Galime rinktis…

…Politikoje yra A.Šedžius, B.Vėsaitė, P.Gražulis, K.Uoka, R.Adomavičius, A.Zuokas, V.Navickas…

Bet taip pat yra Č.Stankevičius, Č.Juršėnas…

Muzikoje yra „Yva“, Radžis, N.Zvonkė, „69 Danguje“, Ž.Žvagulis…

Bet yra A.Mamontovas, M.Mikutavičius, A.Orlova…

Versle yra V.Romanovas, B.Lubys, D.Mockus, A.Janukonis, Ž.Marcinkevičius…

Bet yra V.Butkus, R.Valiūnas…

 Žiniasklaidoje yra R.Janutienė, K.Krivickas, T.Čyvas, R.Valatka…

Bet yra I.Makaraitytė, G.Sviderskytė, G.Aleknonis, R.Pakėnienė, J.Skėrytė, S.Plaušinytė, V.Pugačiauskas…

Visada galime rinktis…

Šeštadienio vakarą praleidome „Brodvėjuje“.

Grojo T.Dešukas ir Zala.

Tai buvo mūsų pasirinkimas.

Nesigailiu nė minutės.

Bet kai jie pradėjo groti, kažkodėl pagalvojau, kad viskas susiję ir turi pasekmes: kai visą laiką klausai Radžio ir N.Zvonkės, tikriausiai balsuoji už P.Gražulį, A.Šedžių, A.Zuoką ir manai, kad šeštadienį geriausiai praleisti „Akropolyje“…

Ir po to keiki valdžią, kad ji kažką už tave nusprendė…

Nes esi nepajėgus suprasti, kuo smuikas skiriasi nuo keturių akordų kompiuteryje ir esi nepajėgus klausyti kartu su muzika pasakojamų išgyvenimų.

Tada pasirenki būti vartotoju.

Ir esi suvartojamas…

Geras buvo vakaras…

Ačiū Tadui ir ačiū Andriui 

(10 balsų, vidurkis: 3,40 iš 5)
Loading...
 • austras

  Žinote, pagalvojau, kad Fredis nesirenka Šedžiaus, greičiausiai nesiklauso „Yvos“, nemėgsta Lubio bei Janutienės… ir kas iš to?

  O dabar apie save. Jaučiu skirtumus tarp Jūsų išvardintų dalykų, gal išskyrus ponus V.Butkų ir R.Valiūną, kurių veiklos nežinau. Ir vis tiek jaučiuosi suvartotas. Ir man nepatinka valdžia. Lietuvoje tai tikrai. Iš esmės.

 • aušra maldeikienė

  Jei čia kalbant apie R.Valiūną turimas galvoje „Lawin“ Vilniaus padalinio vadovas, tai ramiai galiu pasakyti, kad visose bylose, kur buvo didžiausios privatizavimo aferos Lietuvoje buvo šios advokatų kontoros pavadinimas. Pradedant „Williams“…

 • na, Mikutavičius, Mamontovas…, jie žinoma ne popse, bet nedrįsčiau teigti, kad jie Muzikoje…

 • Jurga

  Artūrai, tai buvo vienas taikliausių, vienas mane labiausiai „užkabinusių“ Jūsų įrašų. Kai keliais žodžiais yra pasakoma daug, ir kai erdvės minčiai užtenka. Ačiū.

 • suomis

  Kad nelabai yra iš ko rinktis. O Juršėno tuo labiau. :(

 • nerijus

  Pirmą kartą juos išgirdau per „Zenonų“ įteikimo ceremoniją:

  http://www.youtube.com/watch?v=qrDVvFDtI-M

  Gero sekmadienio!!!

 • Sejanus

  Prajuokino tas pasirinkimas, ypač pavyzdžiai iš muzikos ;) Mano muzikinis skonis dar tiek neišlavėjęs, kad sugebėčiau pamatyti tokius subtilius skirtumus tarp pateiktų atlikėjų sąrašų.

 • Fredis*

  Save gerbiančioje valstybėje Č.Juršėnas politika neturėtų užsiiminėti jau dvidešimt vienerius metus, tačiau kadangi vyraujanti ideologija yra krikščioniška, tai visos nuodėmės jam buvo atleistos.

  • austras

   Fredi, tavęs, kaip žinovo, aš norėjau paklausti, ar renkantis tarp Juršėno ir kitų (Zuoko, Vėsaitės, Gražulio ir t.t.) galima išskirti blogąjį Juršėno periodą – t.y. tą kai jis dar dirbo LKP CK instruktoriumi, kitaip tariant „ir tada dirbo Lietuvai“ bei gerąjį Juršėno periodą – t.y. tą, kuomet jis „jau dabar dirbo Lietuvai“.

   Ir tuomet, jei galima, norėčiau dar atsakymų dėl Liudviko Sabučio, Rolando Pakso bei Gedimino Vagnoriaus. Kuriuos tų politikos veikėjų gyvenimo tarpsnius reikėtų laikyti gerais, o kuriuos – blogais. Tarkim, Liudvikas Sabutis kuomet buvo LTSR prokuroras buvo geras ar blogas? O kuomet buvo Seimo bei Tėvynės Sąjungos narys? Nuo kada blogu galima laikyti Paksą? Nuo to momento kai jis įstojo į Tėvynės Sąjungą? Ar nuo tada, kai jis iš tos partijos išstojo? Lygiai taip pat ir su Gediminu Vagnorium.

   Fredi, aš šiaip bendrą visiems priimtiną ir labai nesudėtingą schemą, kurią čia, apačioj, išdėsčiau, žinau. Bet juk visokių niuansų dažnai pasitaiko. Jaudinuos, kad tik nesuklysčiau kartais. Tavęs, kaip Tėvynės Sąjungos istorijos žinovo užtat ir teiraujuos. O gal ir tu visų niuansų nežinai? Tuomet šituo opiu klausimu reiks kreiptis pas Valentinavičių?

   • Fredis*

    austrai, tai, kad jau prikalbėta šiuo klausimu nors vežimu vežk, nieko naujo nepasakysiu.
    Schema labai paprasta: 1940 m. įvyko okupacija ir aneksija, TSKP – okupuotą kraštą administruojanti, represuojanti demokratišku būdu nerinkta totalitarinė organizacija. Aukščiausia šios partijos vadovybė – CK instruktoriai, miestų skyrių pirmininkai, pavaduotojai ir pats generalinis sekretorius turėtų būti teisiami pagal įstatymus (tokių nėra) ar nors nušalinti nuo dalyvavimo politinių organizacijų veikloje (taip pat nėra tokio įstatymo). Eiliniai nariai, jeigu jie nepadarė nusikaltimų žmoniškumui, yra laisvi kaip paukščiai (kolektyvinės atsakomybės nebuvimo principas) ir gali veikti ką nori, tame tarpe būti ir partiečiais. Komunistų buvimas kaip labai nedažnas ir atskiras atvejis TS/LKD gretose – šios organizacijos demokratiškumo, neangažuotumo, išankstinio nusistatymo prieš savo pačių piliečius nebuvimo požymis. Žmonės anksčiau galėjo suklysti, padaryti kompromisus su sąžine, savanaudiškai siekti materialinės naudos, tačiau po atgailos ir prisipažinimo, kad pasielgė nedorai ir negarbingai – savo gerais darbais kaltę prieš žmones ir valstybę gali (ir turi) išpirkti.

    • austras

     Tai čia, kiek supratau, buvo apie Juršėno „blogąjį“ laikotarpį, apie CK ir panašiai. O dabar apie kitus.
     LTSR prokuratūra buvo gera ar bloga institucija? Liudvikas Sabutis, jos prokuroras, ir vėliau Tėvynės Sąjungos bei Seimo narys buvo normalu ar nelabai? Ir taip pat prašyčiau apie Rolandą Paksą bei Gediminą Vagnorių. kai buvo LR premjerais ir TS nariais jie buvo geri politikai ar nelabai? O jei nelabai, tai nuo kada tokiais patapo?

     • austras

      Atsiprašau. Supratau, kad Liudvikas Sabutis priklauso prie neatskiriamų Tėvynės Sąjungos „demokratiškumo, neangažuotumo, išankstinio nusistatymo prieš savo pačių piliečius nebuvimo požymių“. Žmonės, kurie „anksčiau galėjo suklysti, padaryti kompromisus su sąžine, savanaudiškai siekti materialinės naudos“, po „atgailos ir prisipažinimo, kad pasielgė nedorai ir negarbingai“ – daugiau niekuomet nesielgė nedorai ir negarbingai jau vien todėl kad buvo Tėvynės Sąjungos nariais. Ar teisingai supratau?

      P.S. Konkrečiu Liudviko Sabučio „atgailos atveju“ tai žinau vieną memuarinę knygelę kurioje jis išdėstė kaip „pasitaręs su tėveliu griovė partiją iš vidaus“.

     • Fredis*

      Kai G.Vagnorius su R.Paksu turėjo priverstinai trauktis iš TS/LKD gretų – reiškia, kad šiai partijai jie tapo blogi, nepriimtini. Kiti juos priėmė išskėstomis rankomis ir jiems tampa geri. L.Sabučio atvejis patenka po žyma „atskiras“, už šios personalijos politiniai oponentai užsikabino ir šią aplinkybę (buvimą prokuroru paskutiniai sovietmečio metais) visai sėkmingai išnaudoja politiniuose debatuose ir propagandoje.

    • austras

     Fredi, tai tuomet nuo kada Vagnoriaus ar Pakso premjeravimas patapo blogas? Nuo kurio momento? Tarkim 1996-1998 metais Vagnorius, būdamas TS deleguotu premjeru gerai ar blogai premjeravo? Darė jis kažkokių klaidų ar nedarė? Ar tos jo klaidos leido pasirengti artėjančiai Rusijos krizei ar neleido? Nuo kada Paksas buvo blogas? Ar jis buvo geras TS deleguotas premjeras iki to momento, kol nepasirašė sutarties su „Williams“? O gal tiek Paksas, tiek Vagnorius kaip premjerai buvo šiukščios Tėvynės Sąjungos klaidos?

     • Fredis*

      Klaidų jaunai ir nepatyrusiai organizacijai išvengti neįmanoma. Visos klaidos yra ištaisomos. Dažnai tenka atsisėsti ant atsarginių suolelio. Kaip elgtis rytoj? Visais trimis atvejais ( koalicija su lenkais, koalicija su A.Zuoku, priverstinis ėjimas į opoziciją) bus daug nepatenkintų.

     • austras

      Fredi, Jums kartais neatrodo (nes man tai atrodo), kad „jauna ir nepatyrusi organizacija“ nelabai pripažįsta savo klaidas ir dar blogiau – beveik visuomet jaučiasi absoliučiai teisi? Kas dėl galvą laužančio pasirinkimo, tai aš būčiau Artūro Račo pusėje, bet… juk rinksiuos ne aš ir net ne Fredis :)

     • Fredis*

      Komentaras pašalintas – A.R.

  • Nieko naujo po saule

   Fredi, gal galetum isvardinti Ceskos Jurseno nuodemes? Na, as isivaizduoju tai mazdaug taip: Istreme lietuviu i Sibira – x, iskunde lietuviu NKVD/KGB – y, skunde vaiksciojusius i baznycia – XX, suplese trispalviu ir sudegino Kataliku Baznycios kroniku tirazu – YY, pavoge – nn, prichvatizavo – nnn, etc. Greit atsakyt nereikalauju, bet kai turesit laiko ir upo, gal neskubedamas, papunkciui..? Man idomu. Man Ceska toks „bozhij oduvanchik“ atrodo, na, ishvertus i lietuviu kalba, kazkas panasaus i dievo karvyte, tokia, biskuti leta, biskuti naivu ir t.t.:D O dar tie senieji Ceskos akiniai, kuriuos jam kazkokiam mitinge sudauze, vargsui..:)

   • Nieko naujo po saule

    Ir dar. Kadangi dar pamenu, ka Ceska veike „prie Breznevo“, tai koks jusu poziuris i A.Cekuoli ir Iskauska? Aciu.:)

   • romas

    Su Landsbergiu šachmatais lošė.

    • Nieko naujo po saule

     Taip, Romai. Lose:) Kazin, ar nors partija pries Vycka yra isloses Ceska? Istorija nutyli.

 • Lainius

  „pasirinkimai“ linksmi,žinoma, bet dar linksmiau, kai pagalvoji, – o kam kaip toks principas reikalingas, ką jis gali duoti? Sukelt pakankamai subjektyvių diskusijų bangą? tada OK :)Nes viskas kinta, keičiasi,- ir ne tik kriterijai – patys žmonės taip pat…
  Nes pvz.: kuris kolegos Č.Stankevičiaus politinės veiklos periodas yra įdomesnis ir labiau imponuoja autoriui _ ar kuomet jis buvo draugas TSKP sekretorius Kauno mieste (labai aukštas postas), ar kai jis yra TSKP deleguotas(atsiprašau – patikslinimas TS-LKD) ponas Seimo vicepirmininkas nūdieną?

  • Jonas III

   Stankevičius miesto sekretorium nebuvo. Tik miestprojekto. Manau, kad neklystu.

 • azartas

  Vartotoju būti nesirenkama. Tai pasyvaus nesirinkimo išdava. Nereikia nieko galvoti, už tave pagalvoja kiti. Kiek tokių visuomenėje, lengva suprasti iš vienos antraštės: Cukrų iš lentynų šlavę pripažino 30 proc. gyventojų.
  Prie ko cukrus? Viskas tarpusavyje susiję.

  • MAXIMA

   Jūs visiškai teisus – MAXIMA – APIE VISKĄ PAGALVOTA

 • senko

  žinoma galima rinktis ir tarp ARTŪRO RAČO ir kokio užkalnio ar bačiulio ;-)))

 • nesvarbu

  Atrodo viskas paprasta, Artūras tvarkingai, „ant lėkštutės“ visus išdėliojo, dabar belieka tik pasirinkti pagal savo vertybes. Geriečiai renkasi vieną lentyną, o blogiečiai kitą. Ir visi laimingi!!Deja, realiam pasaulyje viskas yra kiek sudėtingiau… Neginčytina, jog „visada galime rinktis“, tačiau toks pasirinkimas tik pasirinkimo laisvės iliuzija, fikcija, „kalinio dilema“:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Prisoner's_dilemma

  Racionalus (savanaudiškas, myliu-nemyliu) blogiečių ir geriečių elgesys (pasirinkimas) akivaizdžiai nebus geriausias iš galimų nei vienai iš šių grupių, tokio pasirinkimo padarinių požiūriu.

  Moralas čia toks-kai kuriais atvejais bendradarbiavimas yra tinkama bendroji elgesio strategija.

 • „Muzikoje yra “Yva”, Radžis, N.Zvonkė, “69 Danguje”, Ž.Žvagulis…

  Bet yra A.Mamontovas, M.Mikutavičius, A.Orlova…“

  o bet tačiau yra ir Bonobo, Massive Attack, Bobby McFerrin…

 • Labai pritariu diskusijos dalyvio pseudonimu „nesvarbu“ teiginiui: „Moralas čia toks-kai kuriais atvejais bendradarbiavimas yra tinkama bendroji elgesio strategija.“

  Esu mėgėjas pamatyti ir įvardinti proceso ribas:
  – galime rinktis iš personalijų savo valstybės viduje,
  – galime kažkiek paflirtuoti su galingesnėmis valstybėmis savo blokuose užsienio politikos klausimais,
  – negalime, deja, atsispirti globalioms tendencijoms, plūstančioms iš užsienio,
  – negalime pakeisti primestų [padiktuotų] žaidimo gyvenimą taisyklių,

  – galime atrasti ir pabandyti realizuoti naujus perspektyvius kelius sau ir visuomenei.. Deja, tik partizaniniu lygmeniu, bent jau kol kas.

 • Fredis*

  Aš, žinoma, nieko nesuprantu, bet man visą laiką neduoda ramybės tokie pasvarstymai – daugelis aktyvių ir visuomeniškų piliečių labai susikaupusiai, rimtai ir pabrėžtinai demonstratyviai propaguoja rūpestį paprastu žmogumi, visą laiką pasisako už solidarumą, mokesčių progresyvumą, atjautą ir pagalbą vienų kitiems sunkioje situacijoje, tačiau tuo pačiu šaiposi iš to mažo užguito žmogelio, pabrėžia jo menką muzikinį skonį, o savo asmenį išaukština, parodo savo elitariškumą.
  Natalijos Zvonkės biografija, klaidus ir painus gyvenimo kelias yra laibai pamokantis ir tuo pačiu žavus. Paprasta batų pardavėja iš Kauno turgaus tapo žymia ir ryškia pop kultūros žvaigžde. Marijus Mikutavičius – to paties žanro ir kalibro trijų milijonų dainininkas ir dainų kūrėjas. Takoskyros tarp šio menininko ir Natalijos įžvelgti praktiškai neįmanoma, jis yra mikroskopinis ir ar verta pop muzikos atlikėjus skirstyti į dainuojančius varguoliams, neišprususiems, neišsilavinusiems, kvailiems iš vienos pusės ir orientuotus į labiau klubinę, snobiškąją, elitinę publiką?

 • sim
  • mielas sim, čia tai kirtote iš peties, tskant… Drąsu. Sąmojinga. Pilietiška.

   Tik niekaip negaliu suprasti, kodėl renkatės čia lankytis? Tamstai labai tiktų krivickai, čyvai, užkalniai, kantai ir į juos panašūs.

   • sim

    mielas gerbiamas ponas nedunduk Arturai,

    1) argi kiekvienam duota suprasti?

    2) ir kodel gi labiau tiktu jusu isvardinti personazai? tiesa nei vieno nezinau, bet jei tik isgirsiu svariu argumentu… jusu ekspertiska nuomone gal suzadintu nora susipazinti.

    3) butu miela ir malonu jei visgi teiktumetes atsakyti i kuria kategorija patenka jusu apsilankymas didziai gerbiamo kedainiecio sventeje? Drąsu. Sąmojinga. Pilietiška.

    • o man būtų miela ir malonu, jei tokie dundukai kaip tamsta čia iš viso nesilankytų. Būtų drasu, pilietiška ir teisingas tamstos pasirinkimas.

     • sim

      vaje kokia originali uzstrigusio zmogelio uzstrigusi plokstele. nei cia juoktis, nei cia verkti. bet gal jus gerbiamasi nebrukite savo teisingu pilietisku pasiulymu, a?

      taigi susikaupkite ir teikities atsakyti. garbingai. nesisiuntinejant. gi jus toks nedundukas, toks platus, toks izvalgus, toks dieviskas, toks prasisiekes, toks pilietiskas, toks drasus, toks teisingas, toks… na vienu zodziu misteris tobulybe. pirmyn!

     • mielas sim, vienam tokia, besivadinančiam Fredžiu* jau esu sakęs, tą patį pakartosiu ir tamstai: koks dundukas tamstai pasakė, kad aš turiu atsakinėti į tokių dundukų, kaip tamsta,klausimus?

      Bet, jei pavyzdžiui, prisistatytumėte vardu ir pavarde, nurodytumėte, kur dirbate, gal galėtume ir padiskutuoti.

      O kol kas gal tikrai varykite iš čia ir negrįžkite.

      Nes niekas tamstai nieko nebruka: pats čia ateinate, pats skaitote ir pats komentuojate. Tad gal pataupykite savo laiką ir jėgas naudingesnei veiklai.

      Su geriausiais linkėjimais,

 • bang

  Argi gali įvertinti šviesą tasai, kas nematė tikrosios tamsos ? Nenuvertinkim liūdesio nes tik jisai mums parodo kas tai džiaugsmai.

  • nerijus

   • bang

    Argi gali įvertinti Andrių tasai, kas nematė tikrosios Zvonkos ? Nenuvertinkim nerijaus…

 • tipenu pro šali

  na visu pirma ne keturi akordai o trys.. ai bet ka as delfininkas galiu suprasti…
  visu antra pop kultura tam ir buvo sugalvota kad butu skirta masems… nori issirkirti is minios nusidazyk plaukus raudonai ir pradek pankuoti.. bet manau mastui pries sistema racas truputi per senas… tai budinga jaunom nesubrendusiom asmenybem… jis nepanasus i toki..
  tad nedrisk cia mums aiskinti kokia mes avinu banda kad klausom zvonkes kiurksant AKROPOLI!!!

 • Analizuojant dialektiškai:

  – jei yra minia, visada bus norinčių iš jos išsiskirti, arba atvirkščiai – ištirpti joje;

  – jei yra neišprusimas (ir tuo pačiu – išprusimas), visada bus išprususių labiau ir raginčių kitus pasitempti bent jau iki jų lygmens; išoriniam stebėtojui tai gali atrodyti kaip pasikėlimas, susireikšminimas [suprantama, kad būtent taip gali ir būti iš tikrųjų];

  – jei yra kategorija „skonis“, jis savaime sukuria „skoningumą“ ir „beskonybę“ ir trapią dinamišką ribą tarp jų..

  ir t.t, ir pan.

  Joks moralas? Pagalvoti apie dialektiką, apie galimas variantų mozaikas, apie jų neišvengiamybę..

  T.y., pavyzdžiui, sunaikinus minią kaip tokią, liks jos atsikūrimo galimybė ar bent tikimybė..

  Tada reiks atsakyti į kitą klausimą – o ką daryti toliau?

 • kiaule

  Rimtai ir man įdomu kuo Valiūnas „švaresnis“ už tarkim Ž.Marcinekvičių, jei kalbame apie Lawin advokatą?

 • leokadija

  Šitoks dėliojimas į atskiras lentynas visgi reikalautų autoriaus būti ekspertu, neklystančiu ar pan. O dabar skamba kaip pamokslas iš paslydusio kunigo lūpų: šitas pasirinkimas – geras, šitas – blogas, aš – čia, kas ne su manim – tie ten…
  O juk viešai asmenybei, Račui (tai ne mums, anoniminiams, su menkomis išimtimis), tikrai pasitaiko ir įvairiai pasirinkti. Tai jis solidarizuojasi su vargstančiais, tai visais teisiniais būdais vengia mokesčių, tai į kokį gimtadienį nueina, tai rašo apie kiekvieną deklaracijos papildymą / pasisakymą / pasirodymą (Kreivio atveju), tai mielai palaiko kritiką žurnalistams dėl per didelio aktyvumo „aprašant“ Paksą… Ir taip be galo. Kokiu švaruoliu reikia jaustis kad šitaip kategoriškai dėlioti pasirinkimus ir pamokslauti?
  Gal visgi šioje šviesoje reikalauti Kubiliaus viešinti visus susitikimus, Žyliaus – skaidrinti visus konkursus, Katalikų bažnyčios – atsiskaityti už visus finansus (ir t.t.t.) nėra labai etiška. Nes gyvenimo „mozaikoje“ (puikiai pasakyta) – visi blaškomės. Galime rinktis – tiesa, bet nuo kitaip pasirinkusių toli atsiriboti nereikėtų.

  • miela leokadija, nelabai supratau, ką norite pasakyti, nors tiesą pasakius, nelabai ir stengiausi, nes ankstesni tamstos komentarai rodo, kad turite aiškią ir nekintančią nuomonę, kuriai jokie argumentai ir faktai nesvarbūs.

   Bet vis dėlto – stebiuosi, kodėl tamstai nepatinka, kad aš renkuosi. Turiu teisę tai daryti ir darau. Visada. Ir darysiu ateityje. Nes nenoriu būti dalimi bandos, kuriai viskas sukramtoma, sugromuliuojama ir įkišama per vamzdelį.

   Tamstai nepatinka, kaip aš dėlioju? Dėliokite pagal save.

   O gal norite pagal save sudėlioti man? Tada jau, kaip sakoma, prabočykite. Juk žinote, ne dundukų reikalas, ką valgau, ką geriu, su kuo miegu, ko klausausi, kas man patinbka, o kas ne.

   Patinka Radžis ir Zvonkė? Klausykite visu garsu. Patinka A.Zuokas ir D.Kreivys – pasidarykite altorėlį su jų nuotraukomis ir melskitės jiems penkis kartus per dieną. Norite su jais draugauti, juos „laikinti“ ir jais grožėtis? Prašom.

   Tik nesuprantu, kodėl piktinatės mano pasirinkimu.

   Kaip jaučiuosi, mano reikalas. Ir, patikėkite, mano savijauta visiškai nepriklauso nuo to, ką tokie kaip tamsta apie mane galvoja ir ką jie man pamokslauja. Dėjau aš ant tokių pamokslautojų.

   Ir siūlau tamstai dėti ant tokių kaip aš. Neskaityti, neklausyti ir nežiūrėti. Tada galėsite mylėti, ką norite ir klausytis ko norite. Jei esate tokia neatspari ir negalite savarankiškai pasirinkti.

   Su geriausiais linkėjimais,

   • leokadija

    Man patinka, kaip jūs dėliojate :)
    pati dėliočiau panašiai su labai menkom išimtim – jei paklaustumėt tokios nevingiuotų smegenų dundukės kada netyčia kokioj auditorijoj.

    Bet jūs asocijuojate viską kartu ir tiesiog nurašote didelę dalį mūsų visuomenes.
    Iš jūsų tikiuosi švietėjiškos žinios, o ne tokio nurašymo. Ir vis dar jus skaitau, kad ir kaip vejate. Šviečiuosi (ačiū daugeliui čia rašančių). Sakysite, neturiu teisės tikėtis..?

    irgi su geriausiais linkėjimais,

    • miela leokadija, nieko nenurašau ir nieko neužrašau… Tiesiog sakau nevyniodamas į vatą tai, ką galvoju. Man taip paprasčiau. O aš turiu teisę rinktis.

     Nesitikėkite iš manęs nieko, nes aš tik žmogus ir gyvenu taip, kaip man norisi. Ir toliau taip gyvensiu, nes turiu tik vieną gyvenimą. Sakysite, neturiu teisės?…:)

 • Karolis Jachimavičius

  Pakalbėjo WordPresso vartotojas…

 • Tomas

  Kas baisiausia, laiko praleidimas „Akropolyje“ tikrai daug kam atrodo pas geriausias ir vertingiausias… Kaip kažkada pasakė, jei neklystu, vienas iš buvusių ministrų (tiesiog nebenoriu ieškoti google) – „veršių tauta“, ar ne taip?

  • aušra maldeikienė

   Tai pasakė Sikorskis, ilgametis Lietuvos finansų ministras prie sovietų.

   • austras

    Gerbiama Aušra, aš niekaip Jūsų nesuprantu. Jūs, atrodo, vis dar nesat įsitikinusi, kad viskas, kas buvo prie sovietų buvo tik blogai. Įsidėmėkite – bloga buvo ne tik sistema, bet ir jai dirbę žmonės. Pavyzdžiui, Sikorskis. Juk nomenklatūrininkas iš pačių aukščiausių sovietinės nomenklatūros sluoksnių. Nejaugi jis galėjo būti geras? Ne, tuomet geras jis dar nebuvo. Geru jis patapo tik nuo to momento, kai pradėjo bendradarbiauti su konservatoriais. Arba dar kitoks variantas – Liudvikas Sabutis. Ilgą laiką – kol tarnavo sovietinėje prokuratūroje – buvo blogas. Bet nuo to momento, kai pradėjo dirbti „tatos“ komandoje – patapo geras. Įsidėmėkit pagrindinę taisyklę – visi kas dirba „tatos“ komandoje yra geri. Bet tik nuo to momento, kai pradeda dirbti konservatoriams. Ir dar vienas svarbus momentas – geri jie išlieka irgi tik tol, kol dirba konservatoriams. Čia minėtini pavyzdžiai būtų Rolandas Paksas ir Gediminas Vagnorius. Geras tik tas laikotarpis, kol dirbama teisingiesiems. Svarbu nesumaišyti. Teisingoje schemoje gyvenimas yra padalintas į tris griežtai atribotas fazes 1) iki bendradarbiavimo su konservatoriais 2) bendradarbiaujant su konservatoriais 3) po bendradarbiavimo su konservatoriais. Pirmoji ir trečioji – viešojoje erdvėje turi būti minima su minuso ženklu. O Jūs ėmėt ir prisiminėt Sikorskį iš to blogojo jo laikotarpio. Nepolitkorektiška, nesuderinta. Kitaip tariant – negerai. Atrodo, jau su patirtim esat, o vis dar darot nedovanotinų klaidų. Šitaip leptelt.

    • Fredis*

     Aušros tekste nėra nė vieno žodžio apie tai, kad sovietmetyje viskas buvo blogai. Matyt gerbiamas austras nustebo dėl socialinių mokslų ekspertes trumpučiame komentare pavartoto žodžių „ministras prie sovietų“.
     Tikslios Formuluotės ir terminai moksle, pedagogikoje ir viešame kalbėjime yra labai svarbu, ką šiuo kart ir pademonstravo Mokytoja.

     • austras

      Fredi, net ir posakiai iš to tamsiojo Sikorskio laikotarpio, kuomet šis dar nebuvo pažinęs tikrosios tiesos ir klaidžiojo komunistinėje tamsoje, viešojoje erdvėje neturėtų būti vartojami. Todėl aš, kaip budrus tėvynės sargas, pabandžiau gerbiamą Aušrą įspėti, kad tokie prisiminimai šiandienos demokratinėje aplinkoje mudviem su Fredžiu tikrai nėra priimtini. Gerbiamai Aušrai nepaklausius įspėjimo būsiu priverstas kreiptis į vyriausią valstybės istorijos cenzorių poną Anušauską, arba vyriausią valstybės viešųjų ryšių specialistą poną Valentinavičių.

    • austras

     Beje, minėtąją teisingąją schemą geriausia taikyt drauge su rūtų darželio, Smetoniškos pirkios dūmo ir kitais panašiais motyvais, nepamirštant pakalbėti apie karštą meilę tėvynei ir permanentinį Rusijos pavojų. Čia toks įvadinis įžangos variantas, taikomas vietoj dabar jau pasenusių Markso, Engelso ir Lenino raštų citatų. Tuomet būtumėt visai gerbiama komentatorė ir tautiečių ausiai gerokai priimtinesnė. O dabar – komentuojat kažkokioj račvietėj… Nors ne man Jūs mokyt. Atsiprašau.

    • Valentinas

     Austras pademonstravo puikų „čyviškos“ žurnalistikos pavyzdį, iliustruojantį Račo naujausią įrašą. Jei būtum žurnalistas, suteikčiau Čiudino Čiuldės premiją. Dabar gi nenusipelnei.

     • austras

      Valentinai, noriu Čiudino Čiuldės premijos. Ką man daryti? Galėčiau paskelbti straipsnį apie teisingą tautininkų ūkio politiką „prie Smetonos“, susieti šią politiką su Gintaro Songailos veiduku ir dar parašyti, kad Songaila su Uspaskiu gelbsti Vilnių nuo baisiųjų lenkų įsigalėjimo. Kaip ir „prie Smetonos“, beje (tik tuomet Uspaskio nebuvo). Ar „Komisija Čiudino Čiuldės premijai skirti“ būtų patenkinta?

     • Valentinas

      Austrai, reikia būti žurnalistu. Galėsiu skirti tau šią premiją tik tada, kai Račas patvirtins, kad gali būti laikomas žurnalistu.

     • austras

      Aišku. Tai kaip čia dabar yra: Čiuldė ir Čyvas žurnalistai, o aš – ne?

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  antra politikų eilutė labai trumpa…

 • aušra maldeikienė

  mane kuo toliau tuo labiau stebina tokios leokadijos, kurios už atskiro sakinio, ištraukto iš konteksto, nesugeba pamatyti visumos. Kažkas su bendru išsilavinimu — mano pastebėjimais vis daugiau jaunesnių žmonių (būtent jaunesnės kartos bėda) nesugeba matyti loginių sąryšių socialiniuose klausimuose ir turi vis daugiau problemų su gebėjimu autoironiškai ir atsietai matyti tikrovę. Jie girdi ne tekstą ir pasakojimą, o sakinius.

  • Valentinas

   Aš lygiai tokius pačius žodžius galėčiau parašyti apie Maldeikienę. Miela Aušra, kai perskaitote Račo žodžius, kad jis „dėjo“ ant kažko, kaip jums atrodo ką jis dėjo ir kokios asociacijos jums kyla?

  • Fredis*

   Šis įrašas yra persmelktas susirūpinimu paprastų miestelėnų pasirinkimais, o taip pat autoironija, nes leidžiant suprasti, kad Česlovas Juršėnas yra vienas iš politikų idealų – tai reiškia sumenkinti ir paneigti savo paties ilgų mėnesių triūsą renkant parašus prieš Leo.lt projektą Maximos automobilių stovėjimo aikštelėse. Vienas epizodų – Maximos apsauginiai vos sprando nenusuko (tampė už skvernų, plėšė parašų lapus iš rankų ir kiti neteisėti veiksmai).

  • leokadija

   yra teksto suvokimo problemų, yra ir teksto pateikimo problemų. Jei vis dažniau pastebite, kad vis daugiau žmonių jūsų nesupranta… tai gal antras variantas?

 • nesvarbu

  Tai, kad daugumai Lietuvos sveiko proto žmonių Č.Juršėnas yra vienas iš politikų idealų yra visuotinai žinomas faktas, protui akivaizdus ir šio fakto nuginčyti neįmanoma.Kitas klausimas šio asmens pozicija 1988-1991 m.m. ir atsakomybė už tai, bei faktas, jog jo apsisprendimas „tarnauti Lietuvai“ buvo veikiau racionalus (protingas),galintis duoti jam didžiausią naudą nei vidinė mentalinė koncepcija.

 • romas

  Galime rinktis, ką norim, tik negalim rinktis ko norėti :)

 • Fredis*

  2011 m. balandžio 13 d. 22 val. 15 min. A.Maldeikienė ištarė žodžius, kuriuos reikėtų išskaptuoti akmenyje ir granitinę lentelę galima būtų pakabinti ant įvairių įstaigų rūmų:

  Viskas turi kainą. Gyvenimas mele ir naudojimasis privilegijuota padėtimi daugybę metų taip pat.

 • Marius

  Nei vieno iš minėtų lietuviškų atlikėjų nesiklausau: nei „prastųjų“, nei „gerųjų“. Ir niekada nesu balsavęs už minimo tipo politikus, bet niekaip nesutikčiau, kad Stankevičius ir Juršėnas – politikų idealai. Gajus mitas, stereotipas. Vienas visiškai neįsimenantis, kitas buvęs cenzorius. Ką šie politikai išliekamos vertės nuveikė? Kokią ryškesnę idėją pasiūlė ir įgyvendino? Antra, negi T.Čyvas, R.Valatka jau tokie katastrofiškai blogi apžvalgininkai? Sutinku, kad R. Valatka pastaruosius 2 metus itin suprastėjo, suvulgarėjo, nuolatiniai išpuoliai prieš prezidentę jau pykina. Kai kuriuose savo straipsniuose, jau net keikiasi, vidutiniškai man tik kas trečias jo straipsnis priimtinas. Bet, bet tokia tiksli jo kritika, diagnozė retai kam įvaldoma. Čyvas dažnai ironizuoja, bet ar tai blogai?

  • Mariau, nelabai suprantu, kodėl daug kas, tarp jų ir jūs, stengiatės perskaityti tai, ko neparašiau.

   Aš rašiau apie savo pasirinkimą. Neskirsčiau į blogus ir gerus, prastuosius ir geruosius, juoduosius ir baltuosius.

   Galiu?

   Oj ūs galite turėti savo pasirinkimą.

   Nematau jokio prieštaravimo.

   Juk demokratija, ar ne?

   • Marius

    Na, taip demokratija. Suprantu, bet aš taip supratau tekstą nes jūs išvardijote vieną grupę, o po to kitą grupę: muzikų, politikų. Taigi aš ir nusprendžiau, kad vieni (suprymytyvinu) yra: „geriečiai“, o kiti „blogiečiai“. Ir panašu kad ir kiti taip suprato. Bet dabar supratau, čia jūsų pasirinkimas, jūsų nuomonė. Atsiprašau.

   • praeivis

    čia gal ir ne į temą, o gal ir visai ne į temą, bet man ir naktį pažadintam nesusispaustų klavišai „dauk kas“ vietoj „daug kas“ :)

    • mielas praeivi, nelabai suprantu, apie ką tamsta čia kalbate…:))

     • praeivis

      „nelabai supratot“ apie ką aš ten, vienok klaidą ištaisėte :)
      na bala nematė tos klaidos, nes badyti pirštais į kitų žmonių klaidas ne geriausias(o šiaip netgi labai blogas)būdas užganėdinti savąjį aš, dėl ko ir atsiprašau ta proga.

 • kiaule

  Gerbiamas Artūrai, visgi būtų įdomu, kad identifikuotumėte tą R.Valiūną. Dauguma verslininkų tikrai nėra socialūs ir geranoriški. Tad įdomu visai tas žmogus :)

  • miela kiaule, mano žiniomis, R.Valiūnas ir ir socialus ir geranoriškas.