„Maisto bankas“ – vienus auklėja, kitiems padeda

Šiandien perskaičiau, kad „Maisto banko“ akcija vyksta sėkmingai, kad didžiųjų prekybos centrų pirkėjai bankui aukoja net raudonąją ikrą. Gražu – krizė artėja, o lietuviai nespaudžia ir supranta, kad kitiems dar blogiau nei jiems.

Tačiau aš šiandien mačiau visai kitokį vaizdelį. Pavakary nuvažiavau į Žirmūnų „Rimi“, ten taip pat galima nupirkti produktų „Maisto bankui“. Po parduotuvę vaikšto savanoriai, kurie pirkėjams tai primena ir duoda prekių sąrašą, pagal kurį galima papildyti „Maisto banką“.

…Mačiau dvi poras…iš pažiūros gana pasiturinčias (tai patvirtino ir prekės vežimėlyje), kurioms taip pat buvo įteikti „Maisto banko“ prekių sarašai.

„Nieko sau…“, pasakė vyriškis odine striuke…ir numetė lapelį ant žemės.

Kitoje poroje iniciatyvos ėmėsi mergina: „Nesąmonė kažkokia, jie ką durnių ieško, einam geriau, dar reikia brendžio pasiimti“.

Štai taip.

Nors kai atidavinėjau savo krepšelį prie „Maisto banko“ stalo, paaukotų prekių, atrodo, buvo visai nemažai.

Gal tiesiog man nepasisekė pamatyti…

Bet iniciatyva labai graži. Vienus auklėja, o kitiems padeda.

Ir kažkaip pagalvojau: įdomu, ar „Maisto banko“ iniciatoriai gauna kokią nors pagalbą iš valstybės?

Ir smasu: kokiuose prekybos centruose žmonės daugiau aukoja?

(8 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • sveikinu su Pasipriešinimo pirkiniams diena! :))

 • Anonimas

  Raudonuosius ikrus, o ne rusiškai „ikrą“. O šiaip – respekc už gerą valią. Pastebėjau, kad mums – lietuviams – geriau yra aukoti SMS-ais. Juk tikrai surenkamos įspūdingos sumos. Ir kaltas dėl to mūsų šiaurietiškas santūrumas + 50 metų rusų okupacijos, kuomet apskritai būdavo „sveikiau“ savo nuomones, įsitikinimus ir veiksmus slėpti, maskuoti, užtušuoti ir ginkdie neišsiskirti iš minios.
  Taip kad ne viskas taip blogai. O tie 50 metų po truputį turėtų išsitrinti. Kai tie, kuriems dabar ~10-15 metų, suaugs, aš tikiu, kad jie lapelių nemėtys…

 • Anonimas

  Per „Žinių radiją“ dažnai skamba nepigi „Maisto banko“ reklama. Didieji prekybos centrai „suteikė“ STOGĄ šiam „bankui“ rinkti labdarą vargingiesiems. APIE VISKĄ PAGALVOTA! Ir akcija graži bei garbinga, ir apyvartos bei pelnai žymiai padidės … eilinių pozityviai nusiteikusių pirkėjų sąskaita, tų kurie dar sugeba įpirkti… Kai palygini pvz. bulvių kainas: turguje – po 1 Lt didelės ir gražios, „Maxima“ – 1,38 – 1,78 Lt, „Rimi“ – 1.5-2.5Lt, „Iki“ – dar brangiau, prastos ir mažos… PAPILDOMI antkainiai tikrai solidūs, dar ne vienam „LEO“ užteks… O ar girdėjote apie tų prekybos centrų indėlį į šią akcija savo lėšomis ar mažinant kainas ne tik gendantiems produktams? TIKRAI APIE VISKĄ PAGALVOTA, TIK AR APIE VISUS? Mokykitės, kaip net iš ubagų lazdų daryti pelną…

 • Anonimas

  Artūrai, geresnio vaizdo nei sekmadienį po mišių atimiausioje prie bažnyčios parduotuvėje nepamatysi. Įspūdis, kad tikrai daugiau nei pusė tuo metu užėjusių nuperka. :))) Taip keli vežimai per mano trumpa apsipirkimą užsipildo. Tiesa, toje pat parduotuvėje lygiai prieš metus vaizdas buvo priešingas- matyt alogiškas principas/mąstymas „kai man gerai, tai kaip gali būti kažkam blogai“ ar analogiškas „kai man nelengva, turbūt ir kitiems ne pyragai“ yra gajus. dėl to liūdnoka.

 • Anonimas

  na, man tik smalsu, ar tie prekybos centrai bent kiek paaukoja?..

 • Anonimas

  Šmočiukas’ui
  Rusu laikais, bent nuo 1970 metu nors ir ne buvo per daug maisto, bet tikrai nereikejo ji rinkti parduotuvese bei siuksliu dezese. Dabar viskas pasikeite. Valstyb. socialine politika kitokia. Tenka ir „second hand“ apsipirkti ir labdaringai pavalgyti. Ka padarisi, valdzia atstovauja interesus tu zmoniu kurie ji isrinko. O tie kas ne balsuoja stovi ismaldos ar siuksliu dezes tikrina. Ir taip bus!?

 • smagu, kad domitės, ir ypač, kad aukojate. Valstybė šiek tiek remia Maisto banką, nes jis Vilniuje ir Panevėžyje skirsto „eurokruopas“. Pačią akciją remia prekybos centrai, duoda pinigų viešinimui. Reklama nebuvo labai brangi, jos kūrimui ir transliavimui išleista kokia 40 klt, dar daugiau buvo paviešinta nemokamai (pvz MTV etc.). Žinių radijo reklamos, beje, nepirkom :) Daugiausia suremkama didžiausiose parduotuvėse – pernai čempionas buvo „Minsko“ Iki Vilniuje, šiemet preliminariai pirmauja Akropolis, nedaug atsilieka Ukmergės g. Maxima ir Panoramos Rimi, bet dar ne visų parduotuvių duomenys mus pasiekė. Prekybos centrams aišku irgi pasimoka, bet ši iniciatyva rinkti maistą parduotuvėse yra sugalvota ir išbandyta prieš daugel metų tikrai ne Lietuvoje, tai kartais dėstomos sąmokslo teorijos atrodo juokingos :) Daugiau info bus blog.maistobankas.lt – dar kartą ačiū už dėmesį ir palaikymą

 • Anonimas

  o as manau kad farsas yra visa sita akcija.ji skirta ne vargsams paremti,o skatina krentancius prekybos centru pardavimus.

 • Anonimas

  Brangieji,
  Kam tie kandus kometarai. Geriau padirbekite savanoriais ir suzinosite kaip kas vyksta ir kur nukeliauja maistas! O del didziuju PC, gi niekas nevercia pirkti ish ju, Maisto bankas mielai priima produktus ir ish turgaus ar ish sodo. Nesuprantu ish kur toks pavydas PC atzvilgiu. Mes (dirbe savanoriais shioje akcijoje) labai dziaugemes, kad praejusi savaitgali Maximoje buvo daug nuolaidu :)
  Manau, kad tie kurie „bamba“ priesh shia akcija akivaizdziai parodo savo „gera“ shirdele… ir sunkaus meto vargu ar yra mate…

 • Anonimas

  Mane liūdnai nustebino organizatorių pastebejimas apie aukojančius: dažniausiai aukoja studentai ir pagyvenę žmonės. Ta proga prisiminiau Anglijos anarchistų pareiškimą visuomenei, po vieno turčių kvartalo nusiaubimo, skambėjo maždaug taip: „Jie sako kad mes jiems pavydime geresnio gyvenimo. Tai netiesa, mes jų tiesiog nekenčiame..“

 • Anonimas

  organizatoriai tokius pastebėjimus turėjo prieš porą metų, o kaip supratau dabar džiaugiasi, akd vis daugiau šeimu su vaikais ateina aukoti maisto.

 • Anonimas

  o man atrodo, kad nesamonė tas maisto pirkimas,nes realybėj mačiau tokį pavyzdį, kaip 7 vaikų mama gautus nemokamaimaisto produktus tiesiog išmeta ar papigiaja parduoda kitiems,nes jie pvz kruopų nevalgo. Va jums vargšai.Po viso aš man išvis prapuolė noras aukoti,tiesiog pikta.

 • Anonimas

  Aš jau kelinti metai prisidedu prie šios akcijos. Labai sveikintina ir nuoširdi. Lenkiu galvą prieš jos sumanytojus ir organizatorius. Visi turime pradėti nuo savęs, net ir darydami gerus darbus.

 • Anonimas

  As ir esu mates kaip tie kaip tariant skurstantys issikalineje, ismeta maista valgykloje, ar pinigus leidzia tikrai ne kruopoms ar ryziams.. Aisku gal cia buna noras pasirodyti (vaiku) ar nepilnavertiskumo kompleksas.. Tai kita kart ir apsiroboji nuo tu akciju..
  O gal tie tipo turtingieji kitaip aukoja..
  O siaip sveikintinos iniciatyvos, tik gaila kad su naudos ieskojimo prieskoniu..

 • Anonimas

  sveiki

  turiu ir aš keletą pastebėjimų apie „maisto banką“.
  kuo toliau,tuo įžūliau jie bruka savo lapelius,taip atbaidydami žmones-norinčius paaukoti.
  jei žmogus nori-taim jis aukoja,bet nereikia prie jo eiti ir akiplėšiškai, reikalaujančiu tonu, sakyti: paaukokite vargšms.
  suprantu,kad yra vargstančių,bėdžių…betvisi yra žmonės ir pas visus yra problemu…
  gerai viena bobutė Mximoj pasakė: kad ir mane kas sušelptų.
  pagalvokime: ar ne per daug jau tie mūsų nuskraiustieji, iš tikro tokie yra,ar jimes taip parankiau?
  manau,kad būtų geresnis variantas,kaip tikrame gyvenima,kad duoną reikia užsidirbti…gatves pašluoji-gauni sriubos, sniegą pavalai- gauni sriubos ir t.t.
  ar jie tik pavalgyti susirenka?
  suprantama,kad to nereikalausi iš neįgalių,ar pensininkų(pensininkas opensininkui nelygus).
  bet ten susirenka ir bomželiai ir kitokio plauko asmenys?
  ar tokiems verta sušelpti?
  sakoma: niekada neišsižadėk terbos,ubago lazdos ir kalėjimo.aš,neišsižadu,bet manau,kad nuo žmogaus priklauso: ar jis valgo savo rankomis uždirbtą sriubą ar kitų rankomis?
  kodėl prekybois centrai nepadaro nuolaidų toms prekėms,kurių reikia „maisto bankui“?pelnas pelna pelnas…todėl ir pavadinimas- „maisto BANKAS“
  žinau,kad daug prekių yra nurašoma,o kodėl jos neatiduodamos maisto banmkui,o išmetamos ar išsidalinamos tarpusavyje už tam tikrą KAINĄ?
  PELNAS PELNAS PELNAS
  aukoju,karts nuo karto,kai yra nuotaika…kai jos nėra-neaukoju…
  kaip ir visda – paprasti eiliniai,mokesčius mokantys ir daugiabučiuose gyvenantys ar eiliniai kaimo gyventojai-aukoja…
  paaukotų tų pinigėlių verslininkai,kurie namus stato paežerėse,bent jau taip „atsidėkodami“ UŽ ŽEMELĘ..
  būkim biedni,bet teisingi…

  o kur galima pažiūrėti ataskaitas ,kiek buvo suaukota cukraus,aliejaus…?
  kiek jo buvo panaudota?kokiam kepsniui ir pan.?
  ar veda tokias ataskaitas kas?
  ne
  nes tai -NEĮMANOMA
  tai va…eilinė šaraškinų kontora.

 • Anonimas

  Reiketu paramos Sauliui …nestandartine .susisiekim

 • Anonimas

  „manau,kad būtų geresnis variantas,kaip tikrame gyvenima,kad duoną reikia užsidirbti…gatves pašluoji-gauni sriubos, sniegą pavalai- gauni sriubos ir t.t.“

  O ka tada zmonems, kuriu profesija kiemsargiai siulote – irgi uz sriubos sauksta dirbti? arba valytojos – uz duonos kepala? Pats tiesiausias kelias (atgal?) i naturinius mainus :)

 • Anonimas

  inga

  nereikia gryžti į natūrinius mainus…
  aš siūlyčiau prisidėti prie kiemsargių,nes jie nespėja sutvarkyit kiemų,o ypač, kai pasninga.
  lai surenka transportas tokius žmones ir veža talkon pvz. tvarkyti prišiukšlintas pakėles.bent naudos Tėvynei bus.
  prie gerp greitai priprantama ir tuom naudojamasi, o kam tikrai reikia pagalbos-tas niekad nepasakys…

 • Anonimas

  tai kiek cukraus, aliejaus ir kitu produktu suaukota bus labai tiksliai suskaiciuota ir si informacija atsiras maisto banko tinklapyje. Tiesiog reikia siek tiek laiko, kol ataskaitos is kiekvienos parduotuves is visu miestu atkeliauja iki centrines maisto banko bustines. Maisto produktu isdalijimas taip pat yra labai grieztai reglamentuojamas. Deja, tokie dokumentai negali buti patalpinami internete, bet visi, kuriems idomu, gali tiesiogiai kreiptis i maisto banka ir ta issiaiskinti. Dalis maisto bus isdalinta jau iki kaledu.
  Del nuolaidu prekems maisto banko akcijos metu galiu pasakyti, kad nuolaidos buvo daliai prekiu. Deja, jei nuolaida yra taikoma, tada atsiranda tu, kurie burba, kad prekybos centrai „prakisineja“ prastas prekes, jei nuolaidu nera, tai „pelnas, pelnas pelnas“. Visiems geras nebusi :)
  Maisto banko vardas atsirado pries tris desimtmecius ir jo tikslas atskeisti organizacijos, kaip vietos, kurioje galima ir atnesti ir pasiimti maista (ir paremti ir gauti parama, ir kaupti ir dalinti) veikla.
  O nurasomas, bet tinkamas vartojimui prekes kai kurie prekybos tinklai mielai atiduoda ir ateityje atiduos Maisto bankui. Tik cia jau kita problema, kad mums pajegumu truksta ta maista priimti, sandeliuoti, rusiuoti ir paskirstyti. Pagalbos ranku labai truksta ir mes ju labai laukiam, jei tik norite prisideti. Tuo paciu galesite daugiau suzinoti apie maisto banko veikla.

 • Anonimas

  Keisti tie pasakymai, kad va, mačiau kaip vienas ar kitas tą maistą išmeta, parduoda, prageria, tai reiškia, nesąmonė yra visa šita akcija.
  Aš irgi mačiau daug tokių (žr. aukščiau) atvejų.
  Bet taip pat mačiau ir matau daug atvejų, kai žmonės, kuriems padėti yra skirta šita akcija, nenuilsdami stengiasi kabintis už gyvenimo, ieško darbo, dirba, bent kiek „prakutę“, ateina padėti kitiems, atsidūrusiems bėdoje. Ar galima pagal kelis pavyzdžius vertinti visus?
  Sakymas, kad ši akcija yra su naudos ieškojimo prieskoniu, išvis juokingas. Jūs paklauskite kada nors tų savanorių, kurie „bruka“ jums lapelius, pakalbėkite su jais, atmerkite akis – tai yra žmonės, kurie dažniausiai ir dirba tose įstaigose, kurie už minimalius atlyginimus dirba su žmonėmis, su kuriais niekas kitas dirbti nenori. Pakalbėkit su lietuvoje absoliučiai ignoruojamais žmonėmis – socialiniais darbuotojais. Galbūt tada suprasite, kokia „nauda“.

  Atsiprašau už nerišlumą – šįkart emocijos pernelyg stiprios.

 • Lx

  Na va gales renkti Mexikietisku burito kavineje . :) Burito.lt

 • Sveiki,yra daug neturtingų žmonių,kurie net neturi ka valgyti,bet jiems galime padėti ir tai nėra sunku,persiuskite i sia LT087300010133323211 saskaitą 1LT, ir taip padesite varsams,jums 1lt nera daug ,o jiems tai dideli pinigai:) (uz pinigus bus perkamas maistas)