Mano etiką svarstė. Tikiuosi susitikti su M.Kontrimaite teisme

Svarstė mane šiandien Lietuvos Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija.

Pagal LRT televizijos naujienų tarnybos direktoriaus A.Matonio skundą.

Kuriame šis aiškina neva aš jo garbę ir orumą įžeidžiau ir dar profesinę reputaciją sumenkinau… Kai kalbėjau apie prostitutus ir ordinus.

Svarstymas truko neilgai – gal kokį pusvalandį. Per tą laiką aš išdėsčiau savo motyvus, pacitavau V.Adamkaus knygą, jo dekretą bei Valstybinių apdovanojimų įstatymą, prisiminiau, kaip A.Matonis savo ranka iniaciatyvinės grupės narius, rinkusius parašus prieš „Leo LT“ aferą, pavadino „veikėjais, siūlančiais stabdyti energetinės nepriklausomybės siekius“, kaip V.Blinkevičiūtę vadino „pensijų ministre“, o V.Adamkaus „šlepečių prezidentu nevadino“ ir dar kartą pareiškiau savo nuomonę, kad būtent už tai V.Adamkus jį BNS generaliniu direktoriumi ir vyriausiuoju redaktoriumi vadino (nors anas niekada tokiu nebuvo, nes niekada tam reikiamų kompetencijų ir gebėjimų neturėjo).

Taip pat paaiškinau, kad mano tinklaraštyje, kurį dabar skaitote, reiškiamos tik nuomonės ir kad iki šiol jis niekur nėra pripažintas visuomenės informavimo priemone.

Komisijos narei M.Kontrimaitei, kuri, mano asmenine nuomone, komisijoje nežinia kam atstovauja (nes kas yra Žurnalistų draugija ir kiek narių ji turi, vargu, ar kas gali pasakyti) ir kuri neabejodama teigė, kad mano tinklaraštis yra visuomenės informavimo priemonė, pasiūliau paskaityti LVAT sprendimą dėl L.Ulevičiaus. Man susidarė įspūdis, kad neskaitys…

Bet vis tiek išreiškiau nuomonę, kad komisija pirmiausia turėtų argumentuotai nuspręsti, kodėl http://racas.lt yra visuomenės informavimo priemonė ir tik po to jau svarstyti, ar A.Matonio skundas yra tenkintinas. Tiesa, prieš tai komisija dar turėtų atsakyti sau į klausimą, ką A.Matonis skundžia, nes skundo pateikimo metu, http://racas.lt skundžiamos nuomonės nebuvo.

Buvo ir daugiau klausimų, į kuriuos, man atrodo, visus atsakiau.

Nepaisant to, man susidarė įspūdis, kad kai kuriems komisijos nariams tų atsakymų ir nereikėjo ir sprendimą jie jau žinojo. O tas sprendimas, panašu, man nebus labai palankus. Tai, žinoma, tik mano asmeninė nuomonė :)

Tačiau mano nuomonė mane retai apgauna, todėl jau dabar jaučiu, kad diskusija tęsis teisme.

Aš geranoriškas, todėl Komisijai siūlau iš karto atkreipti dėmesį į jos pačios šių metų liepos 23 dienos sprendimą, kuriame ji nusprendė štai ką:

6. Svarstyta: Kiti klausimai
6.1. UAB „Almontus“ skundas dėl interneto portalo www.skusk.lt
UAB „Almontus“ teigia, kad interneto portale www.skusk.lt apie įmonę buvo pateikta šmeižikiška informacija.
Interneto portalas www.skusk.lt yra specifinis portalas, kuriame skaitytojai pateikia savo nuomones. Tai nėra žiniasklaidos priemonė, jose spausdinami tekstai nėra publikacijos, kurios gali būti vertinamos Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso požiūriu.
Nuspręsta:
UAB „Almondus“ skundą atmesti ir nesvarstyti.

Mano požiūriu, http://racas.lt taip pat yra specifinis portalas, kuriame pateikiamos nuomonės. Kodėl tada pastarasis yra „žinaisklaidos priemonė“, o www.skusk.lt – nėra, tikriausiai geriausiai galėtų paaiškinti M.Kontrimaitė. Tikiuosi, kad būtent ji ir atstovaus Komisijai teisme, jei iki to prieisime.

Tikiuosi, kad M.Kontrimaitė ar kuris nors kitas Komisijos narys galės paaiškinti ir kitą labai įdomų Komisijos sprendimą, apie kurį aš kol kas viešai nekalbėsiu (reikia juk pasilikti ką ką atsargai).

Žinoma, viso to prireiks tik tuo atveju, jei diskusija persikels į teismą.

Bet jei taip, tai, manau, bus įdomu. Nes bent jau vienas dalykas teisme tikrai paaiškės: ar visi tinklaraščiai yra visuomenės informavimo priemonės, ar ne. O jei ne visi, tai kas tai turi nuspręsti.

O jei visi, tai nepavydžiu aš Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai ir Žurnalistų etikos inspektoriui…

Nes tinklaraščių Lietuvoje daug. Gerokai daugiau, nei M.Kontrimaitė tikriausiai gali įsivaizduoti…

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • austras

  Pone Račai, nežinau kaip ten buvo ar bus Matonio atveju, bet štai kolegos „Maro“ atveju, Jūsų etiką tikrai būčiau mielai apsvarstęs ne tik žurnalistų etikos komisijoj. Gaila, kad istorikai nelabai turi pinigų po teismus vaikščioti. Tuomet Jūs iš vieno „Maro“ sakinio priskaldėt bent du straipsnius, kokias asociacijas jis Jums sukelia, į ką jis Jums panašus (aišku, naudodamas žurnalistiškai neutralias formas, pavyzdžiui, „jiems, panašu, kad…“ ir t.t.) O, iš tiesų, žmogus 10 metų praleido VU bendrabutyje tarp knygų ir parašė geriausią metų humanitarinių mokslų disertaciją. Parašęs už dėstymą VU gaudavo, kiek pamenu 300 litų. O, Jūs, pone Račai, savo straipsnyje postringavot apie tai, kaip „Maras“ Jums primena norinčius gauti iš karto viską…

  • mielas Austrai, na net nežinau, kaip su tokiais kaip tamsta ir Maru elgtis… Man jūsų nuoširdžiai gaila. Tik tiek. Paaiškinu: kreiptis į LŽLEK nmieko nekainuoja. Ten net ateiti nereikia, jei baisu, kaip kad šiandien, pavyzdžiui, neatėjo savo „garbę“ ir „profesinę reputaciją“ pasišovęs ginti Audrius Matonis. Todėl kalbos apie pinigus yra tiesiog dundukiškos. Įprasta, nebestebina.

   O mano nuomonė apie Marą nepasikeitė nė per plauką. Taip, jis galbūt geras istorikas, bet jis pats pasirinko būti istoriku. Ir dėl aš niekaip nekaltas. Ir dėl to jo virkavimai apie mano begėdyste buvo tik silpno ir nežinančio, ko nori iš gyvenimo asmens klejonės.

   • austras

    Jeigu jau imtis ginti savo orumą, tai nemanau, kad vertėtų apsiriboti tik žurnalistų profesinėm institucijom. Teismas, manyčiau, kur kas geriau atsakytų ar tos Jūsų aociacijos ir fantazijos įžeidžia kito asmens orumą ar ne. Nes, tai ką fantazavot apie tai, kas Jums „panašu, kad…“ neturėjo nieko bendra su realybe. Na o, Jūs, kaip jau įprasta ir nebestebina, manot kitaip :)

    • mielas Austrai, tai ir neabsiribokite. Nervina mane tokie verksniai, paišantys kreidutėmis ant asfalto. Darykite ką nors, jei norite, kad kas nors pasikeistų. Arba lįskite į urvus ir ten laukite pavasario. Kuris tokiems kaip jūs neateis. Nes esate pavasario neverti. Toliau pats žinote :)

     • austras

      Aš čia tiesiog atvirai išsakiau savo nuomonę. O gal, Jūsų nuomone, turėjau pats Jus paduoti į teismą dėl „Maro“ garbės ir orumo įžeidimo? Tiesa pasakius, čia galėtų teisininkai pakomentuoti ar Lietuvos teismų praktikoje pasitaiko atvejų, kuomet dėl garbės ir orumo įžeidimo kreipiasi tretieji asmenys?

     • tikras lietuvis

      Kreipiasi: :)
      taip „tolerantai“ dėl „gėjų“ „skriaudimo“ komentaruose rašo skundus į gen.prokuratūrą, o tie kelia ikiteisminius tyrimus.
      Dabar kažko nebegirdėti, kada keletą kartų buvo nugesinti ir dar apie jų veiklos biznierišką pobūdį, pasisavinant dalį ES Lietuvai skiriamų lėšų (duodamų jiems pragyvenimui „kaip kenčiantiems“ :)), nuolat, kiekvienam jų propagandiniam straipsneliui pasirodžius, yra ištransliuojama.

     • austras

      Pradžioje čia lankėsi GIGA, Valentinas, Mykoliukas Beraštis, Auksinis kardas, nesvarbu, WU, musė, Maras ir dar keletas kitų. Buvo visai įdomu paskaitinėti. Paskui atsirado mdxacuk, su kuriuo buvo įdomu pasiginčyti. Galiausiai iš visos tos kompanijos liko Auksinis kardas, romas, vėliau prisijungusi bobutė ir retkarčiais WU su GIGA. Kiti patys pasitraukė arba „draugiškai“ pabendravę su tinklaraštininku nutarė užsiimti produktyvesne veikla. Gi Račas.lt lietuviškuose aruoduose surado daug naujų veikėjų: „suomį“, „znakorių“ – „tikrą lietuvį“ ir t.t., kurie šauniai reprezentuoja šovinistinį nacionalizmą. Išskirti kažkokį kitą logiškai sudėliotos minties proveržį būtų sunku, nebent kai sugrįžta romas arba Auksinis kardas. Na ir kaip čia nepaminėti Fredžio, kuris, reikia pripažinti, čia atsirado dar anksčiau, nei buvo sukurtas „dunduko“ apibūdinimas. Išvada – račas.lt diskusijų lygis palengva, bet sistemingai pakilo taip aukštai, jog jau nebėra kur… Bet kaip tikrai visiems žinoma, racas.lt yra vieno žmogaus šou, o tas žmogus per kelerius metus išliko toks pats gražus ir geras. Visi kiti aplinkui keitėsi, daugelis prastėjo ir nemažai kas išnyko, o štai blogo lygis vis tiek nesustabdomai augo… Rinktinės pajėgos – „tikras lietuvis“, „suomis“ ir daugelis kitų neatpažintų nūdienos herojų dėl šito stengiasi kasdien. Tad paplokime anoniminiams racas.lt herojams…

     • tikras lietuvis

      Ponas austrijoke,
      aš paties NEI KARTO NESU UŽGAVĘS – kaip ir tikrai nesistengiu ko nors užgauti, todėl būtų keista, jei nebūtų pikta, kad mano pažiūros – nacionalizmas ir dar šovinistinis (paklauskite tų, kurie save vadina nacionalistais ir nuolat yra mano presinguojami, tai jie jums į akis nusijuoks).
      :)
      Matome, kad tamsta plauki paviršiumi diskusijose – neišsiaiškini net sąvokų esmės, vadovaujiesi priešiškų Lietuvai elementų paistalais.
      Bet vis tik: jei turi kokių žinių apie mano nacionalizmą ir dar šovinistinį, tai prašom pateikti, kitaip laikysiu tamstą eiliniu pliagorium.
      O čia nuoroda apie tokių kaip tamsta užstojamų veiksmus, tik jau kitoje valstybėje, kas rodo, kad jie tikrai veikia prieš vietines valstybes ir su jais yra kovojama: http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/lenku-ir-ceku-konflikto-zidinys-paminklas-generolui.htm
      Ir dar.
      Tokius teiginius kaip tamstos įvairios kenkėjiškos organizacijos bandė prastumti prieš mane šešiuose ikiteisminiuose tyrimuose, tačiau gavo deramą atkirtį – pralaimėjo. Esu teisininkas pagal specialybę ir teisybininkas pagal siekius, todėl visada stengiuosi būti tiesos pusėje. Visada maniau, kad pats esi iš tų, kurie yra korektiški oponento bei kitų komentatorių atžvilgiu, todėl, gal būt, čia tik paties pasikarščiavimas, atsitiktinė klaida?
      Bet kuriuo atveju jums, kaip ir kiekvienam komentatoriui, linkiu sėkmės.

     • suomis

      Kai pagalvoji, tai lenkai turi konfliktus su visais kaimynais, išskyrus Rusija. O čia, Lietuvoje girdisi visokių, neaiškių veikėjų, balsai, kad Lietuva turi nusileisti. Lietuva, niekam nieko neprivalo.

     • Gylys

      … Suomi, gerbiamasis… spėju, kad tarp jūsų minimų „visokių, neaiškių veikėjų“ randate vietos ir man… – jaučiuosi pagerbtas :)…ačiū…
      Tiesa kiek stebiuosi, kad jums neaiškus elementarūs dalykai, bet… gal tikrai neaiškūs ?… na, dar kartą pabandysiu, kaip pirmokui (tikiuosi pirmokėliui skirtas intelektualus krūvis nepasirodys persudėtingas Tamstai ?), taigi :
      … Tarkim Jūs turite kriaušę, o aš obuolį… Sutariame apsimainyti ir Jūs man ištiesiate kriaušę, kurią aš paimu… Tai, dabar, atsakykit gerbiamasis – ar tikrai manote, kad paėmęs iš Jūsų kriaušę, aš NIEKO NEPRIVALAU ?… ir ar tikrai, jei visdėlto, laikydamasis susitarimo mainais už kriaušę Jums duosiu obuolį – tai reikš kad NUSILEIDAU Jums ?

     • suomis

      Klystate Gyly. Jūsų neturėjau minty, nes ir be jūsų yra kam tauzija kvailystes. Mainai, turi būti lygiaverčiai. O ar jie lygiaverčiai, tai jau didelis klausimas.

     • Gylys

      …man rodos (o beje ir anuometiniam Seimui su Prezidentu) kad lygiaverčiai… Bet jau progresas mąstyme…Bandykim toliau… o tai, jei sutartume savo valia vienas kito neprievartaudami mainyti du obuolius už kriaušę, tai jau galėčiau pasiėmęs kriaušę siųsti tamstą velniop mainais neduodant nieko ? :)

     • suomis

      Gerai būtų išsiaiškinti, kas yra kriaušė ir kas obuolys. :/

     • Gylys

      … Suomi, gerbiamasis ?… tai Jums įprasta pirma pyktintis ir kelti erzelį, o tik vėliau aiškintis ?… Keistokas įprotis… na bet tiek tos – geriau jau vėliau, negu niekada… Taigi – „kriaušė“ tai Lenkijoje leisti vietovėse tankiai apgyvendintose lietuvių mažumos leisti vietovardžius oficialiai vadinti ir lietuviškais rašmenimis… taip pat leisti ten gyvenančių lietuvių pavardes rašyti lietuviškai…
      …Na o „obuolys“ – adekvačiai Lietuvoje gyvenančiai lenkų mažumai…
      …Tokie tad mainai… Beje, leiskite priminti – laisva valia ir abipusiu sutarimu – ckant, jokios prievartos tariantis – kaip ir sutarė dvi kaimyninės valstybės… Na ir ?… – koks Tamstos verdiktas ?
      … Na ir ?

     • suomis

      Ką gi paskaičiuojam. Lietuvoje kiek lenkiškų mokyklų ir kiek lėšų „lenkams“ skiria Lietuva ir kiek lietuviškų mokyklų Lenkijoje ir kiek lėšų skiria Lenkija. Gal pasižiūrime į proporcijas?

     • Gylys

      … dabar nė nematau reikalo skaičiuoti gerbiamasis… O Jūs nemanytumėte, kad tokius „skaičiavimus“ reikia daryti prieš susitariant, o ne po to kai susitarta ir viena susitarimo pusių savo įsipareigojimus jau įvykdo ?

     • suomis

      Ar taip jau ir įvykdė? Čia dar didelis klausimas.

     • Gylys

      … Jei pateikčiau nuorodą pvz. „yutobe“ į vaizdus Lenkijoje su vietovardžių lentelėmis lietuvių kalba – ar pripažintumėt klydęs ?…:)… kažkodėl spėju ne…

     • suomis

      O jeigu pateikčiau sutarties protokolą, ir kas jame sutarta, ar pripažintumėt klydęs? Manau, kad ne.

     • Vidas

      Blogus sprendimus dera taisyti.

     • Gylys

      …Sutarties protokola ir is kurio akivaizdu, kad sutartis buvo nesazininga musu atzvilgiu ?…
      …Pateikit,gerbiamasis, ir tikrai prisipazinsiu klydes… Dar ir asmeniskai Jusu ir milicininko „tikrojo lietuvio“ atsiprasysiu…
      … Suomi, gerbiamasis tik pateikit cia, viesai ckant – kad visi galetu isitikinti kad gerbiamas Suomis nera koks, eilinis, blefuojantis sudmalys…
      …arba…:)

     • suomis

      Štai Gyly jums sutarties protokolas ir parodykite man punktą, kuriame būtų kas nors parašyta apie kelio ženklus ar gatvių pavadinimus. Beje, toje sutartyje yra vienas iš punktų, kur teigiama, kad šalis nesikiš į kitos šalies VIDAUS reikalus.
      http://www.kpd.lt/lt/node/157

     • Gylys

      … Jei nepriestarausite, vakare pasiskaitysiu pagal Jusu nuoroda ir reziumuosiu Jums… O, tuo tarpu, jei nesunku – pavardykite konkrecius punktus kurie rodo mineta sutarti esant nesazininga Lietuvos atzvilgiu – kad sutaupyciau laiko bandydamas nuspeti Jums akivaizdzia Lenku klasta pries mus…

     • suomis

      Nuo trylikto iki šešiolikto

     • Gylys

      … turejau laisva minutele uzmesti aki ir iskart kylo klausimas kokiu budu Jusu mineti straipsniai gali buti nesaziningi vienos kurios sutarties saliai, kai ju ipareigojimai skirti vienodai abejoms sutarties salims…
      … prie nagrinejant detaliau, gerai butu gauti paaiskinamaji Jusu komentara gerbiamas Suomi…

     • suomis

      Gerbiamas Gyly, Pasižiūrėkite komentarą aukščiau. :)

     • Gylys

      …na tai Suomi, gerbiamasis… Jusu komentara del „nuo trylikto iki sesiolikto“ matau – ne aklas… Klausiu kokiu budu tie straipsniai gali diskriminuoti viena is sutarties saliu, jei lygiai vienodai ipsreigoja abejas salis ?

     • suomis

      Įpareigoti, įpareigoja, bet ar laikomasi? Kaip tik Lenkija ir nesilaiko.

     • Gylys

      … vansi „blogo sprendimo“ pasirasant „nesazininga Lietuvos atzvilgiu sutarti“ (kaip teige ne kurie cia rase) – klausimas atkrenta ? – nepriestarausite ?…
      … belieka tik issiaiskinti kaip salys laikosi isipareigojimu – jei dar sukonkretintumet kokiu tiksliai isipareigojimu pagal sia sutarti po jos pasirasymo nevykdo lenkai ir ka pagal sia sutarti ivykdem mes (neminint to kas jau buvo iki sutarties pasirasymo ir ko mes isipareigojome EU jau iki sios sutarties – nebloginti)… Skant, kad galetume sugretindami palyginti kaip abi salys laikosi sios sutarties punktu … Gal but tikrai Adamkus su Kubilium (o ir as tam tarpe) yra tik „lenkomanai“ veikiantys pries Lietuva ragindami priimti Seima pataisas del pvz. pavardziu rasymo ?… Jei ka, galesiu atsiprasyti Tamstos ir uz juos :)…

     • Gylys

      … Na tai Suomi gerbiamasis – patvirtinau, kad laikysiuos pazado atsiprasyti, jei paaiskes kad adekvaciai laikomes sutarties arba nesilaikom vienodai – paprasiau argumentuoti paciam grindziant savo versija – tai ko cia pykti ir kame cia „durniu ieskojimas“ ?:)… na nebent jie jau yra ir ieskoti ju nereikia…

     • suomis

      Gyly, gal jūs pats imkite ir įrodinėkite, kad Žemė nėra čemodano formos. Geros dienos.

     • Gylys

      … Na tai jei visuotinai zinoma, kad zeme apvali, o as imciau tvirtinti, kad, neva, ji yra „cemodano“ formos, tai tuomet, logiskai, ir tureciau pareiga tai bandyti irodyti..
      … Dabar gi yra atvirksciai – zinome, kad yra sutartis ir zinome jog, remiantis ja, lenkai bent jau savo mazumoms leidzia pavardes rasyti tautiskai – mes gi neleidziam (manau ir su vietovardziais taip pat)… O jus gi tvirtinat, kad tai jie sutarties nevykdo, o mes vykdom – tai ir turetumet pagristi bent vienu pavyzdziu kuo remiates taip tvirtindamas… Arba prisipazinti netempiant gumos pamales s… eilini karta…

     • tikras lietuvis

      Lenkai taip, bet kas nustatė, kad tie, gyvenantys Lietuvoje, yra lenkai?
      Ar buvo toks tyrimas apie jų kilmę kokių bent penkių kartų, kokia kalba jie kalba, ar moka lenkų kalbą, kokia yra kasdienė jų kalba ir pan.?
      Ir tik po tokio tyrimo tiems, kurie tikrai bus lenkai pagal kilmę, tiems antrame paso puslapyje, kaip siūlė Songaila, galės įrašyti ranka lenkiškai, nes dėl kelių pavardžių pirkti mašinkų neapsimoka.
      Ir antrame puslapyje galėtų visų kitakilmių pavardes vardus tikrais užrašais užrašyti – tame tarpe kinų, arabų, dėl ko ten dar turėtų būti užrašytas tarimas.

     • suomis

      Jūs ką, mane už durnių skaitote? Kai Jonas Šidlauskas tampa Jan Szydlowski o Vytautas Liškauskas – Witold Liszkowski, čia kaip irgi skaitosi PAVARDES LEIDŽIA RAŠYTI TAUTIŠKAI?
      http://www.lt.wikipedia.org/wiki/Vytautas_Liškauskas

     • Gylys

      …“tikrasis“ ?…o kas nustatė, kad tamsta esi „penktos kartos“ lietuvis ? – ar pažymą pateiktum jei reikėtu ? :)… Specialiai tau iš sutarties į kurią Suomis įdėjo nuoroda :

      13 Straipsnis

      2. Asmenys, priklausantys lietuvių tautinei mažumai Lenkijos

      Respublikoje, tai yra asmenys, turintys Lenkijos pilietybę, kurie

      yra lietuvių kilmės arba priskiria save lietuvių tautybei,

      kultūrai ir tradicijoms bei laiko lietuvių kalbą savo gimtąja

      kalba, o taip pat asmenys, priklausantys lenkų tautinei mažumai

      Lietuvos Respublikoje, tai yra asmenys, turintys Lietuvos

      pilietybę, kurie yra lenkų kilmės arba priskiria save lenkų

      tautybei, kultūrai ir tradicijoms bei laiko lenkų kalbą savo

      gimtąja kalba, turi teisę individualiai arba kartu su kitais savo

      grupės nariais laisvai reikšti, saugoti ir plėtoti savo tautinį,

      kultūrinį, kalbinį bei religinį tapatumą be jokios

      diskriminacijos ir visiškos lygybės prieš įstatymus sąlygomis.

      3. Šalys patvirtina, kad priklausymas tautinei mažumai yra

      asmens individualaus pasirinkimo reikalas, negalintis sukelti jam

      jokių neigiamų pasekmių.

      Niekas negali būti verčiamas įrodinėti savo tautybę ar jos

      atsižadėti.

      … Ar įsikirtai „tikrasis“ ? – įsiskaityk ypač į trečią punktą.

      … Suomi ?…Tamstai dėl vietovardžių ir netgi, manau, gatvių pavadinimų šalia lietuviškų :

      14 Straipsnis

      Susitariančiosios Šalys pareiškia, kad asmenys, išvardinti

      13 straipsnio 2 punkte, taip pat turi teisę:

      – laisvai vartoti tautinės mažumos kalbą asmeniniame ir

      viešajame gyvenime;

      – kad JIEMS būtų prieinama INFORMACIJA TA KALBA, galimybė ją

      platinti ir keistis ja bei turėti savo masinės informacijos

      priemones;…

      … Ir čia tik viena sutarčių, be papildomų susitarimų, kuriose, kiek man žinoma, smulkiau detalizuojami kaikurie niuansai…
      … Kas link tamstos pateikto pavyzdžio Suomi, tai nesupratau kas tamstai kliūna ? – leidžiama rašyti savo pavardę tautiškai, bet taip pat rašoma ir valstybine kalba – lygiai to pačio nori ir Lietuvos lenkai – niekas nereikalauja, kad šalia (ar pirma) lenkiško varianto nebūtu lietuviško… Ir tai logiška, nes jei kalba eitu apie kokį kinietį, tai neks neperkaitytu jo pavardės vientik heroglifais… Tai ką matote tame blogo ir tamstai pavojingo ? :)… Dabar tiesiog juokinga, kaip tos moters atveju, kuri ištekėjo už vokiečio kurio pavardė prasideda „W“ ir pasilikusi Lietuvos pilietybę bei priėmusi vyro pavardę turi visiems įrodynėti kad nėra „kurpranugaris“ ir tikrai yra santuokoje su tuo vyru, nes jos pase ta pati pavardė prasideda raide „V“…

      …“kovotojai“ už „tautinį paveldą“ blyn… artistai…

      … Ir galit neabejoti Suomi – galėčiau pakirsti su Tamsta iš dėžės wiskio – bus leidžiamos ir pavardės tautiškai ir pavadinimai gausiau mažumų apgyvendintose vietose – visi protaujantys tai supranta ir žino, kad jokių grėsmių nacionaliniam saugumui tai nekelia… Tiesiog pereitas Seimas buvo, kaip reta, gausus idiotų alia „tautininkų“, tai ir pajuokinom pasaulį ir su kaimynais lygioj vietoj apsipykom…. Dabar gausim padėtį taisyti… juolab „ypač tautiški“ naciukai į Seimą nepateko… pateko jų dėka panašių lenkų, be ką darysi – jei sukeltas erzelis nuslops, po sekančių rinkimų gal ir tų neliks…

     • tikras lietuvis

      Sutartis niekinė, nes joje – vieni išmįslai.
      Pvz., dėl tautinės priklausomybės.
      Jau tau, nors ir nedaeina, bet n kartąjį kartą pakartosiu: tauta – teritorinė sąvoka. Kiti toje teritorijoje gali būti tik kitos kilmės, kuri ir turi būti nustatinėjama.Jei tos kilmės nebus, tai nebūsi ir jokiu mažumiečiu – vartyk kaip nori, nes negali žmogus būti visąlaik (n kartų prieš tai ir pats augti)baltarusiu, o staiga nei iš šio, nei iš to … pasivadinti lenku.
      Tuomet mažuma galėtų būti ir esperantininkai – pramokau kalbą, įsijungiau į bendriją ir esi L.Zamonhofo žaliažvaigždžio tautos narys? :)
      Pagal tave taip išeina.

     • Gylys

      …“tikrasis“ ? – tai tu esi niekinis… O sutartis pasirašyta Lietuvos Respublikos vardu… ir beje – skaityk spaudą – netrukus Lietuvos Respublikos vardu bus įgyvendinama… Taigi milicininke – vakar klausei manęs, kažkodėl… bet leisk šiandien paklausti taves – tamsta prieš Lietuva ? :)

     • tikras lietuvis

      Ir vėl tau reikia kartoti – blogi sprendimai yra keičiami, o blogai dirbę turi gauti pendelį į minkštą vietą ir lėkti kaip probka iš šampano butelio, o ne jų pagamintą š priimti už medų.
      Čia tik Lietuvos priešams, tokiems kaip tu, norisi tą š vis vartyti ir vietoj medaus įkišti(ir tos sutarties įvykdymo terminai jau seniai, garantuotai, pasibaigė, todėl ji jau vien dėl to seniai nebegalioja).
      Nepavyks.

     • sodininkas

      Akademiko Z.Zinkevičiaus požiūris, paremtas tyrimais:
      „Atkreiptinas dėmesys į tai, kad reikalaujama lenkiškomis raidėmis rašyti pavardes tų žmonių, kurie buvo gen. Želigovskio okupuoti. Jie vartoja iš esmės tas pačias pavardes, kurios turimos visoje Lietuvoje, tik okupanto labiau sulenkintos.
      Reikia neišleisti iš akių tų sunkumų, kurie neišvengiamai iškiltų nustatant, kurią pavardę reikia rašyti lenkiškai, kurią – lietuviškai. Remtis okupacinės valdžios išduotais dokumentais būtų neetiška, nes tos valdžios laikotarpiu visų okupuoto krašto gyventojų pavardės, nežiūrint jų tautybės, net pačios lietuviškiausios, buvo rašomos tik lenkiškomis raidėmis.
      Dar reikia atsižvelgti į lietuvių kalbos specifiką, reikalaujančią rišliame tekste vartoti pavardes su galūnėmis. Plg. frazę Oksztul nuskriaudė Brądul – neaišku, kas ką nuskriaudė: Bradulis Aukštulį ar atvirkščiai. Rašant lenkiškomis raidėmis be galūnių dviprasmybės būtų neišvengiamos. Kaip tuo atveju dirbs policija?
      Lenkų reikalavimas keliamas neetišku būdu, nevengiant net šantažo. Esą Lietuva yra įsipareigojusi savo piliečių lenkų pavardes rašyti lenkiškomis raidėmis. Tačiau iš tikrųjų tokio įsipareigojimo niekada nebuvo, nebent koks pareigūnas jį padarė savavališkai, niekieno neįgaliotas“.
      http://alkas.lt/2011/07/25/z-zinkevicius-apie-pavardziu-rasyma-lenkiskomis-raidemis/

     • sodininkas

      Dar viena trumpa ištrauka iš akad.Z.Zinkevičiaus kito straipsnio:
      „vietinių (ne atvykėlių) Vilnijos gyventojų pavardės. Tų gyventojų sulenkinimo procesą aprašė lenkų kalbininkė Halina Turska. Nuėmus pavardžių lenkišką apvalkalą (fonetiką ir slaviškas priesagas) lieka gražūs seni lietuviški asmenvardžiai, iš kurių tos pavardės padarytos. Pavyzdžiu tebūnie asmenvardžiai, kuriems pradžią davė vilkas. Vilko vardą turėjusio žmogaus sūnų lietuviai vadindavo Vilkaitis. Toks pavadinimas išliko dabartinėse lenkiškai kalbančių žmonių pavardėse Vilkoit ir Vilkoic. Sūnaus pavadinimai būdavo daromi dar su priesaga -onis, taigi Vilkonis, išlikęs sulenkintoje pavardėje Vilkanec (priesaga -onis buvo sistemingai keičiama į -anec). Vardo Vilkas mažybinė forma Vilkelis išliko sulenkintoje pavardėje Vilkel. Dar plg. Vilkin – iš lietuvių Vilkinis ar Vilkýnas (reiškė irgi Vilko sūnų), Vilkiš – iš Vilkišius ir kt.
      Tokių pavardžių galima nurodyti labai daug, tiesiog šimtus. Kokia nesąmonė būtų lietuviškas, tik sulenkintas, pavardes rašyti lenkiškomis raidėmis, kaip reikalauja lenkai, juolab, kad asmenvardžiai, iš kurių padarytos sulenkintos pavardės, atspindi didingą Lietuvos senovę. Tie asmenvardžiai labai įdomūs ir daug pasakantys apie krašto praeitį“
      http://alkas.lt/2011/04/14/z-zinkevicius-ar-v-tomasevskis-teisus-lietuvos-lenkai-kalbos-istorijos-poziuriu/.

     • Gylys

      … na tai milicininke „tikras lietuvi“ ? – dabar vel skirtingais vardais kaip po tuo straipsniu apie zydus, kur gireisi, formuosi „vyraujancia darbo zmoniu nuomone“ ?..:)…
      … Ar apsiribosi tik tais keliais savo vardais, kuriuos siame tinklarastyje naudoji ? – na, tai tuomet pirmyn – „tikru lietuviu“ ir „sodininku“ jau pasisakei beliko dar pasisakyti „znakoriaus“, „Griezto“, „apzvalgininko nuomones“ ir „Vido“ vardais…
      … Galbut net kokiam gerbiamam Suomiui tau pavyks sudaryti ispudi, kad yra masiniai palaikomas…

     • tikras lietuvis

      Na, va ir pasirodė:
      iš esmės atsakyti nieko nesugebi, nes visos tavo kalbos yra paremtos ant vieno kurpalio (kaip ir visų Lietuvos priešų): Lietuva visada yra neteisi, todėl kalta, todėl visada visur visiems už viską turi mokėti, visų reikalavimus vykdyti ir t.t.
      Todėl bandai nuvedinėti kalbą nuo esmės.

   • Auksinis kardas

    „Taip, jis galbūt geras istorikas, bet jis pats pasirinko būti istoriku. Ir dėl aš niekaip nekaltas. Ir dėl to jo virkavimai apie mano begėdyste buvo tik silpno ir nežinančio, ko nori iš gyvenimo asmens klejonės.“

    Ir visgi, inteligentas, aukojantis gerbūvį vardan prastai atlyginamų, bet svarbių dalykų – gerbtinas visais laikais. Buvo, ir bus. Retorika, koks jis verksnys, vos tik paminėjo aplinkybes su labai didele erdve gerinimui, verta to paties Užkalnio. Kuris nei kažkoks neįdomus, neišradingas – ne, turi ir dovanų, tiesiog lėkštokas. Tas pats ir čia.

    Betgi nereikia versti gerbti, ar tikėtis, kad pradės gerbti tas, kuris negerbia. Šiame meniu asmeninis pasirinkimas tiesiogiai ir yra asmeninis įvertis.

    Tuo tarpu kas link temos – visokių galima prirankioti išradingų išvedžiojimų, bet tai, kas yra ir visuomenės, ir informavimo, ir priemonė, kaip ir prašytųsi kai kokių standartų. Bet čia ir vėl pareiname prie kryžkelės: ar svarbiau, kad kažkas jų ginkdie neįbruktų ten, kur galima be tokių taikymo išsisukti, ar svarbiau yra tai, kad šie standartai atspindi apsisprendimų, įsipareigojimų rinkinį, kurio sekimas užtikrina garbingumą.

    Komisija tėra prietaisas pasaulio kryptims pasitikrinti. Teoriškai, galima užginčyti taip pat ir Šiaurę. Kai naudinga. Viena bėda – neišvengiami tampa klaidžiojimai.

    • Rytis I

     „Taip, … klejones“ – nežinomas citatos šaltinis.

     O pradžia, berods, buvo Maldeikienės žodžiai: „Dievas duoda talentą ne tam, kad jis neštų pelną, o tam, kad jis taptų vidine kančia.“
     Bei Artūro komentaras: „Vaiva ir Austrai, man atrodo, kad jūs nesupratote, ką Aušra norėjo pasakyti… Aš, pavyzdžiui, supratau, kad talentingi žmonės talentu tiesiog dalijasi, negalvodami, kiek jiems už tai sumokės… Dažniausiai jiems sumoka po mirties.“

     Tūlam Marui tai sukėlė prieštaringas mintis, todėl atsirado tokia „juodraštinė“ mintis:
     Maras: „Kaip paprasta: talentui nereikia valgyti nei gerti, ką jau bekalbėti apie šeimą. Jis gyvas kančia.
     Taip mano į gyvuosius popmintytojus beįsirašantis Artūras Račas.
     Kaip paprasta: sparnuota mintimi pridengti savo begėdystę.
     Nesiseka menininkams: jų talentas iškeliamas tam, kad būtų galima atimti uždarbį.“

     Vienžo senas diskursas, keista, kad nekurie tai vis dar prisimena, ir prisimena vos ne su asmenine nuoskauda… Manau, Maras seniai apie tai pamiršo.

 • tikras lietuvis

  Gal pasikartosiu, bet be KT kažin ar kas turi teisę pripažinti kokį tai tinklaraštį ir pan. visuomenės informavimo priemone, nes be KT niekas negali aiškinti įstatymo ir dar plečiamai, nes pavyzdinis sąrašas įstatyme yra?

 • GIGA

  Artūrai,matyt,dar negirdėjote šiandieninės naujienos dėl skusk.lt? :)

 • GIGA

  Atsiprašau -skundai.lt,bet esmės nekeičia:) O atsitiko,kad uždarytas dėl žeminančio komentaro.Ir komentaras,tai bene pirmas atvejis Lietuvoje,kai už internautų komentarus atsakingas tinklapis.Šiandienos naujiena:)

  • Trakimas

   Nu tai džiugu.Kubilizmas įsigali visose sferose:))Šlovė Kubilistan CCP:)DDDDD

  • Trakimas

   O kada atsakys alfos portalas šeriamas ir prižiūrimas Mockaus su kurlianckiu,keturis metus šmeižiantis išteisintą niekuom nekaltą Ūsą?:DDDDD

   • suomis

    O čia jau įsijungia diskriminaciniai momentai. Kas galima Jupiteriui, negalima jaučiui. Greit Artūras tai patirs. Va tada bus pats įdomumas.

    • Trakimas

     Laukiate „įdomumo“,VSD klapčiukai?:)Aš taip pat -laukiu:)Tikrai bus įdomu išbandyti gerb.Artūro intelektualius sugebėjimus ir dvasios stiprybę.Pridursiu,kad aš jam būtinai padėsiu.Kiek man tai bekainuotų.Kariausim iki nukraujavimo ir galutinės pergalės.Hau:)

    • tikras lietuvis

     Nebūk toks tikras:
     1. pirmiausia reikia ginčyti teismo teisę aiškinti įstatymą ir reikalauti, kad būtų kreipiamasi išaiškinimo į KT ar tinklaraštis yra visuomenės informavimo priemonė, jei taip, tai kokiais atvejais – ar net tada, kada į visuomenę nėra kreipiamasi, o tik ta visuomenė, labai riboto skaitytojų skaičiaus asmenyje, kaip tai sužino kas yra pateikiama specifiniam savo ratui, tik dėl vėlgi savotiškai viešos tinklaraščio formos lankytojai gali tą tarpusavio uždaros grupės pokalbį sužinoti; be to, nesutinkantis su autoriaus teiginiais ne vienas tuose pokalbiuose minimas asmuo parašė šalia savo nuomonę, buvo diskutuojama ir nei vienam paminėtam asmeniui nebuvo atsakyta teisė į savo nuomonės pareiškimą šalia autoriaus ir kitų lankytojų (dėl ko jAV teismai netraukia baudžiamojon atsakomybėn komentatorių – manoma, kad kiekvienas, kuriam tas komentaras nepatinka, gali šalia parašyti savo nuomonę);
     2. po to tas KT išaiškinimas atgal negalioja;
     3. net jei teismas nesikreiptų į KT, tai vis tiek turėtų įrodyti:
     – pasisakymo tikslą (ar juo buvo siekiama nusikalsti – subjektyvinė pusė);
     – ar pats pasisakymas yra nusikalstamas (objektyvinė pusė), nes iš autoriaus paaiškinimo suprantame, kad ten metaforų ir kita perkeltine kalba buvo kritikuojami nederami poelgiai?

     • ople

      Kreiptis išaiškinimo į KT, pats nusikaltimas yra objektyvinė pusė. :)
      Dirbate teisinį darbą, ar laisvu laiku jurisprudenciją kitiems aiškinate?

     • tikras lietuvis

      Nusikaltimas susideda yra iš keturių dalių:
      1. subjektas;
      2. subjektyvinė pusė;
      3. objektas;
      4. objektyvinė pusė.

  • tikras lietuvis

   Ne uždarytas, o užsidarė:
   http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/internetas/po-nepalankaus-teismo-sprendimo-skundai-lt-nuspresta-is-viso-uzdaryti-645-284675
   Nes, matyt, nesumąstė kaip reikėtų elgtis, kad vėl nepakliūtų į tokią situaciją.

   • GIGA

    „Verslo žiniose „rašo,kad uždarytas ir tai susiję su teismo nutartim

    • Rytis I

     Kaip suprantu, su teismo nutartimi portalo uždarymas siejasi tik tuom, kad reikėjo apmokėti teismo išlaidas. Kadangi skundaI.lt hipotetiškai pastoviai tąsomas po teismus, savininkas nutarė atsisakyti tolimesnio biznio su minuso ženklu.
     Kas liečia viešąsias informavimo priemones – manau čia teisininkai patys kažkaip nesutaria. Kažkada buvo sprendimas, jog tinklaraštis nėra VIP, nes neturi licencijos. O neseniai L. Ulevičius kažkur teigė – yra, nes informacinės visuomenės informavimo priemonė yra VIP subkategorija.

  • Izbliondimas

   Giga,
   dėl skundai.lt manau yra ne taip.
   Teismas, kaip supratau, – paliepė išimti tik tą konkretų komentarą. Ir tik.
   O interneto svetainę užsidarė patys jos šeimininkai.
   Visa tai sužinojau atsitiktinai. Norėjau išsiaiškinti kam priklauso vienas TEO telefono numeris, iš kurio nežinia ko kasdien skambinama yra.
   Atsakymą apie tą telefono numerį atsitiktinai gavau, kad jis minimas buvo skundai.lt (perspėjant, kad tuo telefonu žmonėms skambina telefoniniai sukčiai). O kai surinkau tą svetainės adresą, – tai va ir paaiškėjo tai, kad ji neveikia, bet kad ją užsidarė patys savininkai savo noru (o ne teismo sprendimu. Teismas, kaip minėjau, pasakė, kad reikia išimti tik tą konkretų kažkokio žmogaus komentarą). Bent aš taip supratau.
   Atsiprašau, kad ne į straipsnio temą, bet atsakant GIGAI. Kad…

 • Audra

  Čia Lietuva, mielas Račai. „Quod licet Jovi, non licet bovi“ (Seneka) Dvigubi standartai labai gajūs Lietuvoje

 • Fredis*

  Kibti į atlapus kitam žurnalistui apipilnat kolegą riebiais epitetais iš principo yra neteisinga pozicija. Jeigu žurnalistas turi kokią nors nuomonę, pavyzdžiui Leo.lt ar ktitais klausimais ir ją gina – šaunu. Vienas žurnalistas, pasirišęs žalią skarelę po smakru ir pakalbėjęs su neįvardintu urėdu nutarė, kad mūsų energetinė ateitis yra biomasės deginimas. Turint gerą (išskirtinę) poziciją galima padaryti stulbinančią karjerą (Matonio, Balsio atvejai). Ne mažiau efektyvu rašyti, „kad laikas parodyti Prezidentei jos vietą“ ar būti skeptiškam Prezidento Pakso apkaltos procesui matant klano susidorojimą su nesisteminiu politiku.
  Dabar į areną įžengė gėdingos politinės korupcijos dėme pažymėta koalicija, neturinti analogų visoje vidurio ir centrinėje Europoje. Galima apsimesti, kad nieko neįvyko. Na, tokią poziciją užėmė beveik visa žiniasklaida, tai anoks čia išskirtinumas, – nuobodybė, trafaretiškumas ir tiek. Šiandien net nesivarginsiu klausytis kaip Seime naujoji vyriausybė pristatinės savo programą. Kičas, beskonybė, blogos emocijos, efemeriškumas, viskas laikina, netikra ir apsimetėliška. Ši smėlio pilis subyrės.

  • Vidas

   Ar jūs manote, kad ne visi turi teisę ginti tiesą?
   Ir dėl naujosios koalicijos jūs pernelyg (vaikiškai, netgi sakyčiau) kategoriškas – kuriam galui ta išankstinė nuomonė, kada dar jie net nepradėjo dirbti?

 • Audra

  Perskaičiau austro komentarus ir labai įsižeidžiau. Aš ten nepaminėta. Jei rimtai, tai pats suprantate, kad Račas siekia , kad jo svetainėje lankytųsi kuo daugiau intelektualų, svetainė būtų švietėjiško ir auklėjamojo pobūdžio. Už tai daug kam rašo „dundukus“. Bet svetainė prieinama visiems. Todėl joje atsispindi Lietuvos mentalitetas. Mano nuomone, tai Račui nevertėtų taip atsijot žmones. Kiekvienas atėjęs į Račo svetainę (kad ir su durnais komentarais) turi būti mandagiai išklausytas. Jie irgi Lietuvos dalis

  • miela Audra, sutinku su jumis. Bet ar tai reiškia, kad ir pas save į namus turėčiau priimti visus panorėjusius pasisvečiuoti. Įskaitant ir tuos, kurie veržiasi šūdinais batais?

   • Gylys

    … na geras tonas ir seimininko svetingumad reikalautu, ckant… aisku „sudinus batus“ galima ir paprasyti nusiavus pslikti uz duru…

   • Renee

    O ką daryti, kai svečią, atėjusį su kvietku ir geriausiais linkėjmais..šeiminikas pasitinka šūdinomis šlepetėmis ir vis taikosi jomis įspirti?

    • tikras lietuvis

     Sakai ščyras svečias? :)
     Apie ščyrus ir kvietkus yra toks anekdotas:

     Едет в троллейбусе „по свому Киеве“ „щирий украинец“ – шаровары, усы, оселедець, глаза выпучены – всё как следоват быть. Одним словом – „Иде“!
     Вдруг мимо его уха протягивается лиловая рука с талончиком и он слишит.
     – Прокомпостуйте, будь ласка, мене кветка.
     Он поворачивается и видит, что это – негр!
     -?!!! Д-Да?.. Т-Ти?!.. Ти хто такий?
     А негр и отвечает:
     – Я – украинец!
     – Шо?.. Як?!.. Украинец?!!! А хто ж тоде я?!
     А тот смерил его косо взлядом и говорит:
     – А бис те зна, чи жид, чи москаль…
     http://www.zagrandom.ru/information/ukraine/780.phtml

     • suomis

      :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • austras

   Audra, žinote kelerių metų rezultatai kuomet „Račas siekia, kad jo svetainėje lankytųsi kuo daugiau intelektualų“ yra labai akivaizdūs. „Intelektualų“ racas.lt padaugėjo, o „dundukų“ visoje Lietuvoje sumažėjo. Man tai atrodo, kad intelektualai nėra tokie jau kvaili, kad aktyviai dalyvautų ten kur jiems į akis pasakoma: „aš čia šeimininkas su savo taisyklėmis, o Jūs su savo nuomone, man įdomūs tiek, kiek prisitaikote prie mano taisyklių“. Tokioje situacijoje prie vietovės reljefo geriausiai prisitaiko nacionalistiniai „Lietuvių tautos kančios kelio godų“ rypautojai.

   • tikras lietuvis

    Į pagalbą dabartiniam, visai neišsilavinusiam, pasirodo, jaunimui apie tai kas yra nacionalistai ir ką jie rašo:
    „Nagi:
    2012 12 11 09:30
    Tu nesivadink vardu “tikras lietuvis” , taip pasivadindamas tu įžeidi lietuvius ir lietuvių tautą. Vadinkis kaip nori, jei nori gali pasivadinti stribu, kolaborantu, okupantų liekana, degradantų, na apskritai kaip nori taip vadinkis, tik niekada savo slapyvardžiams nevartok lietuviams šventų žodžių ir simbolių. Jai nepasimokysi ir tesi toliau tuos pasityčiojimus iš lietuvių ir jų tautos prižadu, tave išskaičiavęs sunaikinsiu“.
    http://alkas.lt/2012/12/08/seime-vyks-z-vaisvilos-spaudos-konferencija-del-a-paleckio-spekuliaciju-sausio-13-osios-tema-tiesiogine-transliacija/#comment-72371
    Sėkmės besilavinant: mokslas – šviesa! :)

    • austras

     Matot, kuomet tenka lygintis kas labiau nemėgsta „tolerastų“, visuomet atsiras toks, kuris „tolerastų“ nemėgs dar labiau. O jei žaisime primityvų žaidimą „kas yra didesnis nacionalistas“, tai visuomet bus dar didesnių ir dar tikresnių ir dar radikalesnių. Jums kažkaip pavyksta surasti visokius „alkus“, „vaidilutes“, „Kęstučius“ ir kitus „didingą“ Tėvynės praeitį tyliai menančius. Kai aš tokių labai neieškau, tai jie neturi ko man įrodynėti ir savo užbetonuotą „tikrumą“ pabrėžti. O jei pažiūrėtumėt atidžiau, tai praėjusiuose Seimo rinkimuose Lietuvos lenkus ar „tolerastus“ savo oponentais ar tiesiog aktualia politine problema įvardijo 0,9 procento rinkėjų. Ir taip atsitiko nepaisant to, kad visi „tikrieji“ tikrojo nacionalizmo sekėjai su savo „vaidilutėm“ bei „alkais“ kažkaip susibūrė į vieną krūvą, kartu su Songaila ir Ozuolu Seime konferencijas dar prieš rinkimus organizavo, jau nekalbant apie savo rezonansines Nepriklausomybės eisenas. Kiek stebina tik tai, jog racas.lt tokių „vaidilučių“ nuošimtis gerokai perkopia tuos niekingus, 0,9 procento. Matyt, atsižvelgus į isterišką Songailos reakciją į katastrofiškus Seimo rinkimų rezultatus, „alkai“ pagaliau nusprendė lįsti iš savo nacionalistinio pogrindžio. Ir, savaime suprantama, tai jie daro rėkdami, kad abejingiems jų neblėstančiam tikrumui, nejučia susidarytų įspūdis esą jų yra daugiau nei keletas. Deja, neapgausit.

     • Populi

      Alko vadovas yra toks J.Vaiškūnas, etnokosmologas.
      Ne Songaila, ne Ozolas.

     • austras

      Nesikabinėkit prie detalių. Manau, kad nemalonią politinę tikrovę nupiešiau pakankamai gerai. Nemalonią ne man, o „vaidilutėms“, „alkams“, „suomiams“, ozuolams, songailoms, uokoms ir t.t. ir pan. kaip jie tik besivadintų. Visai tai herojinei Šapokinei istorijai ir jos pasekėjams. Niekingi 0,9 procento ir visiškas užribis. Ten juos visuomet norėčiau matyti.

     • suomis

      O tavo idėjiniai prieteliai, tai čia tie, kurie skleidžia šlykštų melą, kad „savi šaudė į savus“. Nieko naujo po šia saule.

     • Populi

      Klystate, Austrai,
      skaityti tą ar kitą tinklapį, vertinti, rašyti komentarus – diskutuoti ir tai kaip bei už ką balsuoji tikrai nėra vienas ir tas pats.
      Čia tik „gėjams“ ir pan., matyt, viskas sukrenta į tą pačią vietą? :)

     • austras

      Populi,
      vat lyg ir parašėte protingą pirmą sakinį apie diskusiją bei komentavimą. Bet net sukaupus visas savo pastangas antram sakiniui išminties nebeužteko ir pono Račo terminais kalbant, pratapnojot „šūdinais batais“. Man labiau patiktų, jei kalbėtumėt ne savo debiliškom užuominom apie „gėjus“, o tiesiai šviesiai, kaip tokiems, kaip tamsta ir yra įprasta.

     • Fredis*

      0.9 proc. – du pilnutėliai Žalgirio stadionai, analogišką kariauną tikriausiai surinktų ir NK95 su anarchistais. Esu išsiugdęs ypatingą toleranciją, todėl šiems mažutėliams nejaučiu jokios antipatijos, tai tik margi geniai miške.
      A.Šapokos „Istorija“ – visada galima parašyti geriau, kamuolys, austrai, tavo rankose. Tuo metu tai buvo gera knyga, iš kurios mokėsi daugelis.

     • tikras lietuvis

      Austre,
      tu šiandien chamiškas neišpasakytai – jei pasakyta gėjai ir dar nesupranti, tai gal tau suprantamiau būtų, jei kas pasakytų pederastai? :)

      pederãstas – vyras, lytiškai santykiaujantis su vyru
      http://www.tzz.lt/search?searchword=pederastas
      gėjus [angl. gay – linksmas, ištvirkęs], šnek. homoseksualistas. …
      http://www.tzz.lt/search?searchword=g%C4%97jus

     • Populi

      Austrui.
      Jūs, tikiuosi, esate išsilavinęs ir žinote ką reiškia žodis populi?
      O „gėjai“ tik ir šneka apie savo tą problemą – niekas jokių kitokių jų pasisakymų žiniasklaidoje nematė. Todėl logiška, kad paminėjau tą jų vienpusiškumą.

     • Gylys

      …Populi, gerbiamasis… Jei šiame tinklaraštyje visi tik ir rašytų kad „Populi visiškas kvailys“ ir, norėdami pašiepti kitą, pravardžiuotu jį „Populiu“… – manau ir Jūs pradėtumėte šnekėti apie šią savo, „atstumtojo“ problemą, ir bandytumėt įtikinėti kitus esąs lygiai toks pats kaip jie – t.y. – normalus…

     • Populi

      Nepervertinėkite – tai tie patys „gėjai“ tik apie tai ir tešneka.
      Kitiems jie visai nėra įdomūs – kiti juos atsimena tik tada, kada pasigirsta eilinė „gėjų“ kalba apie jų pačių bėdą.

     • Gylys

      …manau nė kiek nepervertinu… kai tik pasaulis baigs jais pyktintis ir priims kaip normalius, jie perstos reklamuotis savo „bėdoje“… Nes „bėdos“ neliks… Jūs gi nejaučiate poreikio afišuotis esąs heteroseksualas ? – nes niekam tai neįdomu ir niekas dėl to Jūsų nepuola…

     • tikras lietuvis

      Nušneki,
      visi tie jų renginiai yra ne kas kita kaip biznis, vis rodant save „kenčiančiais“, ir ta proga išsiklenčija dalį ES Lietuvai skirtų lėšų.
      Jei manyčiau, kad pats esi nuoširdus, tai gal ir patikėčiau, kad nesupranti, bet kadangi aiškiai darbuojies antiLietuvai, tada, kaip sakė A.Račas, belieka laukti ČP – komunizmas.org „gudruoliai“ irgi manė, kad galės savo š pilstyti be galo ir be atvangos.

   • mielas Austrai, eilinį kartą nusišnekate ir demonstruojate savo dundukizmą. Taisyklės yra skirtos ne nuomonėįms, o šūdiniems batams, kokiais čia bandė vaikščioti valenntinai ir kokiais dabar bandote vaikščioti tamsta.

    • austras

     Vat ir nesutinku, pone Račai. Matote, svarbiausia šioje vietoje būtų ne nuomonės ir šūdini batai, o liniuotė pagal kurią matuojama kas yra nuomonė, o kas šūdini batai. Tol, kol liniuotė yra Jūsų rankose (beje, Jūs tą nuolatos pabrėžiate), tol racas.lt diskusijų lygis tik kils ir kils :) Pora pavyzdžių: to paties „Maro“ atveju, Jums ir man „šūdini batai“ yra visai kitose vietose. Valentinui Jūsų rašinys apie Prezidentės planą atrodė paistalai, o Jums, ar man – visiškai realus dalykas. Bet nuo nuomonių skirtumų dundukais netampama. Nebent „dunduko“ sąvoką pritemptume iki Jūsų asmeniškai suvokto subjektyvaus suvokimo.

    • austras

     Paskaičiau ką apie Lietuvos Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos posėdį parašė delfi.lt. Sakykim, kad delfi.lt informacija šiek tiek skiriasi nuo kitos žiniasklaidos priemonės – racas.lt :) Man tai patiko pono Račo motyvacija: „įrašą išėmiau, nes prašė kolegos darbe“. Tai, jog kas antras komentaras po tuo įrašu buvo apie tai, jog jį vis dėlto vertėtų išimti – tik nedidelė smulkmena prie bendro portreto :)

   • Izbliondimas

    Austrai (dėl Jūsų 11:46).
    Rypaujama tikrai nedaug dar Lietuvoje, jei įvertinti adekvačiai situaciją…
    Bet.
    Juk vis vien yra Fredis, kuris net matome gal net žalio supratimo šiandien neturi kur esame atsidūrę (kaltininkų čia šiandien neminėsime, būtų ne į temą kalbėti vėl, apie Sąjūdžio vagis, kurie jį pavogę veikė kaip istrebiteliai, kol šalyje neliko akmens ant akmens… liko dar oligarchai ☺, bet jei jų neskaitant…).
    Taigi bet.
    Po 12 val. nakties, kai prigulu kiek tai pailsėti, įsijungiu paprastai LRT radiją. Tai va šiandien buvo namai namučiai kaip ir kiekvieno pirmadienio naktį. Laidos dalyviams, žmonėms gal atrodė, kad paėmė štai jautrią stygą, apie Lietuvos realybės reikalus senjorų tėvonijoje…
    Bet vienas skambutis (kad žmogus turi vieną koją, vieną ranką ir vieną akį, tad kaip jam va paimti lėkštę iš spintos…). Po to panašus antras, trečias tel. skambutis. Ir laidos dalyviai suprato, kad jie ne apie gyvenimą visą tą laidos laiką radijuje kalbėjo, o padebesiais paskaraidė…
    Taigi. Jokių čia austrai rypavimų šiandien Lietuvoje, manau, nėra. Gyvenimas šiandien kaime faktiškai toks, apie kokį gal aplamai nekalbama dar ikim šiol.

    Šiandien darbo klausimais svarstėme, kaip tik paliečiant šiuos kaimo nūdienos reikalus.
    Tad naujienos nesikeičia… kad pašalpas gaunantys (o tai kaimo dauguma), patys nieko neužsiaugina. Absoliučiai nieko.
    Ir to, kuris basas sugrįžo iš Vilniaus, daugiavaikė šeima. Bet… tiek to, negalima…
    Tad atsiprašau, austrai, – jei kalbėti apie situaciją šiandien Lietuvoje, – čia nėra jokio rypavimo. Atvirkščiai, – ta tema tabu (gal ten TV, kurios, tiesa, seniai nežiūriu).
    O Fredis, manau, tik labai atitrūkęs nuo gyvenimo vaikis (taip švelniai pamanykime…☺). Gal faktiškai gindamas vagis, nėra patapęs kaip ir tų kontrobandų, vagių, oligarchų suokalbininku…☺ Juo ir nebūtų, jei suvogtų bent ką tokius propaguoja ar kaip ten.
    Plius aršiai, nes kaip negalvoki istrebiteliai juk yra aršūs, labai aršūs, tad kaip ir užkrečiama gautųsi ir jų gynėjams (nes, manau, vis dar manoma yra, kad skerdena tai ten, už kuriuos mūru tad ir reikia pastovėti…). Ane☺

 • Arunas

  Na, jei racas.lt yra visuomenės informavimo priemonė, tai tada aš media magnatas, nes aš VALDAU du blogus.

 • Fredis*

  Visi asmenys, skleidžiantis žinias/nuomonę, yra informacijos, žinių, nuomonės, antinuomonės, nenuomonės, dezinformacijos šaltiniai. Kasdien, kiekvieną minutę nenutrūkstamu srautu vyksta žinių sklaida. Valstybė neturėtų kištis, apibrėžti, nurodinėti ir teisiškai įforminti kas yra žiniasklaida, juo labiau išdavinėti licencijų. Analogija – šeima. Konstitucijoje yra keli sakiniai, apibrėžiantys šią savoką. Mokančiam skaityti ir turinčiam elementarius teksto suvokimo įgūdžius neturėtų daugiau kilti klausimų, tačiau (po)įstatymiškai ši sąvoka (terminas, institucija) niekaip nesureglamentuota, kiekviena institiucija ją interpretuoja vis kitaip, iš visų patvorių ir tarpuvarčių girdėti pratisas paprastų miestelėnų klyksmas – nekniskite mums protų, tegul valstybė mums nenurodinėja kaip mes turime gyventi.

  • Gylys

   …grazus monologas Frederikai tik kiek netikslus – nepriestarausi, jei kiek pataisysiu ? :

   …is visu patvoriu girdeti ne miestelenu, o visokiu adomenu – ir ne pratisas, o – trukciojantis….ir ne klyksmas, o, veikiau,bliovimas – „yyy- aa… yyy – aaa“ (vertimas – mes knysime jums prota ir nurodinesime kaip turite gyventi)

   … O is paprastu miestelenu te seka trumpas – „psol na… konservini asile“…

   • suomis

    Gyly, jus neteisus šiuo komentaru. Pas Frederiką, kertiniai žodžiai buvo – „neturėtų išdavinėti“. Blogai, kai pyktis ima viršų. :/

    • Gylys

     … Suomi, gerbiamasis… tai as juk ir nepriestarauju Frederikui – tik kiek patikslinau paprastu miestelenu reakcija… Dar daugiau – as jai net nepritariu – as issireiksciau delikaciau – „gerbiamas Adomenai, leiskite nesutikti su Jusu poziuriu seimos klausimu“… Bet ko noreti is paprastu miestelenu ? – „prastuomene“ ckant…

     • suomis

      Tame ir visa baika, kad daugumoje mėstelėnai pritaria Adomėno nuomonei. Nėra mūsų visuomenė tiek atsipalaidavusi, kad labai liberaliai žiūrėtų į šeimos sąvoką.

     • Gylys

      … Suomi, mielasis, o kuriame mieste Jus gyvenate ? – kad man zinot kurio, cia, miestelenu dauguma pritaria adomeno nuomonei… Nes as, aisku, spresdamas vien is Vilniaus pavyzdzio galiu ir klysti…

     • Populi

      O kokia ta Adomėno „nuomonė“? :)

     • Gylys

      … trumpai ? – na tradiciskai konservatoriams – kvaila…

     • suomis

      Tirai Vilniuje? Iš paties pasisakymo, šeimos atžvilgiu, darau išvadą, kad gyvenate Kristianijoje. ;)
      http://www.google.lt/imgres?hl=lt&client=firefox-a&hs=EC4&sa=X&tbo=d&rls=org.mozilla:lt:official&biw=1280&bih=625&tbm=isch&tbnid=H6Qu4q-2Jwa49M:&imgref

     • Gylys

      … likimo paradoksai gerbiamas Suomi… Man reiketu gyventi Kristianijoje, Jums – kokiame nors „talibastane“… o gyvename Lietuvoje…

     • Populi

      Klausiau jo nuomonės, o ne jūsų vertinimo.

     • suomis

      Matote gerbiamas Gyly, tai šeimos savokai, kuriai aš pritariu jau kokie 5000 metų ir manau, kad ji nepraras aktualumo ir po 5000 metų. O jūsų atstovaujamai utopijai apie 50. Dabar, pabandykime spėti, kas bus su šita utopija tarkim po 500 metų. Kažkaip man šviečiasi, kad jos niekas neatsimins.

     • Gylys

      …Suomi,… tikrai Jūsų manymu, tai Jums priimtinai adomėno šeimos sąvokai 5000 metų ?… – įdomu kuo grindžiate… kažkaip neatseku kaip ją galima susieti su kuo nors, kas vyko 3000 metų iki Kristaus gimimo… – mielai paklausyčiau Jūsų versijos, o štai mano :
      … Visame pasaulyje bendrai suprantamai ir priimtinai šeimos sąvokai galimai apie 6 mln. metų… Nes šeimoje žmonės gyveno jau net pirmykštėje bendruomenėje. Ir šeimų sudėtis būdavo įvairi – žūdavo medžioklis ir palikdavo tik pati su vaikais – ir tai buvo šeima… Lygiai kaip ir senelė su anuku, ar dėdė globojantis sūnėną – ir nesvarbu kokios „jungiamosios dalies, anot adomėno“ trūktų… – ar atkastas obuolys perstoja būti obuoliu ?…
      … O tai, Jums imponuojančiai, „adomėno šeimos sąvokai“ buvo ne 5000 metų, o gal tik kelios savaitės iki KT komentaro – laiko atžvilgiu tik „pirstelėjimas“, ckant… Konstitucinis Teismas, ckant, netiesiogiai taip ir pasakė – „pagadinai orą adomėnai, tai jei neatsiprašai, tai bent espumizano išgerk“… o adomėnas – „..Kontitucinė chunta…aš nepirstelėjau, o savo „pučiamuoju“ gamą išgrojau“… na – adomėnas, žodžiu… ką iš jo paimsi apart analizų…

     • Gylys

      …Suomi, gerbiamasis :)… kokia proza… Jei leistumėt sušvelninti kiek – gėjai :)… Beje nepriklausau jiems, jei kartais taip pamanytumėt… Truputi ne į temą – bet įdomu ar vis dar būtumėt toks kategoriškas, jei gėjumi gimtu Jūsų sūnus :)… bet nesvarbu…
      … Man štai kas keista – na koks Jums, asmeniškai, skirtumas ir reikalas kaip… kas… ir su kuo mylysi, jei tik abu pilnamečiai ir daro tai savo valia ? … Jei mudu dirbame kartu, ar diskutuojame ar šiaip kokių bendrų interesų turime – koks Jums skirtumas, pavyzdžiui, kokią aš mašiną vairuoju, ar kaip apsirengęs, ar kokį maistą mėgstu ? – Jums gi to neperšu… Kodėl reikia nemėgti žmogaus tik dėlto, kad jis vairuoja ne tokį patį automobilį ?… Man svarbu kad žmogelis geras būtų ir malonus jei jau man tenka su juo bendrauti, o kas ten jo miegamajam darosi man nė neįdomu… Ne mano reikalas, skant… O Jums, kažkodėl, labai aktualu… Kodėl ?

     • suomis

      Jūs teisus Gyly, man visiškai neįdomu ką jie tarpusavy daro, bet man visiškai ne tas pat, kai jie pradeda lipti ant galvos. Įdomiai jūs išsireiškėte – JEIGU JŪSŲ SŪNUS GIMTU GĖJUMI? Tai, deja, gerbiamas Gyly, yra auklėjimo pasekmė o ne fiziologinė.

     • Gylys

      …Dėl „auklėjimo pasekmės“ Jūs, švelniai tariant, klystate Suomi :)… Tokioje homofobiškoje valstybėlėje kaip Lietuva – niekas nenori, kad jo sūnus būtu gėjumi, net ir gėjai…bet… – gėjų atsiranda :)… Ir, beje, statistiškai panašus procentas kaip ir visame pasaulyje… Beje, suprantu, jei taip kalbėtu moteris (nes esu vyras ir galiu įsivaizduoti, kad moterims gali būti kitaip), bet… Suomi, gerbiamasis ? – jei tikite, kad gėjumi galima tapti, o ne gimti – ar tai reiškia, kad, esant romantiškoms aplinkybėms, nuogo, dovanokit – plaukuoto užpakalio, prisilietimas Jums galėtu (bent teoriškai) pasirodyti maloniu ? :)… brrr – net supykino…:)… Tai kaip ? :) – man įdomu, ar įmanoma bent teorinė galimybė, kad Jūs galėtumėte tapti gėjumi ? :)

     • tikras lietuvis

      Klausyk, žmogau,
      ar tau neatsibodo šmeižti Lietuvą?
      Kur tu radai, kad Lietuvos visuomenė yra nepakanti kitokiam, bet geram žmogui?

      Gyliui.
      Kodėl vadini Lietuvą žmonių nekenčiančia?

      Kaip tik tie iškrypę žmoneliai, nes negimė tokiais (ką ir pats pripažįsti ir jie patys pripažįsta, apie save sakydami, kad jie orientavosi, t.y. pasirinko) (o gimę tokiais nedalyvauja „gėjų – tolerantų“ ir pan. akcijose, skirtose savo tam bizniui vystyti iš esmės, ir komentaruose pasisako prieš jų vardo vartojimą viešojoje erdvėje, pripažįsta visuomenėje priimtą tvarką – nekišti kitiems savo asmninio gyvenimo, nes taip yra priimta), nėra pakantūs žmonėms, kuriais ir tegalima laikyti visuomenės daugumą, kuri tepalaiko Lietuvą gyvą, o ne visokie „mažumininkai“, tesirūpinantys savimi ir tik savimi.

     • tikras lietuvis

      Ir vėl vartoji iškrypėlių pamėgtą žargoną.
      Tikrai dirbi prieš Lietuvą, todėl prisipažink ir kuo greičiau: mažiau gausi – greičiau atsėdėsi ir galėsi vykti ten, kur tavęs laukia Judo šekeliai.

 • Arman

  na butu sakyciau PRECEDENTAS jei racas.lt butu visuomenes informavimo priemone…sakyciau bus (?) europos lygio atradimas, tai asmuo reiksdamas savo subjektyvisu vertinimus yra pripazintinas kaip „informacijos skledejas“. Racai, Jus tuomet busite ne tik fizinis asmuo, bet ir teisiskai Juridinis :) Man idomu kaip i Jusu argumentus atsakys, nes pateikete ne tik savo samprotavimus bet ir praktika teismine, labai idomu.

  • suomis

   Aha, Artūras taps PVM mokėtojas. :DDDDDDDDDDDDD

 • Raimis

  Mes per jauni mirti, taip pasake vyriausias jaunalietuvis vienu metu sausio 13, ir nešė kudasiu. Taip pasireiškė dar vienas tautinės demokratijos ir laisvo apsisprendimo teise turinčio piliečio poelgis, kilęs iš kito tikro Lietuvio poelgio kitais atsiauriais metais pasirinkusio laisvo bėgimo per upelį poelgį. Štai tai ir formavo tautos ką tradicija bėgti ir slėptis. Visiems, nuo Diktatoriaus iki Jaunuolio. Visiems ne laikas mirti. Juk suprantamas ir žmogiškas noras gyventi. Ir gyventi Gerai.
  Štai ir šis pavyzdys selektyvaus, svogerinio teisingumo įvykis. Jis tenkina tuos, kuriems patogu. Bet netenkina tu, kuriems ne vis vien.
  Man ne vis vien, kad šitoje šalyje betvarkė. O kiekviena betvarkė naudinga tik Daliai piliečiu. Piliečiu, kuriems ne tik pasas yra pilietiškumo įrodymas.
  Nes tik Pilietis gali norėti, kad teisingumas butų teisingas Visiems. Žinau, kad tai Utopija, bet juk ir žodis Nepriklausomybe, bei Laisve tada Utopija.
  Gal gana gyventi be svajonių, vien pagal Teismų isaiskinimus. O gal Jums nebereikia savo nuomones!!!

 • Raimis

  O gal per jautrus izeidimams, kaip jus juos suprantant. Būdami jautrus

 • Raimis

  Ir nera protingo ar patogaus pilietiškumo. Nes kai toks atsiranda, tada: 1. Lietuva lietuviams, 2. Tada teisingumas – represijoms, 3. Tada nekilnojamas turtas – kilnojamas. 4. Tada geras karas – svetimas karas. 5. Tada tiesa – pagal pareikalavima. 6. Tada melas – geras. 7. Tada gyvybe – pervertinama.

  • Populi

   Pirmas, kiek yra žinoma, šūkį „Lietuva lietuviams!“ pavartojo V.Kudirka.
   Ar jūs prieš V.Kudirką?

 • Raimis

  Čia kaip Nobelio taikos premija šalių sąjungai, dalyvaujancioje kare. Zudanciai tiek savo, tiek teritorijos, kurioje kariauja piliečius. Iš serijos, be karo nebus taikos. Mes visi esame atsakingi uz tai, kad mūsų salies piliečiai žudo kitos valstybes piliečius. Mūsų vėliavos spalvos šviečia antsiuvuose. Ir mūsų rinktis salies vadovas atsiima premija. Kuri veidmainiskai bus skirta kareivių suluosintiems vaikams gydyti.

 • Raimis

  O gal matėte Facebook’e, kai mūsų deleguoti kariai i Afganistane, apsikabine 2 afganu berniukus ir jiems dave mūsų kalba padabinta kartono gabalą – fotkinasi. O žinot ką jie ten parašė – ogi “ ciulpiau ir man duos spalvotų flomasteriu“. Jums juokinga? Man ne!

 • Sejanus

  O tai taip išeitų rašinėjantys komentarus yra žurnalistai?

 • Raimis

  Kaip tada jums su garbes ir orumo įžeidimu. Ai, juk ten laukiniai Afganistano bambliai. Čia jiems uz dvynius.

 • Sejanus

  Raimi, nemačiau, kur būtų galima pamatyti?

  • suomis

   Buvo, buvo. Tik truputi kitaip parašyta. Ten ant Adamkaus buvo pavaryta.

 • Viktorija

  o koks skirtumas, ar čia publicistika, ar čia žiniasklaida, o gal dienoraštis, arba knyga? – man tai masinė komunikacija. Yra turinys, yra skaitovai. Dėl to tiesiai šviesiai pasakysiu – pozicija „aš ne žiniasklaidos priemonė“ – skamba kaip atsifutbolinimas.

  Kaip suprantu, AR rašo, po kiekvienu savo žodžiu pasirašo, vadinasi gali už kiekvieną išsakytą nuomonę ar mintį atsakyti. O tai reikškia, prisiimti atsakomybę. Būtent dėl to ir skaitau šitą blogą, juk čia ne blevyzgų žurnaliukas, o rimto žmogaus, rimtos viešos mintys.

  Nu, o kad AR yra įgalus ir sugeba paplauti murzilkas – nepaslaptis. Bet ir pats įžeidus yra. Todėl kai kiti įsižeidžia – o ko stebėtis? Aš tai pavyzdžiui, visai neįžeidi ir kitų stengiuosi be reikalo neužkabinėti.

  • tikras lietuvis

   Skirtumai yra teisės proceso prasme:
   jei pripažintų tinklaraštį informavimo priemone, tai ginčo tyrimo tvarka būtų vienokia,
   o jei ne – kitokia.

  • suomis

   Račas netransliuoja žinių o tik interpretacijas su kuriomis gali sutikti, gali ne. O Konstitucijoje kas parašyta? Čia yra labiau anoniminių dundukų klubas, nei žiniasklaidos priemonė. Nepatinka kažkas Matonoiui, lai eina į kitą smėlio dėžę. ;)

   • Rytis I

    „…yra labiau anoniminių dundukų klubas, nei žiniasklaidos priemonė“
    – va, dabar tikrai įtikinai :))

    • Vidas

     Aš tai pavadinčiu atskiru kiemu, kur yra bendraujama viduje, o tie kiti, iš už tvoros, kartais gali pamatyti bei išgirsti kas kieme darosi, tačiau jų tai neliečia, o ir jų įsikišimas, kaip taisyklė, yra nepageidaujamas.
     O kiemas, kaip žinia, nėra vieša vieta.
     Tai kodėl tinklaraštis turėtų būti pripažintas vieša vieta (t.y. viešu – visuomenės informavimo priemone), nes jis gali būti pamatomas tik todėl, kad dar nėra sugalvotos tokios tvoros, kuri neleistų pašaliniams pamatyti ir išgirsti kas jame yra?

     • Gylys

      …virtualios „tvoros“ internetiniams „kiemams“ yra – kitur be registracijos ir neuzeisit…
      …Manau, kad viesai visiems prieinamas tinklapis turetu buti laikomas „viesa vieta“… O dar jei ir autorius profesionalus zurnalistas…
      …Speju, kad ir pats Racas suptanta kad tai „zaliotas“… Kitas dalykas ar gailisi tai padares vertindamas galimas pasekmes su patirtu malonumu viesai ivardinti tuos baciulius su matoniais kuo jie yra… Skant, uz malonuma duoti i snuki sikniui galima ir susimoketi kita karta…. Tikekimes labai brangiai nekainuos :)…

     • tikras lietuvis

      Tokie tinklapiai yra, gal, tik kokių nors iškrypėlių, kas normaliems žmonėms netinka.
      Todėl net nesiūlyk. ;)

 • Viktorija

  bet kadangi ginčas yra, tai gal geriau ir ginčytis į temą, apie esmę, o ne apie procedūrinius dalykus.

  Man, kaip skaitovei, visai neįdomu, kokie ten teisiniai keliai išvengti atsakomybės.
  Man įdomiau Matonis ir visgi prostitutas jis, ar ne?

  • tikras lietuvis

   Betgi jūs pati, kadangi esate lietuvė ir lietuvių kalbos prasmes suprantate, galite apie tai nuspręsti – ar galimas toks pavadinimas apie kažką, kuris elgiasi, pvz., ne taip kaip yra priimta visuomenėje?

  • miela Viktorija, į šį klausimą atsakys Etikos komisija ir galbūt teismas. Palaukime :)

   • Viktorija

    ok :)

  • Stogas

   „Man įdomiau Matonis ir visgi prostitutas jis, ar ne?“- cia yra koks nors suinteresuotumas?

   • Viktorija

    stoge,
    klausk tiesiai, o tai neaišku

    • Stogas

     Gal galeciau padet su prostitutais ?

     • suomis

      Viktorija turėjo minty ne tuos prostitutus.;)

     • Stogas

      ne tuos tai ne tuos, is kur man zinot?

 • Nei ten jie supranta kas yra tinklarastis ir kokia jo paskirtis… -visuomenes informavimo priemone:)))) pribloske.

 • Fredis*

  Universalus pasisakymas, tinkantis bet kuriai gyvenimiškai situacijai.
  Užsiaugini autoritetą, stotą, statusą – ir pirmyn į išsvajotas pergales.
  „Nesutarimai koalicijoje išties dideli, – dėstė auditorijai G.Purvaneckienė. – Bet mes turime tvirtą daugumą ir galime priimti bet kokį sprendimą. Mums net opozicija nereikalinga, jeigu kalbėtume nediplomatine kalba. Mes galime su jais nebesiskaityti.“ 15min.lt

 • lv

  Nelabai išdidu, vyriška taip smulkmeniškai vartytis lyg nėra čia ko skųsti, taip lyg išsižadant savo žodžių. Lyg tokių žodžių, fakto (ir galimo etikos nusižengimo) net nebuvo ir aš čia ne prie ko…
  Panašiai ir mikroautobuso vairuotojo nebėra ko skųsti kitą dieną, nes jis galbūt jau paduoda bilietėlius…

 • Izbliondimas

  Dabar kiek jau į temą.
  Manau, kad Vidas teisingai pasakė, pavartodamas terminą „kiemas“.
  Štai pavyzdžiui surinkti žmones renginiui negali, jei nebuvai savivaldybės atitinkamoje komisijoje, jai ji tavo renginiui nepritarė ir jei po to nebuvo išrašytas atitinkamas dokumentas.
  Tačiau lygiai tiek pat žmonių sudalyvauti ne viešoje erdvėje, bet privačioje, prašau, – jei tik turi tos patalpos, teritorijos savininko atitinkamą leidimą (sutartį ar pan.).
  Taigi, tvarka valstybėje turi būti ir yra. Ji vienokia yra viešoje, pripažintoje erdvėje. Ir visiškai kitokia, iš esmės kitokia, – privačioje erdvėje.

  • suomis

   Vansi, reikia eiti prašyti ondulgencijos pas Slušnį, norint paskelbti nuomonę. Sveikinu Izbliondimai, nuo šiol jūsų tinklapis yra žiniasklaidos priemonė. O jums jau gali būti taikomi žurnalistų etikos standartai. Kaip juridinis asmuo, turėsite tapti PVM mokėtoju. :DDDD

   • Izbliondimas

    Suomi,
    blogas, manau, yra privati erdvė. Bent taip norėjau paaiškinti.
    Tai čia, manau, jokių prašymų savo nuomonei pareikšti nereikia.
    Pavyzdžiui, aš parėjau iš kokio tai posėdžio, kuris mane suerzino.
    Prisėdu prie blogo ir… nuleidžiu garą.
    Kam toks blogas nepatinka, tas neužeina į svečius.
    O kas užeina, tas užeina…, – juk neišvysi. Tad tegu pasiklauso, kaip aš daužau kūloku stalą…

 • Zeimeris

  Pagaliau RAČĄ nuleido ten, kur senai vieta.

  • suomis

   O delfis padarė Račui didžiulę reklamą. Šis posėdis tos reklamos vertas.

   • Zeimeris

    Nebent pigi reklama dundukams.

    • suomis

     Prasta reklama, taip pat reklama. O kas yra dundukai, geriausiai parodo laikas. ;)

 • Tipas

  Naujai iškeptos žiniasklaidos priemonės sąvininkas turėtų atsidaryti sąskaitą. Kadangi šios kovos rezultatas,vienaip ar kitaip, gali paliest mus visus, tai jaučiu pareigą padėt apmokėt advokato paslaugas.

 • Rytis I

  Tai dabar visi blogai staiga patapo VIP’ais? Ar žurnalistų etikos inspektoriai kartu su ŽS pirmininku išvis žino, ką jie kuruoja? Jei žino, tada irgi būtų įdomu sužinoti kiek blogerių, nedirbančių klasikinėse žiniasklaidos priemonėse priklauso žurnalistų sąjungai, be to – ką reiškia inspektorės Z. Zamžickienės žodžiai apie tinklaraštį (blogeris & komentarai): „Visi rašantys traktuojami kaip žurnalistai, jiems galioja etikos kodeksas ir kiti įstatymai“?
  http://verslas.delfi.lt/Media/komisija-rasydamas-apie-prostitutus-baciulius-ir-matonius-aracas-pazeide-etikos-kodeksa.d?id=60204159

  • suomis

   Ji glušė.

 • Na čia tikrai įdomi situacija. Iš vienos pusės sutikčiau, kad blogas yra visuomenės informavimo įrankis, iš kitos pusės tai yra tik subjektyvi, privati, asmeninė nuomonė. Jau anksčiau populiariems žmonės (tame ir A. Račo) buvau uždavęs vieną klausimą. Kaip atskirti kur rašo žurnalistas, BNS direktorius A. Račas, o kada paprastas pilietis A. Račas? Panašu, kad greitai tai sužinosime, nes dabar, kaip suprantu, jau kelios atgal nėra ir tikrai reikia Teismo išaiškinimo. Ir mane tai džiugina, nes nuo Teismo sprendimo priklausys ne tik A. Račo ateitis. Nuo to sprendimo priklausys ir išvardintų asmenų likimas, nes ir juos bus galima traukti atsakomybėn kai jie vėl pradės tyčiotis iš žmonių nepasiremdami jokiais faktais ir jau nebegalės (tikiuosi) pasislėpti po, neva, savo nuomone, po „išgalvotais“ personažais, po, kaip teigia K. Krivickas ir R. Janutienė, „smalsumą tenkinančia“ informacija… O A. Račas nėra toks išdidus (bent jau aš taip manau) kaip jo paminėti asmenys – jis sugebės atsiprašyti ir ištrinti tuos įrašus. Bet ar tie „įsižeidę“ sugebės tą patį padaryti?

  • suomis

   Bus pradėti taikyti dvigubi standartai.

 • suomis

  O jeigu nedarai išvadų, kaip tada?

 • Bobutė

  Pamenu, kad prieš pusantrų metų p. A. Račas mus visus pasveikino, kai Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas priskyrė šį tinklaraštį prie “main media”…
  Kaip tada supratau, tai p. Artūras su tuo sutiko ir net didžiavosi. Ir dar supratau, kad šis tinklaraštis yra išskirtinis… Taigi, jei LŽLEK pripažins šį tinklaraštį VIP, kitiems blogeriams džiaugtis dar bus per anksti, nes, galimai, jie irgi turės gauti EK pripažinimą, esą yra “main media”…:)

  http://racas.lt/kaip-racas-lt-tapo-main-media/

  • Šamanas

   Nieko naujo – dvigubi standartai, ypač kai šiek tiek uodegą prispaudžia.

   • suomis

    Kaip paprasatai, dvigubi standartai taikomi diskriminuojant kai kurias grupes. Dažniausiai silpnesnes.

   • Rytis I

    Apie dvigubus, keturgubus (arba jokius) standartus kažkada neblogai pakomentavo Regis:
    http://racas.lt/citata-429-v-sapranauskas-paaiskina-is-kur-atsiranda-atsakomybe/#comment-99666
    O šiaip, gal net yra racijos, jei kai kurie/nekurie tinklaraščiai (pagal kriterijus) turėtų licenciją – atitiktų VIP kategoriją ir turėtų tokią geltoną kortelę PRESS. Nemanau, kad tokių būtų daug…

    • suomis

     Čia daugiau yra gudravimas (Užkalnis, Vinokuras), Dvigubi standartai, kaip taisyklė, pasireiškia kažką diskriminuojant. Ir Garliavos byla pasižymi tuo, kad ten didelis diskriminacinis momentas.

 • Taip pat šioje istorijoje bus įdomu stebėti ar yra koks nors žurnalistų solidarumas ir kas ką šioje situacijoje palaikys. o situacija vers pasiskirstyti į tris (taip, taip) dalis: viena palaikys A. Račą, kita palaikys „nukentėjusius“, o trečia – save, nes nenorės pyktis nei su vienais, nei su kitais (neva žiūri į ateitį)… Ir ta trečioji dalis, manau, bus pati blogiausia dalis, nes būtent tie žmonės ir bus tie, kurie mato problemas, bet tyli ir dėl jų gali išnykti garbinga žurnalistika…

  • suomis

   Garbingos žurnalistikos jau senai nėra.

   • Vidas

    O jei A.Račo aptariamos mintys, išsireiškimai buvo teisingi?
    Gal jie kaip tik atspindi tai kas buvo?
    Tuomet dar ne viskas prarasta ir nėra ko liūdėti dėl žurnalistikos.

 • mumu

  Slušnys Račo etiką pažemino iki Janutienės ir Krivicko lygio. Dabar vienoj garbės lentoj su TV3 ir Lietuvos Žiniomis, kurių Slušnio nustatytiems etikos pažeidimams Račas anksčiau nemažai moralizavo iš teisuolio pozicijų.
  Kažin ar Krivickas bei Janutienė sau leistų viešai skelbti tokio turinio tekstą apie Matonį, net jai vertintų jį panašiai kaip šio tinklaraščio autorius.
  Puikybė – viena iš septynių didžiųjų nuodėmių, neretai įvardijama kaip didžiausia.

 • austras

  Man tai įdomiausia žiūrėti kaip Fredis „nuoširdžiai užjaučia“ poną Račą. Jo, kartais užtenka tiesiog pajausti momento groteską… :) Kita vertus, sunku suprasti ko turėjo tikėtis autorius, paleidęs į viešumą epitetus apie „šlapimo nelaikantį prostitutą“ ar „šlapiaklynį „Veido” sienlaikraščio kekšiuką“? Manau, kad teisėjas, išgirdęs tokiais epitetais išreikštą „nuomonę“ į minčių dėstymo „turinį“ vis tiek atsižvelgs..

  • tikras lietuvis

   O jūs tikras, kad tai neatitinka faktų?

   • austras

    Pasakysiu taip, nepaisant to, kad čia ginčijuosi su ponu Raču ir kai kuriais klausimais su juo nesutinku, vis dėlto tai yra vienas iš tų žmonių, kurių nuomonę gerbiu. Net jeigu jis „uždeda“ ant manęs :) Jei kalbėtume konkrečiai apie Matonį, Bačiulį ir Tarasevičių tai savo viduje visiems pono Račo išsakytiems epitetams aš pritarčiau. Tačiau viena yra galvoti sau pačiam, o visai kita – tą galvojimą pateikti viešojoje erdvėje. Dėstymo forma, kurią pasirinko ponas Račas, mano nuomone, yra neetiška, net jeigu tai kas pasakyta atitinka faktus. Mane stebina kitas dalykas – kodėl tokiais riebiais žodžiais savo nuomonę išsakęs žmogus, galvoja, kad tai neprasilenkia su etika? Etikoje tai KAIP yra pasakyta kartais ne mažiau svarbu už tai KAS yra pasakoma.

    • romas

     Nesu teisininkas, bet, mano manymu, šlapimo nelaikymas nėra susijęs su šlapimo nelaikančio žurnalistine veikla, todėl „šlapimo nelaikantį prostitutas“ gali būti traktuojamas ne kaip nuomonė apie žurnalistinę veiklą, bet kaip žmogaus autoriteto žeminimas. Jei Bačiulis iš tikro nelaiko šlapimo, tada tai skamba dar blogiau – kaip tyčiojimasis iš ligos.

     • austras

      Pilnai Jums pritariu.

     • dzyvai

      Net jeigu portalas nėra informavimo priemonė, kuri pati, ar jos autorius, yra LŽEK „priežiūros“ objektas, bet kokiu atveju, vieši pasiūlymai užsikrušti bei apipylimai žodinėmis išmatomis kažką turėtų galutinai „užkrušti“ ir tas kažkas matys galimybę prisiteisti „nematerialinę“ žalą. Stebėsim, ko iš to pasimokins tinklaraščio autorius – ar teisiškai tobuliau siūlys kruštis, ar pasimatys pagarbos kitam žmogui, net jeigu kategoriškai prieštarauji jo nuomonei, daigai :)

     • tikras lietuvis

      Visai nepataikėt – aš, pvz., supratau, kad pil N, gerdamas aludėje, pvz., alų, mėgsta nuolat bėgioti į tualetą.
      Kitokių atvejų pašalinis asmuo tiesiog negali žinoti.

     • romas

      Šlapimo nelaikymas yra nekontroliuojamas šlapimo išsiskyrimas. Toks žmogus turi nešioti sauskelnes, o į tualetą tokiam nelabai yra dėl ko eiti.

     • tikras lietuvis

      Ne ne, Romai,
      niekada nesat sėdėjęs su draugais prie stalo alaus bare? :)
      Todėl nežinot kaip būna.

 • Jonas D

  Tiek daug diskusijų ar racas.lt yra blogas ar žiniasklaidos priemonė, bet, kiek suprantu, tai aktualu tik kol svarsto žurnalistų etikos komisija. Jei persikeltų tai į teismą(kaip suprantu daug šansų) tai kažin ar tai turėtų didelės įtakos, nes skundas yra dėl garbės ir orumo įžeidimo. O pagal baudžiamojo kodekso 154 straipsnį:

  1. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo,
  baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų

  • tikras lietuvis

   Kodėl būtinai neatitinkančią, jei, pvz., žmogus tikrai mėgsta dažnai lakstyti į tualetą?

 • prūsė

  Tuk, tuk,
  ir signatarai pradėjo nuo minčių, perėjo prie žodžių, o po to ir veiksmų. Taip atgavom Klaipėdą kadaise, taip atgavom laisvę, laikas imtis ir kitų žygių.

  nepamirškime – rytoj 12 valandą žaliųjų protesto mitingas PRIEŠ RUSIJOS ATOMINĘ ELEKTRINĘ KALININGRADE/KARALIAUČIUJE..

  RENKAMĖS PRIE RUSIJOS AMBASADOS Latvių gatvėje. .

  TAIP PAT MITINGAS PRIEŠ BALTARUSIJOS ELEKTRINĘ VILNIAUS PAŠONĖJE. Kam patogiau – renkasi prie Baltarusijos ambasados Mindaugo gatvėje.

  Abi šios elekrtinės terš Nemuno vandenį.

  O ir aplamai laikas kelti Kaliningrado klausimą. Šis karo grobis Pocdamo k. metu Rusijai atiteko, t.y. buvo paskolintas tik 50 -čiai metų.

  Galima būtų pasiūlyti Jungtinėms Tautoms ir Europos sąjungai gerą sprendimą – kaip išspręsti Artimųjų Rytų konfliktą. Pavyzdžiui Gazos palestiniečius perkelti į Kaliningrado sritį. Kaliningrado sritis ta proga TURI BŪTI DEMILITARIZUOTA, atiduota Europos sąjungas globon ir paskelbta LAISVA EKONOMINE ZONA.
  Tokiu būdu išspręstume Izraelio-Palestinos konfliktą, pegerintume Izraelio – Europos santykius, o Rusija negalės prieštarauti, nes prieš pasaulį vaidina remianti Palestiną. Nors gaspromas ir siurbia naujai atrastą naftą ir dujas Izraelio-Sirijos Vid. jūroj…

 • Sveikinu, gerb. A. Račą pagaliau oficialiai sulaukus žiniasklaidos priemonės statuso!

  NeTiesa.lt tokį statusą gavo iš tos pačios LŽEK dar prieš pusantrų metų – „Tolerastų ir pederastų draugijos“ pastangomis.

 • prūsė

  Matonis sako, kad „prostitutu“ niekada nebuvo ir nebus. Prostitutė dirba už pinigus, o Matonis – ne. Tik tą jam, manau, ir tereiks teisme įrodyti, jei ką… Paprasta.

  Ekspertai.eu, pasirodo irgi įsižeidę. Jų išpūstą ego balioną, pasirodo, bandė pradurti toks Dainius Radzevičius. Kaip gerai, kad Lietuva turi tokį ego ekspertą kaip Slušnys. Neveltui vaikų psichiatras pastatytas į tokią svarbią vietą. Jei jau jam pavyko sukurpti Kedžio mergaitės „išlaisvinimo“ su antiteroristine brigada planą, atminties išvalymo būdą (?), tai paaiškinti žurnalistams ką kada ir kaip jie turi dirbti jis tikrai mokės. :)

  Na, o Kėdainių oligarchui jokių paaiškinimų nė nereikia. Jis tyliai ramiai monopolizuoja sau visą Lietuvos miestų žiniasklaidos tinklą kurdamas telšietis.lt, kėdainietis.lt, palangietis.lt, klaipiedietis.lt ir t.t. Reklamuoja ten savo žygdarbius, kitos savo monopolijos – Aibės parduotuvių tinklu, girdomiems rinkėjams ir niekas prie jo prikibti negali. Panašiai kaip tas FTB paieškomas Semion Mogilievič, kuris užvaldęs per medija Bulgariją, Rumuniją, Ukrainą ir dar kažką… wikiLeaks duomenimis. Ir visas šis tinklas, Gabšio valdomas, pajungtas per Balsas. lt O balsą lt nusipirko kažkoks neaiškus mafijozas neva iš Meksikos, nors neva kilęs iš Mažosios Azijos, bet serveris, kaip praneša mano Apple kompiuteris, kuris mane įspėja neiti į Balsas, nes liks duomenys neapsaugoti… taigi Apple duomenimis, nepatikimas, neregistruotas serveris stovi Kijeve. Labai jau arti Mogiliovo. Dujų ukrainai tarpininko iš Kazzakstano. „Pigesnių“ dujų. Už ką buvo gera proga pasodinti Timošenko. Fainas būtų detektyvas Low and Order. Tik rašant teisybę reiktų pridėti, kad „ši istorija išfgalvota, visi asmenys ir įvykiai pramanyti“. Kad po teismus neužtampytų.:)

 • prūsė

  pasirodo, kad šioje svetainėje yra automatinė politinė cenzūra. Mano antro komentaro ne tik neprięmę, bet jis dingo ir iš history

 • prūsė

  Vadinas „prostitutui“ teisme tereikės įrodyti, kad jis dirba ne už pinigus. Viskas paprasta, austre.

  Va, Kėdainių kniazius ne už pinigus dirba. Tyliai ramiai kuria visų Lietuvos miestų tinklapius – telšietis.lt, kėdainietis.lt, klaipiedėtis lt ir t.t. Kaip voras monopoliniu tinklu apraizgė visą Lietuvą. Švies žmones ne už pinigus. Savo gerbiamus rinkėjus. O parduotuvių „aibė“ monopolinis tinklas valgydina ir girdo gerbiamus Lietuvos rinkėjus, „pareiškusius savo valią“ matyti kniazių šalia Prezidentės. Kas įdomiausia, tai tas visas tinklas eina per balsas. lt. Jo, tas pats balsas, kurį nusipirko neva Meksikos bosas, tik gimęs kakur Mažojoj azijoj prie Vid. Jūros krantų. Įdomus toks turėtų būti žmogus. Gal jo vardas Semion Mogilievič? Juk serveris Balso tai Kijeve? Apple apie tą serverį blogos nuomonės.

  • zigmutis

   apie aibe placiau gal galima?

 • mm

  Žiniasklaida priklausoma nuo pelno, negali būti nepriklausoma. Ji jau priklausoma nuo pelno. Pelnas priklausomas nuo reitingų, o reitingai nuo paklausos. Kokių vartotojų daugiau, tokia žiniasklaida bus paklausesnė. Kokių vartotojų mažiau, tokia žiniasklaida bus mažiau paklausesnė. Etiška žiniasklaida negali egzistuoti be etiško vartotojo. O kritikuojantis ne etišką žiniasklaidą iš esmės apkaltina jos vartotoją ne etiškumu.
  Per žiniasklaidą formuojamas įvaizdis o įvaizdis reikalingas, kad patekti į valdžią arba ilgiau joje išsilaikyti. Vardan Lietuvos gerovės be abejo, bet savo asmeninių interesų. Todėl žiniasklaida yra susijusi su einančių į valdžią ar jau esančių joje asmeniniais interesais. Valdžia ir žiniasklaida yra susijusi asmeniniais interesais ir pinigais. Kita žiniasklaida yra pasmerkta gyventi iš reklamos, bet ji irgi priklausoma nuo pelno. Pelnas nuo reitingų ir t.t. Neieškokit čia skaidrumo, tiesos, sąžiningumo, vyksta suinteresuotų grupuočių karas žiniasklaidos pagalba.

 • Vitingas

  Paprasta. Ponas Račai, savo nuomonę apie kolegas prostitutus ir kitus bačiulius matonius galite išsakyti portale skusk.lt

 • Audrius

  Įdomi diskusija šiuo klausimu
  https://plus.google.com/u/0/114098431162207963799/posts/UTDwj94icVW
  Gaila jog ištrynėt tą įrašą,jei ir po teismų busite laikomas“neetišku“ gal verta bus tą įrašą atkurti?Du kart už tą patį nebaus gal gi.:)

  • Audriau, ačiū už nuorodą.

  • austras

   Paskaičiau ką rašo Tomas ir pagalvojau, kad geras teisininkas vis dėlto turėtų būti ne tik geras teisės specialistas. Kiek tave, Tomai, prisimenu, buvai bene vienintelis kurse, kuriam teisė patiko ir kuris joje susigaudei. Bet tai nėra vienintelis svarbus dalykas. Su visa pagarba.

   • Rimantas

    Austrai, keista, kad kalbi apie pagarbą teisininkui, kuris sutinka už pinigus atstovauti teisme ir tuo pat metu, dar net teismui neprasidėjus, viešai svarsto bylos aplinkybes ir apkalba savo ginamąjį.
    Tomas vertas ne pagarbos, o paniekos.

    • austras

     Nesu teisininkas. Parašiau tai, kokios mintys kilo perskaičius Tomo komentarus. O Jums, matyt, pritarčiau.

     • Rytis I

      Nepritariu. Prieš įsijaučiant į niekinimo transą manau reiktų gerai pažinti save patį. Kas, būdamas jaunas, gabus, perspektyvus neturėjo honoro ar nebuvo „pats protingiausias“, nenorėjo uždirbti visus pinigus? Bet sutinku, su nepatyrusiu „į žvalgybą“ pavojinga…

    • Bobutė

     Tomas Chochrin:

     „… Faktas yra tas, kad Račas per visus savo neadekvačius trollinimus, savo, kaip žurnalisto reputacijai, kuria jis labai didžiuojasi, padarė neatitaisomą žalą, todėl jam laimėtoju išeiti nėra galimybių kaip..“

     Bobutė:

     Faktas yra tas, kad Tomas Chochrin per visus savo-mano galva- neadekvačius trollinimus, savo, kaip visažinio teisininko besiformuojančiai reputacijai, kuria jis, manau, labai didžiuojasi, padarė neatitaisomą žalą, todėl jam tapti gerbiamu teisininku nėra galimybių kaip.

     P.S. Žinoma, mano nuomonė pasikeistų, jei sužinotume, jog šis p. Tomo pokalbis su p. Udalcovu bei p. Račo reakcija į tai buvo suderintos gynybinės strategijos dalis…

     P.P.S. A propos, manau, kad apkalbamas p. Račo įrašas buvo peržengiantis bet kokias padorumo ribas.

     • Gylys

      …labai tiksliai pastebejote Bobute, tiesa sakant… kad ir kaip kritikuotinai vertinciau p. Raca sioje istorijoje, bet minimas ponas teisininkas jo atzvilgiu (ir savo reputacijos zinoma)pasielge tiesiog sudinai…

     • romas

      Bobute, jei – Jūsų galva- padaryta Tomo reputacijai žala neatitaisoma, Jūsų nuomonė nebegali pasikeisti.

     • Bobutė

      p. Gyly,

      o jei dar įvertintume, kad tinklaraštininkas, paprastai į kitų nuomones nekreipiantis dėmesio, labai pagarbiai elgėsi su
      minėtu teisininku tai Tamstos to poelgio įvertinimas – sudinai :)- būtų per daug švelnus…

     • Bobutė

      Gali, p. Romai, gali – mano minėtu atveju…

      Beje, pasikeistų ne tik mano nuomonė, bet ir pripažinčiau klydusi ir tai, kad buvo padaryta ne žala, o atvirkščiai – sustiprinta reputacija…:)

     • Rytis I

      Virtuvės pokalbių tam tikrų niuansų aptarimas ištraukus štepselį :)

     • Bobutė

      Nagi, nagi p. austrai, suintrigavot…

      Kokios tos Jūsų spėlionės? Kuo aš čia dėta? Kaip įsipaišau į tą keistokai persipynusią jūsų kompaniją?

      O čia p. lida?
      https://plus.google.com/u/0/photos/114098431162207963799/albums/profile/5764988981652453218

     • austras

      Klausyk, antrasis „austre“, o pats supratai ką čia surezgei? „URM tranzito skandalas“, kaip čia pats įvardijai, neturi nieko bendra nei su lida, nei su Tomu, nei su bang, nei su Udalcovu (kad ir po kokiu slapyvardžiu jis besislėptų). Aš šiek tiek pažįstu tik Tomą. Ir su juo nebendravau jau nežinau kiek laiko. Beje, tas „skandalas“ neturi nieko bendro ir su tavim. Jis turi bendro tik su veikėjais, kurie kontrabanda vežiojo cigaretes, prisidengdami URM darbuotojų pareigomis.

     • austras

      Bobute, Jūs nekreipkite dėmesio į antrąjį „austrą“, veikėją, kuris neturi drąsos susigalvoti savo paties vardo ir rašinėja čia tiesiog trolindamas. Šiais laikais atsiranda tokių, tik ir besistengiančių apgauti seną žmogų.. :)

     • Bobutė

      Supratau.:)))

      Taigi, turim du austrus su vienodais abrozdėliais…
      Bet juk reikia juos kažkaip skirti. Todėl siūlau senąjį austrą vadinti „fon austras“, o naująjį – „pridurkas austras“…

      Taigi, kreipiuosi į „pridurką austrą“.
      Pameni, kai pavadinau (ar tiksliau pasakius – konstatavau faktą) tave apgailėtinu nebrendyla, tai nubėgai į savo pipediją ir sukūrei straipsnį apie Bobutę. Ten kėlei įvairias kvailas versijas kas yra Bobutė ir net nuotrauką įkėlei… Matau, kad šis klausimas iki šiol tau ramybės neduoda.:)))

      Beje, ta nuotrauka man patinka, o ypač tie viduriniai pirštai rodomi tau – apgailėtinas nebrendyla, dabar pasivadinęs „pridurku austru“…

     • austras

      Antrasis austre, aš taip tikiuosi, kad Jūs vis dėlto susiprotėsite čia neaiškinti apie savo problemas, pasivadinsite tuo kuo esate (greičiausiai Užkalniu) ir paliksite mano slaptažodį ramybėje. Nes aš Jums dergtis nei iš savęs, nei iš Bobutės, nei iš Račo nei iš ko kito vis dėlto neleisiu :)

 • Fredis*

  Šioje sunkioje visai žiniasklaidai bei pilietinei visuomenei situacijoje gali padėti naujai išrinktas Žmogaus teisių komiteto vicepirmininkas http://www.alfa.lt/straipsnis/15070574/Adomenas.nulemus.Lenku.rinkimu.akcijos.atstovo.balsui.isrinktas.Zmogaus.teisiu.komiteto.vicepirmininku=2012-12-12_13-46/
  Pirmininko niekas net pavardės nežino ir niekada dėl nereikšmingumo neįsimins, kaip ir mažiausiai šešių-septynių ministrų ir kitų Seimo komitetų pirmininkų bei pavaduotojų pavardžių.
  Kaip šia proga neprisiminus posakio:
  niekada nespjauk į šulinį, nes nežinia kada teks iš jo atsigerti.

 • Fredis*

  Penkto puslapio apačioje mėlynomis raidėmis užrašytas slaptažodis
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15070141/Simonyte..naujos.Vyriausybes.programa.beskaitinejant=2012-12-10_11-07/?pn=1

 • GIGA

  Man tai akis šiek tiek rėžia toks dalykiukas arba neteisingai jį suprantu.Tinklaraštininkas A.Račas turi savo nuomonę apie kažkokį tai pilietį „X“ ir ją reiškia savo bloge.Pilietis „X“ jaučiasi įžeistas ir įvairiais būdais pradeda ieškoti teisybės,aiškintis kodėl jį čia taip „dergia“ (o gal net be kabučių).Tuo tarpu tinklaraštininkas vietoje pozicijos vienos ir vienintelės,kad „mano tokia nuomonė dėl to ir dėl to“,bando pasakyt,kad „o rašinio jau nėra“??? O ką tai turi bendro su tuo,kad pilietis „X“ jaučiasi neteisingai apdergtas? Na ir kas,kad šiandien nėra,bet jis buvo ? Tokia pozicija gal galėtų būt teisme,bet ne skiatytojų tarpe.Ar aš kažko nesupratau?

  • tikras lietuvis

   Kaip jūs galėtumėte įrodyti, kad buvo?
   Aš, pvz., tokio str. šiame bloge nemačiau, todėl sakau: nebuvo.
   Kas paneigs?
   :)

   • Tokius dalykus teisme patvirtina arba paneigia notaro patvirtinti ekranvaizdžiai (printscreens). Tai bukiausias įrodymo variantas.

    Jeigu ekranvaizdžių nėra, o noras pagaidinti „neetišką informacijos skleidėją“ – beglinis, tuomet galima pradėti tiesiogines represijas: per kratą namuose konfiskuoti kompiuterį, o pilnai laimei – dar ir hostingo tiekėjo serverį…

    Techninė kompiuterio duomenų ekspertizė paprastai trunka neadekvačiai ilgai – pvz, iš buvusio Linkomanijos.net savininko konfiskuotų kompų neišekspertino netgi praėjus dviems metams po konfiskacijos.

    Taip, kad čia tik naivi iliuzija, kad neišdulkins – teoriškai visos priemonės mūsų derьmokratiškai teisėšikai yra suteiktos, tiesiog jiems ne iki visų rankos daeina.

    • tikras lietuvis

     Pala – kaip jie įrodytų, kad tokia publikacija yra (ji turi būti įrodymų rinkimo momentu), jei jos nėra?

 • Pingback: Ar tinklaraštis yra visuomenės informavimo priemonė? | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui()

  • Rytis I

   Manau, kad racionali Liutauro išvada:
   „todėl manytina, kad prieš pradedant vertinti tinklaraštininkų veiklą pagal ŽEK normas būtina jį peržiūrėti įtraukiant ir tinklaraštininkų atstovus.“

 • Vytas

  Visame šiame kontekste, Artūrui norėčiau draugiškai pacituoti Donskį (nesu jo gerbėjas, o ypač jo partijos, brrr…bet kartais tikrai žmogus teisingai pasako): „Lietuvoje trūksta sugebėjimo mandagiai diskutuoti. Man atrodo, apie tai reikia drąsiai kalbėti. Kaip ir apie tai, kad tikrovė yra sudėtingesnė negu atrodo. Ta tikrovė – tai žinių skirtumai, žmonių nuomonės. Jeigu kitas su tavim nesutinka, tai nereiškia, kad jis turi trūkumų.“ – http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ldonskis-didziosios-partijos-nesirinktu-nepriklausomo-inteligento.d?id=60214679

  • tikras lietuvis

   Jis pats nemoka diskutuoti – kiek čia seniai taip pliurpė ant Lietuvos, kad jam pasiūlėm deportuotis, jei čia nepatinka (nes, matote, šių laikų lietuviai neprisiima jokių kalčių už jokius holokaustus, kada, tiesą sakant, netgi KT savo 1995m. nutarimu nagrinėtoje byloje palaikė tokią poziciją), sakydami, kad jis pats – žmogus be tautybės, nes save vadina negražiu žodžiu žydas (dar Jekaterinos II laike Šklovskio m. judėjai prašė, kad jų tokiu vardu kaip negražiu nevadintų ir nuo tada Rusijoje, iš kur pas mus atėjo toks pavadinimas, žodis žydas yra keiksmažodinis) , kada izraelitai save vadina jehudimais.Kad jis turėtų integruotis čia ir vadintis lietuviu, kad ir kitokios kilmės. Tai tada jau jis prakalbo, kad mūsų tiesa: tautybė – teritorinė sąvoka, kur gyveni, integruojies, tos teritorijos ir tautiečiu esi ir turi būti (o ne gyvendamas čia vis loti ant Lietuvos ir vis kažko reikalauti).

 • austras

  Pone Račai, tiesiog norėčiau sužinoti, Jums pavyko tą žmogų kuris čia rašė prisidengęs mano slapyvardžiu užblokuoti? O gal jis sugebėjo naudotis ne tik mano slapyvardžiu, bet ir mano interneto prieiga??

 • sataniuga

  Jei trumpai: represuoti galima tik viešosios informacijos skleidėjus

  Kadangi tinklaraštis yra (interneto) dienoraštis, kol įstatymas nenumatė kitaip (o jis nenumatė), bet koks dienoraščio teisinis puolimas turėtų būti traktuojamas, kaip kišimasis į asmeninę erdvę ir nuomonės laisvės ribojimas.

 • Darius

  Nezinau kuo cia bandai apsimesti bet rasei izeidzianciai (t.y. norejai specialiai kazka izeist) ir tai gana aisku is tokiu zodziu kaip „prostitutas“. Sutinku kad tavo puslapis tera tik tavo nuomone ( ne nuomones ). Bet nekreipti demesio ka sako kiti – esi tiesiog kvailas.

 • austras

  Pone Račai, norėčiau padėkoti, kad trinate mano slapyvardžiu besinaudojančio kito asmens įrašus.