Deja vu…

Vakar vėl palikau automobilį mieste, o šiandien vėl važiavau visuomeniniu transportu.

Vėl UAB „Užuovėja jums“, įmonės kodas tas pats – 2075418.

Automobilio valstybinis numeris BEK 622.

Tik šį kartą žmonių, be manęs, buvo 10.

Bilieto nepaprašė nė vienas.

Todėl bendras rezultatas šiandien – mažiausiai 5,20 lito iš valstybės biudžeto.

Čia tik dėl nesurinkto pridėtinės vertės mokesčio.  O dar tikriausiai reikėtų skaičiuoti nesumokėtą pelno mokestį (nes nerodomos pajamos), nesumokėtus socialinio draudimo ir pajamų mokesčius (nes neapskaitomi iš keleivių surenkami pinigai, labai tikėtina, yra panaudojami atlyginimams vokeliuose).

Žinau, kad palyginti, pavyzdžiui, su šiuo metu nagrinėjama „mailiaus“ byla, kurioje garbingą specialaus liudytojo statusą turi žemės ūkio ministras K.Starkevičius, tie bilietėliai, kurių niekam nereikia, yra niekis.

Tačiau, atvirai prisipažinsiu: pradeda apimti neviltis…  

Ypač turint galvoje tai, kad didžioji dalis iš tų 10 šiandieninių bendrakeleivių buvo jauni žmonės…

(11 balsų, vidurkis: 4,45 iš 5)
Loading...
 • doktor barmental

  va taip va, nera ir nebus pilietines visuomenes, laikas arturai i anglija vaziuoti :)

  • Dundukas

   žinoma reikia važiuoti, nes kitose valstybėse tai tik pilietinės visuomenės. Jokioj kitoj šaly nėra buvę, kad kas nors mokesčius nusuktų, kad politikai įsiveltų į korpupciją.

 • aušra maldeikiene

  arba galima pasirinkti skandalisto kelią ir vagims sakyti, kad jie vagys. Man kažkaip nesinori į Angliją, tad aš ir toliau pranešiu gydytojams, kad geriau tegul nužudo, bet nemokėsiu į jų kišenes, nebet į kasą (jei jiems negėda, man gėda), ir toliau reikalausiu visur ir visada kvitukų, o turguje moterims aiškinsiu, kaip gėda turi būti dirbti be kasos aparato. Bepročiai kartais turi savo racijos, manau:)

  • Dundukas

   žinoma, turi. Apie tai net legenda yra. Kartą jauna specialistė (ką tik baigusi VU) tokia guvi ekonomistė Aušra M. gavo dėstytojos darbą tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute (VPI). Ir pamačiusi, kad jos darbovietę valdo profesoriai mulkiai, iš tribūnos taip ir pasakė, kad pertvarkytų jei ne pasaulį, tai bent VPI.

   Pertvarka įvyko tik tokia, jog principingoji Aušra greit neteko VPI darbo. Negana to, jos kažkodėl nenorėjo priimti ir kitur (profesoriai nors ir mulkiai, bet su ryšiais), teko Aušrai ilgokai vargti važinėjant skaitti paskaitų į Kauną.

   Lenkiu galvą prieš idealistus, gerai, kad jų yra. Tik jiems patiems nesaldu.

  • Arturas

   Puiku, Aušra. Bet kai žmogus vieną dieną sėdi šalia Vainienės, visokeriopai pritaria jos marazmams, o kitą jau stebisi, kad kažkas mokesčių nemoka, tai… Nagi, kaip telikas šaukia, taip piliečiai atsiliepia. Ar gali būti kitaip?

   • Dundukas

    kur R.Vainienės marazmai? Kada R.vainienė ar telikas šaukė nemokėti mokesčių?

  • D.

   p. Aušra, ar ir iš bobutės turguje, atnešusios 30 kiaušinių parduoti, reikalausite kvito? :)

 • Lietuva drąsi šalis, kurioje drąsūs žmonės gyvena – 20 Lt negaila už 2,5 ar 3 Lt kelionę :) Na, čia tik šiaip. Tiesa, klausimas, o kaip p. Artūrai jūs pasielgėte? Kaip visi ar vis dėl to paprašėte bilietėlio :))

  • Fortunatai, paprašiau… ir jaučiau kaip nugara svyla nuo piktų žvilgsnių, nes vairuotojas kiek užtruko, kol jį atspausdino…:)

   • Santykis 1:10 :) Atrodo, geras pavyzdys turėtų užkrėsti, tačiau mūsuose dar gajus konformizmas.

 • Lina Pečeliūnienė

  Aš irgi elgiuosi kaip Aušra, mikriukuose reikalauju bilieto. O kartą vairuotojo paklausiau: negėda apgaudinėti valstybės? Kad pasiuto prieš mane visi keleiviai: „tokią valstybę reikia apgaudinėti, seimūnai dar ne taip vagia“. Užsiplieskiau, atskaičiau visą paskaitą apie tai, kad valstybė tai mes, o Seimas kol kas net geresnis negu tauta nusipelniusi. Su tokiu mentalitetu galima išrinkti vien tik vagių atstovus.

  • Aras

   Tik nereikia… Žmonės su piktdžiuga kerštauja už naktinę mokesčių reformą, už PSD, už bedarbystę, nepaliaujančiai augančias šilumos ir šiukšlių ir elektros kainas. Jei draudžiama mėtyti akmenis į Seimo langus, kiekvienas suras kaip atkeršyti kitaip.

   • Dundukas

    Arai, tai ne kerštas. Sudėtingiau. Kai žmogus mato, kad mokesčių iš jo lupama vis daugiau, o grąža už juos – vien mažėja, kaip ir pajamos, ima kisti žmogaus lūkesčiai bei mąstymas. Štai taip atsiranda pateisinimas kontrabandai, mokesčių sukimui. Ir to nepakeisi vien norais ar pigia agitacija „akcizinę prekę perki, kvito reikalauji – valstybę remi“. Žmogus tuo paprasčiausiai nebetiki, nes jis mato, kiek nemokėsi valdžiai – jai vis skylė.

   • Valentinas

    Arai,
    Tavo kerštas valstybei yra subtilesnis – tu niekaip neišsinešdini. Keršyji savo buvimu.

   • J. naivusis

    Yra daug baisiau.

    VISI, absoliučiai, visi vagiame. Tas jau mūsų kraujuje.

    Skirtumas tik toks, kad vieni suvokia, kiti ne (arba nenori), kad TSRS laikais tai buvo lyg protestas prieš okupantus, o nūnai – stebėtinai vieningai kalame savo vinis į Antrosios LR karstą.

  • D.

   kiek mokesčių bemokėsi vis vien bus mažai. Surinks daugiau – išleis daugiau. Kas nors išsimokės premijas už gerai surinktus mokesčius.

   • D.(unduk?),

    pasidomėk daugiau nei paskutinių 2 metų biudžetais.

    • D.

     Biesas (nedunduk?), tik tiek tegali parašyt? Apšviesk tamsuolius.

    • D.

     Kai pabaigsi mokslus, padirbėsi valstybinėje įstaigoje keletą metų, tada padiskutuosim.

  • Beta Vulgaris

   Pasiskaitykit vieną biografiją: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_k=1&p_r=3430 . Laikotarpis tarp 2000-2004 metų neblogai parodo, kodėl mokesčių mokėti nesinori.

 • viktoras

  nu kodėl vairuotojas turi kažką spausdinti, prieš kažką atsiskaitinėti… sukuriat nesąmoningą sistemą ,po to stebitės ,kad ji neveikia.Vairuotojas pirko benziną ar dizelį…akcizas didelis …jis jau sumokėjo mums už bendrai naudojamą turtą.Na dar paimkit kažkiek iš jo išduodami licenziją, jeigu jums jau taip neramu, kad jis per daug uždirba. O visi kiti mokesčiai…pensijai tegu pats kaupia, sveikatą nori draudžiasi nori ne…ko jūs jį kaip mažą vaiką už rankutės vedžiojate…

  • Dundukas

   va, žmogus mane aplenkė. Norėjau pasakyti, kad vagiantys mokesčius ar ką kitą (kaip ir korumpuotieji, narkotikų platintojai, vienžo – visi) susikuria savo filosofiją. Ji dažnai panaši, šabloniška. „Ko kimbat prie manęs dėl poros litų, o nematot tų, kurie vagonais vagia“, „jei aš to nedarysiu, vis vien atsira, kas tai padarys“, „visi taip daro“ etc.

   Kita vertus, naivūs ir idealistai, tokie, kaip A.Račas su A.Maldeikiene, tikintys, kad pareikalavę dviejų bilietėlių ar nepirkę „Maximoj“ jie išgelbės ekonomiką, na bent prisidės prie jos gelbėjimo.

   Spėju, ką pagalvojo mikriuko šoferis, nes pagal kažkada mano profesija buvo kovoti su korupcija ir tardydamas kalbėdavausi su įkliuvusiais žmonėmis. Tas vairuotojas tikriausiai nežiūri R.Miliūtės laidų ir tikriausiai nepažino A.Račo.

   „O, dar vienas tinginys bedarbis, Darbo biržos siųstas į perkvalifikavimo kursus važiuoja. Jiems DB apmoka kelionę, tai tokie vis bilietukų prašinėja. Bet gerai, kad prašinėja. Juk reikia bent kas keliasdešimtą mušti į kasą, juk tikrintojui nesakysi, kad visą dieną tuščias važinėjau.“

   • aušra maldeikiene

    aš nesu naivi ir nesu idealistė. Aš tiesiog matyt turiu kažkokią smegenų ydą, kurios neturi (bent taip atrodo skaitant) daugelis lietuvių — aš nesuprantu, kaip išgyvena žmonės su 1000 lt per mėnesį ir galvoju, kas blogai, kad taip yra, ir ką keisti. Aš netikiu, kad vagys ištems tautą, tai gali padaryti tik normalūs sveiko proto žmonės, prigimtinai ne sukčiai. Man visai neįdomu, kaip gyvena sukčiai, vagys ir idiotai (nesvarbu, kur jie sėdi — Seime, turgelyje ar mokytojauja). Čia ne mano bėda. Bet man nori gyventi oriai, o tai mano galva įmanoma tik tada, kai sistema leidžia gyventi oriai daugumai vadinamųjų eilinių žmonių.

  • viktorai, o gal tada visiems leiskim kaip nori patys… Kodėl tik vairuotojams?

 • Rolandas

  Juokinga, kai vėliau tie patys keleiviai keikia Kubilių, kad gatvės nevalytos.

  • Dundukas

   olandai, yra išeitis. Nedelsdamas apsirenk, bėk į gatvę, lipk į mikriuką, pasivažinėk pareikalaudamas bilietėlių. Ir rytoj gatvės bus jau nuvalytos.

   • nu bet tu tai rimtai – dundukas.

    • Dundukas

     žinoma, kad Dundukas ir yra dundukas. O gal manei, kad aš – A.Račas? Visa laimė, kad tamsta toks protingas, koks gilus jūsų komentaras… :)

    • kitas dundukas

     yessuz, o tu gyvenimo teoretikas, kaip ir Račas, todėl keista jums ta nyki realybė. :)

 • romas

  Vairuotojui trūksta motyvacijos mušti talonėlius, todėl ir nemuša. Jei moralinis spaudimas iš visuomenės pusės ir kontrolės sistema nėra pakankama priežastis mušti, tada reikia kitų priemonių. Tai gali būti visas spektras – nuo mokestinių lengvatų iki įvairių nubaudimo formų. Reikia skaičiuoti, ar tos priemonės neišpūs kvitelio kainos taip, kad apskritai tokia vežimo forma nebeapsimokės. Žodžiu, reikia sugalvoti tokias taisykles, kad visiems būtų gerai. Problema vis tik yra reguliavime.

  • Valentinas

   romai, Račas kaip tik ir užsiiminėja moraliniu spaudimu čia.

   • romas

    Brangu būtų perauklėti visus potencialius mikriuko keleivius :) Pigiau – sugalvoti sistemą, kad vairuotojas kvitus noriai muštų. Gal net vairuotojas ir norėtų būti sąžiningu, bet firmos vadas jam sąlygas stato. Labiau tikiu – panašiai ir yra.

    • Valentinas

     Bijau, kad sugavloti tokią sistemą yra sunkiau, nei atlikti valdomą termobranduolinę reakciją.

     • O tai Vilniuje kontrolieriai nestabdo mikriukų ir netikrina keleivių bilietėlių? Klaipėdoje, berods, tikrina… Nesu to matęs, nes retai važiuoju mikriukais. Atsimenu, kai po ilgos pertraukos, tik įlipęs gavau bilietėlį. Garsiai nusistebėjau. Vairuotojas paaiškino, kad kartas nuo karto įlipa kontrolieriai… Gali neduoti, bet jau tuomet pats atsakysiu ir mokėsiu baudą… Tai negali būti sprendimas?

     • romas

      BAusti neimantį kvituko – gera priemonė.

     • nerijus

      romai

      …ir tuo pačiu- kvaila priemonė.

     • romas

      geriau būtų bausti abu – ir keleivį, ir vairuotoją.

     • lida

      Klaipėdoje duoda visi be jokių prašymų ir branduolinių reakcijų.

     • nerijus

      Anksčiau iškelta AR problema, jog jam buvo duotas „pasenęs“ bilietėlis, Klaipėdoje ši „tradicija“ galioja jau daugelį metų, nes vairuotojai, kad jiems netrugdytų vairuojant, iš anksto jų prispausdina prieš kelionę. Faktas.

      Lida teisi. Kiek tenka lankytis Klaipėdoje (bent 15 metų), vairuotojai visada duoda bilietėlį. Visada. Faktas.

      Džiaugiuosi už Klaipėdos „mikruškių“ vairuotojus. Jie tikrai pilietiški.
      Gaila, kad niekaip neišgyvendina „stojimą čia ir dabar“- sunku vairuotojui iš kito miesto važiuoti paskui klaipėdiečių „mikruškes“ :)
      Bet tai suteikia kažkokio išskirtinumo. Žinoma, ši „taisyklė“ galioja ir Šiauliuose :)

    • Nesvarbu

     romai, mokesčių slėpimo prasme vagia abu-ir vairuotojas, ir firmos vadas.
     Esame ekonomiškai skurdi valstybė, net emigrantai iš trečiųjų šalių iš tolo mus aplenkia. O tai jau rimtas požymis! Viskas sukasi ratu,todėl viltis yra. 1988-1991 m.m. buvusi nuostabi tautelė, atvirais ir draugiškais veidais,kupina vilčių bei noro kurti gėrį,nūnai pavirto pesimistine, ksenofobiška, kedofiline, pseudopatriotiška, keleto oligarchinių ir partinių grupių valdoma, amžinai viskuo nepatenkintų, baigiančių išsilakstyti, susenti ir išmirti, varguolių mase,kuriai neigiamą įtaką gali lengvai daryti visi, pradedant nuo kvanktelėjusių TV laidų vedėjų sukrivickėjusiomis smegenimis ar vietinių raganų ir baigiant Rusijos specialiosiomis tarnybomis.Belieka tikėtis ir kantriai laukti iki ciklas apsisuks pilnai ir mes vėl tapsime tokias, kokiais buvome saulėtais 90 metais. Mikriuko, valstybiniu numeriu BEK 622, vairuotojas taip pat tikisi to sulaukti nenumiręs iš bado, todėl ir sukasi kaip išmano.

     • romas

      Nesvarbu, sunku įsivaizduoti, kad Maximos kasininkė nemuštų talonėlio ir dėtųsi pinigus už prekes sau į kišenę. Reiškia yra būdų padaryti, kad žmogus norėtų spaudyti tam tikrus mygtukus. Jį surasti gal ir sunku, bet pavieniai kvitukų reikalavimai mikriukuose tikrai neišspręs problemos. Dabartinė padėtis tik dar labiau demoralizuoja visuomenę.

     • nerijus

      romai

      Nelyginkite privataus verslo ir Valstybės.
      Savo yra savo…

   • nerijus

    Valentinai

    Praeitą savaitę teko susidurti su biurokratais (vilkintojais). Įtariau, kad buvo vagiamas kuras degalinėje.
    Manau, kad daugiau, prieš tokias personas, užmerksiu akis, kad tik ramiau gyvent būtų…
    Nes visiems- giliai vienodai…
    Kai Žmogus atsimuši į sieną, tai supranti, kad neverta nei sau, nei kitiems gadinti nervų- ilgiau gyvensi :)

 • Aras

  Stovėdami eilėje prie greito apsipirkimo kasos (ne daugiau 7 prekės) drįstat nuvyti pirkėją su įžūliai pilnu prekių vežimėliu priekyje? Retas kuris, dauguma piktinasi mintyse. Su vairuotoju yra tas pat. Paprašysi, gal aprėks, susigadinsi nuotaiką. Na kam to reikia, kai visuotinis liūdesys aplink?
  Atsimenu, dar pyplys, tarybiniais laikais paprašiau bilieto iš vairuotojo, kuris, gavęs pinigus, nesiruošė man jo duoti. Jis tylėjo, aš nuėjau, po kiek laiko pats atnešė bilietą į autobuso galą. :) Bet dabar bilieto neprašau. Gaila man to vargšo vairuotojo gaunančio grašius už savo darbą ir dar priversto dirbti tokioj visuotinę depresiją keliančioj valstybėj. Tegul įsideda mano pinigus kišenėn ir tampa kiek laimingesniu.

  • Valentinas

   Arai, tai aš ir siūliau tau emigruoti: tau nereikis kankintis šioje valstybėje, o ir valstybė be tavęs lengviau atsikvėps.

   • Aras

    Galima teisinti ir šitaip: paprašius bilieto sumokėsiu mokesčius, kuriuos Kubilius tuoj pat iššvaistys savo rezidencijai, Valdovų rūmams, Zingerio vojažams ir beprasmėms ministerijų „konsultacijoms, studijoms bei tyrimams“ apmokėti. Viską pasvėrus – pinigai geriau teatitenka vairuotojui, nei Kubiliui.

    • Valentinas

     O už mamos apendicito operaciją mokėsi iš savo kišenės ir tikrą kainą?

     • Dundukas

      įdėkit kas nors Arui proporcijas, kaip paskirstomas biudžetas, nes Aras, atrodo, kaip ir dauguma, nuoširdžiai tiki, kad užtektų užšaldyti premjero rezidencijos, Valdovų rūmų statybą, atleisti 100 Seimo narių, o likusiems mokėti po 1000Lt algos – ir Lietuva suklestėtų.

     • romas

      Kai trūksta, atrodo, kad kažkas paima. Sunku įsivaizduoti, kad iš tikro nėra.

     • nerijus

      Dunduk

     • WU

      Valentinai radai su kuo diskutuoti, jo autoritetas – durnių katekizmas.

 • kirvis

  juokas ima kai tokie mizeriai daromi liaudies priesais kai tuo tarpu rimti dedes vienu machu mokesciu moketoju milijonais kemsa kisenes per viesuosius pirkimus.kodel blogeris tokiais dalykais nesipiktina o pastoviai „vaziuoja“ ant maziausiu?ar todel kad dideli dedes per daug itakingi ir kovot su jais nera prasmes,o stai maza zmogeli gali pratraukt kokiu tik nori budu?

  • Mizeris? Paskaičiuokim. 5,2 lito, tarkim, per valandą. Vairuotojas dirba, tarkim, 8 valandas (iš tiesų, greičiausiai, ilgiau…), vadinasi 41,6 lito PVM nesumoka per dieną. Per mėnesį – 1248… Kiek Vilniuje mikriukų? Šimtas mažiausiai… 124800 per mėnesį. 1497600 per metus… O jei darysime prielaidą, kad taip PVM nusukamas praktiškai visuose Lietuvos miestuose? Taip galim gauti visą sumą, kuri reikalinga pensijoms atstatyti… Vien iš PVM… Aš jau nekalbu apie kitus mokesčius…

   Bėda ir yra ta, kad daugelis mąsto kaip Jūs… Geriau pagauti vieną, kuris nusuka tyliai pusantro milijono, nei šimtą, kurie nusuka tiek pat ir daro tai atvirai, kasdien po truputį? Va dėl ko Lietuvoje yra populiarus selektyvus teisingumas – jis yra visuomenės mentalitete. O mentalitetas yra toks dalykas, kuris persiduoda iš kartos į kartą ir jo vien rašinėliais nepakeis niekas. Reikia veiksmų, radikalių veiksmų

   • Dundukas

    Simai, jūsų logikoje – spragos. Nėra selektyvaus teisingumo – gaudomi tiek vagiantys milijonais, tiek po kelis litus (pavyzdys – kontrabanda).

    Bet gal žinote PRAKTINĮ būdą, kaip pagauti šimtus tūkstančių po truputį vagiančių nedorėlių, kai tikrintojų labai ribotas skaičius?

    Visi gudrūs pasamprotauti teoriškai: jei žmonės būtų sąmoningi, o visi sukčiai nubausti…

    • Kodėl spragos? Paprasčiausiai tie, kurie gaudo, mąsto taip pat… Viską galima padaryti, tik nėra noro. Dar manau, kad keisti tuos dalykus bijoma.

     O praktinis būdas labai paprastas. Eini, tikrini, baudi. Pirmas kartas – įspėjimas. Antras – bauda. Trečias – didesnė bauda. Ketvirtas – už piktybinį mokesčių vengimą iki realios nelaisvės atėmimo bausmės plius didžiulės baudos su išplėstinio turto konfiskavimo įstatymo naudojimu… Jei toks darbas vyktų kasdien, tai bent pusę nubaudus kita pusė gerai pagalvotų prieš vagiant mokesčius. Kito kelio nėra.

     • Dundukas

      tamstos žiniai, VMI, FNTT, ENTS, Sodros, Darbo inspekcijos, muitinės ir kt. pareigūnų būrys KASDIEN vien tik tikrina ir tikrina. Tikrintojai mąsto paprastai – baudžia, kartais net baudžiamąsias bylas kelia.

      Keista, bet šešėlis kažkodėl nemažėja. Kažin kodėl, a?

     • Mano žinios labai kuklios ir remiasi kelių pažįstamų iš tų struktūrų pasakojimais… Ir, žinoma, verslo atstovų. Na, visi kaip susitarę sako, kad per krizę labai suminkštėjo tų įstaigų tonas… O tikrina labiau tuos, kurie pradeda rodyti daugiau įplaukų, o ne tuos, pas kuriuos juos įtartinai mažos… Taip man pasakoja žmonės. Kuo dabar tikėti?

   • suomis

    Tik kažkodėl cypėse sėdi mažiukai o didieji plaukioja laisvėje.

    • Tikslus pastebėjimas. Tačiau Jūs matomai nesuprantate, kad didieji aferistai turi brangiai apmokamus tikrai gerus advokatus… Štai dėl to jie ir plaukioja… Kai kuriais atvejais jiems net padeda ryšiai tam tikrose institucijose. Bet tai jau kita tema. Nusikaltėlis yra nusikaltėlis ir visi prieš įstatymą yra lygūs.

 • mast

  Teisybės dėlei reiktų pataisyti, kad K.Starkevičius turi liudytojo statusą, o spec. liudytojo turėjo.

 • zilvinas

  dideli darbai susideda iš mažų (jei užsimerki prieš bilietėlį ar pakištukę gydytojui, tai ir apie didesnius „otkatus“ tylėsi(pvz. verslo liudijimų praktiką žiniasklaidos įmonėse). Seimas irgi ne pats save išsirenka. Mes išrenkam ir matom savo visuomenės atspindį seime.
  Galim visi tylėti ir keikti mintyse arba galime nebūti abejingais. Man gaila vairuotojo, tačiau jei jis tyli- tikrai ne grašius gauna, kaip ir gydytojas postrigaujantis TV ekrane, kad žmonės moka ne kysšius, bet išreiškia padėkas…

  • Dundukas

   tai, ką jūs rašot, yra teisybė ir gražus noras. Teorinis. O praktiškai žmogus mato, kad sąžiningai mokėdamas mokesčius jis gyvena vis blogiau ir iš to daro praktines išvadas dėl mokesčių.

 • Klaipėdietis

  Keista, čia matomai nuo vietos priklauso, Klaipėdoje kiek važiavau be jokių reikalavimu visada bilietuką gaudavau. Gal Klaipėdiečius mok. insp. išauklėjus, pareidavo, pabaudavo tsakant.

 • viktoras

  Gerb .Artūrai,
  Žinoma . Neišskirkime.Kurkime paprastas mokestines sistemas ,ugdykime žmonių sąvarankiškumą….

 • Neskaičiau visų komentarų, tad yra tikimybė, jog pasikartosiu. Bet man juokingiausia tame talonėlių neprašyme yra tai, kad žmonės įsivaizduoja darantys vos ne gerą darbą vargšui vairuotojui.. Visada paprašau talonėlio mikroautobuse ir čekio tose pardotuvėse, kur kasininkės yra linkusios dirbti su atidarytu kasos aparatu. Kodėl aš moku mokesčius, o kažkas turi nemokėt?

 • Rytis I

  Visur tas pats, pasivaikščiojus po miestą neviltis eksponentiškai didėja. Gerai būtų, kad savivaldybė, seimūnai, administracijų darbuotojai dažniau išliptų iš savo tankų, pamatytų kaip gyvena visuom. transportas, taksi, kavinės, smulkios parduotuvėlės… Galų gale bilietukas juk ir ne panacėja. Lietuvis išradingas. Ypač jei bando paskutinius kailinius atimti. O šiaip jei nėra kontrolės – nėra ir biletėlio. Pilietis, turintis įgimtą sąmoningumo jausmą retas atvejis, bet dažniausiai tokis išauklėjamas.
  ps. Beje kažkodėl įtariu, kad pilietiškumas tai ne vien mokesčiai, kaip dabar kalama, kad nuo kažko kitko reik pradėti..

 • viktoras

  Gerb. Vita,
  mokate visus mokesčius, o gydotės privačioje klininikoje, Jūsų vaikai mokosi privačioje mokykloje, Jūsų saugumu rūpinasi privati saugos tarnyba, savo kiemą ir keliuką iki jo valotės pati, visokiausiuose registruose paslaugos mokomės ir t.t….
  Paaiškinkite man dundukui, kam Jūs tuos Mokesčius mokate? Aišku, jeigu P . Artūras leis..

  • Gerb. viktorai,
   nesigydau aš privačioje klinikoje, gydausi valstybinėse ligoninėse ir, beje, nemokamai (čia turiu omenyje, kad kyšių aš taip pat neduodu ir kol kas niekas jų neprašė, o ir nugydyta nebuvau). Vaikų neturiu, bet čia dar didelis klausimas, ar jie mokysis privačioje mokykloje. O jei ir mokysis, tai nebūtinai dėl to, kad valstybinės blogesnės, gal dėl to, kad esu pakankamai pasiturinti pasirinkti sistemą, kurioje noriu, kad vaikas mokytųsi. Lietuvoje kaip žinia švietimo sistema centralizuota ir tik privačios pasiūlo alternatyvas. O jei keliukus ir kiemus kasu pati, tai greičiausia tik dėl to, kad kažkas sau leidžia nemokėti mokesčių, o kiti dar ir padeda. Jei tvarka būtų bent kur, tai sunkiau būtų susitaikyti su netvarka visur. O dabar gyvenam ir dejuojam, dejuojam ir gyvenam, bet piršto nepajudinam…

   • D.

    o kas jums turėtų kiemus nukasti? kas nukasa kelius vienkiemyje gyvenančiam žmogui?

    • nerijus

     Nukasa tada, kai pasiskundžia. Ir tai FAKTAS.

     • Nerijau, o aš ne taip turi būti?
      Ar kažkas turi apvažiuoti visus Lietuvos vienkiemius, ir sužiūrėti, kur čia sniegą nukasti reikia?

     • D.

      Biesai, gal keliai niekur nedingsta, ir jei sninga tai tikėtina jog jie užsninga.

 • to viktoras su pagarba

  na ne visi tokie pasiturintys kaip Jūs.

 • viktoras

  Gerb.Vita,
  Kaip pagyvenęs žmogus, galiu JUMS garantuoti, kad visiems idealiai sumokėjus mokesčius, niekas nepaskeistų..Tai jau daug kartų įrodyta ir teoriškai ir praktiškai. Be jokios abejonės Jūs tai anksčiau ar vėliau suprasite, nes Jūs skaitote šį blogą, kas rodo kad protaujate….

  • Gerb, viktorai,
   kaip pagyvenęs žmogus Jūs tikrai turėtumėte labai rūpintis, kad mokesčiai būtų surenkami. Nes aš tai dirbu ir užsidirbu, o va pensija Jūsų priklausys (priklauso?) nuo to, ar aš moku mokesčius ar ne.

   • Dundukas

    jei būtų taip paprasta, atsakykit, gerb. Vita, kodėl vyriausybė pakėlė PVM, kitus mokesčius, o pensijas kažkodėl… sumažino. Tad neskubėkit su kategoriškom išvadom, ir Viktoro žodžiuose yra tiesos.

  • Komersantas

   viktorai,

   Gal galite nurodyti šaltinį, kuriame teoriškai įrodoma, kad visiems sumokėjus mokesčius, niekas nepasikeičia?

  • Šamanas

   O garantijos polisą išrašysite? Ar čia tik Vitai galioja? Teorinių ir praktinių įrodymų neprašau.

 • Rasa

  Buvau pakankamai sąžininga (pasirodo, ir labai naivi) pilietė, kol pati nepatekau į to valstybinio mechanizmo vidų. Deja, daugiau tokia nebūsiu, nes valstybei (aparatui?) mes tikrai nerūpim. Myli jie tą tėvynę šūkiais, o ne žygiais, ir neprisitaikančius tiesiog išspjauna…

  • nerijus

   Rasa

   +

 • Ramunė

  Išdrįsiu ir aš pasidalinti savo patirtimi. Teko važiuoti mikriuku savaitgalį, tai kasos aparatų ten iš vis nebūna arba jie neveikia. Pasirodo, vairuotojai savaitgaliais „dirba sau“, nes oficialios algos negauna. Jei kam įdomu, visa istorija čia:
  http://lprofsajungos.blogspot.com/2010/11/kai-kurie-sostines-mikroautobusu.html

 • Baisuoklis

  Yra viena taisyklė: „Turtingas Lietuvis – turtinga Lietuva“.

  • Dundukas

   keista, geriau būti jaunam, turtingam ir sveikam, nei sen u ligotu ubagu. Kažin, kodėl? :)

 • Kawianskas

  Man irgi deja vu… Prisiminiau, kaip mokykloje pasakojo, apie komunizmą. Ateini į parduotuvę pasiimi, ko tau reikia, nueini į darbą, atidirbi kiek sąžinė liepia. Žžavu. Aplinkui visi tokie sąžiningi.
  20 metų jau kaip kapitalizmas. Konkurencija ir pelnas valdo. Kuo daugiau sumoki mokesčių tuo mažesnis pelnas, kuo mažesnis pelnas, tuo tu silpnesnis. O silpnas verslininkas greitai tampa pašalpų gavėju.
  Visada yra du pasirinkimai, mokėti mokesčius arba nemokėti. Mokesčiai mokami tik tada, kai alternatyva yra blogesnė. Reikia sukurti sąlygas, kai nemokėti mokesčių yra blogiau nei mokėti. Tai nėra sunku ir netgi paprasta, lyginant su užduotimi padaryti visus žmones vienu metu sąžiningais piliečiais ir mokesčių mokėtojais.
  Tos mums įprastos moralės verslo santykiuose nėra ir iš principo būti negali. Pasilikime tai sau, savo vaikams, draugams ir šiaip praeiviams, o mikriukų vairuotojams tiesiog sudarykime sąlygas mokėti mokesčius. Tada jis pats didžiuodamasis pasakys: – Aš sąžiningais sumoku visus mokesčius…

  Tarp kitko kiek esu Kaune paskutiniu metu važiavęs, visada gaudavau bilietą. Nustebčiau jei neduotų.

  • Aras
   • nerijus

    Visos sąlygos sudarytos nemokėti mokesčių- piniguočiams…
    Mokesčiai tik varguoliams!!! Kaip ir viduramžiais. Sistema niekuom nepasikeitė ir nelinkusi keistis…

    • Aras

     Sistema jau prie Kirkilo buvo bloga, bet prie Kubiliaus ji pablogėjo kartais.
     O diena.lt straipsnyje yra visi atsakymai, kodėl žmonės palieka Lietuvą.

     • nerijus

      Visi emigrantai „sukurpia“ apie 4 proc. BVP ir be jokių pastangų…Nereikia ir darbo vietų kurti. Už tuos pinigus „kviečiami“ užsienio „investuotojai“ už milijonus…

     • nerijus

      p.s. skelbiama, kad prie tų 4 proc. reikia pridėti antrą tiek, kuriuos jie patys parsiveža namolio, be Western Union ir kitų kompanijų, bankų….
      Įspūdinga suma, sakyčiau?..

     • Aras

      Nežinau. Pusė mano giminės Londone, bet nei vienas iš jų nieko čia nesiuntė ir nesiunčia, net angliško suvenyro iš jų nepriprašysi. Smagu ten, buvau svečiuose. Visi ramūs, atsipalaidavę..

     • romas

      Arai, visa bėda, kad lietuviai nori dalintis ne tikrą, o įsivaizduojamą pyragą. Prie Brazausko ir Kirkilo gyvenimas buvo 20 -čia procentų skolintas. Dabar – gal kiek mažesne dalimi. Lietuva tiesiog savo gyvenimo kokybės neuždirbo, todėl tegul būna kas nori valdžioje – patenkintų nebus. Visų pirma todėl, kad niekas nenori grįžti prie uždirbtos gyvenimo kokybės, nes priprato prie skolintos. Antra bėda, kad verslas prieš tai buvo sukurtas ne ten, kur iš tiesų reikėjo. Baigėsi bankų paskolos ir visas burbulinis sektorius bankrutavo. Atgaivinti jį galima tik atkūrus burbulinę paskolų sistemą. Nežinau, ar dar yra tokių idiotų, kurie norėtų skolinti statyboms ir butų apstatymui.
      Dabartinės valdžios gal būt jau irgi nebe labai galim pateisinti, nes reikia kažko radikalaus, o šviežių idėjų nėra. 300 000 bedarbių tikrai yra blogai. Gal reikia kokią zoną be mokesčių sukurti,gal dar kažką, bet tikrai reikia žmones įdarbinti. Nors negaliu sutikti, kad dėl dabartinės padėties būtent ta valdžia ir yra kalta labiausiai. Investicijas lengviau pritraukti ne krizės laikotarpiu, todėl akivaizdu, kas nesukūrė sveikos ekonomikos savo laiku. Ir negalim sakyti, kad to mums niekas nesakė. Apie netvarią ekonomiką kalbėjo Brazauskui su Kirkilu ir komisaras Almunja, ir vėliau komisarė Grybauskaitė. Niekas nenorėjo to girdėti paskolų puotos metu.

     • nerijus

      Bet burbulais džiaugėsi visi ir ne tik Žmonės, bet ir politikai…

     • nerijus

      Grybauskaitė nutilo dėl nepanaudojamų lėšų iš ES struktūrinių fondų?..Matyt, PR’as nebėra reikalingas, kaip ir bereikalingas triukšmas?..Kam griauti savo įvaizdį, kai ES laukia?..

     • Aras

      Visų europiečių gyvenimas yra praskolintas dar labiau nuo seno ir nieko, ramūs jie ten kaip belgai ir susitvarko.
      Negali sutikti, kad dėl dabartinės padėties būtent šita valdžia ir yra kalta labiausiai? R. Kuodis dažnai mėgsta papasakoti apie Japoniją, kuri ekonominės stagnacijos metais statė niekam nereikalingą milžinišką tiltą į kažkokią negyvenamą salą, taip siekdama gaivinti ekonomiką. Lietuva krizei turi ant lėkštutės patiektą Dievo dovaną – namų renovaciją, leidžiančią įdarbinti geram dešimtmečiui visus kurie tik norės dirbti, ir dar plius ekonomikos aktyvacija iš statybinių medžiagų pardavimo, projektavimo, sąmatavimo ir dar iš tūkstančio dalykų kurie su statybomis yra susiję.
      Krizė prasidėjo su Kubiliumi ir baigsis ji pirmą dieną po to, kai Kubilių pašalins – vienaip ar kitaip.

     • nerijus

      Arai

      Jei norime liti ant to pačio grėblakočio- lipkite. Jei „burbulas“ buvo sukurptas statybų ir bankų (paskolos) sektoriaus, tai Jūs tikite, kad Žmonės norės užlipti antrą kartą?..Drįstu abejoti.
      Ką daryti toms šeimoms, kurios jau pirko butą, o joms ėmė paskolą iš banko?..Antrą kartą lipti ant grėblakočio?..
      Ekonomika gyva gamyba, o ne „burbilinėmis“ statybomis, nes kam tie namai bus reikalingi, kai virš 1 mln. jau išvykę ir Šalyje virš 300 tūkst. bedarbių, statistiškai (praktiškai(skelbia DB šaltinis) apie 50 proc.)?..

     • romas

      Arai, bėda, kad renovuotis nenori žmonės. Jiems kompensuoja 1/6 išlaidų sąskaita tų, kurie negyvena blokiniuose, o jiems atrodo, kad duoda per mažai. Reiktų PVM lengvatų netaikyti – tada ir pamatytų, kiek iš tikro kainuoja šildytis. Kurie patys kūrenasi, jokių lengvatų negauna, o juk toli gražu ne visi yra milijonieriai. Mūsų žmonės nori gyventi kitų sąskaita. Nėra nieko nemokamai. Bus laikas ir reikės sumokėti. Kodėl nemylim savo vaikų ir anūkų?

     • nerijus

      p.s. ką daryti tiems, kurie pirko būtą senos statybos name ir jiems „gręsia“ renovacija?..Vėl (antrą kart), eiti „išmaldos“ į tą patį banką, kuris juos „nugręžė“ prieš keletą mėnesių?..Raskit man tokį drąsuolį…

     • nerijus

      romai

      paneikite tikimybę, kad po renovacijos šilumos kaina nepadidės.

      Jau esu daug kartų rašęs ir pasikartosiu, kad kiekvienas verslas siekia tik pelno. Jei pelno bus mažai, tai bus imamasi priemonių- gauti pelną.
      Vieno, renovuoto pastato Žmones, kiekvieną mėnesį, aplanko „šilumininkai“, nes nori įsitikinti: kodėl jie tiek mažai moka už šilimą?..

      p.s. jei planuojatės renovuoti, Žmonės, nedarykite klaidos. Patys gailėsitės.

     • romas

      Nerijau, verslininko pelnas yra panašiai, kaip žmogui atlyginimas. Nenorėtum juk be atlyginimo dirbti. Versle net ir sudėtingiau, nes reikia rizikuoti savo turtu be jokių sėkmės garantijų. Kur rastum tokį darbuotoją, kuris nebūtų tikras, ar gaus atlyginimą, ir vis tiek dirbtų?

     • nerijus

      Nuo kada, verslininkas, rizikuoja savo turtu?..

      Prajuokinote :)

      Ar bent žinote, kiek firmų, per 2009 metus, pakeitė savo pavadinimus?..

      Kodėl Kubiliaus Vyriausybė, su Kreiviu priešakyje, apie tai nutyli?..

      Kai „verslininkas“ važinėja su Porsche Canyan, o darbuotojui geba mokėti minimumą, tai manau, kad jo verslas nėra nesėkmingas, priešingai,- jis gyvena Valstybės padedamas- šelpiamas.
      Tik nerašykite apie verslininko padorumo stoką ir pan., nes tai jau bus per daug…

     • romas

      Nerijau, jei verslininku būti taip gerai, kodėl taip mažai verslininkų?
      O dėl rizikavimo savo turtu – dar kartą pagalvok. Gal dašus.

     • nerijus

      romai

      Nedašus, nes UAB’o savininkai neatsako savo turtu.

      Pakeiti įmonės pavadinimą ir toliau sėkmingai dirbi.

      Norint būti verslininku, reikia turėti „suktą makaulę“ ir rimtų pažinčių struktūrose…

      p.s. tik nepradėkite apie sąžiningumą ir pan., nes tiek esu matęs ir regėjęs, kad netilps į vieną tinklaraštininko straipsnį surašyti..

     • Aras

      Noriu priminti, jog žmonės vangiai puolė renovuotis net tada, kai Kirkilas pažadėjo dengti pusę visos renovacijos kainos. Jokia renovacija, kur žmonėms reiks daryti tai, ko jie neišmano, t.y. eiti į bankus, ieškoti statybininkų ir architektų ir kt., ir t.t. yra priversta žlugti.
      Aš pilnai pritariu R. Kuodžio idėjai, kad žmonių rūpestis čia turi būti tik vienas – jie išreiškia norą renovuoti savo namą, ir vėl užsiima kasdieniais savo reikalais. Visa kita nuo a iki z padaro valstybė, po to patirtas renovavimo išlaidas atsiimdama per šildymo sąskaitas. Pamąstykit patys, tokiomis sąlygomis namų bendrijos susipeštų dėl pirmumo, žmonės per naktis stovėtų eilėse Kubiliaus priimamajame, regztų intrigas dėl galimybės būti pirmiems eilėje į tvarkingesnę buitį už dyką.

     • nerijus

      Arai

      Kai sutaupysi 10 proc. šildymo kainos, o sumokėsi 100- 200 Lt. paskolos- bankui, tai negalvosi apie jokį taupumą.

      Dar kartą aiškinu:
      kiekvienas verslininkas siekia tik pelno. Jei pajamos, gaunamos už šildymą sumažės,- pakels tarifus.

      Kas liečia namus…

      Jų garantinis laikotarpis, daugumos, pasibaigęs ir juos reikia griauti, o ne „ciūckinti“.

     • romas

      Arai, bėda, kad valstybė negali elgtis su svetimu turtu kaip užsinorėjusi. Kaip žinia, daugiabučiai yra privatūs. Kuodis kalba kaip ekonomistas, bet nieko negali pasiūlyti kaip teisininkas.

     • Aras

      Na ne, Nerijau. Kiekvienas šildymo būdas turi būti konkurencingas. Jei centralizuotas šildymas nežmoniškai brangs, žmonės paprasčiausiai pastatys visam namui dujinę katilinę ir šildysis dujomis. Nereikia sakyti, jog niekas „neleis“ ir panašiai. Kai bus spaudimas, kai įsiutę žmonės išdauš kai kuriuos langus, išmals kai kuriems snukius, nebus kur dėtis – leis. Aš pavyzdžiui, nieko prieš centralizuotą šildymą neturiu, nes kiek klausiau, besišildantys dujomis pigiau nemoka. Skirtumas yra tik, jog pas mus centralizuotas šildymas neturi individualios apskaitos, t.y. tu negali savo bute sumažinti, padidinti ar visai išjungti šildymo ir mokėti už savo sunaudotą šilumos kiekį. Renovuojant šitai privalo būti padaryta. Ir viskas, kai bus individuali apskaita šilumos sąskaitos sumažės per pusę vien tik nuo reguliavimo, kaip atsitiko su vandeniu įvedus skaitiklius. Žmogus sutaupo, kai turi tam galimybę.

     • romas

      Nerijau – podskazkė :) Kam priklauso visi pastatai ir inventorius įmonėje ir iš kur jie atsiranda?

     • Aras

      Romai, aš juk parašiau, jog dėl renovacijos pagal R. Kuodį žmonės tarpusavyje kausis dėl pirmumo teisės. Nes iš esmės ji bus atliekama nemokamai. Gauni gražų namų nesukdamas galvos ir nieko nemokėdamas daugiau negu mokėjai iki šiol. Nereiks jokios prievartos, norinčių daugės kaip sniego kamuolį nuo kalno paritus. Vienas namas pasidarys, dešimt aplink stovinčių – užsimanys.

     • romas

      Arai, ką daryti su tuo, kad žmogus gaus pridėtinę vertę nieko pats neįdėjęs? Įsivaizduok , kad aš esu įtakingas ir man pirmam namą už dyką renovuoja. Aš parduodu už didesnę kainą, nei be renovacijos, ir perku butą kitame nerenovuotame name. Tada man vėl renovuoja už dyką. Po kurio laiko turėčiau tapti milijonieriumi.

     • nesvarbu

      nerijus:“UAB’o savininkai neatsako savo turtu.Pakeiti įmonės pavadinimą ir toliau sėkmingai dirbi“.

      nerijau,noriu tave kiek patikslinti. Pagal šiandien LR galiojančius įstatymus UAB`o savininkai (akcininkai) atsako savo turtu, jei dėl jų tyčinių veiksmų (neteisėtai perleido/perėmė turtą ir etc.) bendrovė negali vykdyti savo įsipareigojimų.

      Piktiniesi, jog verslininkai gauna didelius pelnus? Tačiau,turėtum sutikti, jog tai tinka tik kalbant apie talentingus verslininkus, žmones turinčius verslininko gyslelę. Tokių pas mus gal kokie 3-5 procentai (skaičiuojant nuo visų verslininkų, ne nuo visų gyventojų). Apsidairyk aplink save, kiek tokių pažįsti asmeniškai?

      Visi kiti-vargo pelytės, tarp kurių trinasi ir verslo aferistai. Pas tokius pelnai žymiai mažesni, veikiau sąnaudos. Daug tarp tokių yra verslo nevykėlių,kurie būtent daugiausiai ir daro, kaip pats sakai:“pakeiti įmonės pavadinimą ir toliau sėkmingai dirbi“.

      Moralas toks, kad turime tokius verslininkus, kokius turime. Kitų nebus, todėl labai atsargiai reikia su lozungais dėl progresinių mokesčių, nes tai labiausiai palies būtent talentingus verslininkus(t.y. gaunančius daugiausiai pelno),kurių dėl to pas mus gali nelikti ir tų 3 procentų.

    • nesvarbu

     nerijau, protingų, veiklių ir viduramžiais buvo niekinga mažuma, o tokių kaip tamsta ir šiais laikas yra esminė dauguma, todėl ir mokesčių tokie moka daugiau. Bet-tik kartu visus tokius sudėjus,kadangi skaičiuojant „nuo galvos“, tai vienas turtingas mokesčių moka milžiniškai daugiau, nei koks neturtingas, kuris beje neturtingas dažnai yra pvz. dėl tingumo ar savo blogų įpročių pasekoje.

     • nerijus

      Taip. Tik kaip Erlickas pasakytų: jų turtai iš dangaus…Tai ko čia stebimės?..

      O tokių kaip tamsta?..Niekinga dauguma, Rolandai?..

   • romas

    Arai, bet juk čia – propaganda. Bendrija galėjo įdarbinti sniego kasėją puse etato, o kasėjas galėjo nemokėti nieko nuo neapmokestinamo minimumo. Man atrodo, kad yra ir daugiau formų legaliai atsiskaityti už darbą.

    • nerijus

     romai

     Įvardinkite kitas formas, nes kitaip- kalbate bele kalbate…

     • romas

      nerijau, galima imti verslo liudijimą dienomis. Ten, rodos, nereikia mokėti nieko papildomai. Įdarbinti kasėją galima vienoje bendrijoje, o antra bendrija gali pirkti paslaugas iš kitos bendrijos. Šiaip, nesu buhalteris, bet žinau, kad rasti būdų atsiskaityti galima visada.

     • nerijus

      romai

      Jūs ką tik pats patvirtinote, kad „sistemą“ galima apeiti.
      Nors visada skatinate pilietiškumą- mokėti mokesčius?..

     • romas

      nerijau, kai pajamos yra mažos, mokesčius imti yra neprotinga. Aš sakiau, kad straipsnis yra propaganda, nes valdžia ir nenori iš vargetų, neuždirbančių minimumo, nieko imti.

     • nerijus

      romai

      VMI skelbia kitaip:

      Dirbi- mokėk mokesčius.

      Kas yra „vargeta“?..Nepersistengėte su žodžiais?..

      „…kai pajamos yra mažos, mokesčius imti yra neprotinga.“

      Jūs skatinate pažeisti įstatymus, nes teigiate, kad iš „vargetų“ nereikia imti mokesčius.
      Įstatymai TURI būti lygūs visiems!..

    • Aras

     O kaip su kitu kiemu? Ten gi kitas darbdavys ir kitas darbas!? Po Kubiliaus naktinės mokesčių reformos niekuo negali būti tikras, kad metų gale neapiplėš. Jei jau kvalifikuočiausi VMI buhalteriai tik po metų susigaudė, jog bedarbiai turi PSD mokėt.. Kubilistaninėje eroje geriausia išeitis elgtis taip, kaip sako tas sniego kasėjas: tyliai daryti savo bizniuką niekam nieko nemokant, prie visko neužmirštant užsiregistruoti darbo biržoje ir pasiimant visas įmanomas, įstatymiškai priklausančias išmokas.

     • nerijus

      Gal taip tikslingai elgiamasi?..
      Skelbiamas karas „vokeliams“, „šešėliui“, o kartu- antrajai Vyriausybei (šešėlinei). Iš tikro, tai tik priedanga:
      duosim jums pašalpą, o toliau „sukitės“, kaip tik gebate?..Tik netriukšmaukite!!!
      Tokia santvarka- tokios ir Vyriausybės.

 • nerijus

  „Politika“:

 • O gal reikėtų užveisti puslapį, kuriame galėtų žmonės registruoti panašius atvejus? Ir padovanoti nuorodą VMI? Tada visi matytume kokie mastai ir kaip reaguoja, be to būtų vieša info. Galėtų sąmoningi piliečiai nepirkti prekių, paslaugųmiš įmonių, kurios patektų ten? Tik ką daryti, kad konkurentai neprirašytų nesąmonių?

 • nesvarbu

  Dunduk,pastebiu, jog kartais rašinėjate alų ragaudamas. Aš čia draugiškai, jei ką.

  • Dundukas

   alų? kaip tik atsikimšau viskį „Jura“, kurį gavau iš bendramokslio Juros už išvežimą į Rygos oro uostą :)

   Bet gal būt geriau, jei mes ne apie alų ar viskį, o apie tai, kas jums atrodo neteisingai komentuota, nusišnekėta. Aš irgi draugiškai.

   • nesvarbu

    Dunduk,nepastebėjau, jog nusišnekate kada ar kažkaip neteisingai komentuojate.Priešingai.“Kalate“ teisingus komentarus.Aš tik apie alų/viskį pasakiau.

 • K.

  Pastebėjau, kad dalis čia keikiančių Lietuvą ir mūsų premjerą p. Kubilių nelabai žino, kad ir UK vykdo alia „naktinę“ mokesčių reformą, kaip visa pietų Europa. Prie jų turi prisijungti Belgija. Tik JAV kol kas nevykdo. Kol kas, nes dar gali pasiskolinti po trilijoną dolerių per metus.
  O visiems mokesčių nemokėtojams:
  LT mokesčių nuo BVP surenkama ~30%; vienas mažiausių Europoje surinkimų pagal Eurostat duomenis (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP); šešėlinė ekonomika, kažkur neseniai skaičiau spaudoje, yra irgi apie 30% nuo BVP. Tai gerbiamieji – jei visi sumokėtų mokesčius, tai sudarytų 9% nuo BVP (0,3*0,3). Tiek, kiek dabar deficitas. Nereiktų tada mokesčių daugiau didint, gal net mažint būtų galima, galbūt būtų galima atsatyti pensijas. Tai kaip čia išeina? Ir dar stebitės, kodėl mažos pensijos? Skaičiai viską pasako. Pvz. Danijoje surenkama 50% nuo BVP.

  • Dundukas

   kiekvienas mąstantis žmogus pripažins, kad mažėjant biudžeto pajamoms nėra kito kelio kaip didinti mokesčius ir mažinti išlaidas.

   Bet reforma reformai nelygu.

   Ar tikrai reikėjo priperėti trečdalį milijono bedarbių, oficialiai atskyrus jau ir anksčiau buvusį PSD mokestį, dėl ko būriai ilgalaikių bedarbių metėsi į DB ir ta pačia proga registruodamiesi, kad nereiktų mokėti atskirtojo PSD, pareikalavo socialinių pašalpų + lengvatų? Ar tikrai reikėjo taip suvelti mokesčius, kad net VMI ilgai vargo aiškindama visus niuansus, o žmonės iki šiol jų neperpranta? (jei netikit, paklauskit bičiulio ne verslininko, kiek jam ir kokių kiek reiktų mokėti mokesčių, jei jis imtųsi veiklos?); Ar tikrai reikėjo įvesti kintamą NPD su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm (buhalteriai pasakytų), kai tą patį rezultatą galima pasiekti sumažinus NPD, bet palikus jį nekintamą? (tai lengvai įrodoma matematiškai). Ar tikrai naktinė reforma subalansavo mokestinę naštą soc. grupėms? Galima būt tęsti.

   Na, o dėl mokesčių/BVP santykio, tai sakykit, jūs remiatės MEDIANA, MODA, ar VIDURKIO reikšme? Kuri socialinė grupė moka mažiau? Gal samdiniai? Vienžo, nereikia tų abstrakčių statistinių banalybių.

   • K.

    O tai kas priperėjo tų bedarbių? P. Kubilius? Įdomus požiūris. Tokia logika vadovaujantis aš manau, kad Sveikatos ministras yra kaltas, kad man skauda pilvą!
    Dėl medianos ir pan. – nevartokite statistinių terminų, nes reikia suprasti, ką jie reiškia. Mokesčių/BVP santykis reiškia visos mokesčių pajamos dalinti iš BVP. Apie socialines grupes šneka neina. Esmė tame – jei slepiantys mokesčius juos sumokėtų, būtent būtų lengviau labiau pažeidžiamoms socialinėms grupėms, nes valstybė turėtų galimybę jais geriau pasirūpinti (tik nereikia čia diskusijų, kaip valstybinėse įstaigose viskas blogai – pastaraisiais metais dažniau buvau, mandagiai ir gražiai elgiausi, tai ir su manim labai gražiai bendravo, kokybiškai aptarnavo; labai malonios moteriškės dirba, neturiu jokių nusiskundimų).
    O kintamas NPD, gerbiamasis, yra dalelė progresinių mokesčių sistemos, kurios čia visi, siekiantys socialinės lygybės, taip trokšta. Taip kad gavo truputį to, ką norėjo. O jo apskaičiavimas – elementarus aritmetinis 5 ar 6 klasės veiksmas. Kaip ir mokesčių/BVP santykis.

    • Dundukas

     nesivelsiu į diskusijas tarp bedarbių ir atskirto PSD prišauktų registruotis bedarbių.

     Tik negaliu nepasakyti, kad naktinės reformos įvestame kintamame NPD, gerbiamasis „K“, NĖRA nė kvapo į progresinius mokesčius, o atvirkščiai – regresija bei painiava.

     Konkrečiai. Įvedus „naktinį“ kintamą NPD, uždirbantiems iki 320 litų mokesčiai padidėjo 6%; Uždirbantiems 800−3150 litų (didžiąjai masei piliečių) mokesčiai sumažėjo vienodai, t.y. visiems po 17,70 Lt; Uždirbantiems per 3150 litų mokesčiai SUMAŽĖJO iki 3 %. Štai jums ir progresija, štai jums ir soc. teisingumas.

     Blogiausia, kad tą patį rezultatą buvo galima pasiekti palikus senąją GPM sistemą, t.y. 24% GPM tarifą ir taikant PASTOVŲ NPD – 393,75 Lt.

     O kiek su šita kintama nesąmone įvesta buhalteriams + komp. programoms sumaišties? Jei netikit, mielai atsiųsiu formules, skaičiavimus, lenteles – laimei, skaičiai nepripažįsta politikos.

     Tad, ponas, K., niekada neskubėkit kartoti svetimų minčių, net jei jos populiarios ir panašios į tiesą. Kintamu NPD galbūt NORĖTA kaip geriau, o gavosi kaip visada.

  • Dundukas

   P.S. O iš ko JAV pasiskolina trilijoną dolerių per metus? Atsispausdina ar skolinasi iš kinų, kurie, pardavę Amerikai prekes ir gavę kalnus dolerių bijo, kad jie nesukeltų juanio infliacijos, todėl juos grąžina JAV, t.y. perka JAV iždo vertybinius popierius, kurių palūkanoms po to jankiai dar atsispausina dolerių? :)

   • K.

    Na taip. Dėl to nemažina išlaidų. O niekas kitas pasaulyje tos prabangos neturi. Bet ir tie gali prieit liepto kraštą. Pvz., ~7-8 deš. JAV obligacijų palūkanos gerokai viršijo 10 proc. (siekė net iki 15 proc.) Esant dabartiniam skolos lygiui – tai būtų katastrofa.

  • Tik neužmirškite visiems pranešti, kai tos šalys pradės mažinti pensijas ir mažins atlyginimus…

   • K.

    Simai, jau mažina. Naujienas paskaitykite. O pvz. pensijas JAV visi kaupiasi patys. Ir sveikatos draudimą mokasi patys. Dėl to JAV sveikatos apsaugą turi apie 70 proc. (atrodo) žmonių. O jei neturi – išmeta iš ligoninės (pasidomėkite). O LT – 95% berods.

    • nerijus

     Kai pensija yra ori, o ne grašiai, tai kodėl, vardan Valstybės, jos nesusimažinus?..
     Nelyginkite tokių Valstybių, kaip JAV ir kt. su mūsų Lietuva. Tai du skirtingi poliai ne tik Žemės, bet ir politikų smegenų…

     • K.

      O jūs skaitote prieš atsakydamas, p. Nerijau? Gi sakiau, JAV pensiją kaupiasi patys. Tai ir nėra ką mažinti. O vat pietų europiečiai turėjo orias pensijas. Dabar graikų skola – 140 proc. BVP, italų – virš 110 proc. ir t.t. Kaip jūs manote, ar dar ilgai jie gaus orias pensijas? Pažiūrėsim.
      O skirtingi smegenų poliai ne politikų, o žmonių. Politikai rinkti iš žmonių. Tai vat jei visi pateisina mokesčių vengimą, tai ir politikai pateisina. Kai pasikeis visuomenės mąstymas, kaip apšvarinti valstybę, tai pasikeis ir politikų mąstymas. Kodėl jūs kalbate apie politikus kaip apie kažkokius mistinius asmenis, kurie atsirado iš niekur? Jie tokie patys kaip jūs ar aš, augę Lietuvoje, matę sovietmečio, vaikšto į tuos pačius kinoteatrus, kavines ir t.t. Tai vat ir pamąstykite.
      Beje, JAV politikai ne ką geresni – kokia tai JAV ten merė išvogė pinigus, skirtus vargšų pietums, JAV senatorių išmetė, nes samdėsi merginas į ofisą ir dar ten kažką prisidirbo ir t.t.

     • Respondentas

      K > kad ir kiek kalbėtumėte, pagal vyriausybės skelbiamą nešmatuojamų nuopelnų gelbstint Lietuvą sąrašą, kad ir kiek kitos valstybės prasiskolinusios ir pilnos problemų, bet kažkaip Lietuvos gaivinimo planai pasibaigė tuo, kad bedarbių daugiausiai, net įskaitant kad darbo birža kiek įstengdama išbraukinėja visus, atlyginimai mažiausi, atsigavimo vilčių jokių. Kitiems bent pinigų duoda išsilaikymui, o mūsų vyriausybė ir tokių atsisakė.

     • K.

      Respondentui: nemaišykite krizės suvaldymo su gaivinimu. Prieš tai bandė išgelbėti nuo bankroto, toliau stengiasi suvaldyti skoloos augimą. Pritraukta Barclays, WU. Galų gale pradėtas statyti elektros tiltas į Švediją. Gal galų gale pastatys terminalą (kas seniai turėjo būti padaryta). Atsigauna uostas (po to, kai p. Gentvilas tapo vadovu). Manau, darbų sąrašas neblogas.
      O dėl išbraukimo – manau, kad viskas labai gerai. Jei žmogus nerodo iniciatyvos rasti darbą – kodėl aš, mokesčių mokėtojas, turiu juos išlaikyt? Kai pusė tų išrauktų dažniausiai turi nelegalius darbus.

     • K.

      P.S. Respondentui – paskaitykte pono Račo įrašą: http://racas.lt/liudijau-stebukla/

    • Tikiuosi Artūras R. nesupyks už tokią repliką, bet ponas K su tašku tikrai turi teksto suvokimo problemų…. Tai vis dėl to pavardinkite šalis, kur (patikslinsiu) mažinamos valstybinės pensijos, įstatymais mažinamos įmokos į privačius pensijų fondus, mažinami valstybiniai atlyginimai. Prašyčiau su nuorodomis, o ne „susirask pats“, kad galėčiau patikrinti informacijos patikimumą.

     Mano kukliomis žiniomis algos nemažinamos net Graikijoje – ten nuėmė tik priedus (kol kas)… Jei apsirinku – pataisykite, man nesunku prisipažinti kad klystu, nes iš tiesų noriu žinoti kas vyksta pasaulyje.

     • K.

      Respondentui: Ispanijoje nedarbas ~20 proc. Lietuvoje buvo ne gaivinimas, o gelbėjimas nuo bankroto ir skolos augimo – nemaišykite skirtingų dalykų. Gaivinimas prasidėjo gerokai vėliau ir vyks nuosekliai ilgesnį laiką, jei viską tinkamai darys. Barclays ir WU pritraukimas yra gana reikšmingi dalykai. Pvz. Vilniuje geri IT infrastruktūros specialistai tapo deficitu. Galbūt pritrauks dar daugiau įmonių. Jei pastatys terminalą – tai išvis bus milžiniškas nuopelnas. Tad prieš šnekėdami, bent naujienas paskaitykite.
      O bedarbiai – dauguma yra statybininkai arba nelegaliai dirbantys. Sutinku, kam virš 50 m. – surasti darbą sunku. Jei žmogui 25 – 45 m. – kažkas yra su juo netaip, o ne su vyriausybe. Nepažįstu nei vieno jauno žmogaus, kuris neturėtų darbo (iš mano pažįstamų rato).

     • K.

      Simui: ryškiai susipykęs su aritmetika. Mano metinis užmokestis, tarkim 100K su priedais. Nuėmė priedus, gaunu 80K – valio, atlyginimas nesumažėjo!
      Ir čia ne mokykla, kur mokytoja prieš nosį ant stalo padeda vadovėlius. Tikrai nesiruošiu čia stengtis šaltinių tikrinimui, bet duosiu užuominas. Paskaitykite, kas nutiko Vengrijoje su pensijomis, apie JK deficito planus, ką daro graikai (ir ką dar turės padaryti) ir latviai (su TVF pagalba), kas vyksta visų girtoje Airijoje, kokio dydžio JAV, Graikijos, Italijos, Belgijos skola (čia reiktų padaryti išvadas pačiam apie galimus tęsinius), kokios grėsmės kyla Ispanijai ir Portugalijai, kodėl Vokietijoje 10 m. nekilo realūs atlyginimai ir kodėl jiems dabar gerai dėl to.

 • praeinant

  Bet juk gali egzistuoti ir kiti požiūriai, jamam kokį prieštaraujantį Račo ir Maldeikienės logikai… pvz.:
  Grubiai paėmus Vakarų Europoj neapmokestinamas minimumas susireguliavo į sumą kuri yra kokį dešimt kartų didesnė, nei Lietuvoje. Ko gero, taip ir pas mus kažkada bus (gal neužtvenkt ypač lygumos upės…:) ). O, jei mūsų smegenys/valdžia infantilus, tai jau tada suveikia „ląstelių“/runkelių motorika.
  Taigi, tas segmentas, kurį Artūras ir Aušra ypač „keikia“, tiesiog pasiima tą neapmokestinamąjį minimumą. Vat, tie kurie į mėnesį gauna pajamas pradedant 5-10 tūkstančiais ir nemoka mokesčių, tai jau yra asocialai, ar tiesiog socialumo vagys…:)

  Tik šiam kontekste ‘’taurusis elnias’’ gina smegenų institutą, o vargo bitė-ekonomė mato tik tą vienintelį lapelį ant kurio tupi…

  Atsiprašau, ponai ir ponios, tikrai nieko nenoriu įžeisti šiuo pastebėjimu…

 • vadas

  jeigu mūsų išrinktieji yra tautos atspindys, tai p. račas, ko gero, nori pabandyti pakeisti pradininį vaizdą.

 • aidas

  0 čia visiems naiviai tikintiems, kad gal bus geriau …nieko naujo…
  http://vz.lt/straipsnis/2011/01/07/Renovacija_merdi_namai_irsta_pinigai__tirpsta

  • nerijus

   „…nenaudojamų pinigų administravimas kainavo 5,5 mln. Lt. “

   Griūk iš juoko :)
   Reikia pinigus „administruoti“, kai jie stūkso sąskaitoje ir net, nepopieriniame pavidale :)
   Kaip „daromi“ pinigai iš nieko.

   • Rytis I

    O kaip, pinigus reikia „ganyti“, – nejau manote kad piemenėlio darbas nemokamas?

 • skaitau

  Sunku pasakyti kas dėl to kaltas, UAB ar nesąžiningas vairuotojas :) Ne ką geresne padėtis ir SĮ, baudos į kišenę, o visiem brangesni bilietai ;)

 • vadas

  ponui račui norėčiau pasiūlyti:
  -įsigyti mikriuką,
  -susitvarkyti visus leidimus,
  -pasistatyti kvitų spausdinimo aparatą.
  na ir pirmyyyn kaupti ir lr biudžetą!!!
  po kurio laiko grįžti apsvarstyti šį klausimą.

  • Kvailesnio pasiūlymo dar nemačiau (meluoju – mačiau delfi komentaruose)… Daugelis, kurie neturi rimtu argumentų siūlo užsiimti verslu. Neužsiimu, nes rinkoje nematau perspektyvu ir dėl to, kad nemoku bei nenoriu apgaudinėti valstybės… Šioje vietoje belieka pridurti, kad visi turi užsiimti tuo ką moka. Nejaugi didžioji dalis Lietuvos moka tik vogti? Jei tai tiesa, tai galime drąsiai konstatuoti, kad sovietinis mentalitetas dar ilgai gyvens Lietuvoje…

   • Rytis I

    ..Daugelis tokių it panašių diskusijų baigiasi ta pačia išvada, tipo „toks tautos mentalitetas“. Arba „dėl ko mes kovojome 89-91 m.? Kur demokratija?“ O reikaias dar tame, kad tuo metu laisvę atgavo ne vien tauta, laisvę gavo partokratai, funkcionieriai, gamyklų direktoriai, bazių šefai ir kt. Daugelis iš jų ir dabar prie verslo, su savo ryšiais valdžioje, valdininkų sluoksniuose, stovinčiais per ištiestą delną nuo visų valdymo struktūrų. Klausimas toks, o kaip su jų mentalitetu, – dabartiniais pusiniais ar pilnais oligarchais – jei tuo metu išmoko vogti, prichvatizuoti, kurie pasisavino valdiškas sanatorijas, visiems priklausančius partines ir profsąjungų vilas, nejau jų mentalitetas dabar visiškai transformavosi į sąžiningo verslininko kategoriją?

    • Lina L.

     „O reikaias dar tame, laisvę atgavo ne vien tauta“ – taigi tauta ir buvo įpratusi viską ne legaliai pirkti (nes nebuvo), bet „gauti“, per pažintis ar per spekuliantus ar per vagis – išnešėjus iš gamyklos/sandėlio. Kodėl kaltinate tik tuometines viršūnes? Tiesiog visada kaltos tik viršūnės?

     • Rytis I

      Tiesiog bandau pakreipti dėmesin jog ne vien „mužikas“ ar bobutė visame kame kalti. Kalbu labiau ne apie „viršūnėles“, apie tuos, kam sąžinė tuomet nesugirgždėjo pasiimant lengvai pasiekiamą, bet svetimą. Kurių rankose dabar didžioji lietuviškojo kapitalo dalis. Kaip ten su jų mentalitetu… Kaip su buvusiais paprasčiausiais bandtitėliais, dabar gi garbingais verslininkais ar savininkais? O kad anksčiau visi vien iš „blato“ gyveno, kaži – tas žodis iškart prarastų savo magiškąją prasmę:)

   • vadas

    kiek žinau, tai dažnai iš pačių kvailiausių pasiūlymų, gimsta genialūs sprendimai )))
    tarp kitko, pažėrėt labai daug „rimtų“ argumentų )))
    man jie labiau primena užkeikimus.

  • Rytis I

   Girdėjau, skelbiamas konkursas – geriausias pasiūlymas kaip valstybei sutaupyti lėšų bus premijuotas 5000 Lt. Turbūt vmi moterėlėms jau visai išseko fantazija.. Taigis siūlau – išimti iš apyvartos visus grynuosius pinigus. Tik lustinės kortelės. Iš vienos pusės atsiskaitymai (bankų pagalba) tampa absoliučiai skaidrūs, iš kitos pusės šluostom nosį Estijai – Euro įvedimas tampa atgyvena…

 • Animatorius

  vadui: nesąmones kalbate… Jūs pateisinate neteisėtą veiklą t.y. mokesčių vengimą arba kitaip vogimą iš valstybės. Bet man nenuostabu, nes, manau, Jūs esate sovietinio palikimo žmogus, kurio vertybės susiformavo tada ir nuo to laiko nesikeitė.

 • Respondentas

  Bet tai čia ne vairuotojo problema. Sistema taip sutvarkyta. Ir su taksais taip. Vairuotojas gauna mašiną, mikriuką ir už ją kas dieną turi atmojuoti atitinkamą sumą. Taip sakant jis patampa nuomotoju. O ką išsinuomavęs darys tai niekam nesvarbu. Čia ne vairuotojo su atitinkamu mašinos numeriu problema, o sistemos.

  Bet aš norėjau atkreipti dėmesį į kitą, manau daug didesnę problemą. Bent savo mastu tai daug didesnę. Problema ypač akivaizdi žiemą, kai dienos trumpos. Štai eini tarkim pro BNS agentūros pastatą, ir matai, kad pačiame viršuje šviečia langai net po 17:00 val. Šviečia kas dieną. Vadinasi ten kažkas dirba po darbo. Neabejoju, kad kiekvieną dieną reikiami dokumentai, kad žmogus pasiliktų po darbo neapiforminami. Kiekvieną dieną visiems žmonėms – neįmanoma! Ir štai paklausykit koks gaunasi biudžeto apiplėšimas. Po darbo valandos įkainojamos žymiai brangiaau, mokesčiai taip pat didesni. Bet BNS jų nemoka ir taip jau ilgą laiką. neviltis apima. Ir BNS drystu pasakyti ne vienintelė tokia įstaiga Lietuvoje. Daugumas. Tad vietoj to, kad žiūrėtų kaip kasos aparatus įvesti ir kelis milojonus surinkti, manau VMĮ ir SODRA, išieškoję iš tokių įstaigų priklausančius mokesčius, surinktų milijardą kitą. O ir darbuotojai gautų didesnius atlyginimus kurie būtų išleidžiami vartojimui ir taip gyvintų ekonomiką!

  • mielas respondente, atleiskite, bet tamsta visiškai nusišnekate. Tikriausiai todėl, kad, pirma, visiškai neišmanote apie žurnalistų darbo specifiką, o antra, kad tamstos dundukiškas ir ribotas mąstymas neleidžia tamstai suvokti, kad darbą pradėti galima nebūtinai 8 ar 9 valandą ryto, o tada baigti jį nebūtina 17 valandą.

   • Respondentas

    Mielas Artūrai, galbūt mano mąstymas dundukiškas – pats negaliu savęs įvertinti – jums geriau matyti, bet va dėl to ir lankausi tokiuose tinklapiuose, kad būčiau apšviestas. Ačiū jums už tą vargą. Visgi tie kas dirba BNS lygiai 8 val per dieną ie nei trupučio daugiau po darbo, ar neatlieka kažkokio darbo namie, tai ateisiu po langais galės mesti į mane akmenis. Pasirinkit gausiau ir stambesnių – gal ir dundukizmą išmuš. O jei dirba laisvu grafiku, visvien turėtų būti vedamas tabelis, apskaita. Kiekvienam tai sutvarkyti yra per daug tarapoto, todėl neabejoju, kad įmonės vidiniuose dokumentuose nustatyta darbo tvarka yra standartinė, t.y. nuo 8 iki 17. Ar nesudaro pagrindo piktnaudžiavimui?
    Nereikia gėdytis – visame pasaulyje dauguma dirba po darbo ir nieko tokio. Bet pažiūrėjus taip kaip Račas į latvijų vairuotojus kad žiūri tai yra didelis piktnaudžiavimas ir biudžeto apiplėšimas.
    Mano akim visgi reikia išdirbti veikiančią tvarką, o ne primesti idijotiškas taisykles ir kaltinti visą svietą, kad visuomenė sugedus taisyklių negerbia.
    Kalbu nes pažįstu vieną žmogų, kuris taksavo. Be to, kad reikia įmonei už automobilį atnešti 120 lt į dieną, sumokėti už dispečerius ir adminictraciją nustatytą kainą, nusipirkti kurą, dar reikia ir atlyginimui susirinkti pinigėlių. Vat ir varo keliolika valandų, kad dienos gale liktų 100 lt šeimai, kurios realiai per darbą ir nemato.
    Aišku būnant uoliu patriotu galima ir iš tokių žmonių kvitų reikalauti….

  • Jonas III

   Čia aiškus įstatymų nepaisymas ir padėtį galima lengvai pataisyti (bent kol langų neužtamsina). Bet ką daryti su tais 314000 nedirbančių, kurie nepažeidžia įstatymo. O jeigu kiekvienas dirbtų ir uždirbtų po 3000 litų per mėnesį, valstybei mokesčių įvairia forma sumokėtų po 3500 litų, tai biudžeto įplaukos vien iš mokesčių padidėtų 3297 milijardų (PER MĖNESĮ)

   • Jonas III

    Šiek tiek persūdžiau – būtų 1,099 milijardo.

 • Artūrai, atleiskite už klausimą, o Jūs pats bilieto paprašėt?

 • ok

  Tai keleivių kontrolė turėtų tikrinti ir mikriukų vairuotojus bei keleivius. Jei kuris neturi bilieto, tai bausti reiktų tiek vairuotoją tiek keleivį. Tuomet visada keleivis reikalaus bilieto.

  • Auksinis kardas

   Man rodos būtent taip pas mus Klaipėdoje ir veikia. Ta prasme: veikia.

 • sim

  racas su maldeikiene paloti del 3 neapskaitytu litu drasus, o kad vyskta va tokie fokusai (skaityti zemiau) jie nemato? ar nenori matyti? padedi i banka 0.5 mlrd litu indeli ir dar primoki 5,5 mln. WTF??!! tai gal ponia maldeikiene galetu mums prasciokams paskaiciuoti kokio dydzio % palukanos, jei 0.5 mlrd. per 12 menesius sugeneruoja 1.2 mln. palukanu? priminkit kiek procentu kubilius su mykoliuku ploja bankams uz paskolas? paskutinis sakinys is viso WTF??!!

  o jus ponas racai del 3 litu cia pirdzciojate ir dar jaunus zmones bandote moralizuoti. 3 litu neviltis.

  „VŽ prašymu Finansų ministerija suskaičiavo, kad per pusantrų metų renovavimui skirtų lėšų sumažėjo nuo 516 mln. Lt iki 490,5 mln. Lt: 20 mln. Lt pervesta renovacijos reikmėms Šiaulių bankui, o nenaudojamų pinigų administravimas kainavo 5,5 mln. Lt.

  Už į EIB sąskaitą Liuksemburge pervestus pinigus apskaičiuojamos palūkanos, tačiau šios palūkanos nepadengia sumos, kurią tenka sumokėti EIB už lėšų administravimą. Pavyzdžiui, jei skelbiama, kad už 2009 m. tris mėn. EIB sąskaitoje laikomus pinigus buvo apskaičiuota 0,2 mln. Lt palūkanų, tai šių lėšų valdymo išlaidos sudarė 1,5 mln. Lt, o per 2010 m. sukaupus 1,2 mln. Lt palūkanų už administravimą bus sumokėta maždaug 4 mln. Lt. Inesis Kiškis, Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius, aiškina, kad 2010 m. lėšos EIB buvo laikomos kaip terminuotieji indėliai. VŽ žiniomis, 2 terminuotosiose sąskaitose laikoma 95% lėšų ir dar 5% einamojoje sąskaitoje. O banko mokamos palūkanos buvo naudojamos to
  paties EIB atstovybei Lietuvoje išlaikyti.“

 • Skeptikas

  Vargu ar teisinga reikalauti iš valstybės apiplėštų ir apvogtų žmonių, kad jie tą valstybę gintų, kai mato, kaip iš jos vagiama, ar kad patys iš jos nevogtų, progai pasitaikius.
  Liaudies (runkelių ir dundukų) išmintis byloja, kad tuomet, kai vagiama iš vagies, net ir Dievas juokiasi.

 • Spastai

  30000Lt/m2 kainavo valdovų rūmų statyba šiam momentui. KAip žinia dar ne pabaiga. Pršmatniausią banka įrengti kainuoja nuo 5000 iki 7000lt/m2. Kaip manote , ar daug mokesčių mokėtojui motyvacijos lieka sąžiningai mokėti mokesčius. Jau nekalbu apie to statinio reikalnigumą. Ir tokių pavyzdzių Lietuvoje apstu. Galų gale tą bilietuką techniškai nepatogu atspausdinti ir gaištamas visų keleivių laikas.

  • Rytis I

   Nereikia pamiršti, kiek ir kokius medinės architektūros paminklus „palaidojo“ po tais rūmais. Gal todėl ir kaina tokia?

 • vadas

  būtų kvaila manyti, kad p. račas iš karto po mano pasiūlymo puls pirkti mikriuko )))
  ne kartą teko bendrauti su mikriukų vairuotojais. tai va, galite būti ramūs, tuos bilietėlius jie atspausdiną grąžindami mikriuką į autoparką. jie turi kiekvieną dieną įvykdyti planą. sumos tiksliai nežinau, bet ji yra labai arti to ką yra įmanoma uždirbti per dieną. kalbu apie vilnių. toliau, maršrutui stotis-santariškės yra duota 30 min. ir 40 min. piko valandomis. pabandykit įveikti. gaila tik, kad ženklai neleis to padaryti. vairuotojas būtinai turi turėti „laisvų pinigų“ atsiskaityti su „keliušnikais“, nes tokį maršrutą įveikti per tokį laiką be ket pažeidimų vargu ar įmanoma. tik nemoralizuokit. kas nors šiek tiek įsivaizduoja ką reiškia dirbti pagal grafiką, supras. truputi užstabdei, jau kitas to pačio numerio mikriukas lipa ant kulnų. o dar ir susikertančių maršrutų mikriukai nesnaudžia. o jeigu dar ir p. račas įsėdo )))

 • Genpre

  Kas dar turi lašelį sveiko proto ir neturi keturiasdešimties – gyvena ( žodis „Gyvena“ reiškia: oriai, o tai reiškia – sąžiningas darbas leidžia tau būti laisvam) Anglijoj, Amerikoj, Danijoj, Airijoj, Norvegijoj, Švedijoj ir t.t. – ten vaikus augina ir tų valstybių naudai dirba, – visiems kitiems sunkiau, bet įmanoma.

 • Gintas

  Retai kada išeinu senamestyje „pašėlti“, tačiau vakar likau nustebęs, jog tik viename klube/bare gavau čekį. Buvau keturiose vietose, tai trijose iš jų buvo pateikiamos popierinės „sąskaitos. Užsakymai, spėju, į kasą taip ir neįmušami :) O ir pinigai nemaži – ne 3 ir ne 10 lt už gėrimą..:)
  Tai tas milijardas iš šešėlio nėra jau tokia didelė utopija.

  Sėkmės :)

  • Baisuoklis

   Vienas pažystamas kartą pasakė: „galiu sumoketi visus mokesčius iki paskutinio cento. Deja, ne vienu ubagu nepamažės, tik vienu, t.y. manimi, padaugės“

 • algirdas

  Turite savo BNS ir savo senelio išmintį.To pilnai užtenka.Jūs gi ne Adamkaus metų, kad bumbėtumėt.

  • mielas algirdai, nelabai supratau, ką norėjote pasakyti. Ir šiaip jau BNS ne mano. BNS yra visų protingų žmonių.

 • granulio

  Su bilietu kartu gauname ir keleivių draudimą. Žinant mikruškių važiavimo ypatumus ir matant salonuose metalinius atlošus-rankenas, tai nevalingai susimąstai, kas iš tavo dantukų, kaulelių liktų įvykus autoavarijai.
  Bilietų davimas pagal keleivio amžių labiausiai matosi privačiuose Vilniaus maršrutiniuose autobusuose – pensininkams bilietėlis duodamas kartu su grąža, o jaunimui – tik grąža nelaukiant reakcijos.
  Baigtųsi šie nemalonūs žmonių vertybių išbandymai (nuo pat ryto) sustiprinus kontrolę, kurios beveik nėra, ir baudžiant pačius keleivius.
  Važinėjantieji be bilietų, „susipratėliai“, išpeškit nors sau naudos, pareikalaukit, kad vežtų pigiau, už pusę kainos. :)) Pamatysit, kad niekas jūsų neveš. :))

 • sataniuiga

  Tokiu atveju visada tapatini save su čia pat sėdinčiu vairuotoju (vargšu), o ne su valstybe ar grobuoniška mokesčių inspekcija (plėšikais). Manau, todėl dauguma nereikalavo bilieto.

 • viktoras

  Gerb. Vita,
  Dėkoju Jums uŽ pastangas dėl mano pensijos. Tuo pačiu noriu paprašyti Jūsų dirbti daugiau ,nes pensija apgailėtina….
  Atsiprašau p. Artūro, kad naudoju jo blogą asmeniniam ginčiui…
  Paskutinis patarimas gerb. Vitai: neturėkit jokių iliuzijų ir dėl savo pensijos .jei šį klausimą paliksite tvarkyti valdžiai.

 • Pingback: Blogerių tarpusavio tenkinimo savaitė: Rokiškio iniciatyva()

 • romualdas

  Ne žurnalisto darbas talonus skaičiuoti, o mokesčių inspekcijos.
  Jei Račas bilietėlius tikrina, tai mokestiniai straipsnius terašo.
  O gal dirbkim savo darbą, o ne laižykim valdžiai užpakalius.

  • Dundukas

   na kodėl, kiekvienas turi teisę į nuomonę ir į teisnę save… apgauti. Kaip puiku, kai pareikalauji bilietėlio, dar paauklėji kokį turgaus prekeivį, gali viešai pasidžiaugti kažką lyg ir nuveikęs, kad šešėlio būt mažiau. Mat kai kuriems žmonės reikia iliuzijų, reikia savo rožinio pasaulėlio.

   O tuo metu A.Račo gimtasis žiniasklaidos verslas lyg kirmėlės prieš šalną masiškai rausiasi į šešėlį… Ir tai jau pačią pirmąją 2011-ųjų dekadą – metų, kai užsimota milijardą ištraukti iš šešėlio :)

 • Skaitau ir savo akimis netikiu. Ar Jus visi cia korifejai, p[lebejai, elitas ir marginalai ir t.t. visi is medzio iskrite?:))O gal jus ne Lietuvoje gyvenate? Kipisas del dvieju bilieteliu? Ir Arturas racas didvyriskai paprase bilietuko? O cia dar pasijunge L.Peceliuniene (‘Seimas geresnis uz tauta“?cia turbut vyras Peceliunas pakele ja taip, ar ne, p.Lina? Bet kokiu atveju – epic pasisakymas). Kokie dar Po Velniais bilieteliai? Mano asmenine istorija apdeda visus jusu bilietelius. Kaunas. Su zmona laukdamas mikriuko pastebiu gulinti zmogu be gyvybes zenklu. kauno miesto centre vidury baltos dienos. Visi abejingai praeina. Skambinu i policija ir prasau, kad atvaziuotu ir apziuretu si zmogu, suteiktu pagalba. Sesdamas i mikriuka ir jau vaziuodamas is vietos pamatau, kaip atvaziuoja policijos ekipazas. Po dvieju menesiu. Vis tas pats Kaunas. Vaziuoju mikriuku i darba. Viduodienis. Beveik miesto centras. Vaziuodamas pamatau gulinti zmogu ant saligatvio, pro kuri vel visi abejingai praeina. Imu mobilu, skambinu i policija. Atsiliepes budetojas manes isklauso ir nepatenkintu balsu pareiskia – „O gal jus is kokios visuomenines organizacijos, kad taip visais rupinates?“ Policija registruoja visus skambucius ir i savo duonbazes susiveda, del ko buvo skambinta ir t.t.Policininkas prie pulto pasiziurejes ir surades mano ankstesni iskvietima matyt nusprende, kad as veikt ko neturedamas trukdau ji pietu miego metu. Ar as noriu gyvent tokioje salyje, kaip jus manot? Man juokinga del tu bilieteliu, nes ka as tikrai zinau, tai, kad uzsienio kapitalo imone, gan zinomu vardu savo segmente, turejo triguba perturbacija: buvo laikas, kai jie Lietuvoje turejo dviguba buhalterija, kai pagerejo salygos verslui – dviguba buhalterija isnyko ir viskas tapo balta, svaru, skaidru. Dabar vel grizta prie ansktesnio varianto. Tai kas kaltas del tu nesiulomu bilieteliu? Gal galvojate vairuotojas, kuris p. Raco deka, greiciausiai bus ismestas is darbo, kad sukist i vandeni visus galus, bet tai manau bus jam i nauda, nes speju veziojo p.Raca ir Co uz 800Lt ir dar aptarnaudavo su sypsena, pro sukastus dantis. O dabar p.Racas jam suteike sansa. Gal zmogus emigruos ir dirbs, ir uzdirbs, ir bilietelius dalins. Siulau ponui Racui apsilankyt Lelijos fabrike ir pranest vadovybei, kurios darbuotojos ruko – girdejau, kad rukymas yra pagrindine priezastis, kodel tos uzguitos moterys neisgyvena is 600Lt atlyginimo dirbdamos po keliolika valandu i diena. Ponas racai – greiciausiai cigaretes kontrabandines, ir manau, kad bent jau tureto konfiskacija visu tu siuveju, bei ju pasodinimas i kalejima nebutu per griezta bausme. APIE KOKIUS BILIETELIUS GALI EITI KALBA, KAI SICKMYDICK’AS NETIKRINAMAS VMI TIK DEL TO, KAD JIS KONCERVATORIUS IR ARTIMAS kUBILIUI. O jus PONE RACAI NEPASIDIDZIUOKITE IR PASIDOMEKITE SICKMYDICK’O finansais, turtu. Ten viskas aisku siaip jau kiekvienam protaujanciam zmogui. Klausimas tik vienas – kada ir kur sodint. Bet ne, pas mus aktualiai is patrankos i zvirblius saudyt. Kaip pasake klasikai, mutininkas Suchovas is „Balta dykumos saule“ – „Pavliny govoris..“ Tai bilieteliai, sakot. Na na. P.s.Mano artimi giminaiciai kaip tik isvaziuoja, jauni zmones su dveju metuku dukryte, abu su aukstaisiais, abu dirbe zinomose kompanijose. ir patikekit, ne del bilieteliu emigruoja is Lietuvos. Ne del ju. P.p.s Bilieteliu neprasau, bet jei duoda – paimu. Gydytojam duodu, kol dar turiu ka duot – As ne Gerb. Ponia Ausra Maldeikiene, jos net pacios prasancios nuskriaust niekas nenuskriaus, o vat mane, eilini „mokestini-darbini vieneta“ JAU YRA NUSKRIAUDE, su pasekmem visam gyvenimui, isdidziai nesiteisiau, nes pas mus, deja, ne Amerika. Tik paverkiau ilgiau ir tiek. Atsiprasau, kad del Gerb.p.A.Raco bilietelio tiek daug raidziu paleidau i etery.

 • Pingback: Apie problematiškus žarnyną, inkstus, kepenis, skrandį ir kitus kasos aparatus()

 • nerijus