LRT: ritualinė televizija

Aš suprantu, kad Lietuva yra vadinama Marijos žeme ir kad dominuojanti religija čia yra katalikai.

Žinau, kad katalikai,, kaip ir kitos religinės sektos turi įvairiausių ritualų ir žaidžia visokius visokius žaidimus su pažventinimais, įšventinimais, palaiminimais, atlaiminimais ir panašiai. Šiaip jau manęs tai nejaudina, kol tie žaidimai žaidžiami tam skirtose vietose ir ne už mano pinigus. Kiekvienam savo, tskant.

Tačiau niekaip nesuprantu, kodėl LRT – vadinamoji visuomeninė televizija turi leisti krūvą pinigų, kad tie vienos religinės sektos ritualai būtų tiesiogiai transliuojami visai Lietuvai.

Paskutinis pavyzdys – šeštadienio, balandžio 14 dienos LRT programa: „12.00 Naujai paskirtojo Telšių vyskupo augziliaro Lino Genadijaus Vodopjanovo konsekracija. Tiesioginė transliacija iš Kretingos bažnyčios“.

Aš suprantu, kad LRT generalinis direktorius tokiu būdu užsitikrina Vyskupų konferencijos į LRT tarybą deleguoto atstovo palankumą. Švaistydamas mokesčių mokėtojų pinigus, dėl kurių trūkumo vėliau verkia ant kiekvieno kampo ir aimanuoja, kokia bloga ta A.Kubiliaus vyriausybė. Bet štai pasiųsti kilnojamąją televizijos stotį į Kretingą ir 2 valandas tiesiogiai transliuoti ritualinius pasilankstymus ir paburbėjimus pinigų užtenka.

Nors už tiems pasilankstymams nušviesti skirtus pinigus tikriausiai būtų galima pakeisti jau nežinia kada nekeistas kelių laidų dekoracijas arba mėnesiui pasiųsti korespondentą į Briuselį.

Žinoma, jei būtų daugiau sveiko proto ir jei atsirastų, kas pasako, kad viskam turi būti ribos.

Kol kas, deja, taip nėra.

Ir LRT vis labiau panašėja ne į visuomeninę, o į ritualinę televiziją.

Belieka sulaukti, kol pradės transliuoti pirmosios komunijos priėmimą ar skirs valandėlę išpažintims nušviesti.

(16 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...