Gera žinia Lietuvai! „Sodrai“ – nelabai…

voip.5ci.lt

voip.5ci.lt

Vakar benaršydamas radau vieno blogerio įrašą  urbis et orbis skelbiantį, kad jis jau antrą kartą atsisako Račo tinklaraščio prenumeratos: jo tyrą sielą užkniso račizmo negatyvizmo krioklys, šniokščiantis šiame puslapyje.

Atsiprašau labai kolegos tinklaraštininko ir kad nelikčiau be prenumeratorių, skelbiu džiugią žinią:

2008 metais, pasak Statistikos departamento, gimstamumas Lietuvoje ir toliau didėjo – jau trečius metus iš eilės po prieš tai buvusio daugiau nei dešimtmečio trukmės demografinės krizės.

Pernai iš viso gimė 35,3 tūkstančio kūdikių – net 3 tūkstančiais daugiau nei 2007. Ir nors beveik trečdalis jų gimė, kaip konservatoriai pasakytų, ne tradicinėse šeimose (tos, kurios nesusituokusios), vis tiek daugiau vilties, kad kaip tauta dar kokius 40 metų neišnyksime nuo žemės paviršiaus. Na, bent jau kol aš gyvas būsiu:)

Na, gerai jau ir konservatoriams yra kuo pasidžiaugti: santuokų skaičius pernai, palyginti su 2007, išaugo beveik tūkstančiu iki 24,1 tūkstančio, o skyrybų – beveik tokiu pat kiekiu sumažėjo – iki 10,3 tūkstančio. Natūralu, juk keista būtų, jei išsituokiančių ir susituokiančių būtų tiek pat, ar ne? Mes, pavyzdžiui, jau 22 metus kartu gyvename ir dar mažiausiai tiek laisvai…:)

Ir žinote ką? Pernai jau buvome beveik europiečiai: 10 tūkstančių gyventojų teko 10,5 kūdikio, o Europos Sąjungos vidurkis – 10,8.

Iki Airijos (18,1) dar, tiesa, tolokai, bet Bulgariją (9,4) lenkiame pastebimai.

Bet, žinoma, nebūčiau Račas jei nepabumbėčiau…

Problema ta, kad Statistikos departamento rodikliai, kurie mane tikrai džiugina (nors vidurkis dar labai tolimas nuo maniškio), nežada nieko gera institucijai, kuri vadinasi „Sodra“.

Ir eilinį kartą verčia priminti konservatoriams ir jų koalicijos partneriams, kad laikas priimti sunkų, bet vienintelį racionalų sprendimą: keisti motinystės (tėvystės) atostogų ir su tuo susijusių išmokų politiką.

Dabartinė šeimos politika tikrai baigsis Sodros fiasko, ypač jei Vyriausybė ir toliau atsisakinės savo ankstesnių mokestinių reformų po kiekvieno pagasdinimo mitingu.

(Mano skaičiavimais, 10 000 naujų kūdikių išsiverčia į maždaug 300 milijonus litų papildomų išmokų per metus, jei motinos atlyginimas buvo 2500 tūkstančio litų… )

Žinau, kad labai sunku, žinau, kad teigti, jog mes už motinystę labai gražu ir populistiška, bet ar neatsitiks taip, kad dabartinė politika baigsis tuo, kad po dvejų metų atostogų motinoms iš viso nebebus, kur grįžti, o ta pagausėjusi armija naujų kūdikių nuo pat vaikystės svajos apie emigraciją…

Bet dėl kūdikių vis tiek džiaugiuosi:)

Tik spėju, kad jau 2009 metais gimstamumas vėl pradės mažėti ir šis procesas taip pat užtruks keletą metų. Nes didžioji dalis pernykščio prieauglio tikriausiai buvo pradėta kai apie krizę ir būtinybę taupyti niurzgėjo tik D.Grybauskaitė, godieji bankininkai ir niekingieji žurnalistai, įskaitant ir negatyvųjį Račą..

(5 balsų, vidurkis: 3,20 iš 5)
Loading...