Džiaugsmo spindulėlis populizmo jūroje

Mane labai pradžiugino vienos apklausos rezultatai. Jie sako, kad pirmalaikiams Seimo rinkimams, kurių idėją viena iš pirmųjų iškėlė viena iš populiariausių Lietuvos politikių I.Degutienė, ir dėl kurių dabar yra diskutuojama Seime, nepritaria 55 proc. Lietuvos gyventojų.

Kodėl mane tai džiugina?

Ogi todėl, kad, mano nuomone, tai reiškia, kad didžioji dalis gyventojų jau įgijo imunitetą populizmui.

Dar labiau džiugina tai, kad, kaip teigiama pranešime, tarp respondentų yra pastebima takoskyra: pritariančių pirmalaikiams rinkimams yra daugiau tarp vyresnių nei 50 metų rinkėjų, bedarbių, pensininkų ir gaunančių mažiau pajamų, tuo tarpu nepritaria rinkimams dažniau 30-49 metų amžiaus, gaunantys didžiausias pajamas ir turintys aukštąjį išsilavinimą respondentai.

Išvada? Žvelgiant į ateitį, dar ne viskas prarasta ir yra vilties, kad pokyčių dar galime sulaukti.

 

 

 

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Niekaip nesuprantu, kuo dziugina Seimo agonijos tesimas. Visame pasaulyje prieslaikiniai rinkimai yra naturalus reiskinys, o Lietuvoje – populizmas?

  • genyyys

   Natūralūs reiškinys? Galbūt, jeigu parlamentas būtų vos įpusėjusęs ar dar neįpusėjusęs viso kadencijos termino. Bet jeigu iki eilinių rinkimų liko 6 mėn. + 6 d. ar tikrai verta? Ką tai pakeistų? Ogi nieko:)
   Be to, esant trumpesniam nei planuota pasirengimo laikotarpiui, tradicinės partijos dažnai nesugeba operatyviai mobilizuotis, tuo atverdamos pakankamai erdvės įvairaus plauko neaiškiems veikėjams.. Tai vat tokia ta nauda..

   • Stogas

    O ka pakeistu, jei rinkimu nedaryt visai… palaukim dar 4 metus…
    O tradicines partijos cia tai kokios dar tradicijos… vogti, kilnotis zemes nuo paezeriu, Veks, Nacionalinis stadionas, Valdovu chatos, prihvatizacijos ivairaus mastabo, automobiliai prie algos, pirkimai be konkrsu… jo, cia gilios tradicijos :) Tik 20 metu, o tradicijos tokios gyyyylios…

 • stogas

  As nesenas ir populistas ir uz seimo paleidima is anksto ir be kompensaciju uz bloga darba…
  Aisku, netikiu, kad kitas seimas bus kazkuom iskirtinis ir jiems neteks nupirkti 141 nauja automobili, kiekvienam uz 108 000 lt, nes kitraip jie nedirbs. :)
  Aisku, as netikiu, kad jie pries rinkimus zades , o po rinkimu teses bent 20 %.
  Aisku, as tikiu, kad juos isrinkus darys sprendimus musu vardu kokius tik Jie uzsimanys, neziuredami i rinkejus ir duotus jiems pazadus.

  • Sejanus

   stoge, žiūrėk realistiškai. Kas iš realistiškų ir įgyvendinamų pažadų, jei niekas už tokius nebalsuos? Norint būti išrinktam, reikia žadėti aukso kalnus. O kai jau patenki į valdžią, tada gali imtis savo realistiško plano gerinti padėtį srityje X. Kuris, kaip ir visi realistiški planai, kartu dar pablogins padėtį srityse Y ir Z. O spauda viską nušvies iškraipytai ir tendencingai (į kurią pusę – priklausys nuo to, ar tu ar tavo oponentai turi daugiau įtakos konkrečiam tv kanalui / laikraščiui).

   Alternatyva yra žadėti realistiškai ir nebūti išrinktam, tuomet tiek ir naudos iš tavo protingo plano ir sąžiningų pažadų.

 • Hmz

  Aš šiuos duomenis interpretuoju kur kas atsargiau. IMHO jie rodo, kad žmonės yra paprasčiausiai abejingi viskam, kas vyksta politikoje, todėl ir nemato reikalo rengti pirmalaikiams rinkimams. Kam Jonui ar Petrui vargintis ir pėdinti į rinkiminę apylinkę dėl kažkokių ponų rietenų?

  Savo ruožtu, tai, kad pensininkai labiausiai linkę pritarti pirmalaikiams rinkimams, rodo liūdną tendenciją, kad pensininkai tampa vis įtakingesne politine jėga, tokiu būdu sudarydami visas sąlygas ateiti į valdžią eilinei populistinei partijai, kuri pažadės pakelti pensijas ir sumažinti kainas.

  Aišku, labai norėčiau pasirodyti esąs neteisus.

  • Sejanus

   Neabejoju, kad pasirodysi esąs teisus :)

 • Rytis I

  Iniciatorius Šilgalis matyt susizgribo kažką palikti po savęs ir istorijai: „parlamentarai turi istorinį šansą perkelti rinkimus visiems laikams į pavasarį“. Šiaip neblogas noras. Ir net nerealūs norai iš esmės būtų tik jau neįdomus populizmas, jei nebūtų blogiau. Nes Seimas ir vėl gaišinsis tuščiais apsisukimais apie save tuo mažiau laiko paliekant sprendimams, kurie gerai visgi būtų, kad būtų padaryti.

 • Fredis*

  Propaguojantys pirmalaikius rinkimus yra arba naivūs, nes mano, kad kitas Seimas bus geresnis, arba jiems nepatinka dabartiniame Seime dominuojančios politinės partijos. Tarp kitko aš su Valentinu ir esame tie džiaugsmo spindulėliai drumzlinoje nevilties jūroje: esame, jauni, gražūs, išsimokslinę ir teikiantys vilties. Jeigu būtų daugiau tokie kaip mes – pasaulis būtų ne toks niūrus ir nuskuręs.

  • Valentinas

   Fredi,
   Šiaip su tavimi sutinku dėl to, kad mes esame gražūs spindulėliai džiaugsmo, tačiau turėk galvoje, kad visur, tame tarpe ir čia yra pilna paniurėlių, pavyduolių, nenusisekėlių tokių komentatorių kaip visokios bobutės, suomiai, nerijai ir t.t., kurie nesusilaikys neišlieję tulžies ir pavydo. Neleisk apdergti savo spindulėlio.

   • Ar ne per mažai spindulėlių, kad sušiltume mes visi? :( Aš ir galvoju, kodėl žiema tiek ilgai nesitraukia..

    • Rytis I

     Per mažai, neprošal būtų geras pavasarinis žaibas (bambeklis)

    • Bobutė

     Aš tai manau, kad tokių spindulėlių net per daug.

     Anksčiau, pasak liaudies išminties, kiekvienas kaimas turėjo tik po vieną savo visišką valentiną… O dabar kur nepasisuksi- ant visiško valentino būtinai užlėksi…

     O žiema nesitraukia, nes tie spindulėliai falšyvi…:)

 • Izbliondimas

  Valentinai, Fredi,
  perverskite šią knygą „Ateitis prasideda šiandien“ (nesvarbu, kad ji paženklinta yra europinės paramos ženklu) – tai nuostabi knyga apie naująją Lietuvą. Iš kart atverskite 11- 12 lapą (nurodau abu, kad 11 nesupainiotute su 12 lapu), – ir Jūsų širdis džiaugisi visą dieną. Perskaitykite dar tekstą apie tuos ūkininkus.
  Kokie yra darbštūs ir tvarkingi mūsų žmonės, – didžiuokimės jais. Mūsų pirmaisiais…
  Patiks – nepatiks, bet blogai apie tai nekomentuokime, nesuterškime tikro džiaugsmo, tikro pasididžiavimo mūsų tautiečiais…: http://www.organic.lt/lt/news,nid.895

 • Sapnas

  Pirmąkart nesupratau. O kuo blogi rinkimai birželio 3 d.? Niekaip nesuprantu. Pirmiausia, jei ne konservatorių naivi arogancija 1992-aisiais – tai rinkimai visada būtų vykę pavasarį, ir tai labai teigiamai veiktų svarbiausią metų įstatymą – valstybės biudžeto suformavimą. Dabar, kai Seimas mažai veiksnus, yra proga klaidą ištaisyti.

  Kur čia pavojai? Niekaip neįžvelgiu. Kur? Kažkokiems populistams neva bus atvertas kelias? Nelabai įsivaizduoju. Taip tik atrodo. Stiprios partijos tiesiog paankstintų savo rinkimų kampanijas. Viskas užsisuktų anksčiau. O koks skirtumas – kad rinkimai vėliau?.. Jokio. Šachmatų partija vis tiek bus sužaista taip, kaip turi būti sužaista. Atvirkščiai, ilgesnis laikas netgi palankesnis – įsibėgėti, padaryti tai, ką reikia, ramiai susprogdinti paruoštas ‘bombas’. Laikas rezultatui neturi reikšmės, bet užtat svarbu kitkas visai šaliai – ramiai formuoti valstybės biudžetą vasarą, turint daug laiko.

  O kad ankstyvų rinkimų idėjai nepritaria „dažniau 30-49 metų amžiaus, gaunantys didžiausias pajamas ir turintys aukštąjį išsilavinimą respondentai“ – nieko nuostabaus. Tiems, kuriems materialiai gerai šioje sistemoje, jie inertiški, abejingi, nieko nemąsto – tiksliau, mąsto pilvu. Šiuolaikinis materialiai apsirūpinęs lietuvis sielos neturi, net proto neturi – turi pilvą.

 • Šamanas

  Kai pamatai Uspaskicho reitingus džiaugsmas ir optimizmas dingsta.

 • Sapnas

  Nereikia bijoti Uspaskicho populiarumo. Taip atsitiko, kad per Vyriausybinį-Prezidentinį skandalą, kuriame iš politinės arenos nykstanti LiC tebuvo priemonė kitiems tikslams pasiekti, kai kurios partijos neteko populiarumo, o Darbo partija kiek užsiaugino.

  Bet rinkiminė kampanija neprasidėjo. Kiekviena stipri partija turi kortų kaladę, kurią prasidėjus rinkimų kampanijai išmes į viešumą. Sunku net kai kurias idėjas nuspėti. Įvaizdžio idėjas. Nes grynos idėjos – jau rinkėjams nėra įdomios. Niekam tai neįdomu. Tereikia įvaizdžio idėjų. Burtų. Todėl fantazija gali būti beribė, nors lietuviai – valstiečiai, todėl su fantazija – sunkiai.

  Per skandalą labiausiai nukentėjo kietakaktiška LiC. Neįvertino padėties. Konservatoriai irgi neįvertino. Bet tarp jų atsirado išsišokėlių (keista), pažeidusių partinę discipliną. Jie gelbėjo konservatorius. Jei ne jie – būtų fu, fu… Bet konservatoriai ramūs ir nuoseklūs, kaip visada ramiai vangūs – taigi tokius išsišokėlius reikia iš partijos šalinti. Teisingai, kaip kitaip. Kad būtų ramiau.

  Yra viena partija, gausiai finansuojama verslo, gyvenančio iš valdžios užsakymų. Paprasta: valstybės pinigai – verslo pinigai, tada – partijai. Čia jau jų strategijos klausimas. Man atrodo, reikia dalintis dabar. Nepramiegoti. Pasidalink pagal Dievą – broliškai… :) Nes satelitinės partijos bus labiausiai niokojamos.

  Man netyčia ‘gavosi’, kaip kokio nemėgstamo politologo prognozė.

 • :D

  as manau tai didziausias kubiliaus nuopelnas STABILUMAS niekam nebeidomu kas 3 menesius besikeicianciancios vyriausybes kuriu vienintelis nudirbtas darbas susiformavimas ir issiformavimas,vien del to stabilumo uz juos galima balsuoti, nors trukumu yra daug, bet geresnio varianto Lietuva dar neturejo.