Konservatoriai bunda iš žiemos miego?
Klausau šiandien žinių ir savo ausimis netikiu: konservatorius Jurgis Razma ramiu balsu aiškina, kad jų frakcija siūlo įvesti Lietuvoje progresnį pajamų mokestį ir apmokestinti nekilnojamąjį turtą…
Dzievulėliau – pagaliau atsibudo.
Išgirdo varnėnus čiulbant? Ar kregždutės jau parskrido?
Po keturių mėnesių gilaus žiemo miego pagaliau suvokė, kad vyriausioji Lietuvos statistiko dėlionės nesusidėlioja ir prisiminė, kas buvo jų pačių programoje parašyta?
Nusprendė įsiklausyti į tai, ką kai kurie :)) blaiviai mąstantys žmonės iš pat pradžių sakė?
Ar pasidarė baisu, kad visažinio ir visanumatančio skaičiuotojo A.Šemetos skaičiavimai baigsis tuo, kad vėl teks grįžti į opoziciją?
Bet gal net ne taip ir svarbu, kodėl atsibudo. Svarbiausia, kad pagaliau atsibudo.
Dar svarbiau, kad prisimintų ne tik progresnius mokesčius ir nekilnojamąjį turtą, bet ir kitus dalykus, apie kuriuos savo programoje kalbėjo.
Pirmiausia, pavyzdžiui, verslo liudijimus. Akcizo mokestį degalams.
Būtų gerai, kad prisimintų ir „verslo skatinimo programą“ , kuri kol kas primena programą „Išsaugokime „Eiką“, „Rangą IV“, „Hanner“ ir Panevėžio statybos trestą“
Taip pat – motinystės atostogas.
Nes kai pasiklausai kokios E.Leontjevos kalbant apie pensijų mokėjimą ar randi Eltos paskelbtą didžiausią straipsnį apie tai, kaip minstras R.Dagys pakilo į lemiamą kovą su homoseksualizmo idėjų platinimu vaikų darželiuose, darosi jau visai nebejuokinga. Ypač kai žinai, kaip sekasi vykdyti „Sodros“ biudžetą…
Bet gal koalicija jau prabudo tiek, kad šemetos ir dagiai jau didesnės įtakos sprendimams nebeturės. Gal pagaliau supras, kad kliedėti apie šeimos diplomatiją ir aiškinti, kad vienas pagrindinių uždavinių yra didinti gimstamumą visos socialinės darudimo sistemos sąskaita nėra tikrojo konservatyvizmo požymis…
Beje, labai įdomus dalykas – panašu, kad dalis koalicijos partnerių konservatorių programos įgyvendinimui neprieštaraus. Na, bent jau A.Valinskas ketvirtadienį televizijos laidoje man į akis patvirtino, kad jis ir už nekilnojamąjį turto mokestį, ir už progresnį pajamų apmokestinimą.
Ir net į klausimą apie skaičius atsakė: jo nuomone, didesnės pajamos galėtų būti apmokestinamos maždaug 30 proc. tarifu (40 procentų, kaip Didžiojoje Britanijoje, tiek jam, tiek K.Prunskienei pasirodė kiek per daug), o kalbant apie nekilnojamąjį turtą, apmokestinimo riba, A.Valinkso nuomone, turėtų būti 1-1.5 milijono litų.
Mano nuomonė abiem klausimais šiek tiek skiriasi, tačiau vis tiek galima teigti, kad šiokio tokio proveržio esama.
A.Zuokas, žinoma, sakys, kad tai labai neliberalu, tačiau turint galvoje, kad socialdemokratai visai neseniai patys buvo prabilę apie progresinį mokestį ir nekilnojamąjį turtą, galima spėti, kad J.Razmos ir kitų konservatorių prabudimas gali realizuotis naujais įstatymais.
Žinoma, jei neatsitiks taip, kai su Kainų įstatymu… ateis pirmadienį ir sakys – buvau suklaidintas, pamiršau pagalvoti prieš pradėdamas kalbėti…
Bet gal ne?