Krizė ir žiniasklaida: kai skriaudžia – vienijamasi

Visai neseniai viename renginyje kalbėdamas apie žiniasklaidą sakiau, kad Lietuvoje trūksta trijų pagrindinių dalykų: profesionalumo, etikos ir solidarumo.

Taip pat ne kartą esu sakęs, kad krizė turi ir teigiamų pusių.

Šiandien vieną iš jų pamatėme – Lietuvos žiniasklaida parodė, jog ji gali būti solidari, sugebėjo susitelkti ir yra pasirengusi kartu ginti savo teises.

Ne, pinigų mes neprašome, nereikalaujame atšaukti naujų PVM ar gyventojų pajamų mokesčio tarifų bei socialinio draudimo mokesčių nuo autorinių sutarčių (mes gi daug geriau gyvename nei anstoliai ar advokatai ir notarai), mes tiesiog visi kartu prašome, kad nauja valdžia leistų mums netrukdomai dirbti savo darbą.

Tiems, kas nežino – labiausiai priešinamės naujai darbo tvarkai Seime, kai kažkokie išminčiai Seimo valdybai pasiūlė įvesti kvotas, o pastaroji, labai nesigilindama ir net nebandydama pasitarti, ėmė ir pritarė.

Kai kas vėl puls šaukti – „Kakadu“, „Paparacai“ ir t.t. Bet iš karto pasakysiu – čia ne apie tai. O jei klaustų asmeniškai manęs – dar ir pridurčiau – tai net ne žiniasklaida, todėl apie juos iš viso nereikėtų šnekėti.

Kalbame apie žurnalistus – kasdien rašančius iš Seimo, apie Seimą ir apie tai, kaip Seimas tvarko mūsų visų gyvenimus. Apie tuos, kurie sėdėjo Seime tą naktį, kai Seimas keitė mokesčių įstatymus, apie tuos, kurie skaito įstatymus, kurie informuoja.

„Lietuvos rytas“ ir Delfi, alfa.lt ir 15min, LNK ir TV3, „Verslo žinios“ ir „Valstiečių laikraštis“, „Kauno diena“ ir „Žinių radijas“, BNS ir LRT,  ir daug kitų…

Dauguma pasirašiusiųjų – konkurentai. Kai kurie net – tiesioginiai.

Tačiau pagaliau suvokta, kad net ir aršiai konkuruojant, kartais vis tiek išlieka bendrų interesų.

Aš patenkintas…:)  Ir tikiu, kad į mūsų nuomonę bus atsižvelgta.

(8 balsų, vidurkis: 3,88 iš 5)
Loading...