LŽS suvažiavimas

Jau senokai buvau matęs suvažiavimą, kuriame sprendimai priimami plojimais…

Tikriausiai tik per televiziją.

Šiandien pamačiau.

Ten, kur niekada nebūčiau tikėjęsis to pamatyti – Lietuvos Žurnalistų Sąjungos suvažiavime.

Taip suvažiavimas balsavo dėl pirmininkaujančio pasiūlymo nutraukti diskusijas dėl įstatų pakeitimo.

Po to, tiesa, pirmininkaujantis vis dėlto pateikė pasiūlymą normaliam balsavimui. Diskusijos buvo nutrauktos.

Nes pagal reglamentą dar laukė pranešmai apie LŽS kelionių, esperantininkų, ir kitų klubų veiklą.

Man pasirodė keista. Keista todėl, kad įstatai gali būti keičiami tik LŽS suvažiavime, kurie vyksta tik kas ketverius metus.

Dar labiau pasirodė keista tai, kad LŽS, savo tinklapyje siūliusi visiems LŽS nariams siųsti pasiūlymus dėl įstatų, suvažiavime tų atsiųstų siūlymų net nepasivargino pristatyti.  

Nebeliko laiko pristatyti ir tuos siūlymus dėl įstatų pakeitimų, kurie buvo pateikti raštu jau pačiame suvažiavime, kaip to reikalavo pirmininkaujantys.

Nesupratau tik kodėl: ar dėl pirmininkaujančių kompetencijos stokos ar dėl kokių nors kitų aplinkybių…

Man asmeniškai visa tai labai nepatiko. Nepaisant to, kad viso labo esu LŽS narys su apribotomis teisėmis, tai yra, negaliu rinkti LŽS valdymo organų ir būti į juos renkamas.

Tačiau net ir būdamas tokiu, aš vis dėlto esu LŽS narys. Ir kol toks esu, man ne vis vien, kokia bus LŽS.

Skaidri, atvira, solidari, besirūpinanti savo nariais, ar uždara, slepianti savo finansinę veiklą, solidarumą kartais iškeičianti į bankų finansinę paramą?

Šeštadienį Vilniuje įvykęs LŽS suvažiavimas, mano supratimu, į šį klausimą aiškiai neatsakė.

P.S. LŽS pirmininko atlyginimą suvažiavimas nutarė sumažinti nuo 5 VMDU iki 3 VMDU.

P.P.S. LŽS pirmininku ketveriems metams išrinktas dabartinis pirmininkas D.Radzevičius. Už jį balsavo 189 delegatai iš 210 dalyvavusių balsavime. Du kiti kandidatai – E.Straigytė ir V.Denisenko surinko atitinkamai 13 ir 4 balsus.

P.P.P.S Šiandien vakare „Bermuduose“ groja „Netiekto“…:)

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • Bobutė

  Mačiau suvažiavimą (žinoma, ne visą) per internetą…

  Vaizdelis labai ne koks… O jei manytume, kad suvažiavime dalyvavo žurnalistų elitas, tai vaizdelį, o ir ne tik jį, pavadinčiau net truputį (švelniai sakant) apgailėtinu…

  • Šamanas

   O ko tikėjotės – čia gi Lietuvos „žurnalistų“ suvažiavimas?

   • Bobutė

    Nelaukiau kokių tai stebuklų, bet…

    • Aras

     Na, jei išrinko pirmininku tą patį, kuris laidą įvertino gerokai prieš jos pasirodymą eteryje ( brokų brokas, pats didžiausias brokas :) ) tai nieko ten labai kito ir nebuvo galima tikėtis. Mane tik nustebino, kad jie tam savo „pirmininkui“ algą moka. Maniau, kad visos tos „savireguliacijos“ ir „priežūros“ institucijos dirba visuomeniniais pagrindais, dėl to toks jų atsainus požiūris į darbą. Bet jei, vis tik, gauna algą.. tada jau visiškai brokų brokas, pats didžiausias brokas.. :)))

     • Regis

      Pabandžiau internete rast daugiau informacijos apie šį LŽS suvažiavimą. Kol kas tik pakankamai kuklokas straipsnis Delfi.lt ir ko gero viskas. Suprantu, kad dabar žymiai svarbesnis I.Jurgelevičiūtės gyvenimas, kaip viskas buvo prieš TAI ir kaip yra ir bus po TO. Tačiau. Pabandysiu pasižiūrėt po savaitės kiek rimtai patys žurnalistai nušviečia savo vidinės virtuvės reikalus. O juk pasitikėjimas žiniasklaida traukiasi ir reikėtų kažkaip tuos procesus bent pabandyti stabdyt.

      O šiaip sprendžiant iš tos skurdžios informacijos apie suvažiavimą tai balsuota (ir plojimais, ir realiai) už stabilumą, matyt. Keista šiek tiek. Nes taip kardinaliai pasikeitusi aplinka kurioje dirba žurnalistai lygtais reikalauja didesnių pokyčių, ne tik sumažintos LŽS pirmininko algos. Ir jau jeigu nenorima reaguot į tuos pokyčius ar neteks kitam pirmininkui pavėluotai tvarkytis „už du“.

      Beje taip linksmai ir keistai pasirodė:

      http://www.valstietis.lt/Pradzia/Naujienos/Lietuvoje/Zurnalistai-rinksis-i-15-aji-suvaziavima

      Nuotraukoje D.Radzevičius, prierašas: „Suvažiavimo metu paaiškės, ar išsaugos postą Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas D.Radzevičius“ o pati nuotrauka iš http://www.stt.lt. Įdomu, ar čia nuotraukų su D.Radzevičiumi trūksta ar STT nuotraukose D.Radzevičius geriau atrodo..

     • Nesvarbu

      Arai, aktyviai komentuojate,dėstote savo požiūrį, nuomonę.Tai yra gerai.Blogai yra tai,kad esate įtartinai panašus į tokį tipinį lietuvišką runkeliuką, tokį lietuviško kurpimo nacbolas. Todėl nežinojimas Jums yra privalumas. Akivaizdu, jog ir komentuodamas apie LŽS net nežinote, kas tai per darinys, ta LŽS. Todėl atkreipiu Jūsų dėmesį, kad LŽS viso labo yra žurnalistų profesinė sąjunga, kurios funkcija yra ginti žurnalistų interesus prieš darbdavius. Tad kokios pretenzijos iš tokių arų ar regių šiai profesiniai sąjungai gali būti? Gal geriau pareikalaukite ko nors iš Utenos alaus darbininkų profesinės sąjungos pirmininko ar kiaulių augintojų asociacijos(pastaroji net ES lėšomis remiama!). Akivaizdu, jog šie dariniai Jums turėtų būti artimesni, nei LŽS.

  • Bobutė

   Gal ir suklysiu, bet esu įsitikinusi, kad LŽS suvažiavimo filmuota medžiaga jų tinklapyje patalpinta nebus… Na, nebent labai jau paredaguota…

 • Aras

  Tai brokų brokas, pats blogiausias brokas! (D. Radzevičius) :)

  • Nesvarbu

   Arai, kaip manote, kas yra geriau-ar toks „brokas“, ar sukrivickėję smegenys?

   • Regis

    Nesvarbusis, aišku, kad geriau žvirblis rankoje.

    .. ne kiekvienam gi pasiseka su smegenimis.

 • sigitas

  reikėjo LŽS vadu išsirinkti KrisTūpą ;->

 • Regis

  Sigitai, neabejotinai jūs labiau tiktumėt į LŽS pirmininkus.

 • sim

  apakes 5xVMDU = 5×2056 = 10280 lt. va dabar ir suprantu ko tas radzevicius toks laiminga visada. atsakomybiu nulis, paplepu, parasineju, padalyvauju, naudos nulis. bet uz toki menkuti atlyginima gi nera jokios paskatos persidirbti. noreciau pamatyti LZS finansine ataskaita. itariu ten tokia pinigu plovykla, kad…

 • Man pasirod, kad suvažiavimas atskleidė ir tai, kuo serga mūsų bendruomenė. Būsiu atviras. Nustebino mane dalis kolegų, kurie atėjo į jį tiesiog nepasirengę. Net įstatų nepeskaitę. Nors jie buvo išdalinti kiekvienam, vistiek skaityti kai kas, matyt, patingėjo.

  Tačiau simptomas yra ir kitas. Su skaičiais ir finansais daug kam dar labai sunku.

  Todėl kitą versiją galėsite skaityti dar šiandien dainius.org :-)

  • Bobutė

   Ponas Dainiau,

   atsakykite tiesiai – ar patalpinsite kur nors NEREDAGUOTĄ LŽS suvažiavimo vaizdo įrašą?
   Būkit malonus, atsakykit tik -Taip arba Ne…

 • Beje, sim, DR niekada negavo tu 10 tukst. Nors tiek buvo nustatyta praėjusiame suvažiavime. Apie tai buvo garsiai pasakyta. Apie tai klaba ir finansinės atasakitos, kruias kasmet tvirtina beveik 50 LŽS Traybos narių. Visi tie skaičiai prienami kiekvienam LŽS nariui. Tik ne visi jų prašo :-) Todėl besidomintys žino, kad realus LŽS vadovo vidurkis nebuvo ir 6 tūkst. Tad kam tas melas?

  • Nesvarbu

   „…jei 5 ar 10 tūkst. litų lemtų kokio nors verslininko sprendimą galbūt jis neturi pakankamai potencialo plėtoti savo verslo, kad pats užsidirbtų pakankamai“,-citata iš paskutinio „Veido“ (ten diskutuota apie įžymiuosius E.Masiulio 5 tūkst., jo „vagis ir bepročius“, ir jų paskatas dirbti valstybinį darbą.

   p.Dainiau, tačiau Artūras juk tiesą parašė, suvažiavimas buvo tik formalus, varnelei uždėti, esminiai sprendimai elitinės „chebros“ jau iš anksto buvo suderinti ar aptarti. Pripažinkite.

  • Dainiau, jei šis komentaras apie melą skirtas man, tai nelabai norėčiau sutikti. Juk tik parašiau, koks buvo LŽS suvažiavimo sprendimas. Dėl finansinių ataskaitų – tikiu, kad jos prieinamos visiems LŽS nariams. Tačiau – prisimenant ir ankstesnį Tavo komentarą apie įstatų neskaitančius kolegas ir sunkumus su skaičiais ir finansais – tai, kaip ir sakiau suvažiavime, pakaktų tuos įstatus vykdyti ir , kaip juose įsakmiai numatyta, visus Tarybos sprendimus skelbti LŽS svetainėje. Įskaitant ir sprendimus dėl atlyginimo pirmininkui ir patvirtintas finansines ataskaitas. Tada niekam nieko nereikėtų prašyti ir nereikėtų stebėtis.

   O dėl įstatų skaitymo – sutinku. Kai jų atidžiai neperskaito net žmogus, pirmininkaujantis suvažiavimui, tai jau simptomas.

  • sim

   dainiau, na nebutina cia pradeti teisintis gavote ar negavote. koks buvo ar nebuvo vidurkis. faktas, kad buvo patvirtintas 10280 lt atlyginimas. toks atlyginimas, svelniai tariant, sunkiai sveiku protu suvokiamas ir net komercinese vidutinio dydzio strukturose vadovai uzdirba maziau. beto puikiai zinome kaip tokiose „sajungose“ svaistomi litai ir is kitu biudzeto eiluciu. bet tai jau jusu sazines reikaliukai. klausimas cia kitas: kokie tokio didelio atlyginimo finansavimo saltiniai? jei tai jusu klano inasai viena, o jei jus „isisavinate“ mokesciu moketoju pinigus ar EU lesas jau kas kita. ir kodel tik LZS nariai gali pamatyti finansines ataskaitas?

   • Rytis I

    „puikiai zinome kaip tokiose “sajungose” svaistomi litai“ – nelabai korektiškas toks kaltinimas, ir gal net visai nusibodęs. Visdėlto įdomu – kaip ten su nameliu Vilniaus g., iš kurio jau išsikraustė visi nuomininkai, rengiamas detalusis planas,..

    • sim

     ryti, deja tai ne kaltinimas, o realybe. sutinku, realybe daugeliui visai nusibodusi, savivoka atbukusi. sprendimai priimami plojimais. tik stai menka beda – jusu minimo namelio tiketina LZS nepirko uz savo nariu pinigus. tiesiog gavo „dovanu“ ir siandien ta „dovana“ generuoja pajamas, kurios sildo radzeviciaus ir kitu klano isrinktuju kisenes. taip netiesiogiai mokesciu moketojai moka protu nesuvokiamo dydzio atlygi uz menkaverti darbeli. mano galva jei LZS nuomoja patalpas, jos yra perteklines ir nebereikalingos LZS veiklai. tiketina niekada ir nebuvo reikalingos, tiesiog kitaip visokios sajungos, federacijos ar VsI cia nefunkcionuoja. keistokas vienok LZS veiklos baras – nameliu nuoma.

     • Rytis I

      Gerai jei nuomojama komercine kaina, gauna pajamas, mažiau biudžetiniu eikvoja.. Man vat tik keista – kaip čia tie nuomininkai vienu mostu išbėgiojo. Kaip manote?

   • sim, mano sąžinė švari :-) Praeitas suvažiavimas buvo toks geras, kad ne man, o apskritai būsima pirmininkui pasiūlė tokią algą. Buvo trys pretendentai – aš, Jonas Staselis ir Aurelija Arlauskienė. Tai čia mes dabar visi nesąžiningi, kad kolegos pasiūlė tokią algą? man tokios mintys yra labai keistos.

 • Fredis*

  Reikia matyti bendrą, panoraminį vaizdą ir tik tada pradėti nagrinėti atskiras, smulkias detales.
  Mūsų tauta yra puiki, galinga, valstybingumą jau skaičiuoja tūkstantmečiais, esame demokratiška valstybė.
  Vakar vyko mūsų tautos žurnalistų gildijos vienos iš organizacijų (LŽS) eilinis, kas ketverius metus rengiamas suvažiavimas. Suvažiavimo dalyviai sprendė savo organizacijos problemas tikriausiai taip kaip mokėjo, kaip sugebėjo.
  Iš dalyvavusio suvažiavime Tinklaraštininko įrašo supratau, kad žurnalistai tapo inertiški, apmusiję, turi finansinių problemų dėl redakcijų ir reklamos užsakovų sumenkusio finansinio pajėgumo, žurnalistai sprendė moralės ir etikos problemas. Pinigų stygius visas problemas paaštrina, jos išplaukia į paviršių.
  Nieko naujo, visos organizacijos dabar gyvena panašų vidinį gyvenimą.
  Gal nauja šluota geriau šluotų?

 • Šamanas

  Iš kokių pinigų mokama LŽS pirminninko alga? Jei iš nario mokesčių, tai viskas tvarkoje – jų reikalas, bet nereiktų tada verkti dėl mokesčių privilegijų panaikinimo. Bet turiu nuojautą (bandyti rasti informacijos patingėjau), kad finansinė parama gaunama ir iš mokesčių mokėtojų.

 • Rytis I

  Kiek suprantu Eilunavičius pirmininko pareigas ėjo iki pat pensijos. Nejau ir D. Radzevičius?..

  • Šamanas

   Kodėl tik iki pensijos – galima ir ilgiau.

 • Skaitytojas

  šiemet išėjau iš LŽS. Nors LŽS pirmininkas – labai nekvailas ir jį gerbiu, LŽS neatlieka pagrindinės savo kaip profsąjungos funkcijos.

  Ir tai ne tik LŽS, o visų Lietuvos profesąjungų bėda, visos jos – formaliai yra, o veikla – patys matote…

  • skaitytojau, o kas tavo atveju buvo ne taip padaryta?

   • na tarkim neistesetas pazadas blogerius pripazinti zurnalistais istatuose

    • Skaitytojas

     LŽS įstatuose iš viso nėra apibrėžta, kas yra žurnalistas, tačiau tai padaryta Visuomenės informavimo įstatyme.

     “Žurnalistas – fizinis asmuo, kuris profesionaliai renka, rengia ir teikia medžiagą viešosios informacijos rengėjui pagal sutartį su juo (…)“.

     Tad, Mr.Andriau, jei rašot į „blog’ą“ ir tamstai taip ramiau, galit jaustis pilnateisiu žurnalistu. Tiesa, pažymėjimo niekas neduos, bet, patikėkit, šiais laikais žurnalisto pažymėjimas yra praktiškai bevertis.

 • Skaitytojas

  LŽS viskas buvo tvarkoj išskyrus profsąjungos funkcijas. Pripažįstu, kad dėl to yra ir mano kaip nario kaltės, nes neteisinga norėti, kad pirmininkas už visus pastovėtų ir viską vienas iškovotų.

  Bet situacija šalyje liūdnoka. Daug kur redakcijose darbdaviai nesiskaito su žurnalistais, fotografai atleidžiami siūlant nusipirkti patentą, spėju, kad po Naujųjų ta tendencija, kai žurnalistams vėl drastiškai (apie 14%) kils mokesčiai bei platinimo sąnaudos, palies ir rašančiuosius. Yra ir daugiau labai rimtų bėdų, bet ne čia vieta.

  Žodžiu, žurnalistai nuolankiai tyli dėl užburto rato. Nes vienas nieko neiškovosi, o solidarumo, ryžto kovoti nėra, aplink matau vien baimę.

  Darbdaviui neseniai pasakiau, kad nesutinku pats atsisakyti etato, tai tikriausiai jau esu juoduose sąrašuose, po Naujųjų galėsiu mąstyti apie naują darbą (kadangi mass media rinkoje vis dar perprodukcija, tai, tikriausiai, ir apie naują profesiją). Man būti LŽS nariu – nebeperspektyvu.

  • Skaitytojau, o aš būdamas LŽS įgavau daugiau drąsos :-) Ir todėl nuo 1997 metų neleidau savęs žeminti. Kai reikėjo, net iš redakcijos išėjau. Bet ne iš LŽS.

 • Benedikta Vaivadaitė

  Man nepatiko tai, kad kiti du kandidatai į LŽS pirmininkus paaiškėjo tik rinkimų dieną. Nebuvo galimybės susipažinti su jais ar jų programomis. Ar tokie rinkimai normalūs?

  • Nesvarbu

   p.Benedikta, nors kalbame apie eilinės profsąjungos (o profsąjungų nūdienos Lietuvoje yra daugybių daugybė, ir visos jos nori finansavimo iš biudžeto!)vidaus reikalus, tačiau kokie gi rinkimai iš vieno kandidato? Lietuvos profsąjungoms, o LŽS juo labiau, demokratija yra nesvetima,šventas dalykas, o jos principai reikalauja bent trijų kandidatų į prosąjungos pirmininko postą. Jei esate šios profsąjungos narė, tai reikėjo domėtis, siūlyti kandidatus nors ir prieš mėnesį ar tris, pačiai kandidatuoti,dabar jau vėlu kabinėtis ir niurzgėti pakampiais.

   • Benedikta Vaivadaitė

    Domėjomės, bet penktadienio vakarą dar nebuvo galimybės sužinoti, kas be D.Radzevičiaus kandidatuoja.

  • Man – nenormalūs. LŽS įstatai, priimti dar prieš 20 metų, tai leidžia daryti. Labai gerai, kad Arkadijus Vinokuras suvažiavime iškėlė šį vklausimą. Tikiu, kad kitame suvažiavime jau bus viskas normaliai – bent prieš mėnesį net viešai bus pskelbta, kas pretenduoja vadovauti garbingiausiai ir didžiausiai žurnalistų bendruomenei.

 • Nesvarbu

  Tuomet turite galimybę išgarsėti ir pasidaryti vardą Lietuvoje-kreipkitės į teismą dėl suvažiavimo nutarimų pirmininko dalyje panaikinimo.

  • Nieko nelaimės dėl tos dalies panaikinimo. Jei viskas pagal įstatus, tai ir yra teisėta.

   • Nesvarbu

    p.Dainiau, ir gerai, kad nelaimės. Nes pagal užimamų pareigų galimybes Jūs savo darbą dirbate gerai.

 • Pingback: Mediaplius rekomenduoja #23 « Mediaplius()

 • a

  Komentaras pašalintas A.R.