Lietuvos žiniasklaida bloga…

Nida atpalaiduoja, todėl naujienas skaitau rečiau nei įprastai…

Bet kartais surandu laiko ir perskaitau.

Šiandien štai perskaičiau politikos apžvalgininko I.Meliano komentarą apie „valstybininkų“ klano ruporus ir „paslaugiai rusišką propagandą aptarnaujančias žinių agentūras“, kurios perduoda ne informaciją, o „Kremliaus peršamą požiūrį“ į įvykius Kaukaze – Gruzijoje ir Čečėnijoje.

Gražus rašinėlis. Teisingas.

Net, sakyčiau, didaktiškas.  

Nes apžvalgininkas I.Melianas geriau už visą pasaulio žiniasklaidą žino, kaip reikia rašyti apie įvykius Kaukaze.

Jis griežtas: nėra jokių Pietų Osetijų, nėra jokios Čečėnijos vadovybės. Tik okupantai ir kolaborantai.

Todėl Lietuvos žiniasklaida bloga. Nieko nesupranta.

O I.Melianas – geras. Bet tikriausiai nemoka anglų kalbos.

Nes jei mokėtų, atkreiptų dėmesį, kad apie Pietų Osetiją rašo ne tik Lietuvos žiniasklaida. Rašo „Reuters“, rašo AFP, rašo „Bloomberg“

Jos rašo, nes turi savo korespondentus įvykio vietoje. Lietuvos naujienų agentūroms ir dienraščiams tai per didelė prabanga, todėl jos pasitenkina išversdamos į lietuvių kalbą kitų naujienų agentūrų pranešimus, kuriuose Pietų Osetija vadinama… Pietų Osetija…

I.Meliano nuomone, tai blogai, nes tai – Kremliaus peršamas požiūris…

Lygiai taip pat blogai, anot I.Meliano Lietuvos žiniasklaida rašo apie Čečėniją…

Nerašo apie nepriklausomą valstybę, nepabrėžia, kad R.Kadyrovas yra iš esmės Čečėnijos A.Sniečkus ir neprimena, kad pagal 1996 metų Chasavjurto susitarimus ir 1997 metų gegužės 12 dienos sutartį Čečėnija yra tarptautinės teisės subjektas…

Gerai rašo tas I.Melianas.

Tik keista, kad jis neatkreipia dėmesio į vieną smulkmeną: Čečėnija ir Pietų Osetija iš esmės labai panašios.

Pirmosios nepriklausomybę buvo pripažinusios Z.Gamsachurdijos Gruzija ir Afganistano Talibanas, o antrosios – Rusija ir, atrodo, Nikaragva.

Abiem atvejais labai svaru…

O Lietuvos žiniasklaida – vis tiek bloga.

Nes taip sako I.Melianas.

P.S. Beje, asmeniškai kaip ESBO stebėtojui, teko dalyvauti 1997 metais vykusiuose prezidento rinkimuose Čečėnijoje.  Rinkimus ESBO pripažino buvus demokratiškais ir laisvais. Bet tarptautinės teisės požiūriu tai nieko iš esmės nepakeitė.

Deja…

Ir Lietuvos žiniasklaida čia niekuo dėta.

(9 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...
 • LL

  atsiprašau, bet kas tas šitas Melianas? seimūno brolis? pusbrolis?

 • Jonas tikrasis

  Kaip visuomet , ponas Artūrai išlaikote ironišką gaidelę . Tik ką pats perskaičiau I.Meliano straipsnį .Sutinku , nemaža dalimi jis – didaktiškas , bet paskaityti – verta , sukelia daug minčių .

 • Matotaupa

  Citata „Nes jei mokėtų, atkreiptų dėmesį, kad apie Pietų Osetiją rašo ne tik Lietuvos žiniasklaida. Rašo “Reuters”, rašo AFP, rašo “Bloomberg”…“ – manau, kad net jei ir mokėtų agliškai, tai vistiek nekreiptų dėmesio. Kam jam reikia drumsti savo skaidrų, aiškų, siaurut siaurutėlį supratimą? Gal po to ne be taip ramu pasidarytų gyventi, nes pasaulis atrodytų per daug sudėtingas ir visai nesuprantamas? Patogiau žinoti vieną, konkrečią dogmą ir nebevarginti savo galvos tokiais kenksmingais sveikatai dalykais kaip mąstymas, abejojimas.

  • Šiuo komentaru gerbiamas Matotaupa parodė, kad jo supratimas tikrai yra neskaidrus, neaiškus. Pasaulis jam atrodo per daug sudėtingas ir nesuprantamas. Mums taip pat tapo aišku, kad Matotaupa žino daugiau nei vieną konkrečią dogmą ir užsiiminėja tokiais nesveikais dalykais kaip mąstymas ir abejojimas.
   Belieka pasidžiaugti už Matotaupą, kad jis yra toks visokeriopai pranašesnis už I. Melianą, kas ir suteikia jam teisę griežtai vertinti to „beretinio“ žurnaliūgos poziciją. Palinkėkime Matotaupai sveikatos, nes kuo daugiau Matotaupa mąsto, tuo stipriau kenkia savo sveikatai. Laikykis Matotaupa, indėnų vade. Abejok.

   • Matotaupa

    Gerbiamieji,
    p.Valentinas susirgo ypatingai reta liga – „karaliaus sindromu“, nes apie save sako – mes :-)))))) Gelbėkitės kas galit, gal tai užkrečiama!!!!!

    Į Jus visus,Valentinai, aš kreipsiuos per kuo didesnį atstumą, kad neužsikrėsčiau – ačiū už mano minčių perpasakojimą. Jūs tikras atpasakojimo ir interpretavimo meistras, „specas“ :-)
    Atsižvelgiant į jūsų visų, Valentinai, komentaro nuotaiką, suprantu, kad Jūs visi tikrų tikriausiai esate pranašesni ir už mane, ir už p.Melianą, ir dar kitus kartu paėmus. Raudojau, skaitydamas jūsų įvertinimą. Raudojau iš susižavėjimo :-))))
    Negaliu likti skolingas už nuoširdų palinkėjimą – saugokite ir jūs savo sveikatą ir neabejokite niekuo, gal dvigubai ilgiau už mane gyvensite :-))))

    • GIGA

     Tai užkrečiama,ex Šmočiukas,Račo pakylėtas iki Nepalyginamo dydžio irgi visą laiką slėpdavosi po žodeliu „mes“.Kas tie „mes’ seniai aišku,bet jei vėl pakartosiu,valentinas ašaros,kad prasivardžiuoju,o kitas kolega papasakos apie sovietinių moterų galvos apdangalą,trusikus,kelnes kojines ir veltinius batus su užtrauktuku viršuje,liaudyje „pensininkais“ vadintais.Beveik kaip Mantas Petruškevičius:)

     • Musė

      Giga, aš nesugebu prisiversti ant jūsų pykti, jūs rašote nesąmones, bet taip šmaikščiai :)

     • romas

      Minėti batai,GIGA, vadinosi „Sudie jaunyste“ :) Tik vadinosi rusiškai.Aš, kaip Petruškevičius, šioje temoje esu kompetentingas :)

     • GIGA

      O kam ant manęs pykti?Tik dėl to,kad nedėviu atitinkamo galvos apdangalo?MES vaikštom be kepurių,bent kol nepraplikę:)

     • Nelyginamas dydis

      Kur jau ten nuo tamstos pasislėpsi :) Nei už žodžio, nei už keiksmažodžio neišeitų :)

     • Aš naiviai tikėjausi, kad didysis kovotojas už teisybę GIGA sudrausmins savo sėbrą Matotaupą, dėl to, kad tas pagautas įkarščio paskelbė aršų, piktą, smerkiantį komentarą. Iš esmės Matotaupos komentaras ir Meliano straipsnis nieko nesiskiria – jie abu postuluoja, kad tik autorius atstovauja tiesą, o tai kas neatitinka autoriaus supratimo apie tiesą, yra ne tik neteisinga bet ir verta paniekinimo.
      Deja, mano viltys žlugo, nes GIGA dvigubus standartus pastebi konservatorių pusėje ir niekada savo bendraminčių pusėje. Bet ar tai nėra savaime dvigubas standartas? Ir vėl prieiname prie negailestingos išvados – GIGA – tai dvigubų standartų meistras.
      O dabar laukime kol jis vėl parašys ką nors apie beretes, arba dar kaip nors ne itin šmaikščiai (čia Musė klysta) pakomentuos ne į temą. :)

     • nerijus

      Vyrai…

      Keista, kad Artūras toks kantrus..?
      Visą savaitę stebiu „razborkes“ ( jas mato ir daugiau skaitytojų ir, nebūtinai rašančių :) ).
      Geriau padiskutuokime tolerantiškai ir į temą? A?
      Kaip senais- gerais laikais, Valentinai ;)

     • Nerijau, juk atostogos… Oras geras, žuvi skani, riedučiais su dukra pasivažinėjome, jaunučiai laimėjo ketvirtfinalį…

     • nerijus

      Artūrai, smagu…
      Dėl oro- galiu ir pasiginčyti :)
      Bet, gera, kai atsiriboji nuo visko…- rutinos. Gryžti ir viskas atordo nauja ir nepatirta…
      Neatostogaujate.., oj neatostogaujate…Nors suprantu, nes ir atostogaujant, niekad neapleidžia mintis aplankyti racas.lt
      Liga… :)

     • GIGA

      Valentinai,teisingiau buvo parašyti taip-„aš naiviai tikėjausi,kad GIGA sutiks su valentiniškąja vertinimo sistema,t.y.jaustis šiame bloge pačiu pačiausiu ir tau nepatinkantį komentarą suabsoliutinti ir pašiepti“.Aišku vertinime pritrūko keletos standartiškų frazių,bet apie tai,kad Mototaupa jau tapo „neperspektyvus“ ir „paksoidas“ buvo paminėta anksčiau.Valentino komentarus,kurių didelė dalis yra kitų VERTINIMAI pastebi vis daugiau blogo dalyvių.Ir tai džiugina:)

    • Matotaupa

     Valentinai,
     Vel nusivyliau jumis. Taip tikejausi, kad bandysite subtiliau suktis is situacijos. O pasirodo, kad pasielgete, kaip pvz. vagis, kuris nori nuo saves nukreipti demesi ir pradeda saukti: ‘Laikykit vagi!’ O pats pasprunka. Si karta jums nepavyks priskirti man savo darbeliu. Nors karta prisiimkit atsakomybe uz savo iprastus kitu juodinimus. Nors lazinciausi, kad neisdrisit:-)

     • Brrrr, koks piktas Matotaupa. Kaip drąsiai kerta. Tarsi koks kryžiuotis kalaviju negailestingai skleisdamas gailestingumo religiją. Pažiūrėkime:
      „Kam jam reikia drumsti savo skaidrų, aiškų, siaurut siaurutėlį supratimą? Gal po to ne be taip ramu pasidarytų gyventi, nes pasaulis atrodytų per daug sudėtingas ir visai nesuprantamas? “
      Ką galime suprasti iš šio sąkinio?
      Matotaupa galvoja apie tokius kaip Melianas, kad jie turi siaurutėlį pasaulio supratimą, kad pasaulis jiems padalytas į dvi aiškias spalvas kitaip sakant jie yra riboti. Teisybės dėlei, reikia pasakyti, kad Matotaupa lygiai tą patį galvoja apie Valentiną, Musę, Fredį ir kitus personažus, kuriuos Matotaupos ir Gigos duetas vadina „beretėmis“.
      Ką šis sakinys mums pasako apie patį Matotaupą?
      Akivaizdu, kad Matotaupa (gal kas gali paaiškinti kas turi atsitikti vaikystėje, kad pasivadintum prasigėrusio indėnų vado nicku?) taip apie save negalvoja. Matotaupa save mato kaip plataus pasaulio supratimo, suprantantį ir įvertinantį pasaulio reiškinių sudėtingumą, nevienareikšmingumą ir daugiaprasmiškumą.
      Kitaip sakant Melianas – siauraprotis, Matotaupa – plačiaprotis.
      Einame toliau.
      „Patogiau žinoti vieną, konkrečią dogmą ir nebevarginti savo galvos tokiais kenksmingais sveikatai dalykais kaip mąstymas, abejojimas.“
      Šis sakinys tik sustiprina anksčiau susidarytą įspūdį. Melianas atstovauja siauraprotį dogmatinį mąstymą (Matotaupos požiūriu), o Matotaupa „mąsto“, „abejoja“ nedogmatiškai. Prieš skaitytojo akis, Matotaupa iškyla kaip mąslus, protingas, išmintingas Žmogus (kaip neprisiminus čia Mieželaičio „Aš Matotaupa. Aš Žmogus“). Ironiška pastaba, kad mąstymas ir abejojimas yra „kenksmingas sveikatai“ papildomai nupiešia Matotaupos vaizdinį kaip jaunuolio, save laikančio protingu ir iš intelektualinio pranašumo aukštumų žiūrinčio į tuos, kurie jo nuomone „nemąsto“.
      Taigi, Melianas siauraprotis dogmatikas, Matotaupa išmintingas, tolerantiškas mąstytojas. Pagalvokime, kokios savybės turėtų būti būdingos žmogui, kokiu save pristato Matotaupa? Pirma ir svarbiausia – tolerantiškas, nekategoriškas mąstymas, nekvestionuojamų tiesų teigimo vengimas, klausimo, o ne atsakymo modalumas (tikiuosi dėl šito niekas neprieštaraus ;)
      Pažiūrėkime dabar ar Matotaupa šiuo savo komentaru reprezentavo šias vertybes? Paradoksas tame, kad NE. Matotaupa nemąstė, neabejojo. Matotaupai pasaulis yra paprastas ir nesudėtingas – Melianas yra siauraprotis. Matotaupa tuo NEABEJOJA. Matotaupa skelbia verdiktą – Melianas siauraprotė beretė. Matotaupa nenagrinėja Meliano teksto, nebando rasti kontraargumentų. Matotaupai viskas aišku.
      Ironiška, bet Matotaupa skelbia netolerantiškai toleranciją, nemąstydamas mąstymą, nesupratingai supratimą, dogmatiškai antidogmatizmą. Tarsi tas kryžiuotis gailestingojo Kristaus vardu išpjovęs pagonių kaimą. Tai man primena ir ne kartą mano minėtą antikonservatorišką isteriją, kaltinimus „beretizmu“ ir kitais panašiais dalykais, nepastebint, kad patys kaltintojai per savo krauju pasruvusias akis (ačiū didžiajam GIGAI už terminologiją) yra žymiai labiau „suberetėję“.
      Tiesa, o kokia Valentino nuomonė apie šį Račo įrašą ir Meliano tekstą? Niekas nežino. Tik Matotaupa galvoja, kad žino, todėl nedvejodamas, kategoriškai priskyrė mane prie melianininkų. Ten kur aš juokiausi iš Matotaupos, Matotaupa įžvelgė, kad aš ginu Melianą. Ką gi, jaunam nepatyrusiam komentatoriui galima ir atleisti. Tačiau palinkėkime jam ieškoti savo stiliaus, nes mėgdžiodamas didįjį GIGĄ jis vis tiek nepasieks pastarojo aukštumų. Siūlau Matotaupai savo kumyru išsirinkti daugialypį, daugiaprasmį, visokeriopai įvairiapusišką, kūrybingą, įdomų, nepakartojamą ir svarbiausia, drovų bei kuklų komentatorių … Valentiną ;-)))))))))))))))))

     • Valentinai, man atrodo, kad pastarasis jūsų komentaras yra per daug asmeniškas… Rodote negerą pavyzdį:)

     • Artūrai,
      Sutinku, kad Matotaupai gal ir per daug dėmesio skirta. Tačiau abstrahuojantis nuo jo, klausimas yra toks: ar yra teisinga netolerantiškai skleisti toleranciją? Meliano nuomonė turi teisę egzistuoti, juolab, kad jis ją grindžia argumentais. Jūs savo nuomonę grindžiate irgi argumentais. Tuo tarpu jaunuolis pasaulį padalinęs į dvi dalis: tuos, kurie yra siaurapročiai ir tuos kurie tokie nėra. Save jis prisiskiria prie plačiapročių. Tačiau pati savaime tokia pozicija yra siaura ir ribota. Į tai ir atkreipiau dėmesį.

     • GIGA

      „tą aš ir ĮVERTINAU kaip supratau“,pamiršai pridurti,Valentinai:)

     • GIGA, negi iki šiol nesupratai, kad mes visur ir visada tekstus suvokiame subjektyviai? „Įvertinau kaip supratau“ galima pritaikyti ir tam kaip Matotaupa suprato Meliano ir Račo tekstą. Klausimas yra tik ar skirtingi žmonės vadovaujasi panašiais kodais, dekoduodami tekstus. Matotaupos teksto analizė, kurią aš padariau, yra bandymas atpažinti Matotaupos prasmių sistemos kodus taip kaip aš juos matau. Aišku tai yra subjektyvu, lygiai kaip ir tavo tekstai apie mane yra subjektyvus. Pavyzdžiui jūs su Matotaupa įsivaizduojate, kad man krauju pasruvusios akys, kad aš pilnas pykčio ir įsiūčio. Atitinkamai jūs vertinate ir tai ką aš rašau. Nors iš tikro aš visada komentuoju linksmai ir geranoriškai nusiteikęs oponento atžvilgiu. :)

     • WU

      Valentinai :D Dėl tavo dorumo nežinau – nepažįstu, bet kuklumas tai per kraštus liejasi.. :))

     • Nelįskit prie Valentino. Jis mano stabukas tarp komentatorių ;)

     • GIGA

      Tikriausiai dėl Aurelijaus:)

     • Matotaupa

      Valentinai,
      Pagaliau nenuvylete. Si karta drasiai, tiesiai ir sviesiai parodete,kad juodinti,niekinti ir zeminti kitus jums yra yprasta, naturalu,gal net gyvybiskai svarbu.
      Bet jus darote viena klaida-jus tikites,kad as jums atsakysiu tuo paciu.Nuvilsiu jus-as tik pasijuoksiu is jusu:-). Jus,apimtas bejegisko ir aklo inirsio,padarote is saves pajuokos objekta. Pykcio genamas,jus skubate rasyti ir todel painiojates, nebeatskiriate mano minciu nuo savo isgalvojimu.

     • Matotaupa

      Pratesimas
      Pagal viska,man turetu buti jusu gaila,bet as nesu gerietis ir piktdziugiskai pasakysiu- taip jums ir reikia:-). Yra toks posakis: suniui- suniska mirtis. Nepriimkit to paraidziui, bet gal jums ir neiseis kitaip:-)
      Lauksiu nauju jusu inirsio priepuoliu:-)
      Iki

     • Bandymėlis išlaikyti orų veidą ;) Bet vis tiek ne taip solidžiai ir šauniai kaip GIGA :)
      Šia tema pasysakymus jau baigiau. Tikiuosi Matotaupa kitą kartą kapodamas kirviu atidžiau žiūrės ar nekerta šakos ant kurios sėdi.

     • Matotaupa

      Valentinai,
      Gerai,kad prisipazystate ikrites i duobe,kuria pats iskasete kitam. Is kur toks drasumas? Turbut pertrauka tarp inirsio priepuoliu:-)
      Tikiuosi tai bus jums gera pamoka ateiciai:-)
      O siaip,jei jau pradejote,tai galesime pratesti pokalbi apie jusu vaikystes traumas:-)
      Taip jums ir reikia,kad si karta pasitraukiate neislaikes oraus veido:-D

     • Matotaupa

      P. S. Nerijus ir Maras – zymiai stipresni uz jus:-D

     • Nemanau, kad Nerijus apsidžiaugs, kad priskyrei jį prie Maro ;)
      Kaip atsigauti po sutriuškinimo konsultuokis su GIGA. Jis tą daro žymiai geriau ;)
      Šiai dienai tiek, planuoju porą įsiūčio priepolių be kompiuterio ;)

     • Beje,
      Maras ir Nerijus yra labai geri komentatoriai. Man garbė vien tai, kad lygini mane su jais. :)

     • nerijus

      Valentinai ir Matotaupa

      Jei „mušatės“, tai leiskit kitiems stebėti…

      Valentinai, toli man iki Maro komentavimo technikos ir minčių sklaidos, kaip ir tamstos ;)
      Vertinu save 4- 7 balais ir nė kruopelyte daugiau ;)

     • Valentinai, suklusk. GIGA paminėjo Aurelijų. Išvada: arba jis spaudo tavo vardą, arba jam informaciją nutekina kiti šaltiniai.

     • Matotaupa

      Valentinai,
      Nuolat vartodamas zodzius pasitraukimas,sutriuskinimas ir pan.,nejucia issiduodate,kad jus viduje jau susitaikete su pralaimejimu,tik dar karstligiskai galvojate,kaip pavaizduoti, kad taip nera:-D. Ir vienitelis jusu sugalvotas variantas-kuo garsiau apkaltinti tuo kita:-D. Suauges vyras esate- o elgiates kaip darzelinukas:-D. Cirkas neteko gero klouno neprisiviliojes jusu:-D:-P

     • GIGA

      Sutriuškinimas?:)Taip,Valentinai,daug kartų buvai sutriuškintas.Ką darai po to.Variantų keletas-arba iš ryto parašai daktarinį darbą,paverti jį komentaru,o pasirodęs po kelatos dienų visus,o pirmiausiai save puoli įtikinėti,kad ta nelogiška raizgalynė,tai buvo faktų lavina.Tačiau dažniausiai pradedi savęs nekontroliuoti,drabstytis purvais,gerb.Artūrui tenka tave įspėti.Kartą buvai taip „palaužtas“,kad nuo Virgio likimo išgelbėjo tik „seno dalyvio“ regalijos,na ir mano užtartas žodis:)Garantavau blogo šeimininkui,kad daugiau nevystysiu temos,nenervuosiu Valentino,visada su pagarba atsiliepsiu apie Aurelijų ir t.t.Taip,kad tavo noras save įtikinti,kad kažkada ką buvai sutriuškinęs šitam bloge yra tik eilinė didybės manijos apraiška,apie ką tau vis bando priminti vis didėjantis komentatorių ratas.Kai kurie iš jų „jauni“ šio saito lankytojai ir nežino tikrų tavo nuopelnų-todėl juos informuosiu.“Jaunimas“(ne pagal amžių,o pagal dalyvavime bloge) prašau gerbkite mano amžiną oponentą Valentiną,todėl,kad reikia pripažinti niekas nepateikė tiek argumentų nagrinėjant Pareigytės ir Vaišnoro oralinio sekso skandalą kaip Didysis Valentinas.Tada jis nuginčijo ne tik kitus komentatorius,bet ir pats nokautuodavo pats save.Gvildenant kitas temas,Valentinas vyriškai ir sąžiningai pareikšdavo -„knygų ta tematika (suprask diskutuotina) neskaitau,bet esu tikras…“ arba „į problemą nesu įsigilinęs,bet žinau..“.Taigi sąžiningumas irgi yra vienas iš stipriausių Valentino asmenybės bruožų.Šį taurios sielos komentatorių dideliame komentatorių pulke atradau nuo jo topinės frazės -„Paksas yra Lietuvos blogis,Adamkus-tautos sąžinė“.Kaip paaiškėjo vėliau absoliutinti vertinimus yra tikrasis Valentino komentavimo stiliukas.Jis neleis sau suabejoti (o kam?),kad 100 proc. valentiniško teiginio,tarkim 3 ar 46 proc kelia abejonių ar gali būti komentatorių turinčių kitokias nuomones.Jeigu Valentinas teigia,o jūs,kolegos komentatoriai,abejojate bent kruopelyte šios neginčytinos tiesos kaip minimum užsidirbsite „paksoido“ epitetą.Reikia pabrėžti,kad daugelyje temų Valentino komentarai įdomūs,jis tikrai grakščiai valdo žodį (ir klaviatūrą).Anksčiau blogo šeimininko,o ir kitų komentatorių pagirtas,Valentinas buvo įtikėjęs,kad tapo „superstaru“.Keletoje debatų,Valentinas,įtikėjęs savo žvaigždiškumu sušukdavo-„paklauskim blogo šeimininko nuomonės“.Sušuko neatsargiai ir gavo per kepenis.Į problemas neįsigilinęs,“berečių“ informacijos subproduktą vartojęs Valentinas tada sužinojo apie pilietybę Sadekovui,apie „tautos sąžinę“ ir „kniaziaus“ padengtas rinkimų skolas.Supratęs savo diletantiškumą,dabar šis didis komentatorius daugelį temų vengia,o į klausimus ar kitų komentatorių (kalbu tikrai ne apie save) argumentus atsakinėja cituodamas Romą ar „mikę pukuotuką“.Taip,kad,Mototaupa,nereikia Valentiną vadinti klounu-jis tikras šio blogo šviesulys.Ir jei gerb.Račas palinkėjo verksniui istorikui Marui (be abejonės labai išsilavinusiam ir įdomiam komentatoriui) „staltiesėlės kelio“ kaip visada anot vieno komentatorių flango AROGANTIŠKAI pareikšdamas,kad be jo blogas išliks,tai Valentino atveju ir Račas to neišdrįstu paminėti-Valentinas šio blogo simbolis ir šviesulys,realiasias konkurentas Artūrui kitų metų kovoje dėl „interneto žmogaus“ titulo…

     • WU

      GIGA, o tu su Valentinu susiskypini, sms’ais ar e-mailais susirašinėji?

     • :)))))))
      GIGA,
      Ačiū, kad skyrei man tiek dėmesio. Matau ne vien man užeina įsiūčio priepoliai :)
      Tu visiškai teisus, kad aš pradėjau vengti temų, kuriose nesijaučiu daug susipažinęs su faktine medžiaga. Bet ar tai blogai? Taip yra todėl, kad nenoriu atsidurti vėl situacijoje, kai tu mane privertei grįžti kelis metus atgal ir iš pirminių šaltinių iš naujo išnagrinėti Pakso skandalą. Kaip paaiškėjo aš buvau teisus, Paksas yra nusikaltėlis ir reketininkas, kuriam teisėtai įvykdyta apkalta. Primenu, kad tu neturėjai jokių argumentų išskyrus bendro pobūdžio išvedžiojimus apie „sistemą“, koks Kūris blogas ir kad man reikia eiti į gatvę klausinėti pirmų trijų sutiktų teisininkų. Deja, pats procesas man nepatiko, manęs nedomina politika, todėl nenorėčiau vėl atsidurti panašioje situacijoje.
      Daugiau komentuoju dalykus,kuriems suvokti užtenka faktinės medžiagos esamos čia. Toks ir buvo Matotaupos pilnas arogancijos ir įsikalbėto intelektualinio pranašumo tekstelis apie tai, kad visi, kurie pasaulį mato ne taip kaip jis yra siaurapročiai. Šias dvi žavias pastraipėles ir išnagrinėjau. Melianas nesvarbu, Račas nesvarbu, netgi GIGA su Valentinu nesvarbu. Yra dvi Matotaupos pastraipos ir pabandykime visi pangarinėti ką jos reiškia. Kol kas mano samprotavimų grandinės niekas nepaneigė, reiškia ji galioja. Bet gal aš klystu? Gal būtų užtekę paprasto sakinio tokio kaip: „Gal aš ir per griežtai išsireiškiau, Meliano nuomonė irgi turi teisę egzistuoti, tik aš galvoju, kad jis supaprastintai mato pasaulį, mano nuomone jis yra gerokai sudėtingesnis.“ Ką nors tokio Matotaupa būtų išstenėjęs ir nebūtume čia užstrigę ties šiuo metodologiniu ginču. Atkreipk dėmesį, kad aš nagrinėju Matotaupos argumentavimo ir pamatinių prielaidų logiką. Jūs gi abu užsipuolate mane asmeniškai ;)
      Dar viena viešųjų ryšių pamokėlė Gigai. Sakai aš pasijutau superstaru? Niekas mane nedaro didesniu superstaru nei toks didelis tavo dėmesys man. Beje, tas pats galioja ir man, Matotaupa galbūt nepelnytai atsidūrė dėmesio centre. Paklausykime Nerijaus patarimo (beje Nerijus su savo taikdariškumu labai pakilo mano akyse).
      :)

     • nerijus

      Vajezau, Valentinai, privertėte susigėsti :)

      Einu, savo mėgstamo alaus gurkštelsiu, kol nevėlu… :)
      Patariu, vyrai, padaryti taip pat: kas alaus, spiritinio antpilo ar pieno :)

     • WU

      Jeigu jau vėl apie Paksą prakalbom, būsiu sąžiningas.. Čia neseniai grįžau prie pirminių šaltinių ir kyla vienas klausimas, kuris kelia abejonių. T.y. vadinamoji Konstitucinė sankcija. Nesuprantu iš kur ji išplaukia. Sankcijos problema jos apibrėžtume. Buvo visam gyvenimui apribotas teisnumas t.y. užimti pareigas, kurios reikalauja prisiekti valstybei. Šios dalies nekaip neįkandu..

     • nerijus

      WU

      Jei žiūrint iš žmogiškos pusės, o ne iš politinės ir neprovokuojant komentatorių: Valentino, GIGOS ir romo… :)

      Kūris negalėjo kitaip pasielgti, kaip viską apibrėžti Konstitucine dvasia ir taip išlitki soste iki kol jį pakeis.
      Žmogui, Konstitucijoje niekur neuždrausta būti renkamam. Bent jau aš neaptikau.

     • WU

      Man nekliuvo kiti dalykai, bet šį aš išsiaiškinsiu iš pirminių šaltinių, man kitais metais valstybinis Konstitucinės teisės egzaminas, gi negaliu eiti nesuprasdamas šio dalyko :)

     • nerijus

      WU
      Kaip teisininkas, galėtumei ir anskčiau…Pasinaudok pažintimis- teisininkais ir pasikonsultuok- ką jie apie tai galvoja. Bet tik iš žmogiškos, o ne iš politinės pusės…

      Yra ir pas mane teisinkų draugų ir jie mano, kad „dvasiomis“ nereikėtų tikėti, nes tai- PRECEDENTAS sekančiai apkaltai…

     • WU

      Šiaip „įstatymo dvasia“ yra legali sąvoka, tik nelygu kaip plačiai ją aiškinsi, per daug plečiamas principo aiškinimas gali paneigti teisės prasmę t.y. sukurti nauja savarankiška teisinį reguliavimą, o tai ne teismų kompetencijos ribose.

     • nerijus

      WU

      Tiksliai pastebėta, jog Lietuvoej trūksta tikslių- konkrečių įstatymų, kurie nepaliktų spragų ir neleistų aiškinti kitaip, nei parašyta. Spragos „pastebimos“, kai jomis spėja pasinaudoti asmenys, dažniausiai prisidėję prie įstatymo atsiradimo. Kietiems- nevalia…- įstatyme atsiranda pataisos. Taip buvo su perkeliama žeme ir pan.

     • WU

      Įstatymuose spagų visada bus – juos kuria žmonės. Bet čia ir atsiranda teismų (teisėjų) darbas jas pildyti teisės principais. Problema tame, kad ne visada teisės principai panaudojami taip kaip reikėtų.

     • nerijus

      Taip, visada sukurimas precedentas, kad ir abonento byla. Blogas pavyzdys, kai žmogus, neva, pagrobiamas ir jis lieka ne nukentėjusiuosju, o vos ne kaltinamuoju: atseit, ko lipai mašinon… ir gyvenai sodyboje už nieką nemokėdamas- „chaliavščikas“… :)

      Sunku suprasti, kodėl, taip neatsakingai priiminėjami įstatymai ( suprantama kodėl :) ) Seime, kai galima pasamdyti 5 ar daugiau, rimtus teisininkus, kaip, kad padarė VP dešimtukas, kai „kūrė“ LEO LT. Ir problemų, dėl įstatymo interpretavimo, sumažėtų… :0
      Tik, to nenorima ir aišku kodėl- interesai…- žmogiškasis faktorius :)

     • WU

      Dėl Zuoko, tai net nesu kasacinės nutarties perskaitęs, todėl negaliu komentuoti, šiaip dabar turiu laiko, reiktų iš smalsumo praversti. O dėl Leo tai nežinau ar kas buvo samdoma. Bet Seime ir taip yra pačių narių neblogų teisininkų pvz.: Stasys Šedbaras ar Vytautas Kurpuvesas, bet jie porą kartų prabalsavo kartu su savo partijom už akivaizdžiai antikonstitucinius įstatymus. Jie sedėjo nuleidę galvas, tiesa Šedbaras dar kartais įsižioja. Blogai yra aklas paklūsimas frakcijai ir valdančiajai koalicijai ar opozicijai. Ten tokia pati situacija kaip ir šiame bloge tarp komentatorių. Žmonės nebando priimti geriausių spredimų, o tiesiog išsidirbinėja vieni prieš kitus ir bando prastumti savo tiesą..

     • GIGA

      Valentinai,tikrai klįsti dėl pykčio įsiūčio-rašiau labai pakilios nuotaikos:)

     • nerijus

      WU

      Išsidirbinėjimą stebim jau savaitę…Ale, kantrūs juk mes? :)

      Aklas ar ne aklas paklūsimas frakcijai ir savo partijai- priverstinis, nes..:
      partija priėmė
      partija- iškėlė/ įtraukė į sąrašus…( neatsižvelgiant į preižastis: turtinės. žmogiškosios ir pan. )

      Čia ir bėda…Ir taip, visose partijose- norima paklusnumo, o už nepaklusnumą- baudžiama- suspendavimas ( duodamas laikas apmastymams ) ar išmetimas…iki „gyvos“ galvos.

     • Giga, atradau sąlyčio tašką !
      Mes vienas kitam keliame nuotaiką :)

     • Valentinai, jūs su GIGA esate neišskiriami internetiniai broliai :)

     • nerijus

      Siūlyčiau, abiem, „sąlyčio taškų“ ieškoti klube, bare ar kitur…Ir ten pat kelti „nuotaiką“…
      ;)

     • Matotaupa

      Valentinai,
      Kadangi jūs taip įžūliai meluojate (:-D) apie savo giliamintišką analizę, tai aš su malonumu atsiliepsiu į jūsų galantišką pakvietimą (:-D) pafilosofuoti apie jūsų vaikystės psichologines traumas. Cituoju: „Matotaupa (gal kas gali paaiškinti kas turi atsitikti vaikystėje, kad pasivadintum prasigėrusio indėnų vado nicku?“
      Kadangi jau taip formuluojate klausimą, tai paklausiu ir aš, Valentinai (:-D): kas jums vaikystėje turėjo atsitikti ir kiek kartų, kad jūsų mąstymas pasidarytų toks (o gal jo visai nebeliktų?), koks yra dabar? Atsakykite, Vlentinai, labai prašau (:-D). Atsleiskite savo paslaptį ir pralinksminkite mane eilinį kartą :-))))
      GIGA pavadino jus šiokiu tokiu šviesuliu :-))). Tas GIGA tikrai šmaikštuolis, moka pašiepti.
      Jūs, Valentinai, labai giriatės dėl kažkokios analizės. Taip ir likau nesupratęs: ką jūs ten sau išsityrėte? Ar teigiami rezultatai :-))))?
      Jei analize vadinate savo komentarus – tai čia jūs labai klystate. Tą jau aš jums pareiškiu užtikrintai. Šiaip normalus pašnekovas nesprunka iš pokalbio uodegą pabrukęs, kaip pasielgėte jūs :-))))))

     • GIGA

      Gerb.Valentinai,nors ir perspėjote,kad pradėjote vengti temų,kuriose jaučiatės diletantu,pabandykime dar patreniruoti smegenėles (toks savotiškas „brain stormas“)
      1.Mano dėka(ką prisipažįstate) vėl nuo pradžių pradėjote studijuoti Pakso skandalą,ko pasekoje išsiaiškinote,kad buvote teisus (kas kas,o aš tuo net neabejojau:) ),o Paksasyra „reketininkas ir nusikaltėlis“ (cituoju minties galiūną Valentiną).Dabar panagrinėkime keletą šio absoliutaus (kas visada būdinga Valentinui) variantų:
      a) kiek suprantu,o WU neleis meluoti, reketas,tai jau baudžiamojo kodekso straipsnis.Vystant logišką seką,jeigu Lietuvos Respublikos pilietis yra TIKRAI (o Valentinas net neabejoja) kaltas dėl reketo,tai jis turi būti nuteistas pagal baudžiamą kodeksą,o pagal šį straipsniuką šviečia reali laisvės atėmimo bausmė.Tačiau,jeigu Lietuvos pilietis yra nenuteistas,reiškiasi jis yra nekaltas,o tai reiškia,o Dieve,bijau netgi pagalvoti,kad Didysis komentatorius Valentinas taip ir neišbrido iš diletantiškumo liūno,o toliau sėkmingai jame murkdosi
      b)jeigu tokia gausybė Lietuvos politinių patijų,tiksliau jų nariai sugebėjo suorganizuoti Lietuvos Respublikos Prezidentui R.Paksui apkaltą,negi tiek socdemų,tiek konservatorių vyriausybės,o tuo pačiu Zuoko vidaus reikalų ministrai negalėjo sugauti TIKRO (aišku pagal valentinišką skalę) nusikaltėlio Pakso ir įgrūsti į „cypę“.Suprantu aferisto Kirkilo vyriasybės laikais,bet tyrojo ir tauriojo Kubiliaus,tai jau iš vis nesuprantama?O gal kaip sakė Lietuvos savanoris Nr 1 „kas galėtų paneigti galimybę“,kad tikras nusikaltėlis,visai nenusikaltėlis ir nereketininkas?o Lietuvos teisngumas yra žemiau „plintuso“ arba,kas būtų labiau įtikėtina „kišeninis-užsakomasis“.Reikia pvz?Prisiminkime Vidžiūną vairuotoją,Andriukaitį pinigų rinkėją,Zuoką,konservatorių ginkladarbį ir t.t.Niekaip nesugebu suvokti,kodėl Lietuvoje,vadovaujant konservatorių vyriausybei kriminaliniai nusikaltėliai nesėdi kalėjimuose?
      2.Kaip jau spėjo pastebėti gerb.Mototaupa ir kiti komentoriai,Jums gerb.Valentinai būdinga pasprukti pabrukus uodegą iš „debatų lauko“.Gal tai ir būtų pateisinama,bet po kažkurio laiko,Jūs kaip niekur nieko pareiškiate apie tai kaip savo niekada neskambėjusiais argumentais sutriuškinote oponentus.Taip ir dabar,mano dėka „apsišvietęs“,suradęs neginčitinų įrodymų,kad Paksas nusikaltėlis ir reketininkas,Jūs „pabrukęs uodegą pasprukote“,nubėgdamas dar burbteldamas „kažką tokio-aš čia ėjau pro šalį,o politika nesidomiu,dėl to nieko ir nesusigaudau“ (čia laisva citatos interpretacija,pateikiu mintį).O aš Jus norėčiau sugrąžinti atgal ir paprašyti mums visiems papasakoti,kad studijuodamas įvairius šaltinius gal ką suradote apie Adamkaus suteiktas pilietybes,tarkim Sadekovui,apie Brazausko suteiktas pilietybes,gal išsiaiškinote apie V.Uspaskicho (taip to pačio,pas kurį baliavoja Račas) kompensuotas rinkimų skolas mūsų gerb. Adamkevičių Valdui?Pasipasakokite Valentinai,neslėpkite savyje informacijos,nokautuokite mus,sutriuškink mane savo argumentų tirada…
      3.Tai va,gerb.Valentinai,reziumuojant,tikriausiai suprasite apie kokius Jūsų absoliutinius vertinimus visą laiką kalbu.Jūs visą laiką teigiate,bet,kad kažką teigti,tai reikia būti tos srities ekspertu,o Jūs tik kažkada tai,kažkur tai „slishali zvon“.Dėl to kaip aš Jums parodau tas Jūsų teiginių vieteles,kur norėtumėm ar konkrečiai norėčiau išgirsti išsamesnį komentarą,geriauiu atveju išgirstame/išgirstu „paksoidas“…
      Ir baigiant papasakosiu Jums Valentinai anekdotą,gal ką primins-jei ne,tai šiaip,nuotaikai pakelti.Čiukčios klausia;“čiukčia,a kakoi narod v SSSR sami tupoi?“,čiukčia pagalvoja ir atsako-„no zato u nas pesni samije krasivije“:)

     • Musė

      GIGA, džiaugiuosi, kad pagaliau suvokėte savo menkumą prieš Valentiną, o ypač prieš Aurelijų (kalbu apie ankstesnį jūsų komentarą – Odę Valentinui). Nuo šiol jums gyventi bus daug lengviau.

     • GIGA

      Muse,aš visada suvokiau,kad esu maža dulkelė palyginus su Didžiuoju Valentinu:)…Beje kaip ir mes visi:(…

 • Nelyginamas dydis

  Na, rusai Kaukaze šiek tiek „apsitvarkė“, turėtų bent tam kartui būti pasitenkinę.
  Jų „prezidentas“, kuris iš savo mokytojo, atrodo, net balso tembrą ir kalbėjimo manierą taip idealiai perėmė, kad aš jų beveik nebeskiriu, dabar jau gąsdina Ukrainą.
  Visgi gražiai atrodo: beveik atviru tekstu liepia ukrainiečiams pasikeisti prezidentą, nesiintegruoti į Europą, grįžti arčiau matuškos Rasiejos. O fone kariniai laivukai plaukioja… Na, kuri dar valstybė pasaulyje elgiasi taip šlykščiai ir primityviai? Jeigu jau kišiesi į kitų reikalus, tai bent jau tų laivų demonstratyviai nekišk į ekraną.
  Įdomu, beje, kaip su rusų pasais Ukrainoje, ypač Sevastopolyje, iš kurio žada Krasnaja armija išgrūsti. Pasų turėtojus tai žada aktyviai ginti užsieniuose. Visa laimė, kad pas mus ta diaspora nėra gausi. Be to, su pagarba Lietuvos rusams, toli gražu ne visi jų žavisi Rusijos politika. Ypač jaunimas, regis, yra jau europietiškas.

 • Linas

  perskaičius paskutinį Valentino įrašą tampa visiškai aišku,kad tokių,kaip jis ir Melianas galvose,nėra vietos abejonėms,kritiškam požiūriui,kito nuomonės gerbimui,galų gale.Įdomiai kartais susisuka laiko tėkmė – juk jeigu panašiai skelbiantys būtų gimę anksčiau,sakykim prieš 70 ar 40 metų ir ryčiau,neabejoju,kad būtų tapę uoliais režimo šalininkais ir propagandininkais.Dabar sunkiau:egzistuoja taip vadinama nuomonių įvairovė(ne demokratija – iki jos dar toli)ir nors tokių,kaip Melianas ar Valentinas aiški dauguma,visiškai užčiaupti kitus nepavyksta,nors tam naudojamos įvairios priemonės:televizijos kanalų atjungimai,pokalbiai su lietuviško VSD pareigūnais ir pan.Galų gale patys pripažįsta,kad nemąstydami,nekenkia savo sveikatai,sutinku,tai jau gyvenimo kredo.

  • Linai, pabandyk dar kartą paskaityti mano komentarą ir suprasi, kad aš ne palaikiau Meliano poziciją (apie ją aš nieko nerašiau) o pašiepiau, bekompromisinę, netolerantišką, tiesmuką Matotaupos poziciją. Matotaupa savo komentaru pats paneigė savo mintis.

   • Matotaupa

    Valentinai,
    Prisipazystu, kad nesu pajegus sugrazinti jus is iliuziju pasaulio, nes neturiu atitinkamos kvalifikacijos. Uzuojauta. RIP

 • dejavu

  Reiktų sutikti, kad Lietuvos žiniasklaida yra niekam tikus, bet aišku čia nėra tinkamas pavyzdys.
  Bet, kad vadinti Pietų Osetijos kariuomine irgi galima sutikti, kad nederėtų taip skubėti. Gal tada reikia sakyti, kad Vilnių tarpukaryje užėmė ne Lenkijos kariuominė, o Vidurio Lietuvos kariuominė? Tiesiog istorija galutinai parodys, kas yra kaip ir čia piktintis, kad Lietuvos žiniasklaida yra niekam tikusi ir kai kas tai pasako, tai reik galvot, kad linkima blogo, tai tiesiog noras, kad geriau dirbtumėt.

 • xerksas

  a) Šie tamstos išvedžiojimai niekaip nepaneigia I.Meliano teiginių, kad Lietuvos žiniasklaida, rašydama apie konfliktus Kaukaze, naudoja Rusijos suformuotą ir jos interesus atitinkančią terminologiją;

  b)I.Melianas yra vienu geriausių, jei ne pats geriausias, Lietuvoje Kaukazo etninės ir politinės istorijos žinovų, eilės straipsnių šia tematika Lietuviškoje enciklopedijoje autorius;

 • A.G.

  Kiekvienam rašančiam reikia apsispręsti, ko sieka.
  Ar tiesos.
  Ar Lietuvos apsaugos.
  Būna, kai tie du dalykai sutampa.
  Būna, kad ne.
  Juokingiausiai būna tada, kai tie du dalykai nesutampa, o rašantysis apsimeta šlangu (lietuviškai – žarna).
  Gal todėl Tautai dažnai būna nepriimtini save vadinantys „dešinieji“ (kaip žinia, jei rimtai – jų (dešiniųjų) Lietuvoje tarp partijų kol kas nerasta. Na neskaitant stambųjį kapitalą atstovaujančią vieną iš valdančiųjų partijų, juolabiau, kad jos dešiniąja niekaip nevadina tie save vadinantys dešiniaisiais… na samozvancai). Nes šlangą (lietuviškai – žarną), kol kas nuo kitų daiktų atskiria net ir tie, kurie per 20 metų dar nei dienos išsiblaivyti nėra suspėjęs. O ką bekalbėti apie kitus.
  Bet gyvenime, skirtingai nei partijose, dešiniųjų tikrai yra, kaip esu minėjęs jau, praktiškai visi mano bičiuliai ir draugai.
  Manau normalu, kad dešinysis šiandien baisisi tomis didžiavalstybėmis, praktiškai nematydamas jokio esminio skirtumo tarp jų veiklos. Kaip sakoma, monstras yra monstas, ir ne kartą tai įrodęs ir Baltijos šalyse, vėliau ir Vietname, ir Afganiztane, ir Irake, ir t.t., ir pan.
  Deja, kai pastebi, kai tose mažose šalelėse, galvas suka vietiniams, vėl tų pačių mosntrų statytiniai – nėra paguodžianti perspektyva (kol kas kitokių ir nebuvo, apart, gal būt, naująją mūsų šalies vadovę, bet, tik, gal būt… nors gerų ženklų jau esama, kai įprastiniai mūsų stambiojo kapitalo samdiniai ar jų paveikti kvaileliai (kuriuos nors vežimais vešk) pradeda reikštis, su savo delfiškais rašinukais).

 • mdxacuk

  Realybė tokia, kad situacijose kaip Gruzijos, Čečėnijos, Kosovo, Padniestrės, Rukainių arba Vandžiogalos Respublikos lemia visų pirma jėgų santykis, o teisiniai aspektai yra antraeilis dalykas. Teisinį balansą konfliktų dalyviai visada stengiasi pastumti sau naudinga linkme. Užtat tokių situacijų vertinimas yra visų pirma vertybinės orientacijos dalykas. Nieko nuostabaus, kad Melianas išdėstė jam artimą poziciją: nėra Pietų Osetijos, yra Žemutinė Kartlija, Kadyrovas kolaborantas, Kokoita marionetė ir pan. Akivaizdu, kad Rusijos pozicija diametraliai priešinga: Kadyrovas yra „Geroj Rossiji“, Pietų osetija yra nepriklausoma valstybė, Saakašvilis yra pamišėlis ir amerikonų statytinis, Čečėnija yra iskonno russkije ziemli ir t.t. Netgi pavadinimų (pavyzdžiui, Ičkerija arba čečnia) pasirinkimas jau turi vertinimo atspalvį. Ir tiktai visiškas atsitiktinumas, kad kai kurių lietuviškų agentūrų pozicijos ir jų vadovų nuomonės beveik visada sutampa su Latvių gatvės nuomone. Ir ji yra neginčytinai teisinga, nes dviejų teisingų nuomonių būti negali. Kieno nors kito nuomonė a priori yra dundukiška. Jei tai Meliano, tai tuo blogiau pačiam Melianui.

  • lida

   Tarp kitko, iki Rusijos didvyrio, nusipelniusio Rusijos akademiko Ramzano Kadyrovo gimtadienio liko mažiau, nei du mėnesiai. Tiesa, jis truputį daugiau užsiima nafta, nei daržovių konservavimu, bet užtat nė kiek nenusileidžia Lietuvos elitui (sudėjus visus kartu) turtu bei gi yra buvęs Rusijos žurnalistų sąjungos narys (nors ir neilgai :)

   • nerijus

    lida

    specialiai Jums, Kadyrovo kotežas:

    http://www.blemba.lt/idomybes/3098-ramzano-kadyrovo-automobiliai-16-foto.html

    suskaičiuokit mašinėles, kurios važiuoja- įspūdingas skaičius. Kiek žinau, tai jis bijo, kad nebūtų pamuštas iš granatsvaidžio, todėl, mašinėles keičia kiekvieną kartą išvykstant kelionėn :)

    • nerijus

     ne kotežas, o kortežas :)

     atsiprašau :)

 • Musė

  Gerb. I. Melianai, nebūkite naivus, jūsų nuostaba „ypač apmaudu, kai tokią informacinį ir publicistinį niekalą tiražuoja žinių agentūros ir autoriai, prisistatantys politikos apžvalgininkais“ yra juokinga.

  Kaip kitaip žinias apie Kaukazą gali pateikti žinių agentūra, vadovaujama akivaizdžiai prorusiško vadovo? Kuris bičiuliaujasi su Maskvos koridoriais lakstančiu, mokesčius slepiančiu Kėdainių stebukladariu-dainininku-politiku, gina kaimyninės šalies statytinį, juodųjų technologijų ir ne mažiau juodų pinigų pagalba išrinktą prezidentą-lakūną, pasisako už rusų kapitalo skverbimąsi į Lietuvos žiniasklaidą?

  Man liūdna, kad Lietuvoje neturime nė vienos iš tiesų nepriklausomos, bešališkos naujienų agentūros. Vadovo simpatijų ir antipatijų ausys kyšo kiekviename pranešime. Visada yra lengviau tiesiog išversti ant padėkliuko atnešamos, brukte brukamos rusiškos propagandinės mašinos tekstukus, nei vargti, renkant objektyvią informaciją iš daugybės nepriklausomų šaltinių.

  • dzyvai

   Gerb. Muse.

   Manau didžiausia problema Lietuvoje, kad yra nepakankama paklausa iš vartotojų pusės įvairiapusei žinių analizei (t.y. įvarių-priešingų nuomonių analitikų komentarų), kuri būtų viename galutiniam vartotojui perteikiančiame vienete (sp.leidinyje, web’e, TV laidoje).

   Jeigu tai būtų komerciškai naudinga, toks informacinis vienetas atsirastų. Nors gal tai sėkmingo verslo idėja kam nors, nes šiais laikais yra taikoma praktika: sukuriamas produktas, o marketingas pasirūpina įtikinti kad be šio produkto žmonės gyventi negali :)

   Manau, kad tik atsiradęs (šeimos ar marketingo išaugintas?) įvairiapusės žinių apžvalgos poreikis sudėlios viską į vietas. Tada ir „ausys nekyšos“, o jei ir kyšos – vaizdo neužstos – nes bus skirtingų komentatorių kurie iš skirtingų pusių pasižiūrės ir pakomentuos :)

   Beje, gyvename „informacijos amžiuje“, ir atsirinkti informaciją, jos šaltinius, ir informaciją interpretuoti – yra gal ir sunkiai išmokstamas, bet būtinas įgūdis, kuris, nežinau, ar yra jau ugdomas šiais laikais mokykloje.

   • Musė

    Panašia tema yra gera diskusija Verslo klasėje/Apie elitą.

    Ten kalbama apie elito atsakomybę už visos šalies, kurios didelę dalį sudaro ir menkiau išprusę, galbūt mažesnes galimybės gyvenime turėję piliečiai, bendrą kultūrinį/moralinį lygį.

    Amžinas klausimas – ar žiniasklaidos kokybė turi sekti pagal bendrą vartotojų poreikį/lygį, ar jos uždavinys yra tą lygį kelti? Kaip manote? Man norėtųsi, kad vyrautų antrasis variantas.

    • dzyvai

     Man irgi norėtųsi, kad vyrautų antras. Bet jeigu mes negalime padaryti įtaką antram variantui, gal galime patys būti tas „elitas“ (prisiimti atsakomybę), ir skatinti pirmą variantą, kad šis iššauktų antrą.

     Manau, kad VBS (viena bobutė sakė) agentūra Lietuvoje yra vis dar gaji, ir šia žiniasklaidos priemone (bendravimu) mes turime ir privalome pasinaudoti. Sakyčiau, tai netgi mūsų pilietinė pareiga.

     Lašas po lašo… ir antipropaganda pratašo :)

    • Muse, klausimas, kurį keliate yra labai senas. Jis ypač aktualus Lietuvoje buvo kokiais 1995-1997 metais. Deja, bet nugalėjo požiūris, kad žiniasklaida neturi auklėti, o turi atsiliepti į poreikį.

     Aš asmeniškai visada laikiausi nuomonės, kad žiniasklaida turėtų būti bent jau žingsniu priekyje, tai yra, bandyti jei ne auklėti, tai bent jau šviesti. Tačiau bėda ta, kad rinkoje – jei nori išlikti – tenka atsižvelgti ir į paklausą…

  • Muse, šis tamstos komentaras yra neetiškas mano atžvilgiu. Ir, mano subjektyviu požiūriu, jau peržengia ribas.

   Be to, jis yra neprofesionalus, nes nesiremia konkrečiais argumentais.

   Dar daugiau – jis be jokio pagrindo niekinamai atsiliepia apie BNS, kurioje dirba 50 žmonių.

   Laukčiau atsiprašymo.

 • dzyvai

  Kaip suprantu, naujienų tarnybų darbas yra perteikti sužinotą žiną nurodant šaltinį nekeičiant jos teksto, o analitikų/komentatorių darbas tas žinias analizuoti/komentuoti. Tuo ir turėtų užsiimti I.Melianas. Lietuvos žiniasklaidos priemones galima būtų kaltinti tuo, kad jos neperteikia skirtingų pozicijų analitikų nuomonių.

  Kaip suprantu, žinių analizė turėtų būti ne naujienų agentūrų, o žinias interpretuojančių – web, spaudos, TV žurnalistų-analitikų darbas.

  Taigi, I.M. geriau užsiimtų ne žinių agentūrų kaltinimu, o ieškotų kam (kokiai žiniasklaidos priemonei) parduoti (padovanoti?) savo ekspertinę (?) nuomonę.

  Kaip būtų šaunu, kai visi dirbtume savo darbus, ir žinotume kompetencijų ribas :)

  • Musė

   Dzyvui – aš nelabai sutinku su jumis. Suprantama, kad naujienų tarnyboms nepriklauso analizuoti gautas žinias. Bet juk yra didelis skirtumas, iš kokių šaltinių tos žinios imamos, ar ne?

   Jei pvz. Lietuvos naujienų agentūros cituos daugiausia Rusijos naujienų agentūrų pranešimus, kurie toli gražu nėra objektyvūs, nepriklausomi ir t.t., visas kontekstas skambės visai kitaip, nei remiantis pvz. Reuters.

   Pagalvokite, kas būtų, jei apie padėtį Baltarusijoje mes sužinotume tik iš Baltarusijos naujienų tarnybų? Pabandykite minutėlei įsivaizduoti :) Aš kalbu apie šaltinių pasirinkimą ir teisingas proporcijas tarp skirtingas pozicijas atstovaujančių pranešimų.

   • dzyvai

    Sutinku su Jumis, kad žinių agentūra, atrinkdama žinių šaltinius, gali formuoti ir nuomonę.

    Tačiau mes, vartotojai, ypač mokantys ne tik rusų, o ir kitą užsienio kalbą (sutinku, kad tokių kol kas dar mažuma, bet tai tik laiko klausimas), turėtume būti sąmoningi ir atsirinkti savo informacinius šaltinius. Manau, kad tik tuo būdu galima nuvaryti į bankrotą neobjektyvias žinių agentūras.

    Ar manot, kad ir nuožmus moralizavimas kaip nors jas įtakotų? Iš dalies, gal ir taip.

    Manyčiau, kad didesnis efektas būtų pasiektas, jei mes moralizuotume ne žinių pateikėjus, o žinių vartotojus, kad jie išmoktų pasirinkti žinių šaltinius, ir kritiškai vertintų informaciją. Šiais laikais internetas tai įgalina daryti.

    • Musė

     Sutinku. Taip turėtų būti idealiame pasaulyje, galbūt kažkada taip ir bus. Bet man rodos, jūs šiek tiek pervertinate Lietuvos skaitytoją. Dažnokai mes, gyvendami didmiestyje, besisukdami savo aplinkos rate, užsimirštame, mums pradeda atrodyti, kad visi taip gyvena, taip mąsto, tiek domisi, analizuoja informaciją ir t.t.

     Eilinis Lietuvos informacijos vartotojas visas naujienas sužino iš pasirinktos televizijos vakarinių žinių, ar max Delfio. Todėl mūsų su jumis bendras interesas yra tas, kad eilinis žiūrovas/skaitytojas, pribėgęs kelioms minutėms prie galbūt vienintelio jam prieinamo žinių šaltinio, gautų maksimaliai objektyvią, bešališką, netendencingą informaciją.

     • dzyvai

      100% sutinku. Tikrai suvokiu, kad didelis ratas maitinasi informacijos „pelais“, ir todėl kritiškai svarbu kad informacijos vartotoją pasiektų kuo didesnė nuomonių įvairovė. Manau, kad esame neteisūs, jei reikalaujame „teisingo“ žinių pateikimo, nes tokio nelabai gali būti. Manau, kad labiausiai augs žmonės, jei jie gaus ne vieną tiesą, o daug nuomonių apie žinias. Juk demokratijos pagrindas tai ne viena tiesa, o daug nuomonių? Nes tik taip gimsta tiesa :)

      Taigi reikalaukime, ne kad žinios skleistų „tiesą“, o kad būtų daugiau analizės ir atsirastų nuomonių įvairovė, kurios dabar, deja, lietuviškoje žiniasklaidoje beveik nėra. Nuomonių įvairovę galime pamatyti tik tarp skirtingų leidinių. Kai ją pamatysime viename leidinyje – tai jau bus demokratijos šventė!

      Beje, savo akimis matau, kad internetas tai jau ne tik „didmiesčių“ išmislas (ratas žmonių, kuriuos matau, ne toks jau siauras). Tad nenuvertinkime to „eilinio“ vartotojo. Visi žmonės – mastantys būtybės, ir anksčiau ar vėliau jie mąstyti pradeda :)

     • Musė

      Dzyvai, jūs mane įvarėte į kampą, su viskuo sutinku, nerandu nei ką paprieštarauti, nei ką pridėti, atsiprašau :)

   • Muse, Lietuvos naujeinų agentūros (bent jau BNS) pateikia skirtingų šaltinių informaciją. Reuters, AFP, AP, Bloomber, taip pat ir RIA bei Interfax. Bėda ta, kad, pavyzdžiui, apie įvykius Kaukaze, Ukrainoje ar Baltarusijoje Rusijos naujienų agentūros rašo gerokai daugiau nei mano minėtosios Vakarš žiniasklaidos priemonės. Pats, 10 metų dirbęs AFP, žinau, kaip kartais nelengva įtikinti Varšuvoje ar Paryžiuje sėdintį redaktorių, kad viena ar kita naujiena iš Lietuvos yra svarbi ir gali būti įdomi.

    O kai dėl teisingų proporcijų, tai jas nustatyti nėra taip lengva dėl jau anksčiau minėtų informacijos srautų dydžio skirtumų.

    • Musė

     Man patiko jūsų paaiškinimas, užskaitau. Gal ir perlenkiau dėl BNS, pripažįstu.

     • Muse, nors ir suprantu, kad labai sunku ištarti „atsiprašau“ – užskaitau:)

 • Matotaupa

  Šiaip tai tokie melianiški straipsniai labai tiktų kokiam nors komunistiniame sienlaikrašyje. Aišku, jei tokių dar yra.

 • Nelyginamas dydis

  Muse, Artūras jums tuoj smogs :)
  Šiaip Meliano straipsnyje konkrečiai BNS paminėta nebuvo, jis savo teiginius taikė platesniam ratui.
  Atvirai kalbant, aš turbūt nelabai supratau Meliano pasipiktinimą, na nebent dėl terminologijos, nes ką ką, o Lietuvos žiniasklaidą sunkoka būtų apkaltinti prorusiškumu. Man atrodo, greičiau kaip tik priešingai – teisingu požiūriu į tą bjaurią kloaką.

 • xe

  Seip vienas idomesniu apzvalgininku Melianas. Gaila, kad atgimime jo straipsniu nebera. Geriau spausdinti LLRI instituto kliedesius. Man idomu, uzsienio agenturu turinciu apzvalgininku Grozne veikla. Turime zavetis ju platinamais tekstais apie atgimstancia Cecenija :) Geriau jau paskaitineti rusu disidentu veikalus apie „graziaja“ Rusija.

 • A.G.

  Dažnai paklausiau „Svobodą“.
  Šiaip yra ką ten paklausyti (juk Lietuvoje, kai laidas veda gyvenimo nematę piemengaliai…).
  Tačiau, jei žmogus kiek nors gaudosi gyvenime, gali pastebėti, kad „Svobodoje“ varoma tokia pat propaganda kaip brežneviniais laikais.
  Gal todėl buv. Varšuvos bloko šalyse – save vadinantys dešiniaisiais yra taip apdoroti propagandos, kad jie intelektualiam lygyje yra 1:1 kaip brežnevo laikų komunistai (o iki kokių 1988-1989 m. komunistų intelektinio lygio jiems, kaip karvei iki mėnulio, deja, nors ir graudu be galo… kad tai suteršta ta dešinė kvaileliais, Lietuvoje).
  Ir iš viso tas Vakarų žiniasklaidos pervertinimas – rodo, kad pas mus nėra savarankiškai mastančių žmonių.
  Apie intelektualus – ir užmirškime. Nepainiokime besišlaistančių, šiek tiek su anglišku akcentu(tai būtia snobui)…
  Juk kiek ten tos buldozerinės demagogijos, grįžtant prie Vakarų žiniasklaidos.
  Kiek netikslumų, kad ir tie straipsniai apie Lietuvą.
  Blefas, dar kartą blefas.
  O tas vedimo stilius. Atgrasus. Kai skaičiuojamos reportaže mili sekundės.
  Gal tikrai yra tiesos, kad šalyje yra tik tiek intelekto, kiek joje gyvena (kaip čia delikačiai, tikrai neįžeidžiančiai pasakius) – žydų tautybės žmonių.
  Susidaro nuomonė, kad kitų tautų žmonės, nu ką nori galvok, – visgi samprotavimuose yra geri avinai.
  O rusų žiniasklaidoje dirbo praktiškai tik tos tautybės žmonės.
  Gal todėl ji visais laikais, kaip ir kinas, buvo keliomis galvomis aukščiau nei Vakarų.
  Na, o Lietuvėlės – na mizerijos nelaimingieji.
  Na dar F. Kauzoną paskaitai. Dar vieną kitą.
  Visa kita, kaip toje Amerikoje – krinta, dūšta, o tu juokis ar džiaukis nelaimėmis…
  Lietuvoje kol kas dar nepripažinta, kad vartotiškumas – didis blogis.
  Tad apie ką čia su jais dar ir šnekėti.
  Kramių bomžyne.

  • Jeigu Jūs būtumėte bent minimaliai susipažinęs su Vakarų kinematografja bei žiniasklaida, gal mažiau alsuotumėte tokia rudenine hipochondrija :) Tačiau galiu lažintis, kad nei Christopherio Hitchenso, nei Martino Amiso, nei Iano MacEwano, nei Gore Vidalo, nei Fareedo Zakaria, nei Naomi Klein, nei Bjorno Lomborgo pavardės jums nieko nesako…

   • mdxacuk

    Žmogus ir neprivalo žinoti visų tų jūsų išvardintų buržuazinių veikėjų. Kiekvienas domisi tuo, kas jam aktualu. Jums tikriausiai Jono Veličkos arba Medardo Grigaliūno pavardės irgi greičiausiai nieko nesako, o vat A.G. tai yra mylimi istoriniai personažai. F. Kauzoną jūs irgi kažin ar skaitėt. O ar teko girdėt B. Rupeiką? Galų gale sakykit ką norit, bet nieko geriau už „Čeburaškos nuotykius“ ir „Malaja ziemlia“ Vakarai nesukūrė ir niekad nesukurs. Tad nėra ko labai žongliruoti pavardėm, ne kiekvienas turi galimybę atsidėti intelektualioms studijoms, kai kažkas jam parūpina lovą ir porciją pochliobkos. Kiti turi kelti ūkį ir didinti BVP.

    • A.G.

     madx…-ui.
     Ne pirmas kartas.
     Ne pirmas kartas, kai žmogų stebina ne vakarietiški papročiai.
     Tad madx..-ai, – sušvytėjote.
     Ne mažai tenka bendrauti, o anksčiau praktiškai pastoviai, stažuotėse, Vakaruose, kad jų specialistas žino labai siaurai.
     Nors kiek į šoną…
     Tad lietuviams būdavo labai keista pradžioje, kaip ir Jums dabar.
     Bet esmę buvo galima pagauti labai greitai.
     Jie žino siaurai, bet labai giliai… ir jų (specialistų) suma – ferari…
     Pagavote…
     Ir dar.
     Čia anksčiau buvo kalba – mur gi miestas dingo. Jo nėra – tik biudžetininkai…
     Taigi.
     Nors per nago juodymą pasiekite Jūsų minėtųjų nuopelnų… gal kiek ir sulaikytume tą laviną bėglių…
     Ne sakysiu, kad kalbate ta pačia melodija, kaip pokario…
     Tiek to.

    • nerijus

     mdxacuk

     Taikliai, tamsta apie Aido mintis ;)

   • A.G.

    Aidui Puklevičiui.
    Jūs absoliutiškai esate teisus- pavardžių aš neįsimenu. Nei lietuviškų, nei rusiškų, nei švediškų nei, nei,nei.
    Dievas to nedavė.
    Va telefonų numerius nreikdavo užsirašyti iki tam tikro amžiaus…
    Jūs teisus ir ta prasme, kuria teigiate. Absoliutiškai.
    Bet aš taip pat sakau Jums tiesą.
    Nei vienos Lietuvos žvaigždutės pavardės nežinau. Gal potra slaptyvardžių, kurie politikoje šmėsčioje.
    Tad esu kaltas, labai kaltas…
    Kai numirsiu (o tai netruks) ir pats dėl to Dievo jau negagalėsiu paprašyti atleidimo – suteikite malonę… nes tai gali atlikti tik gyvieji… kuo daugiau gyvųjų, tuo…
    Tikrai neįsižeidžiu, kai žmogus kalba tiesą.
    Lygiai taip pat teko… kai mergina pyškino ilgoje kelionėje autobusu dainelę po dainelės (po to jai vokiečiai leido ir bažnučioje padainuoti) – buvo baisi gėda, kad negalėjau pritarti nei 10 proc. dainų… gal ir kiti tai patyrė tuomet…

 • Nurchaci

  Kad ir kaip autorius benirštų, iš esmės teisus yra Melianas.
  Taip rašo ne tik rusai, bet ir anglai? Tai gėda ir anglams. Beje, Lietuva arčiau Rusijos kaip geografine, taip ir istorine prasme, tai galėtųme anglams ir paaiškinti – kaip yra iš tikrųjų, o ne kartoti nesąmones kaip papūgos.
  Kiek prisimenu, prieš metus autorius jau buvo paskelbęs karą Melianui (po pastarojo straipsnio „Atgimime“), nors nei tada, nei dabar Melianas nėra paminėjęs autoriaus pavardės (šįkart nepaminėjo net BNS pavadinimo). Tai ką, ant vagies kepurė dega? Beje, BNS atsiradimo aplinkybės buvo tikrai įdomios, bet apie tai – kitą kartą.

  • Nurchaci, nepykite, bet apie karą kalbate vėjus… O apie vagis reikėtų kalbėti atsargiau. Labai lauksiu tamstos įžvalgų apie BNS atsiradimo aplinkybes. Spėju, bus labai įdomu ir linksma.

 • dzyvai

  Tamista per daug nuvertinate lietuvį. Vilniuj negyvenu, tai kaip ten yra nežinau, bet Lietuvoje gyvena ne tik vartotojai. Pasigendu jūsų tekste optimizmo ir pozityvo. Jeigu esate išmintingas, tai su žmonėmis ne tik kad „dar ir šnekėti“, bet būtina šnekėti. Ko verta ta išmintis, jei ją laikotės vienas sau?

 • dzyvai

  Juk galėjo ir koks Nyčė ar Donelaitis ranka numoti – ai aplinkui vien kvaileliai, kam čia dar burną aušinti. Kas ir būtų jei taip būtų? Ogi taip kaip dabar. Per daug savyje viską laikom, tai kas kitiems belieka – ėgi TV Show pažiūrėti.

 • dzyvai

  Muse, atsiprašėt tai visai be reikalo. Mūsų diskusija manyje pagimdė daug minčių, kuriomis aš pats labai apsidžiaugiau :)

 • Auksinis kardas

  Gal atrodys sentimentaliai, bet visa savaitė seku vienos jaunos mamos, klaipėdietės, pakilusios į kovą su savo vėžiniu augliu vardan gyvybės ir nuostabios dukrelės, istoriją. Štai šiandien straipsnis lryte:
  http://www.lrytas.lt/?data=20090814&id=lso14_a7090814&view=2

  Jo komentaruose galite matyti daugiau susijusių nuorodų ir pačios moters pasisakymų. Pamaniau, antraštei būtų kaip ir į temą, o dar jei čia atsirastų kilnių širdžių, kurios prisidėtų prie išsikelto tikslo, ir visai jau būtų šis tas.

 • Nurchaci to LL

  Ne Imantas Melianas yra Seimo nario Artūro Meliano brolis, o atvirkščiai.
  Dabar supratai?

 • keista, kad kairioji publika verkšlena, jog lietuvišoje žiniasklaidoje nėra nuomonių įvairovės.
  Skaitykite P.Gylį, A.Maldeikienę, M.Vidūnaitę, BNS vadovą, A.Račą (ypatingai prorusiškas), net K.Girnius Gruzijos(Kaukazo)-Rusijos konfliktą visada analizuopja labai subalansuotai ir korektiškai.
  Tikras fenomenas yra Lryto/Siaurusevičiaus (LRT) grupės užimta pozicija (kas galėjo pagalvoti?), bet tuo įdomiau, kad yra įvairių nuomonių lietuviškoje žiniasklaidoje.
  P.S. Beskaitinėdamas kai kurių veikėjų (komentatorių) rašinėlius visada prisiminu nuotrauką iš Medininkų žudynių vagonėlio, kur negyvas muitininkas bando dar dengtis plaštaka pakaušį….
  Matyt per mažai diplomatiškas buvo, vienpusiškai išauklėtas, „beretė“.

  • Ar

   Ar batuotas ir prisimini?
   Eik tu sau ………..

  • dzyvai

   Gal galite pavardinti tuos leidinius, kuriuose vieną šalia kitos pateikia bent dvi priešingas stovyklas atstovaujančias argumentuotas nuomones tuo pačiu klausimu?

   • mdxacuk

    Kažkada, prisimenu, buvo toks žurnalas „Taip ir Ne“. Dabar tokių jau gal nebeliko, nežinau.

   • romas

    Buvo laikas -„Veidas“ (jau senokai)

    • WU

     Romai,
     Ir dabar „Veide“ galima rasti skirtingu polių. Pastoviai yra trinties tarp K.Girniaus, A. Bačiulio ir E. Kūrio komentarų. Pasitaiko ir labai atviros. Kiek yra tekę kalbėti su ten rašančiu komentatoriumi, tai sakė, kad jis tiesiog turi parašyti kas antrą savaitę aktualų komentarą konstitucinės teisės klausimais ir jie jį išspausdina. Nėra net konkretaus užsakymo. Nežinau, kaip su straipsniais, bet irgi gana dažnai pateikiama skirtingų autorių skirtingi požiūriai į politiką ar ekonomiką arba diskusiniai straipsniai, kur apklausiami vadinamieji ekspertai tuo pačiu klausimu pateikia skirtingas pozicijas.
     Romai, ko gero jus daug seniau pradėjote skaityti, o aš tik prieš trejus metus, todėl iš karto pasakau, kad nežinau kaip „Veidas“ atrodė prieš 5 ar 10 metų. Šiuo metu jis yra mano mėgstamiausias Lietuviškas skaitalas ir vienintėlis kurį prenumeruoju, viskas kitkas neverta dėmesio. Kartais paskaitau „Verslo klasę“ bet ji man atrodo labai „dirbtinė“..

  • GIGA

   1.pasigedau žodžių „socialistas“ ir „tinklaraštininkas“
   2.O,Jūs,Fredi,norite pasakyti,kad tik „beretė“ gali prisiminti Medininkų vagonėlį?ar tik „beretė“ gali tą kraupų įvykį tinkamai įvertinti?Bėda ta,kad „beretė“ viską suabsoliutina-mato tik dvi spalvas,tik vieną nuomonę ir nesupranta,kad įvykių vertinimas gali kisti ir su istorijos,ir su joje dalyvusių asmenybių tolimesniąja raida

 • A.G.

  Dzyvui.
  Nekreipkite čia daug dėmesio.
  Juk čia tik šaržai.
  Kažkaip reikia… toli įsivažiuoja tie vadinamieji.
  Jūs pastebėkite, ką žmonės kalba prisikambinę radijo laidai.
  Taip. Atleisti iš darbo žmones.
  Va jų laimei reikia… kito žmogaus nelaimės.
  Tad dar kartą sakau, – mums mokintis ir mokintis iš tų (kaip čia delikačiau pasakius) žydų tautybės žmonių.
  Juk kurdamas nelaimę kitam – tikrai laimės nesukursi.
  Juk visas Lietuvoje turtas taip sukauptas pas žmones – ne savo darbiu, bet nuskriaudžiant kitą.
  Jau atsibodo apie prich…, bet juk tas pats su atlygiais biudžetinėse organizacijose.
  Dabar vėl masiškos vagystės, sumokant tas pašalpas mamoms.
  Kodėl nekalbame apie socialinį teisingumą.
  Tiek čia, tiek atleidžiant iš darbo biudžetininkus laimės tas besotis, o ubagėlis…
  Čia ir yra ta bėda – kai matome tik kitą.

  Todėl doras žmogus niekuomet nepalaikys tų, kurie nuožmiai puola šio blogo šeimininką, asmeniškai. Ne mintis, ne pasaulėžiūrą.
  Juk tai šeimos blogas, jį aiškiai pavarto ir žmona, ir vaikai.
  Ar pagalvoja žmogus, kad malonumas sau pasiekiamas tik tuomet, bandai įskaudinti kitą.
  Ir kaip tuomet tikėti tokio žmogaus tezėmis, – jei pas jį žmogiškos kultūros nulis.

 • Tiek ironiška, kiek ir nelinksma.

 • nerijus

  Lietuviškosios žiniasklaidos neįmano perprasti, nes juda ten, kur ir visas karavanas…Vieną dieną- raudonieji, kitą- mėlynieji. Suprask, kaip nori.
  O kas dėl informacijos…Kuo daugiau informacijos šaltinių, tuo objektyvesnę ir tiesesnę informaciją/ požiūrį į reiškinius, galima susidaryti :)
  Šiuo metu, Rusija „testuoja“ mūsų ministrų ir prezidentės požiūri ir naująją- žadėtąją pačios D.G. ir jos patarėjų- politiką Rusijos atžvilgiu…Ir niekaip negaliu perprasti- kokią kryptį pasirinko prezidentė..? Bent jau kol kas…O kokią kryptį pasirinko E. Masiulis- susisiekimo ministras- jau aišku…- mažo bailaus „zuikučio“. Visgi, atsotogos svarbiau, nei šalies reikalai..? Ar taip- Eligijau? O gal, „fūristų“ problemostik užsienio reikalų, o ne susisiekimo ministro juriksdikcija?

  Kur žinisklaida su garsiu šuns skalambijimu: Masiuli- darban, marš..?

  O kaip sekasi Vidžiūnų vaikiui..? Metė gert..? Nepatikėčiau. Gal Jūs ką girdėjote Artūrai?

 • Rytis I

  Na, geras straipsnis, toks metodologiškas.. Dabar žinosime, kaip skaityti.
  Vistiek nesuprantu, kas pas mus rašo apie osetus, kas kiša prorusišką informaciją? Kam ta panika? Mano įspūdis – kaip tik kad visi rašo ir kuria filmus tik iš vienos pusės. Na – balsas.lt kaip ir atpuola.. Tada.. Paieškojau pagal citatą – aha.. Bendras šaltinis – BNS-Interfax ir lrytas. Aišku, kur skrenda akmenėlis. Trumpa žinutė liepos 30 d. lryte – Ir atsakymui reikėjo tokio straipsnio?
  Ar čia svarbiau, kad štai, – kažkas pučia prorusišką dūdą, o vat mes (balsas) – tai jau ne?

 • A.G.

  Čia prieš pietus buvo kalba dėl „berečių“ – kremliaus samdinių, niekieno manymu…
  Taigi, vieno iš ten paminėtų Medininkuose žuvusio tėvai abu buvo mano bendradarbiai.
  Nepaprastai dori, puikūs žmonės.
  Tėvelis – aukščiausios klasės specialistas.
  Kažkuriuo metu, dar savo darbo pradžioje – tas tėvelis užėme ir kažkokias vadovaujančias pareigas.
  Tad „beretė“ čia būtų nepraleidusi progos… – kitu, žinoma, atveju… ne tuo, po įvykio…
  Tad gyvenimas yra gana sudėtingas. Mums tremtiniams, daliai nužudytų, kankintų – buvo sunku, kai pamokslaudavo anuomet.
  Bet ne lengviau, kai šiandien panašiu tonu kalba…

 • nerijus

  Lietuviai laimėjo prieš „braliukus“ ;)
  O futbolo rinktinė prieš „karališkąją“ šalį- Liuksemburgą :)

 • Dabar parašysiu ką aš galvoju apie temą. Melianas teisus, kad naudojamos sąvokos yra svarbu. Prisiminkime kad ir neseną Nidos Vasiliauskaitės straipsnį, kur ji įtikinamai parodė, kaip sąvokos „krizė“ pakeitimas „sunkmečiu“ perforumulavo vyriausybės veiksmų kryptį nuo efektyvaus krizės valdymo į ilgalaikį neapibrėžtą mindžikavimą sunkmečio dumble. Lygiai taip pat trečiojo pasaulio šalys skundžiasi, kad „Vakarai“ prisiėmė sau privilegiją apibrėžti sąvokas kas yra „demokratija“, „laisvė“ ir t.t. Žodžiu, kas apibrėžinėja sąvokas – tas valdo pasaulį.
  Šiuo atveju tai, kad informacinėje erdvėje figūruoja du lygūs vienas kitam subjektai „Pietų Osetija“ ir „Gruzija“, akivaizdžiai rodo Rusijos pergalę šiame informacinio karo fronte. Nežinau ar to buvo siekta sąmoningai ar taip išėjo, bet faktas lieka faktu – atskilęs Gruzijos regionas, tarptautinės teisės požiūriu nesuverenus, žiniasklaidoje jau yra tapęs suverenus. Tai, kad šias sąvokas vartoja ir tarptautinė žiniasklaida rodo ne tai,kad mūsų žiniasklaida teisi, o tai, kad ir pasauliniai grandai būna neprofesionalūs.
  Iš kitos pusės, Melianas reikalauja būti gruziniškesniems už pačius gruzinus, nes net ir pats Saakašvilis dalydamas interviu anglų kalba, atskilusį regioną vadina „South Osethia“, o Gruzijos parlamento tinklalapyje galima rasti su konfliktu susijusią medžiagą anglų kalba, kurioje irgi vartojamas šis pavadinimas.
  Kaip Melianas sugeba analogiškose situacijose Pietų Osetijoje ir Čečenijoje ginti visiškai priešingas pozicijas man lieka mįslė. Nesu girdėjęs, kad Lietuva būtų kada pripažinusi Ičkerijos respubliką. Kiek žinau, Lietuva visada pasisakė už sienų neliečiamumo principą. Kodėl mes turime staiga savo informacinėje erdvėje performuluoti Čečeniją į Ičkeriją? Juo labiau, kad šiuo metu situacija Čečenijoje tokia, kad ji yra labiausiai nepriklausoma nei kada nors buvo. Putinas su Kadyrovu yra sudaręs kontraktą: Kadyrovui atiduota visa Čečenija, kurioje jis tvarkosi taip kaip nori, t.y. pagal „kalnų įstatymus“, mainais, Kadyrovas nesiekia juridinės nepriklausomybės. Tačiau jam to ir nereikia. Čečenijoje nebėra rusų armijos, neveikia Rusijos įstatymai. Ten yra maža feodalinė, klanų valdoma valstybė. Kadyrovas ir Putinas yra du lygiateisiai partneriai. Kai kas sako, kad Kadyrovas įgyvendino Dudajevo svajonę, Maskva su juo kalba kaip su lygiu. Jei Putinas panorėtų pakeisti kontrakto sąlygas (pvz. pakeisti Kadyrovą) karas atsinaujintų tą pačią akimirką ir vėl viskas prasidėtų nuo pradžių.
  Tuo tarpu taip vadinamos Ičkerijos atstovų liko gal vienas-du ir atstovauja jie tik sau patiems. Žodžiu nėra jokio pagrindo informacinėje erdvėje grįžti prie „Ičkerijos“.

  • Valentinai, gal ne pilną tavo citatą paėmiau :
   „Čečenijoje nebėra rusų armijos, neveikia Rusijos įstatymai. Ten yra maža feodalinė, klanų valdoma valstybė. Kadyrovas ir Putinas yra du lygiateisiai partneriai“.
   Jei dar būtum pridėjęs žodį „nepriklausoma“ – jau drąsiai tave galima būtų statyti prie sienos.
   Apdairiai praleidai vieną žodį, turi gerą intuiciją ;)

  • Rytis I

   Vasiliauskaitės teorija – ganėtinai juokinga, tokia „moteriška“ filosofija. Reiškia, jei būtų pervadinę į linksmalaikį – tai visi tik linksmintųsi ir pamirštų bėdas? O demokratiją galima vertinti įvairiai, tačiau yra ir objektyvios demokratijos apraiškos – vienur gali reikšti savo nuomonę, mitinguoti ir reikalauti, – kitur už tą patį sodins į kalėjimą arba tiesiog nušaus kaip šunį. Kokios čia dar interpretacijos gali būti?

   Dėl Čečėnijos ir p. Osetijos – visdėlto manyčiau, nereikia jas tapatinti. Skirtinga priešistorė, panašu nebent tai, kad abejais atvejais nugalėjo rusiški tankai. Gal iš toli taip galima vertinti, tačiau minėjai, kad mes arčiau nei Europa.

   O Putiną tapatinti su Kadyrovu – tai jau nežinau.. Piemeniui geras dėdė perka mašinytes, mobiliakus, drabužius.. Rusų žurnalistas, besisvečiuojantis pas Kadyrovą, pamatė prabangą kurios Maskvoj nematė. Visi „vyriški žaisliukai“ vienoj vietoj. Aplinkui vaikščiojo kažkokie dendžiai su kalašnikovais. O nepriklausomybės jis turi tik tiek, kiek jos duoda. Kolkas yra taip.

   Kad esame „gruziniškesni už gruzinus“ – visiškai sutinku. Toks įspūdis, kad kažkas pas mus turi įgimtą poreikį kas kažkiek laiko pašūkauti apie rusišką pavojų. Ir apkaltinti to nedarančius kolegas. Čia panašiai kaip tarybiniais laikais buvo su cenzūra – ne Maskva dažniausiai drausdavo rašyti, drausdavo savi. Ir dar kaip. Tas pats Tomkus lakstydavo į Maskvą, norėdamas „pramušti“ kokį aštrų straipsnį.. (na, gal nelabai vykęs palyginimas:) Baimės jausmas liko, – jis įskiepytas – pas tuos, kas gimė anksčiau nei 10-15 metų iki nepriklausomybės.
   Na bet baimių fobija – psicholgų reikalas.

   Šiaip jau nors esam arčiau nei europiečiai, tai greičiau mūsų minusas ne i pliusas. Dar vienas minusas. Bent jau man niekada nepatiko autoriai, kurie žino „valstybinę“ vienintelę nuomonę ir kaip REIKIA rašyti. Todėl straipsnį vertinu neigiamai. Juolab kad tai buvo atsakas į informaciją, kurioje pateikiami du faktai (?) – šaudė iš vienos, šaudė ir iš kitos pusės. Na ir ką? O ką, galėjo būti kitaip?..

   • Ryti,
    Aš neprilyginu Putino Kadyrovui. Tiesiog sakau, kad jie turi susitarimą ir vienas be kito negali. Štai taip apibūdina situaciją Svanidze, Kremliui neutralus apžvalgininkas:

    С. БУНТМАН: Между двумя трагедиями, ближе ко второй, президент Чечни Рамзан Кадыров рассказывал о том, что неплохо было бы Путину вечно быть президентом. Он очень уважает Медведева… Но он считает, что надо бы Путину вернуться и быть президентом пожизненно. Вот тоже, зачем это именно сейчас?

    Н. СВАНИДЗЕ: Я знаком с этим высказыванием Кадырова. Это как раз достаточно объяснимо. Он действительно, по-видимому, глубоко уважает, у него нет оснований не уважать Путина, он ему многим обязан. Я думаю, что между ними существует что-то, вроде неписанной, и даже может быть не оговорённой, но реально существующей личной унии. И когда Путин фактически назначал Кадырова президентом, реально это было именно так, конечно, Кадыров понимает, что он Путину обязан этим.

    И Кадыров не снимаем, вот в чём дело. Кадыров не снимаемый лидер Чечни. Кто угодно, он сейчас самый неснимаемый лидер субъекта федерации и вообще государственный деятель в нашей стране. Самый. Включая наших главных государственных деятелей. Потому что его заменить некем, и никто этого делать не будет ни в каком случае, только если он впрямую взбунтуется против Москвы. А он этого не сделает.

    С. БУНТМАН: А если взбунтуется…

    Н. СВАНИДЗЕ: А если взбунтуется – будет война.

    С. БУНТМАН: И может быть, тяжелее, чем обе предыдущие. Резюме. На Кавказе ситуация будет ухудшаться для федерального центра? И можно ли что-то будет предпринять или делать всё время одно и то же и ждать разного результата?

    Šaltinis ;
    http://echo.msk.ru/programs/personalno/612416-echo/

 • „Kadyrovas ir Putinas yra du lygiateisiai partneriai“.
  Valentinai, jei gali – nerašyk, neanalizuok ;)
  Prisimeni – 1990 sausio 13-tą buvo užgrobta LRT?
  Kaspervizija – Lietuvos visuomeninis nacionalinis transliuotojas.

  • Fredi,
   Nelabai suprantu prie ko čia sausio 13 ir Kadyrovas?
   Tai, kad Putinas atidavė Kadyrovui Čečeniją tvarkytis kaip nuosavoje kunigaikštystėje mainais už ramybę, yra faktas. Faktas ir tai, kad Kadyrovas yra uždėjęs didelį organą ant Putino ir tvarko savo verslo reikalus ne tik Čečenijoje bet ir Maskvos centre organizuodamas politinių priešininkų žmogžudystes irgi faktas. Putinas niekaip negali valdyti Kadyrovo, nes mainais gautų karą. Tai ir yra „lygiateisiškumas“. Jei noti, tai galima pavadinti „partners in crime“.

   • nerijus

    Valentinai

    Vakar žiūrėjau dokumentiką, kurioje pasakojama apie naftininkų, bankininkų apsaugą ( Rusijoje ). Pasirodo, kad ten dirba ( padrabatyvajet ), laisvu nuo darbo metu, net esami valstybės saugumo tarnautojai- apsauga.
    Visi kompromatai, kurie pasiekia viešumą, atliekami profesionaliai, nes juos atlieka profesionalai, kurie išmano savo amatą…
    Jei įdomu, tai nuoroda:
    http://sakladka.net/news/2009-08-13-4437

    Galit rašyti, jog aš vagis, nes šis filmas iš „online“ puslapio :)
    O kiek tiesos jame- patys atsirinkit.

    • WU

     Nerijau, ne naujiena, visas Rusijos valdystybinis sektorius persmelktas exKGB’istu, dabartinių FSB, o tam Putinas sukūrė specialų terminą „vlastnaja vertikal“ :) Čia tas pats kas pas mus viskas per VSD eitų..

     • nerijus

      O Lietuvoje kitaip?
      Galvoju, kad ir visur tas pats, tik apie tai garsiai nekalbama, nerašomi straipsniai ir nekuriamos laidos…
      Vat, įdomu būtų sužinoti kaip yra iš tikro? Ar, nepasinaudoja savo tarnybine padėtimi mūsų saugumiečiai?
      Kad ir pvz.: politiniai kompromatai, kurie parodomi asmeniui ir nepatenka viešumon, kol „užkabintasis“ solidžiai moka „į kasą“..?

     • WU

      Man buvo įdomus vienas skandalėlis VSD. Čia tas kai su Girnium sukontaktavo. Ir A. Panomariovas tada pasakė, kad VSD neturėjo teisės (jis VSD teisės skyriui vadovaujai, asmeniškai pažįstu, tikrai profesionalas) to daryti, o po Malakauskas paneigė. Įdomiai jie ten išinterpretavo tą operatyvinės veiklos įstatymą, likau nieko nesupratęs. Šiaip kas man nepatinka, tai kad tos sankcijos atlikti operatyvinę veiklą ir slaptuosius ikiteisminio tyrimo veiksmus dalinamos į kairę ir į dešine dažnai su abejones keliančiu teisiniu ir faktiniu pagrindu. Čia kaip tas atvejis, kur du metus klausė teisėjų pokalbių ir sugebėjo pripaišyti brendžio butelį ir dešros gabalą..

     • nerijus

      Supranti, dešros ir viskis, tai ne iš niekur- buvo skundas ( aš taip galvoju ). O jei yra skundas- tyrimas privalomas ir ne kitaip.

      WU
      aš tik norėjau kita linkme pasukti temą: ar mūsų saugumiečiai, nepasinaudoja savo tarnybine technika, sekti sau ar kaimynui/ giminaičiui nepatinkantį asmenį ir medžiagą „saugoti“ iki tol, kol asmuo „neutralizuojamas“ iš verslo, valstybės tarnybos ir pan.?

     • A.G.

      Nerijau.
      Jei rimčiau, tai demokratija – liaudies valdžia.
      Reiškia kokia liaudis, – tokia valdžia.
      Pvz., jei name gyvena razbaininkai…
      Žinoma, gali atsitikti stebuklas, kad jiems užsinorės namo komendanto ačkariko – studento.
      Todėl viskas niekalas, – jei žiūrima kaip kitas turi keistis, o ne jis pats.

     • WU

      Kokia informaciją?
      1.97 straipsnis. Civilinių teisių objektų rūšys
      1. Civilinių teisių objektai yra daiktai, pinigai ir vertybiniai popieriai, kitas turtas bei turtinės teisės, intelektinės veiklos rezultatai, informacija, veiksmai ir veiksmų rezultatai, taip pat kitos turtinės ir neturtinės vertybės.

     • nerijus

      Kaip mėgstu sakyti savo žmonai ( paerzinti ): demokratija mūsų namuose baigiasi tada, kai peržengi slenkstį :)

      Žmonės nesugalvojo tobulos santvarkos ir nesugalvos…

     • nerijus

      WU

      Nereikia viską priimti ir vertinti vien iš teisiškos pusės, nes gyvenimas yra toks, kad ne visiems teisė rūpi…Visi mėgsta, kartais, peržengti ribas ir dažnai kyla pagunda pasinaudoti padėtimi.
      Juk žmogiška…

     • WU

      Nerijau, negaliu :) Aš esu teisinės valstybės šalininkas, todėl man nėra nieko svarbiau už teisinės viršenybę. Tai yra idealistinis požiūris, kurio dauguma nesilaiko, bet man teisė yra par exellence. Aišku, įdomu, kiek toli su tokiu nukeliausiu..

     • nerijus

      WU

      Šaunu. Požiūris geras, bet…Atsiranda pagundos, kai pasiūlomas „saldesnis“ kasnelis- postas, algos pakėlimas ir …net…pakišos. O žmogus, tai būtybė, kuri galvoja apie savo ar šeimos,/ artimųjų/ draugų gėrį…Nesuklupkite.
      Teisė, tai priemonė vykdyti teisingumą, bet ne priemonė susidoroti…Ne visada, gyvenime, reikia naudotis straipsniu – įstatymų nežinojimas, neatleidžia nuo atsakomybės.., nes nėra parašyta: už nemokėjimą skaityti- baudžiama :)

    • WU

     Turėtumėm tikėti, kad ne. Nes už tokius žmogaus teisių pažeidimus neišsimokėtumėm EŽTT. + Prie tos įrangos lengvai neprieisi, ypač jei reikia jungtis prie kokio tinklo pvz.: interneto.

     • nerijus

      Aš kalbu apie paprastesnę įrangą: „blakes“, mini kameras ir pan.
      Profesionalumas ir žinojimas kur ir kaip jas išdėstyti daug ką duoda. Kiek GIRDĖJAU yra spec. policijos „būrys“, kuris, neva, gali slaptai užeiti į bet kurį namą, butą ir pan. Ar, dirbantis tokį darbą, kai gali užeiti bet kur, nepasinaudosi?

     • nerijus

      Kaip galima mokėti EŽTT, kai informacija/ kompromatas pasiekia tik konkretų pilietį ir nepasklinda?
      Kad ir Adamkaus elgesys trečioje kadencijoje..?
      Pirma kadencijs- žmogus drąsus- rėžia viską, ką galvoja.
      Antra kadencija- atsiranda tylos „siena“,
      o apie trečią, net nereikia kalbėti…
      Ar tas „tylėjimas“ susijęs tik su asmeniu, kuris turi kompromatą ar ir su kompromato „kūrėjais“?
      Aš galvoju, jog ir su tuom ir su anuom..?

     • A.G.

      Mnau, kad praktiškai mąstant turi atsirasti uabai, kurie renka viską apie visus, nuo gimimo.
      Kam prireikia – kreipiasi.
      Gal 90 proc. medžiagos niekada niekam neprireiks.
      Bet pirkėjas sumaoka ir už tą kuri niekam niekada nereikalinga.
      Pavyzdžiui Nerijus bolatiruojasi vienoje apygardoje su manimi.
      Aš nueinu į tą uabą, susimoku ir gaunu viską apie Nerijų.
      Būtų neštikėtina jei tai kada nors nebus – technologijos leidžia, gyvenimas reikalauja.

     • WU

      Yra griežta kontrolė. Aišku, mes čia tik spekuliuojam, nes nedirbdami ten tikrai nieko negalim 100% tvirtinti.
      Nerijau arba aš nesigaudau išvis apie kokią Adamkaus trečią kadenciją kalbi? :)

     • A.G.

      Yra griežta kontrolė pvz.narkotikams.
      Bet paklausa didėja – didėja ir pasiūla.
      Ypač demokratinėse šalyse – tai super.
      Čia (demokratijose) žodis „griežta tvarka“ – yra nulio vertės.
      Tam ji ir sukukurta (demokratija), kad būtų laisvė vogti, žudyti ir t.t. ir pan.
      Tik vienu tuo tikslu, manau.

     • nerijus

      WU
      trečioji- po Pakso…

      A.G.
      nebloga idėjas su uab’ais…
      Paklausa būtų, o ir teisiškai galima viską sureguliuoti-
      padės WU, kaip teisininkas ;)

      Demokratija, tai tik žodis, kuris turėtų paaiškinti prigimtines žmogaus laisves, bet…Blogai, kai „demokratijos“ kalbą supranta ir vagys- laisvė vokti, ir prievartautojai- laisvė prievartauti…

     • WU

      Nesuprantu, Brazauskas, Adamkus, Paksas, Adamkus, Grybauskaitė. Kaip trys Adamkaus kadencijos gaunasi?

     • WU

      Beje, asmeninės informacijos apie žmogų negalėsi, nei rinkti nei pardavinėti – tai nėra civilinės apyvartos objektas.

     • nerijus

      Tfu…suklydau. Atsiprašau :)
      Jam pasisekė, kad ne trys :)

     • nerijus

      O kaip daroma dabar?
      Daug skandalų kyla tik perkant ir parduodant informaciją…
      Ir nereikia pirkti popierėliais, galima „užsisakyti“ postą ir pan.

 • A.G.

  Bet ar daug mūsų žiniasklaidoje tokių tekstų. Cituoju žmogaus išsisakymą vienoje interneto svetainėje: „Mane likimas nubloske anapus pelkiu. Nera ten jokio rojaus. Esu daug kartu nusipirkusi prasvinkusios mesos is normaliu parduotuviu ir nesiau atgal. Kai nueinu pas savo terapeuta, tai laukiu ne maziau kaip pusantros valandos.Kapitalizmas yra baisi santvarka ir jokios demokratijos as per 15 metu nemaciau , reiskia jos nera..Saujele turciu lobsta is vergu darbo…Kapitalizmas ir vergovine santvarka turi labai daug bendro .. Kuri laika lankiau koledzia ir klaseje buvo vien vietiniai amerikonai .Kiekvienas turejo giminiu ar pazistamu kurie nemokejo nei skaityt nei rasyt . Kiek tokiu buvo Tarybinej Lietuvoj?? Dar geriau , viena diena musu anglu kalbos destytoja pasidalino ispudziais is praeities , kad pries 25 metus moters profesijos buvo: mokytoja , sesele ir prostitute.Tai “ nuostabus“ pasirinkimas . Jeigu nueisi pas daktara , beveik vien vyrai, archtektai – vyrai , advokatai – 95 procentai vyrai(moters nepatartina samdyt , nes ji neturi jokio autoriteto).Banku presidentai arba vice presidentai vien vyrai be jokiu isimciu…Vienu zodziu , jei ir yra kur nors moterys , tai jos nieko nesprendzia, tik del vaizdo…O kaip elgiamasi su moterimis seimoj – tikras siaubas..Gerai , kad policija cia gerai dirba ir kas turi pinigu , tai gerai advokatai aplupa, todel bijo.As nesu macius tokio baisaus vyru elgesio su moterimis ne vienoj saly, kaip cia. Dar nemaciau jokios pagarbos sitoj saly ir jokiu naturaliu sypsenu , kuriomis visi atvaziave taip zavisi.Viskas falsyva…Visiems ‘ ‘ SYPSOSI’ ‘ , TODEL , KAD KITAIP ISMES IS DARBO, O GYVENT REIKIA.Cia nieko nera sventa , tik doleris. Cia nera jokiu svenciu , nei mamai , nei zmonai.Vienu zodziu, Tik dirbk ir uzsiciaupk… CIA KAIP IR VISUR – STOVIM EILESE PARDUOTUVESE , PAS GYDYTOJA , ..BET NIEKAS NEDEJUOJA , NES VIETINIAI, MELU APKVAISE, ISIVAIZDUOJA , KAD GYVENA GERIAUSIOJ PASAULIO SALY, NIEKAM NESISKUNDZIA IR NEGALVOJA KAD KUR NORS GALETU BUTI GERIAU.IS 300 MILLJIONU DAUGIAUSIAI 1 PROCENTAS YRA GERAI ISSILAVINUSIU…“

  Man čia, tame pasisakyme (jis anoniminis, beje) labai daug naujo.

  • nerijus

   Ne kiek naujo, o kiek demokratinės betvarkės…Daugelis, demokratiją įsivaizduoja tik savo „ego“ erdvėje- aš, esu asmenybė.
   Lietuvoje, tik demokratijos pumpurai ir ji „tobulės“ dar kelis dešimtmečius- nuo pagarbos šaliai iki pagarbos aplinkiniams, jei, žinoma, nebus sugalvota naujojo komunizmo santvarka…Negali žinoti, kas bus po minutės, kaip negali žinoti, kas bus po metų…

   • A.G.

    Nerijau.
    Privačaime sektoriuje – Lietuvoje feodalinė santvarka.
    Esu girdėjęs iš ilgai gyvenusio Japonijoje, kad ten darbuotojas – vergas… tik yra karjieros sitema, dėl ko vyksta nuomi konkurencija visą gyvenimą, kol japonas išeina į pensiją.
    Pasakyk ar tuomet gerai yra gimti žmogui Japonijoje, Lietuvoje ar emigranto užsienyje šeimoje.

    • nerijus

     A.G.
     Japonijoje „karjeros“ sitema galioja nuo SONY įkūrimo, nes šios firmos įkūrėjo pavyzdžiu pasekė dauguma: jis, su darbuotojais, elgdavosi, kaip su savo artimu bičiuliu, renkdavosi kaip jie, važinėdavo tik miesto transportu ir pan.

     O kur gimti..?
     Net susimasčiau…Lietuvoje?
     Iš tikro- nesvarbu, nes nėra Pasaulyje vietos, kur žmogus galvotų apie kitą žmogų…

 • Kalbant apie žiniasklaidą ir prisimenant Artūro poziciją dėl Snoro atėjimą į Lietuvos rytą, įdomiai atrodo šio penktadienio Stiliaus žurnale saldus straipsnelis apie Baranausko ir Baranauskienės saldžias atostogas.

  • Regis

   Kas ten įdomaus? Žymiai įdomiau būtų (ir labiau atkreiptų dėmesį) jeigu R.Baranausko ir/ar jo šeimos narių nerastume „Stiliuje“. Tai jau būtų tikrai kažkas naujo. Dabar gi tiesiog pristatomas vienas iš naujų LR šeimininkų. Pakankamai logiška. Apskritai šis žurnalėlis skirtas turtingom poniutėms pasipuikuoti vieną priešais kitą. Kaip ir keletas kitų spaudinių ir tv laidų..

   p.s. dabar belieką sulaukt per LRyto TV ar tame pačiame Stiliuje pasirodant Vladimirą Antonovą ir jo šeimos narius.

 • nerijus

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10286329/?Leo.LT.virsta.Stoniu.LT.=2009-08-17_07-13

  negirdžiu prezidenės griežto tono, kuris buvo prieš ir mėnesis po rinkimų…

 • Aras

  Dalia Grybauskaitė pirmadienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nariu paskyrė Artūrą Račą.
  Ale vot slapukas!? Nei žodeliu neužsiminė… :)

 • GIGA

  Belieka palink4ti Valentinui kiek galima greičiau atsigauti po eilinio sutriuškinimo (perfrazuojant klasiką).Tikėsiuos,kad ateityje šis garbus komentatorius nebėgs nuo klausimų,kuo užsiima keltą pastarųjų mėnesių