Rytas…Žirmūnai…Lietuvos policija…

Rytas…

Pylimėliuose labai gražu – balta, balta. Nors automobilių vairuotojai tikriausiai keikiasi…

Saulėtekis ir Žirmūnai – pabarstyti. Žirmūnuose, kaip visada kamščiai.

Automobiliai juda lėtai, šalia manojo antroje eilėje sustoja vienas. Apynaujis, papuoštas žaliomis juostomis.

Atsidaro langas ir pro jį pasirodo elegantiška ranka. Matosi žalias rankogalis su švytinčia juosta.

Kresteli šviesūs plaukai ir ranka gracingai sprigteliu išmeta dar tebedegančios cigaretės nuorūką…

Tai Lietuvos Respublikos policija.

Automobilis nuvažiuoja. Jo valstybinis numeris AFV 118.

(25 balsų, vidurkis: 4,44 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  nu as ir niekaip negaliu suprast negi sunku tas savo nuorukas ar siuksles nusinesti iki siuksliadezes.. Tokie vaizdai kazdieniniai… Na bet policijau oi kaip nedera taip elgtis..

 • Anonimas

  :) Ziauriai prajuokino. Net nezinau kodel. Arturai, o prisimentat kaskada seniai tokia Stimorol reklama rode? Nebijot, kad scenarijus su sviesiaplauke pasikartos, bet be laimingos pabaigos ir telefono numerio?

 • jei jie skaitytų šį tinklaraštį, dabar turėtų gaudyti Račą keliuose :D
  o gal negaudys, susigės ir daugiau taip nedarys?
  beje, o juk patys gali bausti už nuorūkos išmetimą pro langą.

 • Anonimas

  įsivaizduoju kaip šlykštu.. žemesnioji grandis tik atspindi aukščiausiąją, tik mažesniu masteliu. uh

 • Anonimas

  Tokį dalyką pamačius reikia ne į savo nuobezdų kampelį rašyti o skambinti policijos pasitikėjimo telefonu ir pranešti jiems numerius. Ir patikėkit, pareigūnams už tai patarkuoja sėdynes. Žinau ne vieną atvėjį.

  • Matotaupa

   „nuobezdų kampelį“ – tiesiog minties galiūnas šis komentatorius:-)))))

   • Rytis I

    Gal žmogus ne ten pataikė.. Ieškojo moralinio autoriteto, bet nerado.
    O ką, neblogas pavadinimas, – reiktų kalbininkams pasiūlyti, lietuviško pavadinimo anos vietos kaip ir neturim:)

 • Anonimas

  Jei tėvai neauklėja, viešoji erdvė išauklės :) Tik bėda manau, kad policijoje nemokino nešiukšlinti. Tad manau, kad čia greičiau žmogaus, o ne policininko šiukšlinimas.

 • Puikiai moki aprašyti situaciją Artūrai. Manau literatai būtų sužavėti :) . Man šį ryt irgi panašus nuotykis buvo. Labai pavojingoje vietoje (posūkyje) stovi policija su „avariniais“. Aš sustojau (slidoka…), praleidau iš priešakio važiuojančius, rodau posūkį, pradedu apvažinėt policijos automobilį, ir tie staiga iš „avarinio“ persijungia į posūkį („į kairę…“) ir pradeda judėti. Aš ant stabdžių, jie irgi. Praleidžiu juos, nes iš priešakio mašinų dar nėra. 50 m. važiuoju jiems iš paskos, o tie vėl ant stabdžių ir persijungia į rėžimą „avarinis“… Apvažinėju…
  Pasirodo tie žali, ant posūkio mašinas stabdė, o sustabdytos mašinos vairuotojas (protingesnis) sustojo toliau, ne ant pačio posūkio. Tai žali po to privažiavo…

 • Anonimas

  Smulkmenos, kurios viską pasako apie Tautą.
  Kažkada esu rašęs, kokį įspūdį padarė JAV valstybės tarnautojas – praėjo 14 metų, bet labai dažnai atmenu.
  Kai jo nusistebėjęs paklausiau, o kodėl tu čia sankryžoje sustojai – juk automobilių nėra… nesuprato klausimo… o vėliau atsitokėjęs su kuo šnekasi (na iš šalies, kurioje žmonės dar medžiuose gyvena…)paaiškino, kad ant jo mašinos yra išskirtiniai numeriai…
  Pasirodo valstybės tarnautojai JAV yra labai gerbiami… gal už tai, kad jie saugoja savo prestižą, vardą (prestižą manau labiau nei tai saugojo Komunistų partija).

  Taigi, kelios detalės apie šalį pasako beveik viską. Sakoma daug ką pasako šviesių švarių kostiumų procentas.
  Manau labiausiai kierovninkai, kurie nardo iš pirmos į trečią` eilę ir lenda į mažiausią tarpelį… ir važiuoja ta eile, kuri laisvesnė, o ne ta kuri jo kelionei reikalinga (po to meldžiasi, kaip paskutinis valkata, nors dažniausiai automobilis būna brangesnis už vidutinį vagies automobilį…).

 • Anonimas

  Komentaras ne į temą. Artūro Račo blogo lankomumas paskutinėmis dienomis labai stipriai išaugo. Jei prieš mėnesį čia lankydavosi apie 1000 unikalių per dieną, tai paskutinėmis dienomis būna apie 2000. Tai rodo, kad šis blogas tampa socialinis reiškinys ir žiniasklaida pati savaime. Varykime ir toliau taip ir greitai Artūras jau galės pardavinėti reklamą ir tai jam padės lengviau išgyventi krizę.

  • Anonimas

   aš manau, kad ši blogo populiarumas didėja ir dėl to, kad jame įrašų yra kasdien, net ne po vieną:)

   o tie įrašai yra iš gyvenimo, dažnai iš dalyvių diskusijų…

   o Stoma ką…rašė kaip iš dramblio kaulo bokšto, atitrūkęs nuo gyvenimo… nebuvo įdomu ten

 • Anonimas

  Velntinai, šio dienoraščio lankomumas toks didelis, kadangi alfa.lt svetainėje įmontuota įspūdingo dydžio reklama su Račo nuotrauka. Aš tik spėliuoju ką gi reiškia. Anksčiau delfi.lt toksai Stoma buvo išsikabinęs didžiausią savo dienoraščio reklamą. Tada irgi spėliojau, o kam to reikia. Pasirodo į Seimą buvo taikyta, o ten pakliuvus dienoraščio rašiniai kaip mat sustojo.
  Nežinau ar čia yra analogija su Stoma, bet labai tikėtina. Artėja Prezidento rinkimai, rinkimai į Europarlamentą, o galbūt net nauji Seimo rinkimai (čia jau nuo Prezidento priklausys).

  • Mielas verslininke, jei ką, tai nuotrauka įmontuota jau daugiau nei porą mėnesių, o reiškia tai tik tiek, kad alfa gauna tam tikrą produktą, o aš – šiek tiek sklaidos.

   Skubu jus nuraminti – kai tarėmės su alfa apie Prezidento, Seimo ir Europos parlamento rinkimus negalvojau. Negalvoju dar ir šiandien. Kaip bus rytoj, dar nežinau. Nors jei gali A.Valinskas, manau galėčiau ir aš – ir be tinklaraščio reklamos alfoje…:)

   • Anonimas

    Verta pabandyti, jeigu išrinks, vadinasi taip reikia, pabandyti kandidaduoti turi teisę kiekvienas pilietis. Tik nekurkite dar vienos partijos, turit tokią teisę, bet patarčiau pradžioj pasirinkti kokią nors mažiausiai blogą ir iš jos padaryti gerą, jeigu tai pavyktų tai patikėčia, kad galite kašką gero padaryti ir valdžioje, o norint apsikvailinti visuomet galima sukurti naują partiją ir patekti į valdžią, patekti į valdžią gal net aš sugebėčiau. Užtektų viešai parodyti užpakalį su taturuote „Nekenčiu Valdžios“.

 • Anonimas

  Prisimenu gal pries 7-8 metus veziau viena i svecius atvykusi tamsiaodi is Londono.Buvo ziemos vakaras,gal 21 val ir gatveje budejo policininkai.Tiksliau vienas stabde masinas,o kitas gal uz 10 metru stovejo ir ruke.Sveciui buvo toks sokas,kad dar ilgai apie tai kalbejo,nors pats i Anglija neperseniausiai buvo atvykes is kazkokios tai ale Dramblio Kaulo Kranto valstybeles.Tuo tarpu Ukrainoje,kur daznai tenka but,net miesto centre gali pamatyt uniformuota policininka traukianti dumeli…

 • Anonimas

  Jūsų reklamą alfoje pastebėjau jau senokai. Pats savaime kandidatavimas į Seimą nėra nei blogis, nei gėris. Be to neabejoju, kad būtumėte ne prastesnis už esamus Seimo narius.

  Šiaip tik pastaba ateičiai, jeigu ką. Labai nepatiko Stomos elgesys: prieš rinkimus – esu aktyvus plačių pažiūrų gudragalvis, po rinkimų – manęs nėra ir niekas nedomina. Pigu ir atgrąsu.

 • Anonimas

  del policijos…šiaip jau jie turi ir kitą numerį ant mašinų… šono…galo… triženklį pvz. D05…
  kad žmonėms būtų paprasčiau įsiminti, atkreipkit dėmesį, jei reikės

 • Anonimas

  Elegantiška ranka išmeta nuorūką. Apie manikiūrą nieko neužsimenat, Artūrai. Šviesiaplaukiui arijui „ne fasonas“ užgęsintą nuorūką išmesti. Žudyti besibaigiančią cigaretę nedžentelmeniška. Pagailo, tai ir išmetė dar „gyvą“. Gal koks benamis priglos… Labai humaniškas žestas…

 • Jei pakalbėtume apie tikėtiną, galimą Artūro kandidatavimą Aukščiau, tai labai iliustratyvus pavyzdys yra ne tik Sauliaus Stomos, bet ir gerb. A.Valinsko, K.Čilinsko, R.Pakso. Jie nenorėjo tapti didelės sistemos mažais sraigteliais, todėl kas savo noru, kas gavo spyrį į užpakalį ir buvo (bus) išvyti iš didžiosios politikos. Saulius Stoma dar svarsto kuo būti, kuo tapti, visi mūšiai – dar priešaky … tokios pat dvasinės kančios, manau, kankina ir Artūrą. Stovime kryžkelėje?

  • Mielas, Fredi, manote neteisingai. Jokios dvasinės kančios manęs nekankina. Labai aiškiai žinau, ką ir kodėl darau, ko noriu. Visada žinojau. Jei sugalvočiau pasukti į politiką, taip pat labai aiškiai žinočiau. Ir patikėkit, išvyti mane iš kur nors nėra taip lengva:)

 • Anonimas

  Fredi, gal savo davsines problemas reiktų išsispręsti dar prieš rinkimus ir eiti į politiką tik gerai žinant kas esi ir ką nori padaryti. Ar taip nemanote?

 • Anonimas

  Aš siūlau nepradėti rinkti Artūro į prezidentus ar seimo narius prieš laiko. Kad nebūtų kaip Grybauskaitė, kuri dabar pasirodo nebeturi moralinės teisės nekandidatuoti pasak V. Laučiaus. Tačiau jei jis sugalvos tai daryti, šio blogo diskusijos jam bus labai į naudą, nes čia jis nuolatos kritikuojams, pašiepiamas, paneigiamas, nuolatos atsikirtinėja ir t.t. Jei ateis į politiką – bus prie visko pripratęs ir užsiauginęs storą odą.

  Stoma. Gal jam tiesiog gėda?

 • Anonimas

  Galima būtų pratęsti…Nuorūka dar kurį laiką guli pusnyje:tokia bejėgė,bešeimininkė ir kelianti užuojautą visiems,kas kada nors laikė kažką panašaus savo burnoje.Pajuntu apmaudą,net išprakaituoju.Rankos automatiškai gniaužiasi ir ruošiasi bausti tą,kas taip elgiasi.O nuorūka dar smilksta ir norisi,kad ji niekada neužgęstų,tysotų čia pakelėj amžinai,kaip mažas paminklėlis tiems,kas supranta gyvenimo skonį.Staiga sucypia stabdžiai,nustėręs stebiu,kaip iš didelės raudonos priešgaisrinės mašinos išsiropščia storas ugniagesys.Įgudusiu judesiu pastveria mano dėmesio objektą,godžiai užtraukia dar likusį dūmą ir vėl nubėga į savo autą.O kurgi nuorūka?Klausimas retorinis.Ji dingo,kaip dingsim visi mes amžinybės kliedesiuos.Na kaip?Ne J.Biliūnas,žinoma.

 • Reikejo paziuret ir i pareiguno numeri..masinoj juk galejo sedeti ir blondine;))

 • Anonimas

  Labai patiko įrašas – tikras perliukas :-)

 • Valentinui
  Ar Stomai gėda?
  Žinai, mano nuomone, būtų keista, jei žmogus, vos atėjęs į naują vietą, imtų šūkauti ( kitas reikalas, jei užimant kažkokias pareigas nori nenori reikėtų reikštis). Jeigu tik padėtis ir aplinkybės leidžia, galima kažkokį laiką ir patylėti, kitų pažiūrėti, paklausyti,- dažnai tai labai sveika.
  Gaila Donaldai ir Baukutei Dievas pakankamai proto nedavė. Ar yra koks nors poslinkis tame reikale po LTV žurnalisto tyrimo? Gal kas girdėjo?

  • Anonimas

   Virgi,
   Aš ir galvoju, kad Stomai turėtų būti gėda dėl to, kad jis pamatė su kokio lygio partneriais jis iškilo į valdžią. Eidami į rinkimus Valinskas ir ko kalbėjo, kad jų tikslas yra sukrėsti politinę sistemą, nes esama (tuo metu) yra sustabarėjusi, praradusi autoritetą ir t.t. Tą sakė ir Valinskas ir True Sobaka ir pats Stoma Žinių radijuje. Atsimenu jo žodžius: „pradžioje aš irgi buvau skeptiškas Valinsko atžvilgiu, bet po to mes su juo pasišnekėjome ir dabar aš tikiu, kad jis labai rimtai nusiteikęs“. Ir štai atėjo Stoma į valdžią ir pamatė su kuo jam reikės krėsti tą politinę sistemą. Su Baukute, Donalda, Valinskiene, Diniumi, Burkšiu, Antanu. Man tikrai būtų gėda.
   Kad kažkas ne taip aš sprendžiu ir iš to, kad Stoma yra vienas iš nedaugelio žmonių TPP, kurio žodis nebūtų visiška nesamonė ir kvailystė. Todėl ši „partija“ turėtų jį labai daug išnaudoti savo komunikacijoje. Tačiau po rinkimų jo nėra visiškai. Vietoje jo į televizijos laidas vaikšto Dinius ir ne tai, kad nusišneka, bet net nesupranta kas yra jo klausiama. Stoma būtų naudingesnis šitoje vietoje, nes gal jau bent pafantazuotų apie jų ideologiją. Dabar gi, kas yra „centro dešinė“ Račui, Valatkai ir pačiam Diniui turėjo išaiškinti Mantas Adomėnas. Diniaus buvo gaila.

 • Anonimas

  Labai gražu :)
  savo akim mačiau, kai patruliai (pėstieji policininkai) Kaune, viename mikrorajone karštą vasaros dieną batus nusiavė, kojines taip pat ir pasidžiovę ant suoliuko taikiai žiūrėjo į žaidžiančius vaikus… o aš tuo metu svajojau apie vienintelį dalyką pasaulyje – fotoaparatą :)

 • Valentinai,
  Tu, kaip ir A.Račas, nenorite (nesugebate, nemanote esant reikalinga) suprasti, jog lietuviai nedavė Valinskui šanso „sukrėsti politinę sistemą“,- jis neturi daugumos seime, taigi, visus savo gerus ketinimus jis privalo derinti su tokiais veikėjais, kaip pvz Zuokas. Ar bereikia toliau aiškinti, kas iš to seka. Apie kokius pažadų išpildymus galima kalbėti, turint keliolika iš 141 ? Lietuviai juk vėl nubalsavo už TS ir TSKP. P.S. Valentinai, nuo partiečių kvailysčių neapdraustas nei vienas. Dėl Donaldos, tai pati TPP jau kreipėsi į Etikos komisiją. O Stoma dar prabils.

  • Anonimas

   Virgi,
   Aš buvau vienas iš tų, kurie šiame bloge ragino Artūrą duoti Valinskui šansą. Pastatei mane į vieną gretą su A. Raču, tai man iš vienos pusės garbė, nes nelaikau savęs tokio lygio apžvalgininku. Iš kitos pusės daug kur nepalaikau A. Račo ir tame tarpe Valinsko klausimu. Visada galvojau, kad Valinskas yra didelė mįslė. Būdamas genialus bulvaro prodiuseris jis suorganizavo bulvaro partiją ir bulvariniais metodais tapo seimo pirmininku. Klausimas – kam jam to reikia? Jis uždirbdavo apie 1 mln. litų per metus ir jo žmona už porą koncertų turbūt gaudavo daugiau nei už mėnesį seime. Reiškia į valdžią eina tikrai ne dėl pinigų. Gal būt jis atėjo į valdžią dėl labai didelių pinigų? Gal tos teorijos apie tai, kad jo partija yra VP Market projektas ar panašiai yra teisybė? Kol kas niekas nežino.
   Iš kitos pusės aš tikrai nuoširdžiai tikiu, kad yra tikimybė, kad Valinskas vieną dieną atsikėlė iš lovos ir pagalvojo: „sau pasiekiau viską ko norėjau. atėjo metas dirbti Lietuvai“. Tą sakau nuoširdžiai,nes neatmetu galimybės, kad ir aš kada nors nenuspręsiu, kad save aukoju savo šaliai. Ir Artūras Račas kada nors gali nuspręsti, kad „Lietuva yra svarbiau“ ir dirbti jos labui. Tai kodėl dažnas nepripažįsta šios teisės Valinskui? Yra dar viena galimybė, kad Valinskas tiesiog tenkina savo ambicijas ir banaliai trokšta valdžios dėl jos pačios. Šiuo metu aš neturiu atsakymo į šį klausimą, manau, kad visos versijos tikėtinos maždaug po lygiai. Vienas dalykas kas man jau aišku, kad Valinskas labai stipriai pakišo savo kolegas. Jis juos išnaudojo savo tikslams ir dabar atidavė juos sudraskyti žiniasklaidos rykliams. Jei Baukutė, Donalda, Dinius, Antanas, Inga ir kiti būtų žinoję, kad jie atrodys kaip idiotai, kad žiniasklaida iš jų tyčiosis, kiš nosį į jų gyvenimą, pinigines, patalynę, kad jie negalės koncertuoti ir tokiu būdu realizuoti save profesiškai ir kad taps pastumdėliai „seimo nariai“ kuriems bus nurodyta kaip reikia balsuoti, nes patys tiesiog nepajėgia suprasti apie ką eina kalba; jei jie visa tai būtų žinoję ar jie būtų su juo ėję? Valinskas maudosi savo stichijoje, o „chebra“ liko kvailio vietoje. Su tokia chebra „sukrėsti“ politinės sistemos nebuvo įmanoma iš vis kad ir kiek jie būtų laimėję, nes jie nežino kas yra nei politinė, nei sistema.
   O Stomos balso lauksime. Virgi, jei tu ir esi užsimaskavęs Stoma, drąsiau pavaryk!

   • Anonimas

    Kai visi taip užpakalius valdžiai spardo, ir tie kurie dar nėra projektas, greitai pataps (kas buvo nieks, tas bus viskuo). Gavus alternatyvų finansavimą, galima beveik visą seimo nario atlyginimą paaukoti vargstantiems, oficialiai gyventi iš pensininko pajamų ir reguliariai rodytis įvairiose palankiose aplinkybėse spaudoje ir per TV. Ir kas svarbiausia – visi bus patenkinti. Ir tauta mylės, ir reitingų agentūros, ir žiniasklaida. Tauta net nenujaučia, kad dabar valdžios nekenčia už pinigus. Ateis laikas už tuos pačius pinigus tauta valdžią mylės (jei nebus kokie ožiai užsispyrę).

 • Valentinai,
  Klysti, kad Valinskas pakišo savo kolegas. Visi tie kolegos paskutinius 20 metų gyveno Lietuvoje, tad teigti, jog jie nežinojo, kur eina, manau, absoliučiai klaidinga. Arba tu tuos kolegas prilygini minedui, kas irgi klaida ir čia jau Minusas tau.
  Žiniasklaida „pila“ ant TPP ir ant Valinsko asmeniškai net dūmai rūksta, LNK visų labiausiai stengiasi, visi žinom kodėl. Ir patikėk, Valinskas tam buvo pasiruošęs, kol kas jis nepadarė nei vienos klaidos. O tų, kas kaltina Valinską pabėgus nuo rinkiminių pažadų, man paprasčiausiai gaila – trumparegiai ir tiek.
  A.Račas bandė pasirodyti protingu remdamas prie sienos Dinių ar TPP kairieji ar dešinieji. Juokinga. Stebint korupcijoje paskendusias „tradicines“ partijas (klanus), man, kaip doram (būtent) Lietuvos piliečiui, jau nerūpi, kairėje Valinskininkai, ar dešinėje. Daug svarbiau, ar prieš įstatymą visi lygūs, ar, kaip klanai sukūrė, yra lygesnių ir dar lygesnių.
  Ar pavyks Valinskininkams, tai jau kitas, sudėtingas, reikalas, tik A.Račas daug daugiau naudos duotų seimo salėje, nei sriūbaudamas (atsiprašant) eteryje. Beje, A.Račo ir A.Valinsko valstybės valdymo vizijoje daug bendro. Valinskas jau pabandė, ar išdrys Račas ?

 • Anonimas

  Papasakosiu ir aš savo matymus ir pastebėjimus.
  Važiuoju narbuto gatve link Pedagoginio universiteto..Iš gatvelės į Narbuto įsuka patrulinė mašina.
  Eina pėstieji per perėją,antra juosta važiuojanti mašina sustija praleisti,o pirma juosta pralekia,kokiu 70-80 km/h(leistinas greitis 60 km.h) iš paskos važiuojantys „mentukai net nekreipia dėmesio.Pėstieji vos ne šoke…Bet nueina.Važiuojam toliau…Antra perėja ir vėl ta pati situacija,tik dabar patys policininkai nesutoja praleisti- visa tai, matau važiuodamas paskui juos…Aš sustoju praleisti pėsčiųjų,mentukai apsisuka ir gryžta atgal Narbuto gatve-link Spaudos rūmų…Ir ką?
  Buvome,su drauge, tiesiogne prasme- „apšalę“.
  Paskambinau 112- jie nurodė skambinti i VPK ir davė numerį. Paskambinau.Pasakiau patrulių identifikavimo Nr. Komisaras pažadėjo pasidomėti…Kitą savaitę buvo pradėti reidai dėl pėsčiųjų perėjimo- ne perėjose ir jų nepraleidžiančių vairuotojų.Manau,kad suveikė.
  Jei kyla kažkokių neaiškumų,matote nusužengianti policininką,tai skambinkite Nr.: +370 527116007 (Vilniuje).Maloniai kalba :)

 • Anonimas

  Kitas atvejis,bet čia jau su pagalbos tel 112.
  Važiuoju Autostrada ir pastebiu kliūtį pirmoje juostoja. Privažiavus paaiškėja,kad tai metalo gabalas ir jis per visą pirmąją juostą.
  greitis buvo apie 110 km/h. Nespėjau sustoti ir pašalinti.
  Paskambinau į 112 ir pranešiau apie tai…
  Gavau „velnių“.Sako,juk žinai taisykles ir turi ją pašalinti.Pasakiau,kad man reikia ieškoti apsisukimo,juk randuosi autostradoje…
  Truputį apsibarėm…-bet negryžau…,svarbu,- pranešiau.
  Paskambinau į 112 numerio nusiskundimų registravimą ir…
  valio…
  Pagal naujas tasykles: neprivaloma vairuotojui pašalinti kliūtės nuo kelio. Svarbu,apie ją pranesšti. O tuo labiau – autostradoje.

  Operatorius iš 112 kalbėjo nemandagiai ir aš pasakiau savo kalbėjimo laiką,nes jis liko telefone ir pasakiau,kad perklausytų pokalbį.
  Jie taip ir padarė…Tik tolesnių pasekmių neklausiau,nes manau,kad darbuotojui pakako ir perspėjimo.
  Nuostabą kelia tai,kad 112 operatoriai nemoka elementarių elgesio ir bendravimo taisyklių su skambinančiuoju ir galvoja esantys- pasaulio bamba. Svarbiausia nelikti abejingiems ir apie tai pranešti atitinkamoms struktūroms. Lai išmoko kultūros.
  o jei kam įdomu ir,gal,bus naudinga,tai šiuo nr. galima „skūsti“ nemandagius 112 operatorius: +370 52 725372(Vilniuje).

  Kas,jei ne mes patys pradėsime juos mokyti kultūros. Ir be to, 112 operatoriai,-tai įmonė,o ne policija,gaisrinė ar greitoji.Juos kontorliuoja jų darbdaviai.

 • Anonimas

  Virgi,
  Panašu, kad esi iš TPP arba labai glaudžiai susijęs. Pagirtina, kad taip gini savo bendražygius, bet prašom parodykite darbų. Sorry, bet netikiu, kad Baukutė ar kas nors iš tos chebros turi nors menką supratimą apie mokesčius, ekonomiką, kultūrą (taip taip)gynybą, valiutų valdybą, viešąjį administravimą ir t.t. Todėl mano akyse jie yra Minedai (beje, tu rimtai galvoji, kad kokia nors Donalda muzikine prasme yra kažkas labai tolima nuo Minedo?), marionetės, kuriuos Valinskas išnaudojo savo kol kas neaiškiems tikslams pasiekti. O dabar svarbiausia Virgi, įsiklausyk. Aš labai trokštu ir noriu, kad tu būtum teisus. Aš labai noriu, kad šie žmonės būtų kompetetingi ir atneštų naudos Lietuvai. Ir jei savo darbu jie įrodys, kad aš klystu, pirmas pasveikinsiu. Kai Baukutė pristatys kokį nors projektą seime, jį apgins, parašys straipsnį į žurnalą valstybė ir nuo jos buvimo seime bus nors kokia pridėtinė vertė, šlovinsiu ją. O kol kas sorry, netikiu. Dėl dviejų priežasčių:
  1. Šie žmonės labai didele dalimi atsakingi už Lietuvos populiarios erdvės vulgarizavimą, blogo skonio siautėjimą. Valinskas ir blogas skonis yra sinonimai. Kas tau leidžia tikėti, kad žmonės darantys blogį šou versle, darys gėrį politikoje. Atleisk, bet stebuklais netikiu. Jei pamatysiu apsidžiaugsiu.
  2. Žmonės skelbiantys, kad visi kiti yra korumpuoti, o jie yra teisuoliai einantys krėsti sistemos, patys privalėtų turėti nepriekaištingą reputaciją. Negi tu rimtai tiki, kad šie žmonės nei karto per savo karjerą nedarė „chaltūros“, nenusukinėjo mokesčių, nevarė keistų bizniukų? Virgi, mes čia kalbame apie tai, kad politika korumpuota, policija korumpuota, žiniasklaida korumpuota, valdininkija korumpuota, verslas korumpuotas. Tačiau išklausyk teisybę: šou verslas Lietuvoje yra viena iš labiausiai korumpuotų ir neskaidrių sričių. Tu tiki, kad vieni iš didžiausių šio verslo atstovų yra patys skaidrūs? Jei tiki nuoširdžiai, sveikinu – tu keistuolis. Aš gi stebuklais netikiu.
  Pabaigai. Pameni per vieną iš pirmųjų skandalų susijusių su seimo viešbučiu Baukutė aiškino, kad jai reikia buro Vilniuje todėl, kad auklei sunku atvažiuoti iki užmiesčio? Mano klausimas:
  Ar Baukutė samdo auklę oficialiai t.y. pagal darbo sutarį ar tiesiog duoda į rankas? Užsienyje premjerai netenka savo postų, kai paaiškėja, kad jų žmonos neoficialiai samdo aukles. Kaip manai ar čia viskas skaidru?

 • Valentinai,
  Kaip žurnalistika neapsieina be kakadu ir paparacų, taip TPP ir bet kuri kita partija neapsidraudusi nuo donaldų ir baukučių.
  Ar nemanai, kad per mažai laiko davei TPP parodyti ką gali valstybės ir savęs (taip taip) tvarkyme (parodyk tą vienintelę pasaulio skaistuolių partiją)? Ar ne per anksti purvasklaida su žemėm sumaišė ir TPP ir Valinską ? Esu tikras (žinau) – politklanams trečias nereikalingas, juolab su nesavanaudiškais ketinimais (vadinasi susitarti nepavyks). Kai Pakso „nesuėdė“ žiniapurvasklaida, buvo imtąsi griežtesnių metodų. Čia stebim panašų procesą. Tik nuo pačių lietuvių priklauso, kada jie pagaliau praregės. O klanai turi daugybę svertų, virvučių laikyti mus aklais, tačiau kiek lietuvis bukas – laikas parodys.

  • Anonimas

   Man atrodo klaidinga mintis apie tautos praregėjimus. Paklydimai ir praregėjimai gali įvykti tik elito lygyje. Mąstantis elitas pastatė sieną tarp savęs ir likusių. Pozityvi sklaida nevyksta. Lietuvos regresas per pastaruosius metus jaučiamas ir dėl bendro intelektinio lygio kritimo. Valinskas ir panašūs tautos durninime suvaidino lemiamą vaidmenį. Dabar galim stebėtis kiek tik norim, kad niekas neskaito protingos spaudos (jei jos dar yra protingos labai). Purvasklaida tenkina masių mazochistinius jausmus (gerai mentalitetą pažįsta) ir tas durnėjimas tęsiasi toliau. Valdžia nesugeba paaiškinti, o tauta nesugeba suprasti kas vyksta. Tautai tokie kaip Račas suprantamesni (tipo jums blogai, kad alus per pigus bus, o degtinė per brangi). Račas nepuola į gilesnes analizes, kad įrodytų korupcinius ryšius, jam užtenka mesti abejonę ir mazochistai jau tenkina savo nusivylimo jausmus. Labai blogai visa tai. Tikrai šventų Lietuvoje nėra(turiu omenyje visus), bet ir nėra galimybių pakilti, nes nėra sugebėjimo atleisti, susitaikyti ir ieškoti kartu. Ir visai nėra svarbu, kas ir kada yra valdžioje, nes sistema nesikeičia ir ta sistema kaip liga kokia nepagydoma. Nelabai, Virgi, TPP ką galės padaryti, net jei ketinimai geri. Kol kas sistema juos dažo purvu, o purvinų niekas nesiklausys. Elito lygyje reikia puikybę pamiršus ieškoti kelių į visų širdis. Dabar būtų sunkiau nei Sąjūdžio laikais. Tada buvo aišku kas yra priešas, o dabar priešai esam patys sau.

  • Anonimas

   Virgi,
   Kaip jau rašiau anksčiau, laukiam darbų. Jei TPP įneš bent kokį pozityvą nuo to bus tik geriau. Kol kas vienintelis pozityvas, kurį jie padarė, tai neleido į valdžią grįžti Kirkilui, Paksui ir Uspaskiui. Vien to man užtenka.

 • Anonimas

  Vyručiai,kalbat visiškai ne į temą…
  Papasakokit geriau apie mūsų „angelus“.

 • Anonimas

  Nerijau,
  Policijos problema yra absoliučiai ta pati kaip ir politikų. Ar bandai įsivaizduoti kas gali savo noru, niekieno neverčiamas pasirinkti policininko profesiją? Bent kiek gabesnis jaunuolis pasirinks verslą, teisę dar ką nors, bet ne policiją. Todėl natūraliai atsirenka raumeningi debilai. Aišku aš čia labai stipriai perdedu. Yra ten ir normalių, bet tendencija manau akivaizdi. Žmonių, kurie rinktųsi policininko profesiją iš pašaukimo, iš noro tarnauti valstybei, visuomenei nėra vien todėl, kad tokių iš viso labai mažai, o dar atitinkančių policininkui keliamus reikalavimus dar mažiau. Plius profesija nedėkinga, sunki, blogai apmokama, daugelio nemėgstama todėl galimų kandidatų dar mažėja. Baigiasi tuo, kad policininkais tampa tie, kurie arba nieko daugiau nesugeba arba tingi dirbti kitus darbus. Aš šiek tiek esu neobjektyvus policininkų atžvilgiu nes dar atsimenu, kaip studentavimo laikais mūsų bendrabutyje gyveno policijos akademijos (tuometinės) studentai ir kaip jie prisigėrę eidavo „dubasinti“ visus, kurių plaukai ilgesni (mūsų buvo meninės pakraipos studentų bendrabutis). Tai buvo tikras teroras. Vat taip.

 • Anonimas

  Valentinai,
  Sutinku su nuomone,jog dirbti policininku eina tik tinginiai arba,kurių pažystami ar artimieji toje sistemoje jau dirba.
  Policininkai skundžiasi,kad apie juos negražiai kalbama,bet ar jie kažką padarė,kad būtų galima kalbėti tik gerai?
  Gal ir nevisi ten dirbantys tinginiai,bet…
  Dirba ir įžūlių ir gyvenime nusivylusių,todėl,visos šeimos ar kitos nesekmės „išsilieja“ ant vairuotojų ir pan.
  Ne kartą su tuom susidūriau,bet ne kaip vairuotojas.
  Blogiausia tai,kad jiems visi įstatymai galioja,o mums- ne.
  Kažkurioje temoje aš jau apie tai kalbėjau. Kalbėjau apie tai,kaip tėvas buvo mušamas vaikų akivaizdoje, o jis tik pranešė apie slampinėjančius įtartinus asmenis,aplink mašinas.Čia tas pats,kas buvo su prokuroru- Vilniuje…Bandė išvaikyti triukšmautojus,o dar ir pats liko kaltas. Apsurdas.Šitas atvejis parodo,kad ir geri pažystami gali „išsukti“,nors ir pats esi kaltas. Švogerių kraštas.Tas pats galioja ir kitoms Europos valstybėms.Negalvokit,kad tik Lietuvoje galima pažintimis sumažinti baudą.Ne.Ispanijoje,ir tas pats.Nors valstybė toliau pažengusi,nei mūsų Tėvynė.
  Nuomonės šiuo atžvilgiu sutampa.
  Kalbėkim apie temą- politiką palikime politikos skilčiai.

  • Anonimas

   Nerijau,
   Tragiškausia tokioje situacijoje, kad pagal savo pobūdį policininkais turėtų tapti geriausieji, tie, kuriais mes labiausiai pasitikime. Tačiau jei dabar koks nors aukso medaliu baigęs vaikinas ir mergina pareikštų, kad eina dirbti į policiją, kokia būtų mūsų reakcija? Mažiausiai didelis nustebimas aš galvoju.
   Bet čia filosofija. Kalbant apie konkrečią situaciją, kuri galėtų dominti stebėtoją (juk mes visi čia truputį žaidžiam visažinius ar ne?) yra tokia: buvusi policijos akademija, po to teisės universitetas, dabar Riomerio universitetas. Tai pagrindinė įstaiga, kuri turėtų ruošti aukšto lygio ne tik profesine bet ir intelektualine prasme policininkus. Ką jie daro? Ruošia valdininkus, vadybininkus, biurokratus, „teisininkus“ ir netgi šiais metais atsirado „verslo psichologijos“ programa:) Faktiškai tai yra aukštojo mokslo diplomų pardavinėjimas neakivaizdiniams ir vakariniams studentams. Būdamas švietimo ministru, aš išsikviesčiau šio „univero“ rektorių ir labai įtaigiai paprašyčiau pradėti užsiiminėti normaliu policininkų ruošimu ir nustoti užsiiminėti grubia akademine komercija. Bet gal aš ne viską žinau iš tos situacijos.

 • Anonimas

  romas parašė 9.57:

  „…Paklydimai ir praregėjimai gali įvykti tik elito lygyje.

  Valinskas ir panašūs tautos durninime suvaidino lemiamą vaidmenį

  Purvasklaida tenkina masių mazochistinius jausmus (gerai mentalitetą pažįsta) ir tas durnėjimas tęsiasi toliau.

  Elito lygyje reikia puikybę pamiršus ieškoti kelių į visų širdis.“…

  O mūsuose dar yra tas elitas?

  • Anonimas

   Elitas yra. Ir kiekvienoje srityje savas. Račas priklauso žurnalistų elitui, Numavičius-verslo, Nausėda- finansų profesionalų, Kubilius – politikos ir t.t ir pan. Visi kartu jie ir yra Lietuvos elitas. Kai elitas žiūri siaurai ir egoistiškai, gerai nesidaro.

 • Anonimas

  romai,kiek dėl nausėdos,tai truputį persistengėte…
  Koks jis finansų profesionalas?
  Burtininkas ir tiek…Kas būtų,jeigu būtų?
  Ir daug ką atspėjo?Apie NT ir taip buvo aišku,kad „burbulas“ sprogs..Nereikia būti ir analitiku…
  Bankai sukūrė etattą,kad dar labiau galėtų mulkinti žmones,nes kiekvienu pasisakymu- kažkas parduoda akcijas ir pan.
  O kaip ten Naisėdai baigėsi su tuom stikliniu namu prie buvusios patrankų gamyklos/atodangos(Belmonte)?

 • Anonimas

  Tikri profesionalai gal nebūtinai jau ir elitas. Reikia kažko daugiau. Pvz.- jei be be triukšmo išsiskiriąs Numavičius dar būtų kokią stipediją ar fondą įkūręs…Nausėda- amžinai teisus, bet be jokio konkretaus veiksmo. Kubilius – politikas,tuom viskas pasakyta. Dėl Račo – nesiginčiju, imponuoja jo pagarba tam ką daro (pasiruošimas, nuoseklumas erc)
  Be nuodėmių po saule buvo tik vienas žmogus.

 • Anonimas

  Kalbant apie G. Nausėdą jis yra uzurpavęs „eksperto“ poziciją Lietuvos viešojoje erdvėje. Nežinau, kodėl taip yra, bet įtariu dėl žiniasklaidos tingumo. Labai paprasta, paskambini ir jis visada pasakys nuomonę visais klausimais. Tipinis reportažas būna toks:
  Vyriausybė (seimas) siūlo priimti tokį ir tokį įstatymą.
  Ekspertai mano, kad bla bla bla (Nausėdos pasažas)
  Darbdaviai kritikuoja pasiūlymą ir sako, kad tai apsunkins verslo sąlygas ir gali priversti prie bankroto nemažai įmonių (to veikėjo iš Verslo darbdavių konfederacijos pasažas).
  Nausėda dažniausiai reprezentuoja „ekspertus“
  Verslo darbdavių konfederacijos vadovas reprezentuoja „verslininkus“. Tarsi Lietuvoje nebūtų kitų ekspertų nemažiau profesionalesnių nei Naudėda. Tiesa, paskutiniu metu po žodžiu „ekspertai“ vis dažniau pasirodo Rūta Vainienė. Bet kuriuo atveju, visa analizė apsiriboja dviejų žmonių pasisakymais, kurie turėtų reprezentuoti visą požiūrių spektrą. Kodėl taip yra nežinau, bet kaip sakiau tai greičiausiai dėl žurnalistų tingumo.
  Jei būčiau SEB vadovas Švedijoje, Nausėdos darbą vertinčiau kritiškai, nes būtent jis turėjo įspėti, kad besaikis kreditavimas super lengvomis sąlygomis veda prie burbulo, kuris anksčiau ar vėliau sprogs ir kad Lietuvos ekonomikos augimas buvo niekas daugia nei SEB ir kitų bankų kreditais įkaitintas reiškinys. Jei Nausėda apie tai neįspėjo, jis nekompetetingas ir nereikalingas. Jei jis apie tai įspėjo savo vadovybę, tačiau jo niekas neklausė tada jis irgi nereikalingas. Apskritai, tokio tipo pareigybės mūsų bankuose vargu ar reikalingos visai, nes jos nedavė nieko pozityvaus.

 • Anonimas

  Tuščiai ginčijamės dėl elito sudėties. Elitas yra tie, kurie turi įtaką. Nesvarbu iš kur ji kyla – iš turto, politinio svorio, informacijos valdymo, autoriteto visuomenėje. Elitas dar nereiškia kokios nors kokybės. Aš kaip tik sakau, kad Lietuvoje elitas nekokybiškas. Todėl ir emocinis klimatas visuomenėje blogas, ir turtinė atskirtis didelė.

 • Anonimas

  Tiek aistrų dėl vienos policininko numestos nuorūkos!
  Nėr tvarkos Lietuvoj! Konstatuokim, kad Šarikovai ir Švonderiai mūsų krašte tvarką prižiūri… „Dušili, dušili…Dušili, dušili…“ Rainais „sabalų“ kailiniais išsipustę pareigūnai ir „elitas“ :()

 • Anonimas

  Romui
  „Elitas yra tie, kurie turi įtaką.“
  Tiesmūkiškai taikant, Henytė irgi elitas?
  Justinas Marcinkevičius arba Mūza Rubackytė tokios įtakos tikrai neturi. Ar pvz. koks vienareikšmiškai padorus, visų gerbiamas ir žinomas kaimynas?
  Suprantu, tai naivu, bet norisi, kad elitas būtų mūsų pačių pakylėtas virš mūsų- dvasiškai.
  Toks senamadiškas, seilėtai romantiškas, naivus, kvailokas, utopiškas yra mano supratimas apie elitą.
  Sutikite, gera būtų, jei kažką panašaus turėtume.

 • Anonimas

  P.S.
  ..“Elito lygyje reikia puikybę pamiršus ieškoti kelių į visų širdis.”…

  Vargu ar tie – turintys įtaką- suprastų apie ką čia…
  Galėtų Artūras Račas šią temą pagvildenti plačiau…Gal nėra taip blogai, manau, daugelis atrastų ne vieną tikrojo elito pavyzdį.

 • Anonimas

  Manes „angelai sargai“ nepraleido pėsčiųjų perėjoje prie Balto tilto dešiniam krante.

 • Mks

  Ir kas jau ten pylimeliuose labai grazaus ? :) Kai kaimynas eina is ryto butelio ? :D Ir dar tas posukis vaziuojant i apcia pro jusu nama :(