Citata # 431 T.Čyvas apie savo disidentinę veiklą ir geranoriškus „organus“

Politinis apžvalgininkas T.Čyvas dalijasi prisiminimais, kaip jis kovojo prieš sovietų valdžią ir kodėl jam pavyko išvengti persekiojimo:

Būdami paaugliais, Vilniuje, „krasnūchoje“ (Savanorių prospektą tada okupantai vadino Raudonosios Armijos) ant asfalto leisdavome sau mokykline kreida parašyti „kacapai, lauk iš Lietuvos“.

Bet niekad neteko pastebėti, kad „organai“ būtų sekę. Niekada nebuvome sulaikyti nei už antisovietinę propagandą, nei už nacionalizmą, nei už teršimą. Kaip dabar, taip ir tada buvo tikrų ir daug realesnių teršalų.

balsas.lt

… Pasirodo, ne vien A.Brazauskas tais laikais tarnavo Lietuvai…

Ir, žinoma, sovietmečiu daug kas buvo geriau, ką jau kalbėti apie tuometinius saugumiečius ir miliciją. Palyginti su dabartiniais, anie buvo tiesiog Mikės Pūkuotukai su balionėliais rankose.

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Arturas

  Cha! Antras disidentas po J.Maksvyčio. Priminsiu, kad pirmasis sovietmečiu grobstė naftos produktus, taip silpnindamas okupanto ekonominį pajėgumą. Beje, jo irgi niekas negaudė.

 • Apžvalgininko nuomonė

  „Ir, žinoma, sovietmečiu daug kas buvo geriau“.
  Jei anuos laikus padalinti į dvi dalis – Stalino ir po jo, tada pirmą dalį pavadinus sovietmečiu (nes tas žodis yra iš neigiamų srities tai tikrai – pvz., sovietų invazija ir pan.), tai antrą dalį galima būtų pavadinti tarybmečiu, kada mes visi (dauguma iš čia komentuojančių) su jumis gimėme ir gyvenome, tai apie tarybmetį šnekant jame tikrai buvo nemažai dalykų, kurių dabar turėti net nebesvajojame (visuotinis darbas, mokslas, visi turėjo butus ir t.t.).
  Ir čia matome, kad tikrai visuomenės dauguma tada dirbo Lietuvai – ne tik AMB.
  O čyvai ar kiti pacanai (visi tie disidentai, tremtiniai, miškiniai, gal išskyrus tikruosius partizanus, kurių buvo labai ir labai mažai, todėl jie nieko rimto nuveikti ir negalėjo) ir pan.), užsiiminėję niekais (ar net nusikaltimais), įsivaizduoja kaži ką labai daug ką nuveikę, bet iš tikrųjų Lietuvą po karo pastatė visuomenės dauguma, kuri, Sąjūdžio suagituota, bet prieš tai paakinta Sabonio vedamo Žalgirio pergalių (Mes galim!), nusprendė ieškoti savo kelio Lietuvai.

  • romas

   Sakėt, kad Lietuva prarado 1 mln. gyventojų. Jei tada gyveno 1 mln. daugiau ir visi turėjo butus, kur dabar dingo butai?

   • suomis

    Landsbergis sugriovė.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Naujoms šeimoms reikia naujų butų.
    Kas kita, kad tada daug žmonių gyveno kaime, kur esantys gyvenamieji būstai liko be naudos.

   • Blynas

    Visi turėjo po vieną butą…

  • Meilė pacanams nerūdija..

  • Robertas Čyvas

   Įdomiai čia, tamsta apžvalgininke… O kas jei žmogaus kūną padalinti į dvi dalis ir konstatuoti rimtu tonu, kad užpakalis yra blogis, o štai tai, ką turime priekyje – absoliutus gėris? Gal ir gyvent smagiau taptų. Ypač jei esi tikras homo sovieticus…

   • Apžvalgininko nuomonė

    Nesikoliokite, jei nenorite gauti atgal. :)
    Betgi nepaneigsite, kad tie laikotarpiai skiriasi?

 • Šamanas

  Vaikai visada piešė kreida ant šaligatvių, tačiau tik dabar pradedama areštuoti. Tokia buvo T. Čyvo mintis ir nederėtų bandyti teigti, kad jis bando pasigirti kažkokiais savo nuopelnais.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Dabartinė paišyba yra politinis veiksmas.

   • briedis

    Patikslinkit prašom- ar vaikučių paišyba ant šaligatvio yra politinis veiksmas?

    • Apžvalgininko nuomonė

     Tikrai taip, nes jais manipuliuoja valdantieji.
     Jei kas nori tiesos, tai tegul palaukia teismo pabaigos.
     Kodėl bijote teismo?
     Bijote tiesos.
     Todėl ir paišote tą žodį, tik reikėtų tiesiai pasakyti – kaltinat kitus tuo kuo patys sergat.
     Betgi tokie dalykai yra įprasti politikoje.

     • albinas

      Tai tu geriau užsidėk savo seną naftalinu kvepiančia milicininko uniforma ir lėk gauditi vaikų su kreidutėmis.
      Tikiuosi sovietinio milicininko įgudžių dar nepraradai? :)

     • briedis

      Nieko nepadarysi, pone apžvalgininko nuomone. Ir „petraičių šeimynos“ televizorius nerodo, ir jaunos panos kaip akmenį apeina. Belieka pasinaudoti demokratijos privalumais ir pamanipuliuoti vaikeliais taip, kad jie ant grindinių rašytų „te visad šviečia saulė“.))

     • Auksinis kardas

      albinai, kas nuskriaudė?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Briedi,
      aš už tvarką, todėl manau, kad nedera rašinėti belekur – šitai tik be reikalo vers dirbti kitus (tvarkant aplinką).
      Tegul rašinėja ten, kur tam yra vieta.

 • Gintautas

  Ponai Račai, o kaip jūs vertinate policijos veiksmus sulaikius vaikus rašančius su kreidutėmis? Tikriausiai jiems pritariate, tik bijote garsiai pritarti, todėl ir kabinėjatės prie Čyvo dėl niekų.

  • mielas Gintautai, jei policija iš tiesų sulaikė vaikus, rašančius kreidutėmis, tai, mano nuomone, tai yra visiška nesąmonė. Tačiau mane stebina, tai, kad žmonės kartais praranda sugebėjimą skaityti ir suprasti tekstą.

   • praeinant

    „žinoma, sovietmečiu daug kas buvo geriau“

    Šiaip, žinoma, Artūrai būtų geriau, jei sąmoningai ar ne, nesitapatintumėte su didžiavyriu. Na, visai aš neprivalau sekti jūsų minčių siužetu (kai tų siužetinių linijų yra begalė).
    Šiek tiek numanau ką jūs turite omenyje rašydamas „žinoma, sovietmečiu daug kas buvo geriau“, bet kažkaip aš drįstu prisiminti, kad tais laikais „Mokslas ir gyvenimas“ ėjo 140 000 tiražu ar tais laikais statybinių kranų buvo gal 10 kart daugiau…

    Ir kažkiek tas kovojimo blūdas (ir pas jus) vis nepaliekamas ramybėje :). Na, tais laikas aš stačiau Karoliniškes, gaminau, kūriau dar šį bei tą.
    Juk gal bent retkarčiais būtų naudinga į viską pažiūrėti per kūrimo prizmę (net Garliavos prasme) :)…
    p.s. tikiuosi gal bent kartą susilaikysite nuo dunduko trafareto…:)

    • mielas praeivi, na niekaip negaliu susilaikyti, nes tik dundukas gali mano pastabose išskaityti,kad aš kaip nors tapatinuosi su didžiavyriu. Nė iš tolo negaliu pretenduoti, nes nei Karoliniškių stačiau, nei krane sėdėjau, nei kreidėlėmis antisovietinius šūkius prie mokyklos paišiau. Buvau spaliukas ir komjaunuolis ir net sovietinėje armijoje teko tarnauti. Kur man ten iki didžiavyrio…

     • praeinant

      Mielas Artūrai,
      Na, galima spėti, kad tik didžiavyriai labai tiksliai išreiškia savo mintis tekste, kad juose negali likti jokios dviprasmybės ar poteksčių…:)
      Galima spėti, kad tik didžiavyriai žino absoliučiai teisingas išvadas, kuriomis niekas neturi teisės abejoti („mane stebina, tai, kad žmonės kartais praranda sugebėjimą skaityti ir suprasti tekstą“).
      Galima spėti, kad kažkas tampa didžiavyriu kai jau įžiūri aplink save konkretų x kiekį dundukų :)
      Galima spėti, kad didžiavyriai yra sargūs savo savimeilei, gali kiek be reikalo išspausti tulžies lašelį…

      Duok dieve, kad būčiau tikras dundukas ir tai jums visai netiktų…

 • Fredis*

  Šiandien policija buvo labai geranoriška ir nesankcionuotai eisenai leido žygiuoti Gedimino prospektu, net stabdė sankryžose eismą ir per raudoną šviesaforo signalą žmonės žingsniavo laisvai. Kaune, matyt policija yra aršesnė.
  Buvo paminėta A.M.Brazausko pavardė… žiūrint šiandieninę V.Savukyno vedamą laidą turbūt ne vienam kilo mintis, kad jeigu socdemamų garbės pirmininkų būtų Brazauskas, tai AE projektui nebūtų oponuojama. Savukynu, žaliaisiais, Žiemeliu, socialdemokratais ir valstiečiais galėtų pasidomėti valstybės saugumo departamentas. Kam jie tarnauja?

 • sigitas

  ir Čyvas nevienišas. Pamenu , kaip savu laiku ponas Ozolas pareiškė, kad į kompartiją jis įstojo tam , kad ją išardyti iš vidaus. Išdykėlis. Kažką panašaus yra išvėmusi ir Oželytė. Na tiesiog disidentų paradas.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Jo – jie buvo labai reikšmingi ten. :)
   Tikri nuliai.

 • Audrius

  Dar gūdžiais sovietiniais laikais kaime jaunas vairuotojas ant savo sunkvežimio kabinos stogo užrašė Laisvę Lietuvai.Tai vis tiek užrašas buvo pamatytas,ir vairuotojas gavo kelis metus kalėti.Kiek mano tėvas atmena ,tas vaikinukas užrašą užrašė tik todėl,jog tai buvo draudžiama . Lauk kacapai daug kas rašinėjo ,daugiausiai pacanai.Matyt sensta gerb Čyvas jei vaikystę prisimena.

 • Rytis I

  Liko neaišku, kas tie amžini „realūs teršalai“, kuriuos sekė „organai“. O seka ir dabar? Jei tai mašinų vagys, suoliukų laužytojai ar banditėliai iš „krasnūchos“ skersgatvio, tai jie tuometiniam saugumui įdomūs taipogi nebuvo. Kaip ir išdykėlis Čyvas.

 • Aha, patys „tikriausi“ disidentai buvo tie, kurie ant sienų rašinėjo rusišką žodį iš trijų raidžių arba rusakalbiui duodavo į dūdą… O gal, jei jų nepersekiojo KGB penktasis skyrius, tuomet jie priklausė pastaruoju metu išgarėjusiam klanui? :)

  Tokie viešai pateikiami nesveiki minčių srautai užvaldė Lietuvą, kad tikrai sunku suprasti kas joje dedasi…

 • Istorinė atmintis

  Spėju, kad Čyvą apgauna atmintis. Nes jis iš tikro vaikystėj gyveno Krasnūchoj, bet ne Vilniuje, o Kaune. Ties dabartine Savanorių ir K. Petrausko sankryža. Jei atvažiuojat Savanorių prospektu nuo Vilniaus ir sukat į K. Petrausko, tai pamatysit tokį nykų žemėn susmukusį medinį namelį iš kairės. Čia tikriausiai ir buvo rezistencijos židinys. Bet memorialinės lentos kol kas nėra.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Mat kaip – dar ir melugis. :)

  • Tai kad ne, gerbiamasis, gimiau ir visada gyvenau Vilniuje :) Ne pačiame Savanorių prospekte, o Konarskio 52, kuris dabar yra Geležinio vilko 9. Bet kuriuo atveju – arba spėjate klaidingai, arba tyčia klaidinate :) O jokia disidentine veikla nesigiriu ( čia šeimininkui Artūrui), nes jos nebuvo :) Tiesiog parašiau labai aiškiai kaip buvo ir kaip aš ką vertinu. O toliau jau galima fantazuoti į valias :)

  • Robertas Čyvas

   Tamstos minimoje vietoje dabar stovi prabangus apdailos ir dizaino prekių salonas, tad jokios į žemę susmegusios lūšnelės nepamatysit. Matyt kažkas arba su atmintim arba su istorija ne visiškai tvarkoj.

   • Istorinė atmintis

    Aha, kur gi ne. Vakar dar stovėjo, nebent Čyvas puolė pėdas mėtyt ir per naktį nugriovė. Bet istorijos nesuklastosi. Gali tamsta nueit į maps.lt ir įsitikinsi, kad salonas yra 176, o Čyvo griuvena 174 – kaip riogsojo, taip ir teberiogso.

    Iš kitos pusės neguldyčiau galvos, kad esu ten matęs šitą konkretų Čyvą. Bet jo batiušką tai tikrai. Irgi buvo laikraštininkas. „Valstiečių laikrašty“, kiek prisimenu. Dar mėgdavo girtis, kad Tomukas neblogai įsitaisęs milicininku.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Tai kuris meluojat? :)

    • Koks man tikslas meluoti? :) Kad aš vilnietis žino visi, kas mane pažįsta :)

 • Sapnas

  Nu, gerai… atvirumo akimirka :) Kas yra bals… ? Kaip jie susirenka tokius aukštus lankomumo reitingus?.. Kaip? Pamąstykite – kaip?

  Schema paprasta (nes viska mūsų gyvenime paprasta, o ne sudėtinga). Kas įeina į jų, svetainės, pažinčių ir pan., iškart susigundo erotine nuorodą i bals… Todėl toks didelis lankomumas.

  Šiaip senais laikais tokius žmones šaudytų, bet dabar laisvi, liberalūs laikai…

  • Robertas Čyvas

   Tikriausiai iš vakaro nemažai teko išgert, kad tokį kupiną įžvalgų sapną susapnuot? Patarčiau šnektelt su Lietuvos psichiatrijos grandais, kokiu slušniu ar pūru. Jie kaip mat ir diagnozę nustatys ir gal (jei ne per vėlu)gydymą paskirs. Ir visa tai nuotoliniu būdu…

 • Sejanus

  Jei norisi ką nors šaudyti, gerbiamas Sapne, šiais laisvais liberaliais laikais visada gali nusišauti save. Visuomenė tik išloštų.

 • Sapnas

  Čia Čyvas sako: „Tikriausiai iš vakaro nemažai teko išgert, kad tokį kupiną įžvalgų sapną susapnuot?“

  Pasakysiu – kad nieko tai įžvalgaus. Man, kaip rinkodaros specialistui, tai elementaru. Kaip veikia e-paso sistema? Nuorodomis į kitas svetaines. Viena į kitą. O balsas, neturintis rimtesnio turinio, susirenka lankomumą pagal kitas svetaines. Kur iš esmės erotinės nuorodos. Žmones gundo paspausti. Paspaudė, ir yra. Ir reitingai.

  Aukščiau Alfos, aukščiau l.ryto.

  O paskui, kaip rinkodaros specialistas sakau: veikia ‘otkatų’ sistema.

  Išvis dabar reklamos rinkoje nieko nevyksta be ‘otkatų’. Niekad Artūras nepritrauks į svetainę reklamos, jei neduos ‘otkato’

  Tiesiog jūsų savišvietai. Kaip „bonum pub“ iškrito iš didžios telekomunikacijos bendrovės „O“. Ričardas J. padarė klaidą – leido mokėti ‘otkatus’ savo samdiniams. Jie prijaukino „O“ tarnautojus. Ir tada jie veikė drąsiai… Ar įsivaizduojate: naujai įkurta bendrovė, tarsi be patirties, laimi „O“ konkursą. Nes nieko kito nereikia – tik stabilaus ‘otkato“

 • Sapnas

  Aš esu įsitikinęs: didžiųjų bendrovių marketingo vadovams nereikia mokėti algų, jų pajamos iš ‘otkatų’. Nu kam jiems mokėti algą, kokiu tikslu?.. Jei bendrovės biudžetas 5-8 mln, ‘otkatas’ – 10-15 proc. Kiek tai yra? 500 000 – 800 000 į metus. Beje, nelegalių pinigų.

  ‘Max’, Ik, ‘O’, ‘B’, ‘Te’ ir toliau reklamos biudžetai – 7-12 mln. Ir ‘otkatai’.

  Kaip tai pasidarė? Rinka susmulkėjo, ir liko tik stambios bendrovės, galinčios daug reklamai išleisti. Dėl jų garsios tarptautinės reklamos agentūros (garbingi vardai) ir kaunasi – gundydamos, siūlydamos ‘otkatus’. Ar galėtumėte nesusigundyti kokiais 800 000 Lt? Į metus.

  Tegul gauna, man negaila. Yra viena blogybė, pagrindinė blogybė – žmonių debilinimo per TV sistema. Prieš kelis mėnesius buvo susirinkę TV vadovų ir reklamos agentūrų vadovai – atseit, keisime, tobulinsime TV reitingus – jie negeri. Ar ką padarė? Dar kartą gėdingai susimovė.

  ‘Otkatų’ gavėjams ta nenormali sistema tinka. Pinigai juk eina, plaukia, tai kam keisti? Nors nėra prieštaravimo – jei TV reitingų sistema būtų tobulesnė, jie vis tiek gautų ‘otkatus’. Bet pinigai lemia konformizmą. Niekas nenori nieko keisti. Ir kada kažkokia TV skelbia ‘gerumo dieną’ – gal geriau skelbtų sąžiningumo dieną.

  Ir tada yra taip, kaip yra: medicinos seselė, kurianti prastuomenei pokalbių laidą, drąsiai sako: mes kuriame tokią laidą, kokią žmonės žiūri. Pagal ką sprendžia – kad žiūri. Pagal iškreiptus TV reitingus. Debilinkime tautą toliau.

  Nes televizijos bijo keisti TV reitingus. Keičiant gali pasikeisti TV pozicijos ir svarbiausia – reklamos pinigų įplaukos. Pakeitus reitingus reikėtų dirbti kitaip – ne taip paviršutiniškai, negaminant šlamšto.

  LNK savininkas yra D.Mockus. Kažkada labai protingas žmogus. Užtektų vieno žmogaus – kad padėtis keistųsi. Liautųsi tas tautos debilinimas.

 • Sapnas

  Ir dar atviriau. Supraskite, kaip bukina jūs, Lietuvos tauta.

  Be ‘otkato’ negali būti didesnio reklamos biudžeto. Bet televizijos tuo beveik neužsiima. Kam? Yra garsios tarptautinės agentūros, kurios pasiūlo stambių įmonių vadovams ‘otkatus’.

  Taip veikia rinka, apie kurią profesorius Ž.Pečiulis, dėstantis studentams, visai nesupranta. Turinys, dar kažkas…

  Supraskite: kai sistema pastatyta ant ‘otkatų sistemos – tai yra tautos bukinimas. Tautos žalojimas.

  Ir Blaž, ir Sarak ir kiti prieš Dievą už tai atsakys – už savo tautos durninimą.

 • Sapnas

  Ir dar atviriau: noriu paklausti negi Blaževičiūt ir Sarakien – nebijote atsakomybės prieš Dievą?… Negi nebijote? Jūs juk turite pinigų iki gyvenimo pabaigos. Kodėl negalite elgtis garbingai.

  Blaževičiūt ir Sarakienės alga 20 000 į mėnesį. Kam tai daryti?

 • Sapnas

  O aš kviečiu portalą Bals.. atsakyti. Taigi žiniasklaida. Mokate rašyti. Taigi… Prašom – jūsų, parsidavelėliams rusams, balsą… Aš tieiog noriu išgirsti…

 • Sapnas

  Nu, tiesiog atvirumo akimirka – kodėl Lnk ir Tv 3 to nepaneigė? Kodėl Blažev .. Sarak.. Jefim… to nepaneigė? Ir jūs manote, kad aš klystu?