„Sodros“ viešieji pirkimai: tikrai dundukai…

Vienas iš komentatorių atkreipė dėmesį į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimą, iš kurio sužinome, kad  „Sodros“ viešųjų pirkimų dundukų parengtas viešojo pirkimo konkursas yra stabdomas.

Pranešime teigiama, kad pirkimo sąlygos „prasilenkia su logika“ ir cituojamas „Sodros vadovas M.Sinkevičius, teigiantis, jog šis konkursas buvo „apmaudus nesusipratimas“.  

M.Sinkevičius taip pat žada, kad „iš tarnautojų, parengusių tokias, institucijos įvaizdį menkinančias sąlygas bus reikalaujama asmeninės atsakomybės“.

Smagu girdėti.

Belieka sulaukti konkrečių žinių apie tą asmeninę atsakomybę…

Bet vis tiek galvoju: o jei kolega Vakaris nebūtų atkreipęs dėmesio į šį konkursą?

Juk tada su logika tikriausiai niekas nebūtų prasilenkęs ir jokio „apmaudaus nesusipratimo“ nebūtų įvykę?

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • curry

  Šiandien aptikau skelbiamą konkursą SADM „Nevyriausybinių organizacijų, vienijančių kitas nevyriausybines organizacijas, dirbančias Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo srityse ir atstovaujančias jų interesams, projektų atrankos 2011 metais konkursas“.
  Įdomu yra tai, kad aš žinau tik vieną tokią organizaciją Lietuvoje. Tai NVO Vaikams konfederacija: http://www.nvovaikamskonfederacija.lt
  Įdomu tai, kad ši organizacija buvo labai stipriai susijusi su bent jau Dagio laikų SADMo reikalais ir patarinėjo svarbiais klausimais…
  Ir kas mane įtikins, kad tai nėra vienai organizacijai skelbiamas konkursas?

 • Lara

  Čia puikiai tiktų posakis: „Šaukštas deguto visą statinę medaus sugadina“… Sėdi koks nors partinis dėdė/teta viešųjų skyriuje ir prastuminėja giminaičius/draugus/chvogeriukus ar tiesiog geriausiai, prasmingiausiai atkatalinančius. Tokias taisykles, aprašus, kurios buvo skelbtos Sodros konkurse, rašo užsakovai, tie „chvogeriukai“, atsakingi už pirkimus dėdės ir tetos iš Sodros tik parašus padeda.. Kas baisiausia, kad neskaitę, o gal tik sąskaitą patikrinę.

  Naujuoju Sodros vadovu dar tikiu. Vien skolų išieškojimas man patiko. Koks paprastas būdas, bet labai veiksmingas kiekvienam principingam Lietuviui – viešumas. Duokim jam laiko, juk srėbti šioje institucijoje tikrai yra ką.

  Ir aišku apsidraudžiant.. Duok jam Dieve sveikatos nepavirsti dar vienu Drakonu, kaip iš to filmuko “ Drakonas mirė, šlovė naujam Drakonui!“ :)

  • curry

   Na, jei nuoširdžiai, galvoju, kad vistiek programa ir konkursas buvo sudaryti Konfederacijos interesais. Programos trukmė 2009-2012, kas labai susiję su Konfederacijos įtakomis SADMe, reikalavimai pareiškėjams aprašyti konkurso nuostatose labai tendencingi. Apskritai žinant valstybės požiūrį į NVO ir jų rėmimo prioritetus aš manau, kad tendencingumas matomas plika akimi ir tai nėra teisinga. Ir, kas bjauriausia, tokiu būdu demonstruojamas lojalumas trečiam sektoriui. Tik kažkodėl Tam Tikram Trečiajam…

 • feministė

  kad NVO Vaikams konfederacija bent jau pažiūromis tikrai labai artima Dagiui, to nenuneigsi, bet skėtinių NVO, dirbančių su vaikais, tikrai yra ir daugiau, pvz, kaune yra Vaikų dienos centrų koalicija (pavadinimas gali būti netikslus, bet tikrai yra veikianti skėtinė NVO).

  • curry

   O Vaikų dienos centrų koalicija yra dirbanti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo srityje?
   Cituoju:
   Pagrindinis NVO vaikams konfederacijos tikslas – kovoti už fundamentalių vaiko teisių įgyvendinimą Lietuvoje.
   Misija – įgyvendinti ir pastoviai stebėti kaip vykdoma Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija Lietuvoje; dirbti vaikų labui.

   • manyčiau, visos su vaikais dirbančios NVO dirba vaiko teisių konvencijos įgyvendinime.
    2010 m. „nutarta iš dalies finansuoti šių organizacijų projektus:

    *
    Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ projektą – skiriant 39 674 Lt;
    *
    Asociacijos NVO vaikams konfederacijos projektą – skiriant 28 537 Lt;
    *
    Lietuvos vaikų dienos centrų asociacijos projektą – skiriant 10 789 Lt (SADM duomenys)

 • nerijus

  M. Sinkevičius yra atsakingas už „Sodros“ veiklą, tiesiogiai, nes yra jos vadovas.

  Kas „suraitė“ parašą po šio kunkurso sąlygomis?..

 • AM

  Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad greičiausiai ne kolega Vakaris pastebėjo, o Vakario draugai ar giminaičiai, kurie, kaip žinia, galėjo tokį skelbimą skaityti, atkreipė į jį Vakario dėmesį.

 • mdxacuk

  Aš tai sakyčiau, kad Vakaris pasielgė labai neprofesionaliai. Kur kas įdomiau būtų sužinoti galimus dalyvius ir nugalėtojus, ir kas už jų. O dabar visa intriga sugadinta jau pačioj pradžioj. Ir dar duotas šansas organizatoriams tyliai pasiplauti. Čia tas pats, lyg medžiotojas sugalvotų patykoti meškos ir atsivestų visą būrį girtų draugelių su būgnais ir geležinių puodų dangčiais.

  • dzyvai

   Keistas pasiūlymas. Taip mes galim „laukti“ valdovų rūmų, Vilniaus stadiono ir kitų „galų“. Ir Leo „sulaukėme“…

   Reikia ne laukti, o stabdyti pirmu punktu, nes po to atsiranda visokios restitucijos ir kitos sutarčių vingrybės.

   • nerijus

    dzyvai

    L ietuvos
    E lektros
    O rganizacija

    pakeitė pavadinimą į:

    L ietuvos
    E lektros
    skirstomieji
    tinklai
    O rganizacija

    http://www.ekonomika.lt/naujiena/leo-lt-mire-tegyvuoja-lesto-200.html

    „Buvęs energetikos ministras Leonas Ašmontas labai skeptiškai vertino elektros ūkio pertvarką. „Vieni jungia, kiti skaldo, vieni turtą paima, kiti atsiima… Deja, visa tai – ne Lietuvos labui“, – numojo ranka energetikas. „

  • Dundukas

   na nereikia žioplių valdininkų laikyti beviltiškais kretinais. Nes ir be spaudos įsikišimo konkurso kandidatai būtų atkreipę dėmesį į kai kurias neįvykdomas sąlygas ir tie žiopliai būtų jas patikslinę (arba, kaip Lietuvoje nuolat pasitaiko, sąlygas konkrečiai priderinę konkrečiam laimėtojui).

   • mdxacuk

    Tas konkursas turėjo pasibaigti šiandien. Vakaris parašė 11 d. Labai didelis šansas, kad niekas, išskyrus iš anksto paskirtą nugalėtoją, nebūtų spėjęs surinkti pusės zekų komandą. Galima buvo palaukti ir pažiūrėti, kuo viskas baigsis. O dabar baigsis niekuo.

    • nerijus

     mdxacuk

     Sutartis būtų pasirašyta. Kas prisiimtų atsakomybę?..
     Sutartį, kaip geras verslininkas- turėtumėt žinoti, kad nėra lengva nutraukti, kai joje daug „kabučių“?..

  • nerijus

   „Čia tas pats, lyg medžiotojas sugalvotų patykoti meškos ir atsivestų visą būrį girtų draugelių su būgnais ir geležinių puodų dangčiais.“

   +

 • valio ! Gerbiamo dienrascio vyr redaktorius veltui savo kolegas dauze plaktuku stengdamas pasiekti 50% invalidomo lygi.

  • nerijus

   Stogai

   Pakaktų įdarbinti „invalidus“ ( ne neįgaliuosius), kurie mašinas stato neįgaliesiems skirtose vietose ir nereikėtų smurto…
   Jų greitai galima pririnkti, o ypač prie PC.

   • Stogas

    o kaip tada pasiekti 50% teistuma ? Nerijau ?

    • nerijus

     Paskelbti, jog suteiki malonę nusikaltėliams, kurie ieškomi ir slapstosi užsienyje.
     Malonės suteikimo sąlyga: grįžti lėktuvu. Liks tik registruoti ir vežtis :)

 • LaurasG

  Internetas – isradimas svarbesnis uz rata, elektra, vidaus degimo varikli? :)