Kodėl tyli A.Kubilius ir J.Razma?

Tęsiant viešųjų pirkimų temą, tenorėjau atkreipti dėmesį, jog Viešųjų pirkimų tarnyba patvirtino, kad Žemės ūkio ministerija viešai platina melagingas žinias:

Viešųjų pirkimų tarnyba savo išvados nepakeitė

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareiškia, jog savo vertinimo išvados, kurioje konstatuojama, jog Žemės ūkio ministerijos viešinimo ir informavimo paslaugų pirkimai neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio šaltinio pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymą, nėra paneigusi. Ji paskelbta VPT internetiniame tinklapyje.

Tuo tarpu Žemės ūkio ministerija skelbia, jog Viešųjų pirkimų tarnyba susirašinėdama su ministerija iš dalies sutiko su jos išdėstytais argumentais dėl neskelbiamų derybų būdo parinkimo.

 „Savo nuomonės dėl Žemės ūkio ministerijos vykdytų pirkimų neteisėtumo niekada nepakeitėme, ji išdėstyta tarnybos vertinimo išvadoje ir galioja“, — pareiškė Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas.  

 Seimo Antikorupcijos komisija taip pat kreipėsi į VPT, prašydama įvertinti ir kitus ŽŪM vykdytus pirkimus neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio tiekėjo.Tarnyba kreipėsi į ministeriją kuo skubiau pateikti keturių pirkimų dokumentus, tačiau iki šiol nesulaukė jokio atsakymo. Tai Viešųjų pirkimų tarnybai kelia susirūpinimą. 

Keista, kad nesigirdi premjero A.Kubiliaus ar konservatorių frakcijos Seime seniūno J.Razmos reakcijos. Nei į tai, kad Žemės ūkio ministerija meluoja, ne į tai, kad ji nevykdo VPT pagrįstų reikalavimų. O tiek kalbėta apie šešėlius ir neskaidrius viešuosius pirkimus…

 

Beje, VPT pastebėjimai apie tai, kad K.Starkevičiaus vadovaujama minsterija kažkodėl nenori pateikti dokumentų, susijusių su galimai neskaidriais pirkimais ir kad tai kelia susirūpinimą, verti atskiro dėmesio.

 

Daug kalbantys apie skaidrumą ir kovą su korupcija A.Kubilius ir J.Razma turėtų paraginti partijos kolegą K.Starkevičių reaguoti į VPT prašymą pateikti dokumentus, kad kuo skubiau būtų išsklaidytos abejonės, kad vienas iš konservatorių partijos ministrų su mokesčių mokėtojų pinigais elgiasi kaip su savais, tai yra, nepaisydamas įstatymų reikalavimų.

 

Juk jei viskas skaidru ir gerai, tai K.Starkevičius asmeniškai turėjo tuos dokumentus į VPT pristatyti, dar jų nepaprašius.

 

O gal nėra ką pristatyti ir būtent todėl Žemės ūkio ministerijai reikia daugiau laiko?

 

O gal A.Kubilius ir J.Razma laikosi nuomonės, jog tai, už ką jie įnirtingai ir pagrįstai kritikavo K.Prunskienę, K.Starkevičiui yra leistina, nes jis savas?

 

Gal tada imtų ir viešai tai pasakytų.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...