Kodėl tyli A.Kubilius ir J.Razma?

Tęsiant viešųjų pirkimų temą, tenorėjau atkreipti dėmesį, jog Viešųjų pirkimų tarnyba patvirtino, kad Žemės ūkio ministerija viešai platina melagingas žinias:

Viešųjų pirkimų tarnyba savo išvados nepakeitė

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareiškia, jog savo vertinimo išvados, kurioje konstatuojama, jog Žemės ūkio ministerijos viešinimo ir informavimo paslaugų pirkimai neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio šaltinio pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymą, nėra paneigusi. Ji paskelbta VPT internetiniame tinklapyje.

Tuo tarpu Žemės ūkio ministerija skelbia, jog Viešųjų pirkimų tarnyba susirašinėdama su ministerija iš dalies sutiko su jos išdėstytais argumentais dėl neskelbiamų derybų būdo parinkimo.

 „Savo nuomonės dėl Žemės ūkio ministerijos vykdytų pirkimų neteisėtumo niekada nepakeitėme, ji išdėstyta tarnybos vertinimo išvadoje ir galioja“, — pareiškė Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas.  

 Seimo Antikorupcijos komisija taip pat kreipėsi į VPT, prašydama įvertinti ir kitus ŽŪM vykdytus pirkimus neskelbiamų derybų būdu iš vienintelio tiekėjo.Tarnyba kreipėsi į ministeriją kuo skubiau pateikti keturių pirkimų dokumentus, tačiau iki šiol nesulaukė jokio atsakymo. Tai Viešųjų pirkimų tarnybai kelia susirūpinimą. 

Keista, kad nesigirdi premjero A.Kubiliaus ar konservatorių frakcijos Seime seniūno J.Razmos reakcijos. Nei į tai, kad Žemės ūkio ministerija meluoja, ne į tai, kad ji nevykdo VPT pagrįstų reikalavimų. O tiek kalbėta apie šešėlius ir neskaidrius viešuosius pirkimus…

 

Beje, VPT pastebėjimai apie tai, kad K.Starkevičiaus vadovaujama minsterija kažkodėl nenori pateikti dokumentų, susijusių su galimai neskaidriais pirkimais ir kad tai kelia susirūpinimą, verti atskiro dėmesio.

 

Daug kalbantys apie skaidrumą ir kovą su korupcija A.Kubilius ir J.Razma turėtų paraginti partijos kolegą K.Starkevičių reaguoti į VPT prašymą pateikti dokumentus, kad kuo skubiau būtų išsklaidytos abejonės, kad vienas iš konservatorių partijos ministrų su mokesčių mokėtojų pinigais elgiasi kaip su savais, tai yra, nepaisydamas įstatymų reikalavimų.

 

Juk jei viskas skaidru ir gerai, tai K.Starkevičius asmeniškai turėjo tuos dokumentus į VPT pristatyti, dar jų nepaprašius.

 

O gal nėra ką pristatyti ir būtent todėl Žemės ūkio ministerijai reikia daugiau laiko?

 

O gal A.Kubilius ir J.Razma laikosi nuomonės, jog tai, už ką jie įnirtingai ir pagrįstai kritikavo K.Prunskienę, K.Starkevičiui yra leistina, nes jis savas?

 

Gal tada imtų ir viešai tai pasakytų.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Viktoras

  Nieko gero :( Siaip esu istikimas konservatoriu rinkejas, bet kai reiks balsuoti per busimus rinkimus,susidursiu su rimta dilema – balsuot uz juos ar is vis nebalsuot. Tiesa dar yra „sveiko proto desinieji“ … :)

 • vadas

  kažkam ateina batai…)))

 • Šamanas

  Rinkminiai vėjai pučia pro visus plyšius.

 • nida

  Artūrai, o tas partneris – Lietuvos rytas, ar ne?

 • Trakimas

  Kaip keista:)Tokia įdomi tema,o štai komentarų -nėra.Ar tik nedaromas spaudimas gerb. Artūrui?Kubiliaus ir Razmos liesti nevalia?

 • Jaučiasi kad artėja rinkimai, visoks š.. kyla į viršų :)

 • bn

  Ir vėl reiks eiti gadinti biletienį.

 • nerijus

  Atkreipkite dėmesį į Vilniuje sudarytas koalicijas, o tiksliau- Žmones, kurie yra juose.
  Patikrinkite vardus ir pavardes per google, kad galėtumėt pasirinkti tinkamą kandidatą.
  Vienoje komandoje stūkso Zuokas, o kitoje- „V. E.“ delegatai :)
  Rinkdamiesi, pasirinksite vieną blogybę iš dviejų :)
  Atsargiai!!!

  • Šamanas

   Nerijau,
   Čia besilankančios asmenybės nera idiotai, todėl tokie patarimai nereikalingi.

   • nerijus

    Šamanai

    Neskubėkite vertinti. Ar bent žinote tuos „ne partinius“ sąrašus?..
    Aš į juos dar nesu įsigilinęs, bet mane jau informavo, kad atkreipčiau dėmesį. Dalinuosi informacija su visais, kurie, gal, nėra pastabūs (ar neatkreipė dėmesį į „ne politines“ jungtuves- iš reikalo), kaip ir aš.
    Bandysiu pasižiūrėti :)

    • nerijus

     p.s. Šamanai, man ir atrodo, kad Valentinas nėra idiotas, bet, Žmogus gali suklysti, nes klysti- Žmogiška.
     Valentinų klaidos gali kainuoti daug, kaip jau žinome…

     • Valentinas

      Nerijau, noriu tau duoti stilistinį patarimą. Jei kalbi apie valentinus kaip grupę žmonių, reprezentuojančių kažkokią savybę, rašyk valentinai iš mažosios raidės. Pavyzdžiui aš rašiau apie žmones Facebooke bendraujančiais su įžymybėmis – nerijai. :)

     • nerijus

      O kur aš padariau klaidą?..
      Perskaičiau keletą kartų ir neradau, kad būčiau suklydęs?..
      Žinoma, Žmones, reikėtų vadinti tikraisiais vardais?..Julija?..

    • Šamanas

     Nerijau,
     jei neturite ką pasakyti, nemalkite š……………

     • nerijus

      Sakėte, kad čia besilankantys asmenys nėra idiotai ir pats tik ką paneigėte…Gal ir Tamsta pas Zuoką sąraše?..

     • Šamanas

      Nerijau,
      Įsignybk į šlaunį – gal sapnuoji.
      P.s. Apie draudžiamų preparatų vartojimą minčių neturiu.

 • Šamanas

  Tikrai keista – tiek protingų žmonių čia lankosi, bet šiuo klausimu nuomonių nėra.

 • ok

  Na, gerai, tai kokios sankcijos gresia? Kaip VPT gali nubausti? ,,Tai Viešųjų pirkimų tarnybai kelia susirūpinimą“ . Na ir kas is to? Panasi analogija su Konstituciniu T. Nutarimai tarsi privalomi, o sankciju nera uz ju nevykdyma. Vien todel KT negali vadintis Teismu. Dar juokingesne etikos proceduru komisija Seime. Mano pastabos pazymiu knygeleje, buvo baisesnes uz ju papeikimus..

 • Šamanas

  Kokia tyla. Kas tie žmonės anoniminiais vardais, kurie iki šiol diskutavo apie normalią valstybę? Burbulas. Apie š…. pamalti „protingų“ daug, bet kas toliau?

 • Valentinas

  Uspaskich vakar atvirai prisipažino, kad tvarkė su Šviniumi verslo reikalus Baltarusijoje. Ar normalu Europarlamentarui turėti verslo reikalų? Ir dar Baltarusijoje? Ir dar su Šviniumi?
  Kodėl tyli Račas??????????????????????????????????

 • nesvarbu

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Valentinas

   Komentaras pašalintas – A.R.

  • nesvarbu

   Artūrai, taip tikrai yra nedraugiška ir neprotinga, trinti mintis žmonių, kurie yra pačio vienminčiai.

   • mielas nesvarbu, atsiprašau, bet aš tamstos savo vienminčiu nelaikau. Valentino – irgi. Kas protinga, sprendžiu pats, be anonimų patarimų.

    • nesvarbu

     Gerbiamas Artūrai, kuo čia dėti tie anonimai, trauk juos velniai. Bet kuriuo atveju esminiais klausimais Jus ir Valentiną tai aš nuoširdžiai laikau savo bendraminčiais:)

 • dzyvai

  Seimo rinkimai artėja… Visos nuodėmės sutaupytos ir dabar gražiu upeliu paleidžiamos. Kita porcija bus prieš seimo rinkimus. Opozicija atliekanti savo darbą tinkamai konstruktyvios kritikos turėtų netaupyti rinkimams – t.y. neleisti blogiui įsišaknyti o po to tik jį kritikuoti. Valdantiesiems tikrai pats laikas darbais ir sprendimais pademonstruoti „švarių rankų“ skaidrią politiką, o ne įsikibti į postus paminant pačių deklaruotas vertybes. Nepakeičiamų nėra. Neužbaigti darbai mažesnė bėda už patikėjusių rinkėjų nusivylimą. Darbą pratęsti gali kitas žmogus, o štai nusivylimas liks dešimtmečiams…

 • Stogas

  Nekaip dundui nepareina i galva, uz ka tos zemes ukio ministerijos “basliuoja “ spaudos magnatamas. Lietuvos ryto prenumeratos uz 1.9 mln per metus? Negi starkeviciaus ministerios kiaules eda lietryti ir ziuri portala mano ukis uz 300 k lt? Oi dar alfa.lt – 345 k lt? Viena tik suprantu- starkeviciaus ministerijos vistos, runkeliai ir bulves ziauriai nekencia TV3 kanalo. Kas per valstybe, pensininkams nera uz ka sildymo susimoketi, o visokiu mocku vainausku televizijos penimos valstybes pinigais! uz ka kodel?

 • nida

  perkamos paslaugos iš vieno patrauklaus paslaugų teikėjo. Kaip supratau, patraukliosios paslaugos buvo perkamos iš Lietryčio

  • Stogas

   Nida, kokios paslaugos is laikrascio uz 1.9 mln lt ? Toletinis popierius? Ar bulviu ravejimo, nukasimo paslaugos ? Uz 345 k lt is alfos.lt? kokios ten paslaugos zemes ukio ministerijai?

 • nesvarbu

  Prieš pora mėnesių p. LR Žemės ūkio ministras K.Starkevičius LR Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) parašė laišką Nr. 2D-5514 Dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės ŽŪM nustatyto. Šiame rašte ministras oficialiai patikino, kad „ministerijoje laikotarpiu nuo 2009 m. spalio 1 d. iki 2010 m. spalio 1 d. korupcijos atvejų nepasitaikė“. Taip pat pažymėjo, jog visi ministro įsakymų projektai nustatyta tvarka derinami su kitomis valstybės institucijomis (suprask su VPT taip pat).

  Savo tinklapyje ŽŪM išdidžiai skelbia, jog ji yra šalies vykdomosios valdžios institucija vykdanti įstatymų ir kitų teisės aktų jai pavestas žemės, maisto, žuvininkystės ūkio, kaimo plėtros valstybės valdymo funkcijas ir įgyvendina valstybės politiką šiose srityse. Negalima su tuo nesutikti, ŽŪM veiklos tikslų ir funkcijų yra daug: kaimo plėtra, žemės reforma, žuvininkystė, žemėtvarka, geodezija, kartografija, nekilnojamojo turto kadastras,gyvulininkystė, augalų apsauga, sėklininkystė, veislininkystė, žuvivaisa, ir t.t. ir pan.

  Tačiau kodėl tuomet gan žymią dalį šios ministerijos viešųjų pirkimų 2010 metais sudarė tokie ir panašūs pirkimai: žiniasklaidos stebėsenos paslaugos (monitoringas), žurnalistų kūrybinis konkursas, tentų ir plakatų gamyba, CD gamyba, DVD gamyba, gidų paslaugos,viešbučių paslaugos, transporto už valstybės ribų paslaugos, restoranų paslaugos, maitinimo paslaugos, kortelių kvietimų gamyba, reprezentacinių leidinių gamyba,žurnalo „The Economist‘ prenumerata,informacijos sklaida TV žurnaluose, laikraščiuose,radijuje, informacinių kompanijų organizavimas šalies viduje, renginių anonsavimas per TV, informacijos sklaida naujienų agentūrose, pranešimai TV radijuje, žiniasklaidoje,žirgų lenktynių Sartuose anonsavimas, bei keleivių pervežimo oro transportu organizavimas?

 • nerijus
 • Renee

  Kreivio tema kažkaip aprimo (suprantama kodėl) – vėl prisiminti Starkevičiaus reikalai. kas bus kitas?

  • mielas Renee, galėtumėte būti tamsta, jei prisistatytumėte ir toliau auždavinėtumėte dundukiškus klausimus.

 • Renee

  Gerb. Artūrai, Mano tapatybė visada ta pati. Todėl nelabai supratau, kodėl reiktų prisistatyti.

 • Na šioje temoje gal J.Razma ir nepareiškė nuomonės, bet va, į mano vieną Facebook’e jam persiųstą žinutę – apie A.Ziabkaus straipsnyje demaskuotą 39 metų V.Šimaitį, iš kurio valstybės naudai priteisti per 11 milijonų litų, http://piktnaudziavimas.wordpress.com/2012/04/16/a-ziabkus-palangos-zeme-veikejui-tapo-aukso-gysla/ sureagavo. Ir viešai užvakar įrašė: „Jurgis Razma: TS-LKD Priežiūros komitetas svarstys šį klausimą, kai tik V.Šimaitis grįš iš užsienio“. [Nuoroda – http://www.facebook.com/jurgis.razma , balandžio 12 d. įrašas] Tikiu, kad bent jau kažkas panašaus ir bus…