LKF informacija apie reklamą leidinyje „Kas yra kas“

Savaitgalį gavau laišką iš Lietuvos krepšinio federacijos atstovo spaudai Daliaus Matvejevo, susijusį su mano įrašu apie leidinį „Kas yra kas 2009“:

Laba diena, Artūrai,

LKF atstovas spaudai patrukdė. Noriu tik pasakyti, kad tie LKF skirti 4 puslapiai „Kas yra kas?“ leidinyje yra barteris ir federacijai nieko nekainavo. KYK jau ne vieneri metai yra įrašytas tarp LKF rėmėjų. Būtų smagu, kad nesklistų klaidinga informacija, nes, kai tiek daug kalbų apie pinigus, ji LKF tikrai kenkia.

Sėkmės!

Pagarbiai,
Dalius Matvejevas
Lietuvos krepšinio federacijos atstovas spaudai

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Ričardas

  Pasirodo racas.lt skaito ir LKF, o gal net RSS prenumeruoja? Matau gerą tendenciją: į spaudos pranešimus ar net blogus zmonės reaguoja momentaliai, o tai tik į gera, nes ne visiems nusišvilpti apie ką juos rašo.

 • Profesionalus atstovas spaudai neturėtų vartoti tokių frazių kaip „LKF atstovas spaudai patrukdė“. Jei žmogus rašo atsakymą ir galvoja, kad jis trukdo, tai ar jis dirba savo darbą?

  • Juozas

   Detalės del formos yra visai nereikšmingos, pats paaiškinimas nėra informatyvus ir nieko nepaiškina, nesupratau kuo čia dėtas barteris ir ką reiškia, kad KYK įrašytas tarp remėjų. Ką ta informacija paaiškina ? Jeigu remėjas tik įrašytas, o LKF atsiskaito barteriu už paslaugas, tai ką šita atsiskaitymo forma keičia išlaidavimo kontekste ? Čia atseit reikia suprasti, kad jie reklamuoja vienas kitą už dyką ir LKF praranda pajamas už reklamą vien tam, kad patektų į KYK.

   • O gal KYK praranda pajamas, kad tik patektų į krepšinį? :)

    • KYK pajamos mums nerūpi. Mums rūpi, kodėl Krepšinio federacija reklamuoja save leidinyje neturinčiame jokio ryšio su krepšiniu, tokiu būdu visiškai neprisidėdama prie savo pagrindinio tikslo: krepšinio plėtros šalyje? Natūralu, kad vienintelis atsakymas yra – Krepšinio federacijos vadovai tokiu būdu didina savo puikį. Jei yra kitaip, t.y. jei galite parodyti kokiu būdu reklama KYK prisideda prie krepšinio plėtros, būtų gerai, kad pateiktumėte.

     • Galiu pateikti. KYK figūruoja daugybė potencialių LKF rėmėjų/partnerių, kurių niekaip nepasieksi per su krepšiniu susijusius leidinius. Sakyčiau, daugiau nei elementaru.

      Labai juokingas yra visko suvedimas į asmenybes dėl to, kad KYK spausdinamos jų nuotraukos. KYK standartinis įmonės pristatymo pasiūlymas yra aprašymas, vadovybės sąrašas, vadovų ir kolektyvo nuotraukos… Jei būtų BNS pirkusi pristatymą, manau, garantuotai ten būtų buvusi A. Račo nuotrauka. Ir visai ne todėl, kad jis labai norėtų asmeniškai pasipuikuoti. V. Garastas iki šiol tikriausiai nežino, kad yra toks KYK Tūkstantmečio leidinys ir kad ten yra jo nuotrauka. LKF pristatymą rengė visai kiti žmonės.

     • „Galiu pateikti. KYK figūruoja daugybė potencialių LKF rėmėjų/partnerių, kurių niekaip nepasieksi per su krepšiniu susijusius leidinius. Sakyčiau, daugiau nei elementaru.“

      Sakyčiau labai pritemptas paaiškinimas. Kažin kaip reaguotų valstybės kontrolė jei pasakytumėte jai kažką panašaus?

 • johnis

  Siaip malonu kad perspausdina p.Racas si email. Bet kazkaip truksta paprasto zodelio- „atsiprasau“. Ten gerai parasete,p.Arturai, bet jei butumet palauke su vertinimu ir butumet kiekvieno uzklause tai butu buve profesionaliau. Gal ten daugelis nemokejo,ar mokejo puse sumos ar dar kaip kitaip susitarta. Tad tikras vyriskas atsiprasymas butu naudingas.

  • johni, o juk vertinimo tai jokio nebuvo – tik konstatuota, kad LKF skirta keturi puslapiai. Atkreipiau dėmesį tik dėl šios aplinkybės.

   Kiekvieno užklausti būtų labai sunku, be to, iš patirties su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, žinau, kad atsakymo reikia laukti savaitėmis.

   O jei kas gavo reklamos barteriu – LKF labai geras pavyzdys.

   Jei manote, kad turiu atsiprašyti, dėl to, kad nurodžiau, jog LKF prisistatymui skirti 4 puslapiai, jokių problemų.

   Atsiprašau.

   • Lida

    Man, kaip dundukei, aišku, kad įrašo kontekstas niekada jokios reikšmės neturi. Bet kitiems – gal tai nėra taip akivaizdu :)

  • Kol kas nematau už ką Artūras privalo atsiprašinėti. Prieš akis barteris. LKF mini Kas yra kas tarp savo rėmėjų, o Kas yra kas skelbia LKF vadovus pas save. Kiek suprantu, Kas yra kas, Lietuvos krepšinį nėra parėmęs nei litu. Taigi vis tiek turime Krepšinio federacijos vadovų seksualinių poreikių tenkinimą pasinaudojant ne nuosavais, bet valstybiniais resursais. Na ir kas, kad nebuvo mokama.

   • Juozas

    Atsiprašyti niekad nekenkia, gerai, kad atsiprašė, jeigu kažkam pasirodė, kad tame įraše buvo netikslumų. Mano manymu ten nebuvo esminių netiklumų ir tas paiškinimas neišsklaidė abejonių del lėšų švaistymo, gal net priešingai, jeigu jie reklamuoja kažkokį leidinį barteriu, kai tas barteris švelniai tariant yra sunkiai įvertinamas.

 • Linas

  apie ką juos rašo yra barteris.Nepalaikau idėjos,kad gerb.A.R.pultų atsiprašinėti.Jeigu tai yra barteris,tai tūlas supranta,kad LKF iš savo pusės kažką teikia KYK leidėjams.Kas tai galėtų būti?Greičiausiai bilietai į rinktinės ar ne tik rungtynes,gal išvykos kartu su rinktine į tarpt.varžybas?Kažkodėl negalvoju,kad čia toks barteris:4 puslapiai leidinyje mainais į Garasto rankos paspaudimą ar nuotrauką su rėmeliu.Taigi reiktų gerb.Matvejevą dar kartą patrukdyti,kad atsakytų į šiuos reikalėlius,nes kol kas daug neaiškumų,kaip ir istorijoje su Seimo kasininke.Mėgstu,kai viskas aišku.

 • J.naivusis

  Barteris- natūriniai prekių mainai – kainuoja irgi. Atstovas spaudai kabina makaronus. Kad teisinasi- jau neblogai.

  • Na, jeigu jau jums taip rūpi. Atsilyginama reklaminiu plotu per LKF organizuojamas varžybas: rinktinė, LKF taurės turnyras. Stebėkite reklaminius skydus prie aikštės, kai žais rinktinė.

   Naivusis, niekas nesiteisina, nes nėra dėl ko. Tiesiog paaiškinau, kaip yra, kad nebūtų bereikalingų spekuliacijų.

   Valentinai, tai nebuvo atsakymas ar koks oficialus raštas. Tiesiog kolegiškas laiškelis su paaiškinimu, su kuriuo Artūras galėjo elgtis taip, kaip jam atrodo geriausia.

   Ričardai, racas.lt skaičiau, kai dar nebuvau LKF atstovas spaudai :) Ir Artūras, atrodo, užsukdavo į mano blogą, kuris dabar, deja, yra miręs :)

  • nerijus

   J.naivusis
   Pritariu tamstos minčiai…
   Nustebčiau, jog reklamą, savo firmai, gaučiau nemokamai ir dar tokiam leidinyje, kurį vartys ateities kartos. Tikrai nustenčiau…
   Nieko nemokamo nėra, o yapč reklamos :)

 • Aha, tikrai keistai žmonės supranta barterį… Argi tai barteris, kai mokami pinigai ir gaunama reklama?? Man tai labiau panašu į pirkimą-pardavimą…

  • nerijus

   Simai
   Tai dar viena forma, kaip sugudrauti, kad „neva“ nekainuoja.

 • WU

  O niekam nekilo mintis, kad tiesiog sąvokos netinkamai vartojamos. Valentinas jau pastebėjo, kad sakoma „atstovas spaudai patrukdė“ viena klaidinga konstrukcijos forma. Gal ir „barteris“ ne ten, turėtų būti, jei pasakyta, kad KYK yra remėjas. + atstovo spaudai pavardė baigiasi -ejevas. Patys suprantat. Nereikia Auksinio kardo paaiškinimų.. Aišku, atstovas spaudai neturėtų tokių klaidų daryti, bet čia yra LKF ir nereikia tikėtis, kad prioritetas bus taisyklinga kalbėsena. Aš tikrai nenoriu, kad pinigai būtų čia kišami, kaip ir į KYK..

 • WU

  Beje, Artūrai, galėtumėt, parašyti apie valdančiąją koaliciją ir kas joje dabar vyksta, manau, Jūs BNS’e daugiau žinot, nei mums delfis ar alfa parašo.

 • Gal ir gerai, kad yra A.R. po kurio blog’o įrašo net ir ministrai susidomi. Tai gal sakau parašykite ką nors ir apie kitas sritis- gal suveiks.
  P.S. Blog’as vieta kur sunkoka nubrėžti privačias ir tarnybines vietas. Ponas A.R. teigia, kad rašo blog’ą kuriame išdėsto savo asmeninę nuomonę. Atstovas spaudai jam ir atrašė asmeniškai. Neieškokit sliekų…

 • Linas

  Aš,kvailys,visada įsivaizdavau,kad reklaminiai stendai per Lietuvos(!)rinktinės rungtynes užsakovui kainuoja pinigus.Pasirodo,klydau.Įdomu būtų sužinoti nors kas Lietuvoje už reklamą sporto varžybų metu dar moka pinigus,ar seniai – nebe?Klausimas,tur būt – retorinis.Įdomu,kuom atsiskaito už reklamą per lengvosios atletikos,regbio,rankinio varžybas?Jaučiu,kad kuo nors valgomu iš sandėlio:sutirštintu pienu,čipsais,alumi.P.S.atsiprašau gerb.D.Matvejevo:jis dėl tokios padėties tikrai nekaltas.

  • Linai, klausimas visiškai ne retorinis. NIEKAS nemoka būtent už reklamą per rungtynes, jei taip tiesiogiai suprasti šį klausimą. Per rinktinės, „Žalgirio“, „Lietuvos ryto“ ar bet kurios kitos komandos mačus skyduose sukasi vien tik federacijų, klubų rėmėjų/partnerių logotipai. Reklama per varžybas yra tik viena iš rėmėjų paketų dalių ir toli gražu ne svarbiausia. Daug svarbesnis yra tuose paketuose gaunamas reklaminis laikas televizijų eteryje tiesioginei reklamai. Tam ir būna „komercinės minutės pertraukėlės“. Kartu eina rinktinės/klubo naudojimas savo įvaizdžiui formuoti (šios galimybės netekę aludariai sumažino paramą sportui) ir tik dar toliau kažkur reklama arenose per rungtynes (vėlgi akivaizdus įrodymas – aludarių pavyzdys).

   Tokių dalykų, kad kažkas mokėtų pinigus būtent už vienkartinę reklamą per konkrečias rungtynes arenoje, nėra jau labai seniai. Na, gali būti, kad koks nors rėmėjas duoda pinigų pvz. rankininkams, kad jie nusipirktų aprangas naujas, ir už tai gauna reklamą. Tačiau pinigai būna skirti visai kitam tikslui kaip labdara, o reklama čia traktuojama tik kaip padėka.

   O jei dėl šių laikų, tai negalėdamas pasiūlyti verslui idėjos, tiesiogiai skatinančios pardavimus, reklamos gali net nesiūlyti.

 • Valentinai, nebuvo mygtuko „Atsakyti“ prie žemiau nurodyto jūsų įrašo, todėl atsakau gale.

  ——————
  Valentinas
  Liepa 21, 2009 4:29 vakare | Nuoroda

  “Galiu pateikti. KYK figūruoja daugybė potencialių LKF rėmėjų/partnerių, kurių niekaip nepasieksi per su krepšiniu susijusius leidinius. Sakyčiau, daugiau nei elementaru.”

  Sakyčiau labai pritemptas paaiškinimas. Kažin kaip reaguotų valstybės kontrolė jei pasakytumėte jai kažką panašaus?
  ——————

  Jei jums toks paaiškinimas atrodo pritemptas, ta tema toliau diskutuoti nematau prasmės. Tik galiu nupasakoti, ką atėjusi į LKF nuveiktų Valstybės kontrolė, jei sumanytų domėtis šiuo konkrečiu atveju:

  1. Perskaitytų LKF ir KYK bendradarbiavimo sutartį.
  2. Įsitikintų, kad iš LKF sąskaitos į KYK sąskaitą nenukeliavo nė 1 litas.
  3. Mandagiai atsisveikintų :)