Lietuvos elitas siūlo susitarti… Aš nenoriu

Šiandie buvo išplatinta žinia, kad „Valdovų rūmų spartų užbaigimą remia didelis būrys Lietuvos kultūros, meno ir mokslo žmonių“.

Pareiškimo tekste, kurį savo parašais patvirtino  750 Lietuvos elitui priklausantys garbingi asmenys (man asmeniškai nuostabiausia, kad tarp jų yra ir asmenų save vadinančių žurnalistais), teigiama, jog:

 rūmų atkūrimas yra mūsų valios susitarti išbandymas.

Žinau, kad galiu likti nesuprastas, tačiau štai ką pasakysiu: labai džiaugiuosi, kad nepriklausau tam elitui.

Todėl, kad su niekuo nenoriu tartis ir nenoriu, kad už mane kas nors tartųsi. Net jei jie manosi esą elitas.

Aš jau esu susitaręs – mano susitarimai yra Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos įstatymuose.

Ir siūlau lažybas, kad mažiausiai kokie keturi penktadaliai pasirašiusiųjų nežino, dėl ko jie siūlo tartis. Gal jei būtų perskaitę , kas parašyta čia ir kas kalbama šičia (žiūrėti nuorodą pranešimo pabaigoje), būtų pagalvoję prieš dėdami parašą.

… O paskui tas elitas garsiai kalba apie korpumuotus vadininkus ir bloguosius verslininkus, mokančius algas vokeliuose bei stebisi, kodėl jaunimas balsuoja už įteisintą kyšininką.

Turėtų juk suprasti, kad būtent iš elito visi ir mokosi…

(10 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • NiekurNeiva

  Kažkaip koresponduoja su kita diskusija ir „Kita nuomone“:

  … „ Principai yra tam, kad… jų nesilaikyti.
  Nes tik tuomet žmogus sugeba peržengti per save ir parodyti,
  kad yra protingesnis už principingus kvailius.
  Būtent dėl to, kai aklai laikomasi kažkokių nesveikų principų,
  kai kuriems žmonėms sunku atsiprašyti, net jei jie suvokia, kad buvo neteisūs …“
  http://racas.lt/kodel-valdzia-nori-uzdaryti-tv3-televizija/
  Simas, kovo 6, 7:12

  Principai, principai, … racionalumas, racionalumas, … .
  Tikriausiai gerai, kad yra ir tokių, ir tokių. Ir kad bandoma diskutuoti.

  • Manau, kad vietoje panaudota ne mano išmintis :D
   Susitarti gal ir nereikia, bet pabaigti statybas tikrai reikia. Negi dabar griausi? Be to, Konstitucinis Teismas jau pasirūpino, kad tokio tipo statybos nebūtų griaunamos – tipo bausmė turi būti adekvati padarytai žalai…

   Bet reikia ir kaltus atrasti dėl tokių „netyčinių“ klaidų ir priteisti kompensuoti tuos milijonus, kad kitą kartą prieš pasirašinėdami tokias sutartis gerai pagalvotų…

   • Rytis I

    Pabaigti reikia. O paskiau galima statyti atskirą kalėjimą prisidėjusiems prie „statybos“. Bet kokiu atveju, jei iki šiol įsisavino vos didesnę pusę reikalingos sumos, net su visais padidintais koeficientais kaži ar tai bus taip greitai, kaip norėtų mūsų inteligentija bei visokių UAB’ų direktoriai. Tiesa, kodėl nepasirašė PST direktorius ar bent koks inžinierius-projektuotojas? Nejau nenori pabaigti?

 • Smokas

  Jei jau Lietuvos elito toks racionalumo suvokimas, tai mieli lietuviai, pamirškite visas sandinavijas, estijas ir kitas šmestijas. Cosa Nostra yra jūsų konstitucija. Tie rūmai bus vienintelis paminklas, kūrį sugebėjote pasistatyti savo laisvės metais.

 • briedis

  na i valdovu rumu atstatymo iniciatoriu ir priziuretoju teigini, kad tai ir yra tas cementas, kurio ir truksta MUSU valstybei, atsakyciau , kad jei cia ko ir truksta, tai nebent medaliu ne is gelazniko , o is pabrades, tokiu : „made in pabrade“. visa kita, dovanokit, is bezdalo nuvyta virve… na, bet uzteks. nuobodu ir leksta ir vulgaru. ir ikyrejo. ponai, norite regalijoms avanscenu?. gal i traku pili nuvaziuokit, ar i gintaro muzieju…

 • Valentinas

  Sąrašas stebina savo masiškumu. Suorganizuoti tokią masinę pasirašymo operaciją tikrai buvo nelengva. Turėjo būti organizacinė grupė, kurios kiekvienas iš narių kuravo skirtingą auditoriją: mokslų akademiją, muzikus, dailinikus ir t.t.
  Trumpai peržvelgus sąrašą kyla daug įdomių minčių ir simbolizmų. Pavyzdžiui šalia konservatoriaus Gintaro Songailos ramiai tupi Lionginas Šepetys. Yra netgi ministro pirmininko tarnybos biurokratų.
  Šis sąrašas yra gėdos sąrašas. Iš esmės šiuo sąrašu taip vadinama elitas prašo įteisinti valstybinę korupcinę sistemą sukurtą Brazausko. Tai Brazausko išplovimo sąrašas. Jei tie žmonės suprato ką daro ir nebuvo išdurti, tai bus gėdingiausias gyvenime parašas. Liūdina, kad tai iš tikro yra kultūrinis elitas. Kai kultūrinis elitas organizuotai vykdo nomenklatūros užsakymus, tokia šalis neturi ateities.

  • Fredis*

   Lietuvos elitas siūlo: sukaupti jėgas ir nesužlugdyti valstybiškai svarbaus projekto;

   Lietuvos elitas kviečia: sutelkti visas jėgas ir kuo sparčiau užbaigti Lietuvos sostinės centre atkurtą valstybingumo simbolį;

   Lietuvos elitas atkreipia dėmesį, kad nieko nėra blogiau – kaip pradėti ir neužbaigti, užmesti, kad Valdovų rūmų atkūrimas yra mūsų valios susitarti išbandymas, valios nemesti pradėto darbo išbandymas.

   Visai geras tekstas, labai džiugu, kad tokiu svarbiu mums visiems klausimu pasiektas konsensusas.

   Ką čia slėpti – tarp mūsų yra ir tokių, kuriems Valdovų rūmų statybos baigtis nėra svarbi.

   • Valentinas

    Fredi,
    Visa tai yra bla bla bla. Valdovų rūmai yra visiškai nesvarbus objektas Lietuvai kultūriniu požiūriu.
    O dėl „elito“ tai aš kažką praleidau ar jie siūlo finansavimo šaltinius? Gal jie norėtų savanoriškai pasididinti mokesčius nuo autorinių atlyginimų, kurie eitų į atstatymo fondą?

   • Smokas

    Prie Lietuvos elito raginimo prisideda ir Gazprom kompanija, kuri yra susirūpinusi rūmų apšildymu. Taip pat ji pasiruošusi paremti lietuvių plikbajoriškos-kumetiškos dvasios puoselėjimą ir skatinti naujų rūmų statybas Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevežyje. Gazprom dėkoja lietuviams ir Dievui, kad jie turi tokius klientus su tokiais strateginiais objektais.

   • dzyvai

    Fredi,

    „valstybiškai svarbaus projekto“?

    Plytų mūras ir „valdovų“ svajonės bei ambicijos svarbiau už Konstituciją, įstatymus, bei žmonių tikėjimą teisingumu Lietuvoje? Netoli mūsų „elitas“ (e-litas?) pažengė nuo šlėktijos. Skaudu tai matyti…

    Visgi, viliuosi, kad Lietuvoje esama ir kitokio elito. Ką byloja ir autoriaus straipsnis.

   • Kiekvienam valdovui savo piramide ! AMB- Valdovu rumai, Abonentas- Gogol Mogol muziejus.

    Speju, kad tie parasai buvo jamami uz 10 lt. As ir pasirasyciau pries algu ismokejima :)

    • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

     Sprendžiant iš taktikos – organizuoja Kultūros ministerija. Tiesą sakant nenustebčiau jei būtų renkami parašai nežlugdyti Lietuvos turizmo ir paremti „Draugystės“ viešbučio naujo korpuso užkonservuotą statybą.

 • andrius

  Racai padaryk santraupa BNSe Mes vardas pavarde uz kad … milijonu litu butu ikista i statybas,manau zmones labiau supras teksta nei Valatkos sukurta ir kazkokio tai dainiaus parasyta odiseja apie simtmecio statybas

 • briedis

  fredi, kaip sako madam brazauskiene, tas „elitas“ skystablauzdis. dar zinai ka pridursiu? tas „elitas“, tai visciukai ir visteles, kur povu ir fazanu plunksnas matuojas (kai kurie , tiesa, sugeba prisimatuoti karves tesmeni). o tie valdovu rumai- tik auksinio narvo troskulys(nezinau, ar supranti). ir jei tai simbolis- greiciau noro issiskirti (liaudiskai sakant> cia as> cia karve rurijau, ir kietas esu), o ne valstybingumo, kuri labai daug kas is ju supranta kaip „virsenybe“, o ne kaip „nuopelna ir garbe“ (ir vel nezinau, ar supranti). tai tiek.

 • Auksinis kardas

  Manau, kad pagaliau turime kultūros ministrą, kuris gali išspręsti klausimą geriausiu būdu. Tegul kiti svarbūs pareigūnai jam pagelbėja siekti užsibrėžiamų tikslų, o mes, likę šalies žmonės, tuo tarpu galime nesiblaškydami nudirbti daugelį kitokių mums atitenkančių darbų.

 • as

  ei račai, kodėl nebandai login2011 pertriesti dunduko užkalnio? Juk esi žurnalistas su pažymėjimu ir išsilavinimu. Neleisk nedvasingiems dundukams užvaldyti dvasingą lt žurnalistinį eterių ;-)

  • alien

   Komentaras pašalintas – A.R.

 • as

  oi suklydau, pradžioje užduotis darželinukams: reikia uždrausti krivicko laidą be teismo. Kas kietesnis? Pirmyn!

 • as

  uoj klystu vienuoliktą kartą. Dundukų laidas uždraudžia žurnalistų su pažymėjimais dvasingumo komisijos. Račas išgelbėtas. Valio!!!

  • briedis

   tie rumai- ar siaip ar taip bus atstatyti. beje, ir as esu is tu 70ties tukstanciu paremusiu, pacioje pradzioje ir laisva valia. taciau veliau atsiduriau tarp tu 3 milijonu su virsum, is kuriu be jokiu ceremoniju ir skrupulu mazdaug po simta litu atimta. ir dar karta ant to paties greblio minti noro jau nebeturiu. pabaigai- prieziuros tai statybai reikia, o ne „susitarimu“. kitaip musiskiai romantiski bet praktiski vizionieriai susigalvos dar ir gynybine siena del gresiancio turistu antpludzio atstatyti.

 • Jurkis

  Aš taip pagalvojau – lenkai atstatė visą Varšuvos senamiestį. Tai dabar jiems dar blogiau, nei mums bus, jei nenugriausim valdovų rūmu.

  • dzyvai

   Jurki,

   Vokiečiai pradėjo antrą pasaulinį karą. Tai negi ir mums reiktų pradėti karą, kad po penkiasdešimt metų gyventume kaip vokiečiai?

 • Vaclovas

  Skaitome.
  ,,rūmų atkūrimas yra mūsų valios susitarti išbandymas“
  Nesuprantu,kodėl mes neleidžiame elitui,, susimesti“po kelis litus ir pabaigti statybas.
  Supratau,kad jiems reikia ne pinigų,bet LEIDIMO pabaigti.

  • Reiktu tikslumo ant ko mesimes – ar ant plytu ar ant AMB’ienes viesbucio stiklu.

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Iš esmės tai rodo, kad vadinamasis „elitas“ – gana pasyvi ir inertiška masė, kurie bet ką gali priimti kaip „reikia“ ar „duota“. Kita vertus, įdomu, kas tokius parašus organizuoja? O visai lūdna iš Kultūros ministro girdėti „…Brazausko paminklui pinigų negailėti“, „VR reikia užbaigti statyti, sutarties nutraukimas uždelstų keliems metams.“

 • giedrius

  Siūlau susitarimą „elitui“ – kiekvienas galimai sutaupytas litas – nueis vaikų namams, taip tiktų ar vistiek reikia nacionalinio susitarimo?

 • Vaidas

  p. Arturai, na gal kaip nors pasistenkite tiesiog bent dvi dienas nieko nerasyti, ne todel , kad tema paliesta to neverta, bet kad savo isdestytu principu laikytumetes..
  http://racas.lt/nesu-toks-turtingas-kad-mokeciau-uz-nevertus-dalykus/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+racas+%28Arturas+Racas%29&utm_content=Google+Reader
  Sekmes!

  • mielas Vaidai, juk žinote – tamstos patarimai labai vertingi, bet ne dundukų reikalas…:)

  • Vaidas

   p. Arturai, as Jusu dunduku nevadinu ir nevadinau, tad gal truputi turekit savigarbos..
   o jusu atsakymas tik dar karta patvirtina, kad Jus negalite nerasyti..:)
   prisiminkime „Kalbant paprasčiau – tinklaraščiui skirsiu gerokai mažiau laiko nei iki šiol – tiek savo įrašų prasme, tiek kalbant apie dalyvavimą diskusijose. Nekalbu jau apie bandymus įtikinti žmogų paskaityti įstatymą ar tekstą o tik po to jį komentuoti:)“
   Sekmes,
   p.s. patarimas, susitarkite su savim, kad sekantis jusu irasas bus tuomet kai perdazysit tvora..

   • mielas Vaidai, jei nesupratote, kartoju: ne dundukų reikalas, ką, kada, kaip ir kiek man daryti. Tai yra viena iš pagrindinių principų, kurio laikausi – sprendimus priimu pats. Prisiimdamas už juos atsakomybę.

    Todėl dar kartą tamstai primygtinai siūlau – savo patarimus, ką man daryti, kaip elgtis ir kokie turi būti mano pricipai, pasilaikykite sau. Aš be jų puikiai išsiverčiau iki šiol, išsiversiu ir ateityje.

    Tikiuosi, kad šį kartą suprasite.

    O šiaip jau tai juk niekas tamstos čia prievarta nevaro, ar ne? Nesuprantu, ko tada čia braunatės ir dar bandote mane mokyti, kaip gyventi…

  • Vaidas

   Aciu, Jusu principus as tikrai supratau jau seniai, tik gaila, kad Jus pats tuos savo principus pamirstate, o Jusu „mielieji“ skaitytojai kartais tik bando Jums juos priminti. Tiek to..:)
   Sekmes perdazant tvora, tikiuosi prisiminsit mane kai darysit pirmus potepius.

   • Nereikia patarimo, o reikia materialines paramos :)
    Negi neaiskiai pasake!

 • TOOPas

  „Negalima negirdėti Valstybės kontrolės išvadų. Bet ir į jas turėtume pajėgti reaguoti valstybiškai.“
  Valstybininkų sąrašas? ;-)
  Šiaip norėčiau sužinoti gerb A.R. nuomonę, ką daryti su valdovų rūmais.

 • Aštuntadienis

  Nieko blogo tame kreipimesi nematau. Svarbu, kad ten parašyta: „Nubausti, ką teisiškai teisinga bausti. Išsiaiškinti, ką būtina išsiaiškinti. Ištaisyti, ką reikia ištaisyti.“ Tai yra tie 750 pasirašiusiųjų nemano, kad vagys turi išlipti iš balos sausi. Tačiau rūmus reikia užbaigti. Ar yra kitų išeičių? Vargu. Arba baigiam statyti, arba griaunam, arba paliekam kaip yra, kol po kelių dešimtmečių jie patys sugrius tarsi apleista kolūkio karvidė. Nenorėčiau matyti žole apaugusių griuvėsių greta Katedros.

  Nuo pat statybų pradžios buvau didelis jų priešininkas. Šita XXI amžiaus improvizacija kažkada stovėjusių Valdovų rūmų tema istoriškai mažiau vertinga negu Naujininkų daugiabučiai. Tačiau pastatas jau stovi. Jį galima panaudoti prasmingai kultūrinei, edukacinei, reprezentacinei veiklai. Todėl rūmus, grynai pragmatiniais sumetimais, reikia įrengti iki galo.

  O jau tada kokią menę būtų galima skirti teisėsaugos ekspozicijai, kurioje būtų pasakojama, kaip bekompromisiai prokurorai išaiškino su rūmų statyba susijusius nusikaltimus, teismai nubaudė kaltuosius ir buvęs korupcijos simbolis buvo atšventintas į teisingumo paminklą :)

 • Ogis@Co

  Bet… uzbaigti Rumus turbut vis tiek teks?
  Kazkas kazkada tures ta padaryt.
  Ir, aisku, bus mielu tautieciu arsiai puolamas – darai, vadinasi vagi :)
  Mes va su 15 kaimynu zvyro pasipilt prie namu nesugebejom be kaltinimu „neskaidriu lesu panaudojimu“, nors kiekvienas asmeniskai mate kiekvieno lituko isleidimo procedura…
  Tai kur jau ten Rumai… baisu baisu.
  Uztat gerbiu kulturos ministra del aiskios nuomones ir manau, kad visgi geriau daryt nei nedaryt.
  O verkiantys perone gali nusipirkti nosiniu.
  Nes nei jiems yra ka pasiulyt, nei jie ka siulo…

 • J. naivusis

  Unikalaus objekto etapai – pagal statybos inž.A.Vapšį:

  1. Visuotinis entuziazmas
  2. Nesusikalbėjimas
  3. Kaltų ieškojimas
  4. Nekaltų nubaudimas
  5. Neprisidėjusių apdovanojimas

  Tad dabartinėje situacijoje, reikia statybą užbaigti (gal dalimis) lygiagrečiai vykdant ir etapus 3,4,5 – aišku, be priešdėlio „Ne“.

  3.

 • Marius

  Sąrašą išsisaugojau, manau pravers. Juokingai graudu tarp pasirašiusiųjų matyti Darių Kuolį – žmogų kuris savo laidose propagavo pilietinę visuomenę, dabar savo parašu remia šią aferą. Trūksta žodžių.

 • Nuo pat pradžių buvau ir esu – UŽ.
  Lenkai, kaip jau čia buvau minėjęs, – po karo atstatė savo Karalių rūmų kompleksą (beveik visą Varšuvos senamiestį). Po karo, visiško bado metu.
  Lietuva ir daug ką atstatė pokaryje, t.y. daug pilių.
  Tai esminė statyba.
  O dabar dėl vagių. Tai atskiras klausimas. Reikia jau dabar turėti įstatymus, jei reikia ir konstituciją, – kad vagims senaties nėra ir viskas bus atsiimta iki siūlelelio (gal jau ir 400 milijardų litų Lietuvoje). Tam reikia dirbti ir su JAV tarnybomis, kad nepanikuotų, kai vagys bus kabinami už kiaušų ir kratoma iki cento Šveicarijos bankai (gal jie jau ir mūsų, – jei ten vien mūsų pinigai…).
  Joke kaip visada.
  Be panikos, – svarbu, kad jau turime faktiškai Rūmus.
  O kaip ten kiaušai išlaikys pakabinti, – tai jau tų kiaušų problema.

  • A.G.
   Kol tu atstatinesi „Varsuvos pilis“ mano tevai pensininkai nudves is bado susimokeje uz sildyma.

   • Tai nupirk bent duonos. Koks adresas? Aš nuvešiu, jeigu tu leidi savo tėvams iš bado numirti.

    • Patys balsavo uz AMB, grazus toks sake..
     P.S. duona as paaimsiu

  • Sejanus

   O kodėl manai, kad mums reikia orientuotis į tuos lenkus, kurie bado metu švaistė pinigus?

   • Manau ne švaistė.
    Tiek žmogaus, tiek valstybės, tiek tautos garbė – yra svarbiausia. Iki kiekvieno prasčiokėlio smegenų… ne tik garbių istorikų…
    Su Karalių rūmais mes valstybė turinti ilgalaikę istoriją, – tokių nėra daug aplinkui.
    Čia klausimas kitas, – vagių. Tai karkime, – aš UŽ.
    Juk tas pats per 20 metų su kiekvienu objektu. Jei neišeina susiderinti otkatų, – objekto nebūna (tie visi tiltai ir taip toliau, ir panašiai). O jei išeina, – jis būna, nors niekam ir nereikalingas. Kaip pvz. AE (kurio kilovatvalandės kaina, palyginus, manau yra didžiausia, jei sudėti visas išlaidas (atliekų utilizacijos, verslo ir žmonių iškėlimo, sprogimo atveju, t.y. teroro atveju, apsaugos nuo teroro ir t.t. ir pan., – o ne menką dalį, kaip lig šiol … dėkui Dievui).

    • O gal tautos garbe palaikyme leisdami pensininkams oriai numirti, a?

    • Sejanus

     Karalių rūmai yra šiuolaikinių žmonių sukurpta fantazija, neturinti beveik nieko bendro su istoriniais. Nematau, kuo tai susiję su šalies garbe. Priešingai, daug garbingiau man atrodo šalys, kuriose žmonės nebadauja – o jei badauja, tai badas yra #1 prioritetas. Ar bent jau didesnis prioritetas už valdovų rūmus.

     • Tai taip pat ir dėl to, kad iki šiol nebuvome atstatę Karalių Rūmų.
      Gal dėl to daugelis mano, kad yra kumečiai. Vergetos, latreliai, su atkišta ranka, ką nugvelbti, apšmeižti, patinginiauti ir t.t. ir pan.
      Žiūrėkite kaip Lenkija klęsti… ir krizės nebuvo, gal vienintelėje Tautoje…
      Lenkai tuo klausimu (Karalių Rūmų), manau mano visiškai kitaip, manau ir dėl to, kad Karalių Rūmus laiku atsatė, ir atstatė, kad jų tautoje daugiau bajoriško išdidumo, nei kumetiško nusimenkinimo, – ir tai, manau, esmė.

     • A…, dar dėl bado.
      Taigi, jūs čia vos ne visi įsikabinę į liberalizmą, kaip anksčiau į komunizmą (juk jūsų kas trečioje šeimoje buvo komunistas, kaip dabar libetalas (o tai visų partijų nariai praktiškai), net užsiiminti apie vagių utilizavimą neleidžiate, – kur jums nebus badas.
      Jūs norite, siekiate bado, viską darote, kad jis būtų, – tai ir turite.

     • Stogas

      Zodi liberalizma pakeisk leiborizmas. Tavo kalba nepakeis prasmes..
      O dar: zodi „atsatyti“ netinkamai vartojame, reikia vartoti pastatyti „Elito rumus“ ragams AMB laikyti. Ten tie plytu angarai nieko bendro neturi su Karaliu rumais, keliu zmoniu (ne)sveika fantazija .. lenkiskos liustros uz Norvegiska kaina.. kicas

  • Marius

   „Lenkai atstatė“ – apgailėtinas aklas kopijavimas. Va taip viskas Lietuvoje ir daroma imituojant ir kopijuojant , o ne žiūrint ar yra realus poreikis… Ir labiausiai užknisa neišmanėliai. Lenkai turėjo nuotraukas ir brėžinius (tarpukariu išsimatavo ir nufotografavo), o vadinamieji Valdovų rūmai Vilniuje tėra dabarties architektų fantazijos paremtos 4 paveikslėliais ir atkastų pamatų išmatavimais. Viskas.

   Juokinga pasirašiusių sąraše matyti Gintarą Songailą. Nacionalistas remia rūmų statybą, iš kurių būtent ir prasidėjo Lietuvos polonizacija. Arba žmogus nežino istorijos, arba aš nieko nesuprantu. Šalyje nyksta autentiški objektai, bet pinigai kišami į butaforiją…

 • giedrius

  Sekmokas bando Gazproma paimt, o cia valstybe su viena rangos sutartim susitvarkyt negali. Juokinga.
  Cia gi nekyla klausimas pabaigt ar ne? akivaizdu – kad teks pabaigt.
  Klausimas tik kaip siuloma tai padaryt… ir kodel dauguma valdzios remia toki siulyma (tame tarpe ir D.G.)

 • Sejanus

  Lenkijoje nebuvo krizės, nes lenkai atstatė bajorų rūmus?

  Nuo tokių teiginių reikia pradėti pokalbį, kad išsyk negaiščiau laiko atsakinėdamas.

  • Tuomet adekvačiai, jei Jums tokie elementarūs dalykai „nedašunta“.
   Nes ne Jūsų nosiai juos turėti buvo, – jie juk yra prieš Jūsų valią.

 • albinas
 • vaterlo

  A.G., jūs mąstot „plačiai, valstybiškai“. Kabutėse todėl, kad iš tiesų tai nei labai platu, nei labai valstybiška.

  Kodėl ne platu, o pakankamai siaura. Todėl, kad iš vienos perspektyvos. Jūsų perspektyva yra žmogaus, kuris nepatiria (tarkim, šiuo metu), o gal ir niekada nepatyręs tikro nepritekliaus. Jeigu ir patiriat, tai ne tiek, kad negalėtumėt patenkinti savo bazinių poreikių. Kai žmogus, sąžiningai dirbdamas TEISINĖJE VALSTYBĖJE, negali patenkinti savo bazinių poreikių (įsivaizduokit ligoninės slaugę ar gamyklos darbuotoją, gaunančią patį minimumą), patikėkit, jam jūsų kalbos yra kaip įžūlus pasityčiojimas.

  Sakot, „bajoriškas išdidumas“? Žinot, aš jau seniai įsitikinau, kad tie, kas neturi kuo puoštis, puošiasi garbe – tiksliau, kalbomis apie ją.

  Čia jau prieinu prie to, kodėl nevalstybiška. Tikrasis valstybės veidas yra ne nublizginti fasadai ir išsipustę valdžios vyrai bei moterys. Tikrasis valstybės veidas yra ta slaugė, apie kurią ką tik rašiau, ir galbūt jos vaikas, sergantis gripu dėl silpno imuniteto, nes motina neišgali jam dažniau nupirkti vaisių (nekaltinkit manęs graudenimu ir ašarų spaudimu, o pažiūrėkit kaip į faktą). Pas ją į namus ir derėtų vesti visus į Lietuvą „traukiamus užsienio investuotojus“ su visu jų sumautu kapitalu. Kad pamatytų tikrąją valstybę, tikrąjį Lietuvos skurdą. Beje, tai ne ubagystė. Ir ne nenoras atstatinėti kažkokius šlamštinius griozdus yra ubagystė. Lietuvos ubagystė yra kretanti iš prisitaikėliškumo Kubiliaus galva, susitikus su kokio užsienio superUABo atstovu (jei ubagiškai nekratysi galvos, kapitalas pabėgs iš Lietuvos – eilėraštis!), ubagystė yra ir kompleksas, kad neatstačius tų griozdų Lietuva taps kažkokia mažiau vertinga… kam? Ji ir taip niekam nevertinga, išskyrus kaip GMO bandymų poligonas, kontrabandos tranzito magistralė (vieškelis – geriau skamba), neužimta rinkos niša pasaulio žemėlapyje, na, ir dar višta dedeklė, dedanti auksinius kiaušinius (čia rusams). Priminkit, jei ką pamiršau. O kaip čia taip atsitiko, mistinė nežinia… Galima tik paspėlioti, kad tokia buvo LT įvaizdžio kūrimo komisijos slaptoji veiksmų programa…

  Pabaigsiu apie valstybiškumą. Kam kūrėsi valstybės išvis? Kokia jų, tskant, egzistencijos kvintesencija? Tam, kad reikalus, kurie yra bendri vienoje teritorijoje gyvenančiai grupei žmonių, būtų galima tvarkyti bendrai. Taip patogiau – visi susimeta į bendrą fondą ir tada iš jo leidžiama šių žmonių, šios VALSTYBĖS bendriems tikslams. Atsiprašau, kad aiškinu pirmoko lygiu. Tiesiog panašu, kad „valstybiškai“ mąstyti tolygu pamiršti valstybingumo esmę – kad žmogus ir yra valstybė. Kai žmogui blogai, nėra ir valstybės. Jei yra, tesubyra velniop. Nes dirbantis žmogus geriau prasigyvens be jos ir dar artimą parems. O veltėdžiai gaus ko verti.

  Varge, kaip neįmantriai parašiau. Tikiuos, supras ne visi (kaip kad aš kai kuriuos komentarus ne iki galo įkirtau), nes kitaip man turbūt bus gėda.:)

  • Smokas

   man ne gėda už Jus, Vaterlo.

 • A.G.

  Vaterlo.
  Perskaičiau dėkui.
  Beveik badą žinau ir pats.
  Tarp kitko, kai po 1990 m. 10 metų dirbau pagrindinėje veikloje be atlygio, – mes visa šeima kelis metus, ryte, per pietus ir vakare valgėme tik duoną su margarinu.
  Blogiausiai buvo žmonai, nes ten kolektyve pietaudavo kartu, iš savo stalčių. Surasdavo priežasčių, kad pakramsnoja dažniau ir panašiai.
  Bet tai buvo manao laimingiausio dienos gyvenime, tas dešimtmetis.
  Mes skurdome, ir iki 1990 metų, – palyginus kaip gyveno Lietuva, ypač mano kursiokai provincijoje (už viską susimokėdavome, bet skurdas persekiojo… kai tuomet turėjau pirmos laidos (1953 metų) maskvyčiuką (nupirktą tėvų), tai naktimis ir pataksindavau).
  Žinau ir kitą. Žinau, kad šiandien visiškai nėra medicinos. Vakar prie namų pamačiau stovinčią greitąją pagalbą, tai net aiktelėjau, – reiškia kažkas prisišaukia… aš savo mamai neprisišaukiau nei greitosios nei daktarų, nors žadėjau atiduoti visus pinigus, kuriuso turiu… tad laikau, kad mano mamą nužudė valstybė.
  Bet manesmė ne materealiniai dalykai.
  D

  • Rytis I

   Užuojauta.
   Greitoji atvažiuoja, neseniai pats kviečiausi, o problema jog retai ji būna tikrai „greitoji“ :(

   • A.G.

    Ryčiui I.
    Atsakau Jums, nes jaučiu Jums pagarbą.
    Reikalas ne asmeniškume (turiu omenyje ne save, ne savo šeimą, šiuo epizodu), bet paminėjau dėl to, kad buvau pavadintas nematęs gyvenimo realijų.
    Ir daktarų nekaltinu, – čia ne jie, čia sistemos bėdos (o sistemos būtį padiktuoja visuomenės piramidės padas, – kai Tauta neturi tuo metu genijaus…).
    O tuo atveju greitoji buvo tik žiedeliai.
    Ligoninė nepriėmė, nes turėjo būti šeimos daktaro nukreipimas. O šeimos daktaras atsisakė atvažiuoti, – liepė atvežti (vešti mirštančio žmogaus buvo neįmanoma).
    Tarp kitko, ir privati ligoninė atsisakė priimti be šeimos daktaro nukreipimo (piniginis klausimas man nerūpėjo, siūliau kike tik reikia, – jų tiesiog niekas neėmė, nes matomai nenorėjo padėti beviltiškam, mirštančiam žmogui ar…).
    Esu prieš tai (paūmėjimui esant prieš tai) vežęs tiesiog pats tiesiai į ligoninę… nors gyvybę tuomet taip pat buvo ant siūlelio, vos beišsėdėjo vežimėlyje iš skausmo, – ligoninė nepriėmė. Nepriėmė praktiškai arti mirties žmogaus.
    O mūsų medicina, gerai žinau, yra labai stipri. Dar 1982 metais, – išgelbėjo mano sūnaus gyvybę, kai praktiškai tokiais atvejais vilčių jau nebūna (kraujas ant smegenų, sulaužyta galvos kaukuolė). Prieš tai, – taip pat ištraukė iš mirties, po didelio apdegimo (jau inkstai buvo nustoję dirbti). Dar buvo keletas atvejų. Mūsų medicina stipri, – daro stebuklus, juo labiau šiandien, manau, dabar su tokia aparatūra.
    Bet šioje „sistemoje“ ji manau yra bejėgė padėti kiekvienam.
    Aš pats jau du kartus nukritau (po širdies smūgio), – nei karto niekur nėjau pas daktarus… po to, kai pamačiau kas čia yra, kai susidūriau dėl mamos.
    Nors žinau, yra ligoninės, jos užpildytos, kažkas yra gydomas… gydosi ir pagyja.
    Nesmagu tai rašyti, bet kad nebūtų iškreipta (kad va greitoji atsisakė atvažiuoti, – ir va žmogus jau realijas prarado…).

  • neidomu

   vat man visada labai įdomu, kokioj realybėj tokie žmonės kaip A.G. gyvena. Rimtai. Kiek reikėjo, tiek kvietėm greitąją (širdis tėvukui, insultas senoliui, keli baisūs karščiavimai vaikams) – visada be problemų. Nesakau, kad nėra prastai dirbančių medikų, įvairių atsiliepimų ir nusiskundimų girdėt teko, bet… Na labai neįtikinamai skamba man tokie pagriaudenimai:
   „Vakar prie namų pamačiau stovinčią greitąją pagalbą, tai net aiktelėjau, – reiškia kažkas prisišaukia… aš savo mamai neprisišaukiau nei greitosios nei daktarų, nors žadėjau atiduoti visus pinigus, kuriuso turiu… tad laikau, kad mano mamą nužudė valstybė.“
   Dramatiškai skamba, bet visiškai neįtikinamai. Beje, kyšių niekad medikams nekišam (pinigais, t.y. – nei už gimdymus, ar kokias ten traumas nemokėjom). Apart kavos ar saldainių dėžės, čia gi tik smulki dovanėlė :))

 • Morta

  Siūlau atkreipti dėmesį kiek šitoje krūvoje „susirašiusio“ elito yra architektų. Mažokai, švelniai tariant. Kodėl. Todėl, kad Valdovų rūmai tapo keiksmažodžiu pokalbiuose ir paskaitose. Tai yra blogiausia , kas galėjo nutikti Katedrai. Tai yra butaforija. Ir tas A.G. AMB’iškas atstatymo džiaugsmas yra nesuprantamas. Tai nėra Žemutinės Pilies atgimimas(nėra išlikusių jokių pilies planų ir kt. būtinos informacijos), tai yra interpretacija. Kai nesupranti ir nematai kaip viskas vykstą iš vidaus, tai ir neskauda matyt.
  Ir dar. Nebūkit apgauti Kaušpėdų pavardės, šauklys jis, bet ne architektūroje.