Kovo 11-osios dovana

Trečiadienį buvau Žirmūnų gimnazijoje ir bandžiau pasakyti vienuoliktokams, ką davė Kovo 11-oji.

Spėju, kad ne visiškai pavyko…

Bet pagrindinė mintis, kurią norėjau pasakyti buvo ta, kad Kovo 11-oji suteikė visišką laisvę rinktis ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimą.

Su tuo visus ir sveikinu.

(5 balsų, vidurkis: 2,60 iš 5)
Loading...
 • Arūnas

  Artūrai, nepaisant to, kad esi vienas iš keleto žinomų Lietuvos žmonių, kuriuos aš gerbiu, su tavo išreikšta pagrindine mintimi labai drįsčiau nesutikti: žmogus visais laikais turėjo tą santykinę laisvę rinktis ir atsakyti už savo veiksmus…

 • Fredis*

  Ačiū už pasveikinimą;
  pastebėlė: turi humoro jausmą Žirmūnų gimnazijos administracija – tikras laisvės įsikūnijimas rinktis…

 • ttt

  … Neteisinga mintis…redaguotina sekančiai… turėjo suteikti …. turėjo leisti prisiimti atsakomybę…. Apie laivę rinktis, pavyzdys,- valstybė įstatymiškai atėmė pagrindinę teisę dirbti už atlygį, tai tu gali daryti tik gavęs jos leidimą, taigi apie laisvą pasirinkimą kalbos apskritai nėra. Apie atsakomybę už pasirinkimą, valstybė įstatimiškai atėmė teisę prisiimti pilną atsakomybę už save ir nustato kas tau turi būti gerai pavyzdys,- finansinės baudos už vairuotojo neužsisektą diržą, t.y atimta teisė prisiimti atsakomybę, elgtis su savo gyvybe ir sveikata taip kaip skaitau reikalinga. Taigi nemaišykime dviejų skirtingų pasaulių toks koks yra ir koks turėtų būti. ;)

 • hipsteriu hipsteris

  Čia viskas kaip toje žmogaus poreikių piramidėje. Kai esi sotus, tai imi norėti visokių laisvių :) Pasiekėme prieš 20 m. Kas iki šiol sotūs, tie džiaugiasi, bet daug kas tapo nebesočiais. Tai tada ir pasirinkimai, apsisprendimai ir laisvės ne tiek rūpi :)

 • ledynmečio voverė

  Ką čia labai gali pasakyti, pakomentuoti, jei dauguma širdyje jaučia: ši šventė yra kažkaip, lyg ir pritemta, nenuoširdi, netikra. Lyg Spalio šventės pavasary.

  • Dėkui už informaciją kaip jaučiasi dauguma voverių Kovo 11 dieną.

   • ledynmečio voverė

    Jei valentinai jaustųsi kitaip, tai seniai būtų visus virtuliai pasveikinę, išbučiavę ir gėlėmis apmėtę. Gi dabar žmonės komentuoja visur, tik ne po šiuo straipsniu… Matyt gėdijasi, jaučia, jog tai gal ir ne šventė visai, bet ordinų medalių, sklypų, prestiž. kapinių, rentų ir kitų vertų paminėjimo diena. Ar ne?

    • Voverės matyt dar mėgaujasi žiemos miegu, nes nežino, kad valentinai nekomentuoja praktiškai niekur. Tik ciniškas ir miestelėniškas voverės demaršas privertė nenorom apsireikšti pas gerbiamą Artūrą.
     Ta proga sveikinu visus, net GIGĄ (kuris nėra Miestelėnas) su Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tikiu, kad gal kai kurioms voverėms ir gaila, kad jos negavo sklypų, tačiau daugumai tai yra prasminga ir svarbi data. Svarbi todėl, kad tai mūsų pačių kartos įvykdytas žygdarbis. Todėl nėra čia ko gėdytis ar kuklintis, sakykime taip kaip yra: mes (Lietuva) veikėme drąsiai ir ryžtingai ir galime tuo didžiuotis. Aš asmeniškai labai didelių nuopelnų neprisiskiriu – dalyvavau Sąjūdžio organizuouose mitinguose, džiūgavau su visais ir viskas. Tačiau didžiuojuosi karta, kuriai priklausau ir tais žmonėmis, kurių valios dėka visa tai įvyko.
     Specialiai kreipiuosi į Miestelėnus. Ši diena puiki proga jums eilinį kartą išpilti vežimus mėšlo ant Lietuvos. Atseit gavome ne to ko tikėjomės, valdžią užgrobė niekšai, žmonės nelaimingi ir t.t. Tačiau gerbiami Miestelėnai, įvertinkie bent tai, kad laisvę nebaudžiamai skleisti visą šią miestelėnišką tulžį gavote būtent Kovo 11 dėka.

     • nerijus

      Valentinai

      Ar Jūs mokate džiaugtis be epitetų žmonėms?..Ar tai vienintelis tamstos būdas „išsitriesti“, „išmasturbuoti“ savo vienintelę ir teisingiausią nuomononę?..
      Ar neužtenka, paprasčiausiai, parašyti?..
      Nesistebiu, jog esate tituluojamas didžiausiu oberdunduku iš dundukų…

     • Nerijau, stebiuosi tavimi. Voverė paniekino Kovo 11 šventę, o tavo akyse kaltas likau aš? Ir kas per žodynas pas tave? Gėdykis, tvardykis. Su šveni tave ;)

     • nerijus

      Valentinai

      Lengviausia yra nekreipti dėmesio.
      Kiekvienas, kuris turi namie PC ar laptop’ą ir turi prieigą prie interneto, turi teisę išsakyti savo nuomonę.

      Aš Jumis ir stebiuosi, nes tamstos atmintis trumpa…Panašių epitetų ( galvos turinio išskyrų ), teko skaityti ir tamstos rašinėliuose. Tiesiog, parašiau Jums tamtsos stiliumi, kad suprastumėt!!!

      p.s. jokių asmeniškumų. Su švente!!!

     • ledynmečio voverė

      Valentinai, purkštauji lyg davatka. „Laisve ir nepriklausomybe“ džiaugtis tau niekas nedraudžia, aš tik atsargiai samprotauju, jog su Kovo 11 tai neturi kokių tai apčiuopiamų sąsajų. Lietuva nepriklausomybę gavo kaip ir kitos TSRS narės – po pusantrų metų nuo Kovo 11 d., po nepavykusio rugpjūčio pučo. Estija būtent tomis dienomis savo nepriklausomybę ir atkūrė. Gudruoliai estai: net ir tada, atsilikę nuo mūsų pusantrų metų jų pasiekimai buvo apčiuopiamesni, kaip, deja, ir bet kada vėliau bet ką darant…

     • Vovere,
      Aš sutinku, kad tokia versija turi teisę egzistuoti. Tačiau tai, kad mes paskelbėme nepriklausomybę prieš pusantrų metų iki rugpjūčio pučo kaip tik ir pabrėžia koks didvyriškas tai buvo aktas. Tuo reikia didžiuotis. Be to, be Kovo 11 galėjo nebūti ir pučo. Lietuva prisiėmė ledlaužio vaidmenį, kuris retai kada būna pragmatiškai naudingas. Tuo reikia didžiuotis. Be to, negalima teigti, kad buvome priklausomi po Kovo 11. Turėjome pakankamai daug suvereniteto ir kūrėme jo vis daugiau ir daugiau. Suverenitetas apskritai nėra vienetinis dalykas. Iš esmės kova už nepriklausomybę, už teisę kurti ateitį vyksta ir dabar. Tik pagrindinė grėsmė šiandien yra oligarchai, valdžiažmogiai ir miestelėnai.

     • Nerijau,
      Nors ir skleidi žinomai klaidingą informaciją, nepykstu. Visų pirma, aš nevartojau tokių epitetų kalbėdamas apie žmones. Antra tu sakai lygiai tą patį ką ir aš – net ir Miestelėnai turi teisę švęsti ir pasisakyti. Vienintelis ko aš prašau Miestelėnų, tai, kad dergiant ant šalies, įvertintų, kad ši šalis suteikė jiems laisvę dergti, laisvę būti Miestelėnu.

     • nerijus

      pamiršai paminėti dundukus…

      Didžiausia grėsmė, kai patys žmonės susikuria sau baubus ir jų bijo, engia ar išsižada.
      Šiuo metu, sunkiausia įteigti, jog prie ruso buvo geriau- NEBUS, nes tas pats rusas gyvena rinkos ekonomikoje ir išgyvena tas pačias rpoblemas, kaip ir mes: sunkmetį, nepriteklių, oligarchiją ir pan.
      „ruso“ smegenėlėse virninama idėja, atsatyti SSRS imperiją.

     • nerijus

      Valentinai

      Kokią melagingą?..Visgi, trumpa jūsų atmintis…Senstat?.. ;)

      Argi dergimas, jog žmogus pasakė apie arus, rentas ir pan?..
      Tai tik nuomonės išsakymas.
      Blogaiusia kas gali nutikti Valstybei: pseudopatriotai,..

     • Nerijau, užjaučiu, kad tau tenka nelengva užduotis kažkam įteigti, kad prie ruso lengviau nebus. Gal galiu kuo nors padėti? Kur tu randi tokių personažų, galvojančių, kad jei ateis rusai bus lengviau? Aš pažįstu keletą rusų, kurie galvoja, kad jiems būtų lengviau gyventi Rusijoje dabar. Tokiems aš linkiu staltiesėle kelio.

     • Nerijau, voverė išsakė mintį, kad žmonės (jis kažkodėl prisiėmė teisę kalbėti daugumos žmonių vardu) nesidžiaugia Kovo 11 švente, nes laiko tai sklypų, rentų ir arų išsidalijimo švente. Aš nedraudžiu voverėms galvoti ką tik nori ir dūmoti savo miestelėniškas mintis. Tačiau teigti, kad tokios mintys yra „daugumos“ yra tas pats, kas teigti, kad dauguma Lietuvos gyventojų yra miestelėnai. Su šiuo teiginiu niekaip negaliu sutikti, nes tai yra įžeidimas ne tik man bet ir daugumai normalių nemiestelėnų.

     • nerijus

      Valentinai…

      Pilna visuose regionuose, o ypač tarp senyvo amžiaus.
      Nerašykit, kad netenka girdėti padėjuojančių?..

      Tik reikia atskirti du esminius dalykus, kuriuos visad bandoma supiršti į vieną: davė ir atėmė ir/ ar atvirkščiai.
      Gyvenome tarybinėje santvarkoje ir nieko čia nepadarysi. Buvo, kaip buvo…
      Kas pasikeis nuo to, kad pastoviai stenėsime prieš „rusus“, pamiršdami lenkų okupuotą Vilnių?..
      Gyvenkime ateitimi ir vertinkime tai ką turime, nepamiršdami istorijos ir atitinkamai ją vertindami, o neužsiiminėdame beletristika.

     • Nerijau, jei gali nurodyk kur aš naudojau tokius epitetus apibūdinti žmonėms? Apie nematomą rinkos ranką sutinku, rašiau.

     • nerijus

      Valentinai

      Sutinku, kad Voverė, paminėdama žmones, kaip visumą ( nors tikiu, kad ji to neturėjo omenyje )- persistengė.
      Šiuo atveju aš pasakyčiau, kad esu iš tų 100 proc. 1 proc., kuris džiaugiasi tuom, kad gali laisvai reikšti mintis racas.lt ir ligita.xz.lt tinklaraščiuose- LAISVE!!!

     • nerijus

      Valentinai

      „išmastrubuoti“?..
      Tiktai ne šiandien,
      Tiktai ne šičia…

      Kaip toje dainoje…
      Negaliu tiksliai prisiminti kokiuose straipsniuose, bet, kad tokius epitetus vartojote- faktas.
      Tiesiog, siūlyčiau mažiau naudoti ir nereikės ieškoti pasiteisinimų ;)

     • Nerijau, šiandien ir čia, tu šį žodį pavartojai jau du kartus. Tvardykis ;)

    • linas pl

     Nieko, Vovere. 1992 metais, gal prisimenat, kai kurie lietuviai drįso pasakyti, jog kažkas ne taip mūsų karalystėje. Kaip jie tada buvo užsipuolami!

     Šiandien jų mintis kartoja ir landsbergininkai ir brazauskininkai, tik vos vos nudažydami savo spalvomis. Taip dažnai kartoja, kad net nuobodu skaityti ir klausytis.

     Arba 1988 metais. Kaip buvo užsipuolami žmonės, kurie pakvietė švęsti vasario 16-ąją. Praėjo 1 metai. 1989-ais m. jų niekas nebeužsipuolė. O dar po 3-5 metų patys tie, kurie anksčiau puolė, jau kėlė taures už nepriklausomybę.

     Pantha rei, kaip sakydavo senovės graikai. Viskas teka. O pirmi pasakę tiesą visada nukenčia.

     Ir manau, kad ateis laikas, kai galėsime pasveikinti visus čia dabar rašiusius su Ledynmečio voverės minčių kartojimu. Juolab kad anot šeimininko, „ne visiškai pavyko“ („pasakyti vienuoliktokams, ką davė Kovo 11-oji“). Tiesa, aš tą ne visišką pavykimą suprantu truputį kitaip. Prisimindamas kaip vidurinėj mokytojui „ne visiškai pavykdavo“ išaiškinti mums tarybinės valstybės ir teisės pagrindus.

     —-

     Beje, Ledynmečio voverės šalčių, reik manyt, nebijo ir kovo mėn. blogai nesijaučia.

     • Signatarai atkūrė nepriklausomybę, nes siekė sklypų ir rentų. Puiki voverės mintis. Tikėkimės, ilgainiui ji taps visiems priimtina.

 • romas

  Sveikinu visus, kuriems šiandien šventė. Jei ką ji skaudina, užjaučiu, bet viliuosi, kad jų vaikai jausis kitaip :)

 • Visiems kuo geriausi sveikinimai. Po kiekvienos žiemos ateina pavasaris. Kartais žiema užtrunka ilgiau, nei norėtųsi, bet pavasaris visuomet ateis.

 • Ir dar, gal ir ne visai į temą, bet man atrodo, kad turėtų tikti šia proga http://www.youtube.com/watch?v=_mc-USW5BSc

  • stellar penny bun

   :D

   William Theodore Walton for president…

   KUNIGĖLIS sucks…

   Kovo 11d. išvakarėse Lionas pažemina Real Galacticos, o mano mylimas MU sutrypia BC Milan.

   Gyvenimas nuostabus!!!

 • austras

  Sveikinu visus, kuriems šiandien šventė.

 • nerijus

  Prisidedu prie sveikinimų… ;)
  Linkėčiau didesnio supratimo ir tolerantiškumo lietuvis- lietuviui. Ko labiausiai trūksta šių dienų „valentinams“.

  UŽ ATEITĮ!!! Už kurią atsakingi mes patys, o ne rusai, amerikiečiai ar lenkai :)

  • albinas

   keistas komentaras, linki tolerancijos, bet „valentinu“ neuzkabint negalejei. Ir tavo palinkejimas gavosi nemielas.

 • mari

  Jau turbūt šian švyturys su utenos alum labai pasveikint visus norėtų :)
  laisvė juk viena iš pamatinių žmogaus vertybių, tikrai yr ką švest ir kuom džiaugtis.

 • Žemaičių ir (manau) LIETUVIU himnas ( Su Kovo 11 a!!!!)

  Žemaitija tu lizdas senolių
  Kurį myli taip mano širdis.
  Kiek tų ašarų vargšų žmogelių,
  Jau sugėrei,ir gersi dar vis.

  Atsibuskite tėviškės sūnūs,
  Ir į kova su priešais aklais.
  Prispaudimai te gimdo galiūnus,
  Ir aprūpina meilės ginklais.

  Priedainis ;

  Žemaitija tu mūsų mieliausia
  Kas gi priežastis mūsų vargų.
  Ar užrūstinai Tėvą aukščiausią,
  Kad savų nepaguodžia vaikų.

  Tavyje sunku rasti ir vietą,
  Kur dar neverkia brolis graudžiai.
  Nes žemaitį kiekvieną ant svieto,
  Žeidžia erškėčio smailūs dygliai.

  Ir jie vysta lyg lauko žolynas,
  Kur negauna nei lašo rasos
  Ir nelabas svetimas kaimynas,
  Tyko ryte juos ant visados.

  DAINA
  GRUPES JONIS

 • ledynmečio voverė

  Gal kas galėtų patikslinti Kovo 11-osios, kaip šventės, atsiradimo istoriją? Jei atmintis neapgauna, atrodo, jog viskas vystėsi taip:
  Pirmuosius kelerius atkurtos Nepriklausomybės metus Kovo 11 d. niekas nevertino, buvo laikoma jog tikroji Nepriklausomybės diena yra Vasario 16-ioji, o Kovo 11 tik nereikšminga „techninio atkūrimo“ diena.
  Po kelių metų Kovo 11 d. atsidūrė „paminėtinų dienų“ saraše, bet jei kur ir švenčiama, tai nedidelėse „nusipelniusių gyventi geriau „signatarų““ grupelėse uždaruose vakarėliuose.
  Dar po kelių metų Kovo 11d. tampa „šventine“ diena, nuo tada kiekvienais metais didėjančiu valstybinės propagandos lygiu bei reprezentacijos išlaidomis, kurių isterinį piką galime stebėti šiais metais.
  Ar gali būti, jog Vasario 16-oji greitai pateks tik į atmintinų dienų
  sąrašą, nes „ana“ nepriklausomybė nebuvo tvari, o „šita“, Kovo 11-osios, yra labai reikšminga, atvedusi į NATO ir ES, todėl yra tikroji vertybė?

  • romas

   Užeikite prašom į Latvių gatvę atsiimti honoraro. Tik nepagalvokit ko nors blogai :)

   • ledynmečio voverė

    Mes, iš miško, nelabai žinom kur ten eiti ir pas ką. Ir šiaip jau Estų gatvė mus labiau prie širdies. Taip sakant, vyresniojo brolio pavyzdys, į kurį norisi lygiuotis.

   • linas pl

    Labai norėtųsi paklausti jūsų Romai, kada jūsų partija nustos šantažuoti kitaip negu jūs manančius.

    Bet galima ir neklausti. Toks elgesys apėmė beveik visą tarybinių komjaunuolių politinį išsilavinimą. Jūs taip elgdamiesi tuo geriausiai parodote, kad ne taip daug nuo jų skiriatės. O kad jus žmonės tapatina su valdžia, tai jų akyse ir dabartinė Lietuvos valdžia nedaug skiriasi nuo tarybinės.

    Nuo to nedidėja ir noras švęsti valstybines šventas.

    Tai pasakykit dabar, kur klystu?

 • linas pl

  Kad tikros valstybės pradžios šventės mes išvis neturim. Kaip, beje, ir daugelis tautų. Mindaugo karūnavimo dieną, Žalgirio mūšio dieną ar neįvykusio Vytauto karūnavimo dieną Lietuva jau buvo stipri valstybė.

  Lieka Vasario 16-oji. Ji yra buvo ir bus tikriausia valstybės šventė.

  O ar švęs ateityje lietuviai kovo 11-ąją, priklausys bene ne nuo tų, kurie ją šiandien švenčia. Jei jie norės, ji liks švenčiama. jei nenorės, neliks. Dar, be to, žiūrint, koks šventės vaizdinys pirmiausia įsitvirtins tautos sąmonėje.

 • linas pl

  (Praleidau sakinį paskutinėj pastraipoj:)

  O ar švęs ateityje lietuviai kovo 11-ąją, priklausys bene ne nuo tų, kurie ją šiandien švenčia. Priklausys nuo tų, kurie žiūri į šitą šventimą atsargiai. Jei jie norės, ji liks švenčiama. jei nenorės, neliks. Dar, be to, žiūrint, koks šventės vaizdinys pirmiausia įsitvirtins tautos sąmonėje.

  Bet galbūt ištikrųjų dabartinis sureikšmintas šventimas gadina šventės įvaizdį? Tuomet, reiškia, susiduriame su dabartinių politikos vadų egoizmu. Po mūsų nors ir tvanas! Žinoma, iš tokio manymo nieko gero.

 • nerijus

  Siūlyčiau pažiūrėti dok. filmą: World War Two Behind Closed Doors ( BBC ).
  …ten, niekur neužsimenama apie tokių valstybių, kaip Lietuva, Latvija, Estija nepriklausomybę. Lyg josiki tol negezistavo?..
  Kiekvienas, tuo laikmečiu, gebėjo savo „kailį“- valstybę. Kiekvinas ieškojo naudos tiks sau ir mažiausiai galvojo apie kitus. Tiek JAV, DB ar ta pati TSRS.
  DB ministras Čerčilis kalbėjo tik apie Lenkijos, kaip suverenios ir neprikalusomos valstybės statusą, bet…Susiklostė taip,kad ir juos paliko likimo valiai, o tiksliau- Stalinui.

 • Mielas racai,
  pagrindinis tavo pasiekimas, tai signataro renta, nemokamas zemes sklypas, tiksliau ekonomine nepriklausomybe, ir esama alga.
  Kodel negyventi laisveje?
  Kaip ir daugumai Jusu signataru ir seimunu

  • mielas Kasti, jūs kažką painiojate. Esu dar darbingo amžiaus ir nei rentos, nei pensijos dar negaunu, o už sklypą, kuriame stovi namas, kuriame gyvename, moku iki šiol. Su švente jus.

  • Bobutė

   Gerbiamas kasti,

   Esu visiškai pasimetusi… Ar tikrai p. A. Račas turi, tiksliau turėtų jei būtų bedarbis, teisę į signataro rentą, t.y. ar jis tikrai Signataras? Bet turbūt „taip“, nes ir p. A. Račas to neneigia, o tik sako, kad rentos DAR negauna, nes dar yra darbingo amžiaus, suprask – atėjus laikui – gaus…:)

   Jei tai yra ne tiesa, tai reikėtų p. A. Račui priminti, ką Jis sakė apie Fredį, nevisiškai paneigusį esą jis yra Aurelijus K….:)) Gal, sakau, tokiu atveju, lyginant tikrąjį signatarą p. A. Račą ir blog‘erį p. A. Račą, tiktų pastarojo naudotas vaizdingas palyginimas tarp p. V. Landzbergio ir p. A. Valinsko?

   • nerijus
    • Bobutė

     p. nerijau,

     paprastai wiki naudoju tik tada, kai nėra/nerandu tikslesnio šaltinio, nes ji _wiki- labai/pakankamai mėgėjiška/netiksli…:)
     Kalbant apie Seimus labiau pasitiki:

     http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_lrs.seimo_nariu_sarasas?p_kade_id=1

     Ten esančią informaciją žinau, bet, skaitydamadama p. „kastis“ ir p. A. Račo komentarus, pasimečiau – turbūt abi – ir Jūsų, ir mano pateiktos nuorodos turi netikslią informaciją, arba…:))

     • nerijus

      Bobute

      wiki nėra blogiausias variantas, o yapč,kai nėra iš korinktis.
      Jūsų pateiktoje nuorodoje, nėra A.R…arba kažka praleidau?.. ;)

     • Bobutė

      p. nerijau

      Apie Wiki nuomonės sutampa, džiugu…:)

      Ir wiki ir mano pateiktame LRS puslapyje yra (tur būt netyčia praleidot Nr. 93) tas pats p. Račas, tik kai kam gal apmaudu, kad ne Artūras, o Antanas…:)

    • nerijus

     Bobute

     Tiesiog nerijus, kam tie sureikšminimai „p.“?.. ;)
     Spėju, kad apmaudu kasčiui?..

     • Bobutė

      Tiesiog nerijau :)

      Gal ir kitiems, bet kasčiui tai ypač turėtų būti apmaudu ir pikta (ant savęs) – taip „prašovė“…:)

      Prisimenant Tamstos pokštavimą (?) pas p. Ligitą dėl Fredžio-Aurelijaus ir AR komentarą ta tema, labai juokingai nuskambėjo jo (AR) atsakymas kasčiui…:)))

     • nerijus

      Tikrinau sąmokslo teorijos kritikus ir tiek…Negaliu niekaip patvirtinti, jog Fredis* yra Aurelijus ir nesiruošiu to daryti, nes man visiškai dzin jo asmenybė.

      Tai tik parodo, kos asmuo slepiasi po Fredžio* slapyvardžiu- narcizas, pseudointelektualas ir vienintelis iš vienintelių vienintelis ;)

      p.s. man yra atsakyta ir man pakanka to. Tai nėra Aurelijus Katkevičius.
      Su tuom sveikinu Aurelijų Katkevičių ;)
      Fredžiui* nepasisekė ir tiek…

 • linas pl

  Nėra kalba apie pačią tikriausią vas. 16 reikšmę. Kalba apie tai, ką žmonės labiau norės švęsti. Kokia nors valstybės diena visvien bus švenčiama.

  Dėl reikšmingumo, po kokių 20 metų nebeatrodys tiek tos dvi dienos skirtingos: vas. 16 ir kov. 11. Bet jeigu žmonėms su kov. 11 bus susiję karčių prisiminimų, bet kuri vyriausybė pasirinks švęsti Vasario 16.

  —–

  Dėl praeities politikos. Iš vienos pusės, Vakarų šalyse veikė Pabaltijo valstybių atstovybės. Iš kitos pusės dauguma pasaulio politikų nelaikė tokio jų veikimo rimtu dalyku. Todėl negalima sakyti, kad Vakarų šalys buvo visiškai užmiršusios Pabaltijį. Negalima sakyti, kad juo ir labai rūpinosi.

  Daugelis mūsų valstybės tarnybų veikia būtent nuo Vasario 16 laikų, nors ir keitėsi jų pavaldumas. Tiesiogiai be pavaldumo pasikeitimų veikia atstovybės JAV-ijose ir Vatikane. ELTA veikė visą laiką tuo pačiu vardu. (Nesąmonė buvo privatizuoti po 1992! Pastatą, įrenginius, žinoma, buvo galima parduoti, bet ne vardą.) Daugelis žmonių buvo gimę kaip Lietuvos piliečiai ir vėl turėjo jos pasus po 1990 metų. Todėl kalbėti apie visišką valstybės tęstinumo nebuvimą būtų gana keista.

  —–

  Toliau jau grįžtume prie šiandienos politikos. Visuotinio atsiribojimo sąlygomis, šiandien liberalai nori Kov. 11 padaryti tarsi savo idėjų įsisteigimo Lietuvoje švente. Žinoma, istoriškai ir tas nėra tikslu. Žodžio laisvė grįžo dar prieš kov. 11. Be jos būtų buvę neįmanomi patys AT rinkimai. Įsitvirtino ji, kaip teisingai užsiminė L. Voverė, jau po kov. 11. Bet tas nėra taip svarbu. Kovo 11-osios tikrai nedraudžiama švęsti, pasukus jos idėją tokia kryptimi.

  Tačiau liberalai dar ne visa Lietuva. Keičiantis kartoms, jie dabar savaime užima Konservatorių vietą. Netgi savotiškai paveldi ir kov. 11 šventę. Bet kartu paveldi ir daugelį kitų dalykų, nebūtinai vien malonių. Atsargiai žiūrėti skatina ypač tai, kad jau tokio numatomo iškilimo pradžioje, jie neturi tokio pasitikėjimo, kokį turėjo Sąjūdis net ir konservatorių pradžioje. O, jei prie liberalų gretinsis kas paprastai prie jų gretinasi, tai pasitikėjimas gali net ir mažėti. Kitaip sakant, gali būti, kad Kovo 11-oji darysis vis labiau partine švente.

  Tai ir viskas, ką kol kas galima pasakyti.

 • Regis

  Šventė turi subręsti. Gal ne tiek pati šventė kiek jos liudytojai. Turi pasenti, pražilti. Iš metų į metus sekami pasakojimai šlifuotis – negeri, netinkami dalykai užmiršti „pataisyti“ ir atvirkščiai geri, reikalingi dalykai pagražinti, išaukštinti. O svarbiausia reikia laiko, kad pasakos jau sunkiai atsiskirtų nuo realiai tuo metu vykusių dalykų. Taigi 20 metų dar visai nedaug. Visai nedaug, kad patikėtume ar įtikėtume, kad vieni buvo baisiai gražūs ir teisingi, drąsūs ir bebaimiai, ir svarbiausia nesavanaudžiai, o kiti atvirkščiai.. Tikiu, kad 40 metų jubiliejus bus visai kitoks.

  Šiandien teko padiskutuot su vienu vyresnio amžiaus žmogumi ar verta švęst nepriklausomybės dieną. Žiauriai didelis nusivylimas tarp žmonių, baisiausia, iki tokio lygio kokio turbūt nebuvo net sovietiniais metais. Bėgome nuo vienos neteisybės, užsirovėm ant kitos. Svetimi tik skriaudžia o savi išduoda.

  Sakau verta. Verta švęst, džiaugtis, didžiuotis ir vertinti ir dėl vienos labai paprastos priežasties. Dėl suteiktos galimybės. Ateičiai paliekam visas galimybes sukurt tikrai teisingą ir vertą pagarbos Lietuvos Respubliką. Tokią dėl kurios įvairiais laikais kovojo tiek žmonių. Kol kas matyt mums sunkokai einasi, bet užtat viskas ateinančių kartų rankose.

  Taigi su Kovo 11-ąją! Visus.

 • A.G.

  Su šventėm visus.
  Juk sakėme prieš 20 metų, kad reikės pradžioje susijuosti diržus, dirbti Lietuvai be algos.
  Ir aš Lietuvai dirbau daugiau nei 10 metų be atlygio, be savaitgalių, be atostogų, pamiegodamas 4-5 valandas. Tai smulkmė, palyginus su tais (taip pat mano šeimoje), kurie paaukojo gyvybę, suluošino gyvenimą lageriuose. Todėl dabar smagu – viskas juda kaip mes norėjau. O jei kas ne taip, – daug verkti nereikia.

 • ttt

  Aš tai žaviuosi signatarų pijarinimu. O kur dingo tie kurie šiuos šventuosius išstūmė į valdžią. Kažko nei apie vieną pasveikintą negirdėjau. Paskutis sajudžio paminėjimas Kaune, įvyko ant šaligatvio Donelaičio gatvėje ;) kai autobusai vos nesutraiškė. ;)

 • aliosha

  Kovo 11-oji suteikė visišką laisvę rinktis ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimą…rusijos nustatytuose remuose.

 • o kodel tada Miliute ir Siaurusevicius gavo po ordina ir po sklypa ir pinigu premija, gal zinote kas?

 • A.G.

  Kodėl tas vyksta totaliai Lietuvoje jau 20 metų (kaip ir pokaryje):„Dzūkijos kaime nuosavą krautuvę turintis 72 metų pensininkas sulaukė nekviestų svečių – jaunuoliai už prekystalio stovėjusį vyrą kone mirtinai sutalžė, vėliau surišo ir prisikrovę keletą krepšių alkoholio pasišalino…“
  Baisiausiai kitkas. O kas, tai jau geriau šio tinklo komentaristams net neaiškinti. Manau jie didžiąja dalimi ir yra netiesioginiai kaltininkai.

 • mda

  paaugliai dabar labai gerai išmano savo teises, bet labai gaila, kad nesupranta savo pareigų.

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą.
  Dar vienas LLRI beletristikos šedevras: noras privatizuoti Valstybinius miškus.
  Čia net diskusija yra bereikšmė/ bevertė, nes…

  Konstitucija
  47 straipsnis
  Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, MIŠKAI, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.