Kodėl profsąjungų konfederacija myli „Lietuvos žinias“?..

Yra Lietuvoje tokia organizacija – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

Nepriklausoma, savarankiška ir savo darbą grindžianti demokratinės veiklos principais.

Ji siekia vienyti, skatinti, plėsti, atstovauti, organizuoti, remti ir dalyvauti.

Bet štai šios organizacijos požiūris į viešumą toks šiek tiek netradicinis.

Mat 47 konfederacijos įstatų punkte numatyta, kad „Vieši pranešimai ir skelbimai skelbiami leidinyje „Lietuvos žinios“.

Jokio, žinoma, čia kriminalo, profsąjungos, be abejonės yra laisvos rinktis, tačiau man asmeniškai labai smalsu, kodėl pasirinktos būtent „Lietuvos žinios“.

Kairiosios ideologijos šaukliu šį dienraštį sunku būtų pavadinti, apie darbininkų problemas taip pat lyg ir ne per dažniausiai rašo, streikų rengti neragina, kapitalistų per daug nekritikuoja.

Gal tiesiog meilė iš pirmo žvilgsnio? Juk, sako būna taip: myli, o reikėtų pasakyti, kodėl, ir negalėtų…

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Edas

  O negi yra kokia nors kita alternatyva? Mano manymu LŽ yra vienas neutralesnių ir objektyvesnių valstybinių dienraščių, tad nieko nuostabaus, kad įstatymiškai privalomus pranešimus nuspręsta skelbti ten.

 • Trakimas

  Aš tai nesistebėčiau tokia keista „meile“,nes profsąjungas ,pasirodo,smarkiai remia pati vyriausybė.:)
  http://www.lrytas.lt/-13014673451301012871-valstybė-profsąjungoms-pernai-skyrė-640-tūkst-litų.htm

 • Tomas

  O gal tiesiog „Lietuvos žinios“ sutiko skelbti konfederacijos pranešimus nemokamai, tuo tarpu kai kiti paprašė už tai susimokėti? Čia tik spėjimas

 • Trakimas

  Krizės laikotarpiu visos „organizacijos“ buvo labai smarkiai paremtos-ir partijos, ir kišeninės profsąjungos.Nukentėjo tik pavieniai asmenys-simboliai,tokie,kaip ponia Brazauskienė,kuriai renta nepaskirta demonstratyviai:)

  • Trakimas

   Reiktų taip pat paklausti,kodėl Kubilius taip myli profsąjungas,jei joms skyrė tokią solidžią sumą štai kokiame kontekste:
   „VRK, kaip numato įstatymas, yra numačiusi maksimalius dydžius, į kuriuos galėtų pretenduoti Seimo rinkimuose dalyvavusios partijos. Iš viso partijos maksimaliai galėtų pretenduoti į 6,3 mln. litų kompensacijas, skyrus 4 mln. litų, jos proporcingai šiek tiek sumažės.

   Pagal patirtas išlaidas, valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija galėtų pretenduoti į 1,5 mln. litų kompensaciją, opozicinė Socialdemokratų – 1,4 mln. litų.

   Liberalų ir centro sąjungai maksimali kompensacija galėtu siekti virš 746 tūkst., Naujajai sąjungai – 634 tūkst., partijai „Tvarka ir teisingumas“ – 587 tūkst., Liberalų sąjūdžiui – 512 tūkst., Darbo partijai – 456 tūkst., Tautos prisikėlimo partijai – 143 tūkst. litų. Kitoms partijoms maksimalios galimos išlaidos neviršytų 100 tūkst. litų.“

   • Trakimas

    Kaip matome,lėšos „papirkti“ profsąjungoms nusileidžia tik koalicijos partnerės-liberalų ir centro sąjungos- skirtai paramai.Profsąjungos šiuo aspektu iš tikro yra „jėga“:)

 • Nemanau, kad reiktų čia įžvelgti kriminalą. Tiesiog pagal įstatymą (buvo, o gal ir yra) nuostata, reikia pranešimus skelbti nacionaliniame dienraštyje. Tai kuriam dienraštyje būtų pigiausia, juolab, kad turim tik tris…

  Ir jokio kriminalo, tik pinigai.

  • gryna tiesa, tiesiog pigiausias reklamos požiūriu nacionalinis organas

 • Trakimas

  Logiškai samprotaujant,tai čia įžvelgčiau Kubiliaus siekį per profsąjungas papirkti „Lietuvos žinias“,kad šios taptų lojalesnės valdantieisiems.Žinant patarėjo Valentinavičiaus įpročius ir veiklos metodus-neatmesčiau tokio scenarijaus:)

 • Justas

  Kiek aš žinau , tai „LŽ“ priklauso Lietuvos Pramonininkų konfederacijai …ir BL asmeniškai …
  Suprantu , kad idealiu atveju samdomo darbuotojo ir darbdavio interesai ir tikslai gali bent dalinai sutapti .

  Bet juk ne iki tokio lygio !?

  • Trakimas

   Darbdavys visada „perka“ darbuotoją ,todėl jo interesas yra gauti „prekę“ kuo pigiau.Darbuotojo interesas yra save „parduoti“ kuo brangiau.Jūs pajuokavote?:)

   • Justas

    O juokauti šiame bloge negalima :)?
    Žinoma , iš kitos pusės …
    Samdomas darbuotojas turėtų būti suinteresuotas , kad darbdavys nebankrutuotų ,kad jam sektųsi…
    Bet kad samdomas darbuotojas savo pinigais šelptų darbdavį ???
    Pasikartosiu : ne iki tokio gi lygio !?
    Čia jau tiesiog siurrealizmas …:)

 • neblogai

  Atsakymas paprastas – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija myli darbdavius ir, greičiausiai, Lietuvos pramonininkų konfederaciją… Juk vieša paslaptis, kad daugelyje įmonių profsąjungų vadovai yra įmonių vadovų patikėtiniai – beveik atstoja personalo skyrių.

  • Trakimas

   Kodėl nemylėti,kai „Lietuva pagal minimalios mėnesio algos dydį ir perkamosios galios standartą yra 25-a iš 27 ES valstybių. Mūsų šalyje minimalus atlyginimas atsilieka ir nuo skurdo ribos (1095 litai)“.Kuo mažiau moki darbuotojui-tuo didesnį pelną turi ir jį gali panaudoti švaistydamas įvairiems brangiems blizgučiams….

 • O koks jiems skirtumas: Lietuvos žinios, ar Valstybės žinios? Juk mūsų valstybė ir yra Lietuva. :D

 • Marcius

  … o kas galėtų paneigti, kad….

  Baikit, ne toj vietoj skaidrumo ieskot – pakaktu pasiteirauti kiek mokamu pranesimu padare LPSK tose „Lietuvos Žiniose“ ir suprastumet, kad mizeris (nebent as kazko nezinau).

  Jei norit kalbėti apie profesinių sąjungų neskaidruma, verciau pasigilinkit į tai, už kiek Kubilius iš LPSK pirko parašą po nacionaliniu susitarimu. Taip pat pasidomekit, kodel trys profsajungu centrai pastaruoju metu ardosi (ar bent jau is visu jegu stengiasi taip daryti) ir bando demonstruoti savo svarbuma ‘visaapimanciais’ mitingais, kuriu reikalavimai yra nuo A iki Z, nelabai susiję su „darbo žmogum“, veikiau su socialdemokratu sugalvotu „paprastu žmogum“. Turėkit minty, kad nac. susitarimas jau kaip ir i pabaiga (ar net pasibaiges), o naujo kol kas niekas nesiraso.. ;)