Apie herojus, kalavijus ir kakadu

… Kartais jau nebesuprantu, kodėl iš šalies protingais atrodantys žmonės taip nori apsimesti kvailais ir nieko nesuprantančiais…

Šiaip jau būtų galima ir nekreipti dėmesio, bet bėda ta, kad taip daro kolegos. Tie, kuriuos pažįstu apie 20 metų ir iš kurių, nepaisant požiūrių skirtumų, tikiesi bent jau argumentacijos ir sveiko proto, nekalbant jau apie elementarių taisyklių išmanymą.

Štai Lina Pečeliūnienė, matyt Žalgirio mūšio metinių įkvėpta, rašo apie „prezidentės kalaviją„. 

Tą, kuris kapoja galvas ir kurio visi taip bijo.

Visi, įskaitant gerbiamus žurnalistus ir politikos apžvalgininkus:

Pasikvietusi politikos apžvalgininkus D.Grybauskaitė juos prigąsdino taip: jei išplepėsite, ką čia girdėjote, išlėksite iš sąrašo tų, su kuriais prezidentė bendrauja. Kaip prigąsdina pareigūnus, tarnautojus ar politikus, kurie tiesiogiai arba netiesiogiai jai pavaldūs, galime tik įsivaizduoti.

Jei ką, tai ir aš ten buvau, ir kavą gėriau, ir net saldainį su prezidentūros atvaizdu suvalgiau. Ir, priešingai nei L.Pečelinienei, man visai nebuvo baisu.

Nes tai, ką pasakė prezidentė, yra normali žurnalistinio darbo praktika. Pasakyčiau net daugiau – tai viena iš pagrindinių darbo taisyklių, kurios nesilaikydamas vargu ar gali vadinti save profesionaliu žurnalistu.

Pokalbiai „off the record“ arba „on the background“ su politikais, verslininkais ir visais kitais pašnekovais yra geranoriška pagalba žurnalistui, padedantys suprasti kai kuriuos sprendimus, atkreipiantys dėmesį į tai, kuo galbūt reikėtų pasidomėti, nukreipiantys tinkama linkme ieškant vienokios ar kitokios informacijos.

Kuo daugiau yra žmonių, su kuriais žurnalistas gali kalbėti „ne spaudai“, tuo jis vertingesnis. Jis žino, kas vyksta, jis mato tai, ko nemato kiti, jis laukia to, kas dar tik įvyks, jis gali prognozuoti ir daryti išvadas. Be tokių pokalbių ir be informacijos šaltinių- tik „kakadu“, o ne rimta žurnalistika.

Tačiau toks bendravimas neįmanomas be pasitikėjimo. Tai yra, su tavimi kalbės tik tada, kai žinos, kad nepakiši, nepakenksi, neišduosi.

O tai sunku. Nes dažnai taip norisi pasirodyti labai protingu ir daug žinančiu.

Tai pavyksta. Bet dažniausiai – tik vieną kartą. Nes kitą kartą su tavim jau niekas nekalbės.

Galbūt todėl Lietuvoje taip sparčiai mažėja žurnalistikos ir taip greitai plinta „kakadu“.

Juk taip norisi kartais pabūti didvyriu.

Tokiu kaip A.Valinskas. Kuris drąsiai iš TV ekrano pasakoja tautai, kaip ta piktoji D.Grybauskaitė jį barė ir užsienio svečius be kavos namo išvijo.

Tada tampi herojumi.

L.Pečeliūnienė irgi tokia tapo.

Ir gal net galės tuo pasigirti dar kartą – kai prezidentė, kitą kartą kviesdama žurnalistus pokalbiui „off the record“, paprašys, kad L.Pečeliūnienės sąraše jau nebebūtų.

Aš tokiai pozicijai visiškai pritarčiau.

P.S. … kažkodėl berašant į galvą įkyrai vis lindo tas porą mėnesių intensyviai aptarinėtas gražus lietuviškas žodis „boba“…

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Nedraugas

  Viskas šiame tekste būtų teisinga, išskyrus vieną didžiulę detalę – ne Valinskas tai pasakė, o Lietuvos Prezidentė. Aukščiausiasis valstybės asmuo neturėtų taip elgtis, burdamas „išrinktųjų“ armiją ir taip kontroliuodamas viešuosius ryšius. Tai yra paprasčiausias žurnalistų papirkinėjimas, ko gero tiesiogiai prieštaraujantis Jos prisiimtai priesaikai. Tuo labiau, kad žurnalistinės etikos klausimas yra ne Prezidentės reikalas. O kad spaudoje vykdoma Grybauskaitės demitologizacija, ir parodomas jos vidinės kultūros stygius – gal nėra taip blogai? Juk geriau nusivilti palaipsniui, negu iš karto? Taip mažiau skaudės…

  • lida

   Aš tai spėlioju, ką tokio galima žinoti žurnalistams, ko negalima kitiems piliečiams ?

   • Rolandas

    lida, tai jau kita, pasitikėjimo-nepasitikėjimo, įtarumo-atvirumo, savų-svetimų, žurnalisto-valdžios, žurnalisto pareigos, padorumo, etikos, bei dar velnias žino kokia kita tema, tačiau kita.

   • miela, lida, gal geriau kokią nors lengvesnę užduotį sau išsikelkite. Pavyzdžiui, ar žemė apvali, ar žolė žalia…

    • lida

     Kažką neva slapto atskleisti žurnalistams, ko jie neva neturi teisės skelbti neišrinktiesiems piliečiams, panašu į papirkimą stikliniais karoliais. Ir akivaizdu, kas šiuo atveju yra aborigenai.

     • na, va, miela lida, su aborigenais tamstai kur kas geriau sekasi nei su žurnalistais. Taip ir toliau. Akivaizdu, kas šiuo atveju pats protingiausias.

     • lida

      Tokie valdžios veiksmai paskelbiant „neskelbtiną“ info žurnalistams, uždraudžiant ją paviešinti eiliniams piliečiams, yra švelniai tariant negražūs iš principo. Kyla klausimas, o kodėl ją reikia atskleisti žurnalistams, o ne, pavyzdžiui, gaisrininkams ? Gal kad pasiteisinti prieš juos už kokius nors visuomenės kritikuojamus veiksmus ir tuo numestu kauliuku juos užčiaupti, kad nepakištų, nepakenktų, neišduotų. O šie grauždami gali didžiuotis, kad yra išrinktųjų sąraše, labai vertingi „on the background“, žino daugiau už kitus, ir dar paurzgia ant savų bandančių įkasti į ranką. Tik va blogai, kad to kaina tylėti iki pirmo ir paskutinio karto. O tai sunku. Kaip lakštingalai nečiulbėti. Kita vertus, geriau pasirinkti, ar informuoti, ar tik žinoti. Bent nemirsi Buridano asilu.
      Manau, elementarus papirkimas niekučiais.

  • Bobutė

   p. lida,

   manau, kad papirkimas gali būti ne tik niekučiais. Juk kai kurios informacijos turėjimas, kai jos nežino kiti, gali virsti ir materialine nauda. Be to, itin ištikimi gali būti deleguoti į kokias nors tarybas, atstovus spaudai ir etc., kurios suteikia ne tik visuomeninio svorio, galinčio išsilieti į materialinę naudą, bet ir tiesioginio legalaus atlyginimo…

   • Danutė

    Buriam iš kavos tirščių? Kas dar „gali būti“? Į ką „galinčio išsilieti“?
    Beribės galimybės…

    • Bobutė

     p. Danute,

     Kodėl buriam?
     Taigi ir pavyzdžių apstu. Pavyzdžiui p. L. Balsys su žmona . Neminėsiu vardo, bet yra ir LRT Taryboje ir dar daug kitų…

   • lida

    Bobute, be abejo.
    Tik konkrečiu atveju nemanau, kad užčiaupimui visam būriui žurnalistų pametama informacija, kurią šie tylėdami gali paversti meterialine nauda. Labiau tikiu, kad sužaidžiama su žurnalistų ego – „Jei ką, tai ir aš ten buvau, ir kavą gėriau, ir net saldainį su prezidentūros atvaizdu suvalgiau“, įsivaizduojamu vertingumu – „Jis žino, kas vyksta, jis mato tai, ko nemato kiti, jis laukia to, kas dar tik įvyks“, „su tavimi kalbės…“, „galės tuo pasigirti dar kartą – kai prezidentė, kitą kartą kviesdama žurnalistus pokalbiui “off the record”“ įtrauks į sąrašus.
    Nors ir taip norisi pasirodyti labai protingu ir daug žinančiu kartais pabūti didvyriu „Tokiu kaip A.Valinskas. Kuris drąsiai iš TV ekrano pasakoja tautai“.
    O dėl postų – čia jau kitas atvejis, nors neabejotinai galima omertos tąsa.

  • Rasa

   Gerbiamasis, pasirodo ir jūs girdėjote, ką prezidentė pasakė? Ne tik Valinskas?

 • xerksas

  Jei prezidentė neoficialiam pokalbiui sukviečia pirmus pasitaikiusius žurnalistus, kuriems reikia aiškinti politikos ir žiniasklaidos tarpusavio pasitikėjimo elementorių, tai rodo jos pačios ir jos patarėjų neprofesionalumą.

  Jei prezidentė neoficialiam pokalbiui sukviečia patyrusius žurnalistus ir pradeda aiškinti jiems politikos ir žiniasklaidos tarpusavio pasitikėjimo elementorių, tai rodo jos nepagarbą svečiams. O gal ir iš tiesų – bandymą pagąsdinti.

  • Ditto :)

  • Rolandas

   Na , gal tai buvo miošrainė patyrusių ir mažiau patyrusių su trupučiu visai nepatyrusių…

 • Fredis*

  Komentaras pašalintas A.R. (dėl ypač dundukiškų teiginių arba nesugebėjimo skaityti)

  • Bobutė

   Komentaras pašalintas A.R.

 • Regis

  Eilinė, pilna tariamos žurnalistinės drąsos, nuomonė apie prezidentę..

  „Retas kuris išdrįs viešai pasakyti tai, ką iš tikrųjų galvoja“
  „prigąsdino taip: jei išplepėsite, ką čia girdėjote, išlėksite iš sąrašo“
  „Štai šitaip per vienus metus šalies vadovei pasisekė sukurti baimės atmosferą“
  „Atrodo, kad ji viena iškėlusi kalaviją prieš blogį“
  „Griežta ir bloga visiems (pati taip sakė)“
  „parodomasis veiksmas, kas šios šalies šeimininkas, – akivaizdus“
  „pamiršta vieną labai seną tiesą: vergų darbas nenašus“
  „Negali gerai dirbti tie, kas drebina kinkas Prezidentės priimamajame.“

  ir apibendrinimas – „Demokratijai artimesnė atsakomybė be kalavijo. Bet Lietuvai dar sunku šitą suprasti.“

  Čia kas, pasaka apie raganų raganą? Gal kokios varžybos paskelbtos paskutiniu metu kas išradingiau išgąsdins nieko nesuprantančią ir nesusivokiančią tamsią liaudį? O gal koks kūrybinis konkursas su atitinkamomis premijomis kūrybiškiausiems?

 • Corot

  Super šis A. Račo komentaras – pritariu 100 proc. irgi panašios mintys lindo skaitant aną „Prezidentės kalaviją“.

 • Nedraugas

  O aš kažkodėl tikėjau, kad pakomentuosite ne šį straipsnį apie Grybauskaitę, o štai tokį, išspausdintą alfa.lt: http://www.alfa.lt/straipsnis/10377552/?Grybauskaites.veiksmai.gresia.byla.Lietuvai=2010-07-15_06-00

  Ir kad garsiai padiskutuosite, koks tai reiškinys – tokių straipsnių vadinimas „naujienomis“, ir kiek jis yra išplitęs…

  Arba kad atkreipsite dėmesį į labiau argumentuotą politinių oponentų kalbėjimą apie prezidentę:
  http://www.balsas.lt/naujiena/449088/arvydas-akstinavicius-politine-simbioze-d-grybauskaites-atvejis
  Ir susirūpinsite, kad Prezidentei stinga kompetencijos. Iki tokio lygio, kad net ir žurnalistus reikia pamokyti, ką rašyti, o ko nerašyti.

 • nerijus

  Žinot, o man jos „kapojimo“ stilius patinka. Aš lygiai taip pat elgčiausi ir, galbūt, dar labiau smaginčiausi, o ypač atžvilgiu tų, kuriems jau senai buvo ir yra laikas palikti tarnybą, kurios jis nemyli- joje nedirba, o tik „trinasi“. Ir niekam nieko neaiškinčiau, nes niekur apie tokį reiškinį nesakoma, jog prezidentė privalo pasiaiškinti už „to“ ar „ano“ nukirsdinimą. Žinoma, pradėsite teigti, kad reikia, negražu ir pan. Šiuo atveju manau, kad zyzimas sklinda iš labai save PERVERTINANČIŲ- NEPAKEIČIAMŲJŲ…Jie įsižeidę ir inkščia kaip šunyčiai iš kurių atimtas grobis- dirbtinis kaulas iš gyvūnėlių parduotuvės. Lai painkšia. Primenu ( tikintiems ir netikintiems ), šuns balsas į dangų neina ;)
  Prezidentė dar per mažai „prikapojo“…Lai dar pasidairo ir tikrai ras :)

  • Danutė

   Ir man patinka. Ir neišskydimas patinka. Ir nebaimė patinka. Nepatinka tai, kad žurnalistus, kuriems nebūtinai reikia kraujo, ant pirštų suskaičiuosi. Kur pažvelgsi – vis ką nors plaka.

   Drįsti didžiuotis savo valstybės vadovu? Nulinčiuoti! Pirmiausia bandai suprasti, o tik paskui vertinti? Bailys!

   O paskui verkiam dėl to, kad idealus praradom ir Tėvynės ginti neitume… Marazmas. Gal mokyklėlės kokios kai kuriems „patyrusiems“ žurnalistams reikėtų?

  • Bobutė

   p. nerijau,

   pirmiausiai – sveikinimai susilaukus dukros.:)

   O ar Jūs esate visiškai tikras, kad LR Prezidentas turi tiek galių, kaip koks viduramžių monarchas ar dabartinių laikų diktatorius, kad niekam nieko nepaaiškinęs galėtų vienasmeniškai „nukapoti“ jam nepatinkančias galvas?

   • nerijus

    Bobute

    Dėkui. Matyt, jau tamsta turite ir proanūkių?.. ;)
    Ką galime vadinti „dabartinių laikų diktatoriumi“?..Lukašenka?..Putinas?..Grybauskaitė?..
    Nemanau, kad jie diktatoriai, kurie diktuoja sąlygas. Jie juk neveikia „aukščiau“, nei jiems leidžia Konstitucija ir įstatymai?..
    Š. Korėja- taip. Nors ir jos prezidentas, galimai, nepažeidinėja Konstitucijos. Žinoma, Konstitucija Konstitucijai nelygi, kaip nelygu kas ją sudarė ir išleido: liaudies pritarimu ar tik vadovo?..

    • Bobutė

     p. nerijau,

     bet Tamsta taip ir neatsakėte į klausimą.:)

     P.S. Kaip nebūtų gaila, bet mano palikuonys – vien vyriškos giminės.:)

     • nerijus

      Kodėl manote, jog jai vienai „tos galvos“ nepatinka?..
      Kaipžinia, prezidentė turi daugiau informacijos nei bet kuri bobutė ar nerijus ir net kartu sudėjus…
      Žinoma, aiškumas praverstų. Bet…
      Jei vieną atleisi dėl ne kompetencijos ir taikysi jam vienokius kriterijus, tai sulauksi neigiamos reakcijos. Buvo pasirinkimas, kuriuo keliu eiti. Ir ji ( su patarėjais ) pasirinko.
      Kaip yra sakoma:
      mažiau žinosi, ilgiau gyvensi ;)

     • Bobutė

      p. nerijau,

      aš nieko nemanau, nieko neteigiu/neneigiu, aš tik paklausiau… Tai gal nesielkit kaip vienos tautos atstovas, kuris į klausimą vis atsako klausimu.

      Net nesiginčiju, kad ji turi daugiau informacijos už mudu, o gal net daugiau už patį … Tsss, netarkim švento vardo be reikalo.:)

     • nerijus

      :)

      Tsss…

  • Genpre

   Nerijau,
   Sutikčiau su tavim su viena sąlyga – jeigu Grybauskaitė tyra ir tikrai neklystanti. Kol kas faktai byloja priešingai.
   Netikėjau ja nuo pat pradžių, o dabar matau, vis daugiau ir daugiau žmonių, atsikvošėję pastebi, kad realiai niekas nesikeičia. Kovos su korupcija gairės nenubrėžtos, kontrabanda be kontrolės, „šešėlis“ klesti, motinų/vaikų pinigai nukapoti, pensininkai „kompensacijas“ „mielai“ įtraukia į testamentus ir t.t.

   • Danutė

    O kodėl netikėjot „ja nuo pat pradžių?“ Išankstinės nuostatos žlibina.

    • Genpre

     Danute,
     Nes žinau kur kada ką mokėsi, ir svarbiausia, kas jos politinis „krikštatėvis“.
     Jūsų antras sakinys be paskutinio žodžio turėtų tą pačią reikšmę.

   • nerijus

    Genpre

    Ir aš ja netikėjau, nes netikiu pranašais ir visokio tipažo „gelbėtojais“…Čia ne apie filmą ( „Baywatch“ ) kalbu :)

    Bet, galiu teigti, jog, kai kurie TIPELIAI buvo „nusodinti“, pagązdinti ir pan.
    Ar ne per daug vilčių mes dedame į vieną žmogų?.. Juk viskas priklauso ir nuo 141 asmens?..Sutapimas, bet apie šį „lizdelį“ visi primiršo, nes kalavijai buvo nukreipti prieš vieną institucija ir būtent, prieš vieną žmogų…Kažkam, reiškia, tai labai nepatiko, kai prasidėjo „kapojimas“?..
    Žinoma, nesutinku su prezidentės pozicija dėl pašalpų mažinimo ( nesutikau ir kai neturėjau vaikelio ). Jei Valstybė žengia pirmyn, tai viskas turi tobulėti, augti, o ne atvirkščiai- mažėti. pažiūrėkime kiek skolingos tokios Valstybės, kaip Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Anglija, JAV ir pažiūrėkime kaip jie gyvena?..Šios sistemos, vienintelis išsigelbėjimas- piniginės injekcijos, o tiksliau- skolinimasis. Pažiūrėkime kas vyksta, kai žmonės, įmonės nebeima paskolų iš bankų?..Nevyksta piniginė apyvarta. Viskas stoja. Prisiminkime posakį: pinigas pinigą daro…
    Gyvename ne komunistinėje santvarkoje, bet elgiamės, lyg joje?..
    Kada pasikeis šis požiūris?

 • laila

  Juk taip norisi kartais pabūti didvyriu.Ar ne…“mielas drauge“?

 • Genijus

  Na, šioje vietoje pasisakyti beveik ir nebereikia, nes A. Račas pasisakė pats už save.
  Pasirodo, žurnalisto priedermė yra ne informuoti visuomenę, o jos NEinformuoti bendru susitarimu su informacijos NEšaltiniais.
  Po šio įrašo galima drąsiai statyti antkapį A. Račui, kaip žurnalistui. Ilsėkitės ramybėje. RIP. Ir atitinkamai – apie mirusiuosius arba gerai, arba nieko. Taigi – nieko apie A. Račą – žurnalistą. Buvusį žurnalistą. Ničnieko.

  • mielas Genijau, labai ačiū tamstai už nekrologą. Nuoširdžiai vildamasis, kad nesate nekrofilas, tikiuosi tamstos daugiau čia nebematyti.

   • Genijus

    Ačiū už atsakymą. Nekrofilas – tas, kuris myli. Nedetalizuosim ką. Mane apkaltinti meile jūsų asmeniui (o po šio įrašo – ir profesinėms savybėms) būtų sunkoka…
    Kaip visuomenės, kuriai informaciją (ne)suteikia ir tokie (eks)žurnalistai, kaip jūs, dalis, norėčiau visgi pasilikti teisę išreikšti savo nuomonę (cenzūrinių išsireiškimų lygyje). Jūsų teisė mane užblokuoti, ne pirmas būtų kartas. Bet kitaip – tikrai matysite. Žodžio laisvė, ckant.

   • Genijus

    P.S. pasirodo, visgi mokate asmenį, rašantį jums nemalonius dalykus, ir gražiai „pasiųsti“. Be pasiūlymo į snukį, išvadinimo dunduku ir pan., rusiškos staltiesės paminėjimo ir panašių dalykų.
    Už tai – ačiū. Čia be ironijos.

  • nerijus

   Genijau

   Kad A. R. niekad žurnalistu ir nebuvo?..
   Esate blogai informuotas ar suklaidintas?..

 • Smilga

  Tai va kuo mus „lesina“, ne „tiesa“ – o modifikuotais produktais.. Reikia labai atidžiai skaityti etiketes !:)

 • Gintas

  O ko kus ponas Račai išskirtinis, kad jus galite žinoti, o mes eiliniai piliečiai ne? Ar tai nediskriminacija? O paskui stebisi kodėl Lietuvos žmonės tokie apolitiški ir iš kur toks nepasitikėjimas savo šalies piliečiais.

 • viktoras

  Ponas Račai,

  ir vėl nuvylėte…
  tik nesiūskite manęs tolin…vistiek esu Jūsų fanas… skaitau Jus ne vieni metai.

  • mielas Viktorai, labai tamstos atsiprašau. Tik – nepykite – nepamenu, kad būčiau įsipareigojęs jus visada patenkinti.

 • viktoras

  jokių problemų….

 • Valentinas

  Man keista, kad kiekvieną kartą išlenda aibė piliečių, laikančių savo pareiga pavaryt ant Račo nesvarbu už ką. Dažniausiai jie neskaito jo teksto, o jei skaito, tai nesupranta, kad parašyta. Skaitykite kas parašyta:
  „Pokalbiai “off the record” arba “on the background” su politikais, verslininkais ir visais kitais pašnekovais yra geranoriška pagalba žurnalistui, padedantys suprasti kai kuriuos sprendimus, atkreipiantys dėmesį į tai, kuo galbūt reikėtų pasidomėti, nukreipiantys tinkama linkme ieškant vienokios ar kitokios informacijos“
  Niekur neparašyta, kad žurnalistas tą informaciją slepia ar naudoja kitiems, nesusijusiems su žurnalistika tikslams. Aiškiai parašyta, kad „off the record“ yra būdas rinkti informaciją, kuri žurnalistui reikalinga jo tiesioginiam darbui.
  Paimkime pavyzdį. Susitinka pavyzdžiui Žurnalistas su Politiku ir Politikas jam sako:
  „Galiu tau pasakyti ne spaudai, kad savivaldybės įmonėje „Miesto autobusai“ specialiai įkūrė naują, strateginio planavimo departamentą ir Liberaliai – konservatyvi – socialiai orientuota demokratinė partija ten įdarbino du savo narius, kurie nepakliuvo į Seimą. Atlyginimas apie 10 000 lt. ir jokio darbo“
  Žurnalistas turi tris galimybes:
  a) nueiti į „Miesto autobusus“ ir pasakyti, kad jei jie nenusipirks reklamos jo laikraštyje, bus parašytas straipsnis.
  b) nueiti į redakciją ir parašyti straipsnį pavadinimu „Politikas man pasakė, kad LKSOD partija sukūrė saviškiams darbo vietas Miesto Autobusuose“.
  c) pradėti rinkti informaciją, paimti interviu, pasiųsti paparacį su teleobjektyvu fotkinti įrodymų ir finale parašyti demaskuojantį straipsnį, kuriame Politikas net neminimas.

  Pirmas atvejas dažnai pasitaiko, bet tai jau nebe žurnalistika.
  Antru atveju tai būtų paskutinis kartas, kai Žurnalistui kažkas pasako konfidencialią informaciją ir Žurnalistas greitai bus nebežurnalistas.
  Trečiu atveju ir yra tikra žurnalistika, kurios mums visiems reikia.
  Baikite kabinėtis prie Račo.

  • lida

   Berods, pats neįdėmiai skaitote ir iškritote iš konteksto. Taip pat verta perskaityti ir tekstą, į kurį duotos nuorodos. Čia ne ne tas atvejis, kai Valinskas konfidencialiai įskundžia Valinskienę ar Baukutę. Kalbame apie Prezidentės specialiai inicijuotą grupinį senasą su politikos apžvalgininkais – konidencialiai pasiteisino žurnalistams, kurie dabar įsipareigoję į Prezidentės pusę neveuktels. Nutekinti kompromituojantį info tokių manevrų nereikia.

   • Danutė

    Ir JŪS ten alų midų gėrėte?

   • Valentinas

    Berods lida jūs esate ne kontekste. Iš kur išrauktėte, kad Politikas negalėtų pasikviesti grupės žurnalistų pakalbėti ne spaudai? Tai daroma ir ne tik Lietuvoje. Tai yra normalu.

    • lida

     Kalbama ne apie partines intrigėles ir įskundimus. Paskitykit pagal nuorodą kokiu tikslu kviesti žurnalistai.

     • Valentinas

      Lida,
      Pripažįstu, kad turiu teksto suvokimo problemų. Niekur nerandu Pečeliūnienės straipsnyje pasakymo kokiu tikslu buvo sukviesti žurnalistai.
      Bet net ne tai svarbu. Kodėl jūs galvojate, kad ne spaudai galima tik nulieti kompromatą ar regzsti intrigas. Lygiai taip pat galima ir kalbėti apie šaliai svarbius dalykus. Pavyzdžiui užsienio politikoje prezidentė yra suvaržyta savo padėties, negali atvirai išsakyti savo nuomonę apie vieną ar kitą situaciją ar valstybę. Tačiau, „ne spaudai“ žurnalistams ir politologams ji gali pasakyti, kad pavyzdžiui Angela Merkel yra netikėlė, viena pažadėjo, o kita padarė. Ir gal gali daugiau atskleisti ką siūlė PUtinas nainais už Mažeikių naftą ir daug tokių dalykų, kurių oficialiai ji negali skelbti, bet žurnalistai tai sužinoję turės žymiai didesnį supratimą apie tai kas iš tikro vyksta. Lygiai tas pats ir vidaus politikoje.

     • lida

      „atskleisti ką siūlė PUtinas nainais už Mažeikių naftą“ -jūs čia rimtai ?

     • Genpre

      „..pavyzdžiui Angela Merkel yra netikėlė, viena pažadėjo, o kita padarė. Ir gal gali daugiau atskleisti ką siūlė PUtinas nainais už Mažeikių naftą ir daug tokių dalykų, kurių oficialiai ji negali skelbti, bet žurnalistai tai sužinoję turės žymiai didesnį supratimą apie tai kas iš tikro vyksta. Lygiai tas pats ir vidaus politikoje..“ – Valentinai, tu čia nepajuokavai? Ne?
      Tokiuose vakarėliuose-prisijaukinimuose prezidentė gali prikalbėti, ko tik nori. Kas tik jai būtų naudinga ir paranku. Kaip ir kuo toje vietoje ji skirsis nuo taip tavo išpeikto „klouno“, kuris kalbėjo per tv?
      Žurnalistai gautas žinias (tokias, kokias jiems pateikė) paskleis viešojoje erdvėje, o tik Grybauskaitė žinotų kas ir kaip iš tiesų.
      Neskaniai, kažkaip.

     • Genpre

      Beje, Valentinai
      Jeigu politikas pasikviečia grupę žurnalistų pakalbėti ne spaudai – tai jau skandalas.

     • Genpre

      P.S. Valentinai,
      Jeigu politikas turi medžiagos, yra būdų ją pateikti savęs neviešinant ir nepadlaižiaujant spaudai – pateikti informaciją anonimiškai. Tikrai yra būdų. O žurnalistų verbavimas būdu „aš jums info – jūs apie mane,jei kas, ššša (tik ligotas suprastų kitaip)“ jau yra korupcijos užuomazga.

    • nerijus

     Valentinai

     Kodėl taikomi tokie kriterijai, kad jei taikoma užsienyje, tai skaitoma, jog normalu ir pan.
     Ar mūsų Valstybė gali galvoti savo „galva“ ar ne?..
     Geriausia patirtis, kai pats išbandai, o ne „žinai“ kaip gali būti…

 • Danutė

  Sklandžiai.

 • Ronaldas

  Dundukas Racas yra apimtas isteriškos baimės.Prisiplakęs prie prezidentės,gal ir jaučiasi šiek tiek saugiau:)

 • Tadas

  Pritariu Racui, man tas off the record yra grazi, dzentelmeniska, auksciausia pasitikejima laisvosiom profesijom, tikrais savo dalyko profesionalais tikriausia to zodzio prasme, ir ju etika demonstruojanti praktika. Matyt, vis maziau kas ja supranta ir galu gale tai, matyt, issilavinimo ir asmenines kulturos stoka.

  Cia gera iliustracija is sviezios amerikietiskos praktikos:

  „Krugman Won’t Comment On Off-The-Record Dinner With Obama:

  …Today, Krugman replied with a simple response: None of your business.

  Andrew Leonard and Calculated Risk want to know why I didn’t blog about dinner at the White House. Um, because the conversation was off the record. [emphasis added]“

  http://www.huffingtonpost.com/2009/05/05/krugman-wont-comment-on-o_n_197232.html

 • nerijus

  Tiesiog, „puikus“ pavyzdys apie mūsų kaimynus ( jų vienetus )…Ar jie tik nėra iš to miestelio, kur, po SSRS žmonės nesugebėjo adaptuotis naujoje sistemoje ir ten įsiviešpatavo nebaudžiamumas ir betvarkė, ir t.t.?..Apie juos rodė, lyg ir, per Discovery.

  Pas mūsų prezidentę, ir, tokia amunucija?.. :)

  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/nusikaltimai_ir_nelaimes/i_futbolo_maca__tarsi_i_zalgirio_musi/

 • Ai, nuvalkiota, suprantu tos informacijos ar personalijos „įtaką“, bet jūs mokate geresnių ir aktualesnių straipsnių parašyti. Stop, tai gal jūs ir užvedėte tą kalbą? :) Šiaip ar taip smagu skaityti Jūsų mintis.
  Labai daug visame inete info bele..,. na kaip ten – beletris … na nesvarbu, viską skaitau, ir Jūsų straipsnius, tik gal Jūsų rašymo stilius galėtų būti dar lengvesnis, na su užuominomis. Faktas, juos ir taip nesunku skaityti, na tik atsižvelgite prašau :)

 • O zurnalisto etika nereikalauja nuo visuomenes neslepti turimos neigiamos informacijos apie viesa asmeni? Kaip del visuomenes pasitikejomo, kuriai zurnalistas ir turi tarnauti?

 • Linas

  So true.

 • Linas

  Turiu omeny BLOG’o įrašas so true, ne tie naivūs komentarai žemiau :)

 • Bobutė

  Po truputį lenda „didžiosios“ valstybės „paslaptys“ ne spaudai… Kažin, ar p. R. Valatka pats buvo tame pasisėdėjime, ar kažkas informaciją jam nutekino…

  „Net D.Grybauskaitė, metinių proga kreipdamasi į dvaro pripažįstamus žurnalistus, pripažino (tiesa, uždraudė apie tai skelbti), kad viena didžiausių A.Kubiliaus klaidų – nuolatinių ministerijų sekretorių pakeitimas laikinais partiniais viceministrais.“

  http://www.lrytas.lt/-12794737431277821110-p2-kas-geriau-kapojo-galvas-vytautas-didysis-ar-dalia.htm

  • Bobute, galiu patenkinti jūsų smalsumą: R.Valatkos tame susitkime nebuvo.

   Kartu noriu atkreipti dėmesį į tam tikrą žodžių žaismą: internete kalbama apie „dvaro pripažįstamus žurnalistus“, tuo tarpu „Lietuvos ryto“ spausdintame variante – tiesiog apie „dvaro žurnalistus“.

   Manau, susitkime dalyvavęs E.Jakilaitis turėtų įsižeisti…:)

   • Bobutė

    Nuoširdus ačiū už informaciją, ponas Artūrai. Ji tik patvirtina spėjimą, kad informacija ir toliau bus nutekinama…

    Perskaičiusi Jūsų pastabą dėl „dvaro“ bei „dvaro pripažįstamų“ žurnalistų, net pasitikrinau spausdintiniame variante ar Jūs nesuklydote. Ne – Jūs visiškai teisus…

    Bet juk tas „pripažįstamų“ labai keičia esmę.:)
    Prie progos, būtinai reikėtų paklausti p. R. Valatkos, kuris variantas, pasak jo, yra tikrasis…:)

    • lida

     Manau „dvaro“ nuo „dvaro pripžintų“ galima lengvai atskirti pagal tai, ar „dvaras“ paskyrė postan ;)

     • Bobutė

      p. lida

      Įvertinant ir Tamstos pastabą, matomai, p. R. Valatkos tekstas turėtų skambėti taip:

      „Net D.Grybauskaitė, metinių proga kreipdamasi į dvaro bei dvaro pripažįstamus žurnalistus, pripažino…“

 • Paskaičius daugumą komentarų atrodo, kad šalį valdo paskutinė dundukė, kuri susikvietusi žymiausius šalies žurnalistus jiems išdavinėja kažkokias valstybines paslaptis, kurias paskui niekšai žurnalistai nutekina arba nenutekina ir abu kartus -tik ieškodami asmeninės naudos! O kur padorumas, garbingumas, bendro reikalo – valstybės gerovės – klausimas???
  Visiškai galiu įsivaizduoti tokį pokalbį ir nematau čia jokių raganų, tinkamų medžioklei…

  • Genpre

   Klausiat „O kur padorumas, garbingumas, bendro reikalo – valstybės gerovės – klausimas???“
   Atsakymas – Baigiasi ties „Lietpolitika“ paskutine raide a.

 • Valentinas

  Kažkada vanodamas Tomą Čyvą šiame bloge, liepiau jam skaityti Kęstutį Girnių. Ir štai vakar TV laidoje „Savaitės atgarsiai“ Tomas Čyvas sėdėjo šalia Kęstučio Girniaus. Tikiuosi, kad žmogus bent ko nors pasimokė, o gal net ir autografą paėmė :)

 • Pingback: Beskaitant blogosferą « praeivio dienoraštis()

 • nerijus

  Kas ten kalbėjo apie OBJEKTYVUMĄ:

  http://www.delfi.lt/news/economy/Media/cnn-ir-bbc-diktatui-galas.d?id=35684675

  Kaip gali žiniasklaida būti objektyvi,kai remiama ne tik verslo organizacijų ir visokių klipatų- perkama reklama, o ir/ ar pačios Valstybės- dotacijomis???