsi ne jums vienam? Atsakymą į šį klausimą man būtų ypač smalsu išgirsti:) Nustebinkite mane.

   Nežinau, apie kokį komentarą konkrečiai kalbate, bet komentarai šiame tinklaraštyje dingsta tik dėl priežasčių, kurias ne kartą esu minėjęs: šmeižto, melo, diagnozių bei ne žmonių kalbos.

   O gal kalbate apie šį savo komentarą: http://racas.lt/austrai-zemai-jums-lenkiuosi-ir-uz-tai-kad-leidziate-a-uzkalniui-dirbti-savo-darba/#comment-107874

 • Naihelas

  Ir dar galiu pridurt, kad tikrai pervertinat Užkalnių ir panašių „reachą“ ir įtaką. Ir nebėra taip lengva smegenis išplaut, nebe tie laikai su dabartiniu informacijos pasiekiamumu. O šiaip – sėkmės kovojant su vėjo malūnais:)

 • Naihelas

  „Iš kur pas mane ta įtaka atsirado?“ O kodėl šitas klausimas toks svarbus? Čia, kad parodytumėt, koks protingas, principingas ir intelektualus esate? Ou, tik nemirkit jūs čia visi iš meilės sau (pagal šį parametrą keistai susiję esat su savo kritikuojamais asmenim).
  „Kodėl man ben per milimetrą turėtų rūpėti, ko jums norėtųsi?“ Nes nebeduosiu pasų kitą kartą per kašį, o ir šiaip skriausiu blokais:D
  O šiaip tai viską supratau, ir galvoju – ko čia išvis prasidėjau. Sėkmės, ir – let the peace prevail:)

 • Komersantas

  Skaičiau šį savaitgalį vieną A. Maldeikienės verstą knygą ir viena jos pastaba, pateikta knygos gale, tiesiog negaliu nepasidalinti:

  „Godvino taisyklė (Godwin’s law) – humoristinė Maiko Godvino 1990 metų pastaba, vėliau tapusi interneto priežodžiu. Ji skelbia, kad vėliau, kai diskusija internete pakankamai išsiplėtoja, nepaisant, apie ką būtų kalbama, vis labiau didėja tikimybė, kad kuris nors pašnekovas, kritikuodamas oponentą, jo pažiūras prilygins nacių ar Hitlerio pažiūroms.“

  :)

 • Dovydas Skarolskis

  Saturno palydovų pilnatis?

 • Pingback: Pokalbis su Andriumi Užkalniu | Utopijos()

 • Nuomoné

  Nesiimu vertinti jusu su Užkalniu santykiu, bet debilintis, kvailinti ir durninti rimtam žmogui, nežinau, neskaniai atrodo, ar savam kampe ar svetimam…

  • miela Nuomone, jei bandote man patrati, tai gal geriau nereikia.

 • wdrz

  nesu uzkalnio fanas ir neretai jo mazvaikiskas pizoniskumas yra juokingas, bet racas vistiek juokingesnis kokius 5 kartus ;) o dar tie atsakymai komentuotojams mazdaug „tu pats toks ir anoks, durnelis, nieko neskaites..“ :D apgailetina.

 • Ruta

  Kažkokie nusmurgėliški bejėgiški kliedesėliai. Žymiai pavojingesnės yra inertiškos masės, kurios paklūsta minimalaus atlyginimo pažadams. Nesuprantu, ko tas mano vyras šitą blogą įsijungė. Tikriausiai dėl to, kad apie Užkalnį rašo. O kas belieka daryt, kad kas nors skaitytų… :D

  • Rūta, turite protingą vyrą. Ko deja negalėčiau pasakyti apie tamstą. Gal ir jums pusę bilietėlio į Londoną ar Dubliną?

 • mop

  Pabandykit įgauti pranašumą prieš savo skaitytojus nesumenkindami jų, su tikslu iškelti save. Kada pagaliau baigsite žaisti tuos pigius žaidimus su savo ego?

  • kol bus tokių kaip tamsta, kurie man aiškins, kaip gyventi ir ką daryti. Ar aiškiai pasakiau? Iš viso nesuprantu, ko tokie kaip tamsta čia ieško? Ne čia jūsų vieta, tikrai ne čia.

   • mop

    Aš tik patariu. Nieko neaiškinu. Tiek to, žaiskit toliau su savo ego, gal kada nors išaugsite iš to.