Lietuviško verslo kasdienybė: „Stikliai“

Kai pernai susižavėjęs bendrovės „Du broliai“ pateikta finansine ataskaita nusprendžiau patirtu malonumu pasidalinti viešai, vėliau dėl to teko aiškintis Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijoje.

Tačiau vis tiek negaliu susilaikyti, nes bendrovės „Stikliai“ 2011 metų atsakaita ir kartu su ja pateikti dokumentai ne mažiau žavūs, nei „Dviejų brolių“.

Siekiant išvengti nesusipratimų, iš karto pasakysiu, kad kalbame apie „Stiklių“ restoraną, tai yra, tą įmonę, kuri, kaip nurodoma paaiškinamajame rašte, verčiasi „viešojo maitinimo organizavimu“.

Nesu finansininkas, bet viena frazė iš to paaiškinamojo rašto man taip ir liko mįsle: „Analitinė apskaita atitinka sintetinei apskaitai“. Bet tikriausiai ji kažką reiškia, nes kitaip po paaiškinamuoju raštu juk nebūtų prezidento R.Zakarevičiaus pavardės ir jo parašo.

Kiek labiau suprantama buvo kitame dokumente – metiniame pranešime esanti frazė: „Bendrovė, siekdama užtikrinti bendradarbiavimą su paslaugų tiekėjais ir mokesčių rinkėjais, turi pastoviai atsižvelgti į klientų poreikius“. Viskas kaip ir logiška – klientas visada teisus, nes kitaip bendradarbiavimas su mokesčių rinkėjais būtų neužtikrintas.

Tiesa, lyginant paaiškinamajį raštą ir metinį pranešimą, į akis krinta šios toks neatitikimas. Pirmajame dokumente nurodoma, kad „veiklos rezultatas – pelnas“, antrajame gi teigiama, kad „Už 2011 metus finansinis rezultatas – nuostolis“.

Bet yra dar trečias dokumentas, kuris įneša šiek tiek aiškumo: Pelno (nuostolių) ataskaita, kurioje nurodoma, kad „Stikliai“ pernai patyrė 414174 litus nuostolių. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, labai blogai, tačiau, žvelgiant optimistiškai – labai geras rezultatas, lyginant su 2010 metais, kai nuostoliai buvo du kart didesni.

Ir tai net nepaisant to, kad įmonės vadovai visus metus iš esmės dirbo už dyką: aiškinamajame rašte nurodoma, kad dviems įmonėms vadovams per metus apskaičiuota su darbo santykiais susijusi suma pernai siekė vos 21 512 litų. Tai yra, vidutiniškai po 10 756 litus kiekvienam arba vidutiniškai po 896,3 lito per mėnesį.

Turint galvoje, kad 2010 metais įmonėms vadovams apskaičiuota su darbo santykiais susijusi suma siekė 23 297 litus, tai yra, vidutiniškai 970 litų per mėnesį, belieka tik nuoširdžiai stebėtis tų vadovų pasiaukojimu. Ne kiekvienas juk sutiktų dvejus metus dirbti vadovaujantį darbą už tokį atlyginimą.

Tokia ta lietuviško verslo kasdienybė: iš šalies žiūrint gražu ir prabangu, o tikrovėje – vieni nuostoliai ir visiškas skurdas.

 

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • levas

  Lietuviško verslo kaip ir Rusijos – niekada nesuprasi. Šaunu, kad taip viešinat, bet abejoju ar Prezidentūra pasirinks skaidresnį tiekėją.

  • Auksinis kardas

   Iš tikro, viena puikiausių paskatų etiškam, skaidriam veikimui yra valstybės užsakymų skyrimas. Jei pasiektume tokio sąmoningumo praktiką, atsirastų dar viena įtikinanti priežastis ir praktinis pavyzdys kodėl mokesčius mokėti yra gerai.

   Na, o dėl analitinės-sintetinės, gal dar nepradės kiekviena virėja rautis į profesionalius apskaitininkus :-)

   Įrašas įdomus, teikia peno pamąstymui, dėkui.

   • Taip ir įsivaizduoju, sėdi koks nusipelnęs (-ę) nuspręsti ir sprendžia, kad tas verslas nevertas užsakymo o vertas tas ir tas, ir perkama didesnėmis kainomis atsiskaitant bendrais visų mokesčių mokėtojų pinigais. Pagrindas – pigesnį pasiūlymą pateikęs verslas neskaidrus (neetiškas dar geriau). Taip nusipelniusiems rodosi. Tai o gal visgi tačiau betgi, tiesiog leisti mokesčių inspekcijai užsiimt tokiu teisybės įgyvendinimu? Ir ne per užsakymų skyrimą, o per tikrinimus? Taip manau ..

    • dzyvai

     Regi, galima ir paprasčiau. Viešųjų pirkimų įstatyme įrašyti apribojimą įmonėms, kurių darbuotojo mažiausias atlyginimas mažesnis už šalies vidutinį atlyginimą (šis reikalavimas turėtų galioti visiems užsakymo subrangovams). Ir toks reikalavimas nebūtinai reikš, kad paslauga gali būti nupirkta brangiau, nei be jo. Kita vertus paskatintas mokesčių mokėjimas ir įmonių konkurencija „baltumu“ juk duotų daugiau naudos?

     • Genijus

      dzyvai, bijau, kad šitas jūsų pasiūlymas parodo, jog apie verslą „iš vidaus“ ir jo išgyvenimo bei konkurencingumo galimybes jūs išmanote ne ką daugiau už Maldeikienę. Neabejoju, kad daugiau, bet tikrai nežymiai :)

     • dzyvai

      Genijau, nesimatuosiu su Jumis išmanymu apie verslą. Mano pasisakymo esmė: šiuo metu (be papildomų apribojimų mažiausiems atlyginimams) valstybė per viešuosius pirkimus remia (skatina) verslus, kurių darbuotojus privalo remti antrą kartą įvairiomis socialinėmis išmokomis ir paramomis, o turėtų būti atvirkščiai. Jeigu netinka aukščiau pasiūlyta formuluotė, galim kitą – dalyvaujantis (ir jo subrangovai) viešųjų pirkimų konkurse prieš pateikdamas pasiūlymą turi sumokėti valstybei visas jo darbuotojams praėjusiais metais iš valstybės pusės išmokėtas paramas. Bet manau, pirmasis lengviau administruojamas.

  • levai, apie preidentūrą kažkaip nepagalvojau, bet šiaip jau, žinoma, būtų labai gražu… Kiat vertus, ne su visu savo optimizmu sunkiai įsivaizduoju:)

 • Ar yra kur nors viešai prieinama šita ataskaita?

 • Baisuoklis

  Beskaitant šį įrašą, šovė galvon mintis ne tiek apie „Stiklius“, bet kiek apie „viešąjį maitinimą“. Taigi, aptariamose įstaigose, būna, paliekame taip vad. arbatpinigių. Kaip su jųjų apskaita, deklaravimu ir mokescių su(si)mokėjimu?

 • ausra maldeikiene

  Man tikrai gailalietuvšiko verlo.+-

 • ausra maldeikiene

  Man tikrai gaila lietuviško verslo, o pati pasirodo esu didelė verslininkė, nes mano individualios veiklos rezultatas gerokai didesnis. :)

 • Fredis*

  Ši bendrovė reprezentuoja ne lietuvišką verslą, o viešojo maitinimo ir apgyvendinimo lietuvišką verslą.
  Pagal pateiktus skaičius (kreditorinio įsiskolinimo mažėjimo dinamiką) spėju, kad įmonė stabiliai kasmet uždirba po 0.5 mln. LTL. Vidutinis verslas, todėl tokie ir savininkų atlyginimai, kurie ateityje nežada dalyvauti valstybinėje pensijų sistemoje.
  Stiklių gatvė yra vienas jaukesnių miesto kampelių, kuris pateko į geras rankas – pastatai išpuoselėti, gražu, tvarkinga, įdarbinta daug žmonių. Ir visa tai padarė ne kokie nors buvę komunistai-nomenklatūrininkai, o paprastas berniukas Romka iš daugiabučio namo kiemo miegamąjame rajone su kolega smuikininku Aleksandru. Kad tik daugiau tokių darbščių ir fanatiškai verslui atsidavusių žmonių turėtume, tai mūsų šalis tviskėtų, žmonės prie Prezidentūros nesibūriuotų.

 • Audrius

  Tai turbūt šitas verslas yra subsidijuojamas kitų verslų (viešbučio, nekilnojamo turto nuomos, pan.) :) Nes tokių vadovų algų neužtektų kostiumams žurnalų nuotraukose – nebent išnuomoti arba nupirkti iš „2 brolių“ ir grąžinti po 3 dienų, nes „netiko išmiera“…

 • Romas

  Gėda, kad tokia garbinga įstaiga apgaudinėja valstybę.

 • Ats. ne į temą.

  Artūrai, turbūt matėt:

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pirmoji-viesa-vsd-veiklos-apzvalga-uzsienio-zvalgyba-labiausiai-domina-lietuvos-energetiniai-projektai-56-224146

  „„Informacines kampanijas už atlygį vykdo kai kurios Lietuvoje veikiančios žiniasklaidos priemonės, nevyriausybinės organizacijos ir judėjimai. Šių vykdytojų veikla koordinuojama per Lietuvoje veikiančias užsienio valstybių ambasadas“, – teigiama apžvalgoje.“

  Žiniasklaidą viešai dergia ir VSD :). Ir panašu, kad paminėti dalykai liks kolektyvinei bendrai atsakomybei. T.y. kiek suprantu bus pasakyta A ir tiktai A. O jūs jau spėliokit katrie čia vykdo informacines kampanijas už atlygį. Įdomi būtų ir prezidentės reakcija ir tikrai žymiai įdomiau už N.Venckienės likimą. Nes kas jau kas kai VSD teiginio forma meta šešėlį visai žiniasklaidai tai jau šiek tiek kiti dalykai negu nuvargusio žmogaus kova su sistema.

  • Regi, aš panašu klydau, kai pradėjus dirbti Grinai, sakiau, kad VSD pasikeitė į gerą. Ši ataskaita, mano supratimu, rodo, kad VSD, kaip ir anksčiau žaidžia politinius žaidimus. Galiu tik apgailestauti.

   • Dėkui už nuomonę. Aš susimąsčiau, apskritai kaip pats VSD įsivaizduoja kaip vertinti tokius jų pareiškimus. Kad ir tiems patiems piliečiams – kvietimas (skatinimas) spėliojimams? Ar čia būtent pats VSD taip neskatina nesaugumo, neužtikrintumo nuotaikų visuomenėje. Kurių, beje, skatinimu toje ataskaitoje kaltina kitus.

    .. Artūrai, pas jus nuoroda patalpinta į slibinas.lt („Iniciatyva, kuri dar anaiptol nesibaigė“). Ten jau nieko panašaus kas buvo ankščiau nėra.

   • Makmerfis

    Panašu, kad p. Račas atsibudo (kaip tokiam šviesuoliui, sakyčiau, gerokai per vėlai, bet vis tiek – valio!) ir gal mažiau lies sarkazmo ant žurnalistų „vanagų“, kritikuojančių VSD

    • Makmerfi, nelabai suprantu, kuo tamsta džiaugiatės, bet, panašu, kad ir toliau miegate:)

  • Rytis I

   Mažoka skaičių. Sprendžiant iš ataskaitos (apžvalgos), kurią galima rasti ir VSD puslapyje, įstaiga užsiima išskirtinai stebėsena. Beveik 60k užduočių per metus – skamba įspūdingai. Kokie mes nepatikimi… O juk be visa ko parašyta: „…VEIKTI prieš grėsmes nacionaliniam saugumui“.

   • VSD galėtų atidžiau kontroliuoti kreidelių pardavimus Lietuvoje..

    http://www.alfa.lt/straipsnis/14732660/Policija.bejege..Kaunas.nakti.pabaige.piesti.uzrasa.TIE.SOS=2012-06-06_12-49/

    Ar jų neperka priešiškos Lietuvai jėgos.

    • Rytis I

     Nenoromis peršasi analogijos. Maskvoje griebiami baltus balionus dalinantys piliečiai, pas mus šiukštu dalintis balta kreida. Viskas per tą nekuriems nešvankų žodį – „tiesos“.

     • Beveik įsitikinęs, kad užrašas bus nuplautas, o jo vietoje bus organizuota gerai paruošta ir suplanuota pasala, siekiant išaiškinti šios provokacijos prieš valstybę, jos nacionalinį saugumą organizatorius ir vykdytojus. Neatmestinas variantas, kad bus vykdomos kratos ir masiniai gyventojų sulaikymai siekiant išsiaiškinti kas pirko kreideles.

      Beje sąmoninga visuomenė turi būti atidi ir budinti, pranešti apie bet kokius įtartinus asmenis pastebėtus su kreidelėmis.

      Ryti, girdėjai? L.Stankūnaitei vėl iškilo grėsmė. Norima padaryti teletiltą tarp LR teismo ir saugios vietos.. Matyt išaiškinti nauji snaiperiai.

     • Rytis I

      Ką darysi, gyvenam ištisinių grėsmių laikotarpį. Snaiperiai aplinkui, parsiduodanti žiniasklaida, o dar rinkimai… Grėsmių grėsmė. Apie snaiperius turbūt irgi VSD „apšvietė“. Įdomu, gal gaudžiant pavojaus sirenoms galima būtų kokį žurnalistą ar visuomenės veikėją ir už rankos pagriebti, na taip, neskausmingai, bet prevencijos tikslais? Dabar juk net nežinom, gal tasai neparsiduoda, o tik iš malonumo…

 • nesvarbu

  Ne, nu bukim biedni, bet teisingi. Jeigu imone deklaruoja visišką nuostoli, tai butu keista, jeigu imones vadovai gautu didelius atlyginimus. Paprastai buna taip: atlygis vadovui mokamas už rezultatą, ši kartą rezultatas išejo prastas o taip buna, kam nepatsitaiko, tai ir alga savo dydžiu nepasižymi. Priešingu atveju jais jau butu susidomejusi VMI. Čia tik mamos gali dirbtinai pasikelti algas imonese be pajamu, tikintis didesniu ismoku is SODROS.

 • nesvarbu

  Beje mano alga ant popieriaus šimtas litu. Manau krizes metu visai padorus atlygis. O jeigu seimas artimiausiu metu pritars MMA padidinimui 50lt. automatiškai kilstels ir mano darbo užmokesti, skaičiuojamą pagal valandini tarifą..
  Laikau špygas o tai kontrabandinis benzinas pabrango :)

 • Sapnas

  Šis konkretus pavyzdys labai ryškus, vienas iš tūkstančių, – ir paaiškina, kodėl V.Kubilius pralaimėjo kovą ‘Šešėliui’. O kaip skambiai buvo užsimota – ištrauksime 1 mlrd. iš šešėlio. Diletantų užmojai. Aha, jei nori tiek ištraukti, turi kažką labai konkretaus ir praktiško daryti. Konkrečius veiksmus. Bet V.Kubilius per daug protingas, kad sugebėtų konkrečiai kovoti su ‘šešėliu’.

  Jei savininkas dvejus metus gauna 900 Lt, tai kiek gauna samdiniai? Ir taip beveik visur. O teisėsauga – bejėgė. Teisėsauga pirmiausia klausia: o koks bendrovės politinis užnugaris? Apie mokesčių inspekciją net nekalbu – ji lengvai nuperkama.

  Ir nėra kam kovoti su ‘šešėliu’. Tik V.Kubilius su D.Meškausku kartas nuo karto išmeta skambias deklaracijas. Klounadas. O protingesnė I.Šimonytė turbūt atsainiai, su šypsena pasiklauso.

  Mažos oficialios algos turi vieną blogybę – stipriai stabdo algų didėjimą šalyje. Jei darbuotojas oficialiai gauna 900 Lt, o neoficialiai dar 900 Lt – tai šią dalį jis suvokia, kaip šeimininko geros valios išraišką, kaip šeimininko malonę, kurią jis kas mėnesį gauna. O gali ir negauti ar gauti mažiau. Todėl jis nedrįsta prašyti algos padidinimo – nes ir tuos 900 Lt jis gauna beveik iš malonės.

  • sim

   savininko/akcininko vadovo teise ir sprendimas gauti tiek kiek nedraudzia LR istatymai. kame problema?

 • Linas

  kas tas V.Kubilius?Nežinau tokio,gal koks sportininkas?Gerb.Račas,jeigu ne iki galo suvokia skirtumą tarp sintetinės ir analitinės apskaitos,geriau gal tokių temų iš viso negvildentų.Iš principo nagrinėti ryšį tarp direktoriaus metinio darbo užmokesčio dydžio ir metinio įmonės veiklos rezultato(pelno ar nuostolio)galima iki begalybės,jeigu ta įmonė negauna begalinių ir nuolatinių užsakymų iš valstybės ar yra natūrali monopolistė.O jeigu dar įmonės vadovas kartu yra ir savininkas?Svarbiausia yra suprasti,kokios konkrečiai priežastys lėmė vienokį ar kitokį rezultatą,bet kiek žinau Registrų centrui teikiamoje atskaitomybėje to nepamatysi.Todėl tokie samprotavimai yra iš tuščio į kiaurą.

  • mielas Linai, o gal imtumėte ir padėtumėte: tiesiog trumpai ir sklandžiai paaiškintumėte, kas yra sintetinė ir analitinė apskaita ir kkuo jos skiriaisi.

   Be to, atkreipčiau dėmesį, kad savo įraše nengarinėjau ryšio tarp įmonės veiklos rezultato ir vadovų (o ne direktoriaus, kaip tamsta teigiate) darbo užmokesčio. Man tik pasirodė įdomu, kaip vadovai, gaudami tokį darbo užmokestį iš viso išgyvena. Beje, įdomu būtų iš tamstos išgirsti, ką keistų faktas, jei vadovas kartu yra ir savininkas, jei ataskaitoje jokie kiti mokėjimai nenurodyti.

   Labai laukčiau ne tuščio papilstymo į pilną.

   • Linas

    gerb.A.R.Jeigu norite,teoriškai galėčiau čia Jums parašyti referatą ar dar ką nors buhalterine tematika,apimančia tame tarpe ir sąvokas „analitinė“ir „sintetinė“apskaita.Bet pradėt tur būt reiktų nuo sąskaitų plano,kurį nuėjęs į BNS buhalteriją galėtumėte atsispausdinti ir vakarais prie židinio bandyti išmokti.Nes ne visos sąskaitos iš minėto plano turi tiek sintetinę tiek analitinę apskaitą.Tada pereitume prie debeto-kredito,balanso,pelno(nuostolių)ataskaitos ir daug kitų įdomių dalykų,tame tarpe kokiais būdais pelnas virsta nuostoliu,ar atvirkščiai, priklausomai nuo konkretaus intereso.Nepajustumėte,kaip vyr.redaktoriaus pareigos Jums pasirodytų nebe tokios patrauklios ir ganėtinai prėskos,galgi tikrasis pašaukimas – buhalterija?P.S.neįsižeiskit už eilinį pilstymą iš pilno į tuščią ir atgal,tiesiog seniai kažką berašiau,o dabar ruošiuosi Eurofutbolui,ten dar prisiklausysiu visokių diletantų.

    • mielas Linai, ačiū, labai išsamiai atsakėte į mano klausimą. Matosi, kad tikras profesionalas.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Linai,
     kaip sakė a.a. filosofijos profesorius J.Karosas, tas, kuris žino ir supranta reikalo esmę, tas visada ją sugebės trumpai ir aiškiai paaiškinti.
     To paties lauktumėme ir iš jūsų, jei, žinoma, jūs tą esmę žinote, o nesate vienas iš tų „daktarų“ (kada, iš vieno gydytojo nuėjęs pas kitą, kartais išgirsti: kas jus taip gydė? Kas taip sakė? Neteisingai.
     Dabar aš :) pasakysiu tiesą.
     O nueisi pas trečią ir vėl bus tas pats).

    • Sapnas

     Man patinka tokie, kaip Linas. Esu ne vieną sutikęs. Jis sako: ‘Tada pereitume prie debeto – kredito,balanso,pelno(nuostolių)ataskaitos ir daug kitų įdomių dalykų,tame tarpe kokiais būdais pelnas virsta nuostoliu,ar atvirkščiai, priklausomai nuo konkretaus intereso’.

     Kaip jie ir visi gudriai ir per daug sudėtingai kalba. Tai tokių specialistų liga. Jie, labai prasilavinę, pamiršta vieną: viskas, kas genialu – paprasta. Sugebėk paprastai žvelgti.

     „Stikliai“ turi stogą. Ir viskas. Ir, mano nuomone, jie iš esmės yra padėję ant bet ko. Manau, jie žaidžia trimis bendrovėmis. Viešbutis juk nestokoja turistų.

  • Nerimtai

   Skirtumai skirtumais. Ne buhalteriui tų skirtumų žinoti net nereikia. Tačiau dar didesnis stebuklas būtų, jeigu analitinė apskaita neatitiktų sintetinės. :)
   Dėl viso pikto, vadinamosiose sintetinėse sąskaitose pinigine išraiška pateikiami apibendrinantys duomenys apie apskaitos objektus (turtą, nuosavą kapitalą ir t.t). Analitinės sąskaitos detalizuoja sintetines.

   • Linas

    Valio!Pagaliau!

 • nerijus

  Tantjemos ir dividentai?..Jie, mūsų valstybėje, apmokestinti mažiausiai.
  Apsimoka, sakyčiau.

 • Arturas

  Naturalu, Stikliu restoranas yra atskiras UAB stikliu strukturoje…. Direktorius yra tik todel, kad reikia formalaus vadovo…. Spėju, kad stiklių viešbučio ir restorano direktorius yra tas pats asmuo, kuris restorane pagal popierius dirba kokia 1 val per dieną, o pagrindinę algą gauna kokioje kitoje struktūros įmonėje…. tam pačiame aiškinamaje rašte turėtų būti nurodyta, kas yra restorano savininkai, kurių finansus ir reikia žiūrėti…. (idealu būtų, jei jie ruoštų konsoliduotą FA, bet nežinau, ar jie atitinka reikalavimus, kurie įpareigotų ruošti tokią)
  Čia bški pjovėt pušį su tokiu įrašu, nes šios ataskaitos tikrai neparodo tikro stikių finansų vaizdo….

 • Išsamesnį vaizdą galima susidaryti pažiūrėjus į VŽ sudarytą „Didžiausių mokesčių mokėtojų sąrašas tarp Lietuvoje veikiančių restoranų ir kavinių“ ( http://vz.lt/default.aspx?siteid=f4269b6e-bcc9-482d-aaa3-200b9e23dc6e&PublicationId=7E4866EE-621A-4E78-B2F9-FFBCFC9CA28A)
  Pvz. pirmoje vietoje 9 taškus valdantis Mc’donalds, o štai tik 6 Katpėdėles, Charlie, Le crepe jungiantis UAB.
  Tie kurie žino, kas slepiasi už mažai ką pasakančių UAB pavadinimų tikrai atras minčių pamąstymui.

 • Sapnas

  Nereikia teisinti padėties dividentais. Pirma, jie mokami, kai yra pelnas. O antra, neįmanoma visus metus finansuoti įmonėje neoficialių algų iš dividentų. Tai per daug problematiška. Yra paprastesnis variantas – pinigų ‘išgrynimas’.

  Tuos ‘išgryninimus’ ir mokesčių inspekcija, ir FNNT galėtų nutverti nesunkiai. Jei dirbtų profesionaliai ir noriai. Tarkim, nesunku nustatyti, kam pagarsėjęs picerijų tinklas, aprašytas spaudoje, moka pagrįstai (už mėsą, miltus, pomidorus ir t.t.), o kam labai abejotinai. Bet padėtis nuo 2000 metų stipriai pasikeitė: valdininkai tapo labai liberalūs, kone laisvos rinkos šalininkais – didžiųjų bendrovių atžvilgiu. Ima postringauti, kad jų negalima žlugdyti, kad jie kuria darbo vietas…

  Kioskus, mažas parduotuvėles – galima. O štai didžiųjų, 100-500 žm., įmonių – ne. Esu įsitikinęs, kad visiškai nerealu, kad mokesčių inspekcija gerai pakratytų ir nustatytų rimtus mokesčių nusikaltimus didelėje įmonėje. Tai iš fantastikos srities. Kažkiek realiau – FNNT. Bet vėlgi. Dar nuo KSNG laikų ten visada dirbo ir dirba apsukrūs vyrai, kurie pirmiausia pamąsto, kas geriau: ar vargti, ilgai tirti, ar tiesiogiai įmonės vadovams pateikti viliojantį pasiūlymą, kurio jie negalėtų atsisakyti.

  Kova su ‘šešėliu’ vyksta gatvėse ir užkalbėjimais – kai V.Kubilius ir I.Šimonytė mojuoja piaro plakatėliais.

  • Auksinis kardas

   Paprastumo dėlei, vadinkime juos tiesiog dividendais.

 • Henkas Moodis

  Reikia suvokti kad tiek „Du Broliai“ ir „Stikliai“ dirba iš idėjos nešdamos tik gerą savo Tėvynei. O kas Lieka valstybei? Čia jau matot kaip pažiūrėjus.

 • Arturas

  Na jūs duodat! Tiesiog Zakarevičius negali rodyti pajamų, nes yra priverstas mokėti savo virėjams dideles algas. Juk taip paprasta. Šimonytė šitą supranta, užtat ir liepė nesmaugti verslininkų.

 • Niekad gyvenime neteko susidurti su sąvokomis „sintetinė ir analitinė apskaita“, tad pasidarė labai įdomu, kas gi čia per reikalas (nes visgi su finansinėm ataskaitom dirbu kiekvieną dieną…). Trumpai paieškojus atrodo, kad šios sąvokos atėjo iš SSSR laikų, nes nieko anglų kalba apie tai beveik neįmanoma rasti… Išskyrus ištraukas iš „The Great Soviet Encyclopedia“ :)

  Na, ir pasirodo, ne be reikalo.. Nes iš esmės, šios sąvokos bevertės:

  Sintetinės sąskaitos – sutraukti, sustambinti tos pačios operacijos duomenys – suma.
  Analitinės sąskaitos – susmulkintos, išsamios sintetinės sąskaitos dalys.
  — MRU, Buhalterinės apskaitos paskaitos, 2010m., Vilnius

  Jei jau šie dalykai nesutaptų, kažkam būtų gerų problemų su matematika.. Geriausiu atveju, čia pasakoma, kad finansiniai duomenys atitinka inventorizacijos rezultatus, bet jei tai iš tiesų yra pagrindinė žinutė, tai labai jau keistas būdas tam pasakyti…

  • čia jau Aurimai, tavo spraga išsilavinime prasišvietė… Pre vėlai gimei ir todėl esi toks atsilikęs – tau gi profesionalai – tie kurie gimė gerokai anksčiau ir tikriausiai tyuri universiteto diplomą aiškiai sako, kad aoe analitinę ir sintetinę ir jų svarbą galima referatą parašyti, o tu – „bevertės“… Ech…

 • Sapnas

  Henkas Modis rašo: „Reikia suvokti kad tiek “Du Broliai” ir “Stikliai” dirba iš idėjos nešdamos tik gerą savo Tėvynei. O kas Lieka valstybei?“

  Ir dar kažkas rašė, kad I.Šimonytė visa tai toleruoja -iš pagarbos verslo.

  O aš manau, kad padėtis iš esmės padėtis pasikeistų, jei jei būtų susemtos 2 000 stambių bendrovių, kuriose mokami 1/2 ar 2/3 oficialios algos.

  Jūs manote, kad tai nerealu. Juokų darbas. Bet mokesčių inspekcijos ir FNNT pareigūnai gauna atgal, ir niekas nesikeičia. Yra suokalbio sistema. Kurią labai sunku įveikti. Aš pabandysiu ją įveikti, man tai įdomu, pabandysiu visomis galėmis – o jei laimėsiu ar pralaimėsiu – aš jums papasakosiu.

  Korumpuota sistema palaiko labai žemas algas Lietuvoje ir didžiulę emigraciją. Tautos naikinimą.