Kas yra kas Lietuvoje? Ir už kiek?

Šią savaitę į rankas pateko „Kas yra kas Lietuvoje 2009“.

Auksinis Tūkstantmečio leidimas – pusantro tūkstančio puslapių.

Autoriai nurodo, kad „knygoje pateikiama visuomenės struktūra ir žymiausių Lietuvos žmonių (10 000) biografijos, svarbiausi žmonių ir verslo įmonių laimėjimai.

Pirmieji 350 puslapių skirti visuomenės struktūrai, kuri suskirstyta į 12 pagrindinių dalių.

Pirmosios dvi – Valstybės valdžia ir valdymas bei Regioninė valdžia ir savivalda man pasirodė įdomiausios.

Nes labai smalsu buvo sužinoti, kas geriausiai gyvena.

Štai jų sąrašėlis: Lietuvos standartizacijos departamentas, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, VĮ Vilniaus pilių direkcija, Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba prie SADM, Šiaulių darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyba, Radicacinės saugos centras, Lietuvos Respublikos patentų biuras, Valstybinė energetikos inspekcija prie EM, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos, Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras, Žuvininkystės departamentas prie Žemė ūkio ministerijos, Valstybės įmonė prie Pravieniškių 1-ųjų pataisos namų.

Visos šioms institucijoms Tūkstantmečio leidinyje skirta po vieną puslapį. Būtinai su vadovo nuotrauka ir (dažniausiai) sveikinimo žodžiu, kai kur tilpo ir viso kolektyvo (su vadovu viduryje) nuotraukos.

Viskas būtų labai gražu, jei pats asmeniškai pernai nebūčiau susidūręs su Tūkstantmečio leidinio vadybininkais…

Nesugebėjau atrasti viso kaininko, tačiau jei gerai pamenu, tai puslapis „prisistatymo“ Tūkstantmečio leidinyje kainavo apie 10 000 litų.

Vartant knygą, į akis krenta tai, kad vos kelios verslo įmonės (pavyzdžiui „Senukai“, Penkių kontinentų grupė““ „Principalmed“, „Achema“, „Vingės statyba“ ir dar kelios) leido sau prabangą prisistatyti dviejuose puslapiuose.  

Daug įmonių vietoj puslapio pasirinko tiesiog vizitines korteles, kuriose – pagrindinė informacija apie įmonės veiklą ir kontaktai. Tai todėl, kad 2008 metų pabaigoje daug kas jau galvojo apie ateitį ir taupė.

Tačiau, pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija nusprendė, kad Tūkstantmečio leidinyje būtinai turi būti grafikas, atspindintis mirtinų nelaimingų atsitikimų statistiką Lietuvoje. Kad tilptų dar ir inspekcijos vadovo M.Plukto nuotrauka (vieno ir su kolektyvu) vieno puslapio nepakako, tad užsakė du.

Taupyti tūkstantmečio proga nelinkęs buvo ir Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie SAM vadovas J.Galdikas. Juk koks Tūkstantmečio leidinys, kuriame nėra tarnybos struktūros ir gerb. J.Galdiko išminties: „Jos vardas – Lietuva. Čia mūsų pradžia ir mūsų pabaiga“. Ir, žinoma, kolektyvo nuotraukos (antrame puslapyje).

Be Kūno kultūros ir sporto departamento ir dviejų A.Raslano nuotraukų dviejuose pusalpiuose Tūkstantmečio leidinys taip pat būtų buvęs nei šioks, nei toks.

Net V.Uspaskichas ir R.Paksas ir A.Butkevičius buvo šiek tiek kuklesni – tik po vieną savo nuotraukėlę įdėjo ir partijoms po puslapėlį teskyrė. 

Tiesa, A.Kubilius net A.Raslaną pralenkė – jį Tūkstantmečio leidinyje galima galime pamatyti trijose nuotraukose. Bet juk valdančioji partija, ir puslapiai du.

O štai Lietuvos krepšinio federacijai „prisistatyti“ net keturių puslapių prireikė – jei neklystu, absoliutus Tūkstantmečio leidinio rekordas. (O, sako, R.Seibučiui apdrausti reikia tik apie 50 000 litų).

Pamenate, Pasaulio banko studiją apie ligonines? Kurioje sakoma, kad tų ligoninių Lietuvoje per daug. Netiesa – Tūkstantmečio leidinyje – jų tik 20. Klaipėdoje – tik keturios. Bet yra Anykščiuose, Elektrėnuose, Kaišaidoryse…  Ir dar kelios poliklinikos

Skaičiuojant kitaip, valstybinės sveikatos priežiūros įstaigos Tūkstantmečio leidiniui skyrė tarp 300-500 tūkstančių litų…

Kiek prisidėjo savivaldybės, neskaičiuosiu, tačiau kadangi apie jas jau esu rašęs,  jaučiu pareigą jas išvardyti: Birštono, Jurbarko rajono, Elektrėnų (du puslapiai, meras trijose nuotraukose), Kauno rajono, Kėdianių rajono, Lungės rajono, Radviliškio rajono, Šalčininkų rajono, Šilalės rajono, Švenčionių rajono, Utenos rajono.  

Ir dar Tūkstantmečio Lietuvoje yra mokyklų: penkios gimnazijos ir Vilniaus Tuskulėnų vidurinė mokykla…

Graži ta Tūkstantmečio Lietuva.

P.S. Iš karto noriu labai aiškiai pasakyti, kad jokių priekaištų Tūkstantmečio leidinio rengėjams neturiu. Jie tiesiog dirbo savo darbą…

P.P.S. Mano nuomone, „Kas yra kas Lietuvoje 2009“ labai praverstų sunkiame V.Milaknio vadovaujamos „Saulėlydžio“ komisijos darbe.

O, įsivaizduojate, pavyzdžiui, ima premjeras ir pareiškia, kad save reklamavę valstybės institucijų vadovai turi už tą reklamą sumokėti iš savo kišenės?..

Gražu būtų…

(11 balsų, vidurkis: 3,91 iš 5)
Loading...
 • kolega

  Geriausia vieta – Lietuvoje yra viena mokykla pagal „Kas yra kas“. Ta, kuri žino, kaip panaudoti iš mokinių tevų renkamas lėšas :)

 • max

  kasmet gaunu laiškelį su jau įdėtu vokeliu iš šio leidinio. Ir taip jau gal kokius 15 metų. Iškart visą tai keliauja teisingu keliu ( net neskaičius). Teisingai atspėjot – į šiukšlyną. Man atrodo, kad šis leidinys gali būti geriausias žmonių kvailumo ir menkumo indikatorius.

  • Blogai darot kad išmetat. Reikia tokį leidinį laiktyti namie, lentynoj, mat, kaip aiškėja, jis gali pasitarnauti kaip puiki tuščiagarbystės enciklopedija…

 • egis

  „O, įsivaizduojate, pavyzdžiui, ima premjeras ir pareiškia, kad save reklamavę valstybės institucijų vadovai turi už tą reklamą sumokėti iš savo kišenės?..“ –
  o tie kurie nesumoka tuos „sodina“ į atitinkamą vietą?
  o tie kurie priima tokius sprendimus irgi atitinkamai „paglosto“?
  o tie kurie pelnosi iš aukštų postų turi deklaruoti visos giminės visą turtą ir pagrįsti pajamas ir išlaidas?

  gerai būtų tokios dienos sulaukti, bet kažin ar mums pasiseks.

  • Lida

   Жаль, только жить в эту пору прекрасную уж не придется ни мне не тебе…“ (C) Н. Некрасов

  • nerijus

   egi

   Tokios dienos nebuvo ir nebus :)
   Žmogus, pirmai progai pasitaikius siekai išpešti kuo daugiau naudos sau.
   Paskaitykite knygą- „Piniguočių dinastijos“ ir aiškiai pamatysite ir suprasite, jog Pasaulyje nieko nėra naujo ir nebus.
   Kas buvo prieš šimtą ar net tūkstantį metų- yra ir šiandien, tik kitom formom ir būdais.

 • Regis

  Kol neišsireikalausim, kad valstybinių įstaigų tokio tipo išlaidos būtų skelbiamos viešai internete, tol beliks tik piktintis arba spekuliuoti daug, mažai, už kiek ir t.t. Gal kaip nors nueis mūsų „šunų“ balsas iki dangaus – pvz. prezidentės, ir vieną gražią dieną visi galėsim pamatyt sumas kurios išleidžiamos tokiems dalykams. O kol kas belieka tik spėlioti.

 • Auksinis kardas

  Išties, negi nesama jokio reglamentavimo, aprėpiančio tai, kokiu būdu ir už ką įstaigoms patikėtos valstybės lėšos gali būti sumokamos UAB „Neolitas“?

 • A.G.

  Pora kartų siūlė. Buvo pasakyta – kad nei cento negaus.
  T.y tik tiek, kiek priklauso nemokamai.
  Nupirkau tik tas knygas už savo pinigus.
  Na pirmuose leidiniuose (kai vadovavo ne visus ir dėdavo – tik tau nežinomų organizacijų iškeltus kandidatus. Manu tai buvo teisinga ir vertinga.
  Na pvz. viename iš giminės suvažiavimų – vienas giminaitės vyras, mūsų giminę būtent vertino pagal tai…
  O jei jau nueita į komerciją, kaip čia rašoma, – liūdna.
  Bet taip yra ir Vakarų supuvusiame… mums taip pat siūlė bent pora kartų apdovanojimus, bet turi susimokėti.
  Žinoma, buvo šokas pradžioje.
  Bet po to kai daugiau tokių šokų buvo ir kai sužinojome, kad tie Vakarai jau supuvę… nebereaguoji… o tai pasirodo jau atžygiavo ir į Lietuvą.
  Normalu. Biznis, biznis ir daugiau nieko šiame pasaulyje (Vakarų daugiau ir nelikę – anksčiau tokį tik Kauną turėjome – dabar visą Lietuvą…).
  Taigi tų, kurie buvo anksčiau toje knygioje – devalvavo, kaip ir viskas…

 • Juozas

  Tikrai labai vertingas leidinys Saulėlydžio Komisijai, gal net atsipirks mokesčių mokėtojams ta investicija.

 • Matotaupa

  Pažiūrėkime į trumpalaikę ateitį – kitais metais toje knygutėje tebus koks 10 puslapėlių.

 • inf

  Pradžiai galėtų paviešinti kiek vis tik buvo sumokėta. O tada jau imtis personalijų.

  • Juozas

   Nelabai svarbu kiek buvo sumokėta, nes buvo sumokėta už vadovų rekalmą iš biudžeto lėšų. Jau yra buvęs precedentas ŽŪM, nepasimokė net šita ministerija. Pavyzdžiui šima tinklalapiui http://www.zuvivaisa.lt/ trūksta pinigų, kad patalpintų veiklos ataskaitą, informaciją apie įžuvinimą ekologinę padėtį ir problemų sprendimo planą, tačiau pinigų vadovo reklamai pakanka.

   • Juozas

    Atsiprašau radau ataskaitą, teisiog paieška neveikia. Perskaitysiu, domina ši tema.

 • O kodėl ten apie BNS ten nerašoma? :) Juokauju :) Bet is kitos puse paziurejus, tai Lietuvoje valstybinese istaigose ilgai nebus normalios kontroles. Tol, kol uz tokius islaidavimus ir aferas gres ne atleidimas, o realios pinigines baudos ar net pasedejimas blogoje kompanijoje… Va kaip pakankamai neblogai susireguliavo situacija keliuose pakelus baudas ir tik siektiek sudrausminus kysininkavima! Tiesa, realiai visa bardaka salyje gali sureguliuoti principingas teisesaugos instituciju darbas ir reikalingos teisines bazes atsiradimas. Kol kas dabartine valdzia nesiruosia grieztinti valstybes instituciju darbuotoju atsakomybes, nors TS-LKD savo didiziausioje progamoje zadejo taip daryti…

  • nerijus

   Simai

   „O kodėl ten apie BNS ten nerašoma? :) Juokauju :)“

   Pastebima bloga tendencija- pirma įžeidžiame, bet paskum piešiame šypsenėles ir rašome- juokauju. Kam tie apsimetinėjimai? Ar bijote tepti nepopuliarus, kaip fredis, nerijus, Juozas ir t.t.?
   O Jums ne visviena?

   Programa reikalinga rinkimams. Negi, Simai, esate toks naivu ir tikite?

  • anoniminis bailys

   Del sumazejusio kysininkavimo keliu policijoje tikrai nesutinku..

 • nerijus

  Va, Artūrai, Jūsų paskutinė pastraipa GENEALI.
  Jei Kunigaikštienė Prūnskienė Kazimiera susimokėjo, lai ir tie SAVIMYLOS susimoka.

  Kubiliau Andriau, atsikreipkit savo dėmesį į šį, „kunigaikščių“ elgesį ir jau ryt, norime girdėti per visas TV žinias- greižtas papeikimas, įspėjimas, atleidimas…

  O tiesa, A. K., kaip Jūsų partiečiui sekasi? Gal jau alkotesterius testuoja? Pageria, o po 15 min. pučia? Tik nežinia pro kurį galą…

  Galvojat, kad pamirš žmonės? Ne, nebrangus A.K., aš priminsiu…

  • J.naivusis

   Tikėkimes, kad paskutinį sakinį pasiskaitys toks Linas Balsys.

 • Matotaupa

  P.Artūrai,
  padėkite, patarkite, negaliu reitinguoti komentarų (geras-blogas) – nei darbe, nei namuose. Gal ką nors pridirbau ir jūs mano reitingavimus išjungėte?

  • Runkelis

   P. Matotaupa,
   Norint, kad matytųsi reitingavimas (geras-blogas) Jūsų naršyklėje turi būti įjungta JAVA. Atsistatykite pagrindinius naršyklės parametrus ir reitingavimą matysite ir galėsite balsuoti.

   • Matotaupa

    Ačiū už patarimą. Pabandysiu.

 • Valstybei pavaldžios įstaigos pagal įstatymą turi teisę dalį lėšų skirti visuomenės informavimui. „Kas yra kas“ leidiniui pagal šį principą lėšos ir buvo pervestos. Net neabejoju, kad atlikę auditą nerastume prie ko prisikabinti – visi finansiniai popieriai būtų be priekaištų, o sąskaitose išrašytose UAB „Neolito“ paslaugos laukelyje greičiausiai parašyta: „apmokėjimas už visuomenės informavimą“ ar „informacijos sklaidą“, ar kažkas panašaus. Tai vienas iš pavyzdžių kaip valstybininkai nenusižengdami apeina įstatymus.

  • nerijus

   Patogi problema, kaip nepažeidžiant įstatymų, patenkinti savo poreikius- įsiamžinti ateities kartoms- anūkams, proanūkiams, propro…anūkiams :)
   Tai labiau sietina su žmogiškuoju faktoriumi.

 • Teisingas įrašas, bet… Tai, kad kuri nors įmonė, įstaiga ar organizacija pasirodė viename ar keliuose puslapiuose, nereiškia, kad už tai sumokėjo tiek, kiek buvo siūloma pagal oficialų kainininką. Gali būti ir taip, kad iš viso nemokėjo, ką nors „barteriavo“ ir pan. (įtariu, kad ir BNS turi visokių mokėjimų už paslaugas planų). Taip kad nėra viskas taip paprasta kaip atrodo :)

 • nerijus

  Labai į temą: kas yra kas Lietuvoje? Ir už kiek?

  http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/article.php?id=23154038

  Skandinavijos šalys, nerekonstravo pastatų, o griovė ir statė naujus.

  Artūrai, gal būtų įdomi tema diskusijoms?

 • Ups

  Siūlymas geras- susimokėti už savireklamą. Viena jos formų – įvairiomis progomis talpinami sveikinimai tautiečiams už pačių tautiečių pinigus: ten būna ir nuotrauka kurioje prie teksto draugiška kokio ministro ar apskrities viršininko šypsena : įsidėmėk ją , mielas rinkėjau…

 • idomiausia, kad KAS yra kas Lietuvoje vadybininkas ir pas mane sausio menesi buvo atejes, siule susimoketi nepamenu tiksliai kiek, bet kelis tukstantelius lituku tai tikrai prase.
  o nuostabiausia , kad geguzes menesi gavau laiska is Kas yra kas su prasymu patikslinti informacija apie save dar prideti nuotrauka ir atsiusti jiems, nes jie mano, kad esu nusipelnes buti itrauktas i iskiliu tukstantmecio zmoniu sarasa ir visa tai Ne lito nekainuos:) Ir zinote , ka as padariau, o gi nieko. pagalvojau, kad ne vieta man tame sarase.

 • Evaldas

  Kasti, ta pati padariau ir as! Visas susidomejimas dingo isgirdus …..Lt. Keisciausia, kad is pradziu tikrai susidomejau (visas 5min.). Verslas verslu, bet siuo atveju jie perzenge padorumo ribas (Nors tuo metu prasoma suma tikrai atrode maza, bet elementariausias padorumas neleido „pirktis“ vietos tarp „geriausiu“. Atsisakius ir as gavau laiskas/prasyma papildyti/patikslinti informacija.
  Lietuva ….. nieko naujo …. perku, parduodu! Netapsi graziu, protingu, nusipelniusiu, netgi paprasciausiai Padoriu, jei nesusimokesi simbolines „rinkliavos“!

 • Viole

  Gal ne visai į temą, bet man buvo įdomu pasižiūrėti, ir šiaip tai tiktų pamąstymams tūkstantmečio proga – „Global Brain“ (Peter Russell):
  http://rutube.ru/tracks/1774282.html?v=98fc8733db513c2c3a8c271fa43383c7

 • wr

  1)arba gerb. A.Račas nepateko į „Kas yra kas 2009“ ir dėl to labai pyksta bei nervinasi, 2) arba gerb. A.Račas pateko į „Kas yra kas 2009“ ir tokiu būdu leidinį reklamuoja. Kaip ten iš tikrųjų yra? Visuomenei rūpi:)

  • wr, kaip gerai, kad visiems gyvenimo atvejams yra atsakymas…

 • nerijus

  Konferencijos “Kodėl (ne)vykdomi rinkimų pažadai?”

  http://www.politika.lt/monitoringas

  žiūrėti „vaizdo įrašas“.

 • o paziurejau leidini, tai tam leidinyje tarp izymybiu Lietuvos Babravicius, Lydeka, Andrikiene, ziemelis, vidziunas, Akromas, zuokiene, Zuokis, vainauskas, salamakakinas, valatka, chefecas, ziurys, klimas, ganusauskas, miliute, siaurusevicius, numavicius, marcinkevicius, mikutavicius ir kt

  • nerijus

   kasti
   Nepastebėjote, gal vidziunų vaikis alkotesterį rankoj laiko?

 • nerijus

  gerb. Artūras, ten nedera. Neįsivaizduoju jo tarp zuokų, marcinkevičių, miliūčių, vidžiūnų ir kt. co, o yapč su vidziunų vaikioku: stovi, abu, rankose taurės vyno…
  :)
  Tsaknt, škia, trep trep ir visas „politinis“ ir nepolitinis ofšoras…su salamakakinu, lydeka priešakyje :)

 • Kartais man atrodo, kad senas geras Kas yra kas Lietuvoje? generatorius yra netgi objektyvesnis.

 • Pingback: LKF informacija apie reklamą leidinyje “Kas yra kas” | Artūras Račas()

 • Quantum

  Šiandien Vakaro žiniose yra straipsnis šia tema. Jei ko nors nepraleidau skaitydamas šio įrašo, tai čia Artūrai Jūsų „originalus“ pastebėjimas, t.y. tema iš niekur nenužiūrėta ir niekur neskelbta? Ar taip?
  Jei taip, reiškia, kad kažkas iš Respublika group stebi jūsų blogą, o bestebėdami atranda ir „tinkamų“ temų :)

  • Quantum

   p.s. verta atkreipti dėmesį į tokią detalę. Vakaro žinioms „užkliuvo“ tik Pluktas, Raslanas, Galdikas ir Starkevičius.
   O Kubilius ir valdančioji partija neužkliuvo.
   Paskutiniu metu, pastebėjau, jie rečiau „užkliūna“ Respublikai :)