Citata #338 Seimo narys A.Dumčius apie teisingumą

Į nuomojamą automobilį investuoju nemažai savo asmeninių lėšų, perku benziną, sumokėjau užstatą. Jei jį nusipirksiu ne aš, būtų neteisinga

Lietuvos rytas

A.Dumčius 2009 metų ketvirtį už automobilio nuomą iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų sumokėjo 2257,63 lito, degalams išleido 2221,12 lito, už 189 litus pirko pakrovėją.

2009 II ketvirtį transporto priemonės išlaidas parlamentinei veiklai padidino 6772,86 lito, automobilio eksploatacijai skirta 1635,66 lito.

2009 III ketvirtį transporto priemonės nuomai išleista  5728,40 lito, jos priežiūrai ir remontui 1082,74 lito, eksloatacijai – 1471,90.

Paskutinį 2009 metų ketvirtį A.Dumčius iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų į automobilio nuomą investavo 6887,64 lito, į jos priežiūrą ir remontą – 554 litus, kuras ir tepalai kainavo 1319,71 lito.

… Spėju, kad A.Dumčiaus požiūriu, tai buvo visiškai teisinga.

Tik nelabai suprantu, ką jis turi galvoje kalbėdamas apie „asmenines“ lėšas.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • kirvis

  kaip atsibodo tie shudeliavimai atsiprasant..toks ispudis kad visa kita Lietuvoj ciki piki,ir tik seimunu mizernos nuodemeles gadina Lietuvai gyvenima.man pvz butu zymiai idomiau suzinoti vyriausybes planus is ko jie ruosiasi atiduoti neseniai paimta 5 mlrd litu paskola nes tiketina kad tai bus imanoma padaryt tik keliant mokescius arba karpant islaidas.

  • Giedrius U.

   Teisingai, Kirvi, išvis reikia panaikinti baudžiamąją atsakomybę už nusikaltimus kur žala viršija 2000 LTL, o politinė atsakomybė egzistuoti negali todėl, kad ji nepaminėta nei konstitucijoj, nei bet kokiam kitam oficialiam dokumente

  • Rytis I

   Vakar p. Kubilius prasitarė, kad skolintis reikia todėl, kad Seimas nesumažino valstybės išlaidavimo. Turbūt tokiu būdu dalį atsakomybės perlesdamas parlamentarams. Seimas bloogas…

  • Bobutė

   Atsakymas į Jūsų klausimą aiškus net man – senai kaimo Bobutei…:)
   Visos paimtos ir būsimos paskolos, visi seimūnų automobiliai, biurai ir etc. buvo, yra ir bus apmokami iš mūsų- mokesčių mokėtojų- pinigų. O ar bus didinami mokesčiai, ar mažinamos išlaidos, ar vėl skolinamasi esamai skolai ir procentukams – jau technikos reikalas…
   Beje, ar Tamstai neatrodo, kad tie automobiliams skiriami pinigai, tegu ir maži, geriau „eitų“ skolų mažinimui?

  • mari

   Man rods kalba čia apie moralę daugiau akcentuojama :), o ne pinigas.
   Ką jis ten nuomuoja/išsimokestina?Už 6-7k galima ir tanką išsinuomuot , gal gyvena kur miškuose, privažiuot sunkiau, tai žinia, reik rimto transporto.

 • dzyvai

  Jokie čia ne shu…imai. Tuos 5 mlrd. sugebėsim atiduoti tik tuo atveju, jei sugebėsime įtvirtinti valstybės tarnybose skaidrumo principą. Tik taip galėsime kontroliuoti, ar efektyviai panaudojamos lėšos.

  O parlamentiniai veiklai skirtų lėšų naudojimas nuosavo automobilio išsipirkimui yra akivaizdus valstybės pinigų „nusavinimas“.

  Niekaip nesuprantu, kodėl dėl to tyli prokurorai? Negi valdančioji koalicija nusprendė, kad liks per mažai koalicijos narių jeigu prasikaltusieji bus nubausti, ir įtakoja teisingumo sistemos darbą?

 • Jonas III

  Dumčius ne pirmas ir ne paskutinis, susitapatinantis su valstybe.

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Kodėl į Seimo narių atlyginimus žiūrima kaip į kažkokius ypatingesnius atlyginimus? Kodėl jie gauna algą, bet negali jos panaudoti, kaip tinkami – pavyzdžiui, automobiliams nuomoti? Žurnalistas tai galėtų padaryti. O paskui, jeigu nori, baigęs savo darbą įmonėje, sumokėti likusią pinigų dalį, kad automobilis taptų jo nuosavybe. Mano galva, parlamentinės Seimo nario lėšos yra dalis atlyginimo, o keikti reikia tuos, kurie tokias sugalvojo kaip eilinį priedą, o ne atvirai didindami(esi?) atlyginimą.

  Tegu kas nors įrodo, kad mano perkami daiktai manęs nereprezentuoja: mano pajamų, pomėgių, tikslų.

  • lida

   Parlamtinių išlaidų kompensavimas nėra dalis atlyginimo.

   • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

    Teisiškai nėra. Kiek gauna Seimo narys iš viso, įskaitant parlamentines lėšas?

 • lida

  Sutinku su Kirvio situacijos vertinimu. Automobilių išperkamosios nuomos reikalus aiškinasi prokurorai, tai nėr prasmės atskirai įvertinti kiekvieno atskiro parlamentaro kiekvieną parypavimą.

  • Jonas III

   Naudodamiesi teisine praktika jie aiškinsis 4-5 metus.

 • Žinau (pažįstu) nemažai jaunų, protingų, išsilavinusių žmonių, kurie internetu užsisako ir iš Amerikos atsisiunčia kabrioletą (automobilis su pakeliamu -nuleidžiamu stogu), kurio stogą vėliau randa supjaustytą peiliu, nes buvo paliktas per naktį be priežiūros prasto miegamojo rajono daugiabučio kieme.
  Žmonių noras turėti gerus daiktus, susisiekimo priemonę yra žmonijos pažangos variklis. Jei visi susėdę tik dainuotume dainas prie laužo – 5 mlrd. skolos tikrai negrąžintume.

 • mdxacuk

  Jei parlamentinės veiklos sąnaudos būtų dalis atlyginimo, tai už jas būtų mokamas GPM ir SODRA, ir nereikėtų pristatinėti į buhalteriją pateisinančių dokumentų. Tad šiuo požiūriu tamstos supratimas gerokai atsilieka nuo eilinio buhalterio supratimo. Man tai kitas dalykas atrodo keistas. Juk akivaizdu, kad dieną naktį naudodamiesi už valdiškus pinigus nuomojamais automobiliais ne tik parlamentinei veiklai, bet ir asmeniniams reikalams, seimo nariai gauna pajamas natūra. Tai kodėl jos neapmokestinamos?

 • Rolandas

  mdxacuk,

  tai juk paaiškino, jog ministrams ir seimūnams yra įstatymo išimti, kuri teigia , jog tai nėra jų pajamos natūra, o atvirkščiai -IŠLAIDOS. Pastudijuok tas normas, ten taip ir sakoma:)

  • mdxacuk

   Nieko negirdėjau – kas paaiškino, kur paskelbta? Ministrai yra kitas reikalas – jie jokių parlamentinių išlaidų negauna, o mašina jiems priklauso kaip kokiam tinkuotojui darbinis kombinezonas. O jei Seimo nario nuomojamas ir asmeniniams reikalams naudojamas automobilis nėra pajamos natūra, tai logiška būtų laikyti, jog nesinuomojantys automobilių gali ramiai krautis tas išlaidasį kišenę grynais ir nesukti sau galvos su nurašinėjimais.

 • saulius

  Gerb. Artūrai,
  Nuoširdžiai tikiuosi, kad kada nors (kada nors) tiek energijos, kiek parodot čia (savo bloge), PAGALIAU skirsite lietuviams išaiškinti/įtikinti, kad 10 000 – 15 000 litų į rankas parlamentarui mėnesinio atlyginimo nėra per daug. Kai tas dalykas bus įvykęs faktas, nebebus priežasties parlamentaro atlyginimą dalinti į visokių rūšių lėšas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. O kol kas matau Jus užsiiminėjantį visiškais niekais, atleiskit už atvirumą. Beje, rizikuoju pasirodyti nemandagus, bet leiskite priminti Jus slapstantis nuo mano užduodamų nepatogių (ar gali Jums tokių būti ?!) klausimų. Atsakymas „Neatsakysiu“ irgi būtų vertingas atsakymas. Ačiū.

 • Gerb. Račai,
  tokiais atvejais vertėtų konkretizuoti, kad kalba eina būtent apie išperkamąją nuomą.

 • romas

  Geriausiai algų seimo nariams visai nemokėti. Tegul jie eina rinkti išmaldos, kaip budistų vienuoliai. Geras seimo narys susirinks ir ant Lexus, o blogas liks alkanas ir turės keisti darbą.

  • J. naivusis

   Greičiau jau mus tie mūsų išrinktieji ubagais išvarys.

 • nerijus
  • Rytis I

   Geras, gal ta kėdutė dar kažkaip pritvirtinta?
   Nesupratau – „tačiau A. Siaurusevičiaus pasitikėjimo taryba testas laukia kito posėdžio metu“

   • WU

    Tarybai teko balsuoti dėl darbotvarkės keitimo, tačiau už tai pasisakė vienintelis A. Račas.[b]Jis žadėjo nepasitikėjimo A. Siaurusevičiumi klausimą įtraukti į kovo mėnesio posėdžio darbotvarkę.[/b]

 • Slyvanosis

  Patarimai p. A.Dumčiui iš tautosakos aruodų:
  – tavo liežuvis, tavo priešas;
  – iškalba – sidabras, tylėjimas – auksas;
  – tyla – gera byla;
  – į balą puolęs, vaidink plaukiantį;
  – jei kepurė dega, apsimesk, kad ji ne tavo;
  – nepatepsi, nevažiuosi;
  – mašiną mylėk kaip žmoną, bet vaikyk kaip uošvę;
  – šunys loja, karavanas eina;
  – Tauta kantri, pakęs ir tave.

 • TOOPas

  Kai perskaičiau lryte šitas gerb. profesoriaus Arimanto Dumčiaus mintis ilgai juokiausi :)
  Ir dar:
  Tuo pat metu politikas piktinosi, kad dabar kažkas kitas galės palankiomis sąlygomis nupirkti mašiną, kurią jis puoselėja
  Puoselėti (rūpestingai auginti, prižiūrėti [http://www.lkz.lt]) reikia ne tik savo bet ir svetimus daiktus, net jei šiuos daiktus naudoji laikinai.
  O šiaip tai galėtų ir iš seimo narių atlyginimo papildomai kas mėnesį nurėžti
  po % nuo automobilio vertės. Nes nelabai tikiu kad pastarieji nenaudoja jų asmeninėms reikmėms.

 • Be tvarkos

  Ne nu as nezinau – tokiems lodoriams atimti mandata ir viskas.

 • Marius

  O aš siūlau štai ką: papildyti šį blogą skyreliu ‘kaskiekpavogė’. Surašyti išrinktuosius 140 ir šalia kiekvieno – kas kiek, ko, kada, kur pavogė. Gal būt padaryti, kad galima būtų išrinktuosius sort’inti pagal sumas. Ne tik smagu, bet svarbiausia naudinga. Kitą sykį eini į rinkimus ir užsuki pasitikrinti kas ko vertas.

 • mdxacuk

  Tame Lryto straipsnyje yra užsimenama, kad po prokuratūros kalpoku pakliuvę Seimo nariai, balsuodami už žinomą nutarimą prokuratūros klausimu, kad neužsitrauktų prokuratūros nemalonės stengėsi elgtis prokuratūrai palankiu būdu – nedalyvavo balsavime arba susilaikė. Galima būtų daryti išvadą, kad toks Seimo narių elgesys yra dvigubai kenksmingas: ne tik pažeidžia įstaymus ir tvirkina visuomenę, bet ir juos pačius daro pažeidžiamus ir sukuria prielaidas manipuliavimui. Vis dėlto didelis klausimas, kaip yra iš tikrųjų. Nes iš paminėtų 6 konservatorių 4 balsavo „UŽ“. Užtat iš kitų 7 paminėtų vienintelis Šukys susilaikė, o lddpiškiai ir trudovikai nedalyvavo. Dumčius irgi nedalyvavo.

 • Kiek suprantu, jei aš moku mokesčius, tai ir man pirmenybė į tą automobilį ponas A.Dumčiau. Ar reiks per teismą aiškintis ko yra pirmenybė?

 • Benedikta Vaivadaitė

  Per tris ketvirčius „į nuomą investuota“ daugiau kaip 21 000 litų. Taip taupo sunkmečio kamuojamos Lietuvos parlamentarai.

 • pietvys

  Šunys, o ne tautos išrinktieji (!)