Lietuviško verslo kasdienybė: „Stikliai“

Kai pernai susižavėjęs bendrovės „Du broliai“ pateikta finansine ataskaita nusprendžiau patirtu malonumu pasidalinti viešai, vėliau dėl to teko aiškintis Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijoje.

Tačiau vis tiek negaliu susilaikyti, nes bendrovės „Stikliai“ 2011 metų atsakaita ir kartu su ja pateikti dokumentai ne mažiau žavūs, nei „Dviejų brolių“.

Siekiant išvengti nesusipratimų, iš karto pasakysiu, kad kalbame apie „Stiklių“ restoraną, tai yra, tą įmonę, kuri, kaip nurodoma paaiškinamajame rašte, verčiasi „viešojo maitinimo organizavimu“.

Nesu finansininkas, bet viena frazė iš to paaiškinamojo rašto man taip ir liko mįsle: „Analitinė apskaita atitinka sintetinei apskaitai“. Bet tikriausiai ji kažką reiškia, nes kitaip po paaiškinamuoju raštu juk nebūtų prezidento R.Zakarevičiaus pavardės ir jo parašo.

Kiek labiau suprantama buvo kitame dokumente – metiniame pranešime esanti frazė: „Bendrovė, siekdama užtikrinti bendradarbiavimą su paslaugų tiekėjais ir mokesčių rinkėjais, turi pastoviai atsižvelgti į klientų poreikius“. Viskas kaip ir logiška – klientas visada teisus, nes kitaip bendradarbiavimas su mokesčių rinkėjais būtų neužtikrintas.

Tiesa, lyginant paaiškinamajį raštą ir metinį pranešimą, į akis krinta šios toks neatitikimas. Pirmajame dokumente nurodoma, kad „veiklos rezultatas – pelnas“, antrajame gi teigiama, kad „Už 2011 metus finansinis rezultatas – nuostolis“.

Bet yra dar trečias dokumentas, kuris įneša šiek tiek aiškumo: Pelno (nuostolių) ataskaita, kurioje nurodoma, kad „Stikliai“ pernai patyrė 414174 litus nuostolių. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, labai blogai, tačiau, žvelgiant optimistiškai – labai geras rezultatas, lyginant su 2010 metais, kai nuostoliai buvo du kart didesni.

Ir tai net nepaisant to, kad įmonės vadovai visus metus iš esmės dirbo už dyką: aiškinamajame rašte nurodoma, kad dviems įmonėms vadovams per metus apskaičiuota su darbo santykiais susijusi suma pernai siekė vos 21 512 litų. Tai yra, vidutiniškai po 10 756 litus kiekvienam arba vidutiniškai po 896,3 lito per mėnesį.

Turint galvoje, kad 2010 metais įmonėms vadovams apskaičiuota su darbo santykiais susijusi suma siekė 23 297 litus, tai yra, vidutiniškai 970 litų per mėnesį, belieka tik nuoširdžiai stebėtis tų vadovų pasiaukojimu. Ne kiekvienas juk sutiktų dvejus metus dirbti vadovaujantį darbą už tokį atlyginimą.

Tokia ta lietuviško verslo kasdienybė: iš šalies žiūrint gražu ir prabangu, o tikrovėje – vieni nuostoliai ir visiškas skurdas.

 

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...