Ko E.Kūris prieš laidą mokė A.Valinską?

Šiandien LTV rodys laidą, kurią labai mėgstu žiūrėti. Tai – „Redakcija“.

Jau iš anksto buvo paskelbta, kad toje laidoje Lietuvos Konstitucinės teisės grandas E.Kūris kalbės su naujosios Lietuvos politikos grandu A.Valinsku.

Apie ką kalbės, nebuvo pranešta, tiesa, pats A.Valinksas pirmadienį kitoje LTV laidoje užsiminė, kad su E.Kūriu konsultuosis dėl atlyginimų…

Labai gaila – negalėsiu pažiūrėti tiesiogiai, nes eisiu žaisti krepšinio (per tuos rinkimus baigiu formą visiškai prarasti:) Bet įrašą būtinai pažiūrėsiu.

Turi būti labai įdomu ir labai profesionalu. Žinote kodėl?

Ogi todėl, kad šiai laidai tiek E.Kūris, tiek A.Valinksas, pasirodo, labai krupščiai ruošiasi. LRT kavinėje: E.Kūris kalba, o A.Valinksas linkčioja galva.

Žinoma, net negaliu pagalvoti, kad E.Kūris iš anksto pasako A.Valinksui, ko jis „Redakcijoje“ klaus ir ką į kiekvieną klausimą reikia atsakyti, kad atsakymas būtų teisingas ir solidus. Net negaliu drįsti pagalvoti, kad E.Kūris užsiminė A.Valinskui, kad bus ir nepatogių klausimų, bet iš karto nuramino, kad nereikia jų bijoti, nes atsakymai į juos taip pat yra.

Juk tai būtų visiškai neprofesionalu.

Panašiai kaip dainuoti pagal fonogramą… 

Todėl tikriausiai taip ir nebus. Tikriausiai E.Kūris su A.Valinsku prieš laidą aptarė formatą, paaiškino į kurią kamerą žiūrėti, kaip prisisegti mikrofoną, informavo kiek laiko truks interviu. O visą kitą laiką jie dviese kalbėjo apie gyvenimą, Seimo rinkimų pirmo turo rezultatus, kaip kažkada E.Kūris apkaltos išvakarėse kalbėjo su G.Steponavičiumi.

Todėl „Redakcijoje“ tikriausiai matysime aštrius ir netikėtus klausimus ir gyvą, nesurežisuotą diskusiją tarp Konstitucinės teisės grando ir žmogaus, žinančio, ką reikia keisti Lietuvos politikoje.

Įsijunkite televiziorių.

(12 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Na, turėtų būti klausimas ir „teisingas“ atsakymas dėl Greičiaus.

 • Anonimas

  Tai, kad tiesiogiai negalėsi pažiūrėti tai gi dar geriau – daugiau laisvės visokioms iš piršto laužtoms teorijoms.

 • Valinsko priešai ir gerbėjai dabar turi pastovią vietą susitikimams, tai yra p. Račo blogas. Pastaruoju metu kai užsuki, visada rasi naują temą apie Valinską. Kažkiek primena LEO.LT ne! laikus, kai visos temos buvo vos ne apie tai…

 • Anonimas

  tai kad tos temos – valinskas ir LEO LT – susijusios :))) autorius tai tas pats :)

 • Anonimas

  turejau omeny autoriu (ar ju grupe, 10 zmoniu, berods), kuris sukure ‘valinska’ ir LEO LT

 • Anonimas

  Nedaug trūksta ir sudemonizuosim tą ValinKsą :))
  Geras būtų portretas- viena pusė veido Valinsko, kita – Kūrio. Demonas kvadratu.

 • Mielas NeMelai, bet ir Jūs čia apsilankote…:) O Leo LT Jums tikriausiai labai patiko?

 • Anonimas

  Pons Arturai, taip aiskiai matosi,kad esate pilnas pagiezos Valinskui po vakarykscio,kad net sypsotis priverciat :) Nepavydekit gi… ir nesiteisinkit,kad nepavydit bei neturit tos pagiezos jam,matosi is jusu staipsniu bloge :) Dirbkit toliau savo darba ir bukit nesaliskas,nes ir toliau gadinat savo ivaizdi ,kaip zurnalisto.

  Dekui ir smagaus sporto, atgaunant sportine forma :D

 • Anonimas

  as cia biski paklausiu ne i tema, kaip blondine ;)))) – kaip krepsinis? laimejai? ;))))

 • Anonimas

  Irgi neatsirenku, ar cia specialiai, ar netycia tai valinSkas, tai valinKsas :)

 • Gerb. Artūre, atsakydamas apie LEO.LT: šiaip man pačiam asmeniškai nepatinka bet kokie neskaidrūs momentai, tad čia nereikėtų tik LEO išskirti.

  O apie Valinską, tai ateitis parodys, nors dabar žūrnaliūgos atrodo, jog turi planą užvartyt naują politikierių, tačiau atrodo, jog jis tuoj visiems mokyklėlę apie nesufabrikuotą žurnalistiką praves, ir jau tai daro. Dublis No1. Mr. Rachlevičius, No2. Mrs. Grinevičiūtė. Žurnalistai iš labai mažos ž.

 • +
  įdomu, kuriam klius sekančiam:)

 • Anonimas

  Laida (laidos dalis), sakyčiau, gavosi labai neprasta. Civilizuotas pokalbis, šiokia-tokia intriga pradžioje, vyriškai susitariant abiem pusėm apie ką kalbėti neverta. Gana ramus ir ūkiškas peršnekėjimas apie tai, ką gali nuveikti TPP – kaip sakiau, Valinsko bendravimo principas: veidrodis. Kaip bus paklausta, taip bus atsakyta. Man tai patinka (nes pats turiu tokį bendravimo paprotį ;-)

  Gal kiek su klaustuku lieka tikėjimas, kad TPP gali būti svarbi galutiniuose susigrupavimuose – po pirmo rato sluoksniavosi labai jau panašaus storio sluoksniai – bet ir taip visai gali nutikti. Jei nenueitų su socdemais, būtų net ir visai neprastai.

 • Gerbiamas Ne Melai, visų pirma Valinskas nėra joks politikierius, – jis geras šoumenas, tv prodiuseris ir renginių, bet ne politikos reikalų organizatorius. Politikos srityje Valinskui, kaip stručiui iki dramblio…

  Kas dėl žurnalistinių nesufabrikuotų pamokėlių tai tegusl vaikinas veltui nesistengia – pats yra toks taps – ne kartą pirktas…

 • Anonimas

  Pavarot, pavarot…
  Partija užima antrą vietą pirmame ture, bet politikoje nieko neraukia? Dar pavadinkit antrą pagal turtus žmogų nieko nenusimanantį apie pinigus, o bėgiką antru numeriu pasiekusį finišą – niekam tikusiu atletu. Žinau, kad dar ne finišas, bet rezultatas nuo to ne menkesnis.

  Nelabai įsivaizduoju kas yra „politikos reikalu organizatorius“, bet keistai atrodo, kad taip nuvertinamas buvimas geru šoumenu. Mielieji, politika didžiąja dalimi ir yra šou! Gal Lietuvėlėje dar ne tiek, kiek JAV, bet gero šoumeno įgūdžiai turi aukso vertę ir čia.
  Dabar ne Sąjūdžio laikai, vien „teisingos“ idėjos (ar partijos programos ;) nepakaks. Gera iškalba, greita nuovoka, pasitikėjimas savimi, laisvas elgesys prieš kamerą, žodžio neieškojimas kišenėje, sugebėjimas įtikinti ir patraukti žmones – bet kokiam politikui (ar šiaip bet kokio kalibro lyderiui) aukso vertės sąvybės. Valinskas šiuos įgūdžius šlifavo ilgiau nei daugelis mūsų politikos „vilkų“ ir sakyčiau, atšiauresnėmis sąlygomis.
  Aš suprantu, kad jis gali nepatikti kaip žmogus, ar nepatikti jo idėjos, bet jo kaip politiko
  nuvertinimas atrodo labai nerimtai.

  Ir negi rimtai manote, kad žmogus, kurio vos ne duona kasdieninė buvo šaipytis iš mūsų politikų klaidų nepažįsta savo dabartinių oponentų? Ar kad jam kažką naujo būtų galima
  papasakoti apie Lietuvos žurnalistus?

  Būtų Valinskas politinis nulis, kaip kad kai kurie nori įteigti – nebūtų viso šito šaršalo aplinkui. Realiai gi jo įgūdžių, šoumeninės/televizinės patirties ir švarios politinės praeities
  kombinacija daro ji bjauriai neparankiu priešininku. 13 vietų seime gal ir ne fontanai, bet
  tai jau geidžiamas kąsnelis, kuri būtų gerai turėti savo pusėje, kas dar labiau mažina norą šokti į akis. Beje, tame, pasak jūsų, nupirktam ir surežisuotam interviu buvo labai neprastas klausimas apie politines jėgas, kurios nors iš tiesų nemėgsta Valinsko, bet dėl susidariusių realijų stengiasi būti geri TPP. Tiesą sakant, visai nenustebčiau, jei TPP su niekuo ir nesijungtų.
  Dar iš įdomybių – Valinskas sakė, kad nepaisant jų nemeilės TT, jei pastarieji pasiūlytų įstatymą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, TPP balsuotų „už“.
  Verta apie šį pareiškimą pamąstyti.

 • Anonimas

  Tai, kad partija rinkėjų valia yra 2-a, pasako apie tinkamą pasinaudojimą galimybe, tikslia kampanija ir pan. Bet, naujai atėjusiems yra didelė tikimybė būti suvalgytiems užkulisinių žaidimų. Čia jau reikia svorio – t.y. svertų, kurie neleistų to padaryti. Ar p. Valinskas tų „svertų“ turi – pamatysime. Bet akivaizdu, kad tokie svertai ilgą laiką p. Paulauskui padėjo būti reikšmingu politinėje arenoje.
  Jei demokratijos būklę šalyje matuotume ne tik piliečių galimybe apsispręsti, pasirenkant vieną iš egzistuojančių partijų, bet ir paaknkamai lengvą galimybę naujoms partijoms atsirasti (ne visos vakarų demokratijos tą savybę turi), tai mūsų situacija visai nebloga. Aišku, nekalbu apie partijų įtakojimo būdus, finansavimo užkulisius ir kt. (bet ir kitose šalyse to pilna)

 • Anonimas

  kažkokia keista diskusija:nežinau,ar yra nors vienas,kuris abejotų Valinsko gabumais,išprusimu,ryžtu,sveika nuojauta ir pan.?Aš tuo neabejoju:klausimas kitas- ar tokiu būdu ir su tokia šeimyninės rangos metodu suburta publika jis kažką perlauš naujojo Seimo darbe.Kategoriškai prognozuoju:ne.TPP – tai vienkartinis tik Seimo rinkimams skirtas projektas,kurio galiojimas pasibaigs po 4 metų.Labai abejoju,kad profesionalūs ir gerbiami juristai,ekonomistai ar vadybininkai drįstų stoti į šią partiją.Balaganas visada liks balaganu:gerai įsivaizduoju bendrą dainą ar šokį su TPP,bet bendro darbo – niekaip.

 • Gerb. Rimantai
  13 vietų seime… Gal Jums priminti pavardes patekusių tarp 13. Ką Jūsų galva Seime nuveiks artistė Donalda, exžasas Karalius, dainorėlis Kernagis, dainorėlė Valinskienė, meilės reikalų specialistė Tamošiūnaitė-Budrė ar aktorė-humoristė Baukutė?

 • Gerb. DariauK,

  o jūs niekada nesate girdėję apie vieningą nuomonę? Ir whatever, kad jie be programos, aš galvoju, kadangi jie vistiek eis su kažkuo į koaliciją, galės prisitaikyti vieną iš kitų partnerių programų. Juk įsivaizduokime ne tik blogus dalykus, bet ir gerus: kas bus, kai koalicija dirbs ilgai ir tvarkingai?

  Ar jūs jau pasiilgote Paksiaus, Mazuronio ir Uspaskio populizmo? Aš bet kokiu atveju manau, kad Valinsko populizmas kur kas rimtesnis ir atviresnis nei tų visų prieš tai išvardintų kartu sudėjus.

  Nepaišykite juodų spalvų ten, kur galbūt siena dažysis raudonai…..

 • Anonimas

  Kūrio vedamas pokalbis buvo visai silpnas. Klausimai „patogūs“, Valinskas santūrus, nearogantiškas, kreipinys į Kūrį- dėstytojau ( ne per daug pagarbos profesoriui). Jautėsi, kad surežisuota nuo A iki Z.

 • Yra klasikinis posakis, kad demokratiniai rinkimai yra būdas užtikrinti, kad tauta neturėtu geresnės valdžios, nei nusipelno.

  Jeigu nemenka tautos dalis išrinko vyr.klouną Valinską ir minėtus TV klounus atstovauti jiems Seime ir rašyti įstatymus visai Lietuvai – tai ką čia padarysi?

  Juk nerengsime valstybino perversmo ar sąmokslo, siekdami nuversti demokratinę valdžią..?

  Tai kentėkime, kas kaip sugebame: kas su ašaromis, o kas ir su šypsena…

 • Anonimas

  Dariau K. visų pirma mano atsakymas buvo į 14-ą komentarą – ten kalba apie Valinsko personą, ne apie TPP sąrašą.
  Antra, galima paklausti, o ką Seime nuveikė aktorė Oželytė, dainorėlė Valiukevičiūtė, muzikologas Landsbergis ir t.t. ir pan.? Kur galima rasti sąrašą profesijų, kurių atstovams leidžiama kandidatuoti į Seimą?
  Antra, kažkodėl vis ištraukiamos šios pavardės (ar Nediznsko, kuriam šansų atsisėsti į Seimo kėdę – apvalus nulis), o ne Kurpuveso, Stomos, Babiliaus?
  Pripažįstu, kad TPP dešimtukas ne pagal pirmumo balsus atrodė rimčiau. Kitą vertus, tie žmonės iš TPP dar niekur nedingo.

 • Pingback: Anonimas()

 • Arturai, o nufotografavai kaip jei kavineje sedejo? Kitu atveju nevertejo rasyti…