„Redakcijos“ dvasia „Teisėje žinoti“…

Po labai ilgos petraukos kažkaip netyčia vėl atsidūriau prie televizoriaus ekrano kai rodo „Teisę žinoti“.

O ten – Egidijus Kūris iš „Redakcijos“…

Kaip ten sakoma?

Niekas iš niekur neatsiranda, niekur niekas nedingsta…

Tik keičia savo pavidalą…

Energijos tvermės dėsnis…

O gal tiesiog nenumaldomas žydrojo ekrano ilgesys…

P.S. O laidos tema visai įdomi:)

(5 balsų, vidurkis: 2,60 iš 5)
Loading...
 • A.G.

  Na nėra to ilgesio.
  Net nupurto…
  Jau ir laikraščių tik pavadinimai.
  Beje, jau ir radijo tik kultūrinio paveldo muzika…
  Už tat kai pvz. šiandien buvo smagu gamtoje dirbti – ar gali būti geresnis laikas trumpoms atostogoms, kaip tuomet kai sugrįžta giesmininkai ir gieda iki pat gegužės vidurio…
  O visi tie rinkimai, kagėbistai ir dar… – tegul pasikaria…

 • Arūnas

  O štai vieno dienraščio vyr. redaktorius savo laikraščiui jau nekrologą rašo:
  „Žiniasklaida išnyks kaip pelno siekianti verslo rūšis, ir liks tik kaip oligarchų įnagis ar žaisliukas.“ (Rimvydas Valatka 2009-04-04 17:19 „Bankroto zonoje – visa Lietuva“)
  Liūdnokos mintys, sakyčiau… liūdnokos…

  • Valentinas

   Kitaip sakant Valatka prognozuja savo ir tomkaus išlikimą. Nesulauks.

 • Viole

  Šiandien per „Kakadu“ laidą nemažai kalbėjo p.K.Čilinskas, aktuali tema, o čia kaip tik apie tai ir smagi daina iš „Auksinių svogūnų“ kas nematėt :) :

 • epas

  O kas blogo, kad E.Kūris dalyvavo šioje laidoje? Jis konstitucinės teisės žinovas. Kita vertus laida „Redakcija“ buvo profesionali.

  • nonsense

   Blogis atsispindi pono Raco antrastes viename zodyje „dvasia“ is pono Kurio suformuoto zodziu junginio „konstitucijos dvasia“. Kaip sakant rasta proga igelti ponui Kuriui.

  • Orka

   Yra Lietuvoje daug geresnių konstitucijos žinovų. Kūris, jau pabaigęs savo kadenciją, pagarsėjo prieštaringais pamąstymais, kurie verčia suabejoti jo, kaip žinovo reputacija. Be to tie pasisakymai akivaizdžiai atitiko vienos menamos ar egzistuojančios grupuotės, vadinamos „valstybininkai“, interesus. O tai jau iš viso kvepia, kad kai kas būtinai siekia ir išlaiko vietą televizoriuje.

  • Marius

   joo… profesonaliai smegenis plaudavo

 • Quantum

  OK. Energijos tvermės dėsniai galioja net ir Marijos žemėje. Tik klausimas, kaip Kūrio energijos pasikeitė? Potencinė padidėjo, o kinetinė sumažėjo, ar, atvirkščiai, kinetinė padidėjo, o potencinė sumažėjo?
  Man atrodo, kad potencinė tikrai nepadidėjo :)

  p.s. šiame kontekste cituočiau masės tvermės dėsnį. Šis dėsnis nedraudžia keistis substancijai (turiniui).

  • mantas

   E=mc^2. Mase ir energija galima sakyti yra tas pats.

 • WU

  Į klausimą, kurį uždaviau vienam labai autoritetingam Lietuvos žmogui-akademikui: „kodėl toks išprusęs, sąmoningas žmogus, kaip E. Kūris yra taip nemėgstamas maždaug 90% paprastų Lietuvos žmonių“ gavau atsakyma: – PAVYDI.. Tuom viskas ir pasakyta. Ir vėl čia ta ironija, prašau pasiskaityti Šarlio Luji Monteskje „Apie įstatymų dvasią“ veikalą. Aišku, kaip ne teisininkams atleistina, kai tai buvo pasakyta pirma karta 2004 metų viduryje, bet dabar jau 2009…

 • WU

  Beje įdomus straipsnis veide apie http://www.veidas.lt/lt/leidinys.full/4993de15b8883 apie vieną žurnalistą čia kalbama šiek tiek….

  • bang

   Beje, toks atvejis „neskaičiau, nes viską ir taip žinau“ yra ne vienintelis :)

  • Musė

   Ne veltui Artūras nemėgsta „Veido“ – akivaizdu, kad simpatija abipusė :)

   • Muse, jūs čia apie ką?…

    • Musė

     O tai čia ne jus gerb. E. Kūris turi galvoje? Man jūs jau visur vaidenatės… :)

     Valentinai, džiaugiuosi, kad tavęs nenuviliame :))

     • Muse, jei atvirai, tai vis tiek nieko nesuprantu…:)

     • Musė

      Aš pamaniau, kad WU įkeltame „Veido“ straipsnyje kalbama apie jus: „Keli žinomi Lietuvos žurnalistai turi istoriko išsilavinimą. Vienas jų neiškentė savo interneto dienoraštyje nepakomentavęs PĮ projekto jo neskaitęs. Moka copy-paste metodu pacituoti du Konstitucinio Teismo (KT) nutarimus – ir pakaks. Prie „viską ir taip žinau“ tipo komentarų esame pripratę, jie – mūsų „analitinės“ žurnalistikos alfa ir omega“.

      O kas dar iš žinomų žurnalistų rašo internetinius dienoraščius? Aurelijus Katkevičius? Apie kurį čia žurnalistą – gal kas galite paaiškinti? Aš šiandien sunkiai susigaudau, galvą truputį skauda po vakarykščio „Humoro klubo“ filmavimo (Justas nuostabus, Modestas 7/8, visi kiti beviltiški).

     • Miela Muse, dabar pagaliau supratau… Nebuvau skaitęs šito E.Kūrio komentaro… dabar perskaičiau… Ir spėju, kad čia jis apie mane. Nes nedaug žurnalistų-istorikų turi savo tinklaraščius (Aurelijus, atrodo, yra filologiją baigęs, jei neklystu)

      Suprantu ir dėl ko E.Kūris pyksta…

      Tiesa, pirmiausia reikia pasakyti, kad projekto paskaityti tada nepavyko, nes nors ir labai jo prašėme, niekas nedavė. Tad teko remtis tuo, ką pasakė gerb. Žalimas – klausantis spaudos konferencijos įrašo.

      O pyksta E.Kūris dėl to, kad KT tie nutarimai, kuriuos aš ,pasak jo, copy-paste metodu cituoju,yra jo pasirašyti. Ir jie yra tokie griežti, kad jų laikantis, išskyrus Konstitucijos keitimą nelabai yra ką daryti. E.Kūris, kuris taip pat dirbo naujojo PĮ rengimo grupėje, tikriausiai labai norėtų, kad tie nutarimai būtų pamiršti ir todėl jam aiškiai nepatibnka, kai juos kažkas cituoja.

      O tuos nutarimus cituoti reikia, nes jie yra galutiniai ir neskundžiami ir juose išdėstyta pilietybės koncepcija man asmeniškai patinka. Skaičiau juos daug kartų – pasktinį kartą vėl buvau atsivertęs šią savaitę (tam atvejui, jei Prezidentas staiga sugalvotų pamaloninti pilietybe tą čiuožėją iš JAV).

      O kadangi skaičiau dažnai, klausantis to, ką apie naują PĮ kalbėjo D.Žalimas, man pasirodė, kad girdžiu prieštaravimą KT nutarimams.

      Žinoma, diplomuoti teisininkai mane vėl išpeiks, nes esu tas, be diplomo, ir apie Konstituciją nieko negaliu išmanuti, tačiau kai prisimenu K.Douglas istoriją, kartais atrodo imu ir pataikau:)

      Dėl naujo PĮ galiu ir suklysti. Bet juk gali suklysti ir žurnalistai-teisininkai, kokiu dabar yra tapęs p.E.Kūris…

      O kas gi neklysta?…

     • Musė

      Mielas Artūrai, ačiū už išsamų atsakymą. Kadangi teisė yra viena iš nedaugelio sričių, kuria aš visiškai nesidomiu, nelabai galiu jums paprieštarauti, kad ir kaip norėčiau :)

   • Valentinas

    Kai matau naujų komentarų skyrelyje parayšta Musė, o po to iš karto Artūras Račas, jau žinau ko tikėtis :)

    • R.Medinis

     Valentinai, aš taip pat visų pirma ieškau Musės komentarų, o po to Artūro atsakymų. Nes skaityti ilgus, analitinius su krūva pagrįstų argumentų, citatų, įžvalgų ir kontrargumentų Valentino komentarus labai vargina akis ir smegenis…

     • Valentinas

      Visiškai Medini sutinku. Skaityti Valentino komentarus yra varginantis darbas. O kaip sunku juos rašyti! :)

 • Didžiai Gerbiamas

  Aš manau, kad teisingiausia būtų uždrausti rodytis televizijoj kiekvienam, kas kam nors nepatinka: Kūriui, Lansdbergiui, Miliūtei, Paksui, Kirilkinui, Siaurusevičiui, Brazauskui, Zvonkei, Adamkui. Taip pat ir Račui bei Tomkui. Tada niekas negalėtų reikšti pretenzijų ir visi privalėtų būti patenkinti.

 • gintaras.m

  Tiesiog įvyko mažas stebuklas. Beveik visiems, beveik vienu metu atėjo į galvas beveik panaši mintis. Tą bendrą minčių vardiklį galima būtų apibūdinti dviem žodžiais „viskas užkniso“: nebenoriu žiūrėti TV, nebenoriu naršyti internete, nebenoriu pirkti nereikalingų prekių, nebenoriu balsuoti rinkimuose, nebenoriu investuoti, nebenoriu skolintis ir imtis verslo, nenoriu kredidų ir kreditorių, nenoriu auginti BVP ir kurti pridėtines vertes. Nafig viskas. Tai nebeturi prasmės. Noriu ramiai gyventi ir negirdėti jokių kūrių, jakilaičių, rachlevičių, tomkų, kubilių, butkevičių ir t.t.

 • gintarui m.

  tai tada lieka: http://www.boloji.com/buddhism/00109.htm

 • Didžiai Gerbiamas

  Ponas Račai, be reikalo taip kompleksuojate. Pasaulyje pilna žurnalistų, nebaigusių jokio universiteto. Pasitaiko nebaigusių net po kelis. Mano supratimu tai netgi privalumas. Nes gi žinome, kas yra specialistas – tas kuris išmano vis daugiau apie vis mažiau, kol galų gale išmano viską apie nieką. O kai žmogus ne specialistas, tai jis išmano nieką, bet užtat apie viską – ir mokesčius, ir laikraščius, ir televiziją, ir politiką, ir technologijas, ir istoriją, ir armiją, ir konstitucinę teisę. Ko tik jis neišmano – tiesiog visko…

  • bang

   +100

  • Didžiai Negerbiamas, nors laikausi nuomonės, kad ne diplomas lemia smegenų tūrį ir jų vingių kiekį, specialiai jums: Panavėžio 5-oji vidurinė, vienas kursas KPI (dabar KTU) Chemijos fakultete (patiko chemija (net egzamino per pirmą sesiją laikyti nereikėjo), bet nekenčiau braižomosios geometrijos), istoriko-istorijos mokytojo diplomas Vilniaus Universitete, sertifiktas iš Rytų Europos Universiteto Prahoje.

   Ir, beje, man labai patiko ką jūs ten pabaigoje apie save parašėte. Labai tiksliai. Mėgstu savikritiškus žmones – jie dar ne visiškai sugadinti.

   • bang

    Na va, kitas reikalas. O sertifikuotas nuo ko ?

 • Taip, Artūrai, filologiją, lietuvių kalbą ir literatūrą.

 • ir kaip baigęs tai, ką baigęs, bei perskaitęs wiki apie gerb. Šeimininką, niekaip negaliu užsičiaupti.
  „Kažkada reikėjo pradėti…“ – pirmas įrašas tinklaraštyje – „kažkada“ yra klaida. Turėtų būti – kada nors.

 • gintaras.m

  Papildomai įrodinėti Artūro kompetencijų portfelį, manau nėra prasmės. Prisimenu, kad dar 1995 m. Berlyne metais kartu su Artūru kažkokioje akademijoje (pavadinimo neprisimenu) kelių dienų kursus klausiėme.
  Žinoma, yra kategorija nelaimingų žmonių, kurie gyvena tik pagal pagal CV, wiki, facebook. Mąsto pagal CV, miega ir netgi eina į WC pagal CV. Briedas. Aš tai nerašiau gyvenime nei vieno CV ir manau, kad arba tu pasitiki žmogumi, arba ne, jokie wiki ar CV negali nulemti santykių nei darbe nei asmeniniame gyvenime.

  • bang

   „įrodinėti kompetencijų portfelį nėra prasmės“ – „dar 1995“ „kažkokioje akademijoje“ „kelių dienų kursus klausiėme“ :D

 • Didžiai Gerbiamas

  Ponas Račai, ačiū už išsamų atsakymą. Tai yra tikrai įspūdinga. Betrūksta G.V. Plechanovo liaudies ūko instituto ir jaunųjų ūkininkų kursų.

  • Didžiai Negerbiamas, na, atsiprašau, ne visi tokie išsilavinę kaip tamsta. Pagaliau, ne visus juk ten ir priimdavo. Tamstai, atrodo, pasisekė… Džiaugiuosi už jus.

 • WU

  Atrašiau į šį, bet kažkodėl komentarą perkelia i vidurį…

  Artūrai,
  savo komentare Musei rašote: “O pyksta E.Kūris dėl to, kad KT tie nutarimai, kuriuos aš ,pasak jo, copy-paste metodu cituoju,yra jo pasirašyti. Ir jie yra tokie griežti, kad jų laikantis, išskyrus Konstitucijos keitimą nelabai yra ką daryti.” IŠSKYRUS KONSTITUCIJOS KEITIMĄ NELABAI YRA KA DARYTI. Dėl to ir parašiau tą komentarą.

  Jei galit, tuos ištrinkit.

 • dimes

  Ir gerai. Tegul būna ten E.Kūris. Man jis, asmeniškai, yra vienas iš charizmatiškiausių ir sumaniausių teisėjų. Be to, drįsčiau spėlioti, kad ,,Redakcijos“ dingimo priežastis yra paskutinė laida, kur buvo išdrįsta paprieštarauti Krašto Apsaugos ministrei R.Juknevičienei dėl J.Žemaičio paskyrimo Lietuvos Prezidentu ir istorijos perrašymo.