LRT nauja misija: Samogitian-English

Mokate anglų kalbą?

Jei atsakėte teigiamai, pabandykite išversti:

„smiliar“, „internation“, „noone“, aswell“, mini-cofees, „Nato“…

Be žodyno nepavyko?

O su žodynu?

Gal žodynas senas?

Bet nepergyvenkite, jūs dar ne vsiai atsilikęs ir jūsų žodynas gal ne toks ir blogas.

Tai tokia naujakalbė, kuria savo skaitytojus naujoje svetainėje informuoja visuomeninis transliuotojas LRT. Tas, kuris visų mūsų ir kuris savo naujojoje interneto svetainėje tikriausiai nusprendė pabandyti išplėsti savo misiją ir informuoti apie mus ir pasaulio piliečius.

Tuos, kurie moka anglų kalbą.

Aš tai galvoju, kad gal geriau būtų nebandę…

Bet, žinoma, ne man spręsti.

O labiausiai tai man patiko štai šie gražia Samogitian-English kalba surašytas pasažai:

Consideration of required law package was very tight.

[…]

Authorities of Vilnius claim that Internet access will benefit not only for local residents, but for guests of the city aswell.

 

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • Didelė didelė pelkė ta LRT. Kuo toliau tuo labiau palaikau mintį, kad derėtų visą tą organizaciją privatizuoti, o laidų kūrimui ir transliavimui skelbti konkursus, kuriuos laimėtų pasiūlę geriausias sąlygas. O ne mokesčių mokėtojų pinigais mintanti kažkokia neaiški šutvė. Taip, taip, leidžiu sau tokius išsireiškimus. Nes nei jie visuomeniniai, nei nepriklausomi, objektyvūs, sąžiningi ir t.t. Kaip visada, tokiais atvejais, pagarba ir gailestis atskiriems žmonėms, žurnalistams ir kt.

 • Siaip tai toks dalykas vadinasi nerastingumas, arba prastas anglu kalbos mokejimas. Ka tas bendro turi su viena is Lietuvos subetniniu grupiu (Zemaitija, Samogitia) nelabai suprantu. Ar p. Racas galvoja, kad visi zemaiciai butent taip raso? Kitaip tariant, ar ponas Racas savo bloge skleidzia „ethnic slur“?

  • Simas

   Nerašysiu atskirai, nes užkabinot panašią į mano mintį perkaičius šitą įrašą. Aišku čia kabinėjimasis prie smulkmenų, bet tos smulkmenos matyt giliai pasąmonėj. Čia matyt autoriaus nuoroda į tai, kad tarmės yra netaisyklinga lietuvių kalbos „versija“, o subetninės grupės yra žemesnės kastos nei tikrieji lietuviai (vilniečiai, miestiečiai, seimo nariai ar kaip?) :)

 • Henkas Moodis

  Labai juokinga. Čia panašiai kaip du rusai kalbasi:
  -How watch?
  -Six watch
  -Such much?
  -Whom How.

  • Gintautas

   Su klaidom, kolega, rašote – originale prasideda nuo „Which watch?“, o pirmas atsakymas „Six much“ (tipo, „po šeštos“)…

   • Henkas Moodis

    Jūs LRT išsigelbėjimas būtumet mielasis nes net anekdotus taisote.

    • Gintautas

     Cha, o štai Jūs gramatikos reikalavimus ignoruojate… :) Pridedu Jums du kablelius ir vieną taškelį – ,,. – sudėkite juos savo tekste, kad būtų viskas kaip priklauso. :)

     • dzyvai

      Gal jau atėjo laikas, kai komentatoriai rodo pavyzdį žiniasklaidai?

 • Henkas Moodis

  Be tkuriuo atveju jei rimtai, tai ir juk galima pastebėti,kad visuose lietuviškuose portaluose tame tarpe ir didžiausiuose ar populiariausiuose net lietuvių kalbos klaidos jau bado akis. Lietuvos žurnalistų raštingumo menkėjimas? Portalo vadovybės karpymas redaktorių sąskaita? Ar neatsakingumas ir savo skaitytojų negerbimas?

  • Auksinis kardas

   Be tkuriuo atvej ujie,nevieniši.

  • Sejanus

   Tikrai taip, bet jau pradedu priprasti. Nežinau nei vieno lietuviško portalo, kuriame kiekvieną dieną naujuose straipsniuose nerasčiau elementarių gramatinių klaidų. Pradedant krepšinio portalais ir baigiant delfiais.

 • Tamosius

  Tas ju naujas tinklapis isvis katastrofa, archyvas praktiskai tapo nenaudotinas, RSS neveikia, Podcast neveikia, parsisiust nieko negalima, vienintelis kas galima tai sedet prie kompo ir streamint.
  O ka daryt tiems pas ka pastovaus interneto rysio nera? Tolimuju reisu vairuotojai tai kukuoja po tu atnaujinimu. Anksciau budavo susileidi pries reisa viska i smartfona ir leki su vejeliu, o dabar?
  Aciu dievui, kad ziniu radijas rss vel pajunge, bet ten nedaug laidu, tai tenka visokius audiobookus is linkomanijos siustis. O gal ir gerai, vistiek Dapkaus neliko, Aleknonio irgi, anksciau dienos temoje Dapkus vis VSD STT ar teismu problemas gvildendavo, dabar apie bites ir pieno primilzius kazkoks ziurnalistas zanudnu balsu postringauja.
  Progresas…

 • Marija

  Mielas Račai, Jums taip pat praverstų žodynas:) Pavyzdžiui, kad žinotumėte, jog „nepergyvenkite“ reikia keisti „nesijaudinkite“ ar pan.:) Pergyventi galima ką nors amžiumi:)

  • mielas Marija, ačiū kad rūpinatės mano kalbos kokybe.

  • Sejanus

   (Ne)pergyventi gali reikšti ir (ne)sijaudinti, daug žmonių nuo seno naudoja šį žodį tokia reikšme. Nelabai supratau, kodėl _reikia_ keisti?

 • kabliataskis

  Artūrai!
  Galite negaišti laiko ir nesikabinėti prie asmeninių neprietelių viešai. Nes vistiek jūsų priekabiavime visų pirma bus įžvelgiamas įžeisto vaiko kaprizas….

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ir tiesos pasakyti jau nebegalima? :)
   Gal priimkit tai kaip dovaną ir stenkitės pasitaisyti?

  • mielas kabliataški, negaliu susilaikyti nepasakęs, kad tai, ką pasakėte yra labai kvaila, net, sakyčiau, dundukiška. Nes tik dundukas gali taip vertinti įrašą, kuriame reiškiamas nuoširdus susirūpinimas mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimo efektyvumu ir Lietuvos įvaizdžio kūrimu pasaulyje.

   Ir, tiesą pasakius, nežinau dėl ko turėčiau būti įsižeidęs.

 • Makmerfis

  Žinoma, blogai, kai suknistoji lrt daro gėdą Lietuvai. Kita vertus, netgi galingieji CNN ir BBC apie tą pačią Lietuvą prirašo tokių nesąmonių ir su tokiais pavardžių ir pavadinimų iškraipymais, kad noras piktintis būna ne mažesnis nei lrt

 • Vingių Jonas

  Nieko keisto, kad „LRT protai“ kaista:)) Nelabai domina tie angliški užrašai „su žodynu ar be jo“:)) Domina, kodėl LRT sugeba ignoruoti Konstituciją, kurioje aiškiai parašyta, kad Lietuvių kalba yra valstybinė? Atsakymą, manau, nesunkiai galima rasti vienos „laisvos rinkos“ apologetės pasisakyme apie „progresinius mokesčius – investicijų baidyklę“ ir jos, mano nuomone, šeimininko – EŽTT ir Prancūzijos teismų pripažinto sukčiumi, Dž.Soroso siekiu sulyginti viso Pasaulio kalbas. Kuo mažiau Žmogus supras, kas rašoma, tuo mažiau domėsis, kol visai nebesidomės, nors bus leidžiami jo kaip mokesčių mokėtojo pinigai. O kai nesidomima, nesunku sukčiauti ir nepagrįstai turtus krauti:)). Taip ir tenka prisiminti prezidentės šiemetinį metinį pranešimą, kurio esminis akcentas – nepagrįstas praturtėjimas liko nepastebėtas ir paties p-no Artūro. Tai ko dabar stebėtis „su žodynu ar be jo“, kad LRT netiesiogiai valdantys sukčiai tyčiojasi iš lietuvių kalbos ir savinasi mokesčių mokėtojų pinigus?:))

 • Nesvarbu

  Gerb. Račai o nebandete savo nuogastavimus raštiška forma, tiesiog pareikšti, tiesiogiai LRT.
  Kuomet, ju atnaujintam puslapyje pasigedau didesnio laidu archyvo, pareiškiau pretenziją el. paštu ir jau kitą dieną šis trukumas buvo ištaisytas.
  Jusu padetis žinoma, kiek sudetingesne, kadangi, neslepkime, Račo el. paštas itrauktas i juoduosius sąrašus. Kita vertus LRT tikrai neskaito Račas blogo, skirtingai nuo jusu, skaitančio LRT. :)

 • Fredis*

  Rašant apie LRT užkliūti už angliškos svetainės yra pernelyg fragmentiška. Lietuvius apkaltinti, kad jie prastai moka užsienio kalbas, tikrai negalima. Kalbų mokėjimu Europoje esame tarp lyderių. Geriau būtų apžvelgti LRT koncepciją ir skleidžiamą misiją. Jeigu keliais žodžiais ir epitetais – man ji pernelyg komjaunuoliška, drungna, muilina, be aštresnių diskusijų, polemikos, per mažai visuomeniška, per daug siaurai valstybinė. Misijos credo – „kad tik kas nors neatsitiktų“. Fatiškai turime partinę socialdemokratų ir LiCS televiziją, reguliuojamą „teisingos nematomos rankos“ iš aukščiau. Analogija su nesena praeitimi – „Nepriklausomos“ LKP organas flirtuoja su Sąjūdžiu, kad tik nepakenkti M.Gorbačiovo „Perestroijkai“. Tokia situacija negali džiuginti, o priešingai – turėtų piktinti, nes labai susiaurėjęs nuomonių spektras, tačiau mes net neturime jėgų veiksmingai pasipiktinti, neturime svertų keisti padėties, o tik nevalingai paniurnėti. Didelė visuomenės dalis nelaiko šios TV sava, gyvena už LRT ribų. Tai yra labai blogai, nes tarp visuomenės grupių didėja susvetimėjimas. Kitaminčius į televiziją reikėtų įsileisti, o ne vyti lauk. Apgailėtina situacija.

 • Rytis I

  Truputis ne į temą. Kažkada berods neseniai tarybos pirmininkas džiaugėsi dar didesnių veiklos viešinimu ryšium su pradėtomis tiesioginėmis posėdžių transliacijomis. Buvo ir nutarimas tai daryti. Dabar, naujo dizaino puslapyje jų vėl niekaip nepavyksta rasti. Ar tai reiškia, kad vėl žengtas žingsnis atgal, link mažiau viešumo, ir ponas Radzevičius ten yra mažai ką besprendžiantis kartu su visa taryba, o gal vis dar nenugalimos kokios tai techninės problemos?