Lietuvos žiniasklaida: laisva ir nepriklausoma, tik LRT problemų turi

…Keikia čia visi mus, visokiais negražiais vardais vadina…

Paskaitykit, ką rašo BBC apie Lietuvos žiniasklaidą: laisva ir nepriklausoma.

…Tik LRT kartais patiria politikų spaudimą…

Ir jei ką, nevarykit ant manęs, tai BBC nuomonė:)

(5 balsų, vidurkis: 3,20 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Straipsnis, akivaizdu, u=sakytas, bet esm4 ne tame…
  Įkėliau į google paiešką šį straipsnio puslapį ir gavosi gan juokingas vertimas į lietuvių kalbą:

  Gyvenimo trukmė: 67 metų (vyrams), 78 metų (moterims) (JT)
  Lyg, būtų paskirta ar numatyta, kiek kas turi gyventi :)

  Pirmininkas: Valdas Adamkus
  :)

  Tik gaila, kad naujienų agentūros išskirtos:
  Liko tik Delfi, BNS- pagarba A.R. :)ir ELTA, o kur kitos?

  Kuom rėmėsi žurnalistai, spausdindami šį straipsnį?

  Gerai aprašyta (išverčiant į lietuvių kalbą per google paiešką) A. Kubiliaus trumpa, rinkiminė biografija, cituoju“…mušti reglamentuojančias Socialinio demokratų į antrąją vietą…“
  labiausiai patiko žodis „mušti“ :)

  Bet dar geriau skamba(išverčiant į lietuvių kalbą per google paiešką), cituoju:
  „…Valdas Adamkus buvo išrinktas Lietuvos prezidentu, 2004 m. birželio mėn nugalėti ūkininkų ir Naujosios demokratijos sąjungos lyderė Kazimieros Prunskienės ir nuotekos…“

  Labiausiai patiko žodis „nuotekos“.

  Svarbiausia, kad paminėtas R. Paksas.
  Koks išskirtinumas?

  Jau, ta, nepakartojama, google ir jos vertimas…Bet, samgu.

  • paprasta piliete

   „nuotekos“ – tai oficialus standartinis nutekamojo vandens į kanalizciją pavadinimas :)))))

 • Slyvanosis

  Valstybinė televizija privalo patirti valstybę valdančiųjų spaudimą ir skelbti, tai ką valdantieji mato per savo kabinetų langus ir savo fantazijose.
  Be to, šitame BBC pristatyme pateiktos pasenusios (2008-12-10) ir nepatikimos žinios apie Lietuvą. Tie niekingi britai nepraustaburniškai ignoruoja Jo Šventenybę Arūną I-ąjį. Būsimojo LDK Greitest Djūko fas ir profil portretai turėjo būti iškart po Lietuvos žemėlapiu…

 • ichmbch

  Kad spauda lietuvoje netgi labai laisva tai čia savaime aišku.

  Bet vistiek LRT rules! Tai televizija, kur naujienos ar šiaip publicistinės laidos nėra perspaustos ironija, išpūstomis sensacijomis, pašiepimais, intrigomis ir pan. Nežinau… nevirškinu visokių Grinevičiūtės ir pan. laidų. Man tikriausiai tokios laidos nesveika sveikatai :) Net jei LRT ir turi kokį mini polinkį kažkieno naudai teikti faktus, tačiau tie faktai pateikiami kur kas sausiau, be papildomų prieskonių. Nekenčių visokių LNK kriminalinių ir kyšininkavimo naujienų (turiu omeny LNK žinias)

  Man LRT – vienintelė solidi lengva televizija.

 • Valentinas

  Ne patys gi jie rinko informaciją. Kokie nors lietuviški šaltiniai pateikė ją :)

 • Tadas

  „laisva ir nepriklausoma…“

  tik nuo ko? as manau, tai labai esminis klausimas.

  bbc, pataisykit jei klystu, turi galvoj nepriklausomybe ir laisve nuo netinkamos vyriausybes itakos. ir tai turbut tikrai nera tokia problema, kaip kad kitos nelaisves ir priklausomybes… (kurios dar tik po truputi pradedamos tyrinet. plg kad ir http://wiki.lessig.org/index.php/Corruption, ypac particular areas)

  • ichmbch

   Klausimas ką mes vadinsime laisvumu, jei pvz man patinka Paksas ir aš savo bloge rašysiu tendencingai apie jį ir taip jį remsiu, tai čia bus laikoma, kad aš laisvas žmogus ir ką noriu tą rašau ar ne?

   O jei kokiai verslo struktūrai patinka Paksas ir ji tendencingai rašys apie Paksą, tai čia jau nebelaisvė?

   Aš skaitau, kad pas mus žiniasklaida turi tiek laisvės, kad bet kuris žiniasklaidos frontas gali malt š ant to kas jam nepatinka ar patinka kiek tik nori. Jau šitam reikalui laisvės netrūksta pas mus. Beveik jokių suvaržymų.

   Aš manau nereikia painioti spaudos laisvės su spaudos objektyvumu ir neutralumu :)

 • A.G.

  Manau, kad Vakarų žiniasklaida (t.t. Lietuvos) visa nupirkta – pros… pypt.
  Taigi BBC man joks autoritetas – tiesiog niekalas.

 • dejavu

  :) nežinau manau kad nepilnai viską išvertėte , nes po kablelio eina svarbiausia mintis , kad Lietuvos spauda nėra kontroliuojama valdžios , tai BBC ir nurodė kaip svarbų faktą , kuo mes skiriamės nuo Baltarusijos ar Rusijos , ir britai gali šiokį tokį įspudį susidaryt. Tas prateskite sakinį ligi galo , nes Lietuvos spauda tokių skambių žodžių nuo BBC negavo.

  • Tadas

   Tai as is principo mandagiai ir meginau ta pati pasakyt. Kad Racas, panasu (ir deja), perteike minti pagal geriausius lietuviskos „ziniasklaidos“ standartus… :(

  • nerijus

   Taip. Mūsų žiniasklaida nėra kontroliuojama, bet ji kontroliuoja…
   Neužsakyk straipsnio apie save ar savo firmą, tai kitą dieną sulauksi atsako.
   Kad ją kontroliuoja specialiosios tarnybos, tai tikrai taip yra.
   Visažiniasklaida turi atspindėti esamą politiką ir jos krypti ir nė peržingsnį šonan.

 • Ogis&Co

  O paziurejus i savo kiema: tema Nr.1 „As nesu lesbiete ir nebendradarbiavau su KGB…“
  Labai rimta ziniasklaida :D
  Tikri intelektualai…
  Geriau apie papus parasytu :o)

 • nerijus

  Žiniasklaidoje trūksta objektyvumo.
  Būtų smagu, jei kas imtų ir parašytų apie visus kandidatus CV. Ne tą, kurią galime rasti Vikipedijoje. Bet apie visus ir nešališkai.

 • beprocentinis

  O tai kokio sporto juodą diržą ji turi? karatė? dziudo? kovinė savigyna? aikido? Man kaip paprastam piliečiui labai įdomu. Nes gauti juodą diržą reikia ne vienerių metų…. Ir dar tegu parodo keletą veiksmų kaip putinas :)

  • J. naivus

   Geras- kaip tik šiai temai,o šis – tinkąs galiorkai.
   Mūsų žiniasklaida – ji neturi jokių diržų, nes toje šakoje, kurioje kovoja, nėra nei taisyklių, nei ribojimų, nei garbės net sąlyginių atributų.

   Taip kad apibūdininti geriausia paprastai, bet banaliai:
   -žiniasklaida laisva, bet priklausoma nuo piniguočių.
   -tai mes nepriklausomi (nuo mūsų nieks nepriklauso), bet nelaisvi (esame valstybės piliečiai)

 • NiekurNeiva

  Paprastai pilietei:
  ——————-
  nuotekos – organizuotai (naudojant nuotekų surinkimo/šalinimo sistemas) šalinamas buityje, ūkinėje ar gamybinėje veikloje panaudotas papildomai užterštas vanduo. Prie nuotekų
  priskiriamas ir kitas į nuotakyną ar kitus nuotekų tvarkymo sistemos elementus patenkantis vanduo (infiltracinis,kritulių,naudojamas nuotekų tvarkymo sistemos funkcionavimui ar pan.);

 • Levas

  Norejau parasyti apie apie musu pasiekimus per siuos 18 metu.. ir apie tai kaip mes sukureme vidurini sluoksni, apie tai kaip pas mus atsirado SELF MADE MAN pagarbos vertu zmoniu kategorija, kurie ismoko patys uzsidirbti pinigu spekuliuodami NT. Labai daug pas mus pasiekimu.. bet radau stai ka.. as prenumeruoju RSS informationclearinghouse.org. paziurekite cia

  http://informationclearinghouse.info/article22120.htm

  cia interview su Ronu Paulu, labai geru specialistu ir desiniuoju idealistu, kuris labai tiksliai nuspejo sia ekonomikos griuti todel kad jis zinojo to priezastis, zinojo kodel sistema neveikia ir zinojo kad ji nera self sustainable, t.y. NE PUSIAUSVYRA.. IR man idomiausia kaip zurnalistas pasake, kad galu gale visa tai kas buvo vadinama KONSPIRACIJOS TEORIJA, labiau panasu i TEISYBE, nei TA TIESA PATEIKIAMA VISUOMENES INFORMAVIMO PRIEMONESE, (CNN, BBC..), cia jis apie tai kad kas buvo kalbama Rono Paulo anksciau nebuvo vertinama taip rimtai..

  TAI STAI VEL, AS SU SAVO.. KONFLIKTU TARP ZMONIU ISGYVENAMOS PATIRTIES- REALYBES, IR TOS REALYBES KURI YRA PATEIKIAMA PER CNN, BBC, LRT, GEOPOLITIKA.LT (ta geopolitika.lt DAZNAI tiesiog lesu ismetimas.. absoliuciai beverte rasliava, kuri neturi nieko bendro su realybe >:( .

  TODEL… kada informacijos priemones yra geros? TADA KAI JOS PATEIKIA REALYBE TOKIA KOKIA PATIRIA ZMONES, O NE TA KURI IDEOLOGISKAI KONSTRUOJA VISUOMENE.. as neturiu nieko pries kazkoki visuomenes konstravima.. bet kai tai prasilenkia su patirtimi..
  Tuomet nereikia nurasyti Rusijos spec tarnyboms, kai zmones atsisako buti konstruojami ir iseina i gatves sausio 16..
  kai jie pradedami marginalizuoti.. BUDULIAI JUS..

  Cia as tiek kad Ziniasklaidai man naudinga tuomet ir ta, kuri apraso MANO PATIRIAMA REALYBE… TODEL pas mus namie ir skaitoma: LAISVAS LAIKRASTIS, informationclearinghouse.org.. ir t.t.

  beje cia NOAMAS CHOMSKIS apie JAV gresianti pasirinkima tarp pasaulines hegemonijos ir islikimo:

  http://informationclearinghouse.info/article22114.htm

  Sekmes.

 • dimes

  Sutarkite, kad niekur nėra laisvos žiniasklaidos. Net nacionalinio transliuotojo. LRT valdo užsiangažavęas socialdemokratų statytinis, kurio nepavyko pakeisti po skandalo elektros skydinėje. O BBC taip pat yra susuaistyta Vyriausybės. Juk Jungtinėje Karalystėje yra Kultūros ir Žiniasklaidos ministras. Apie ką mes kalbame…