Labdara pagal konkursą

…“Air Baltic“ atidėjus reisą iš Rygos į Vilnių, yra gražaus laiko.

Su SEB internetinės bankininkystės sistemos gudrybėmis, atrodo,viską išsiaiškinau ir jei mano negeros spėlionės po savaitgalio pasitvirtins, būtinai jomis čia pasidalinsiu.

O kol lėktuvas atskris, dar šiek tiek įspūdžių iš šiandieninės kelionės.

Važiuodamas atgal klausiausi Lietuvos radijo. Laida „Išjunk televizorių“: laidos vedėja R.Miliūtė, dalyviai – E.Mildažytė, R.Bružas ir M.Laurinkus. Jau tikriausiai supratote – apie gegužės 1 dieną per Lietuvos televiziją rengiamą labdaros akciją Gruzijos vaikams paremti „Viena širdis“.

Tiesa, jau važiuojant pirmyn, E.Mildažytė per Lietuvos radiją apie tą akciją taip pat pasakojo, bet rytą laidoje nebuvo R.Bružo ir M.Laurinkaus.

Nors net jei būtų buvę – akcija graži ir prasminga, Gruzijos vaikams pagalba tikrai reikalinga.

Be to, akcija naujoviška. Turiu galvoje „žymius Lietuvos žmones“ (tarp jų – krūtų karalienę O.Pikul, savamokslį „dizainerį“ M.Petruškevičių, aiškiaregę P.Kelertienę bei itin homofobiškais pareiškimais pagarsėjusią F.Taunytę), Lietuvos televizijos didžiojoje studijoje, kuriems bus galima skambinti ir su jais kalbėti, taip paaukojant 10 litų. Bet tkriausiai normalu – juk LTV, kaip mėgsta pabrėžti generalinis direktorius yra visuomeninė, tai yra, atstovaujanti visai visuomenei, įskaitant ir pakraščius bei užribius.

Žmogiškai, žinoma, smalsu, kas – G.Nausėda ar O.Pikul – sulauks daugiau žiūrovų skambučių, tačiau svarbiausia, kad skambintų. Tegul net vien P.Kelertienei, kad ši ateitį išpranašautų (tik vaikus nuo neigiamo poveikio reikia apsaugoti), nes kaip paaiškino E.Mildažytė, jei net aiškiaregė neatsilieps, 10 litų vis tiek bus paaukota. Ir svarbiausias tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų – bus pasiektas.

Bet iš tiesų tai labiausiai mane sudomino net ne šis naujoviškas, po Haičio tragedijos jau išbandytas lėšų rinkimo būdas.

Man įdomiausia buvo išgirsti, kaip gimė šios gražios labdaros akcijos idėja.

Pasirodo, jokios romantikos, vien politika. Tiksliau – konkursas, kurį paskelbė Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.

„Tą konkursą laimėjau aš“, – R.Miliūtės vedamoje laidoje sakė E.Mildažytė.

Ji, žinoma, buvo ne visai tiksli, nes konkursą, atrodo, laimėjo Viešoji įstaiga „Kiškių garbė“, kuriai E.Mildažytė vadovauja, tačiau tai esmės nekeičia, nes konkursas tikrai buvo.

Visi norintys šių metų pradžioje buvo kviečiami teikti paraiškas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektams įgyvendinti šiose srityse ir valstybėse:

 • Valstybės institucijų gebėjimų stiprinimas Moldovoje ir Ukrainoje.
 • Parama regionų ir savivaldos institucijų vystymuisi Baltarusijoje, Gruzijoje, Ukrainoje (ypatingai Kryme).
 • Parama integracijai į ES didinant visuomenės informuotumą Gruzijoje, Moldovoje ir Ukrainoje.
 • Parama pilietinei visuomenei skatinant mokslinį, kultūrinį ir jaunimo bendradarbiavimą Baltarusijoje ir Ukrainoje.
 • Parama demokratiniams judėjimams ir iniciatyvoms Baltarusijoje.
 • Parama nuo karo nukentėjusiems Gruzijos gyventojams.
 • Lietuvos visuomenės informavimas ir švietimas apie vystomąjį bendradarbiavimą.

Labai tikėtina, kad būtent „Kiškių garbės“ pateiktas projektas buvo geriausias tarp visų pateiktų pagal priešpaskutinį punktą, todėl natūralu, kad jis ir laimėjo.

O laimėjęs tikriausiai ir gavo numatytą finansavimą, kuris šiemet negalėjo būti didesnis nei 150 000 litų.

Viskas skaidru ir teisinga. Tuo net neabejoju.

Tačiau vis tiek esu šiek tiek pasimetęs …

Juk anksčiau galvodavau, kad labdara – tai veiksmas, skatinamas vidinių įsitikinimų, užuojautos, gailesčio, solidarumo jausmo. Kad tai yra atidavimas, dalijimasis, aukojimas (materialinių vertybių, darbo, savo laiko) be jokio atlygio.

Mano mintyse labdara visada siejosi su spontaniškumu, iš vidaus kylančiu poreikiu kažkam padėti, ir niekada – su konkursu, projekto rašymu. Juo labiau – skaičiavimais už kiek aš galėčiau imtis labdaros.

Išgirdęs žodį „labdara“, kažkodėl pirmiausia visada pagalvodavau apie gerus žmones, religines organizacijas, savanorius, tačiau niekada – apie ministeriją, departamentą ar prezidentūrą. Su pastaraisiais man dažniau siejasi žodžiai „parama“, „išmoka“, „pašalpa“.

Tiek jau to.

Tikriausiai esu labai senamadiškas. Ir beviltiškai atsilikęs nuo visuomenės pažangos.

Bet ryt būtinai kam nors paskambinsiu. Tik dar nesugalvoju, kam.

(13 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • WU

  Maža pastabėlė. Labdara ir parama savo prigimtimi yra tapačios kategorijos t.y. aukos forma (dovanojimo tam tikram naudingam tikslui). Esminis skirtumas yra subjektai, kurie gali būti labdaros ir paramos gavėjai, bei jų teisės ir pareigos.

  • Rytis I

   Parama labdarai daryti. Sviestas, bet labai sviestuotas. Nors, ar tikrai URM parama yra „aukos forma“? Jei taip, kodėl aukoja Mildažytei, ne Gruzijos vaikams? Juokingai atrodys, jei tokios akcijos metu bus surinkta sakykim 50 000 Lt…

 • E.Mildažytė – ašara Dievo aky.

 • Ir „ant“ kiškučių sąžinės „varyt“ nereiktų tai narsiai, nes šiame kontekste jie yra dvasios milžinai, palyginus su aukščiau paminėtaisiais asmenimis. E.Mildažytės nuoširdumas mano asmenine nuomone yra kažkodėl (taip pat tik man asmeniškai) panašus į palaidos mergos nuoširdų pasakojimą apie pirmą romantišką bučinuką į skruostą kaimo šokiuose nuo klasės pirmūno. Bet galimai galiu klysti. BK skaičiau, tikiuosi ir toliau likti laisvėje.

 • 150 000 „štukyčių“ tokios konstitucijos ponioms yra tik nepriėdusio zuikučio kakutis miške po niekam nežinomu krūmeliu. Laikykitės, Ponios, aš dalinuosi Jūsų kančia.

 • Gerbiamas Artūrai, pinigų nereikėjo švaistyti vaikinui pabėgusiam iš vergystės Islandijoje. Rytoj, drįstu patarti, paskambinkite E.Mildažytei ir jei galite, meldžiu, duokite Jai 100 litų, prie 150 000 „štukyčių“ tai atrodys juokingai, bet litas prie lito… ir dar, pavežkite Ponią iki „Ponių laimės“, nes Ponios be laimės yra nelaimė.

 • M

  E.Mildažytės nuoširdumas mano asmenine nuomone yra kažkodėl (taip pat tik man asmeniškai) panašus į palaidos mergos nuoširdų pasakojimą apie pirmą romantišką bučinuką į skruostą kaimo šokiuose nuo klasės pirmūno.

  Kam rupi jusu asmenine nuomone? ir ka ji cia gero is vis sako?

 • M, skaityti moku, ką sakau – atsimenu. Malonu, kad cituojate mane, bet jei jau taip norite man įtikti, tai cituokite mane, prašyčiau, „The Economist“. Kritiką supratau. Ačiū!

 • M, paskaitykite http://www.alfa.lt/straipsnis/10354680/?Vyriausybe.ir.Seimas..skirtingi.ir.panasus.principai=2010-04-30_07-34. Tokio kliedesio aš net po 2 litrų degtinės nešneku, nes tuo metu būnu jau lūžęs. Jei žodis „analitika“ Jums sukelia protavimo procesą, o ne seksualines fantazijas, tai pabandykite man pacituoti bent vieną šio žmogaus „turinčio puikų jumoro jausmą“ protingą sakinį. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Fredis*

  Tekstas visai ne apie labdarą.
  Artūrai, turėtumei susitaikyti su mintimi, kad visuomenėje jau seniai susiformavo „Stiliaus“ žurnalo skaitytojų ir veikėjų grietinėlė, kuri ir laimi labdaros konkurus („Kiškių garbė“ aš – E.Mildažytė), tačiau yra ir daugiau paralelinių pasaulių, pvz. tinklaraštis racas.lt, kurio šeiminikas taip pat nevengia nusirioglinti į V.Uspaskio jubiliejų ir būti repotrerių ryškiai nufotografuotas. Mes visi vienas su kitu susiję!

  • fredijau, su tamsta, užkalniais ir lailomis tikrai niekaip nesu susijęs. Nuo tokių kaip jūs dvokia neapykanta, snobizmu ir nevykėliškumu. Man toks kvapas nepatinka.

   • laila

    oi oi oi , jau čia neapykanta ir nevykeliškumu dvokia nuo paties.
    Nes „mielas draugas“ eina per darbus, kaip per ramunių lauką…Susibariau ar neįtikau darbdaviui, lekiu į kitą darbą :)Purkšt purkšt purkšt…
    Suprantu, kad – aukščiau jau nėra kur, tik sėdėti ant dviejų kėdžių šiuo metu…Viena ranka skiriu ( tarybos narys), kita ranka imu ( BNS vadovas).Tikrai aukštasis pilotažas :)))Juk tik nevykeliai ( čia Jūsų nuomonė) gali patys kurti įmones, aprūpinti kitus žmones darbu ir pajamomis, taip pat sugebėti mokėti mokesčius…

    na o jei jau perskaitėte, tai žinoma šalinkite šį komentarą, nes eilinį kartą mažiuką vėl užgavo :)

    • Qt

     Labai puiku kai žmonės kuria įmones, aprūpina kitus darbu, moka mokesčius, JEIGU jie patys sukuria vertę savo darbu, o ne tampa siurbėlėmis mintančiomis iš valstybės biudžeto.

 • nerijus

  Būtų šaunu, kad paskambinti galėtume ir Artūrui Račui ;)
  Manau, kad tinklaraščio skaitytojai ir pildytojai prie to prisidėtų?..
  O Mildažytės ( kad ir kokia ji būtų ) „Kiškių garbei“ linkiu milijono linkėjimų iš Lietuvos- Gruzijai…

  p.s. susmalsavau dėl SEB’o…Kol Jūsų įrašas atsiras apie TAI, tai jie spės pasitaisyti [ ? ].

 • Valdas

  Tikiu, kad tai gerai, gražu ir švaru. Tikiu, kad reikia tokių renginių ir daugiau. Net pačiam tenka prisidėt prie „Maisto banko“ akcijos organizavimo. Tik nežinau kodėl pats niekada nesižavėjau jokiomis masinėmis labdaros akcijomis. Net Nomedos per TV3 vaikų paramos maratonai nekėlė didelio džiaugsmo ir noro aukoti. Netenkina manęs kažkokia paradinė, demonstracinė, ir net komercinė tokių renginių pusė. Bet greičiausiai čia mano paties sugedimo ar nesupratimo laipsnis. Negebėčiau tiksliau apibūdinti labdaros sąvokos, nei parašė šios svetainės šeimininkas.

 • Labdara vežti vaiką peraugo į nelabdarą. Tai korupcinio veiksmo įžanga. Vaikas bus įdarbintas per pažintis. Kokius žemus procesus įtakoja galingiausios žmogaus dovanos – kalbos – pasekmės…

 • Rolandas

  Po paramos martonų ir panašių renginių dažniausiai paskelbiama, kiek pavyko surinkti. O labai smalsu butų pamatyti visą išklotinę-kiek nubyrėjo telekomunikacijų bendrovei, kiek nurėžta mokesčiams ir t.t.

  • jurkis

   Šiuos trumpuosius numerius suteikia TEO LT. Kadangi tai yra labdaros numeriai (ne trumpieji padidinto tarifo ar pan.), tai TEO LT gauna barankos skylę – 0. Dėl operatorių, iš kurių tinklų SMSinama/skambinama, nieko pasakyti negaliu.
   Taip pat, už šiuo trumpuosius numerius PVM neskaičiuojamas. Dėl kitų mokesčių – vėl gi – nieko negaliu pasakyti.

 • Pazinojau viena amerikona, kuris gyveno ir pinigu (labdaros) rinkimo religinems organizacijoms (visoms, nors orientavosi i krikscionis). Jo nuomone geras rezultatas jei puse surinktu pinigu pasiekia „tiksla“. Dazniausiai tas procentas zymiai mazesnis.

  Pries kelis metus Prancuzijo buvo sandalas… kai po labdaros akcijos „tiksla“ pasieke… 2% surinktu lesu.

  Taigi, tas 150 tukstančiu neatrodo didele suma… jei tai tra visos islaidos.

  P.S. man ir butu idomu pamatyti shio projektelio biudzeta :) kiek istirko tu pinigeliu nubyra i sona.

  • Rytis I

   Sakai 150k mažoka organizuoti tokiam renginiui? Čia gi pinigėliai ne vaikams o „kiškiams“… Išlaidas ir mokesčius labai pasistengus irgi surinktais pinigais galima kompensuoti.

 • Soliaris

  Aš nelabai suprantu, ko jūs čia ant E. Mildažytės varot? Kad dalyvavo konkurse ir laimėjo? O kas jums o ir p. Račui dalyvaut? Būtumėt pasiūlę surengt nemokamai ir šiandien būtume galėję pasidžiaugt jūsų kilniu poelgiu.

  • mielas Soliari, nelabai suprantu, ką norite pasakyti… Įrašas buvo ne apie E.Mildažytę, o apie labdarą.

  • Soliari, „Skamp“ savu laiku parašė tokią puikią dainą. Pavadinimo neatsimenu, bet labai gerai atsimenu kaip ji prasideda. O prasideda ji taip: „Mama, noriu būt žvaigžde, noriu namo su baseinu…“. Ten apdainuota tamstos praeitis, dabartis ir ateitis. Siūlau pasiklausyti. O jei kyla noras diskutuoti, pakambinkite Valinskui, jis jus sukūrė, jis jus ir supras.

   • Soliaris

    O prie ko čia man tą Valinską kišat? Kas taip nepatiko?

 • M

  Pagal „sociologinius“ tyrimus, Racui, kaip ir daugumai lietuvių labdara ir parama sukelia panasias asocijacijas:))
  Kalbant apie parama ir labdara, stai vieno tyrimo (nors ir seno) ataskaita apie Filantropija Lietuvoje, su kuo zmonem asocijuojasi labdara ir parama ir pan. (gal kam idomu:)))
  http://politika.osf.lt/kiti/dokumentai/FilantropijaLietuvoje2003/Filantropija%20santrauka%20DJ.pdf

  • mielas M, būų įdomu išgirsti iš tamstos, kokias asociacijas man, kaip ir daugumai lietuvių sukelia labdara ir parama. Gal sužinosiu ką nors naujo.

 • M

  Juk pats pasakete savo irase, as tik patvirtinau, kad kaip ir daugumai:)
  ps. Miela, ne Mielas:)

 • pui

  Iš dalies pritariu, iš dalies… Šiuo atveju E. Mildažytė neskelbia, kad užsiima labdara, ji užsiima jos organizavimu. Tikėkimės, kad bus surinkta daugiau nei 150 tūkst. Lt, vadinasi, darbas bus naudingas. Antra vertus, juk projektas turi savo kaštus (ne vien užmokestį už darbą, bet visokias kitas išlaidas, pvz., juk E. Milažytė lankėsi Gruzijoje, lankėsi pas tuos vaikus, kuriuos dabar remiame, na tai visgi irgi kainavo), kurie, ko gero, ir bus rengiami už tuos 150 tūkst. Idealistiškai mąstant, gal likusius pinigėlius iš 150 tūkst. net perves Gruzijos vaikams ? :)
  Kad tik tiek to blogo būtų.
  Nors suprantu, apie ką čia, ir irgi noriu tikėti, kad viskas yra gražu ir skaidru.

 • Rytis I

  Ant Mildažytės „varyt“ neverta, bet lyg ir nebandžiau. „Bobų laimė“, kaip ten nežiūrėsi, bet padarė ne vieną gerą darbą. Tiesiog keistoka projekto mintis:
  1. Labdara remiasi URMo parama, taip sakant įsisavinant „Eastern Partnership“ lėšas?
  2. Žmonės skambina Pikul, šneka apie šį bei tą, visai nebūtinai apie Gruziją, – kitaip gal pakviestų labiau kompetetingus žmones. Tai gal nieko blogo, nors gerai būt, kad žmonės suprastų, kad aukoja ne gražuolei.
  3. Gerai, surinks sumą pinigų, prilygstančią paramai o gal ir didesnę. Sakykim 500k Lt. Kas toliau? Perves į sąskaitą? Bet ES Gruzijai pokario darbams jau skyrė 500 mln. Eurų. Finansinė parama jau buvo.
  4. Kiek suprantu, ši programa (7 mln. eu) skirta bendradarbiavimo projektams vystyti, bet ne paramai teikti.

  Gal aš klystu, gal ką pripainiojau, – visada pasiruošęs tai pripažinti…:)

 • gied

  Pats labdaros organizavimas kainuoja. Ir jei ta organizavima padengia valstybe, o ne labdaros davejai – labai gerai, daugiau teks Gruzijos vaikams.
  Šiaip nemanau, kad vienas asmuo gali pats, be finansavimo suorganizuoti labdaros rengini su patalpu nuoma, filmuotuojais, transliavimu,etc. Arba prašai kad kas nors iš anksto paremtų (organizacijos, etc), arba dedi daug daugiau savų negu vienas asmuo suaukoja, arba prašai valstybės. Gal 150 000 ir nereikia, bet…

  Kitas klausimas yra kaip ta „parama“ bus panaudota.

 • VYTS

  Kažkodėl visi šneka tarsi būtų skirta 150 000, nors rašoma tik, kad finansavimas nedidesnis už 150 000.

 • curry

  Kalbant apie konkursą galima dar pridurti tokį faktą, kad jūsų, Artūrai, nuoroda i URM vystomojo bendradarbiavimo programos konkursus, yra ne visai tiksli. Čia teikti projektai, mano žiniomis, dar nebuvo finansuoti.
  Parama ŠIAI labdarai buvo įvykdyta kitu konkursu, kuris buvo labai netikėtai paskelbtas prieš kokį trejetą mėnesių. Sąlygoss konkursui buvo labai specifinės.

 • Mindaugas

  gerai, kad diskutuojama apie labdarą ir paramą, nes reikia, kad žmonės ir įmonės daugiau ir dažniau aukotų, domėtųsi kaip jų aukos naudojamos, iš kitos pusės reikia ir profesionalumo iš NVO pusės, keliant idėjas, sprendžiant pasirinktas problemas ir pritraukiant paramą
  manau, kad Mildažytė lėšų paieškos ir pritraukimo profesionalė, tai jos pagrindinis darbas, tą ji moka gerai daryti, o norint, kad 10 lt, kas nors paaukotų, neužtenka geros idėjos, bet reikalingas ir jos tinkamas įgyvendinimas
  lėšų pritraukimas ar paramos akcijų, panašių į aptartą, organizavimas yra toks pat darbas, kaip ir bet koks kitas, todėl ir turėtų būti apmokamas, tai bendras principas nesigilinant, nes nėra informacijos, kiek skirta visam projektui, kokios dar projekto veiklos be TV laidos yra suplanuotos ir pan.
  keista, kad tokiu kampu žiūrima į šį klausimą, ir, mano manymu paliekama per daug vietos spekuliacijoms, a la „kas galėtų paneigti, kad…“

 • „Venkite daryti savo teisumo darbus žmonių akyse, kad būtumėte jų matomi, antraip negausite užmokesčio iš savo Tėvo danguje. Todėl, dalydamas išmaldą, netrimituok sinagogose ir gatvėse, kaip daro veidmainiai, kad būtų žmonių giriami. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė užmokestį. Kai tu daliji išmaldą, tenežino tavo kairė, ką daro dešinė, kad tavo išmalda liktų slaptoje, o tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins“. Mt 6, 1-4

 • vygo

  Geras straipsnis ir pastebėjimai gerbiamas Artūrai, tik noriu pastebėti, jog „labdaros“ žodis šiais laikais yra pakeitęs savo reikšmę,su visa formuluote. Tačiau „labdaros“ organizatoriai pasiekti saviems tikslams būtent ir naudoją šį žodį kaip kabliuką bobutėms ir jautresnių plaučių žuvytėms prisivilioti.

  Gal kas paprotys, ar tikrai buvo reikalinga tokia kaip VŠĮ “Kiškių garbė” tam, kad laimėti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektams rengti?

 • Įdomiausia, kad dabartinis turėtų atspindėti visos valstybės gyvenimo būdą :)

  Nereikia jokių istorijos vadovėlių, kad suvokti praeities realijas.

  Verta tik pažymėti: kas ir kada buvo okupavęs šią teritoriją :)

  tikriausiai nuolatos įsigydavo bereikalingą galvos skausmą :) vaje vaje

 • a

  na cia tai geras,as ir galvoji ko jiems taip parupo gruzijos vaikai ,o cia tik politika, na jei miliute cia prikisus nagus ir musu urm tai aisku ir koks ten konkursas buvo ir t.t,

 • a

  tiesa dar priminsiu kelis konkursus rengtus urm pvz del nevveikianciu bumblausko puslapiu,kuriu kainos turetu sokiruot zinancius ,kalba apie milijonus,na va kokia puikia tema atidarem,jei ten tuos ju konkursus gerai ispurcius…,laimetojai kaip visada lojalus proamerikietiskai adamkaus politikai(gal sorosui ar czv)to mes tikriausiai nebesuzinosim :) nearti dirvonai zurnalistam.

 • URM skelbiami konkursai visada pasižymi įdomybėmis. Pavyzdžiui gal ir gražus projektas „Misija Sibiras“, bet kuo tai susiję su vystomuoju bendradarbiavimu taip ir nesuprantu keletą metų. Ir šiaip – jei pasižiūrėtume gavėjus, būtų visiškai aišku, kad tai daugiau valstybės lėšų planavimas, o ne joks „konkursas“. Fui

 • URM skelbiami konkursai visada pasižymi įdomybėmis. Pavyzdžiui gal ir gražus projektas „Misija Sibiras“, bet kuo tai susiję su vystomuoju bendradarbiavimu taip ir nesuprantu keletą metų. Ir šiaip – jei pasižiūrėtume gavėjus, būtų visiškai aišku, kad tai daugiau valstybės lėšų planavimas, o ne joks „konkursas“. Fui

 • a

  as manau kad visi tie konkursai tai 1.paprasciausias toks mielas lietuviskas lesu issisavinimas. 2.Lojaliu zmoniu rato aprupinimas 3.amerikosGeopolitika ar gorgijapolitika ar sakasvilpolitika ar dar kaip nepavadinsi nepagadinsi.4.na paskutinei vietoi aisku vaikuciai.

 • Dzina

  Artūrai, nemanau, kad Jūs senamadiškas ir atsilikęs nuo pažangos :) Na, nebent aš dar senamadiškesnė :) Manau, kad šis atvejis rodo, jog valdžia pradeda komunikuoti „corporate social responsibility“ metodais. Visuomet turėjau problemų su ta korporacine atsakomybe, nes mano galva jose socialinio solidarumo nerasta, tai — tik komunikaciniai žaidimai. Bet daug blogiau, kai to imasi valstybės institucijos, nes taip solidarumo, pilietiškumo, bendruomeniškumo principai, kurių turinį vartotojiškoje bei easy go aplinkoje yra kur kas sudėtingiau iškomunikuoti, keičiami į mainus. duok 10 litų — galėsi pakalbėti su Pikul, o ne duok 10 litų — padėsi skurstančiam. Aišku, dar 50 papildomų litų išleisi, kol prisiskambinsi ir būsi sujungtas. Jei apskritai būsi sujungtas. Nu, jei ir nebūsi, galėsi bent jau pasiguosti, kad Gruzijos vaikams padėjai. O jei esi ne toks jautrus, tai prakeiksi labdaringą veiklą apskritai. Manau, tokiomis akcijomis diskredituojamas valstybės vaidmuo bei pilietiškumo prasmė.

 • sataniuga

  Dzina rašo: „Visuomet turėjau problemų su ta korporacine atsakomybe, nes mano galva jose socialinio solidarumo nerasta, tai — tik komunikaciniai žaidimai“- Simptomiška. Beprasmybės komentavimas beprasmybe, regis kai susiję su gerb. autoriaus straipsniu :) Lygiai taip pat galima skatinti labdarą labdara arba pvz. sniegą tirpdyti ledu. Dėl šios labdaros: taip tai amoralu, bet bent jau kažkas vyksta.

 • Alas

  Siūlau organizuoti konkursą į teisę rinkti aukas bažinyčiose.

 • A.G.

  Manau, kad tokius projektus vykdo ne pelno siekiančios organizacijos. Netgi ne manau, o kitaip ir būti negali.
  Tačiau, juk atskirais atvejais, panašių organizcijų vadovų atlygis, gali viršyti, taip pat labai sėkmingų ir klestinčių pelno siekiančių organizacijų savininkų pelnus.
  Bet ne apie tai. Nes tai būtų normalu, jei būtų. Bet kai taip nėra, – taip pat normalu… nes ne pelno siekiančių organizacijų vadovai (nors ne pelno siekiančios organizacijos, manau, yra visom 10 galvų reikalingesnės visuomenei nei pelno siekiančios organizacijos) pašaukti dirbti aukodami save, neatlygintinai. Ne kitkam.
  Kai taip būna – ferari. Kai taip nėra, sakoma – juk čia Lietuva, čia lietūs lyja…
  Blogiausiai kitkas.
  Juk kaip turi jaustis žmogus, kuris žmonėse liaupsinamas už pagalbą žmonėms, kuriuos, ir iš tiesų, tokiu mastu, niekas kitas šiandien nepagelbsti.
  Nors šiaip ir morališkai jis yra švarus bei vertas ne mažesnės pagarbos. Tačiau labai siauram ratui žmonių, kurie tuos klausimus giliai gali suprasti.
  Bet va ne tuo aspektu, kokiu jis vertinamas paprastų žmonių… kurie nežinia ar lygiai taip pat vertintų, jei viską sužinotų.
  Klausimas štai čia.
  Atsakymas, kaip visada. Paprastume, – šiuo atveju, viešume.
  Manau, va kai tai sužinojo žmonės, – vieni, nepelnytai bus nukabinę laurus, nuo ponios galvos. Nepelnytai, ne ji jų verta.
  Tačiau, kad neliks tos nepelnytos šlovės (kokios ir būti negalėjo), – manau kurios niekam ir nereikėjo… nebent tiems, kurie nusivils, patikėję, kaip dažnai, savo kvaila krame…
  Na, tik negailėkime jų, – tegu dar palaipioja ant grėblių, – greičiau išsipagirios, pagaliau…
  Juk ne vien telefoniniams sukčiams jie mielai patiki…

 • sim sim

  Labai teisingas rašinėlis. Labdara daroma tiesiog, o ne dėl naudos. Todėl labai norėčiau priminti, taip Račo liaupsinamą IKI atvejį. Galėtume paskaičiuoti: nupirkta prekiu uz 32462.15 Lt, savikaina – geriausiu atveju puse tos sumos, kurios likusia puse turbut buvo pamauta tiekejams. Viso iki investicijos i dovanas, spesiu – 8’000 Lt. Dar kokius 5’000 investavo i puslapio ir baneriu gamyba (na arba nuskalpavo is idejos dirbusius gamybininkus0. Ir tai vadinama skambiu zodziu LABDARA. Sis darbelis, skaiciau, nominuojamas patiems Kanams kaip pavyzdinis darbas kaip gauti nemokamos reklamos investavus tik į sistemos gamybą. Bravo! Mildazytes atvejis speju panasu – renginio pajamos vos didesnes uz jo kastus.

 • Paulius

  Arturai labai smalsu kokias ten paslaptis atskleidet su internetine bankininkyste? :)

 • Marius

  Paskaičiuokime: labdaros šou organizavimas galėjo kainuoti 150 000 Lt. Per tv šou „Viena širdis“ buvo surinkta 272 000 Lt. Taigi iš šalies žiūrint Lietuva suaukojo apie 122 000 Lt. Manau nedaug. Per panašaus pobūdžio tv šou surenkama žymiai daugiau – milijonai, net nesant žvaiždžių su kuriomis galima paplepėti. Hmm… išvada būtų tokia: žmonės pradėjo mastyti, pigiaiS graudenimais – Rusija blogis, pasakų sekimu apie „Rusijos išprovakuotą“ konfliktą lietuvių jau nebepavyks užburti. Ir tai gerai. Reikia būti visiškai aklam nematyti Saakašvili beprotiškos politikos. Ir tai nereiškia, kad man negaila Gruzijos vaikų.

 • p. Artūrai kviečiu labdaringai įsidėti http://www.pagalbareklama.lt sistemos reklaminį skydelį. Tyliai ir be jokios naudos sau.

  Be abejo, kvietimas taipogi galioja kitiems geriems žmonėms, šio įrašo skaitytojams.