„Leo LT“ požiūris į Lietuvos aukštąjį mokslą: geriau nereikia

Skaitinėjau šeštdienio „Lietuvos ryto“ klasifikuotų skelbimų puslapį. Labai smagus užsiėmimas, visokių įdomių dalykų gali rasti: kokios užsienio bendrovės ketna ateiti į Lietuvą, kas iį vietinių ketina plėstis. Vis dar veža dirbti į Didžiąją Britaniją (net kalbos nereikia mokėti), o Lietuvoje, atrodo, populiarėja egzotinio masažo salonai (gal įtampai dėl krizės nuraminti:)

Tarp visų kitų skelbiasi ir LEO LT. Ieško vyresniojo teisininko, kuris atstovautų Leo LT Lietuvoje ir užsienyje, identifikuotų ir valdytų teisinio pobūdžio rizikas, reprezentuotų LEO LT santykiuose su valstybės institucijomis, koordinuotų kitų LEO LT teisininkų darbą.

Pretendentai turėtų mokėti lietuvių, rusų ir anglų kalbas, išmanti Lietuvos ir atitinkamą ES teisę (ypač energetikos, finansų, įmonių ir – sic!!! – ginčų sprendimų).

Norintys dirbti LEO LT taip pat turėtų būti baigę teisę. Tačiau geriau būtų, jei mokslinį laipsnį jį būtų gavę ne Lietuvoje (angliškai tai skamba taip: „degree obtained in foreign university would be an advantage“)

Paskaičiau du kartus ir nesupratau.

Kodėl valstybės, tai yra, visų mūsų, kontroliuojama bendrovė (na, bent jau G.Kirkilas taip mums visada sakė) diskriminuoja Lietuvos aukštojo mokslo sistemą?

Kodėl Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie teisės studijas baigė Vilniaus Universitete, M.Riomerio universtete ar kitoje Lietuvos aukštojoje mokykloje valstybės kontroliuojamos bendrovės iš karto pripažįstami blogesniais, nei tie, kurie mokėsi Varšuvoje, Kopenhagoje, Londone ar Madride?

Juk tai iš esmės reiškia, kad valstybė neskatina Lietuvos piliečių mokytis Lietuvoje ir pati siūlo jiems vykti studijuoti į užsienį. Kad grįžę galėtų įsidarbinti Lietuvoje.

Šiek tiek keistokas požiūris į valstybę ir aukštąjį mokslą.

Dar keisčiau turint galvoje tai, kad LEO LT stebėtojų tarybai vadovas yra J.Niedvaras, iki atėjimo į „liūtuką“, vadovavęs Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklai (TVM). Pastarąją, beje, gausiai rėmia VP grupė, o šios vienas pagrindinių akcininkų N.Numavičius yra ir TVM tarybos pirmininkas.

Suprask – patys žinome, kad studijos Lietuvoje nieko vertos, todėl kai mums patiems reikia specialistų, ieškome studijavusių ne Lietuvoje…

Beje, gal net ne tik studijavusių ne Lietuvoje, bet apskritai ne lietuvių.

Nes visas LEO LT skelbimas yra anglų kalba. Bene vienintelis tarp visų klasifikuotų skelbimų, jei skaičiuosime tik Lietuvos bendroves. O LEO LT juk vis dar yra Lietuvos bendrovė, ar ne?

Suprantu, kad visa tai smulkmenos, palyginti su visa LEO LT afera, tačiau nuo smulkmenų juk viskas ir prasideda.

P.S. „Lietuvos ryto“ šeštadienio numeryje yra ir dar vienas labai įdomus skelbimas. VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ ieško Ambasadorių programos vadovo.

Reikalavimai ne ypatingi: aukštasis išsilavinimas, ne mažesnė nei trejų metų darbo patirtis ryšių su visuomene ar reklamos srityje, anglų ir rusų kalbos ir dar šis bei tas.

Net kilo noras pabandyti.

Juk skamba tai labai išdidžiai:)

Ypač kai tarp Amabasadorių tokie vardai kaip V.Pavilionienė, A.Bumblauskas, L.Donskis, A.Mamontovas…

(15 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...