LRT taryba užėmė poziciją

LRT tarybos darbotvarkėje antradienį buvo keletas klausimų, bet man atrodo, kad svarbiausias buvo tas, kurio darbotvarkėje nebuvo ir kuris buvo svarstomas kartu su kitais einamaisiais klausimais.

Taryba diskutavo apie etiką: apie tarybos požiūrį ir apie LRT, kaip visuomeninio transliuotojo vaidmenį ir reikšmę.

Po tikriausiai beveik valandą trukusių, kartais gana karštų diskusijų, taryba bendru sutarimu nusprendė, atsižvelgdama į pastaruoju metu vykstančias diskusijas dėl žiniasklaidos skaidrumo ir etikos, „rekomenduoti LRT nebendradarbiauti su žiniasklaidos priemonėmis, nesilaikančiomis Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso“.

Mano subjektyviu požiūriu, tai gana svarbus sprendimas. Pirmiausia, todėl, kad juo LRT taryba aiškiai suformuluoja savo požiūrį į etiką ir užima poziciją. Taip pat gana aiškią ir nedviprasmišką.

Žinoma, rekomendacija, nėra nutarimas ir LRT administracija gali spręsti, kaip į tokią rekomendaciją reikia reaguoti, tačiau, prisimenant, kad aukščiausias LRT valdymo organas yra taryba, ta rekomendacija nėra visiškai bereikšmė.

Tarybos aiškiai suformuluota pozicija yra svarbi ir ta prasme, kad diskusijose prieš balsavimą buvo kilęs klausimąs, kaip derinti etiką ir komerciją, ta yra, ar galima dėl etikos patirti nuostolių arba negauti pajamų, kurias LRT gautų nepaisydama etikos. Man labai smagu, kad balsavimu LRT tarybos išreikšta pozicija rodo, jog etika yra svarbiau. Tikiuosi, kad LRT administracija į tokią tarybos poziciją atsižvelgs.

Manau, kad antradienį suformuluota LRT tarybos pozicija atsispindės ir šiuo metu rengiamoje LRT strategijoje ir ateityje taps jau ne tik tarybos, bet ir visos LRT, kaip visuomeninės institucijos pozicija. Žvelgiant į tai, kad šiandien vyksta žiniasklaidoje, tai būtų labai teigiamas žingsnis.

Tai – geroji naujiena.

Kiek blogesnė yra ta, kad šiandien LRT taryba pritarė LRT 2010 metų veiklos ataskaitai.

Blogai, žinoma, yra ne tai, kad ataskaitai pritarta. Blogai yra tai, kas toje ataskaitoje yra.

5,160 mln. litų nuostolių ir 27,265 mln. litų trumpalaikių įsipareigojimų. Ir nors pastarieji per metus sumažėjo 2,5 mln. litų bendras įspūdis, bent jau mano akimis žiūrint, labai liūdnas ir nežadantis nieko gero ateičiai.

Vis dar laikausi nuomonės, kad tai didžiausia dalimi yra dabartinio LRT generalinio direktoriaus A.Siaurusevičiaus nekompetencijos pasekmė. Šia prasme, visiškai pritariu V.Valentinavičiaus JAV ambsadorei išsakytos nuomonės, kad būtų daug geriau, jei A.Siaurusevičius būtų pakeistas.

Antradienį LRT taryba taip pat tvirtino laidų konkursų rezultatus ir susipažino su 2011 penkių mėnesių biudžeto vykdymu. Abu šie klausimai priskiriami konfidencialių klausimų grupei, tad komentarų nebus.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...